Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

w0lno. 17.05.2012 16:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiślakMyślenice (Post 1250283)
w0lno nie przesadzaj, nie była znowu taka trudna. Dużo kartografii, więc nie pitu pitu mi tutaj.

No to na jaki wynik liczysz? Ja przed maturą spodziewałem się wyniku powyżej 70%, ale teraz obawiam się, że będę miał mniej więcej 65%. Zwykle na maturze było więcej zadań z geografii społeczno-ekonomicznej, dzisiaj niestety było odwrotnie.

PS. Gdyby nie stres i zrobione przez to głupie błędy, to byłoby z pewnością dużo lepiej. No, ale cóż... teraz już nic nie zmienię :(

WiślakMyślenice 17.05.2012 18:26

80.

Dzisiaj też było sporo. Choć nie powiem, dużo wiedzy pozaźródłowej było potrzebne. Ja wieczorem powtarzałem gleby i klimaty, oplacalo sie.

Dużo zadań z kartografii i diagramów, można ładny wynik wyrobić.

LanceTS 19.05.2012 11:38

Jak mieliście już angielski ustny to napiszcie jakie pytania i tematy, obrazki itd. Bo mimo wszystko trzeba zdać :)

Coach 19.05.2012 12:13

Wczoraj miałem obrazek z młodym gościem praxcującym jako kucharz. Musiałem obrazek ony opisać i powiedzieć dodatkowo kim chce być w przyszłości i czy ważna jest praca dla młodych, którzy edukują się jeszcze w szkołach. Poza tym miałem 3 plakaty zachęcające do nauki angielskiego, musialem wybrac najlepszy, uzasadnic swoj wybor i powiedziec czemu odrzucam pozostale. Na sam koniec zapytali sie czy i dlaczego trudno jest uczyc sie jezykow obcych. 30/30 dziekuje dobranoc. Jesli znasz elementarne podstawy to nie ma opcji zeby nie dostac 30 punktow

piotrek06 19.05.2012 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LanceTS (Post 1250644)
Jak mieliście już angielski ustny to napiszcie jakie pytania i tematy, obrazki itd. Bo mimo wszystko trzeba zdać :)

jak chcesz to możesz poćwiczyć: http://www.iilo.chelm.pl/dokumenty/zestawy.pdf pewnie w kilku przypadkach pytania będą podobne

Dzideek 19.05.2012 12:34

Ja miałem zestaw nr 32 i coś takiego w nim:
1. Twój znajomy zza granicy uczy się w Polsce. Jest tutaj obcy i muszę zapoznać go z moimi znajomymi.
- Przedstaw zainteresowania swoich znajomych;
- Jak spędzacie wolny czas;
- reszty nie pamiętam
2. Obrazek z 3 osobami: lekarzem badającym dziecko oraz jego matka.
3. Treść zadania to zagrożenia będące skutkiem używania nowoczesnych technologii. Pierwszy obrazek to jakiś no life, będący w pokoju, twarz przeorana nockami w tibie i jakiś napis na ścianie, który oznaczał chyba, że nie ma z kim się spotkać.
Drugi - ujęcie z samochodu kierowcy, który na kierownicy ma opartą konsolę i gra, a przed samochodem uciekająca z drogi kobieta z zakupami, samochód zmieniający pas.

Ogólnie jakoś się nie rozkręcałem w opisach, raz źle zrozumiałem pytanie co dało w sumie 77%. Orłem z angielskiego nie jestem

thomasson 19.05.2012 13:41

Mi się trafił zestaw (chyba) nr 11 i z tego co opowiadali znajomi to wydaje mi się że trafiłem dość fajnie, a były tam takie rzeczy jak:
1. Do Polski przyjechał kolega z Anglii, zaproponuj wyjście na dyskotekę w sobotni wieczór, uwzględniając:
- wybór dyskoteki
- miejsce w którym się spotkacie przed pójściem do niej
- to jacy znajomi będą z wami
- podwóz na miejsce i z powrotem
2. Obrazek z 3 osobami w chwili pozytywnego zakończenia rozmowy o pracę (tak wynikło z dalszych pytań, ja powiedziałem że doszli do jakiegoś porozumienia biznesowego, ale chyba to co powiedziałem w miarę trzymało się kupy)
3. Dostajesz się na uczelnię wyższa i oglądasz prezentację dotyczącą możliwości uczestnictwa w doadtkowych zajęciach sportowych, wybierz który najbardziej odpowiada ci z trzech:
- lekkoatletyka (a konkretnie bieganie)
- fitness
- siatkówka
Jako że zestaw wydał się dość przyjazny to udało się wyciągnąć 27/30

Lacrima 19.05.2012 14:17

1. Masz egzamin z języka obcego, chcesz żeby kolega zza granicy pomógł ci w nauce:
- w jaki sposób chcesz się uczyć,
- jak często,
- jakie będą z tego korzyści,
- coś jeszcze, ale nie pamiętam.
2. Kilka dziewczyn w pokoju, siedzą, śmieją się, przymierzają ubrania.
- Jak myślisz, dlaczego dziewczyny są razem w jednym pokoju?
- Jaki jest twój wymarzony współlokator?
- Opowiedz historię, w której musiałeś coś z kimś dzielić.
3. Pociąg, samolot, auto z przyczepą campingową - który środek transportu wybrałbyś i dlaczego?
- Czy wakacje w miejscowości turystycznej to dobry pomysł?
- Czy młodzi ludzie lubią podróżować?
Zestaw chyba nr 37.

arrosmay 19.05.2012 14:39

Nie pamiętam nr., ale:
1. Urządzacie ze znajomym przedstawienie i brakuje głównego bohatera. Musicie go poszukać, porozmawiajcie o takich rzeczach jak:
- Wygląd
- Usposobienie
- Umiejętności
- Czas, który będzie mu potrzebny, żeby brać udział w próbach
2. 3 uczennice i nauczyciel, który im cos tłumaczy
- jak myślisz, dlaczego nauczicel jej cos tłumaczy
- jaki jest Twój ulubiony przedmiot i dlaczego
- niezwykłe wydarzenie, które wydarzyło się w Twojej szkole
3. Plakat dot. tego, że trudno jest pogodzić obowiązki domowe z pracą.
Na jednym obrazku babka, a wokól niej latające różnego rodzaju dzieci, telefony, faxy itp
Na drugim cos człekokształtne i 8 rąk, które wręczaja mu telefon, komputer etc
- Co jet ważniejsze dla młodych w pracy? Płaca czy wykonywanie lubianej pracy
- Czy łatwo jest znaleźć młodym pracę

Dzideek 19.05.2012 16:41

a powiecie mi ile czasu referowaliście/ ile mieliście treści (stron A4) prezentacji z polskiego? Ile punktów dostaliście?

LanceTS 19.05.2012 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coach (Post 1250654)
Wczoraj miałem obrazek z młodym gościem praxcującym jako kucharz. Musiałem obrazek ony opisać i powiedzieć dodatkowo kim chce być w przyszłości i czy ważna jest praca dla młodych, którzy edukują się jeszcze w szkołach. Poza tym miałem 3 plakaty zachęcające do nauki angielskiego, musialem wybrac najlepszy, uzasadnic swoj wybor i powiedziec czemu odrzucam pozostale. Na sam koniec zapytali sie czy i dlaczego trudno jest uczyc sie jezykow obcych. 30/30 dziekuje dobranoc. Jesli znasz elementarne podstawy to nie ma opcji zeby nie dostac 30 punktow

Ja tu 10 biore w ciemno, a Ty mi o 30 wyskakujesz :)
Z angielskiego debilem byłem do końca gimnazjum, test po gimnazjum który teraz wydaje mi sie banalny zdałem na 25/50. Teraz co prawda ang podstawowy bede miał 70-80 procent, ale z ustnym u mnie nie jest najlepiej, dlatego pare zestawów bym sobie przyswoił.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

@Dzideek
Miałem niecałe 3 strony, a bez cytatów jakies 2,5. Mówiłem jakieś 12-13min, pare razy się zaciąłem i praktycznie z 20procent opuściłem tego co miałęm powiedzieć, wiec dali mi 3/5. Pytania miałem banalne (rola lisa i róży w małym ksieciu, charakterystyka kurtza z jadra ciemności i coś o opowiadaniach borowskiego co miałem w prezentacji) wiec miałem 7/7 i za jezyk 6/8 chyba(w sumei 16). W każdym razie jak wiesz o czym mówisz to zdasz. Ważne żeby mówić, bo za sam język można już 8 otrzymać. I jak coś opuścisz to mów dalej, przecież oni nie wiedzą że tam coś miałeś.

arrosmay 20.05.2012 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzideek (Post 1250734)
a powiecie mi ile czasu referowaliście/ ile mieliście treści (stron A4) prezentacji z polskiego? Ile punktów dostaliście?

Ja miałem 4 z czymś + cytaty
Mówiłem trochę ponad 15 minut, nie przerywali, a skoro jeszcze pamiętałem to mówiłem.
Dostałem pytania:
- Wątek autobiograficzny Mickiewicza w widmie kończącym II cz. Dziadów
- Symboliczne znaczenie Chochoła w Weselu
- Uzasadnij, że pojawienie sie ducha Banka na uczcie Makbeta, było jego ostatnim wyrzutem sumienia
Dostałem 20/20.
Jedna rada, nie ucz się na pamięć, naucz się to opowiedzieć, bo jak wejdziesz to sali to i tak zapomnisz.
Aha, plan ramowy bardzo się przydaje, przynajmniej mi się przydał

Dzideek 20.05.2012 10:50

Ok, dzięki za rady i informacje. Mam właśnie prawie 2.5 strony, co daje 9 min mówienia (około). Dzisiaj mam zamiar przekształcić treść, dodając więcej analizy i oceny. Pozostanie do napisania zakończenie i nauka na pamięć. Żadnego planu ramowego ani innych pomocy naukowych nie uwzględniłem w bibliografii więc jestem skazany na moje umiejętności opanowywania stresu

neq. 20.05.2012 16:31

Dzideek nie wiem jak sprawdzałeś ile Ci zajmuje mówienie, ale pamiętaj że jak czytasz ze stoperem to jest dużo szybciej niż jak mówisz. Ja czytając moje 3.5 strony potrzebowałem 14 minut a mówienie mi zajmowało 20, więc poprawiałem rano przed egzaminem, robiłem skróty :P Zdałem na 16, troche stresu przed wejściem, ale potem to już luzik, było by bardzo dobrze gdyby angielski też mi tak poszedł:) 10 punktów biorę w ciemno chociaż jakiś szczególnie ułomny nie jestem z tego języka.

maciekTSW 20.05.2012 16:41

Ja w środę mam polski i moje pytanie czy miał może ktoś temat "Różne ujęcia władzy w literaturze."
Jakie mieliście pytania, ew. czego mogę się spodziewać. Omawiam na przykładzie "Folwarku zwierzęcego", "Antygony", "Innego świata" i małego fragmentu raportu Pileciekgo. Pewnie będzie coś ze znajomości lektur- o to jestem spokojny ale zastanawia mnie czego jeszcze mogą chcieć ode mnie.. :D

Dzideek 20.05.2012 17:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez neq. (Post 1250876)
Dzideek nie wiem jak sprawdzałeś ile Ci zajmuje mówienie, ale pamiętaj że jak czytasz ze stoperem to jest dużo szybciej niż jak mówisz. Ja czytając moje 3.5 strony potrzebowałem 14 minut a mówienie mi zajmowało 20, więc poprawiałem rano przed egzaminem, robiłem skróty :P Zdałem na 16, troche stresu przed wejściem, ale potem to już luzik

Ta, podejrzewam tak, że czas się wydłuży :) ale w sumie teraz doszedłem do 2 stron i się obawiam, czy nie będzie za mało... Strasznie się boję tego egzaminu, ale tak patrząc statystycznie, to na ponad 100 osób nie zdaje 1 (biorąc pod uwagę LO).
Cytat:

było by bardzo dobrze gdyby angielski też mi tak poszedł:) 10 punktów biorę w ciemno chociaż jakiś szczególnie ułomny nie jestem z tego języka.
Z angielskiego miałem zazwyczaj z prac pisemnych 60%, być może dlatego, że nie chciało mi się nic powtarzać. Do matury pisemnej i ustnej powtarzałem po 1 -2 dni i z pierwszej matury 70-80% (78% z zamkniętych), a z drugiej 77%. Nie spinaj się :D

neq. 20.05.2012 19:08

no fajnie by było, z pisemnej powinieniem mieć min 80% ;)
a raczej nie masz co się martwić o to czy za mało, bo to jest w sam raz właśnie tyle ile masz ;) zresztą i tak będziesz mówił co innego niż masz napisane, znaczy innymi słowami ;)

LanceTS 22.05.2012 13:26

Ufff 17pkt. Fart bo trafiłem na łatwy zestaw, jedno zadanie strasznie oklepane (wynajmowanie mieszkania) i drugie które robiłem wcześniej (wybór sklepu, plusy kupowania online). Z obrazkiem najłatwiejsze zjebałałem, ale ważne że zdane i są wakacje :)

Lacrima 22.05.2012 13:31

I po co tyle nerwów, skoro matura to bzdura... ;)
Na potwierdzenie:
http://youtu.be/6PnZHFaWce4 :D

Watts 22.05.2012 23:22

Jutro (w zasadzie to dziś) ustny, prezentacja o Gombrowiczu właśnie się produkuje :D Powiedzcie, długo mieliście "dogrywki" i miętolenia przez komisję oprócz regulaminowego kwadransa wystąpienia? Pytają mocno z zadeklarowanych w bibliografii opracowań (opracowań, nie lektur)? Bo swoje to tak raczej tylko przeglądam pod kątem tego co się nadaje konkretnie pod temat.

nero 23.05.2012 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lacrima (Post 1251305)
I po co tyle nerwów, skoro matura to bzdura... ;)
Na potwierdzenie:
http://youtu.be/6PnZHFaWce4 :D

Szkół nie kończyłem, przyznaje że mam nawet mniejszą wiedzę niż kibic Lechii ale...
Jak można nie wiedzieć w którym roku obalono komunizm :-/
Dlatego wszyscy którzy uważają, się że kogoś lepszego bo skończyli studia niech zamilczą...
koniec OT, rozmawiajcie sobie dalej o maturach na koniec napisze tylko tyle...

Jak można stworzyć egzamin pisemny z języka obcego, który można zdać nie pisząc ani jednego słowa w obcym języku. Dla mnie to jakieś nieporozumienie.

piotrek06 23.05.2012 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1251527)
Szkół nie kończyłem, przyznaje że mam nawet mniejszą wiedzę niż kibic Lechii ale...
Jak można nie wiedzieć w którym roku obalono komunizm :-/

To będzie coraz bardziej powszechna niewiedza bo na Historii nikt o tym nie uczy( a teraz będzie dodatkowo mniej godzin historii) materiał z historii kończy sie mniej więcej w okolicach 2 wojny światowej więc jeśli ktoś takiej elementarnej wiedzy nie wyniósł z domu lub nie dowiedział sie sam( książki, filmy, telewizja) ten po prostu nie wie. Ogólnie jeśli chodzi o znajomość historii naszego kraju to podejrzewam że spora część maturzystów zna tylko jedną datę 1410

Watts 23.05.2012 12:55

Jak myślicie, opłaca się teraz sprzedawać książki po skupach czy lepiej poczekać na czerwiec albo inny "gorętszy" okres? Nie mieszkam w Krakowie, chodzi mi raczej o małe "prywatne" skupy a nie tam jakieś Centra Tanich Podręczników czy inne takie.

maciekTSW 23.05.2012 13:01

Ja po gimnazjum chciałem sprzedać książki na Matecznym w księgarni to mi powiedzieli za walizkę książek ok. 50zł. Poszedłem w jakąś sobotę pod koniec sierpnia pod halę targową i rozłożyłem się z makulaturą w super niskich cenach. W godzinę sprzedałem wszystko za ok. 160zł. :>

maciekTSW 23.05.2012 13:01

Ja po gimnazjum chciałem sprzedać książki na Matecznym w księgarni to mi powiedzieli za walizkę książek ok. 50zł. Poszedłem w jakąś sobotę pod koniec sierpnia pod halę targową i rozłożyłem się z makulaturą w super niskich cenach. W godzinę sprzedałem wszystko za ok. 160zł. :>

DeadOrAlive 19.06.2012 11:39

jak to jest z rejestracją elektroniczną na studia. Zauważyłem, że na każdej jednej uczelni przy wpisywaniu poszczególnych rubryczek wymagają tego świadectwa, które dostane dopiero 29 czerwca. Więc o co chodzi ?

jakkfk 19.06.2012 11:52

No pewnie po 29 tez bedziesz mogl wpisac, a juz mozna jak ktos np rok temu zdawal ;)

Misiek570 19.06.2012 11:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1258375)
jak to jest z rejestracją elektroniczną na studia. Zauważyłem, że na każdej jednej uczelni przy wpisywaniu poszczególnych rubryczek wymagają tego świadectwa, które dostane dopiero 29 czerwca. Więc o co chodzi ?

Zapewne będziesz to mógł potem uzupełnić. Przynajmniej tak było na UJocie.

neq. 20.06.2012 18:09

co sądzicie o gospodarce przestrzennej na UR ?

wiślak 86 27.06.2012 10:08

Które kierunki i na jakich uczelniach są rozliczane rocznie? Gdzie można taka informację zdobyć?

Może ewentualnie sami coś wiecie? (np niektóre filologie na UJ).


Pilnie potrzebuję tych informacji

I jeszcze byłoby fajnie gdyby progi dostania się nie były zbyt wysokie

Charlie 27.06.2012 10:20

Na UJ chyba wszystkie kierunki rozliczane są rocznie.

zeppiga 27.06.2012 11:06

Jest ktoś mający jakiekolwiek pojęcie o Inż. biomedycznej na AGH? Dodam, że z biologii i chemii nie umiem prawie nic, jestem za to po matfizie i mam z matematyki olimpiadę. Dobry kierunek? Dla mnie i w ogóle?

Watts 28.06.2012 21:31

Wie ktoś coś na temat publikacji wyników na OKE Kraków? Tradycyjnie o północy w dzień odbioru świadectwa?

wislak93 28.06.2012 21:58

po zalogowaniu na stronie okręgowej komisji mam komunikat: Data uwolnienia dla matury to 2012-06-29 00:00:01

Także za ok. godzinę wszystko powinno być wiadomo :)

krzysiek92 28.06.2012 22:07

serwery będą tak obciążone, że będzie dobrze jak zobaczysz wyniki o 1 rano.. w zeszłym roku to w Małopolsce było największe przeciążenie i bodajże do 2:30 odświeżałem stronę.. w cierpliwość warto się uzbroić, pozytywnych wyników życzę ;)

LanceTS 28.06.2012 22:48

niedzięki :)
Zobaczymy, narazie nie mam problemów z zalogowaniem się.

wislak93 28.06.2012 22:56

ja podlegam pod OKE Łódź i póki co także bez problemów :)

Lacrima 28.06.2012 22:57

Problemy właśnie się zaczynają. :P

Watts 28.06.2012 23:00

No, to powo, kto się zaloguje ten ma ode mnie medal kombatanta :D

Lacrima 28.06.2012 23:01

Zalogowałam się właśnie, ale wyników nie ma. -.-


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:05.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl