![]() |
Cytat:
Tu piszą, że Solimoes to miano nadawane Amazonce przed połączeniem z Rio Negro... Widocznie musiałam coś pokręcić - ale zawsze wydawało mi się, że nazwa ta przynależy odcinkowi po połączeniu. Mój błąd - nie sprawdziłam. Nie ubiegam się o miano mądrzejszej od wikipedii ;) Przyjmuję Twoje sprostowanie do wiadomości i proszę o wybaczenie :-) |
|
Most graniczny USA - Kanada. Zwany tęczowym , okolica wodospadu Niagara. Co specyficznego, nie wiem:)
|
Ze niedaleko mostu jest zazwyczaj tecza ?
|
Cytat:
dajesz |
|
Muzeum Okrętów Podwodnych
http://www.twardziel.pl/militaria/ok...inie,47,0.html Zagadka : Co mają wspólnego : http://img833.imageshack.us/img833/9416/33549978.jpg http://img195.imageshack.us/img195/6400/40588927.jpg http://img829.imageshack.us/img829/57/59229144.jpg ;) |
Ela, ale bufonada.:D
Buffon raz, http://pl.wikipedia.org/wiki/Gianluigi_Buffon Buffon dwa http://en.wikipedia.org/wiki/Georges...omte_de_Buffon i Bufo trzy. http://www.terrarium.com.pl/zobacz/b...a-aga-133.html Dla ilustracji połączenia drugiego z trzecim mały cytacik: Cytat:
Wrzucę coś od razu. http://img843.imageshack.us/img843/5595/akukus.jpg . Gdzie to i z czego jest sławne ? |
Dwór w Krasnogrudzie.
http://ostoja-magdy.blogspot.com/201...wa-miosza.html Znany z tego że przed wojną wakacje spędzał tam Miłosz. http://pogranicze.sejny.pl/archiwum/...wor/milosz.htm |
Gratulacje, dodam tylko, że dla mnie krajobrazowo jedno z piękniejszych miejsc w Polsce.
|
http://img706.imageshack.us/img706/9203/zag3.jpg
Bez zbędnych komplikacji - kilka słów na temat tego budynku. |
Pierwsza podpowiedz
http://img404.imageshack.us/img404/4181/zag2.jpg Szersze tło powinno zawęzić obszar poszukiwań. I podpowiedź nr 2: http://img602.imageshack.us/img602/9930/zag4.jpg Nr 3: http://img534.imageshack.us/img534/5073/zag5.jpg |
Zamek Ostrogskich w Ostrogu na Wołyniu.
http://www.top.turystyka.pl/?s=oferta&id=191 Zagadka z innej dziedziny. Co to za rasa psa ? : http://img84.imageshack.us/img84/5579/000gcz.jpg http://img227.imageshack.us/img227/3163/111nc.jpg :-) |
|
Cytat:
Prawda szto krasiwaja ? :) |
Ocien krasiwaja !
Właściciele nie mają kłopotów z nadwagą:-D To szybko zwrotnie zapodam : http://img560.imageshack.us/img560/8587/trewp.jpg . :p |
|
Szpic wilczasty ?
|
Tak, popularniajsza nazwa to Szpic Wilczy.
|
|
Irek Żeleń potwierdził (info pewne telefoniczne) -
Katedra Saint-Etienne w Auxerre ----- http://img694.imageshack.us/img694/6...iparker.th.jpg tony halik był wypada znać |
Wchodzę sobie po małej przerwie i pasowało by ''coś'' zgadnąć więc może Bóg da jakąś podpowiedź ?? :)
Chyba, że znowu podniosę temat i ktoś zgadnie :) |
Cytat:
http://img98.imageshack.us/img98/4903/czilico.jpg |
Dłużej nie będę trzymał w niepewności:
podpowiedź to zamek Chillon a obrazek powyżej to fragment skały na której ów zamek został wzniesiony. Odpowiedź jest raczej poprawna, chyba że coś pominąłem lub źle odgadłem, więc najwyżej Bóg poprawi :) a tym samym żeby nie wstrzymywać zabawy wrzucam zagadkę: Jakiego miasta panorama jest zamieszczona poniżej: http://i52.tinypic.com/ff0jzc.jpg |
w podpowiedzi dodam, że to coś więcej niż USA :P
(ile mozna zgadywać) |
Cytat:
BT sprawił, że zacząłem wątpić w poprawność odpowiedzi, no ale jeszcze się upewniałem i sprawdzałem więc jest dobra. A podpowiedź jest taka, że miasto na powyższym zdjęciu gościło kiedyś piłkarzy Polskiej reprezentacji, lecz nasi gwiazdorzy nie będę go miło wspominać. edit: W sumie to BT dał pierwszą podpowiedź do zagadki, więc moją proszę potraktować jako drugą :) |
no ja wrzuciłem rebUSA gdyż, jak to mówią, "cisza w temacie" ;-)
|
Pusan
Trzecią podpowiedzią jest nazwa firmy na wieżowcu w lewym dolnym rogu ;) |
Zgadza się. Czas na Twoją zagadkę :)
|
http://img4.imageshack.us/img4/5343/94192448.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/741/68666722.jpg Ok bawimy się w dziwne związki. Odpowiednie połączenie podpowiedzi zawartych w obu obrazkach powinno dać; 1) imię i nazwisko pewnej osoby, 2) miasto , oraz 3) nazwę pewnego dzieła tejże osoby. Przy okazji w jednym zdaniu(może być wielokrotnie złożone;) ) proszę wykazać związek między 1 , 2 a 3 http://img4.imageshack.us/i/94192448.jpg/ |
Podpowiedź:
W przypadku pierwszego zdjęcia należy się skoncentrować na samolocie , na tym właśnie konkretnym samolocie . Na drugim zdjęciu ten jegomość nie wykuwa zwykłej broni. To miecz na smoka ;) |
Podpowiedź nr2
Smok zwał się Fafner , a jeżeli chodzi o samolot to po jego kodzie (przy tylnych drzwiach) można trafić do kłębka . |
Ryś Wagner, dla którego twórczości wzniesiono teatr operowy w Bayreuth (kod samolotu), w którym to miejscu do tej pory odbywają się wagnerowskie festiwale; "Pierścień Nibelungów", jedno z dzieł Rysia, opowiada historię Zygfryda a jednym z motywów przewodnich utworu jest wykucie przezeń miecza, będącego w stanie zlikwidować gestapowskiego bazyliszka.
A za karę pożeruję na samolocie Marqa i zapytam co ma wspólnego z: http://img10.imageshack.us/img10/2520/witka.jpg |
Nie no nie uwolnię się od tego samolotu chyba :)
edit: Drzwi na których Marcin Luter miał wywiesić swoje 95 tez, to już wiem od dawna, ale jakie powiązanie z tym samolotem to normalnie dramat. Tylko proszę mi nie mówić, ze jedyne powiązanie to Stefan Wittenberg, autor zdjęć :D Kurde, no już nie wiem - Airbusów tam nie składają. - Luter samolotem nie latał. edit: Nie mam już pomysłu, a te podpowiedzi mi namiezały jeszcze bardziej o Kloss albo symbolizuje II Wojnę Światową, teraz datą się nie sugerować może ktoś inny zgadnie :/ |
No i git. Teraz tylko podpowiedź:
http://img191.imageshack.us/img191/1292/derdidas.jpg * http://img163.imageshack.us/img163/382/janekklops.jpg i zagadka rozwiązana! --- *nie sugerować się datą wydania EDIT: Wislazwe, nie, skąd mogę wiedzieć czy Stefek fruwał LuftHansą :-) Ale na dobrej drodze jesteś. |
Wpadnie ktoś na jakieś rozwiązanie :)
Bo ja już nie wiem jakich powiązań szukać. Potrzeba kogoś świeżego w temacie :) |
cała odpowiedź zawarta jest w samolocie :-) powiem więcej:
http://img4.imageshack.us/img4/5343/94192448.jpg - a |
W sensie, że Hanza?:P
|
nein :-)
8 znaków ------- Dobra nikt nie zgadł - moja skucha. Lufthansa - a = Hans Luft. A kto zacz, to już wyszperacie. Chętni zapodawać zagadkę. |
Czyja to nieoficjalna flaga?:>
http://i51.tinypic.com/2hi3xx0.png |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:57. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl