Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

fst 28.11.2008 21:36

Arru na boisku- Urban chyba nie chce więcej bramek strzelić.

WINDEK 28.11.2008 21:36

A co to ma za znaczenie? Nie podnieca nas gra Chinyamy. Chyba ci to niedziwne. Legia miażdży? :lol: powinno być przed momentem 3:3... ach.. Buzała..

Neon 28.11.2008 21:36

Za tejksura wchodzi aruburu jeszcze może być ciekawie ;) Jak Legia nie wygra to kreseq chyba się już nie pojawi na forum ... :(

Gucio25 28.11.2008 21:37

wchodzi Arru, jest szansa!
walczyć, Lechia walczyć!

wolfy 28.11.2008 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq
Do kasacji.

Już Cię skasowałem.

Na przyszłość jak ktoś będzie robił taką wieś, to nie dajcie się sprowokować, bo tylko przy tym bana zaliczycie.

K_2 28.11.2008 22:01

Legia zasluzyla an wygrana,po najlepszym,moim zdaniem ich meczu w tym sezonie ,chyba Szul zaszczepil im"gen biegania" bo harowali az miło jak mowil klasyk

harthausen 28.11.2008 22:02

no szkoda, że Buzała po wspaniałym rajdzie strzelił w bramkarza a nie przerzucił nad nim, byłby remisik.

Brawo dla Lechii za walkę, choć nie ma się co okłamywać, ogólnie warszawianie lepszy zespół mają i dziś różnica w umiejętnościach była widoczna.

Ciekawy meczyk.

gigant 28.11.2008 22:02

To były najkrótsze 2 minuty w moim życiu. Nie lubi Siejewicz Lechii tak jak Wisły.

Szkoda wyniku, ale chyba zasłużony.

Schabek 28.11.2008 22:11

Jak nie wygramy w Chorzowie to tabela nie ciekawie będzie dla nas wyglądać :/
Co do meczu Lechii to brawa za walkę do końca było blisko remisu który byłby moim zdaniem sprawiedliwy

Wojtas 28.11.2008 22:49

Lechia walczyła ile mogla ,choc to Legia przy 3;1 pozwolila im na gonitwe wyniku ,szkoda ze sie nie udało...
Pilkarsko widac bylo jednak roznice ,a dzisiejsze zwyciestwo L ,stawia nas w trudnej sytuacji i jutro musimy wygrac z Niebieskimi....

Niebieski1920 28.11.2008 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 635428)
Tylko, że Ruchowi i Górnikowi kibicuje się na całym Śląsku, więc tych kibiców jest znacznie więcej niż sugerowałyby to wielkości miast. Ktoś mi kiedyś powiedział, że każdy kto mieszka w Katowicach a ma więcej niż 40 lat kibicuje Ruchowi.

Poza tym Górnik problemów ze znalezieniem możnego sponsora nie ma.

Niby masz racje, ale sponsorzy jednak nie patrza czy Ruchowi kibicuje sie tu i tam, tylko jak duze jest miasto bo wg nich to jst podstawa potencjalnych kibicow.

Co do KAtowic. Aktywnych Gieksiarzy na pewno jest wiecej. "Niebieskie Katowice" najmocniej zmobilizowaly sie na WDS gdzie bylo ich okolo 5-6 tysiecy. Dobra wiadomosc dla nas jest, ze coraz wiecej mlodych w Katowicach wybiera Ruch. Ci starsi co pamietaja sukcesy z lat 70 lub starsze twierdza, ze na "dziadow" to oni nie jada.

Co ciekawe z Chorzowa na Ruch jezdzi bardzo malo ludzi. Wiekszosc ludzi na stadionie to nasze FC (Ruda Slaska, Swietochlowice, Katowice, Siemianowce Sl, Mikolow. Myslowice, Piekary Slaskie, Tarnowskie Gory i wiele wiele innych...)

Krissu 28.11.2008 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Niebieski1920 (Post 635535)
Niby masz racje, ale sponsorzy jednak nie patrza czy Ruchowi kibicuje sie tu i tam, tylko jak duze jest miasto bo wg nich to jst podstawa potencjalnych kibicow.

Ale wydaje mi się, że aglomeracji śląskiej nie można rozpatrywać w podziale na każde z miast.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Niebieski1920 (Post 635535)
Co ciekawe z Chorzowa na Ruch jezdzi bardzo malo ludzi. Wiekszosc ludzi na stadionie to nasze FC (Ruda Slaska, Swietochlowice, Katowice, Siemianowce Sl, Mikolow. Myslowice, Piekary Slaskie, Tarnowskie Gory i wiele wiele innych...)

No i tu jest to o czym mówię. Kibicują Wam i Górnikowi nie tylko w Chorzowie i Zabrzu.

Clapham 28.11.2008 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Niebieski1920 (Post 635535)
Niby masz racje, ale sponsorzy jednak nie patrza czy Ruchowi kibicuje sie tu i tam, tylko jak duze jest miasto bo wg nich to jst podstawa potencjalnych kibicow.

Dziwni ci sponsorzy :-/. Ruch to jednak duza firma i jesli moze Gornik to moze i Ruch.
Moim zdaniem oczywiscie. Dla mnie w tej chwili sa trzy-cztery druzyny, ktore w najblizszych latach powinny znalezc dobrego nabywce: Lechia, Slask, wlasnie Ruch i moze jeszcze LKS.

A swoja droga Gornik rzeczywiscie mial pare meczy ladniejszej gry, tak jak ten czy z Wisla. Ale poslugujac sie slownictwem stosowanym w oficjalnych raportach PZPN, za duze 'tapniecie psychiczne' u nich nastapilo i do przerwy w rozgrywkach nic sie nie zmieni, bo nie ma jak. Moga walczyc co najwyzej do utraty pierwszej bramki a potem juz nie wierza.

felipe 28.11.2008 23:38

Do listy Claphama dorzuciłbym Jagiellonie.
Zalety - stała, wysoka frekwencja, plany rozbudowy stadionu, brak poważnej konkurencji "na wschodzie"

Marszałek 28.11.2008 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 635501)
dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich?

Mnie interesuje. Czuje wewnętrzną potrzebę posiadania informacji o Murzynie z przedniej formacji Legiuni.


A skad wiesz,że on słabo gra głowa? Obserwacje własne czy obiegowa opinia?

Sinuhe 29.11.2008 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Clapham (Post 635538)
poslugujac sie slownictwem stosowanym w oficjalnych raportach PZPN, za duze 'tapniecie psychiczne' u nich nastapilo

to "tąpnięcie psychiczne" ma na imię Hajto, a na nazwisko Brzęczek

1q2 29.11.2008 01:28

Dobrze ze Kasper juz dawno osiwial, bo niechybnie staloby sie to tej zimy....Bilans 1-1-9 to poprostu masakra i nic tego nie tlumaczy.Gdzie po zimie jestem przekonany ze Gornik bedzie gral lepiej i pewnie sie utrzyma.

jasnyGwint 29.11.2008 09:27

Jest gdzies bardziej odpowiedni temat ale nie jestem w stanie go znaleźć,

http://www.sport.pl/pilka/1,70987,60..._Cracovia.html
Cytat:

Wiśle grożą grzywny od 5 do 72 tys. zł i rozgrywanie meczów bez udziału publiczności. W zależności od zakwalifikowania czynu Ekstraklasa SA może też odjąć punkty mistrzom Polski.
Za ch*ja nie moge się dopatrzeć sensownego związku między zachowaniem kibiców/piłkarzy na meczu wyjazdowym a ewentualną karą w postaci rozgrywania meczów bez udziału publiczności u siebie.
Zastanawiam się również jakie punkty chcą odejmować? z PE ? a może ligi ? :D

Proponuje żeby gw dla równowagi napisała również artykuł o planowannym na forum Cracovii zamachu na Małeckiegi na naszej klasie. :lol:

Paranoja...

Maciuś 29.11.2008 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 635576)
Gornik bedzie gral lepiej i pewnie sie utrzyma.

Za śp.Dziurowicza pewnie by sie utrzymal.

South 29.11.2008 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 635597)
Jest gdzies bardziej odpowiedni temat ale nie jestem w stanie go znaleźć,

http://www.sport.pl/pilka/1,70987,60..._Cracovia.html


Za ch*ja nie moge się dopatrzeć sensownego związku między zachowaniem kibiców/piłkarzy na meczu wyjazdowym a ewentualną karą w postaci rozgrywania meczów bez udziału publiczności u siebie.
Zastanawiam się również jakie punkty chcą odejmować? z PE ? a może ligi ? :D

Proponuje żeby gw dla równowagi napisała również artykuł o planowannym na forum Cracovii zamachu na Małeckiegi na naszej klasie. :lol:

Paranoja...


http://www.sport.pl/sport/1,65025,60..._na_meczu.html


Cytat:

Czasami coś wyrwie się kibicom. Wiadomo, że fani Tottenhamu lubią się określać jako "Żydzi", bardziej jako historyczny żart, stąd bywa, że są obrażani
aha...

szczebrzeszcz 29.11.2008 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 635597)
Jest gdzies bardziej odpowiedni temat ale nie jestem w stanie go znaleźć,

http://www.sport.pl/pilka/1,70987,60..._Cracovia.html


Za ch*ja nie moge się dopatrzeć sensownego związku między zachowaniem kibiców/piłkarzy na meczu wyjazdowym a ewentualną karą w postaci rozgrywania meczów bez udziału publiczności u siebie.
Zastanawiam się również jakie punkty chcą odejmować? z PE ? a może ligi ? :D

Proponuje żeby gw dla równowagi napisała również artykuł o planowannym na forum Cracovii zamachu na Małeckiegi na naszej klasie. :lol:

Paranoja...

ewidetnie z IGŁY robią WIDŁY

za 5 tyś sędzia może być ".....m", ale juz "P... żyd" wyceniane jest na:
-pozbawienie wolności
-odjęcie pkt
-kare finansową
-rozgrywanie meczów bez udzuiału publiczności
(choć naszczescie narazie to są jedynie spekulacje dziennikarskie)

to już nie jest poprawnośc polityczna to jest NADPOPRAWNOŚĆ
i jest równie szkodliwa jak nadgorliwość ;P

ewidentnie pismaki szukają sensacji co by im sie portfele zielonymi napełniły, a o destabilizacji drużyny nie wpsominając

wolfy 29.11.2008 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 635696)
ewidetnie z IGŁY robią WIDŁY

za 5 tyś sędzia może być ".....m", ale juz "P... żyd" wyceniane jest na:
-pozbawienie wolności
-odjęcie pkt
-kare finansową
-rozgrywanie meczów bez udzuiału publiczności
(choć naszczescie narazie to są jedynie spekulacje dziennikarskie)

to już nie jest poprawnośc polityczna to jest NADPOPRAWNOŚĆ
i jest równie szkodliwa jak nadgorliwość ;P

ewidentnie pismaki szukają sensacji co by im sie portfele zielonymi napełniły, a o destabilizacji drużyny nie wpsominając

Dwa słowa: "Gazeta Wyborcza".

Wszystkim się już znudziło, a oni jeszcze podgrzewają temat. No, ale tak to się kończy, jak się da lewactwu narzędzia do ręki.

harthausen 29.11.2008 15:18

co na tym meczu było to było, już się nie odstanie. Niestety tak już jest, że pismacy wykorzystają każde zdarzenie naruszające obowiązującą polityczną poprawność, nawet najdrobniejsze, to ich chleb. No to się niezły huczek zrobił.

Te całe sprawy o rasizm czy antysemityzm to cholernie ryzykowna sprawa, pamiętacie mecz z Blackburn, jak jeden z tamtejszych ciemnoskórych, McCarthy bodaj, zaczął płakać w gazetach i do UEFA skarżyć, że mu niby któryś z naszych coś nawrzucał i tym go obraził, bo to było rasistowskie. Jak ten pokrzywdzony zrozumiał z polskiego (jeśli coś takiego w ogóle miało miejsce), że ten nasz nie obsobaczył go od penisów niemytych, czy też poddał w wątpliwość prowadzenie jego mamuśki lub uczciwość jego ojca tylko akurat do koloru skóry miał zastrzeżenia - tego nikt nie dociekał, nikogo nie pytali, tylko karę dowalili. Murzyn był oczywiście na tyle cwany, wiedzieć na co się skarżyć.

I trochę czasu minie, zanim takie pomówienia zaczną karać tak jak próby wymuszenia karnego przez teatralny upadek napastnika. Długo jeszcze będzie można się antysemityzmem czy rasizmem zasłaniać.

Jednocześnie oczywiście można cały czas zarzucać przeciwnikowi czy rywalowi złodziejstwo, profesję siostry oraz obietnicę porachunków przy pomocy pały lub wybicia zębów, o to nikt nie będzie miał pretensji to będzie w dobrym, politycznie poprawnym tonie. Ot, taki paradoks.

Od czasu do czasu idę na mecz w Gdyni, oczywiście jako piknik, ale słuch mam dobry i wiem co się wszędzie krzyczy i śpiewa. I na razie ciężko mi sobie wyobrazić, by wprowadzono wyidealizowane angielskie wzory.
Sam nie wiem, czy ten cały dym z meczem Wisły za Błoniami to robienie z igły wideł czy prawidłowa reakcja, specjalnie przesadzona, by dusić niepożądane postawy w zarodku.

Ale tak już będzie, z tym się trzeba liczyć, na pewno siądą na klubie i jakiś geld do zapłacenia wyznaczą.

kohprzem'68 29.11.2008 16:30

Nie byłoby całej sprawy gdyby zachowano pewne wzory zachowan na meczach gdzie nie wyklinano na pasy wręcz ich nie zuważaliśmy , a były takie mecze jeszcze jeszcze za czasów sektora X dopingując swoja drużynę i ewentualnie paląc ich szale a tak to mamy aferę koperkowo czosnkową gdzie na dalszy plan zepchnięto nawet rasistowskie zachowania pejsów w stosunku do Clebera i Marcelo nagłaśniając to co dla nich jest najwygodniejsze . To wygląda jak by tylko czekali na okazję do ataku w mediach.

WINDEK 29.11.2008 16:56

Noż wiecie co, żeby Cracovia wygrywała... Oni coś lubią z przewagą dwóch kopaczy grać. Jagę ponoszą nerwy? Ciekawa ta kolejka :) Górnik się już chyba nie dźwignie...

Lemoniadowy Joe 30.11.2008 11:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 635363)
No tu akurat się nie zgodzę.
Wisła to była kopalnia talentów w latach 70.
Jednocześnie znana była z wzorowego tych talentów marnowania. Niestety tylko jedno mistrzostwo w tym okresie nie było przypadkiem.
Michal Vican legendarny trener Ruchu Chorzów stwierdził w 1975 roku, że bardzo chętnie zostałby trenerem Wisły, bo nie może patrzeć jak marnują tu talenty.

Zgadza sie, że Wisła nie wykorzystala potencjału jaki miał tak przynajmniej mówią starsi kibice a podobno także dlatego że nie było tzw. "wymiany krwi" w zespole.

Pan Jotka 30.11.2008 19:33

Pytanie--> Czy jezeli Lech wygra w Wodzislaiwu chocby 1-0 to bedzie liderem po tej kolejce?

e-wisla 30.11.2008 19:44

Tak o ile Polonia straci punkty.
Lech już wygrywa.
Stilić jest fenomenalny

dynek.pl 30.11.2008 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez e-wisla (Post 636461)
Lech już wygrywa.
Stilić jest fenomenalny

A trzeba dodac, ze do tego momenty grali padake gorsza niz my w Wodzislawiu czy Chorzowie.
No ale maja wykonwace wolnych, a u nas nie ma nikogo od odejscia Szymkowiaka.
To ewidentna wina trenera <ironia>.

pchelas 30.11.2008 19:55

A wolny po faulu z kapelusza.
Nieźle cisną tą Odrę.

pysio 30.11.2008 19:57

Lech aktualnie gra najlepszą piłkę w Polsce..

Niespodzianką będzie, jak to nie Lech zdobędzie mistrza Polski w tym sezonie.. niestety :/

harthausen 30.11.2008 19:59

trudno mi było wybrać wątek , w którym by ten: http://www.sport.pl/pilka/1,70998,60...kowskiego.html talentu pana Steca by pasował najlepiej, być może tutaj jest jego dobre miejsce.

Podstawowe tezy:
- byliśmy imperium, będziemy gównem
- dominacja Wisły przez ostatnie 10 lat to coś niesłychanego i niesprawiedliwego
- przyjdzie sprawiedliwość (Legia i Lech) i pokaże nam miejsce w szeregu
- piłkarze i kibice Wisły to sami rasiści, antysemici i bandyci, już się zajmuje tym prokurator

Wysoki musi być poziom frustracji i kompleksów warszawki, że moczą majty z radości, jak naszym słabiej idzie.
Jak czytam takie teksty to zaczynam dobrze Lechowi życzyć :D. Za jakiś czas prawomyślne gazietki z Mazowsza na nich się rzucą. Pewnie będą bełkotać, że w Poznaniu kibole rządzą. Czyli też źle.

A przecież słuszna i sprawiedliwa jest tylko dominacja stołecznych klubów. A tu tylko 8 tytułów. No to może schlag trafiać :)

pan_premier 30.11.2008 20:22

co do gola Stilica,strzał pierwsza klasa, ale Stachowiak to nadaje sie do łapania scyzoryka, bo zeby nie wyciągnąc reki jak strzł idzie pół metra od niego, to jakas porażka...

warszawiak&vendeta 30.11.2008 20:30

@harthausen
Wystarczy odstawić żydowskie gazety i będzie po problemie:)

AYALA 30.11.2008 20:34

teraz Lech mi przypomina Wisłe z czasów Smudy ale tego pierwszego pobytu Franza w Krakowie kiedy to Biała Gwiazda wygrała lige z 17 pkt. przewagi nad Widzewem w 1999 roku.Też miała wtaedy Wisełka 3 bardzo kreatywnych środkowych pomocników (Czerwiec,Kulawik i Bukalski) jak Kolejorz teraz ma Stlicia,Murawskiego i Bandrowskiego a Peszko to taki drugi Grzela Pater na prawej stronie.Jak Franz ma dobrych technicznie i ofensywnych zawodników to nie ma siły na niego w lidze.

South 30.11.2008 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez warszawiak&vendeta (Post 636496)
@harthausen
Wystarczy odstawić żydowskie gazety i będzie po problemie:)

chłopie teraz jesteś rasistą ,antysemita i zasługujesz na zakaz stadionowy.Zaraz cie pasiaki do sądu pozwą.

Konrad. 30.11.2008 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 636499)
teraz Lech mi przypomina Wisłe z czasów Smudy ale tego pierwszego pobytu Franza w Krakowie kiedy to Biała Gwiazda wygrała lige z 17 pkt. przewagi nad Widzewem w 1999 roku.Też miała wtaedy Wisełka 3 bardzo kreatywnych środkowych pomocników (Czerwiec,Kulawik i Bukalski) jak Kolejorz teraz ma Stlicia,Murawskiego i Bandrowskiego a Peszko to taki drugi Grzela Pater na prawej stronie.Jak Franz ma dobrych technicznie i ofensywnych zawodników to nie ma siły na niego w lidze.

bądźmy poważni, daleko jeszcze Lechowi do Wisła...

Wtedy Wisła taką Odrę by rozjechała do przerwy 3-0, a potem bawiła sie kotka i myszkę... Lech prowadzi tylko 1-0, a ich statystyki w 16 meczach, 3 porażki i 3 remisy, nie powalają...

Inna sprawa, że jeśli wzmocnią się w zimie, a my prześpimy okienko, to może być ciężko cokolwiek zdziałać w lidze... A w PP też o puchary łatwo nie będzie, bo w grze pozostała cała czołówka...

pysio 30.11.2008 20:59

85' Odra Wodzislaw 0 - 1 Lech Poznan
85' Polonia Warsaw 0 - 0 Arka Gdynia


w 50% jest ok!

gigant 30.11.2008 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan_premier (Post 636492)
co do gola Stilica,strzał pierwsza klasa, ale Stachowiak to nadaje sie do łapania scyzoryka, bo zeby nie wyciągnąc reki jak strzł idzie pół metra od niego, to jakas porażka...

ciiiiiii, bo Pochanke znów zapyta drżącym głosem "kto chciał zabić?"....

killzone 30.11.2008 21:17

No i Amica liderem, ciekaw jestem na jak dlugo :D badz co badz wole zeby Legia wraz z Wisla rozstrzygnela sprawy mistrzostwa Polski. Bo to w sumie tylko my i Wy zaslugujemy na to zeby o to miano wlaczyc :) a nie Amica... :/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl