Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Mario Nh 22.11.2009 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1986 (Post 820172)

Kumplem to on może być dobrym ale trenerem jest bardzo słabym.

Dokładnie tak. To jak woda na młyn dla naszych leniwych gwiazdek. Czytaj, patrz mój podpis.

KOMINEK 22.11.2009 22:39

Skorża - nie zgadza się, że drużynie brakuje ambicji. - To jest bardziej brak umiejętności

Brak umiejętności w stosunku do kogo ?? do piłkarzy Cracovii ?? ?? ?? - ktoś tu starsznie chcę własną dupę cudzym kosztem ratować

Maciuś 22.11.2009 22:43

To juz Skorza nie broni swoich pilkarzy? hyhyhy

Arkas 22.11.2009 22:46

Osobiście Skorży bym nie zwalniał. Bo kim on ma grac? Brak wzmocnień, kontuzje, piłkarze zdrowi grający padakę. Oto obraz Wisły obecnie. Owszem trener też ponosi winę ale bez jaj. Dajmy mu szansę jak mówię jeszcze raz w europejskich pucharach, jeśli wtedy nie wyjdzie, to już niestety pora się pożegnac, ale napewno nie teraz. W tamtym roku też o tej porze przegraliśmy 2 mecze, wszyscy zwalniali Skorżę, wyzywali, a na Rynku potem imię skandowali... Dziękuję.

Kamson 22.11.2009 22:47

Jak dotąd zawsze broniłem Skorży ale dość tego. SKORŻA OUT!

Tasio1906 22.11.2009 22:48

Jak teraz wyleci Skorża to nasi piłkarze będą roboli co chcą. Cupiał musi postawić weto i dać poparcie Skorży!!

Mario Nh 22.11.2009 22:51

Druga strona medalu. Jak Skorża zostanie to piłkarze dopiero uwierzą że są nie do ruszenia i dalej będą robili "co chcą". A to za formę piłkarzy już nie odpowiada trener? W takim razie kto?

tommiyacht 22.11.2009 22:53

drodzy
trzeba rozróżnic dwie rzeczy:

1) kto ma dość Maćka Skorży
2) kto uwaza ze zmiana trenera to w tym momencie to dobre rozwiązanie (koniec rundy)

Bo ja uwazam ze nie koniecznie odpowiedz na te warianty musi byc taka sama. Wiadomo że nawet tym co mamy i taką "formą" nie powinnismy przegrac (osobiscie remis bralem w ciemno). Sytuacja nie jest czarno-biała i wine ponoszą i piłkarze i trener. ja bym tak obstawiał 70% piłkarze 30% trener. No bo co, jak jak widze chybione podanie do goscia oddalonego o 10 metrów, albo balony lecące pół godziny zamiast mocnych bitych wrzutek, a o przyjęciu piłki to wogole nie wspomne.

AYALA 22.11.2009 22:55

trzeba też pamietac że Skorża buduje zespół na graczach ściaganych głównie za darmo.Nie ma takiego luksusu jak kiedyś mieli w Wiśle Smuda,Kasperczak czy Lenczyk gdzie co pół roku przychodziło dwóch wyróżniajacych sie zawodników z naszej ligi i to zazwyczaj ofensywnych.

Wichar87 22.11.2009 22:57

Zostawic trenera i dobrac się piłkarzą do d*py i do kieszeni a któremu się nie podoba tam są drzwi i OUT! My żeby wreszcie zaistniec potrzebujemy piłkarzy ambitnych, walecznych i z głową na karku!

MatMario 22.11.2009 22:57

Jak dla mnie to drużyna gra na jego zwolnienie, ewentulanie na nie przedłużenie umowy.

To są jakieś jaja co onie wyprawiają, jestem przekonany o tym że założenia były na granie wrzutek dołem a oni walą wszsytko w kosmos, zero strzałów, Wchodzi Leszczak dostał piłkę gra silną wrzutę dołem, dla mnie to o czymś świadczy. Jak jest wbiegnięcie, biegną wszyscy w lini na 16 nikogo, piłka idzie w tył a tam sami obrońcy cracovii... Były dwa strzały które pamiętam to po obu było zagrożenie raz Jirsak raz Kirm. Boguski nie umie loba zrobić. To jest kpina!

rozarian 22.11.2009 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 820191)
Jak teraz wyleci Skorża to nasi piłkarze będą roboli co chcą. Cupiał musi postawić weto i dać poparcie Skorży!!

Ha ha,a teraz nie robią co chcą?Teraz to dopiero mają raj.Jakie weto człowieku?!Że też po takim meczu masz takie poczucie humoru.

gdsmk 22.11.2009 23:03

Tłumaczenie Skorży jest żenujące. Bo kto jest słabym piłkarzem ? Brożek ? Król strzelców i świetny, szybki snajper (edit:w formie i chcący, żeby nie było.)? Ambitny i walczący Małecki ? Kirm, uczestnik MŚ, podstawowy zawodnik swojej reprezentacji ? Jirsak, który potrafi rzucić dwie-trzy bramkowe piłki na mecz? Alvarez? Marcelo ?!
Przyczepić się można najwyżej do Jopa albo Łobodzińskiego - ale do cholery, cała reszta piłkarzy przewyższa tę ligę w takim stopniu, jak ich zarobki przewyższają te reszty ligi. I tylko TWOJĄ, Maćku, robotą jest, by ich tak wszystkich na boisku ułożyć, żeby tę ligę rozjechali. By tak ich nakręcić, nabuzować. ONI SAMI TEGO NIE ZROBIĄ. Nawet Real Madryt tak nie potrafi.
Każdy, kto ogląda mecze tej drużyny widzi, że NIE MA ŻADNEGO POMYSŁU na grę, na taktykę, nie ma schematów, NIC (o stałych fragmentach nie wspomnę z litości). Czy to jest wina piłkarzy ? Faktycznie, poruszają się powoli, rozgrywają powoli - ale od tego jest Skorża, żeby ich naprostować - jeśli nie potrafi, niech sprowadzi Cupiała, cokolwiek - jeśli chce się dumnie nazywać managerem, to działa to w obie strony - dostajesz wolną rękę na transfery, ale masz też PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za wyniki i tzw. man management. Nie wiem, czy chcę, żeby zwolnić Skorżę, bo to byłoby bzdurą - ale tak, jak jest, być nie może. Przegrywamy WSZYSTKIE ważne mecze. Tottenham, Levadia, Finał PP, Legia, Lech, DERBY, DO CHOLERY, DERBY!! JAKO GOSPODARZ!

hunter 22.11.2009 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 820205)
trzeba też pamietac że Skorża buduje zespół na graczach ściaganych głównie za darmo.Nie ma takiego luksusu jak kiedyś mieli w Wiśle Smuda,Kasperczak czy Lenczyk gdzie co pół roku przychodziło dwóch wyróżniajacych sie zawodników z naszej ligi i to zazwyczaj ofensywnych.

Tak, tak.

Łobodziński, Diaz, Kirm, Jirsak. Niemalże 50% pierwszego składu za który zapłacono około 2 mln euro.

qchar90 22.11.2009 23:05

przecież trener może dać karę pieniężną albo do rezerw wysłać.
trzeba zrobić zebranie i porozmawiać. i niech będą jakieś kary.

AYALA 22.11.2009 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 820216)
Tak, tak.

Łobodziński, Diaz, Kirm, Jirsak,

miałem na myśli że Pan Cupiał nie przeznacza już takich kwot jak kiedyś ( kupił Żurawia z Lecha za 2 miliony marek, czy za kilkaset tysiecy ściagnął Szymka, czy Kose z Górnika).Jirsak to dla największa wtopa Skorży za 700 tyś Euro.

Lemoniadowy Joe 22.11.2009 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 820219)
miałem na myśli że Pan Cupiał nie przeznacza już takich kwot jak kiedyś ( kupił Żurawia z Lecha za 2 miliony marek, czy za kilkaset tysiecy ściagnął Szymka, czy Kose z Górnika).Jirsak to dla największa wtopa Skorży za 700 tyś Euro.

a jak myślisz taki Łobo kosztuje w sumie mniej czy więcej niż Żurawski ?

Arkas 22.11.2009 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 820219)
miałem na myśli że Pan Cupiał nie przeznacza już takich kwot jak kiedyś ( kupił Żurawia z Lecha za 2 miliony marek, czy za kilkaset tysiecy ściagnął Szymka, czy Kose z Górnika).Jirsak to dla największa wtopa Skorży za 700 tyś Euro.

Wg mnie Jirsak to jeden z lepszych graczy w Wiśle, lecz Skorża go nie wykorzystuje w 100%. Bo potencjał ma spory. Ściągnął go, a tak naprawdę nie ma do niego przekonania.
Skor*a musi pierdo*nąc w stół, posadzic gwiazdki na ławce a wpuścic młodych na następny mecz.

zim zum 22.11.2009 23:10

o czym niektórzy gadają. Runda się kończy, a trener, który ciągle mówił jak to jest super nagle mówi, że nie ma składu i w ogóle niektórych to by wypożyczył żeby sie ogrywali tylko pytanie kogo? Łobodzińskiego? Diaza? Gość gada od rzeczy i tyle.

zim zum 22.11.2009 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 820221)
Wg mnie Jirsak to jeden z lepszych graczy w Wiśle, lecz Skorża go nie wykorzystuje w 100%. Bo potencjał ma spory. Ściągnął go, a tak naprawdę nie ma do niego przekonania.

jaki on ma potencjał, bo żadnego nie widać? Ani do rozgrywania, ani do odbioru

Ogryzek 22.11.2009 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 820219)
miałem na myśli że Pan Cupiał nie przeznacza już takich kwot jak kiedyś ( kupił Żurawia z Lecha za 2 miliony marek, czy za kilkaset tysiecy ściagnął Szymka, czy Kose z Górnika).Jirsak to dla największa wtopa Skorży za 700 tyś Euro.

Wtopa Skorży czy Bednarza?

Arkas 22.11.2009 23:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zim zum (Post 820224)
jaki on ma potencjał, bo żadnego nie widać? Ani do rozgrywania, ani do odbioru

Obecnie wszyscy taką pytę grają, że nawet jeśli coś umie to nie umie. Chodzi mi, że ma dobry strzał, ostatnie podanie, ale niestety jak już pisałem nie tyczy się to ostatnich meczy.

RAFi89 22.11.2009 23:14

Był zwolennikiem trenera Skorży i przyznaję się bez bicia.
Ale coś jest nie tak i wnioski trzeba wyciągać szybko. Niestety ale coś w drużynie się posypało, wszystkiego nie da się tłumaczyć kontuzjami kluczowych zawodników. Bo to że Sobol nie gra raczej nie ma wpływu na to że zawodnicy nie potrafią przyjąć piłki czy prosto podać. Odnosi się wrażenie że Skorża przestał mieć wpływ na drużynę, on swoje a zawodnicy swoje.
W dodatku drużyna chyba nie najlepiej została przygotowana do rundy i to pod każdym względem, poza spotkaniami ze Śląskiem i Zagłębiem resztę wygrywaliśmy głównie dzięki indywidualnym zagraniom.
Zresztą że coś jest nie tak należy wywnioskować ze słów trenera który zaczyna mówić o braku umiejętności zawodników co do tej pory mu się nie zdarzało.

Cóż Cupiał napewno ma sporo do myślenie.

PowerWiślak123 22.11.2009 23:14

Ja myślę, że zwolnienie Skorży sensu nie ma. Co nam to da, zemstę na trenerze za złe wyniki? # mecze musimy wygrać, jak się tak stanie trzeba dać mu szanse przygotowania drużyny i przeprowadzenia wzmocnień w zimie. Jak nie będzie 9 pkt. można się zastanawiać choć też nie wiem czy byłbym za zmianą trenera. Ale fakt faktem, że ostatnie występy to skandal.

zim zum 22.11.2009 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 820226)
Obecnie wszyscy taką pytę grają, że nawet jeśli coś umie to nie umie. Chodzi mi, że ma dobry strzał, ostatnie podanie, ale niestety jak już pisałem nie tyczy się to ostatnich meczy.

ma podanie, które przez dwa lata uruchomił może jeden albo dwa razy i to pewnie bardziej z przypadku. dajmy spokój.

dawiss 22.11.2009 23:19

Dawno nic tu juz nie naskrobalem, ale przyszedl taki wieczor, ze i mi "po pioro" siegnac trzeba...
Niestety prawda jest taka, ze trudno wskazac jednego winnego, niestety bo tak byloby najlatwiej. W tej druzynie nie widac stylu, nie widac checi, nie widac ambicji, nie widac determinacji. Trener odpowiada za przygotowanie taktyczne, motoryczne, techniczne i tylko w pewnym stopniu za wszelkiej masci cechy wolicjonalne, bo jesli zawodnicy podchodza do swoich obowiazkow lekcewazaco to i nawet piekne przemowy trenera na nic sie nie zdadza. Winni sa zatem wszyscy, ktorych dzis widzielismy, od trenera po zawodnikow rezerwowych, ktorzy nawet nie pojawili sie dzis na boisku. Skorza chce, ale mu nie wychodzi, nie mam pelnego przekonania czy to wlasciwa osoba na wlasciwym miejscu, nie mam tego przekonania od bardzo dawna, tak naprawde oprocz pojedynczych spotkan, to Wisla fajnie grala tylko przez pierwsze pol roku pracy Skorzy. Nie widze przeslanek, ze w przyszlosci cos moze sie poprawic, a mowienie, ze Skorza nie ma kim grac to jakis kiepski zart, jesli Skorza nie ma kim grac, to kim ma grac Lenczyk?

hunter 22.11.2009 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 820219)
miałem na myśli że Pan Cupiał nie przeznacza już takich kwot jak kiedyś ( kupił Żurawia z Lecha za 2 miliony marek, czy za kilkaset tysiecy ściagnął Szymka, czy Kose z Górnika).Jirsak to dla największa wtopa Skorży za 700 tyś Euro.

I ja się Mu wcale nie dziwię. Wyobraź sobie, że wykładasz 700 tysięcy na Jirsaka, prawie 500 tysięcy na Łobodzińskiego, czy 400 tysięcy na Kirma i żaden z nich nie jest nawet wśród wiodących postaci drużyny. Będąc właścicielem klubu i sypiąc taką kasą na bezwartościowych zawodników też bym przykręcił kurek.

Powiem krótko. Trener Skorża miał jedną naprawdę kapitalną rundę, tą zaraz po przyjściu. I nie bez znaczenia był fakt, że był w Krakowie "Kosa", który ciągnął cały zespół do przodu, a do tego "Zieniu", który miał po prostu sezon życia. Od tamtego czasu dobre mecze można policzyć na palcach u jednej ręki, no może kawałek drugiej by się przydał. Faktycznie, wygrywaliśmy mecze ze średniakami i słabeuszami, ale bez błysku i polotu. Przychodzi do meczu z lepszym przeciwnikiem i jest zawsze to samo - finał PP w plecy, Superpuchar, nie wspominam o ligowych wpier*olach z Lechem i Legią. O pewnej estońskiej, półamatorskiej drużynie już nawet nie będę mówił.

Ja po dzisiejszej żenadzie pragnę jedynie "podziękować" za to, że byłem świadkiem wydarzenia, którego nie mieliśmy od 50 lat. BRAWO PANOWIE!

Ajj, jeszcze jedno, bo bym zapomniał. O co chodzi z tym Diazem w pierwszym składzie? Bo to jedna z tych spraw, których pojąć nie będę chyba potrafił nigdy.

mariusz92abg 22.11.2009 23:25

powiem tak....,jedyne co broni Skorze i przemawia za nim w tym momencie,to pozycja w tabeli mimo wszystko. ale zaczynam juz tracic cierpliwosc i to tak na maxa!!!

rozarian 22.11.2009 23:29

Jak były 2 mistrzostwa(co prawda w nędznej lidze,ale były),to więszośc piała z zachwytu nad niezwykłym talentem pana Macieja.Piłkarze byli gdzieś tam w tle.Teraz jak wyłania się prawdziwe oblicze zespołu,to wina jest głównie graczy,a bezradny trener jest skrzywdzony przez los,który kazał mu szkolić takie beztalencia.Taki to tok rozumowania widzę tu w co drugim prawie tekście.Rozwala mnie to doszczętnie.

Acima 22.11.2009 23:30

Zamiast pisać Skorża out wymiencie kandydata na jego miejsce. Ja przynajmniej obecnie takiego nie widze!

Piettras 22.11.2009 23:31

Nie bede bronil trenera, bo to co w tej rundzie mielismy wygrac, to przegralismy... Pilkarze sa wypaleni (wypici), bo Skorza to dobry kumpel, a nie trener ktory jak krzyknie, to na plecach pojawiaja sie ciary (pilkarze na Petrescu sie skarzyli, ze daje w dupe na treningach, to wylecial...). Ale niestety bez pieniedzy nic nie bedzie (?)... A tak swoja droga kiedy Wisła Kraków grala w pilke? Dlaczego znowu musimy wracac do meczow z Parma, Shalke, Lazio? Po pierwsze mielismy farta jak 100 h*jow, lepszych zawodnikow (indywidualnosci, ktorych obecnie brak), jakas mysl szkoleniawa i najlepszy doping w Polsce... Nie wiem czy ktos z Was pamieta mecz z Polonia Ww-a w sezonie 03/04 ehhh... Czas biegnie (nawet Rumunia nam ucieka, nie wspominajac o innych krajach, klubach ktore powinnismy "zjadac"), a my stoimy w miejscu. Podsumowujac, polityka finansowa klubu to porazka, nie inwestujac pieniedzy - wygrywac, hahaha. Raz sie udalo... Zobaczymy co bedzie jak otworza "nowy" stadion z lat 80... Wazne, obiekt bedzie w miare pojemny i mam nadzieje, ze to my kibice zrobimy na nim taka atmosfere, ze pilkarzom pojawia sie wczesniej wspominane ciary na plerach...

filoo 22.11.2009 23:33

JA mam pomysł na trenera....


L E O BEENHAKE


co wy na to?

piotrek chicago 22.11.2009 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Acima (Post 820249)
Zamiast pisać Skorża out wymiencie kandydata na jego miejsce. Ja przynajmniej obecnie takiego nie widze!

jest kandydat na trenera i kandydaci do gry ... Kulawik i jego ME moze nie na stale ale dla sprowadzenia na ziemie tych co za wysoko głowy nosza

rozarian 22.11.2009 23:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Acima (Post 820249)
Zamiast pisać Skorża out wymiencie kandydata na jego miejsce. Ja przynajmniej obecnie takiego nie widze!

A daleko

sięga Twój wzrok,czy widzisz tylko nasze zapyziałe małopolskie pagórki i mazowieckie niziny?

To-Masz 22.11.2009 23:47

Ja pie....! Tego się nie da czytać! Rozumiem że porażka w derbach boli i będzie bolała co najmniej do wiosny ale... przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny!

Skorża chociaż by sie zesrał na ławkę, to sam meczu nie wygra...

Dlaczego Kasperczak, trener który osiągnął tak wiele z Wisłą, nie zrobił tego z Górnikiem?!
Bo co?! Bo zapomniał za co mu płacą? A może może myślał że samą obecnością na stadionie zdobędzie mistrzostwo.

Z pustego nawet Salomon nie naleje...

Tyle...

Zbyychu 22.11.2009 23:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez To-Masz (Post 820267)
Skorża chociaż by sie zesrał na ławkę, to sam meczu nie wygra...(...)
Z pustego nawet Salomon nie naleje...

Dokładnie. P. Skorża, to trener, który z ze składem z rundy na rundę i sezonu na sezon coraz bardziej przypominającym obraz nędzy i rozpaczy zdobył dwa mistrzostwa.
Cóż, najwyraźniej w tej chwili dno jest takie, że i on nic nie pomoże. Co z tego, że ustawi taktykę, jeżeli piłkarzowi nie chce się biec do piłki? Szlag mnie trafiał dzisiaj, jak piłkarze odpuszczali i tak biegli te parę metrów, żeby nie było, a potem machali ręką i wracali się. Zapierdalać za piłką trzeba!
IMAO to piłkarzom przydałby się kop w dupę, jeżeli trener sam nie potrafi ich zmobilizować, może coś w tym guście - klik! - pomoże im przemyśleć sprawę?

Marszałek 22.11.2009 23:57

jaki trener takie wyniki.


Byle kopacz pojmie taktykę i rozwiąznia choćby dotyczące kontrataku, o ile takie istnieją. Czy u nas coś takiego w ogóle występuje. W zalążku?

Mario Nh 22.11.2009 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 820080)
Levadia (d) - 1:1
Levadia (w) - 0:1
Lech (w) - 0:1
Legia (d) - 0:1
Cracovia (d) - 0:1

Tak się zastanawiam. To trzeba jednak potrafić. Strzeliliśmy w tych w.w. meczach tylko jeden gol. Mając piłkarzy dobrych w stosunku co do każdego z wymienionych rywali. Kirm, Łobodziński, Jirsak, Boguski. Co się się z nimi stało. Piłkarze jakby nie było którzy odgrywali wiodące postacie w swoich byłych klubach. Skorża naprawdę nie dysponuje słabym składem. Drużyna gra grubo poniżej swoich możliwości. Już nie wspominam o finale takim tam w Bełchatowie i jeszcze kilku potyczkach z poznańskim Lechem. :evil:

Mówi się że trener jest tak dobry jak jego ostatni mecz...

filoo 22.11.2009 23:59

Przegralismy prestiżowy mecz, wydaje mi się , że w tym sezonie, się przyzwyczailiśmy do porażek w ważnych meczach.....
A co do Trenera to albo M dostanie więcej swobody w wydawaniu pieniędzy i decydowaniu o zawodnikach, albo potrzeba nowego szkoleniowca najlepiej zza naszych granic, stąd propozycja Leo, bo chłop zna Polską ligę i umie zmienić sytstem, nawet stworzyć system szkoleniowy...

Wojtas 23.11.2009 00:03

Levadia przypadkiem nie byla

Amika tez,Legia to samo

Cracovia byla gwozdziem do trumny

nie potrafimy grac kiedy byle kto zagra szybszą pilke ,zagesci srodek ,i potem sie cofnie

Skorza jak katarynka wspomina o jakis rotacjach w zespole co bardziej do dzialu S-F sie nadaje

ale nie jego wina ze musimy grac z drewnem Jopem na obronie ktorym kręcili nawet ci z Drutexu Bytovii albo Hetmana Zamosc.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:32.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl