![]() |
Zwany Ponte del Diavolo.
Specjalista od mostów nie zdążył :) |
Były podróże, była architektura, niech będzie malarstwo.
Wiem że łatwe ale piękne: http://img508.imageshack.us/img508/5576/kadr.jpg |
Nowy Świat Podkowińskiego.
|
Cytat:
|
Przeszukiwałem forum, więc wydaje mi się że tego jeszcze nie było. Co to?
http://i54.tinypic.com/vdmjy8.jpg |
Most Donghai
|
Nie, ale jesteś baaardzo blisko.
|
Zatoka Hangzhou, most pomiędzy Shanghai a Ningbo.
Wydawało mi się że to jedno i to samo :-) |
Dobrze :] Zadawaj.
|
|
Jerzy Hulewicz - autoportret i ilustracja do Kaina.
____________ Pewien władca z bardzo rozbudowanym ego wybudował sobie prawdziwie reprezentacyjną rezydencję. Aby dodać jej splendoru planował zmienić bieg dużej rzeki, przepływającej w pewnej odległości od miejsca budowy. Ostatecznie okazało się to za trudne - więc zmienił bieg "tylko" mniejszej rzeczki. Jako projektanta początkowo zatrudnił bardzo znanego artystę - jednego z najznamienitszych w historii. Potem innego - ale też całkiem dobrego architekta ;) Efekt był imponujący - jednakże władca nie spędził tam wcale tak dużo czasu.Na pewno nie tyle ile zamierzał. Być może ze względu na złe wspomnienia. Pozostawił w jednej z komnat znak mówiący coś o braku zaufaniu do kobiet ;) O kim mowa ? Co to za władca i rezydencja ? Jako wskazówka. W zamku tym znajduje się bardzo wiele takich symboli: http://img19.imageshack.us/img19/8836/symboli.jpg . |
Zamek słynie z oryginalnych rozwiązań jak np to :
http://img541.imageshack.us/img541/4530/44092023.jpg Oraz dachów : http://img638.imageshack.us/img638/3454/85679629.jpg . |
château de Chambord???
|
Tak - dokładnie.
To dla formalności podaj jeszcze imię władcy, który za symbol obrał sobie salamandrę i nie wierzył kobietom ;) |
Franciszek I....
|
A gdzie zagadka ??
|
|
Czołg Car zwany też Nietoperzem projektu inżyniera Lebiedenki?
http://operatorchan.org/v/src/v42620...2040%20ton.jpg |
tak jedziesz z zagadka
|
http://img232.imageshack.us/img232/2552/zag1v.jpg
Co to za budynek? Gdzie sie znajduje? Z czego jeszcze to miejsce jest znane? |
To jest Obserwatorium Astronomiczne Sphinx.
Jest to także kombinat turystyczny królujący nad przełęczą Jungfraujoch w Alpach Berneńskich, potwierdzenie teorii impossible is nothing ;) Wielki ośrodek turystyczny - hotel, restauracje, sklepy - wszystko na wysokości ponad 3 tys m n.p.m. No i co najważniejsze dociera tam kolej zębata, jej stacja jest najwyżej położoną w Europie. Odpowiedzi jestem pewny, a zagadkę zadam rano. |
Podbijam do góry i podaję zagadkę:
http://i51.tinypic.com/2nq9zme.jpg Gdzie to jest, z czego jest znane i dlaczego to miejsce jest takie wyjątkowe w skali kraju, w którym się znajduje? |
Kotor oczywiście. W Czarnogórze nad Boką Kotorską - fiordem Adriatyku.
Znany jest z wielu rzeczy, nie wiem dokładnie o którą Ci chodzi : http://pl.wikipedia.org/wiki/Kotor __________ To aby nie było przestojów, zagadka: Kto malował takie piękne pejzaże, równie pięknego miasta : http://img196.imageshack.us/img196/2657/obr1g.jpg Bardzo barwna postać. Znana z hulaszczego trybu życia. W nałóg alkoholowy wpadł już jako dziecko. Uwielbiał swoją matkę - równie barwną i szaloną postać jak on. A nawet bardziej ;) |
Maurice Valadon bardziej znany jako Utrillo
------------------ To ja dalej w konwencji "Czy ten pan i pani(...)?" - tym razem "wcale dobrze to nie skończyło sieeee - ooooo (...)" [by Paweł "Przeszczep" Stasiak] brunet wieczorową porą http://img218.imageshack.us/img218/3788/bruwiepo.th.jpg i brunetka z chustą sporą http://img13.imageshack.us/img13/7500/suisij.th.jpg poproszę słówko nt śmierci kobiety |
Podpowiedź:
http://www.youtube.com/watch?v=uue_Qyj2XoA + element wspólny - http://img269.imageshack.us/img269/8...wafance.th.jpg |
Jako, że nikt się nie kwapi...
Brunet to oczywiście Amadeo Modigliani - kompan od kieliszka Utrilla. A piękność w chustce to jego romantyczna Jeanette Hebuterne, która po śmierci artysty rzuciła się z okna. W 9 miesiącu ciąży... I zagadka. Coś lekkiego na rozruszanie tematu : Co to i gdzie ? http://img714.imageshack.us/img714/6459/48305013.jpg http://img573.imageshack.us/img573/1360/mk1o.jpg . |
Czy ktoś tu jeszcze zagląda? :-)
|
Mezquita- Meczet pochodzący z VIII w., lecz wielokrotnie przebudowywany, służy obecnie za katedrę rzymskokatolicką diecezji Córdoba w Hiszpanii.
Czasem ktoś zaglądnie....:) Kto jest autorem? http://i54.tinypic.com/148ez2d.jpg Oczywiscie WISŁAZWE, jedziesz dalej |
Wilhelm Sasnal - Las
|
Odpowiedź raczej jest poprawna, więc wrzucam zagadkę:
Co to za most gdzie się znajduje i czy przez przypadek nie ma podobnego ?? http://i55.tinypic.com/dzhtlc.jpg |
Most w Porto, podobny (dzięki twórcy) do wieży w Paryżu :-) Eiffel
Doedytuję jeszcze, bo na pytanie odpowiedziałem po erewańsku - tak, jest podobny most: http://pl.wikipedia.org/wiki/Most_Maria_Pia ------ http://img24.imageshack.us/img24/6740/ychhd.jpg a takie ciacho - gdzie? |
|
Ateny 1896
|
Błyskawicznie jak dzika gazela :)
|
To ciacho nr 2 na tej stronie (dobra, 3 po Kordobie):
http://img560.imageshack.us/img560/3206/panorm.th.jpg ? eizdg i oc ---- podpowiedź: http://img593.imageshack.us/img593/9757/pawaroty.th.jpg http://img821.imageshack.us/img821/3559/omijo.jpg http://img155.imageshack.us/img155/8793/bracia.jpg |
La chiesa di San Giovanni Battista alle porte di Firenze è chiamata anche Chiesa dell'Autostrada del Sole.
Uff ! ____________ To coś prostego. I z innej dziedziny. Co i gdzie ? : http://img14.imageshack.us/img14/416/111uli.jpg . http://img689.imageshack.us/img689/4439/76685549.jpg http://img251.imageshack.us/img251/4176/88290768.jpg . |
miesanie się rzek przy ujściu amazonki do atlantyku?
|
Połączenie Rio Negro i Rio Solimoes (Amazonia).
Jeżeli tak to zagadkę oddaję Kolumbusowi, był bardzo blisko. |
Cytat:
Dokładniej rzecz ujmując jest to połączenie Rio Negro i Amazonki ( obie rzeki przez długi odcinek nie mieszają się i płyną jakby obok siebie jednym korytem ) - i właśnie ten dwukolorowy odcinek Amazonki jest zwany Rio Solimoes. Ale oczywiście odpowiedź poprawna i niech będzie, że zagadkę zadaje Kolumbus :-) |
Cytat:
Posługiwałem się tym : http://en.wikipedia.org/wiki/Solim%C3%B5es E, ale zapewne Ty masz rację:-) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl