![]() |
Patrząc na średnią z sezonu do tej pory do utrzymania brakuje 10-11 punktów.Jeśli weżmiemy średnią z rundy wiosennej to już tak kolorowo nie wygląda.
Termalica 2,0 punkta na mecz Warta 1,6 Legia 1,75 Łęczna 1,2 Kilka drużyn ze średnią poniżej 1 punktu na mecz no i my 0,4 |
Mocno zagrożony jest Śląsk jeśli przerżnie z Legią. Też są totalnie bez formy.
|
Ne ten moment, przed Legia- Śląsk
https://twitter.com/zagrosik/status/...bsWPx8PgJTOVHA 34pkt - 74% 35pkt - 90% 35pkt - 97% 37pkt - 99% 38pkt - 99.99% |
Mecze drużyn z miejsc od 12 do 18
Miedzy nami a Śląskiem (12 miejsce) są tylko 3 punkty różnicy, ale trzeba liczyć 4, bo nie wydaje mi się byśmy odrobili 5 bramek. Z pozostałymi mamy lepszy stosunek meczów bezpośrednich, z Wartą gramy w ostatniej kolejce a w Grodzisku był remis 1:1. Kod:
# Wisła Górnik Ł Legia Bruk-Bet Zagłębie Warta Śląsk |
Nastepny mecz z frekwencja ponad >20k na obecnym stadionie. Mecz WIsla-Lech na miejscu 28
https://i.ibb.co/xS25DHx/Zrzut-ekran...4-17-33-35.png a tu zestawienie po klubach i sezonach https://i.ibb.co/hRs0cm6/Zrzut-ekran...4-17-33-43.png https://i.ibb.co/Fm0qM0C/Zrzut-ekran...4-17-33-53.png |
Okradli nas z 2 punktów, dzięki którym byśmy wyszli ze strefy spadkowej.
Staty po meczu: Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Zestawienie przyszłych meczów dla drużyn bijących się o spadek.
26 Pogoń 2 w - oznacza: - kolejka - nazwa zespołu - aktualne miejsce w tabeli - d-om/w-yjazd Kod:
# Wisła Górnik Ł Bruk-Bet Zagłębie Warta Śląsk Legia średnia - średnia arytmetyczna miejsc przeciwników mediana - mediana z miejsc przeciwników. Im średnia i mediana niższa tym trudniejsze mecze. Np. Legia z 6,2/6,0 gra z górą tabeli i średniakami (najgorsza Jaga). Więc jest duża szansa, że na nas poczeka :> Oczywiście ten wskaźnik jest ułomny i nie bierze pod uwagę, że np. Radomiak i Lechia mogą się już obijać. Jaga ma 9,9/11, a Stal 9,0/9,0. |
Legię powinieneś z tego grona wyrzucić, co innego Stal i Jagiellonia które zdają się być chętne jeszcze na tą zabawę
Legia przy formie Radomniaka i Lechii to mnie nawet nie zdziwi jak będzie finiszować na 4-5 miejscu w tabeli |
Równie prawdopodobne jest, że w kolejnych 5 meczach zdobędzie 2 punkty.
A Stali i Jadze będę się przyglądał |
Legia po odrobieniu zaległej kolejki z TBB można powiedzieć że sie wypisała z tej gry imho
https://i.imgur.com/EfDDIJC.png |
Jak przegra kolejne 5 meczów to wróci. :>
Chyba tylko Górnik Łęczna ma trudniejszych przeciwników niż L. |
Cytat:
Podobnie pisano o nas. Że z 4 meczów (Legia, Lechia, Lech, Pogoń) będzie 0 punktów. Jest 2 i może to nie koniec. Jak piszesz ciekawe rzeczy statystycznie tak czasami oczekiwania przerastają rzeczywistość i to dość skrajnie. |
Cytat:
Przedzielone jest dołującą Lechią i Piastem - no tu przegrana to faktycznie bardziej " :> " Ale dopóki nie mają 37 to pozwól mi mieć nadzieję ;) |
Obiektywnie jest ciężko, mimo tego, że zdobyliśmy 2 punkty w meczach, gdzie wszyscy dawali nam 0.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Teraz o tym, gdzie możemy szukać nadziei na utrzymanie.
Tabela "grających o spadek" poniżej. Kod:
12 Warta 30Terminarz drużyn 12-18. Kod:
# Wisła Górnik Ł Bruk-Bet Zagłębie Warta Śląsk Jaga min - pozycja najlepszego przeciwnika avg - średnia miejsc przeciwników mediana - mediana miejsc przeciwników Teoretycznie Jaga ma lepszy kalendarz od nas - 10,5/12,0 ale poza meczem z 5 i 6 to wszyscy jej przeciwnicy walczą o mistrza (1), albo o utrzymanie. Więc ma 6 meczów gdzie przeciwnik nie może odpuścić, my mamy 4 (Śląsk, Craxa, Jaga, Warta) |
3 słupki, 2 poprzeczki i tylko jeden punkt.
Kod:
Wisła Kraków razem dom wyjazd |
Czyli musimy punktować w ostatnich 7 meczach lepiej niż w meczach u siebie dotychczas. Teoretycznie strata do Zagłębia nie jest duża, praktycznie to wychodzi na to, że jeśli się utrzymamy to będzie można to nazwać cudem.
Kolejek co raz mniej i stąpamy po kruchym lodzie, tak na prawdę każda następna kolejka gdzie my nie wygrywamy a rywale z miejsc 13-14 wygrywają to jest koniec naszych marzeń o dogonieniu ich. Tak jak dzisiaj, Jaga wygrała i tracimy do niej 8 pkt, także już nawet nie ma co myśleć, że może Jaga wpadnie w jakąś czarną serię i to ich się uda przeskoczyć. Bo oni by praktycznie od teraz musieli przegrać wszystko a my i tak musielibyśmy nieźle zapunktować... Do Zagłębia strata póki co mniejsza ale też nie goniąc ich szybciej może się zaraz okazać, że my 1-2 mecze na remis znowu, oni odpalą 2 kolejki pod rząd i jesteśmy już w totalnej dupie za 2 tygodnie. Także fajnie, ze chociaż 1 pkt zdobywamy i gra jest lepsza ale bez wygrywania i to już pod rząd 2-3 meczów to możemy się powoli zacząć pakować i już przestać liczyć na cud, ze nagle my wygramy 7 meczów pod rząd a wszyscy przegrają po 7 meczów pod rząd... Bo już dochodzimy do takiego poziomu łudzenia się... Już musimy punktować zajebiście i liczyć, ze inni dadzą ciała. A nikt nam się nie podłoży. Mamy na wyjeździe Śląsk, derby, Radomiaka. Czy my możemy sądzić, ze któryś z tych meczów wygramy? Fartem to i trzy z nich możemy wygrać ale realnie z naszą formą i punktowaniem na wyjazdach to mamy liczyć, że Śląsk nam odpuści i za nas spadnie? Jude dadzą łatwo derby wygrać? A może Radomiak, który jest w czołówce i moze nawet meczem z nami będzie walczył o puchary przegra? U siebie Zabrze, Płock, Białystok, Warta. Nie jest to ani Lechia, ani Lech ani nawet Piast. Tylko co z tego? Praktycznie 3 z tych 4 meczów powinniśmy wygrać. Nie umiemy jakoś z nikim wygrać ostatnio, nawet u siebie, a tu ma wejść 3 na 4? |
Czyli musimy grać nie gorzej niż BBT i Górnik Ł, a lepiej niż Zagłębie L.
I kalendarz gra, co widać po tej kolejce. https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2265 Ale owszem, 2 punktów szkoda. Tyle, że wielu ekspertów typowało dziś remis, łącznie z LvBet. |
Jeśli zakładać że 37 punktów da utrzymanie (co wg ekspertów jest po ostatniej kolejce tym bardziej prawdopodobne) to potrzeba nam 12 punktow do utrzymania.
Górnik 3 Śląsk 1 Płock 3 Derby 1 Jagiellonia 1 Radomniak 0 Warta 3 3 wygrane - 3 remisy - 1 porażka Nie jest to nierealny scenariusz, pod warunkiem że utrzymamy poziom z pierwszej połowy meczu z Górnikiem czy z Lechem. |
Derby tylko 3 punkty
|
Kalendarz z wskaźnikami dla zespołów, które walczą o spadek:
Kod:
# Wisła Górnik Ł Bruk-Bet Zagłębie Warta Śląsk Jaga Stal min - pozycja najlepszego przeciwnika avg - średnia miejsc przeciwników mediana - mediana miejsc przeciwników Teoretycznie Górnik Ł, Bruk-Bet, Zagłębie i Warta maja gorszy kalendarz od nas. Tylko my nie gramy z top3. Niezależnie od "wskaźników" np. Śląsk gra tylko z drużynami, które (dziś) o coś walczą. |
Cytat:
Finał PP jest 2. maja, z Radomiakiem gramy 14. i oby już im się nie roiły w głowie jakieś puchary z 4. miejsca w lidze. |
Przestrzegam przed dopisywaniem pkt w meczu z górnikiem. Oni też grają nieźle z kontry. Co prawda nie jest już to górnik Brosza, ale górnik Urbana też potrafi zaskoczyć.
Bardziej spodziewałem się wygranej z Piastem niż z górnikiem.... Dlaczego? Nie potrafimy grać przeciwko drużynom, które murują bramkę. Z Piastem mieliśmy dużo miejsca na skrzydłach. Przy 2:2 Piast zaczął murować bramkę. Nie wieidzieliśmy co robić... |
Po 2:2 to my bardziej siły nie mieliśmy.
|
Stal
Dziwi mnie, że nikt nie bierze pod uwagę Stali Mielec w rozważaniach. Oni zdobili 2 pkt w ostatnich 6 meczach. Na rozkładzie mają grające o wszystko Zagłębie, Wartę, później Lech, Legia, Lechia, Śląsk. Kończą meczem z Wisłą Płock na wyjeździe. Naprawdę nie jest nierealnym scenariuszem, że zdobędą maks 1-2 pkt do końca. Dlatego sam nie wiem, jaki wynik byłby najlepszy w najbliższym meczu Zagłębie-Stal.
|
A ile zdobyła Wisła?
|
Cytat:
|
Lepiej by ZL przegrało.
Stal może mieć łatwiejszy ostatni mecz z o nic nie grającym Płockiem. |
Cytat:
|
Cytat:
Jeśli wykorzystaliśmy już limit pecha do końca roku to mamy dużą szansę powalczyć do końca. I ja dokładnie tego się spodziewam walka do końca. Na nic innego nie mamy wpływu. Póki co statystyka nas jeszcze nie skreśliła ;-) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl