![]() |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Realnie patrzac to, zaden z naszych nie mial by miejsca w 11 angielskiej...
Wiec co nam zostaje? Walczyc i liczyc na to, ze Anglicy w OBU meczach beda mieli skutecznasc taka jak barca na Reymonta, a pilka bedzie wolala zamiast wpadac do bramki, odbijac sie od poprzeczek i slupkow. Niech Bog bedzie z nami! |
paradoksalnie im wiecej porazek tottenhamu na stracie ligi tym lepiej dla Wisly. (a teraz sie jeszcze na 3 z rzedu zanosi i oby stala sie faktem) Dlaczego? Jak wiadomo w lidze angielskiej dla klubow o wiele wieksze znaczenie ma zdobycie mistrzostwa, dopiero pozniej pokazanie sie w Europie. A Tottenham? Nie po to od kilku lat sukcesywnie wydaje coraz wieksze pieniadze by nie walczyc o mistrza. I podobnie jest w tym roku po kolejnym szale zakupowym pewnie W KONCU chcialby o niego powalczyc. Jesli wiec przegra kilka meczow na starcie ligi, to pozniej bedzie musial gonic rywali i na pewno majac w perspektywie odrabianie strat, nie bedzie az takiej uwagi przykuwal do wystepu w Europie, a nawet ew. odpadniecie nie zostanie odebrane jakos wyjatkowo katastroficznie. "Ot niestety stalo ale jak wysokie miejsce zajma na koniec ligi to im to zostanie wybaczone" - pomysli sobie taki kibic...
Mysle ze szukajac tych argumentow za naszym powodzeniem, ten nie jest najgorszy ;) |
no i trafilem, dwa dni sie balem, ze bedzie to tottenham i kurna patrze, i co? tottenham.
w sumie to tylko kilka druzyn bylo takich, gdzie nie byloby wiekszych obaw o losy dwumeczu. nie bedzie latwo, ba, bedzie bardzo ciezko,ale damy rade!!tottenham slabo rozpoczal sezon, wiec moze jeszcze zachaczymy o ich slaba forme. minusem jest trener, ktory gral z sewilla z nami 2 razy wiec troche nas zna. ale dostal dwa razy w plecy, wiec i tym razem dostanie:) DO BOJU WISEŁKA!! |
Co do jednego nie ma wątpliwości: Jeśli przejdziemy Tottenham to w grupie zagramy z Milanem :D.
Anglicy to dla nas nowe Schalke czy też Parma. Jeśli chcemy być kimś więcej niż europejskim słabeuszem to nie możemy pękać przed takim rywalem. Nawet jeśli są 5-ą siłą Premiership (bardzo naciągane stwierdzenie) to od 4-ej dzieli ich przepaść. Wg mnie trudniej byłoby nam grać z jakimś zespołem z Hiszpanii, Francji, Portugalii czy Włoch bo techniczną piłką radzimy sobie gorzej. Jasne, że na papierze sznase mamy mniejsze, może z 30% ale to nie budżet, nazwiska, czy siła ich ligi zdecydują o awansie. |
Obecnie Tottenham to tylko nazwa. W zeszłym sezonie zajęli 11 miejsce teraz są na 17 (dwie porażki z przeciętnymi drużynami: Middlesbrough i Sunderland). Nawet Rasiaka mieli w składzie przez jakiś okres :P Jest szansa ich przejść mimo wszystko. Oby tylko bilety były niedrogie.
|
Cytat:
Jak dla mnie to sa 2 rozne sprawy. Ja tego - wyeliminowania angoli - nie widze ale ja to ja - za kibicowanie , wiare badz niewiare, nie biore zadnych pieniedzy.Natomiast od grajkow wymagam by w zaden sposob tak nie mysleli i postarali sie sprawic niespodzianke. W zeszlym seozonie ogladalem Totenham - oni sa tak pomiedzy ta wielka 4 a reszta.Czyli staraja sie grac widowiskowo, tyle ze nie wychodzi im to tak jak tym najlepszym.Tyle ze akurat liga angielska jest taka ze oni potrafia pressingiem grubo stlamsic przeciwnika i tego sie boje, bo wiekszosc zespolow w kwestii przygotowania fizycznego i ciaglego pressingu bije nawet Barcelone - ktora nadrabia 'wirtuozeria'. To nie przypadek ze 3 z 4 ekip w LM w polfinale, byla z Anglii. Reasumujac - obiektywnie mysle ze to nie nasza liga i podobnie bym myslal jesli Amica by na nich wpadla - natomiast jak przyjdzie pierwsza minuta meczu, to caly obiektywizm odejdzie a bedzie sie dla mnie liczylo tylko zwyciestwo. |
Chciałbym żeby Tottenham sprzedał Berbatova do MU. Wtedy to mogą sobie kupić nawet 3ch Arszawinów. Odszedł Keane, oby odszedł Berbatov i Tottenham będzie miał 2ch niezgranych z resztą zespołu zawodników w ataku, co będzie dodatkowym atutem Wisły. Trener Skorża zaskoczy rywali taktyką a jako, że 2 razy ograł Juande Ramosa, więc zgodnie z prawem serii zrobi to jeszcze 2 razy:-)
Cytat:
Milan/Sevilla, CSKA Moskwa, Ajax, Hapoel Tel Aviv, zgodnie z trendem losowań w tym sezonie:lol: . Uwgzlędniając współczynniki taki układ jest realny. |
To że grają w silnej lidze już wiemy ale my rywalizujemy w PUEFA.Niech ktoś konkretnie odpowie : Jak wypada ten zespół w rywalizacji pucharowej ?Może ktoś wrzucić wyniki z ostatnich 4-5 lat ?
...a zresztą ....wali mnie to z kim gramy...WSZYSCY DO LONDYNU ! |
Angole mają świetny zespół, ale nie jest on zgrany. Grają bardzo ofensywnie, tracą sporo bramek. A celowniki mają często tak rozregulowane, jak Barca w Krakowie. Zazwyczaj zawodzą. Czasami zagrają u siebie dobry mecz z Arsenalem czy MU, który w końcu i tak przegrają 5:4. To jest cały zespół w WHL, dużo pieniędzy pakowane w druzynę, dobry trener, cholerna presja, tylko wyników brak.
Mamy z nimi duże szanse, mysle że większe niz z pozostałymi zespołami angielskimi w UEFA. |
Co cieszy to slowa Skorzy, ze druzyna dojrzala i ze zobaczymy to 18 wrzesnia. Komu jak komu, ale Panu Mackowi wierze :-)
|
Oni maja puchar UEFA w dupie !! Na wlasnej lidze zarabiaja tak ogromne pieniadze ze tylko to sie dla nich liczy-no moze o LM bo walczyli ale w pucharze UEFA im sie nigdy nie chce grac i jest to dla nich racze problem.
P.S. W Londynie mieszka tylu Polakow ze o frekwencje kibicow Wisly bym sie nie martwil :) |
No wlasnie o tym juz wsponialem i zgadzam sie po czesci z ploniakiem. Jak dalej im bedzie slabo szlo w lidze, to na prawde moga odpuscic UEFA.
Jak sadze ich priorytetem jest awans do LM w przyszlym sezonie, inaczej nigdy sie im kasa nie zwroci. |
Cytat:
|
Cytat:
Trzeba było wygrywać z takimi "leszczami" jak Valerenga i Tbilisi to bylibyśmy rozstawieni i nie byłoby płaczu. To nie jest tylko pech ale przede wszystkim konsekwencja niezdobywania punktów w pucharach kiedy można było a nawet trzeba było. A były okazje oj były... Tak więc pretensje do siebie ;) Poza tym czeka nas 180 lub 210 minut walki więc wszystko przed nami. |
Losowanie Lecha mnie całkowicie zgniotło , po kilku latach wchodzą do pucharów i od razu Austria :lol:
Ci to mają farta, a my jak zwykle. To jest już jakieś fatum. Ta, odpuszczą z PU, tak, są na dole tabeli, tak tak.. już to widzę wpierw "byle nie Tottenham" a jak ich wylosowaliśmy usilnie trzeba sobie wmówić "aa spoko, odpuszczą z PU, kiche grają teraz, ten ma odejść jeszcze, wiecie.. kupe kasy zarabią na lidzę, po co im tam jakiś PU, po co nie mają dawać z siebie wszystkiego w meczu z nami, wtedy przeecież się skompromitują w przypadku przegranej więc nic wielkiego i wogóle jest ok" ja tam jak zwykle z trzeżwą głową do tego podchodzą. Faworyt jest jeden. Ale może się uda..ale po tym co pokazujemy na wyjazdach może być cięzko, bo u siebie jesteśmy bardzo mocni, walczyć tak na wyjeżdzie a będzie szansa! |
cytuję wypowiedzi polskich fanów kogutów...
ginola; Redaktor 2008.08.29; 14:38 Ja .......e, to jest dla mnie tragedia. Nie przepadam za Wisla, ale kibicuje jej w europejskich pucharach jak kazdemu polskiemu zespolowi. A tu znow trafia ona na moj ulubiony zespol- tym razem Spurs. W pierwszym meczu bylem mimo wszystko za Barca, teraz wiec tez jestem za Kogutami. Ale polskie serce krwawi;) e tam ginola, i tak jestes mason, żyd i cyklista więc się polskim sercem nie wymówisz. Mimo wszystko, po wygranej z Barcą, łatwo nie będzie. Mam nadzieję, że chłopaki się zepną w pierwszym meczu, jak z Famagustą (która teraz gra w CL, nie szok?). Paweł; Administrator ale bedzie siara jak przegramy w Krakowie xD faiTH; Użytkownik porażka w krakowie dość prawdopodobna niestety w tej chwili... trzeba na WHL nastrzelać. trendus; Użytkownik Mam złe przeczucia... trendus; Użytkownik Zmieniam zdanie. Mam dobre przeczucia. Bo jak odpadną to będzie na mnie widać że nie którzy są ostrożni w swoich wypowiedziach :-) |
Cytat:
|
może troszeczke nie na temat, czy na oficjalnej stronie Tottenhamu jest jakies forum, bo nie idzie znaleśc ?
|
Ja tylko powiem odnosnie Tottenhamu ze bardzo podoba mi sie ich herb. Jest kapitalny :D
|
Cytat:
Co do meczu, to kiedy ostatnio angielski zespół wygrał PU? Ja sobie nie przypominam w ostatnich latach takowego sukcesu angielskiej piłki. Ostatnią drużyą angielską która pokazała sie w PU było chyba Middlesbrough, ale do finału nie doszli. Naprawdę Anglicy mogą nas zlekceważyć, tym bardziej, że grają z Wisłą, nie oszukujmy się mało znaną marką na wyspach. Pamiętam jak kiedyś na stronie Arsenalu (co prawda na polskiej ale zawsze) była sonda, którą zresztą ja wymyślałem :D: Na jakich rozgrywkach Arsenal powinien się skupić? - czy coś takiego. Pierwsze miejsce zajęła oczywiście Premier League, na którą ja też oddałem głos. Liga Mistrzów była dopiero druga. Bo Premier League to świeta wojna, to coś więcej niż zwykłe rozgrywki. A jeśli Tottenham w najbliższych meczach dalej nie będzie zdobywał punktów (a na to się nie zanosi), naprawdę może być ciekawie :p |
Smieszy mnie troche pisanie o zagranicznym klubie w pierwszej osobie... Mozna komus kibicowac, interesowac sie, ale dopoki to nie sa ludzie, ktorzy wychowali sie z tym klubem (i narodowosc jest tu bez znaczenia) to takie teksty beda smieszne i sztuczne. "Wygramy z nimi"...
|
Cytat:
jest. jak nie znalazłeeś to też nie będe podawał, żeby jakiś łebek nie wleciał i nie robił siary z postami "jesteśmy zajebiści, wasza drużyna teraz cienko gra itp" jeśli chodzi o to co piszą o nas, to nic.. "nic" w sensie komentarzy po losowaniu typu "super" nie sa jacyś szczęśliwi z tego powodu, trochę się obawiają.. ale są pewni że to ich drużyna wyjdzie zwycięsko, mają na uwadzę że żle gramy na wyjazdach i to chcą wykorzystać, niektórzy z nich wolałoby wylosować...... Borussię. |
|
podaje linka do forum kogutów a dokładnie do tematu o losowaniu
http://www.tottenhamhotspurs.tv/foru...raw-today.html |
Cytat:
|
tylko nie robić gówniarzerii i nie pieprzyć im na forum jacy to nie sa słabi
internetowa napinka to domena z drugiej strony Błoń, nie zniżać się do tego poziomu |
Już widzę że nasza napinka powoli zaczyna się nakręcac na ich forum. Czekam tylko jak ktoś napisze o osiągnięciach Wisły Kasperczaka.
|
http://www.bbc.co.uk/dna/606/A40224070
Tu piszą o naszym meczu u siebie z Barceloną, są pod wrażeniem i przewidują, że u siebie będziemy bardzo mocni. Ogólnie wypowiedzi są dość stonowane i wcale fani Tottenhamu nie są tacy pewni siebie. |
Jak to dobrze że wcześniej mieliśmy Barcelone.Gdybyśmy trafili w III rundzie kw LM na jakiś Borysow czy coś w tym stylu i odpadli z nimi to perspektywa gry z angilkami wyglądałaby tragicznie,a teraz gdy wpradzie też odpadliśmy z LM ale co by nie mówić pojechaliśmy Barce w Krakowie więc nie powinniśmy się już nikogo obawiać...:)
|
Przesadzacie z tym fatum. Słusznie thechris napisał wyżej, brak rozstawienia to efekt straconych szans ze słabszymi rywalami, które teraz bolą: Anderlecht, PAO, Valerenga, Tbilisi.
Klub musi grać systematycznie na europejskim poziomie. Niech to nawet będzie nokautowaniem przeciwników w lidze składem za grube pieniądze. Ale 2-3 lata nabiłoby tyle punktów (przy wsparciu innego polskiego reprezentanta, np. Lecha), że dałoby Polakom stałe miejsce w LM. Szacunek dla władz za zbudowanie silnego zespołu, utrzymującego się na szczycie polskiej (niestety, na europejskim poziomie mizernej) ligi: 6 tytułów w 11 lat, 10x podium, status niepodważalnie najlepszej drużyny w tym okresie. Ale istnieje potrzeba czegoś więcej, przynajmniej ośmiu meczów z najlepszymi w Europie na sezon, nie dwóch na dwa sezony :) Los ma za nic historię. Jeśli za rok w losowaniu będzie znów 20 zespołów to znów będziemy mieć dokładnie 5% szans na wylosowanie najmocniejszego, nie mniej i nie więcej. Choć szykuje się reforma rozgrywek i wychodzi na to, że priorytetem jest 1. miejsce w lidze (w co nie wątpię). Jeszcze w tej chwili cel podstawowy to pobicie londyńczyków (również nie wątpię :)). Ale później, gdzieś tak od stycznia, wszystkim w głowie powinno świecić zbudowanie silnego składu na przyszłoroczne boje (a to już niestety bardzo wątpliwe, chciałbym się mile zaskoczyć). Co do starcia z THFC... Wiem, że rankingi kłamią, ale jednak: Tottenham to w rankingu klubowym obecnie około 16. pozycja w Europie. W 2003 Parma i Lazio były dużo wyżej, w TOP10 - więc traktujmy to jako dobry omen 8) A tak na poważnie to gigant, machina biznesowa (wejdźcie sobie na ich WWW). Oddalibyśmy pół stadionu za skład Spursów ;) Ale właśnie odeszła legenda Robbie Keane. Poza tym szkoda, że nie ma już słynnego (znanego również w Europie) golkipera Paula Robinsona. |
Ci z Tottenhamu są lekko zdegustowani, że na nas trafili, straszą się nawzajem. Może to i dobrze.
just so you know, barelona are not the only team that got beaten in krakow. have a look at some of their past performances: Wisla - AC Parma(1:1, 1:2) Wisla - Zaragoza(1:4,4:1) Wisla win on penalties Wisla - Internazionale(0:2,1:0) Wisla - Barcelona(3:4,0:1) Wisla - Parma(1:2,4:1) Wisla - Schalke(1:1,4:1) Wisla - Lazio(3:3,1:2) I'd be worried if I were you, especially if Colombo took 1 or 2 goal advantage to Krakow and thought it'd be enough. |
ja po prostu wymiękam ...:-/ Beitar, Barcelona i teraz Totenham
naszym szczęście w nieszczęściu jest to że totenham to klub wydaje mnóstwo pieniędzy a ma mało sukcesów |
przyznać się, który się zarejestrował u nich jako WislaKrakow?
****a nie wiem po jakiemu on tam pisze, ale to na pewno nie jest angielski dramat |
ja tylko czytam to co piszą ale się nie wypowiadam z ręką na sercu...
|
Losowanie śledziłem na żywo na stronie uefa. Jak Boga kocham wiedziałem że trafimy na Tottenham a Lech na Austrie (Szkoda że nigdy nie mam takiej pewności co do losowania lotka :) )
Pierwsze odczucie to oczywiście złość. Ale teraz patrze na to troche inaczej. W zasadzie z żadną drużyną nie bylibyśmy faworytem. Ajax IMHO byłby jeszcze gorszy. Kopenhaga, Lewski niby do powalczenia ale z Victorią czy Valerengą też mieliśmy wygrać, a jak się skonczyło każdy wie. Tak naprawdę to losowanie ma tylko jedną negatywną stronę, a mianowicie taką że trafiliśmy na potencjalnie najsilniejszego rywala. Reszta to same pozytywy. -duża kasa z telewizji -pierwszy mecz na wyjeździe -gramy dwa mecze u "siebie" -dla angielskich drużyn liczy się przede wszystkim liga, potem LM, uefa to raczej taki dodatek (mało kasy (jak na ich warunki) konieczność rozgrywania dodatkowych meczów) -jak narazie w lidze im się nie wiedzie, do meczu z Wisłą mogą być bez zwyciestwa (mecze z Chelsea i Aston Villa). Mam nadzieje, że im ten cały puchar będzie zwyczajnie zwisał. Dodatkowo: -nasz skład powinien nieco dojść do siebie, wróci Głowacki, może niektórzy zawodnicy złapią formę (Zieńczuk, Łobodzinski), może dojdą nowi(na to akurat specjalnie nie liczę) -ileż można mieć pecha: Ciągłe złe losowania (w tym roku to już los przegiął pałę), wykluczenie z pucharów, przekręt z Pao. No coż. Sam chyba nie wierze w to co napisałem, ale może akurat tym razem się uda...? |
http://michalszadkowski.blox.pl/2008...nsa-Wisly.html
..myślę , że jest w tym sporo racji... |
Cytat:
może w tym http://pl.youtube.com/watch?v=lqHyiOpaCro :P Więcej optymizmu ludzie przez angolami, losowanie wbrew pozorom nie było najgorsze:) Los dał nam szanse wrócić na miejsce jakie zajmowaliśmy po Schalke i Parmie...skorzystajmy z niej. |
Wszystko się rozegra w głowach piłkarzy, jak się przestraszą tak jak Barcy na wyjeżdzie to nic wygrana u siebie nam nie da.
Skończył się mecz na Camp Nou, wrócili i zrozumieli że nie taki diabeł zły jak go rysują.. u siebie pykneli ich 1-0. Da się? da. TYm którzy chcą się wybrać do Anglii zalecam już teraz rezerwować bilety na samolot i inny transport bo ceny po wylosowaniu TT ciągle się podnoszą :D Polakom mieszakającym w Anglii zalecam wykupować bilety na zwyczajne trybuny TT przed fanami TT :D Sektor dla przyjezdnych pewnie w 90% (jak nie 100, do tego zgody) zapewni się Krakowskimi fanami. PRZEJMUJEMY TEN STADION!! |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl