Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Kibicowanie na polskich stadionach (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4803)

rafalek 12.05.2011 22:53

Jak już pisałem, w meczu DERBOWYM nie możemy sobie sami zabrać naszego największego atutu jakim jest doping...mamy wtedy wygrac mistrza...co to za feta bez spiewania i zdzierania gadla?

Greeg 12.05.2011 22:53

A kto Ci tą fetę zorganizuje, bo przecież klub ma nas w dupie i nie organizuje fety bo nie chce brać na siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Niestety, trzeba powiedzieć, że zaczęło się skoordynowane niszczenie ruchu kibicowskiego w Polsce. Ci, którzy chcą milczeć mają do tego prawo, ale są najzwyczajniejszymi konformistami.

Jedynym sposobem na wygranie tej wojny jest bojkotowanie ligi od przyszłego sezonu i pucharów. Kiedy prezesi klubów przy liczeniu pieniędzy zorientują się, że bilans się nie zgadza może zaczną myśleć i traktować poważnie ludzi, którzy na Wisłę chodzą od lat.

Jeśli nic się nie zmieni, to zamiast kupować karnet na przyszły sezon można te pieniądze przeznaczyć na wsparcie sekcji TSu a nie Spółki.

Sukces sportowy jest ważny, ale nie za wszelką cenę!!!

derr 12.05.2011 22:54

Ciekawi mnie jak inne kluby reagowałyby na zdobycie mistrzostwa np taki Lech .Im jest troche łatwiej bo maja niezłe gówno aktualnie nie wierze ze wysla nam kartke z wyrazami szacunku i respect za solidarnosc wiem ze jest pare klubów ktore Nas poprostu nienawidza i nic nie przełoza nad to ,nie wierze rowniez w to jakby lech czy jaga zdobywały majstra to by był protest to tylko moje zdanie.

Daja`n 12.05.2011 22:56

Jak można myśleć że brak dopingu dla swojego zespołu coś zmieni?Kto na to wpadł?

palikot 12.05.2011 23:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 1091363)
Ciekawi mnie jak inne kluby reagowałyby na zdobycie mistrzostwa np taki Lech .Im jest troche łatwiej bo maja niezłe gówno aktualnie nie wierze ze wysla nam kartke z wyrazami szacunku i respect za solidarnosc wiem ze jest pare klubów ktore Nas poprostu nienawidza i nic nie przełoza nad to ,nie wierze rowniez w to jakby lech czy jaga zdobywały majstra to by był protest to tylko moje zdanie.

przeciez grają o puchary!! mają wieksze problemy niż my! Jak sie nie zakwalifikują to dopiero będą mieli jaja, a mają sproe szanse i myślisz ze mają to już w dupie?

rabi86 12.05.2011 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 1091365)
Jak można myśleć że brak dopingu dla swojego zespołu coś zmieni?Kto na to wpadł?

A może masz jakiś inny sposób? Bo przyjście na mecz i doping jakby nic się nie stało jeszcze mniej pomoże. Będą ciche stadiony, to może kogoś coś ruszy, już w hayde parku na osi połowa pytań do gościa była na temat zamykania stadionów, a temat wcale tego nie dotyczył.

airborne4009 12.05.2011 23:08

Hahahahaha!!! Ja k***a nie mogę...jaki protest?! Jaki brak dopingu?! Na mózgi z penisami albo tuskiem się pozamienialiście?! Zrobice na złość sobie i klubowi. Wasze zachowanie nie zrobi wrażenia na nikim!! Władzy koło ch***a latamy i tyle w temacie. Na ulice wyjść i r******ć to całe towarzystwo partyjniackie z rudym na czele. Jak wyjdzie 3 miliony kiboli na ulice to zrobimy większe wrażenie niż jak będziemy milczeć jak cioty na stadionach!!! P.S. Sorki za agresje, ale po wczorajszej żenadzie i dzisiejszych newsam mam taką ....icę, że zaraz r****ę jakiś sejm;-)

anka1906 12.05.2011 23:11

Nie wiem, może sie nie znam, ale czy brak dopingu to nie jest właśnie to o co chodzi Tuskowi?
Chciał spokoju to go ma, ich nie obchodzi protest, widzą ze jest cicho, że ludzie siedzą, wiec udało im sie zrobić to nad czym tak długo myśleli. Zwykli ludzie go poprą, bo zrobił coś co nie udało sie nikomu przedtem.
Czy nie bardziej by ich wkurzyło darcie mordy na trybunach przez 90min? Zabawa mimo tego co chca nam zrobić? Pokazanie im że mamy to głęboko gdzieś, te zakazy, kary...

Nie wiem co chcemy uzyskać przez ten protest. Bedą "spokojne" mecze przez 2-3 miesiące, a potem jak o tym zapomną bedzie mega pi*********ie? I co, śpiewy przez pare meczów, potem znów zakazy i znów protest? Moim zdaniem trzeba od początku pokazać ze sie go nie boimy.

Ale jeśli taka jest decyzja, trudno przyjmuje, jednocześnie modląc sie o optymistyczne i jak najszybsze zakończenie tego protestu.
Nie ukrywam, że siedząc na krzesełku na derbach nie jedna łza popłynie...



Zaznaczam że jest to moje prywatne zdanie, do którego mam prawo.

krkgiba 12.05.2011 23:12

pomysły:

1. pikiety, akcje protestacyjne pod oddziałami wojewodzkimi pzpn, petycje, protesty pod urzędami wojewódzkimi.
2. brak zainteresowania karnetami/biletami na nastepny sezon
3. odpowiednie pokazanie swojego braku poparcia dla PO w wyborach jesiennych
4. akcja informacyjna o pozastadionowej działalności kibiców i ich stowarzyszeń w mediach, tak aby opinia publiczna zobaczyła drugą stronę ruchu kibicowskiego
5. żadnych burd i zadym na stadionach między kibicami oraz między kibicami a ochroną/policją

pierwsze lepsze przykłady sposobów.

dynek.pl 12.05.2011 23:19

Mecz z Lechem byl 13 spotkaniem u siebie. Poprawcie jeslii sie myle ale race i oprawa byly tylko raz na Legii więc zostaje 11 spotkań bez tych elementów ? I co, źle było wtedy ? ktos czuł sie dyskryminowany ? teraz na Lechu było może było lepiej ?
Szkoda, ze daliśmy sie wciągnąć w tą legijno-amicowsko-rządową wojenkę (pamiętajmy od czego to się zaczęło).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez julo (Post 1091191)
Trafnie to @Kurt ująłeś.
Zgadzam się ogólnie z Twoim poglądem.
Wg mnie trzeba protestować itp ale raczej bez nerwowych, nieprzemyślanych ruchów. Chyba raczej nie warto wychodzić przed szereg i wybijać sie czym dodatkowym niż pozostałe ekipy. Temat zamekania stadionów jak przyszedł tak szybko zniknie.

Tak jak napisał kolega: zostało pare kolejek, sezon zbliżał się do końca - można było normalnie go dograć, a po wakacjach temat by ucichł ale grupy kibicowskie (w przeciwieństwie do klubu, któru uchronił nas przed zamknięciem stadionu na derby) nie patrzą w przyszłość, liczy się tu i teraz - wywieśmy oprawe i ...., a potem płaczmy, że mleko się rozlało i oczywiście szukajmy winnych wszędzie wokół bo oczywiście my jesteśmy ok.

palikot 12.05.2011 23:24

Ludzie! Słuchajcie? Co to ma być? Jestescie tacy mocni... zorganizujcie sobie grupe osób na stadionie, która bedzie spiewać, zorganizujcie zbiórke pieniedzy na oprawe, ustalcie kto bedzie doping prowadził i fiu... bedzie feta! Niektórzy nie zgadzają się z pewnymi działaniami pewnych ludzi i zawiesili swoją działalność i na oprawy zbierać nie będą, dopingu koordynować nie będą, opraw prezentować nie będą, i to jest ich sprawa czy chcą dopingować czy nie nikt ich nie ma prawa zmuszać, tak jak pikników na wiekszości meczów i oni są ostatnimi ludźmi którzy mogą wymagać od kogoś udział w dopingu.
Sugeruje ochłonąć i uzbroić się w cierpliwość i mocne nerwy.
Jedyna prośba jest o to, żeby nie obrażać siebie nawzajem. Ci co tak chcą dopingować długo bez koordynacji nie wytrzymają.

krkgiba 12.05.2011 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1091386)
Ludzie! Słuchajcie? Co to ma być? Jestescie tacy mocni... zorganizujcie sobie grupe osób na stadionie, która bedzie spiewać, zorganizujcie zbiórke pieniedzy na oprawe, ustalcie kto bedzie doping prowadził i fiu... bedzie feta! Niektórzy nie zgadzają się z pewnymi działaniami pewnych ludzi i zawiesili swoją działalność i na oprawy zbierać nie będą, dopingu koordynować nie będą, opraw prezentować nie będą, i to jest ich sprawa czy chcą dopingować czy nie nikt ich nie ma prawa zmuszać, tak jak pikników na wiekszości meczów i oni są ostatnimi ludźmi którzy mogą wymagać od kogoś udział w dopingu.
Sugeruje ochłonąć i uzbroić się w cierpliwość i mocne nerwy.
Jedyna prośba jest o to, żeby nie obrażać siebie nawzajem. Ci co tak chcą dopingować długo bez koordynacji nie wytrzymają.

po to, aby zostać wygwizdanym, albo jeszcze po mordce dostać od odważniejszych?

albo dopingujemy wszyscy, albo nikt - ale jak widać, wiele osób nie zgadza się z taką formą protestu w postaci braku dopingu dla własnej drużyny.

Arek1906 12.05.2011 23:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1091384)



Tak jak napisał kolega: zostało pare kolejek, sezon zbliżał się do końca - można było normalnie go dograć, a po wakacjach temat by ucichł ale grupy kibicowskie (w przeciwieństwie do klubu, któru uchronił nas przed zamknięciem stadionu na derby) nie patrzą w przyszłość, liczy się tu i teraz - wywieśmy oprawe i ...., a potem płaczmy, że mleko się rozlało i oczywiście szukajmy winnych wszędzie wokół bo oczywiście my jesteśmy ok.

Tak najlepiej pogodzmy się z tym co się teraz dzieje... jakby tak kiedyś ludzie myśleli jak ty teraz to nigdy by komuny nie obalili...chociarz jak widać teraz powoli do nas wraca.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez anka1906 (Post 1091377)
Nie wiem, może sie nie znam, ale czy brak dopingu to nie jest właśnie to o co chodzi Tuskowi?
Chciał spokoju to go ma, ich nie obchodzi protest, widzą ze jest cicho, że ludzie siedzą, wiec udało im sie zrobić to nad czym tak długo myśleli. Zwykli ludzie go poprą, bo zrobił coś co nie udało sie nikomu przedtem.
Czy nie bardziej by ich wkurzyło darcie mordy na trybunach przez 90min? Zabawa mimo tego co chca nam zrobić? Pokazanie im że mamy to głęboko gdzieś, te zakazy, kary...

Nie wiem co chcemy uzyskać przez ten protest. Bedą "spokojne" mecze przez 2-3 miesiące, a potem jak o tym zapomną bedzie mega pi*********ie? I co, śpiewy przez pare meczów, potem znów zakazy i znów protest? Moim zdaniem trzeba od początku pokazać ze sie go nie boimy.

Ale jeśli taka jest decyzja, trudno przyjmuje, jednocześnie modląc sie o optymistyczne i jak najszybsze zakończenie tego protestu.
Nie ukrywam, że siedząc na krzesełku na derbach nie jedna łza popłynie...



Zaznaczam że jest to moje prywatne zdanie, do którego mam prawo.

Tak tuskowi właśnie o to chodzi ale my mamy jeszcze jeden problem z zarządem... może kilka meczy bez dopingu sprawi że zarząd wstawi się za nami tak jak ma to miejsce w innych klubach.

derr 12.05.2011 23:39

Zdecydowanie łatwiej jest protestowac jak sie jest w d...e to jest niepodważalne .

palikot 12.05.2011 23:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greeg (Post 1091406)
(...)

Ja bym radził tego użytkownika zacząć powoli ignorować, bo sieje tylko zamęt i denerwuje ludzi. Mozesz pisać uzasadniac a on dalej swoje... jakby specjalnie to robił i był złośliwy. Nie ma co pisać i sobie nerwów szargać, jemu nie wytłumaczysz bo on z tu wchodzi z założenia, żeby kogoś w....ić a nie prowadzić normalną dyskusję.
Pozdrawiam

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1091407)
"Ale jestem ważny. Mamo dzisiaj nie będę jadł kolacji". - to cytat, żeby nie było. Miejmy trochę szacunku do siebie. To, że Legia, czy ktoś tam nie będzie kibicować, to kwestia zrozumiała - w końcu im zamknęli stadion, a w dodatku w klubie nie jest najlepiej. Wisła jest obecnie jedynym klubem w Polsce, który zaczyna działać profesjonalnie. ...ale niektórych wzięło na mesjanizm (w przenośni i dosłownie - patrz oprawa :]).

no i co z tego mamy?
1.zakaz wyjazdowy
2.blokowanie opraw
3.szykanowanie w GW
4.brak chęci do wspołpracy na lini przedstawiciele kibiców-klub
5.absurdalne zakazy za niektóre zjawiska typu race, dooping, przeklinanie.
To jest normalne? To jest sprawa tylko legijno-amikowa? To jest tylko pretekst do działania. Tak jak prekestem były gonitwy po murawie w Bydgoszczy do dzialań antykibicowskich, to tak samo to był pretekst do protestu, który moim zdaniem za późno zaczął mieć miejsce, bo pozwolono na szykanowanie dobrego imienia kibiców Wisły w GW, i innych mediach. Teraz płacimy za to.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krkgiba (Post 1091390)
po to, aby zostać wygwizdanym, albo jeszcze po mordce dostać od odważniejszych?

albo dopingujemy wszyscy, albo nikt - ale jak widać, wiele osób nie zgadza się z taką formą protestu w postaci braku dopingu dla własnej drużyny.

Czyli wszyscy na G i F, bo na E i D dopinguje 5-10%

Nikt nie bedzie gwizdał przez 90 minut to fizycznie nie możliwe :rotfl: Znudzi nam sie po 5 minutach. Na E nikt was nie ruszy, jak cos to stewardzi was obrnonią :D Możecie jechać z koksem!! Jak zrobicie miazge, to będe sie wam kłaniał w pas!

Edit: Przenieś się na E i działaj!! Dla dobra Wisły, niektórzy na G nie mają już sił aby to wszystko trzymać w kupie. Niech zaanagżują sie inni i pokażą jakimi są oni "prawdziwymi kibicami", ponoć Wisła to też oni, więc niech działają jeżdżą na wyjazdy, robią oprawy, dopingują, a nie na forum placzą ze nie będzie dopingu.

krkgiba 13.05.2011 00:09

palikot - jestem z G :)

bunny 13.05.2011 00:15

Jakakolwiek zapadnie decyzja w Naszym ruchu kibicowskim (czy będzie doping czy nie), proszę Was, dostosujmy się i bądźmy solidarni jako JEDNA BRAĆ KIBICOWSKA. Tu nie chodzi tylko o Derby czy fetę. Tu chodzi o przyszłość, która na dzień dzisiejszy maluje się w czarnych kolorach.

palikot 13.05.2011 00:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1091413)
No i o czym była ta oprawa? Dotyczyła chociaż meczu? Nie? To bardzo dobrze ze ją zatrzymali bo przynajmniej można będzie oglądnąć derby.

Nie chcąc Cię zwyzywać:

ZA SKWK(znasz tą strone)?
Cytat:

W poniedziałek doszło do spotkania różnych frakcji na Wiśle z przedstawicielami najwyższych władz klubu. Wtedy to omawialiśmy sprawę nadchodzących dwóch meczów. Właśnie wtedy nikt nie miał nic przeciwko zaprezentowaniu oprawy którą przygotowaliśmy. Można powiedzieć wszystko było ustalone. Jak się jednak okazało wczoraj rano ustalenia te zostały złamane. A przecież projekt sie nie zmienił. Wszelka merytoryczna dyskusja dlaczego nie praktycznie nie istniała. Władze naszego klubu i osoby odpowiedzialne ze bezpieczeństwo używali argumentów w stylu: "nie bo nie" albo "jak nie rozumiesz dlaczego to fajnie masz". Z resztą wszystkie osoby które widziały projekt zgodnie stwierdziły ze nie ma w tym nic obraźliwego, wulgarnego czy czegokolwiek co sprawiłoby że mogliby nam za to zamknąć stadion
Cytat:

Pierwotnie napisane przez KRIS22 (Post 1090532)
Dla tych co byli ciekawi jak miała wyglądać oprawa informacja od jednego z kibiców z innego portalu :
"Co do oprawy wczorajszej to miał na niej być kibic dźwigający krzyż jak Chrystus, a za nim policjant bijący go pałką, wszystkiemu zdjęcia miał robić fotoreporter... Myślą przewodnią oprawy miał być więc dźwigający na swoich barkach, całe zło polskiej piłki biedny kibic, policjant to synonim władzy, która bije Bogu ducha winnego kibica tylko po to by w ten sposób w świetle fleszów podnosić sobie sondaże...

Skończ!!

crazykaro 13.05.2011 00:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1091408)
no i co z tego mamy?
1.zakaz wyjazdowy
2.blokowanie opraw
3.szykanowanie w GW
4.brak chęci do wspołpracy na lini przedstawiciele kibiców-klub
5.absurdalne zakazy za niektóre zjawiska typu race, dooping, przeklinanie.
To jest normalne? To jest sprawa tylko legijno-amikowa? To jest tylko pretekst do działania. Tak jak prekestem były gonitwy po murawie w Bydgoszczy do dzialań antykibicowskich, to tak samo to był pretekst do protestu, który moim zdaniem za późno zaczął mieć miejsce, bo pozwolono na szykanowanie dobrego imienia kibiców Wisły w GW, i innych mediach. Teraz płacimy za to.

1. Gdyby się zastanowić jak tu zmniejszyc agresję na stadionie to pierwsza rzecz jaka przychodzi na myśl to pozbyć sie kibiców gości. Ale jesli to nie pomaga i kibice tego samego klubu się pobiją miedzy sobą to przechodzimy na inny poziom normalności.
Przypomnij sobie czy cos sie wydarzyło przez ostatni rok na Wiśle jak nie było przyjeznych? No właśnie - NIC (nie licząc rac)
2. Oprawy nie związane z meczem będą teraz za każdym razem blokowane. Ale jak możnanazwać oprawą coś co nie ma związku z meczem. Mozna to raczej nazwać protestem
3. Przeszkadza ci to szykanowanie? Albo czujesz sie urażony? Nie czytaj GW to będiesz zdrowszy i nie będziesz się miał czym przejmować.
4.???
5 race są zakazane przez UEFA albo FIFA wiec to raczej pod ich siedzibami radzę protestować. Ale doping chyba ze taki w strzykawkach:D??

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1091416)
Nie chcąc Cię zwyzywać:

To jeszcze napisz skad cytat. I czemu nikt nie chce napisać jak to miało wyglądać i jaki tekst miał być w oprawie?

Greeg 13.05.2011 00:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1091413)
No i o czym była ta oprawa? Dotyczyła chociaż meczu? Nie? To bardzo dobrze ze ją zatrzymali bo przynajmniej można będzie oglądnąć derby.

Ani ty ani ja tego nie wiemy ... ale jeśli wcześniej klub nie miał jakichkolwiek zastrzeżeń do jej treści, a znał ją, to wypięcie się na wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę aby ta oprawa powstała (czy to przez poświęcenie swojego czasu czy pieniędzy) jest zachowaniem co najmniej nieeleganckim

Cytat:

Hipokryzją to było zachowaine na G i to w najczystszym wydaniu.
Mógłbyś przynajmniej uzasadnić swoją wypowiedź. Nie usprawiedliwiam G, na którym sam byłem, ale wielokrotnie zachęcano kibiców z sektora E do dopingu. Zwykłymi prośbami ... Wino jak zwykle leży pewnie po obu stronach, ale to E zachowało się niestety szczeniacko. Mieli całą rundę żeby dopingować, musieli się akurat pokazać jak G wychodziło w proteście?

Hipokryzją to jest to, że jeszcze kilka lat temu, kiedy w Poznaniu grał Lech, a nie Amica i nie mieli sukcesów sportowych oraz dobrej prasy u wielu z Was ten mecz nie wywoływał jakichkolwiek emocji i porównywalibyście go sobie do spotkania z Górnikiem, gdzie można gwizdać na piłkarzy ...

Cytat:

Dokładnie na Legii to się zorganizowali jak zrobili protest prezciw postępowaniu ITI, które było przygrywką do tego co się teraz dzieje w całej Polsce. Pytanie tylko czy o taką organizację kibiców nam chodzi. jesli tak to witajmy w kibolskim piekiełku gdzie parę osób decyduje o poczynaniach większości



A dla ciebie co sie liczy? Odpalenie racy, zwyzywanie drużyny gości czy atak na kibiców gości a może na policję albo ochronę? Tu nie chodzi o obejrzenie bo jak ktoś sobie chce oglądać to go taniej wyjdzie w tv
Co się liczy dla mnie ? To jest właśnie dobre pytanie. Oczywiście liczy się wynik sportowy i jest dla mnie ważny, ale nie najważniejszy. Bo wiem od dłuższego czasu, że będę przychodził na Wisłę kiedy mistrzostwa nie będziemy zdobywać.

Liczy się dobra zabawa, tak jak w sezonie kiedy zajmowaliśmy w lidze 8 miejsce i lał nas Groclin Skorży ale każdy na sektorze C potrafił się i z tego cieszyć.

Liczy się radość po zwycięstwie, np. tym 4-2 nad Amicą, kiedy piłkarz który zdradził nasze ideały okazał się najsłabszym ogniwem w obozie "wroga".

Liczy się złość po tym jak piłkarze grający w derbach w Sosnowcu praktycznie przeszli obok meczu i autentycznie czułem się jakby mieli mnie w dupie.

Liczy się dla mnie to, że raca pięknie komponuje się z namalowanym płótnem a doping niesie się po całym Krakowie. Liczy się dla mnie klimat tworzony przez kibiców obu zespołów, obecnych na jednym stadionie, bo to my jesteśmy solą tego sportu. Jak wygląda mecz w polskiej lidze bez dopingu i całej otoczki miałeś niedawno przykład.

Podałbym wiele innych przykładów, ale po co. Tak jak Legia miała kiedyś na oprawie "to trzeba przeżyć żeby to zrozumieć żeby w to uwierzyć" ...

Dla mnie Wisła to mnóstwo wspomnień, które już wyryły się w mojej pamięci i nadzieja na to, że wiele jeszcze przede mną. I tą nadzieję chcą mi właśnie odebrać. Pomijam już jakikolwiek aspekt prawny obecnych działań i jechanie po bandzie ze swobodami obywatelskimi. Mecz piłkarski to nie tylko widowisko na boisku ... dla mnie to przede wszystkim atmosfera święta. Święta na trybunach, bo piłkarzom raz idzie lepiej a raz gorzej. To My mamy trzymać równy poziom, ale przy okazji nie zapominać o szacunku dla samych siebie, bo nigdy nie zgodzę się na traktowanie mnie przez klub jedynie jako elementu bilansującego budżet po kolejnym nieudanym awansie do pucharów ...

crazykaro 13.05.2011 00:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Greeg (Post 1091419)
Mógłbyś przynajmniej uzasadnić swoją wypowiedź. Nie usprawiedliwiam G, na którym sam byłem, ale wielokrotnie zachęcano kibiców z sektora E do dopingu. Zwykłymi prośbami ... Wino jak zwykle leży pewnie po obu stronach, ale to E zachowało się niestety szczeniacko. Mieli całą rundę żeby dopingować, musieli się akurat pokazać jak G wychodziło w proteście?

Jeżeli nie rozumiesz dlaczego E dopingowało to szkoda że nie byłeś wczoraj w temacie meczowym koło 23 zanizm został wyczyszczony. Wszystko tam było dobrze opisane wraz z opiniami.
Ale ogoleni chodzi o to że nie można działac prezciw własnej drużynie w najważniejszych meczach rundy tylko po to aby zaprotestować w protescie o którym niewiele osób wiedziało i strzelić focha ze jak nie ma oprawy to nie ma dopingu. Przez pól meczu dopingu nie było i to powinno wystarczyć .Dodać jeszcze nalezy przyśpiewki typu "Wisła to my a nie wy" oraz o ustawkach po meczu i mamy obraz sytuacji.

palikot 13.05.2011 00:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1091417)

To jeszcze napisz skad cytat. I czemu nikt nie chce napisać jak to miało wyglądać i jaki tekst miał być w oprawie?

Napewno antysemicki, zarazem rasistowski, uderzający w rząd RP obraźliwy, szykanujący, obelżywy :D

przychodzi na myśl pewne hasło z oprawy Legii :Boże chroń fanatyków:-/

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1091422)
Jeżeli nie rozumiesz dlaczego E dopingowało to szkoda że nie byłeś wczoraj w temacie meczowym koło 23 zanizm został wyczyszczony. Wszystko tam było dobrze opisane wraz z opiniami.
Ale ogoleni chodzi o to że nie można działac prezciw własnej drużynie w najważniejszych meczach rundy tylko po to aby zaprotestować w protescie o którym niewiele osób wiedziało i strzelić focha ze jak nie ma oprawy to nie ma dopingu. Przez pól meczu dopingu nie było i to powinno wystarczyć .Dodać jeszcze nalezy przyśpiewki typu "Wisła to my a nie wy" oraz o ustawkach po meczu i mamy obraz sytuacji.

oraz... "idzcie do domu" by być obiektywnym.
ale i tak za wszystko winni kibole...

Greeg 13.05.2011 00:55

Nie byłem bo dla mnie mecz nie kończy się wraz z ostatnim gwizdkiem ... pozostaje spotkanie z przyjaciółmi, dyskusja o tym co się działo ... bez napinki.

Sprawa jest prosta, będzie pełno meczów z takim Górnikiem Zabrze, 14-krotnym mistrzem Polski, GKSem Bełchatów czy innymi mniej medialnymi obecnie drużynami.

Sektor E będzie miał szanse udowodnić, że potrafią dopingować faktycznie Wisłę w każdym meczu, a nie jedynie w tym na którym wypada się pokazać przed znajomymi, a sektor G będzie miał okazję do nagrodzenia Was brawami i zaśpiewania Wam "Tak się bawi, tak się bawi Wisełka".

Chyba, że te mniej medialne mecze będą dziwnym trafem mniej interesujące dla bywalców trybuny od strony Parku Jordana ...

orzeu 13.05.2011 06:11

Wszystkim ktorzy maja podejscie "wy z tego sektora a my z tamtego", "wy to a my tamto", ze juz nie bede pokazywal ostrzejszych przykladow, przydalby sie taki solidny plaskacz na otrzezwienie. Jacy ....a my i wy? Dobrze ze juz nie moderuje bo wczoraj i dzis z forum dla oczyszczenia atmosfery wylecialoby chyba z dwiescie osob.

iiYama 13.05.2011 07:00

Kilka słów ode mnie, anonima i gościa z E.

Nie przekonują mnie argumenty że jakaś akcja ogólnopolska więc mamy siedzieć cicho.

Amica i Legia miały w dupie cały kraj gdy na fantazji w Bydgoszczy dały rudemu zbójowi pretekst do uduszenia naszej miłości.

Amica, Legia i wiele klubów w Polsce nie rozumie klimatu Krakowa, historii Świętej Wojny, emocji i napięcia związanych z tymi spotkaniami.

Wiele ekip w Polsce nie rozumie klimatu Krakowa i .......ą jakieś smuty że Kraków to nożownicy, żeby do nich nie jeździć etc.

To czemu mamy im podstawiać dupę?

W niedzielę będzie miało miejsce historyczne wydarzenie, mamy szansę.
- zrewanżować się parchom za zeszłoroczne Jopowanie i śpiewanie w szatni na Hutniku że mistrzem Polski jest Lech,
- mamy szansę spuścić im manto i przybliżyć ich do drugiej ligi,
- mamy szansę przybić 13 tytuł.

Jeszcze kilka powodów można by znaleźć.

I o ile jeszcze byłem w stanie przeżyć środowe spotkanie w ciszy, ze stłumionymi emocjami to w niedzielę sobie tego nie wyobrażam.

I jeśli ma zapaść decyzja że na najważniejszym meczu w tej rundzie mamy siedzieć na dupie jak w kościele to chyba pójdę do Wiślaków oglądać bo na trybunach mnie skręci.

I słowo odnośnie formy protestu. Czy nie o to władzy chodzi by bileciki były sprzedane a na trybunach wersal? Kasa się zgadza a kibice jedzą popcorn i po meczu grzecznie się rozjeżdżają?

Jak dla mnie formy powinny być takie, albo na trybunach ogień-szał-amok albo nie wejście na mecz i zebranie się pod stadionem. Może jak władza zobaczy że nie ma przeciw sobie 500 osób a 5000 zrozumie że łatwo nie będzie.

A co do protestu Ultra Wisły przeciw postępowaniu Basałaja & Co. np. w kwestii dzieciaków to SKWK powinna opisać sytuację, przedstawić swoje argumenty tak aby postronny kibic interesujący się trybunami mógł zrozumieć motywy ich postępowania, sprzeciwu i mógł wyrobić sobie swoje zdanie.

Nie oczekujcie od masy ludzi zrozumienia jeżeli oni nawet nie wiedzą przeciw czemu i komu manifestowaliście. Stety lub niestety gro osób na E nie uważa gniazdowego i młyna za wyrocznię i jedyną słuszną prawdę. Powinniście zaprezentować chociaż szkic waszej sytuacji.

DysoN 13.05.2011 07:07

iiYama, twoje argumenty do mnie przemawiaja, podzielam Twoje zdanie

Nie wyobrazam sobie tego meczu bez dopingu!

Wiekszosci pozostalych zespolow jest w latwiejszej sytuacji zeby sobie poprotesowac na cicho bo czy wygraja czy przegraja, to roznica dla nich niewielka. My mozemy przypieczetowac mistrzostwo i pognebic najwiekszego rywala, a wsparcie druzyny w tym bardzo waznym meczu jest bardzo potrzebne.

Mnie sie marzy mocny doping na dwie strony gdzie G i E czesto i gesto ladnie wspolpracuja! Pomozemy druzynie a i moze sie uda zalagodzic konflikt po ostatnim meczu.

staszek2309 13.05.2011 07:12

Milczący protest, jak ktoś słusznie zauważył, niczego nie da... Da tylko asumpt naszej władzy do pochwalenia się jak to fajnie jest na stadionie i że dzięki ich działaniom nawet na derbach Krakowa była miła i spokojna atmosfera... A przecież stadion był pełny...
Jeśli ma nie być dopingu, to niech SKWK to ogłosi... Lepiej wtedy zachęcić do pozostania w domu... I ja tak właśnie zrobię... Z trudem zniosłem 90 minut siedzenia na d..pie na G z meczu z Lechem, drugi raz tego nie mam zamiaru przeżywać...
Wolę siedzieć przez tv...
I naprawdę szkoda dyskutować kto ma rację... Niech ktoś w końcu podejmie decyzję jak to ma wyglądać, żeby wiedzieć na czym się stoi.. A reszta niech się do tego podporządkuje... Bo znowu pojawią się żałosne przyśpiewki...

Oldpara 13.05.2011 07:16

Będe na E i będe darł ryja cały mecz z całych sił!

Wisła i derby są najważniejsze, a nie jakieś poronione protesty polityczne.

P.S. A tym czasem PO bije rekordy popularności - 44% wg. wczorajszego sondażu CBOS. Ale banda debili dalej myśli, że coś ugra, poza strzeleniem sobie w stopę

zim zum 13.05.2011 07:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DysoN (Post 1091449)
iiYama, twoje argumenty do mnie przemawiaja, podzielam Twoje zdanie

Nie wyobrazam sobie tego meczu bez dopingu!

Wiekszosci pozostalych zespolow jest w latwiejszej sytuacji zeby sobie poprotesowac na cicho bo czy wygraja czy przegraja, to roznica dla nich niewielka. My mozemy przypieczetowac mistrzostwo i pognebic najwiekszego rywala, a wsparcie druzyny w tym bardzo waznym meczu jest bardzo potrzebne.

.

Co Ty piszesz chłopie ? Inne drużyny walcza jeszcze o coś, a my już mamy to na talerzu i kwestią czasu jest jak zdobędziemy mistrza. Po drugie co to za .......enie, że jak nie będzie dopingu to piłkarze przegrają ? A jak był zajebisty doping to czemu przegrywali jak frajerzy ? Czemu jak śpiewało np. 15 tys całe 90 minut to się sfrajerzyli z meczu z Vitorią. Czemu przy świetnym dopingi przegrali z Górnikiem? Teraz nagle lament, bo jak nie będzie dopingu, to przegramy.

DysoN 13.05.2011 07:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 1091456)
Co Ty piszesz chłopie ? Inne drużyny walcza jeszcze o coś, a my już mamy to na talerzu i kwestią czasu jest jak zdobędziemy mistrza. Po drugie co to za .......enie, że jak nie będzie dopingu to piłkarze przegrają ? A jak był zajebisty doping to czemu przegrywali jak frajerzy ? Czemu jak śpiewało np. 15 tys całe 90 minut to się sfrajerzyli z meczu z Vitorią. Czemu przy świetnym dopingu przegrali z Górnikiem? Teraz nagle lament, bo jak nie będzie dopingu, to przegramy.

Derby bez dopingu to jak ogladanie musicalu z wyciszonym glosem.
Jasne ze prawie wszyscy jeszcze o cos tam walcza, np o 6 pozycje albo utrzymanie. Jedna z takich druzyn jest sasiadka, a Ty widze chcesz im zycie to ulatwiac.

zim zum 13.05.2011 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DysoN (Post 1091458)
Derby bez dopingu to jak ogladanie musicalu z wyciszonym glosem.
Jasne ze prawie wszyscy jeszcze o cos tam walcza, np o 6 pozycje albo utrzymanie. Jedna z takich druzyn jest sasiadka, a Ty widze chcesz im zycie to ulatwiac.

Powtarzam co to za ulatwianie ? Piłkarze prezentują poziom niezależny od dopingu i nie ma się co czarować.

Na zakończenie napisać można tyle, że jak młyn nie będzie prowadził dopingu, to wszystko brzydzący się kibolami kibole pokroju Oldpary i tak nie są w stanie nic zdziałać w kwestii dopingu na trybunach, pozostaje tylko wypisać swoje żale tutaj.

mhl_pl 13.05.2011 07:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1091453)
Będe na E i będe darł ryja cały mecz z całych sił!

Wisła i derby są najważniejsze, a nie jakieś poronione protesty polityczne.

P.S. A tym czasem PO bije rekordy popularności - 44% wg. wczorajszego sondażu CBOS. Ale banda debili dalej myśli, że coś ugra, poza strzeleniem sobie w stopę

To wydzieraj ryja, a poźniej nasz stadion zostanie przez Ciebie zamknięty bo się zachowywałeś zbyt głośno :D a jaśnie nam panującemu się to może sie spodobać. Ciekawe co byś pisał gdyby wogóle nie moża było derbów rozegrać przy udziale publiczności ??

Nie rozumiesz sensu tego protestu i solidarności kibicowskiej. PO może sobie bić rekordy ale z kibicami i tak nie wygra. ''Podcięli skrzydła'' stoczniowcom i górnikom czyli grupą społecznym które miały siłe i coś do powiedzenia a więc mogli zagrażać rządowi . Z kibicami im się to nie uda bo racja jest po naszej stronie. Nie ma zgody na odpowiedzialność zbiorową. Nie pozolimy zrobić z siebie kozła ofiarnego nieudolności tego rządu, nie my rozpętaliśmy tą wojnę, zostaliśmy bezczelnie oskarżeni i zaatakowani i musimy się bronić.

Przeżyliśmy Ruska, przeżyjemy i Tuska. ABG !!

flamengista 13.05.2011 07:51

Ja tylko chcę zaapelować do rozsądnych osób na G (a jest ich sporo). Powtórka bojkotu z Amiki w derbach oznacza także na bank powtórkę z rozrywki. Ba - kwasy, które się pojawiły jeszcze tylko się nasilą. Ludzie na E zrobią to samo, co poprzednio a już ew. nawoływanie do nieprzychodzenia na stadion zostanie kompletnie olane.

I na odwrót: normalny doping na derbach jest właśnie szansą na odbudowanie solidarności wewnątrzwiślackiej.

Jest więc dużo do ugrania i dużo do stracenia.

Coglin 13.05.2011 07:53

mnie sie wydaje, ze jednak tusk z pzpnem juz wygrywaja - stowarzyszenia i grupy ultras zawieszaja dzialalnosci, brak dopingu na meczach.
trzeba byc slepym, zeby nie widziec, ze wlasnie o to im chodzi.

adas123 13.05.2011 08:02

Osobiście nie zgadzam sie z tym co robi Tusk,zakaz wyjazdów to w ogóle kpina i niewątpliwie przeciwstawienie sie temu jest konieczne,ale nie jestem przekonany ze powinno przyjąć taką formę jaka jest proponowana przez Stowarzyszenie.Słuszne są wypowiedzi ze tego typu działanie nikogo "z góry" nie ruszy,a jeszcze utwierdzi ich w przekonaniu ze sa pozytywne efekty ich dzialań bo nic na stadionie sie nie dzieje.Zrobić porozumienie ponad podziałami i wszyscy zainteresowani z calej Polski w barwach do Warszawy i tam protestowac to może wtedy ktos to zauważy.Co do meczu z lechem to siedziałem sobie na F i sluchalem wzajemnych wyzwisk między Wiślakami to nie wiedzieliśmy ze znajomymi czy śmiać sie czy płakać.A dziecko 12 letnie pare krzesełek dalej drące ryja ze Wisła to my a nie wy pokazuje jakie panuje ogłupienie bo wątpie żeby miał jakiekolwiek pojęcie o tym co sie dzieje a już na pewno nie od politycznej strony.Chcialbym dopingu na derbach trzeba sie przygotować ze go niestety nie bedzie i mam nadzieje,że nie bedzie takiej żenady jak w środę bo to jest niedopuszczalne.
Tylko Wisła!

westersyl 13.05.2011 08:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coglin (Post 1091465)
mnie sie wydaje, ze jednak tusk z pzpnem juz wygrywaja - stowarzyszenia i grupy ultras zawieszaja dzialalnosci, brak dopingu na meczach.
trzeba byc slepym, zeby nie widziec, ze wlasnie o to im chodzi.

Dokładnie. Przede wszystkim forma tego protestu jest zła bo przecież o to chodzi rządowi aby usadzić ludzi i zamknąć im buzie. To uderza nie w to miejsce co trzeba. Właściwie to uderzamy w samych siebie a Tusk zaciera ręce.

No i zgoda co do tego że piłkarz ma dążyć do takiego stanu ze kompletnie ma nie wiedzieć co się dzieje na trybunach, jednak brak dopingu na pewno odczują, ogólnie mecz w takiej żałosnej atmosferze jak ostatnio jest jak przegrana.

zybert77 13.05.2011 08:14

biedny kibol umęczon po pąckim Tuskiem
 
przyznam, że nie wiedziałem o co chodzi z tym protestem ... a i stowarzyszenie jakoś nie rozgłaszało co było na zabronionej oprawie...
Chciałbym się dowiedzieć może z Was koledzy ktoś wie kto wymyślił na oprawę meczu z Lechem wizerunek świętego kibola umęczonego pod pąckim Tuskiem, niosącego krzyż z szali?? Rad bym poznać imię i nazwisko tego gieroja...

Do władz stowarzyszenia - jesteście dla mnie skończeni... po tej akcji obrażającej wielu normalnych kibiców (niektórzy mają staż na Wiśle większy niż niektórzy z was mają lat)... a za pomysł tej wiochy wielkanocnej to nie zobaczycie już ode mnie złamanej złotówki na oprawę...

Eternit 13.05.2011 08:21

GW donosi!


Przed środowym meczem z Lechem Wisła zakazała kibicom zaprezentowania oprawy. W proteście kibole nie dopingowali zespołu, rozważają też zawieszenie współpracy z klubem. W drugiej połowie fani nazywani przez nich "piknikami" wyłamali się i wsparli piłkarzy.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że oprawa miała przedstawiać umęczonego przez władze państwowe i media kibola, który niósł ułożony z szalików krzyż, a w miejscu INRI miał być napis: ultras. Klub zabronił pokazania tej oprawy. - To mogło uchronić Wisłę przed grą przy pustych trybunach w derbach Krakowa - mówi osoba związana z klubem.
Kibole z trybuny południowej, którzy zawsze prowadzą doping i robią oprawy, przed meczem i tuż po pierwszej połowie krzyczeli jedynie: "Piłka nożna dla kibiców". Na 10 minut opuścili też sektory. W drugiej połowie doszło jednak do rozłamu na trybunach. Widzowie z trybuny wschodniej rozpoczęli bowiem spontaniczny doping.

- Zaczęliśmy krzyczeć: "Wisła, Wisła" oraz: "Jazda, jazda Biała Gwiazda", bo widzieliśmy, że piłkarze tego potrzebują. Kibole gwizdali na nas, krzyczeli: "Wisła, to my, a nie wy", "Pikniki, frajerzy" - opowiada czytelnik, który zadzwonił do krakowskiej redakcji "Gazety". - To, co się zdarzyło w drugiej połowie, nie miało dotąd miejsca w ruchu kibicowskim. Pokazaliśmy, że fanatyczni kibole nie mają monopolu na doping. Udowodniliśmy, że jeśli nie będzie ich na stadionie, doping dla piłkarzy nie ustanie. To pokazało, że pojawiła się grupa normalnych kibiców, którzy nie zgadzają się na metody kiboli.

Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków na swojej stronie napisało m.in.: "Z przykrością zawiadamiamy, że aktywnie działające na Wiśle grupy kibicowskie rozważają możliwość podjęcia decyzji o zawieszeniu swojej działalności. Ignorancja i brak chęci do rzeczowej rozmowy wykazywane przez włodarzy klubowych są powodem powyższych rozważań. SKWK i grupy kibicowskie nie biorą odpowiedzialności tak jak to do tej pory robiły (koordynowały) za przyśpiewki i transparenty które pojawiać się będą na stadionie".

Klub chce spotkać się z SKWK.

zim zum 13.05.2011 08:23

Leci konferencja z komendantem.

Zapomnijcie o sektorówkach. I nie daj Bóg jak ktoś w barwach przejdzie na czerwonym świetle na pasach, grozi mu...zakaz stadionowy.

mort 13.05.2011 08:27

Jeszcze raz o dopingu na meczu Wisła - zdech
 
Witam,

nie ma i nie może być usprawiedliwienia dla wzajemnego obrażania się kibiców Wisły. Jest protest, czy go nie ma, jest oprawa, czy też jej nie ma. Każdy ma prawo wyrazić swoje niezadowolenie, czy mieć inne zdanie niż inni kibice. Jeżeli jednak jeden kibic obraża drugiego jest dla mnie dnem. Na meczu pokłóciłem się z moim kumplem, który jak większość E25 śpiewał do G "pajace". W życiu nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Z mojej perspektywy rozumiem, że młodość musi się wyszumieć i chłopcy z G, jak za 15 lat przyjdą z dzieciakami na mecz zrozumieją, że czasami trzeba iść na kompromis, a Wisła istnieje od 100 lat, jak jeszcze nas na świecie nie było, a co najpiękniejsze istnieć dalej będzie i mam bnadziej, że z coraz więszymi sukcesami.

pozdrowienia dla WSZYSTKICH kibiców Wisły.

Ps.
Zauważyliście, że Mały - który ma chyba największą estymę na G - sam zachęcał do dopingu?

Ps2. Każdy następny kto obrazi innego kibica Wisły, to od dziś dla mnie parchacz wstrętny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl