![]() |
Cytat:
|
Fajny wynik, +3 punkty oby tak dalej! Staty po kolejce
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Terminarz walczących o utrzymanie. Chwilowo wywaliłem Jagę po remisie w Radomiu.
Kod:
# Wisła Górnik Ł Bruk-Bet Zagłębie Warta Śląsk Stal min - pozycja najlepszego przeciwnika avg - średnia miejsc przeciwników mediana - mediana miejsc przeciwników |
Brakło celności, a byśmy wyszli ze strefy spadkowej.
Odrobiliśmy punkt do Zagłębia, Stali i Jagi, utrzymaliśmy dystans do Śląska. Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Kalendarz gra :>
Kod:
# Wisła Górnik Ł Bruk-Bet Zagłębie Stal Śląsk Legia i Warta (36) się jeszcze nie utrzymały Jaga (34) też potrzebuje zwycięstwa |
Mecze do końca drużyn, które nadal się biją o spadek:
Kod:
# Wisła 30 Górnik Ł 27 Bruk-Bet 30 Zagłębie 32 Jaga 35 Śląsk 33 Utrzymamy się zdobywając: 2 punkty pod warunkiem: 1. Zagłębie przegra 3 mecze 2. BBT co najwyżej 2 razy zremisuje 3. Górnik Ł. nie wygra więcej niż raz 3 punkty gdy zajdą wszystkie poniższe warunki: 1. Zagłębie co najwyżej raz zremisuje 2. BBT zdobędzie max. 3 punkty (brak zwycięstwa lub dwie przegrane) 3. Górnik Ł. straci 3 punkty (raz przegra, lub dwa razy nie wygra). 4 punkty gdy zajdą trzy z poniższych warunków: 1. Śląsk 3 razy przegra 2. Zagłębie ani razu nie wygra ale raz przegra 3. BBT ani razu nie wygra lub raz przegra i raz zremisuje 4. Górnik Ł. raz nie wygra. By mieć szansę na przeskoczenie Jagi potrzebujemy 6 punktów. |
A jak Śląsk raz wygra i Zagłębie raz wygra to już nam potrzeba 5 pkt. A to oznacza alb zwycięstwo i 2 remisy, albo 2 zwycięstwa. Czyli to już jest taki scenariusz, który ciężko założyć, ze się spełni.
Nie mówić o tym, że Śląsk i Zagłębie zdobywają po 4 pkt, lub Termalica zdobywa 6, wtedy musowo potrzebne nam 6 pkt. Tyle, że wtedy my, Zagłębie i Termalica mamy po 36 pkt, to w sumie można też założyć, że Śląsk raz wygrywa, też by miał 36 pkt. I wtedy będzie kwestia małej tabeli. |
Rozpisałem 2, 3, 4 bo dalej to już jest więcej możliwości.
Za tydzień rozpiszę 0-6. |
Jak się wychodzi z gówna pokazuje Salernitana, która idzie po czwarte zwycięstwo z rzędu. ;)
|
Ale tam masz błędy pepe72 :
3 punkty zajdą dwa z poniższych warunków: 1. Zagłębie co najwyżej raz zremisuje 2. BBT zdobędzie max. 3 punkty (brak zwycięstwa lub dwie przegrane) 3. Górnik Ł. straci 3 punkty (raz przegra, lub dwa razy nie wygra). Muszą zajść wszystkie 3 punkty. Co nam z wyników BBT i Górnika, jeśli ZL wygra wszystko do końca? 4 punkty zajdą dwa z poniższych warunków: 1. Śląsk 3 razy przegra 2. Zagłębie ani razu nie wygra ale raz przegra 3. BBT ani razu nie wygra lub raz przegra i raz zremisuje 4. Górnik Ł. raz nie wygra. Analogicznie, co nam z dwóch ostatnich warunków jak Śląsk i ZL będą wygrywać? |
Cytat:
|
Te warunki wyliczone w punktach to może i się zrealizują, ale my musimy zrealizować warunek wstępny, czyli zdobyć co najmniej 2 punkty. A to łatwe nie będzie.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
My - BBT 3:0 My - Łęczna 0:0 Zagłębie - My 2:1 Zagłębie - BBT 2:1 Zagłębie - Łęczna 3:1 BBT - Zagłębie 0:2 BBT - My 2:2 BBT - Łęczna 1-1 Łęczna - Zagłębie 2:1 Łęczna - My 1:3 Łęczna - BBT ?:? Fakt, w małej tabeli My, Zagłębie, BBT - Zagłębie wygrywa, My, Zagłębie, Łęczna - My a w 4 zespołowej też Zagłębie. Czyli w meczu Górnik Ł-BBT trzymamy kciuki za Łęczną. |
Cytat:
|
Snucie teorii kto w jakiej konfiguracji wygrywa w małej tabeli to na ten moment s-f, za dużo wariantów, za dużo zmiennych.
Wystarczy powiedzieć że jest możliwy scenariusz w którym przed ostatnimi 2 kolejkami aż 8 zespołów będzie się mieściło w 3 punktach. Kto nie złapał formy na ostatnie 3 mecze sezonu ten poleci. Nawet Legia czy Jagiellonia nie moze czuc się jeszcze bezpiecznie |
Cytat:
Po drugie Zagłębie musiałoby wygrać z kimś z pary Lech/Raków. Jeśli Zagłębie przegra z Radomiakiem to realnie utrzymanie będzie dawać 34-35 punktów. |
Ale co to za rozmowa, niestety Legia nie spadnie itd. Skoncentrujmy się na tym, że niestety to my mamy duże szanse na spadek, a nie drużyna, która na 3 kolejki przed końcem ma 6 pkt. więcej.
|
Utrzymamy się jeśli zdobędziemy
4 punkty pod warunkiem 1. Śląsk przegra dwa mecze 2. BBT zdobędzie mniej niż 4 punkty lub 1. Zagłębie przegra dwa mecze 2. BBT zdobędzie mniej niż 4 punkty w małej tabeli My-Śląsk-Zagłębie jesteśmy na 2 miejscu. lub 1. Śląsk przegra dwa mecze 2. Zagłębie przegra dwa mecze 3. BBT nie zdobędzie dokładnie 4 punktów (może mniej, może 6). 6 punktów policzę jeśli wygramy następny mecz. |
chyba wazna jest ew. tabela my - słask - BBT
|
Rozważania że Śląsk przegra 2 mecze są dość zabawne w obliczu tego że gra jeszcze mecze za Stala Mielec oraz z Górnikiem "oddam punkty za free" Zabrze.
|
Cytat:
Cytat:
|
no pepe kalklautor w dłoń , co nas jeszcze leczy?
zero pkt śląska i nasze 4 lub 6 ? lub 1pkt śląska i nasze 6 ? |
Nie chce mi się wierzyć w nasze 2 wygrane, ale niech będzie:
- Stali wystarczy 1 punkt w 2 meczach. - Śląsk musi zdobyć 3 (przy naszych 6) lub 1 (przy naszych 4). Więc mimo wszystko lepiej jakby jutro Stal wygrała. Jeszcze dodając: w ostatniej kolejce WKS gra z Górnikiem u siebie, Stal w Płocku. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Górnikowi albo Płockowi chciało się bardziej. Nasze szanse na utrzymanie wg mnie to jakieś... 5%? |
Mogiel chyba liczył 6%
Śląsk jutro gra ze Stalą, a w ostatniej z Górnikiem Zabrze u siebie. Stal, jeśli przegra ze Śląskiem to ostatni mecz gra na wyjeździe w Płocku. Stal musi dwa razy przegrać albo Śląsk dwa razy nie wygrać. Niestety te zdarzenia są rozłączne, tj. jutro zostanie tylko jedna opcja. Co więcej my musimy zdobyć 6 punktów, a dwóch meczy nie strzeliliśmy gola. |
Cytat:
|
W mojej ocenie lepsza bylaby porazka Stali. Slask ma bardziej doswiadczonych pilkarzy, u siebie z Gornikiem dadza rade. Z drugiej strony w Plocku wakacje w pelni...
Moze jutro Radomiak zakonczy temat, no bo ilez mozna sie tak slizgac, jak my ostatnio (a mimo wszystko serce wierzy). |
no to ostatni raz wielowariantowo , póki co w Mielcu po 10 minutach 0:0
przy remisie w w/w meczu musimy wygrać oba mecze + liczyć że śląsk co najwyżej zremisuje z zabrzem przy zwyciestwie stali wystarczą nam 4pkt o ile śląsk przegra z zabrzem jeśli zremisuje z zabrzem , to nie zaleznie od wyniku w mielcu musimy wygrac oba mecze przy zwycistwie śląska musimy wygrać oba mecze + liczyć że stal przegra z płockiem gołym okiem widać że szanse matematyczne jeszcze są zawsze ale najlepsza opcja to wygrana stali , potem remis , najgorzej wygrana ślaska |
Cytat:
Oczywiście wszystko to przy założeniu że nasi będą w stanie wygrać oba mecze co też jest bardzo wątpliwe. Generalnie 5procent to właściwa ocena szans na ten moment |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl