![]() |
Cytat:
Nie wiem czy się da leczyć. |
@up o tak, argumentami zaorales dyskusję. Napisałem o moich subiektywnych oczekiwaniach, biorąc pod uwagę naszych piłkarzy, działaczy oraz fakt że w tym sezonie tabela jest płaska jak dziesieciolatka
|
Nie wiem czy jest sens sie tłumaczyć komuś kto nawet nie sili się na naskrobanie wiecej niż jednego zdania.
Jeśli nakreślimy naszym pilkarzom miejsce w 8 jako sukces to będziemy mieli powtórkę z rozrywki z zeszlego sezonu w rundzie mistrzowskiej, czyli dostawanie w dupe od każdego wlacznie u siebie z Lechia i Termalika. Miejsca 1-3 będą dużym sukcesem, bez dwóch zdań 4-5 stabilnymi wynikami lepszymi niz w poprzednim sezonie, ale za które pilkarze nie powinni otrzymać zadnej specjalnej premii, bo jaki to sukces? 6 i niżej - wynik sporo poniżej oczekiwan. W domyśle porażka: bo jaki członek sztabu, pilkarza, dzialacza czy kibica marzy o miejscu 7 na koniec sezonu? Żaden. No chyba ze kibic Sandecji |
Tak jesteśmy średniakiem i na dłuższą metę bez poważnego sponsora czeka nas przeciętność, a nie dołączenie na stałe do czołówki i regularna walka o choćby podium. Raz na ileś tam lat, przy sprzyjającym zbiegu okoliczności możemy powalczyć o coś więcej. Na takiej samej zasadzie jak 2 lata tamu pasiaste, Piast Gliwice, czy w tym sezonie Górnik. I to właśnie to jest ten sezon.
Te sprzyjające okoliczności to: - czołowe drużyny, ze stabilną kadrą i budżetem (Lech i Legia) są w fazie przebudowy i mocno zawodzą - poza wyżej wymienioną dwójką brak jest wyraźnej 3 siły. I nie piszę tylko o sile sportowej, ale przede wszystkim finansowo organizacyjnej - trafił się nam napastnik którego pod względem skuteczności można porównywać do Franka, Żurawia, czy wczesnego Brożka Naprawdę nie mamy gorszej drużyny niż Korona, czy Górnik. Trzeba to tylko dobrze poskładać i w tym sezonie jak najbardziej możemy powalczyć o podium. A jak Lech szybko nie wyjdzie z tego marazmu, to 2 miejsce jest jak najbardziej realne. Nie mówię o dołączeniu do czołówki na stałe, bo to mrzonka. Wystarczy, że odejdzie Carlitos i będzie po ptokach, bo na takiego napastnika poczekamy ładnych kilka lat. Trudno też oczekiwać, żeby co roku tabela była tak spłaszczona, a lider ciułał punkty w tak ślimaczym tempie. Nadarzyła się więc okazja, ktora może się powtórzyć za 5 lat. Problem polega na tym, że często tracimy punkty nie dlatego, że przeciwnik okazał się w danym dniu lepszy, ale na własne życzenie. Bo trener forsuje dziwną taktykę, która nijak nie pasuje do profilu naszych piłkarzy. Budowa drugiego Atletico jest chociażby z tego powodu bezcelowa. W ogóle to taka fajna nazwa, ale nie tylko ja, a pewnie też większość krytyków Kiko obawia się, że to po prostu braki w warsztacie trenerskim. Kiko nie potrafi opracować i wdrożyć innej taktyki, więc wybiera najbardziej prymitywną. Cofnąć się i prać długie lagi do przodu. W ataku mamy Lopeza, więc jakoś to będzie. Jak się strzeli fartem w końcówce to mówimy o Kiko time. Trener w mediach dorabia ideologię do rzeczywistości, że taki był plan, że dla niego mecz się zaczyna w końcówce. Gorzej jak to sytuacja się odwróciła i zaczęliśmy tracić w końcówkach (Lech, Termalika). Wtedy trener mówi, że graliśmy dobrze tylko brakło nam szczęścia :) Dla tego nie rozumiem głosów w stylu "dajmy mu czas, może zagramy lepiej". Nie będziemy grać inaczej, bo trener tego nie chce. Mamy grać dokładnie w taki sam sposób jak do tej pory. W mojej opinii to nie jest optymalne rozwiązanie, tylko trener inaczej grać nie potrafi. Dlatego śmieszy mnie takie zdziwienie, że Nieciecza nas wdeptała w ziemię, a nasi piłkarzy schowali się w polu karnym i czekali jak tamci będą strzelać bramki. PS mimo całej niechęci do Kiko widzę jakieś pozytywy. Nawet jak się cofamy i próbujemy grac z kontry to częściej próbujemy rozegrania akcji, a mniej walenia długiej piłki na oślep. Jak się to porówna do początkowej fazy sezonu to widać dużą różnicę. Drugi pozytyw to fakt, ze bramki zaczęli strzelać inni zawodnicy niż Carlitos. Nawet jemu może się zdarzyć gorszy okres (jak obecnie) i fajnie, że ma go kto zastąpić. |
Cytat:
Na sezon 2017/2018 można co najwyżej oczekiwać, że zdobędziemy magiczne 40 punktów, które powinny dać nam top8. Wszystko powyżej to zasługa super trafionego transferu Carlitosa. I jeśli nie daj Boże Carlitosa na wiosnę zabraknie ... |
Cytat:
Tym bardziej biorąc pod uwagę fakt, że ten seson jest specyficzny, to, że każda lokata w górę to dodatkowy pieniądz,a nasz skład nie jest gorszy niż większości klubów, powinni zrobić to 4 miejsce póki jest szansa. Mamy naprawdę okazję do awansu sportowego oraz przede wszystkim finansowego ($ za miejsce w lidze + $ z puchary). Zresztą motto klubu przed sezonem brzemiało :"Walczymyo puchary!". Jeśli nie osiągniemy "nic" w tym sezonie, to diametralnie zwiększają się nasze szanse na pozostanie średniakiem przez najbliższe lata. Wisła musi zrobić wszysko, aby w tym sezonie wyjść z tego marazmu. |
Cytat:
Cytat:
Po przejęciu klubu przez TS komunikat brzmiał, musimy wyprostować finanse, każdy jest na sprzedaż. |
Cytat:
|
Cytat:
Miałem na myśli sytuację przed tym sezonem, a nie w momencie kupowania Wisły przez TS. A poza tym, w jaki sposób najlepiej wyprostować finanse, jeśli nie przez wynik sportowy? |
Sprzedając młodych zawodników,lub takiego Brleka.Zakładając brak awansu w pucharach gdzieś wyżej to to jest najprostsza metoda na zarobek.
|
Cytat:
Moim zdaniem powinniśmy wykorzystać ten sezon na 110% Jeśli będzie wyższe miejsce w tabeli to i o porządnego sponsora będzie łatwiej |
Cytat:
ja oczywiście żeby zachować transparentność chętnie napisze: dolna połówka ligi - porażka przychyle się wtedy do opcji zmiany trenera żeby w runndzie dodatkowej mogł juz sie zapoznawac z druzyną i nie zaczynać przygotowań jako "śwoieżak" miejsca 7-8 rozczarowanie bez wyciagania konsekwencji miesce 6 minimalne rozczarowanie miejsce 5 sukces miejsce 4 ogromny sukces miejsca 1-3 niezasluzony fart, przyjme z ogromną radością , ale nie wywiunduje to moich oczekiwań co do sezonu 18/19 |
JudasPriest to właśnie na młodych zawodnikach zarabia się najwięcej.Jest to polityka długofalowa co pokazują przykłady wielu klubów.Kluby z Europy wschodniej czy Bałkanów niestety ale pełnią taką rolę,Te które na tym korzystają grają w LM :) Za wygranie e-klasy masz 4,5 mln zł za Bednarka Lech dostał 6 mln euro.Chyba widać różnicę.To ,że nam się to nie udało to wina ludzi odpowiedzialnych za szkolenie czy też odpowiedni scouting.Z obencym podejściem Manuela Junco takich Brleków będzie w Wiśle więcej.
|
Cytat:
Spadku sobie nie wyobrazam i nie biore go pod uwage. Miejsce 9-14. Duze rozczarowanie ale mysle, ze mimo wszystko Kiko powinien zostac. Miejsce 5-8. To czego sie spodziewam. Bez rozczarowan i bez podniety. Z tym trenerem uwazam, ze o nic wiecej nie zagramy obojetnie, w ktorym sezonie. Miejsce 4-3. Dobry wynik. Ponad moje oczekiwania. Miejsce 2. Bardzo dobry wynik. Duzy sukces. Miejsce 1. Kiko Ramirez, nie ruszaj Kiko bo zginiesz!!! |
JudasPriest to właśnie na młodych zawodnikach zarabia się najwięcej.Jest to polityka długofalowa co pokazują przykłady wielu klubów.Kluby z Europy wschodniej czy Bałkanów niestety ale pełnią taką rolę,Te które na tym korzystają grają w LM :) Za wygranie e-klasy masz 4,5 mln zł za Bednarka Lech dostał 6 mln euro.Chyba widać różnicę.To ,że nam się to nie udało to wina ludzi odpowiedzialnych za szkolenie czy też odpowiedni scouting.Z obencym podejściem Manuela Junco takich Brleków będzie w Wiśle więcej.
Łatwiej jest promować zawodników jak grasz w pucharach i podzielam Twoją opinię o walce w tym sezonie jednak stwierdzenie ,że więcej zarobimy na wyższym miejscu jest błędne. |
Cytat:
Ponadto Junco z Sarapatą sami twierdzą że nie mają ambicji zrobić z Wisły akademii dla zachodu tylko sprawić by "Wisła w ciągu 3-5lat była w stanie walczyć z europejskimi klubami" |
Wiesniak Twoja chytrość przeszła moje wszelkie oczekiwania :) teraz tylko pozostaje mi sie modlić o 4 miejsce żeby nie wyjść na idiote ;)
sefore, Judas : a po co ta polemika ? nie da sie obu tych celów realizować jednocześnie ? przecież one nie są altarnatywne, przeciwnie , jako klub wyżej notowany w europie łatwiej kogoś sprzedać w dobrych pieniądzach edit: ciekaw jestem oczekiwań Tira d/S :D |
Cytat:
|
Cytat:
Miejsca na koniec roku: 15-16 zespół trzeba przebudować, zaczynając od trenera 9-14 - straciliśmy Carlitosa w przerwie zimowej, Kiko/Junco nie znalazł zastępców, szkoda ale Kiko na przyszły sezon. - nie straciliśmy Carlitosa w zimie, nie zdobyliśmy 40 punktów - trener sobie nie poradził można poszukać zastępcy 5-8 - tu gdzieś jest Wisła sądząc po pierwszej rundzie. Kiko na przyszły sezon. 4 - ajjj ale było blisko. Sukces 1-3 + puchary (może wystarczyć nawet 4) - wow! Ponieważ nie ma podziału punktów to czy jest czy nie ma zagrożenia, w naszym przypadku powinno być wiadome po 2 rundzie. |
Też mi się podoba takie określenie się, więc dołączę. Podobnie jak wieśniak nie biorę spadku pod uwagę
9-14: Porażka. Zwolnienie trenera nie byłoby dla mnie zaskoczeniem i byłoby usprawiedliwione. 6-8: Rozczarowanko, ale Kiko zostaje, drużyna nie przechodzi generalnego remontu 5: Na chwilę obecną potencjał tego zespołu. Nieźle, ale może być lepiej. 4: Bardzo fajnie, kwestia jeszcze czy dałoby nam to puchary. Jak tak, to ekstra, jak nie, to wielka szkoda, że było tak blisko i nie pykło 2-3: Duży sukces, brawo drużyna 1: I CO HEJTERZY GDZIE JESTEŚCIE JA OD POCZĄTKU WIEDZIAŁEM ŻE KIKO TO TAKI SIEMONE HISZPAŃSKI I NASZ FERGUSON |
15-16 - DRAMAT
11-14 - dramat 9-10 - słabo, ale cóż - jesteśmy w przebudowie 7-8 - mogło by być lepiej, ale cóż - jesteśmy w przebudowie 5-6 - pracujemy dalej i czekamy na młodzież 4 - dziękujemy bardzo - raczej wracamy do europy 2-3 - bardzo dobrze - kontynuujemy pracę 1 - REWELACJA SEZONU |
Pompujcie dalej balon je..nie tak samo jak z kadrą
|
na razie nikt nie napompował raczej widze wyważone opinie , nie było tu jescze kosmity który za 4 miejsce chce zwalniać trenera
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Maleńki wtręt do dyskusji:
9-16 - KIKO OUT (nawet jak mu sprzedadzą Carlitosa)... Z całym szacunkiem do Trenera - ale materiał ludzki ma spokojnie na górną ósemkę, niezależnie od tego, czy z przodu biega taki napastnik jak Carlitos, czy nie.W ostatnim meczu drużna pokazała, że bez Carlitosa gole da się strzelać. Trzeba tylko wbić do głowy niektórym piłkarzom (hmm.... większości ?) że bronić należy do 90+n minuty. Rozum mówi 4-6, serce 3. |
Dolną ósemkę należałoby uznać za ogromną porażkę, miejsca 15-16 (stuk stuk w niemalowane) za katastrofę - nawet nie chcę sobie wyobrażać skutków, jakie dotknęłyby Klub. Z naszym jeszcze wątłym zapleczem finansowym i bez kasy z C+ w następnym sezonie mielibyśmy ogromne problemy z utrzymaniem składu, piłkarze mają zapewne powpisywane w kontrakty klauzule na ewentualność spadku. Dlatego też w ogóle nie dopuszczam do siebie myśli o spadku, nie dopuszczam również do siebie myśli o dolnej ósemce (dużo mniejsza kasa z C+, słabsza pozycja startowa w rozmowach ze sponsorami).
Co do górnej ósemki, przy różnicach punktowych, jakie obserwujemy, zajęcie np. 5-tego zamiast 3-ciego miejsca może być kwestią jednego wygranego meczu - dla Wisły oczywiście im wyżej, tym lepiej, mistrzostwo uznałbym za niemały cud. Jak już pisałem w poście meczowym, dużo zależy od liczby punktów zdobytych od teraz z czołówką, nie możemy sobie pozwolić na 2 punkty w 7 meczach, bo to po prostu wyrzuci nas do grupy spadkowej. |
Cytat:
Ale pomysł rewelacja. |
Nie będę się bawił w rozdzielanki ale liczę na miejsce WYŻSZE niż w poprzednim sezonie. W końcu nie ma zawirowań właścicielskich, kasa jest na czas, a podobno Kiko to świetny treneiro. Mamy też Carlitosa.
Jeśli Kiko ma zostać osiągająć niższe miejsce jak w poprzednim sezonie - to tylko jeśli drużyna będzie grać ładnie dla oka. Jeśli będziemy uskuteczniać Kiko-Atletico a skończymy na miejscach niższych to pożegnałbym go bez żalu. To tyle, pozdrawiam. |
9 - 16 - tragedia, usprawiedliwić by to mogło tylko trzęsienie ziemi, wyprzedaż wszystkich kluczowych zawodników, plaga kontuzji i granie jedenastką z CLJ, powrót Meresińskiego i wpuszczenie Bereszyńskiego na boisko.
6 - 8 - szkoda, dużo zależy od okoliczności takiego wyniku. Zakładając, że czołówka drużyn w naszej lidze to Legia, Lech, Lechia, Górnik (namieszali, są mistrzem jesieni - patrzę w kontekście dorobku punktowego z tego sezonu), Jagiellonia (przez grzeczność, możliwe że w ich "buty" wskoczy Korona, która też ma sezon konia) - pięć drużyn. Szkoda by było, jakby wszystkie nas wyprzedziły. 5 - mimo wszystko podskórnie czuję, że tak się to wszystko skończy. Neutralny wynik, bez szału i bez tragedii. 4 - bardzo dobry wynik, przyjemne zaskoczenie. Jeśli jeszcze dałby puchary - coś pięknego! 2 - 3 - TURBO REWELACJA! Czy drugie, czy trzecie, nie ma aż takiego znaczenia. Podium i awans do pucharów bez oglądania się na innych to byłoby piękne zwieńczenie sezonu. 1 - odpalam cygaro, jedno od drugiego. :D Moim zdaniem tylko niezakwalifikowanie się do górnej ósemki pozwoliłoby na bezwarunkowe pożegnanie Kiko, reszta zależy od okoliczności. Cenię go jako fachowca, liczę na to, że pochlebne opinie na jego temat - szczególnie samych piłkarzy, nie są przypadkowe i Kiko jest naprawdę solidnym fachowcem na miarę odradzającej (a co!) się Wisełki. |
Panowie i Panie pierwsza 5 do opanowania.
Ważne będą ostanie mecze jeśli zdobędziemy 10 pnk. będzie dobrze ! pzdr. |
Miejsca 6+ to będzie duży sukces, 7-8 OK. Grupa spadkowa to będzie nasza porażka.
|
Ja uważam, że przy tak płaskiej tabeli i słabej lidze przedziały powinny być określone szeroko.
Tak, więc 16-12 porażka; 11-8 poniżej oczekiwań; 7-5 ok; 4-1 sukces. Jednocześnie, właśnie ze względu na płaskość tabeli i słabość ligi, końcowy wynik może być tylko (dużą, ale wciąż) jedną z przesłanek do oceny pracy trenera. Zarząd powinien wziąć też pod uwagę postawę drużyny, współpracę w pozostałymi prawnikami, czy trener rokuje. Bo można powiedzieć: Ramirezie, dobra robota, ale teraz powierzamy ją trenerowi, który da nam więcej; a można powiedzieć: dobra robota, kontynuuj. |
Cytat:
:neutral: |
Od ostatniego sezonu mistrzowskiego (10/11) nasze najwyższe miejsce (5.) było w sezonie 13/14.
Więc jeśli uda nam się uzyskać 5 miejsce, to znaczy, że przy tych możliwościach finansowych i problemach, klub jak i cały sztab wykonał dobrą robotę. |
Cytat:
Chociaż z prawnikami też mógłby dobrze żyć, w końcu Pani Prezes radcą prawnym jest! |
Uważam, ze z tym trenerem nie zajmiemy miejsca na podium. awans do pierwszej ósemki to max co możemy ugrać. Bardzo ważne żeby solidnie punktować do końca roku, żeby wyrobić sobie wystarczający zapas punktowy. Na początku rundy wiosennej ciężko o stabilną formę i jak teraz nie nabijemy sobie punktów, to przy słabszym początku na wiosnę zrobi się nerwowo. A terminarz będzie trudniejszy. Dlatego chciałbym do końca roku wygrać przynajmniej z Płockiem i Zagłębiem, oraz nie przegrać derbów. A jak się uda wygrać wszystkie 3 mecze to z Górnikiem przeboleję każdy wynik.
|
Też się pobawię.
15-16. Nie rozważam. 9-14. Nie ma w ogóle o czym dyskutować, katastrofa i pożegnanie Kiko bez żalu. 7-8. Poniżej potencjału. Wynik do osiągnięcia z wieloma przedstawicielami PMS. To, czy żegnamy się w tej sytuacji z Kiko zależy od postępów w organizacji gry na wiosnę oraz sytuacji kadrowej, którą miał (kontuzje, transfery w zimie) 5-6. Moim zdaniem najbardziej realny scenariusz. Witany jednak przy R22 ze sporym niedosytem, bo do 4 miejsca zabrakło 2 punktów. Kiko zostaje i buduje polskie Atletico. 4. Dobrze. Kiko zostaje i staje przed zadaniem wypełnienia luki po sprzedanym Carlitosie. Tego mogła do pozostania w klubie skłonić wyłącznie wizja gry w europejskich pucharach, a na to w tym roku z 4 miejsca nie było szansy, bo puchar zdobyła Korona, która później nie przebrnęła nawet 1 rundy eliminacji. Kompromitującą porażkę z vce mistrzem Mołdawii tłumaczono brakiem doświadczenia kieleckiego klubu na arenie międzynarodowej. 3. Świetny wynik. Okazuje się jednak, że Klub nie był gotowy na puchary ani organizacyjnie ani kadrowo, co bardzo boleśnie odczuwamy w pierwszej rundzie kolejnego sezonu. 1-2. Nie rozważam. |
Ten mecz to kolejny kamyczek do ogródka Ramireza. Nie będę tutaj pisał, że Kiko out i tego typu rzeczy bo nie mam 13 lat, ale z tym trenerem pewnego pułapu nie przeskoczymy. Pytanie czy obecnym włodarzom Wisły to wystarcza...
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl