Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 06.04.2022 14:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bielau (Post 1581032)
Dziwi mnie, że nikt nie bierze pod uwagę Stali Mielec w rozważaniach. Oni zdobili 2 pkt w ostatnich 6 meczach. Na rozkładzie mają grające o wszystko Zagłębie, Wartę, później Lech, Legia, Lechia, Śląsk. Kończą meczem z Wisłą Płock na wyjeździe. Naprawdę nie jest nierealnym scenariuszem, że zdobędą maks 1-2 pkt do końca. Dlatego sam nie wiem, jaki wynik byłby najlepszy w najbliższym meczu Zagłębie-Stal.

Stal też rozpisałem. Tylko trzeba przewinąć.

pepe72 10.04.2022 20:22

Fajny wynik, +3 punkty oby tak dalej! Staty po kolejce
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          28    14    14 
punkty            28    19      9 
średnia            1,00  1,36  0,64
Procent meczów    82%             
                   
Utrzymanie        37             
Brakuje            9             
średnia na mecz    1,50
                   
15 miejsce (pkt)  31             
zostało meczów    6             
brakuje punktów    3             
potrzebna średnia+ 0,50


pepe72 11.04.2022 21:23

Terminarz walczących o utrzymanie. Chwilowo wywaliłem Jagę po remisie w Radomiu.
Kod:

#  Wisła          Górnik Ł      Bruk-Bet      Zagłębie      Warta        Śląsk        Stal 
29 Śląsk    14 w  Radomiak  5 d  Raków    3 d  Craxa    10 w  Stal  13 w  Wisła    16 d  Warta  12 d
30 Wpłock    6 d  Raków    3 w  Śląsk    14 w  Górnik Z  8 d  Lechia  4 w  BBT      17 d  Lech    2 w
31 Craxa    10 w  Lech      2 w  Wpłock    6 d  Lechia    4 d  Piast  7 d  Jaga    11 w  Legia  9 d
32 Jaga    11 d  BBT      17 d  Górnik Ł 18 w  Radomiak  5 w  Wpłock  6 w  Pogoń    1 d  Lechia  4 w
33 Radomiak  5 w  Górnik Z  8 w  Piast    7 d  Raków    3 d  Lech    2 d  Stal    13 w  Śląsk  14 d
34 Warta    12 d  Jaga    11 d  Pogoń    1 w  Lech      2 w  Wisła  16 w  Górnik Z  8 d  Wpłock  6 w
min          5              2              1              2            2              1            2
avg          9,7            7,7            8,2            5,3          8,0          11,0          7,8
mediana    10,5            6,5            6,5            4,5          6,5          12,0          7,5

29 Śląsk 14 w znaczy - 29 kolejka, gramy ze Śląskiem, który jest 14, na wyjeździe.
min - pozycja najlepszego przeciwnika
avg - średnia miejsc przeciwników
mediana - mediana miejsc przeciwników

pepe72 18.04.2022 16:12

Brakło celności, a byśmy wyszli ze strefy spadkowej.
Odrobiliśmy punkt do Zagłębia, Stali i Jagi, utrzymaliśmy dystans do Śląska.
Kod:

Wisła Kraków      razem  dom  wyjazd
kolejka          29      14    15
punkty            29      19    10
średnia            1,00    1,36  0,67
Procent meczów    85%         
             
Utrzymanie        37         
Brakuje            8         
średnia na mecz    1,60       
             
15 miejsce (pkt)  31         
zostało meczów    5         
brakuje punktów    2         
potrzebna średnia+ 0,40


pepe72 18.04.2022 22:11

Kalendarz gra :>
Kod:

#  Wisła          Górnik Ł      Bruk-Bet      Zagłębie      Stal        Śląsk     
30  Wpłock    7 d  Raków    3 w  Śląsk    14 w  Górnik Z  9 d  Lech    1 w  BBT      18 d
31  Craxa    8 w  Lech      1 w  Wpłock    7 d  Lechia    4 d  Legia  10 d  Jaga    12 w
32  Jaga    12 d  BBT      18 d  Górnik Ł 17 w  Radomiak  6 w  Lechia  4 w  Pogoń    2 d
33  Radomiak  6 w  Górnik Z  9 w  Piast    5 d  Raków    3 d  Śląsk  14 d  Stal    13 w
34  Warta    11 d  Jaga    12 d  Pogoń    2 w  Lech      1 w  Wpłock  7 w  Górnik Z  9 d
min          6              1              2              1            1              2
avg          8,8            8,6            9,0            4,6          7,2          10,8   
mediana      8,0            9,0            7,0            4,0          7,0          12,0

30 Wpłock 7 d - 30 kolejka, gramy z Płockiem, który jest 7, w domu.
Legia i Warta (36) się jeszcze nie utrzymały
Jaga (34) też potrzebuje zwycięstwa

pepe72 02.05.2022 19:49

Mecze do końca drużyn, które nadal się biją o spadek:
Kod:

  #  Wisła 30      Górnik Ł 27    Bruk-Bet 30    Zagłębie 32    Jaga 35        Śląsk 33     
  32 Jaga    13 d  BBT      17 d  Górnik Ł 18 w  Radomiak  7 w  Wisła    16 w  Pogoń      3 d
  33 Radomiak  7 w  Górnik Z  9 w  Piast    5 d  Raków    1 d  Legia    12 d  Stal      10 w
  34 Warta    11 d  Jaga    13 d  Pogoń    3 w  Lech      2 w  Górnik Ł 18 w  Górnik Z  9 d

Jaga jest 13.

Utrzymamy się zdobywając:
2 punkty pod warunkiem:
1. Zagłębie przegra 3 mecze
2. BBT co najwyżej 2 razy zremisuje
3. Górnik Ł. nie wygra więcej niż raz

3 punkty gdy zajdą wszystkie poniższe warunki:
1. Zagłębie co najwyżej raz zremisuje
2. BBT zdobędzie max. 3 punkty (brak zwycięstwa lub dwie przegrane)
3. Górnik Ł. straci 3 punkty (raz przegra, lub dwa razy nie wygra).

4 punkty gdy zajdą trzy z poniższych warunków:
1. Śląsk 3 razy przegra
2. Zagłębie ani razu nie wygra ale raz przegra
3. BBT ani razu nie wygra lub raz przegra i raz zremisuje
4. Górnik Ł. raz nie wygra.

By mieć szansę na przeskoczenie Jagi potrzebujemy 6 punktów.

Jaroo1 02.05.2022 19:57

A jak Śląsk raz wygra i Zagłębie raz wygra to już nam potrzeba 5 pkt. A to oznacza alb zwycięstwo i 2 remisy, albo 2 zwycięstwa. Czyli to już jest taki scenariusz, który ciężko założyć, ze się spełni.

Nie mówić o tym, że Śląsk i Zagłębie zdobywają po 4 pkt, lub Termalica zdobywa 6, wtedy musowo potrzebne nam 6 pkt. Tyle, że wtedy my, Zagłębie i Termalica mamy po 36 pkt, to w sumie można też założyć, że Śląsk raz wygrywa, też by miał 36 pkt. I wtedy będzie kwestia małej tabeli.

pepe72 02.05.2022 20:07

Rozpisałem 2, 3, 4 bo dalej to już jest więcej możliwości.
Za tydzień rozpiszę 0-6.

!!IRIVER!! 02.05.2022 20:23

Jak się wychodzi z gówna pokazuje Salernitana, która idzie po czwarte zwycięstwo z rzędu. ;)

s1mone 02.05.2022 22:03

Ale tam masz błędy pepe72 :


3 punkty zajdą dwa z poniższych warunków:
1. Zagłębie co najwyżej raz zremisuje
2. BBT zdobędzie max. 3 punkty (brak zwycięstwa lub dwie przegrane)
3. Górnik Ł. straci 3 punkty (raz przegra, lub dwa razy nie wygra).

Muszą zajść wszystkie 3 punkty. Co nam z wyników BBT i Górnika, jeśli ZL wygra wszystko do końca?

4 punkty zajdą dwa z poniższych warunków:
1. Śląsk 3 razy przegra
2. Zagłębie ani razu nie wygra ale raz przegra
3. BBT ani razu nie wygra lub raz przegra i raz zremisuje
4. Górnik Ł. raz nie wygra.


Analogicznie, co nam z dwóch ostatnich warunków jak Śląsk i ZL będą wygrywać?

pepe72 03.05.2022 12:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1582520)
Ale tam masz błędy pepe72 :

...

Analogicznie, co nam z dwóch ostatnich warunków jak Śląsk i ZL będą wygrywać?

Fakt. Poprawiłem

czaro 03.05.2022 14:56

Te warunki wyliczone w punktach to może i się zrealizują, ale my musimy zrealizować warunek wstępny, czyli zdobyć co najmniej 2 punkty. A to łatwe nie będzie.

Gunner1906 03.05.2022 15:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1582537)
Fakt. Poprawiłem

We wszystkich założeniach nie bierzesz pod uwagi malej tabeli. Także może się wydarzyć że wszystkie np. w pierwszym założeniu wszystkie zdarzenia się spełniają a się nie utrzymamy bo w malej tabeli z Zagłębiem i Termalica oraz Zagłębiem Termalica i Łęczna jesteśmy za Zagłębiem.

Szneka 03.05.2022 20:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1582550)
We wszystkich założeniach nie bierzesz pod uwagi malej tabeli. Także może się wydarzyć że wszystkie np. w pierwszym założeniu wszystkie zdarzenia się spełniają a się nie utrzymamy bo w malej tabeli z Zagłębiem i Termalica oraz Zagłębiem Termalica i Łęczna jesteśmy za Zagłębiem.

nie jesteśmy. mamy lepszy bilans z BBT 2-2 i 3-0 z Łęczną 3-1 i 0-0 i ZL 3-0i 1-2 chyba że coś przeoczyłem

pepe72 03.05.2022 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1582550)
We wszystkich założeniach nie bierzesz pod uwagi malej tabeli. Także może się wydarzyć że wszystkie np. w pierwszym założeniu wszystkie zdarzenia się spełniają a się nie utrzymamy bo w malej tabeli z Zagłębiem i Termalica oraz Zagłębiem Termalica i Łęczna jesteśmy za Zagłębiem.

My - Zagłębie 3:0
My - BBT 3:0
My - Łęczna 0:0
Zagłębie - My 2:1
Zagłębie - BBT 2:1
Zagłębie - Łęczna 3:1
BBT - Zagłębie 0:2
BBT - My 2:2
BBT - Łęczna 1-1
Łęczna - Zagłębie 2:1
Łęczna - My 1:3
Łęczna - BBT ?:?

Fakt, w małej tabeli
My, Zagłębie, BBT - Zagłębie wygrywa,
My, Zagłębie, Łęczna - My
a w 4 zespołowej też Zagłębie.

Czyli w meczu Górnik Ł-BBT trzymamy kciuki za Łęczną.

Gunner1906 04.05.2022 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1582566)
nie jesteśmy. mamy lepszy bilans z BBT 2-2 i 3-0 z Łęczną 3-1 i 0-0 i ZL 3-0i 1-2 chyba że coś przeoczyłem

Piszę o malej tabeli z 3 lub 4 drużynami. Czego nie rozumiesz?

Karherop 05.05.2022 10:55

Snucie teorii kto w jakiej konfiguracji wygrywa w małej tabeli to na ten moment s-f, za dużo wariantów, za dużo zmiennych.

Wystarczy powiedzieć że jest możliwy scenariusz w którym przed ostatnimi 2 kolejkami aż 8 zespołów będzie się mieściło w 3 punktach.

Kto nie złapał formy na ostatnie 3 mecze sezonu ten poleci. Nawet Legia czy Jagiellonia nie moze czuc się jeszcze bezpiecznie

pepe72 05.05.2022 14:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1582625)
Snucie teorii kto w jakiej konfiguracji wygrywa w małej tabeli to na ten moment s-f, za dużo wariantów, za dużo zmiennych.

Wystarczy powiedzieć że jest możliwy scenariusz w którym przed ostatnimi 2 kolejkami aż 8 zespołów będzie się mieściło w 3 punktach.

Kto nie złapał formy na ostatnie 3 mecze sezonu ten poleci. Nawet Legia czy Jagiellonia nie moze czuc się jeszcze bezpiecznie

Niestety, żeby spuścić "L" to po pierwsze musieliby 3 razy przegrać.
Po drugie Zagłębie musiałoby wygrać z kimś z pary Lech/Raków.

Jeśli Zagłębie przegra z Radomiakiem to realnie utrzymanie będzie dawać 34-35 punktów.

czaro 05.05.2022 15:22

Ale co to za rozmowa, niestety Legia nie spadnie itd. Skoncentrujmy się na tym, że niestety to my mamy duże szanse na spadek, a nie drużyna, która na 3 kolejki przed końcem ma 6 pkt. więcej.

pepe72 09.05.2022 21:33

Utrzymamy się jeśli zdobędziemy
4 punkty pod warunkiem
1. Śląsk przegra dwa mecze
2. BBT zdobędzie mniej niż 4 punkty
lub
1. Zagłębie przegra dwa mecze
2. BBT zdobędzie mniej niż 4 punkty
w małej tabeli My-Śląsk-Zagłębie jesteśmy na 2 miejscu.
lub
1. Śląsk przegra dwa mecze
2. Zagłębie przegra dwa mecze
3. BBT nie zdobędzie dokładnie 4 punktów (może mniej, może 6).

6 punktów policzę jeśli wygramy następny mecz.

Arkadiusz.Czerepach 09.05.2022 21:52

chyba wazna jest ew. tabela my - słask - BBT

Karherop 09.05.2022 23:18

Rozważania że Śląsk przegra 2 mecze są dość zabawne w obliczu tego że gra jeszcze mecze za Stala Mielec oraz z Górnikiem "oddam punkty za free" Zabrze.

pepe72 10.05.2022 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1583164)
chyba wazna jest ew. tabela my - słask - BBT

Tylko w małej tabeli z Łęczną mamy jakieś szanse. W pozostałych dramat.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1583168)
Rozważania że Śląsk przegra 2 mecze są dość zabawne w obliczu tego że gra jeszcze mecze za Stala Mielec oraz z Górnikiem "oddam punkty za free" Zabrze.

Procenty masz u Mogiela. Ja tu wyliczyłem co się musi stać by 4 punkty wystarczyły.

Arkadiusz.Czerepach 14.05.2022 18:34

no pepe kalklautor w dłoń , co nas jeszcze leczy?

zero pkt śląska i nasze 4 lub 6 ?

lub 1pkt śląska i nasze 6 ?

Elendil 14.05.2022 19:16

Nie chce mi się wierzyć w nasze 2 wygrane, ale niech będzie:

- Stali wystarczy 1 punkt w 2 meczach.
- Śląsk musi zdobyć 3 (przy naszych 6) lub 1 (przy naszych 4). Więc mimo wszystko lepiej jakby jutro Stal wygrała.

Jeszcze dodając: w ostatniej kolejce WKS gra z Górnikiem u siebie, Stal w Płocku. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Górnikowi albo Płockowi chciało się bardziej.

Nasze szanse na utrzymanie wg mnie to jakieś... 5%?

pepe72 14.05.2022 20:06

Mogiel chyba liczył 6%

Śląsk jutro gra ze Stalą, a w ostatniej z Górnikiem Zabrze u siebie.
Stal, jeśli przegra ze Śląskiem to ostatni mecz gra na wyjeździe w Płocku.

Stal musi dwa razy przegrać albo Śląsk dwa razy nie wygrać.

Niestety te zdarzenia są rozłączne, tj. jutro zostanie tylko jedna opcja.

Co więcej my musimy zdobyć 6 punktów, a dwóch meczy nie strzeliliśmy gola.

Gunner1906 14.05.2022 21:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1583489)
Mogiel chyba liczył 6%

Śląsk jutro gra ze Stalą, a w ostatniej z Górnikiem Zabrze u siebie.
Stal, jeśli przegra ze Śląskiem to ostatni mecz gra na wyjeździe w Płocku.

Stal musi dwa razy przegrać albo Śląsk dwa razy nie wygrać.

Niestety te zdarzenia są rozłączne, tj. jutro zostanie tylko jedna opcja.

Co więcej my musimy zdobyć 6 punktów, a dwóch meczy nie strzeliliśmy gola.

Przy dwóch porażkach Śląska 4 punkty nam wystarcza, ale sam nie wiem który wynik w Mielcu jutro byłby lepszy. Na pewno nie remis.

speedfashion 14.05.2022 22:23

W mojej ocenie lepsza bylaby porazka Stali. Slask ma bardziej doswiadczonych pilkarzy, u siebie z Gornikiem dadza rade. Z drugiej strony w Plocku wakacje w pelni...

Moze jutro Radomiak zakonczy temat, no bo ilez mozna sie tak slizgac, jak my ostatnio (a mimo wszystko serce wierzy).

Arkadiusz.Czerepach 15.05.2022 11:48

no to ostatni raz wielowariantowo , póki co w Mielcu po 10 minutach 0:0

przy remisie w w/w meczu

musimy wygrać oba mecze + liczyć że śląsk co najwyżej zremisuje z zabrzem

przy zwyciestwie stali

wystarczą nam 4pkt o ile śląsk przegra z zabrzem
jeśli zremisuje z zabrzem , to nie zaleznie od wyniku w mielcu musimy wygrac oba mecze

przy zwycistwie śląska

musimy wygrać oba mecze + liczyć że stal przegra z płockiem


gołym okiem widać że szanse matematyczne jeszcze są zawsze ale najlepsza opcja to wygrana stali , potem remis , najgorzej wygrana ślaska

Gunner1906 15.05.2022 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1583559)
no to ostatni raz wielowariantowo , póki co w Mielcu po 10 minutach 0:0

przy remisie w w/w meczu

musimy wygrać oba mecze + liczyć że śląsk co najwyżej zremisuje z zabrzem

przy zwyciestwie stali

wystarczą nam 4pkt o ile śląsk przegra z zabrzem
jeśli zremisuje z zabrzem , to nie zaleznie od wyniku w mielcu musimy wygrac oba mecze

przy zwycistwie śląska

musimy wygrać oba mecze + liczyć że stal przegra z płockiem


gołym okiem widać że szanse matematyczne jeszcze są zawsze ale najlepsza opcja to wygrana stali , potem remis , najgorzej wygrana ślaska

Mam odmienne zdanie, najgorzej remis, najlepiej wygrana slaska, ale wszystko rozbija się o to w co kto wierzy. Ja bardziej wierzę w Wiśle Płock która gra u siebie że Stalą niż w Górnika który gra na wyjeździe że Śląskiem. Uważam że Śląsk jest lepszą drużyna niż Stal a Płock lepsza niż górnik do tego dochodzi to że Śląsk u siebie a stał wyjazd. Większe szanse widze w Płocku.

Oczywiście wszystko to przy założeniu że nasi będą w stanie wygrać oba mecze co też jest bardzo wątpliwe. Generalnie 5procent to właściwa ocena szans na ten moment


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl