![]() |
Borek w skrotach na Polsacie mowi ze nie moze do dzis zrozumiec polityki Wisly :D
przyznam ze ja tez :D najpierw Kosa ,ktory dzis sobie gra w LM ,a my w zastpstwie sprowdzilsmy sobie Lobo i kompromitacje z Levadią jak widzialem jego mine to jakby nie mogl tego przezałowac hehe fajnie to wygladało Cytat:
a ten co tu mu chcial kupowac gdzie dzis jest ?? i czy odnosi sukcesy jak Dan? czy raczej jego kariera ograniczy sie juz do niszenia pilek dla pilkarzy po treningu? |
U nas w zasadzie nikt nie dał mu się sprawdzić. No ale nie ma sensu rozpoczynać dyskusji, która była już swego czasu prowadzona. Fakt jest taki, że oni są o krok od drugiej rundy LM, a my przegrywamy z Legią, Lechem i Craxą.
Co do farta to może się on przydarzyć raz, góra dwa razy. Jeśli się zdarza częściej to nie jest to żaden fart tylko zwykłe umiejętności :) |
Cytat:
|
Przepraszam, ale jak Wisła nie jedzie w tym sezonie na farcie, to ja jestem królowa Elżbieta. Nawet nie chcę wymieniać, dwa samobóje, trzy czerwone, raz gol w końcówce, trzy razy 2:1 w bólach.
|
Fragmenty tekstu, ktory ukazał się dziś w prasie rumuńskiej:
(niestety o Wisle nie wspominają nawet ani słowem) Piłkarze z Unirei mają jeszcze jedną motywacją przed najbliższym meczem Ligi Mistrzów przeciw Stuttgartowi, 9 grudnia. Jeśli nie przegrają i zakwalifikują się do następnej rundy na wiosnę 2010, „zainkasują” jeszcze jedną premię: Dan Petrescu nadal będzie trenował Unireę aż do lata. W przeciwnym razie „Borsuk” może przyjąć jedną z pojawiających się ofert pracy dla innej drużyny za granicą w przerwie zimowej. Kontrakt trenera mającego dziś 42 lata wygasa w czerwcu 2010, ale właściciel Bucsaru ma coraz więcej problemów z utrzymaniem Dana w klubie mimo że i tak płaci mu najwyższą stawkę w lidze rumuńskiej 500 tys. euro rocznie. Petrescu przyznał, że może opuścić klub pod koniec rundy. „Minęły już trzy lata i sądzę, że moja praca zatoczyła koło. Mamy mistrza, gramy w Lidze Mistrzów, gdzie nie jesteśmy powodem do śmiechu, lecz wręcz przeciwnie. Pozostanę jeszcze do lata, jeśli uda się nam zakwalifikować do następnej rundy. Przecież nie mógłbym stracić okazji do tego, żeby zagrać tam z Chelsea czy innym wielkim klubem europejskim” tak miał powiedzieć były reprezentant jednemu ze swych przyjaciół. Po sukcesie w meczu z Sevillą Dan, „The Man” nie zaprzeczył możliwości swego ewentualnego odejścia: „Mam wiele ofert. Być może przyjmę jedną z tych naprawdę dobrych ofert. W końcu trenerzy jak i piłkarze zmieniają kluby”. Hiszpańska gazeta AS tak określiła Petrescu: „To gwiazda tego meczu, gdyż udało mu się doprowadzić do tego, że jego drużyna pokazała maksimum swoich możliwości". Już latem, Petrescu nie skorzystał z jednej z ofert. Chciała go jedna drużyna z Serie A, jednak najlepsza oferta przyszła z Rosji od klubu, który gra w europejskich pucharach. Nie chciał jednak wtedy o niczym słyszeć, mimo że oferowano mu 5 mln euro za 5-letni kontrakt. „Nie znacie Dana, nawet gdyby dostał ofertę 5 mln euro za rok i tak by wtedy nie wyjechał. Chciał zagrać wtedy w Lidze Mistrzów” śmiał się wtedy Ioan Becali. |
FraMat, czy Ty nie rozumiesz, że Petrescu gra antyfutbol i na niczym się nie zna? Jeśli to do Ciebie jeszcze nie dotarło, to poczytaj opinie forumowiczów z tego forum, a nie polegaj na opinii prezesów jakiegoś badziewia z Serie A, czy jednego z czołowych ruskich klubów! I co tam, że dawali mu 1 mln € za sezon! On się nie zna zupełnie na rzeczy! MichauSzczu na prezydenta a jego doradcą niech będzie prwadziwy Wiślak z krwi i kości, co już udowodnił nie raz- Mauro Cantoro. Yeeeaaaahhhh!
Najgorsze jest to, że ludzie odpowiedzialni za wyjebanie Dan z klubu dalej zasiadają w jego Radzie i rozgrywają w niej swoje prywatne gierki. To mnie najbardziej w****ia- nasz klub rządzony jest przez taką mini wersję pzpn. Beton, kolesiostwo i skrajna niekompetencja. |
Najgorsze jest to, że kopacze odpowiedzialni za wywalenie Dana nadal "grają" w tym klubie, chociaż na szczęście jednemu z nich już zimą kończy sie kontrakt
|
To juz wiemy, ze Dan w Polsce by nie pracowal...500 tys. euro za sezon? Kto tyle u nas dalby trenerowi?
|
Cytat:
Mozna powiedzieć, że się spłacił z nawiązką |
Do tego dojdzie kasa za sprzedaż piłkarzy, którzy dzięki grze w LM się wypromowali.
|
i pomyslec, że do tego wszystkiego Dan Petrescu by nigdy nie doszedł, gdyby kiedyś Wisła nie zaangażowała go pozwalajac mu w ten sposób na zdobycie doświadczenia i nauczenie się fachu trenerskiego.
Teraz dopiero ten okres pracy Dana w Polsce procentuje - młodzi, żądni sukcesów trenerzy z Europy będą walić do nas drzwiami i oknami, żeby tylko w Wisle nauczyć się tego, czego nauczył sie tutaj Petrescu |
Cytat:
|
Wlasciciel Wisly ma troche inny poglad na cala sytuacje(i w tym przypadku go popieram)...tzn. Wisla nie jest miejscem na nauke dla trenera...tutaj wyniki musza przyjsc odrazu, a nie po 3 latach. Zreszta ten rozdzial jest zamkniety i nie rozumiem tych placzow za Danem, skoro dostal zespol na 1-szym w miejscu tabeli i nie zdobyl MP(wyjatkowe kuriozum)...tutaj sie nie sprawdzil i takie sa fakty. Rumunia to jego ojczyzna, w dodatku pracuje w klubie z niezbyt wielkimi tradycjami i mniejszymi oczekiwaniami, wiec sie nie dziwie wynikom osiaganym.
|
Ja mam pytanie a wiadomo mniej więcej jakie oferty ma Petrescu?
|
Cytat:
Mnie te wyniki nie tyle nawet zadziwiają, co wręcz zaskakują (oczywiście in plus). I dziwię się, że sądzisz inaczej. Sytuacja w Unirei jest podobna do takiej, że któryś polski szkoleniowiec obejmuje dajmy na to Odrę Wodzisław, z którą po dwóch latach zdobywa Mistrzostwo Polski i z powodzeniem walczy w grupie Ligi Mistrzów. Nie zdziwiłoby Cię to? No bez jaj, to byłoby przecież ogromne osiągnięcie tego trenera oraz samego klubu! Mnie jest w ogóle trudno uwierzyć w taką sytuację, bo żaden polski szkoleniowiec wg mnie czegoś takiego nie potrafiłby osiągnąć, zwłaszcza samemu kompletując skład (vide Łobodziński, Matusiak czy też inne drewienka, za którymi optowali nasi poprzedni trenerzy)... Dlatego chylę czoła przed Petrescu, bo to czego dokonuje obecnie, pokazuje tylko, jak wiele może zrobić trener, który potrafi wykorzystać władzę, którą dostał. I niech nikt mi nie próbuje nawet wciskać pierdół, że w Polsce żaden "hard work" nie ma racji bytu. Wystarczy, że piłkarze będą wiedzieli, iż to trener jest ich głównym przełożonym i to właśnie od jego widzimisię zależy, czy będą grali w zespole pierwsze skrzypce, czy też za brak zaangażowania zostaną wywaleni na zbity pysk do drużyny rezerw. Ot cała filozofia. Co z tego, że Skorża na chwilę obecną jeszcze ma jako takie poparcie i władzę, skoro przez te 2,5 roku pracy, drużyna zamiast grać lepiej, stacza się po równi pochyłej. Nawet kondycyjnie większość grajków ledwo truchta te 90 minut. To nie jest typ szkoleniowca, który potrafi sobie podporządkować zawodników i wypracować styl gry, którego zespół bezwzględnie się trzyma. Nie ma on bowiem ani autorytetu wśród naszych gwiazdeczek, ani chyba zwykłego zaufania. Niby coś tam czasami gramy po ziemi, zdarza się kilka zagrań z klepki - ale wystarczy, by przeciwnik strzelił bramkę na 0:1, a cały sposób gry idzie się "kochać". Wtedy zaczyna się nerwówka i granie na pałę piłek w pole karne przeciwnika, które przy w miarę sensownie ustawionym przeciwniku, nie ma jakiejkolwiek racji bytu. Dwa ostatnie przykłady - Legia i Cracovia są zresztą tego znakomitym przykładem. P! |
Nie oglądam ligi rumuńskiej bo mnie wogule nie interesuje ,może zdarzyło się to co u nas kiedyś,że Wisła,Legia były w poważnym kryzysie i udało się Zagłębiu i Gks?
|
Cytat:
Wtedy myślałem że mają rundę konia, teraz patrząc na to z perspektywy czasu, można mieć poważne wątpliwości czy aby ta seria nie była podrasowana przez Dariusza W. Tak samo nie zgodzę się że Wisła nie jest miejscem na naukę - Otóż jest co przecież przerabiamy przy obecnym trenerze.Może miał on trochę większe doświadczenie jak do nas przychodził ale to młody trener a nie gość 'po przejściach'. To co się dzieje w tym sezonie to dla Skorży absolutne nowum i to jest też jakiś argument by pozwolić mu spróbować z tej doliny wyjść. |
Cytat:
Cytat:
A potem Zagłebie dostało się do LM i wygrało z Sevillą - zejdź na ziemię |
Cytat:
Skorza jak sam piszesz wiedze o trenerce ma ,ale nie potrafi jej "wdrożyć" . Bo do tego potrzeba jeszcze tego zeby grupa ludzi (pilkarzy) chciala tą wiedze przeniesc na murawe i sie jej popdprządkowac. Pilkarze widząc że Macius to taki fajny kumpel co pożartowac lubi ,stworzyli sobie od pol roku conajmniej takie Eld-Dorado gdzie zyje im sie poprostu fajnie. Trener nie zmusza do ciezkich treningow ,graja sobie co tydzien mecz w lidze ,a reszta to juz zabawa. Z takim nastawieniem to my niemamy czego szukac w Europie gdzie pilkarze ciezko tyraja zeby cos osiagnac ,a sil starcza im na duzo wiecej niz regulaminowe 90 monut.Dodatkowo wiekszosc z nich wyglada na skromneisze wersje Pudzianowskiego -po prostu widac ze duza czesc pilkarzy dba o swoja sylwetke. A u nas samowlka ,Macius pozwala sobie na glowe wchodzic.koguciki Brozek i Malecki rządza i robia co im sie podoba. Katastrofa do czego Skorza doprowadzil . Potrzeba by tu kogos kto chwyci za jaja to całe sielnakowe towarzystwo i wprowadzi nowe porządki w szatni. |
a wie ktoś co sie dzieje z Bogdanem Zającem,Markiem Zającem,Ryskiem Czerwcem,Grzeskiem Paterem?
|
Cytat:
Grzesiu Pater bawi się w futsal i rozlicza się z przeszłością... Marek Zając gra od 5 lat w Chinach... ;) Bogdan Zając ostatnio grał w Skawince Skawina i przynajmniej z 90minut.pl wynika że skończył karierę. |
Bogdan Zająć jest asystentem Nawałki z GKSie Katowice, wkrótce bronić będzie licencję trenerską. Pogrywa czasem w Old Boyach Wisły.
|
Cytat:
A czy Grzela dalej nie gra przypadkiem w Skawince?? |
Wojtas, grał jeszcze z rok temu a teraz nie mam pojęcia.
A Tomasz Kulawik czym się zajmuje? Dalej z juniorami u nas coś? |
Młoda Ekstraklasa
|
Kuba Błaszczykowski w trzeciej minucie meczu pokonał bramkarza Hoffenheim.
|
Cytat:
|
Brawo Kuba, brawo! Żeby już tylko lepiej było! :))
|
Cytat:
10 znaków |
wielu o ktorych ostatnio piszecie gralo w tym meczu wszyscy wygladali troche.... mlodziej
http://www.youtube.com/watch?v=C56jpni_G3s TO BYŁA DRUŻYNA Z AMBICJA |
Jasiu Paulista ma dziś 32 urodziny :D
|
Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=-o_szhX3Kuc :D |
Heh Jasiu :)
jak nam kogos takiego brakuje...... zapamietam te jego brameczki co Emilankowi Dolsze pakowal :) jasiek trzymaj sie !! |
Maciek Żurawski zdobył gola w 31 minucie meczu Omonii z Nea Salamis.
|
Kalu Uche strzela honorową bramkę dla Almerii na 1:4 w meczu z Athletic Bilbao.
|
Cytat:
A dla odmiany Szczęsny "zrobił" własne perfumy o zapachu mięty i czegoś tam... |
Jeszcze pieprzu i grejpfruta - akurat miałem włączony jakiś program na publicznej :-)
|
Cytat:
|
Za takiego Pauliste to bym oddał Łobodzińskiego i Ćwielonga bez dwóch zdań.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl