Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

krysztal 07.03.2022 14:53

Patrząc na średnią z sezonu do tej pory do utrzymania brakuje 10-11 punktów.Jeśli weżmiemy średnią z rundy wiosennej to już tak kolorowo nie wygląda.
Termalica 2,0 punkta na mecz
Warta 1,6
Legia 1,75
Łęczna 1,2
Kilka drużyn ze średnią poniżej 1 punktu na mecz no i my 0,4

s1mone 07.03.2022 16:32

Mocno zagrożony jest Śląsk jeśli przerżnie z Legią. Też są totalnie bez formy.

RoS 07.03.2022 19:07

Ne ten moment, przed Legia- Śląsk
https://twitter.com/zagrosik/status/...bsWPx8PgJTOVHA
34pkt - 74%
35pkt - 90%
35pkt - 97%
37pkt - 99%
38pkt - 99.99%

pepe72 07.03.2022 21:01

Mecze drużyn z miejsc od 12 do 18
Miedzy nami a Śląskiem (12 miejsce) są tylko 3 punkty różnicy, ale trzeba liczyć 4, bo nie wydaje mi się byśmy odrobili 5 bramek.
Z pozostałymi mamy lepszy stosunek meczów bezpośrednich, z Wartą gramy w ostatniej kolejce a w Grodzisku był remis 1:1.

Kod:

#  Wisła      Górnik Ł    Legia      Bruk-Bet    Zagłębie    Warta      Śląsk   
25 Lech    d  Legia    d  Górnik Ł w  Zagłębie d  BBT      w  Górnik Z d  Radomiak d
                          BBT      d  Legia    w 
26 Pogoń    w  Lechia  w  Raków    w  Górnik Z w  Warta    d  Zagłębie w  Wpłock  w
27 Piast    d  Pogoń    d  Lechia  d  Radomiak d  Jaga    w  Raków    Lech    d
28 Górnik Z d  Piast    w  Lech    w  Lechia  w  Stal    d  Craxa    d  Raków    w
29 Śląsk    w  Radomiak d  Piast    d  Raków    d  Craxa    w  Stal    w  Wisła    d
30 Wpłock  d  Raków    Pogoń    w  Śląsk    w  Górnik Z d  Lechia  w  BBT      d
31 Craxa    w  Lech    w  Stal    w  Wpłock  d  Lechia  d  Piast    d  Jaga    w
32 Jaga    d  BBT      d  Górnik Z d  Górnik Ł w  Radomiak w  Wpłock  w  Pogoń    d
33 Radomiak w  Górnik Z w  Jaga    w  Piast    d  Raków    Lech    d  Stal    w
34 Warta    d  Jaga    d  Craxa    d  Pogoń    Lech    w  Wisła    w  Górnik Z d


bódyń 14.03.2022 17:35

Nastepny mecz z frekwencja ponad >20k na obecnym stadionie. Mecz WIsla-Lech na miejscu 28


https://i.ibb.co/xS25DHx/Zrzut-ekran...4-17-33-35.png


a tu zestawienie po klubach i sezonach
https://i.ibb.co/hRs0cm6/Zrzut-ekran...4-17-33-43.png
https://i.ibb.co/Fm0qM0C/Zrzut-ekran...4-17-33-53.png

pepe72 15.03.2022 20:56

Okradli nas z 2 punktów, dzięki którym byśmy wyszli ze strefy spadkowej.
Staty po meczu:
Kod:

Wisła Kraków      razem    dom    wyjazd
kolejka            25      12      13
punkty            24      15        9
średnia            0,96    1,25    0,69
Procent meczów    74%         
             
Utrzymanie        37         
Brakuje            13         
średnia na mecz    1,44
             
15 miejsce (pkt)  27         
zostało meczów      9         
brakuje punktów    3         
potrzebna średnia+  0,33

Statystycznie utrzymały się zespoły 1-5: Raków, Pogoń, Lech, Radomiak, Lechia

pepe72 15.03.2022 21:12

Zestawienie przyszłych meczów dla drużyn bijących się o spadek.
26 Pogoń 2 w - oznacza:
- kolejka
- nazwa zespołu
- aktualne miejsce w tabeli
- d-om/w-yjazd
Kod:

#  Wisła          Górnik Ł        Bruk-Bet        Zagłębie        Warta            Śląsk          Legia         
26  Pogoń    2 w  Lechia    5 w  Górnik Z  6 w  Warta    14 d  Zagłębie L 13 w  Wpłock    7 w  Raków    1 w
27  Piast    8 d  Pogoń    2 d  Radomiak  4 d  Jaga    12 w  Raków      1 d  Lech      3 d  Lechia    5 d
28  Górnik Z  6 d  Piast    8 w  Lechia    5 w  Stal    10 d  Craxa      9 d  Raków    1 w  Lech      3 w
29  Śląsk    15 w  Radomiak  4 d  Raków      1 d  Craxa    9 w  Stal      10 w  Wisła    16 d  Piast    8 d
30  Wpłock    7 d  Raków    1 w  Śląsk    15 w  Górnik Z  6 d  Lechia      5 w  BBT      18 d  Pogoń    2 w
31  Craxa    9 w  Lech      3 w  Wpłock    7 d  Lechia    5 d  Piast      8 d  Jaga    12 w  Stal    10 w
32  Jaga    12 d  BBT      18 d  Górnik Ł  17 w  Radomiak  4 w  Wpłock      7 w  Pogoń    2 d  Górnik Z  6 d
33  Radomiak  4 w  Górnik Z  6 w  Piast      8 d  Raków    1 d  Lech        3 d  Stal    10 w  Jaga    12 w
34  Warta    14 d  Jaga    12 d  Pogoń      2 w  Lech      3 w  Wisła      16 w  Górnik Z  6 d  Craxa    9 d
min          2              1                1              1                1              1              1   
średnia      8,6            6,6              7,2            7,1              8,0            8,3            6,2   
mediana      8,0            5,0              6,0            6,0              8,0            7,0            6,0

min - zespół z najwyższym miejscem (u nas 2 Pogoń)
średnia - średnia arytmetyczna miejsc przeciwników
mediana - mediana z miejsc przeciwników.

Im średnia i mediana niższa tym trudniejsze mecze. Np. Legia z 6,2/6,0 gra z górą tabeli i średniakami (najgorsza Jaga). Więc jest duża szansa, że na nas poczeka :> Oczywiście ten wskaźnik jest ułomny i nie bierze pod uwagę, że np. Radomiak i Lechia mogą się już obijać.

Jaga ma 9,9/11, a Stal 9,0/9,0.

Karherop 16.03.2022 00:43

Legię powinieneś z tego grona wyrzucić, co innego Stal i Jagiellonia które zdają się być chętne jeszcze na tą zabawę

Legia przy formie Radomniaka i Lechii to mnie nawet nie zdziwi jak będzie finiszować na 4-5 miejscu w tabeli

pepe72 16.03.2022 02:32

Równie prawdopodobne jest, że w kolejnych 5 meczach zdobędzie 2 punkty.
A Stali i Jadze będę się przyglądał

Arkadiusz.Czerepach 16.03.2022 10:38

Legia po odrobieniu zaległej kolejki z TBB można powiedzieć że sie wypisała z tej gry imho
https://i.imgur.com/EfDDIJC.png

pepe72 16.03.2022 12:08

Jak przegra kolejne 5 meczów to wróci. :>
Chyba tylko Górnik Łęczna ma trudniejszych przeciwników niż L.

Karherop 16.03.2022 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1580299)
Jak przegra kolejne 5 meczów to wróci. :>
Chyba tylko Górnik Łęczna ma trudniejszych przeciwników niż L.

Tak, po 5 wygranych z rzędu przegraja nastepne 5 :>

Podobnie pisano o nas. Że z 4 meczów (Legia, Lechia, Lech, Pogoń) będzie 0 punktów.

Jest 2 i może to nie koniec.

Jak piszesz ciekawe rzeczy statystycznie tak czasami oczekiwania przerastają rzeczywistość i to dość skrajnie.

pepe72 16.03.2022 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1580305)
Tak, po 5 wygranych z rzędu przegraja nastepne 5 :>

Podobnie pisano o nas. Że z 4 meczów (Legia, Lechia, Lech, Pogoń) będzie 0 punktów.

Jest 2 i może to nie koniec.

Jak piszesz ciekawe rzeczy statystycznie tak czasami oczekiwania przerastają rzeczywistość i to dość skrajnie.

Legia ma 1, 3, 2 na wyjeździe więc szanse na przegraną ma dość duże.
Przedzielone jest dołującą Lechią i Piastem - no tu przegrana to faktycznie bardziej " :> "

Ale dopóki nie mają 37 to pozwól mi mieć nadzieję ;)

pepe72 21.03.2022 09:49

Obiektywnie jest ciężko, mimo tego, że zdobyliśmy 2 punkty w meczach, gdzie wszyscy dawali nam 0.
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          26    12    14
punkty            24    15      9
średnia            0,92  1,25  0,64
Procent meczów    76%         
             
Utrzymanie        37         
Brakuje          13         
średnia na mecz    1,63
             
15 miejsce (pkt)  28         
zostało meczów    8         
brakuje punktów    4         
potrzebna średnia+ 0,50


pepe72 21.03.2022 10:10

Teraz o tym, gdzie możemy szukać nadziei na utrzymanie.
Tabela "grających o spadek" poniżej.
Kod:

12 Warta      30
13 Śląsk      30
14 Jaga      30
15 Zagłębie L 28
16 Wisła      24
17 Górnik Ł  24
18 BBT        23

Statystycznie 7 Górnik Zabrze się właśnie utrzymał (ma magiczne 37). Teoretycznie zespoły od 4 do 8 grają już w "trybie wakacyjnym".
Terminarz drużyn 12-18.
Kod:

#  Wisła          Górnik Ł      Bruk-Bet      Zagłębie      Warta        Śląsk          Jaga         
27  Piast    6 d  Pogoń    1 d  Radomiak  5 d  Jaga    14 w  Raków  2 d  Lech      3 d  Zagłębie L 15 d
28  Górnik Z  7 d  Piast    6 w  Lechia    4 w  Stal      9 d  Craxa  10 d  Raków    2 w  Radomiak    5 w
29  Śląsk    13 w  Radomiak  5 d  Raków    2 d  Craxa    10 w  Stal    9 w  Wisła    16 d  Pogoń      1 d
30  Wpłock    8 d  Raków    2 w  Śląsk    13 w  Górnik Z  7 d  Lechia  4 w  BBT      18 d  Piast      6 w
31  Craxa    10 w  Lech      3 w  Wpłock    8 d  Lechia    4 d  Piast  6 d  Jaga    14 w  Śląsk      13 d
32  Jaga    14 d  BBT      18 d  Górnik Ł 17 w  Radomiak  5 w  Wpłock  8 w  Pogoń    1 d  Wisła      16 w
33  Radomiak  5 w  Górnik Z  7 w  Piast    6 d  Raków    2 d  Lech    3 d  Stal      9 w  Legia      11 d
34  Warta    12 d  Jaga    14 d  Pogoń    1 w  Lech      3 w  Wisła  16 w  Górnik Z  7 d  Górnik Ł  17 w
min          5              1              1              2            2              1                1 
avg          9,4            7,0            7,0            6,8          7,3            8,8            10,5   
mediana      9,0            5,5            5,5            6,0          7,0            8,0            12,0

27 Piast 6 d znaczy - 27 kolejka, gramy z Piastem, który jest 6, w domu.
min - pozycja najlepszego przeciwnika
avg - średnia miejsc przeciwników
mediana - mediana miejsc przeciwników

Teoretycznie Jaga ma lepszy kalendarz od nas - 10,5/12,0 ale poza meczem z 5 i 6 to wszyscy jej przeciwnicy walczą o mistrza (1), albo o utrzymanie. Więc ma 6 meczów gdzie przeciwnik nie może odpuścić, my mamy 4 (Śląsk, Craxa, Jaga, Warta)

pepe72 03.04.2022 18:34

3 słupki, 2 poprzeczki i tylko jeden punkt.
Kod:

Wisła Kraków    razem    dom    wyjazd
kolejka          27      13      14
punkty            25      16        9
średnia            0,93    1,23    0,64
Procent meczów    79%         
             
Utrzymanie        37         
Brakuje          12         
średnia na mecz    1,71
                   
15 miejsce (pkt)  28         
zostało meczów    7         
brakuje punktów    3         
potrzebna średnia+ 0,43


Jaroo1 03.04.2022 21:37

Czyli musimy punktować w ostatnich 7 meczach lepiej niż w meczach u siebie dotychczas. Teoretycznie strata do Zagłębia nie jest duża, praktycznie to wychodzi na to, że jeśli się utrzymamy to będzie można to nazwać cudem.
Kolejek co raz mniej i stąpamy po kruchym lodzie, tak na prawdę każda następna kolejka gdzie my nie wygrywamy a rywale z miejsc 13-14 wygrywają to jest koniec naszych marzeń o dogonieniu ich. Tak jak dzisiaj, Jaga wygrała i tracimy do niej 8 pkt, także już nawet nie ma co myśleć, że może Jaga wpadnie w jakąś czarną serię i to ich się uda przeskoczyć. Bo oni by praktycznie od teraz musieli przegrać wszystko a my i tak musielibyśmy nieźle zapunktować...

Do Zagłębia strata póki co mniejsza ale też nie goniąc ich szybciej może się zaraz okazać, że my 1-2 mecze na remis znowu, oni odpalą 2 kolejki pod rząd i jesteśmy już w totalnej dupie za 2 tygodnie. Także fajnie, ze chociaż 1 pkt zdobywamy i gra jest lepsza ale bez wygrywania i to już pod rząd 2-3 meczów to możemy się powoli zacząć pakować i już przestać liczyć na cud, ze nagle my wygramy 7 meczów pod rząd a wszyscy przegrają po 7 meczów pod rząd... Bo już dochodzimy do takiego poziomu łudzenia się...

Już musimy punktować zajebiście i liczyć, ze inni dadzą ciała. A nikt nam się nie podłoży.
Mamy na wyjeździe Śląsk, derby, Radomiaka. Czy my możemy sądzić, ze któryś z tych meczów wygramy? Fartem to i trzy z nich możemy wygrać ale realnie z naszą formą i punktowaniem na wyjazdach to mamy liczyć, że Śląsk nam odpuści i za nas spadnie? Jude dadzą łatwo derby wygrać? A może Radomiak, który jest w czołówce i moze nawet meczem z nami będzie walczył o puchary przegra?

U siebie Zabrze, Płock, Białystok, Warta. Nie jest to ani Lechia, ani Lech ani nawet Piast. Tylko co z tego? Praktycznie 3 z tych 4 meczów powinniśmy wygrać. Nie umiemy jakoś z nikim wygrać ostatnio, nawet u siebie, a tu ma wejść 3 na 4?

pepe72 03.04.2022 22:50

Czyli musimy grać nie gorzej niż BBT i Górnik Ł, a lepiej niż Zagłębie L.
I kalendarz gra, co widać po tej kolejce.
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2265

Ale owszem, 2 punktów szkoda. Tyle, że wielu ekspertów typowało dziś remis, łącznie z LvBet.

Karherop 04.04.2022 13:13

Jeśli zakładać że 37 punktów da utrzymanie (co wg ekspertów jest po ostatniej kolejce tym bardziej prawdopodobne) to potrzeba nam 12 punktow do utrzymania.

Górnik 3
Śląsk 1
Płock 3
Derby 1
Jagiellonia 1
Radomniak 0
Warta 3

3 wygrane - 3 remisy - 1 porażka

Nie jest to nierealny scenariusz, pod warunkiem że utrzymamy poziom z pierwszej połowy meczu z Górnikiem czy z Lechem.

FraMat 04.04.2022 13:41

Derby tylko 3 punkty

pepe72 04.04.2022 21:41

Kalendarz z wskaźnikami dla zespołów, które walczą o spadek:
Kod:

#  Wisła          Górnik Ł      Bruk-Bet      Zagłębie      Warta        Śląsk          Jaga          Stal         
28  Górnik Z  8 d  Piast    7 w  Lechia    4 w  Stal    11 d  Craxa  9 d  Raków    2 w  Radomiak  5 w  Zagłębie 15 w
29  Śląsk    14 w  Radomiak  5 d  Raków    2 d  Craxa    9 w  Stal  11 w  Wisła    16 d  Pogoń    1 d  Warta    13 d
30  Wpłock    6 d  Raków    2 w  Śląsk    14 w  Górnik Z  8 d  Lechia  4 w  BBT      17 d  Piast    7 w  Lech      3 w
31  Craxa    9 w  Lech      3 w  Wpłock    6 d  Lechia    4 d  Piast  7 d  Jaga    12 w  Śląsk    14 d  Legia    10 d
32  Jaga    12 d  BBT      17 d  Górnik Ł 18 w  Radomiak  5 w  Wpłock  6 w  Pogoń    1 d  Wisła    16 w  Lechia    4 w
33  Radomiak  5 w  Górnik Z  8 w  Piast    7 d  Raków    2 d  Lech    3 d  Stal    11 w  Legia    10 d  Śląsk    14 d
34  Warta    13 d  Jaga    12 d  Pogoń    1 w  Lech      3 w  Wisła  16 w  Górnik Z  8 d  Górnik Ł 18 w  Wpłock    6 w
min          5              2              1              2            3              1              1              3   
avg          9,6            7,7            7,4            6,0          8,0            9,6          10,1            9,3   
mediana      9,0            7,0            6,0            5,0          7,0          11,0          10,0          10,0

28 Górnik Z 8 d znaczy - 28 kolejka, gramy z Górnikiem, który jest 8, w domu.
min - pozycja najlepszego przeciwnika
avg - średnia miejsc przeciwników
mediana - mediana miejsc przeciwników

Teoretycznie Górnik Ł, Bruk-Bet, Zagłębie i Warta maja gorszy kalendarz od nas. Tylko my nie gramy z top3.
Niezależnie od "wskaźników" np. Śląsk gra tylko z drużynami, które (dziś) o coś walczą.

d 05.04.2022 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1580908)
A może Radomiak, który jest w czołówce i moze nawet meczem z nami będzie walczył o puchary przegra?

Z tego względu, czy nam się to podoba czy nie, powinniśmy kibicować w pucharze naszej sympatycznej koleżance z warszawskiego Powiśla.

Finał PP jest 2. maja, z Radomiakiem gramy 14. i oby już im się nie roiły w głowie jakieś puchary z 4. miejsca w lidze.

Skawa Wadowice 06.04.2022 07:13

Przestrzegam przed dopisywaniem pkt w meczu z górnikiem. Oni też grają nieźle z kontry. Co prawda nie jest już to górnik Brosza, ale górnik Urbana też potrafi zaskoczyć.

Bardziej spodziewałem się wygranej z Piastem niż z górnikiem....
Dlaczego?

Nie potrafimy grać przeciwko drużynom, które murują bramkę. Z Piastem mieliśmy dużo miejsca na skrzydłach. Przy 2:2 Piast zaczął murować bramkę. Nie wieidzieliśmy co robić...

R33 06.04.2022 08:51

Po 2:2 to my bardziej siły nie mieliśmy.

Bielau 06.04.2022 10:21

Stal
 
Dziwi mnie, że nikt nie bierze pod uwagę Stali Mielec w rozważaniach. Oni zdobili 2 pkt w ostatnich 6 meczach. Na rozkładzie mają grające o wszystko Zagłębie, Wartę, później Lech, Legia, Lechia, Śląsk. Kończą meczem z Wisłą Płock na wyjeździe. Naprawdę nie jest nierealnym scenariuszem, że zdobędą maks 1-2 pkt do końca. Dlatego sam nie wiem, jaki wynik byłby najlepszy w najbliższym meczu Zagłębie-Stal.

sandomingo 06.04.2022 10:23

A ile zdobyła Wisła?

wolfy 06.04.2022 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bielau (Post 1581032)
Dziwi mnie, że nikt nie bierze pod uwagę Stali Mielec w rozważaniach. Oni zdobili 2 pkt w ostatnich 6 meczach. Na rozkładzie mają grające o wszystko Zagłębie, Wartę, później Lech, Legia, Lechia, Śląsk. Kończą meczem z Wisłą Płock na wyjeździe. Naprawdę nie jest nierealnym scenariuszem, że zdobędą maks 1-2 pkt do końca. Dlatego sam nie wiem, jaki wynik byłby najlepszy w najbliższym meczu Zagłębie-Stal.

Obustronny walkower. To do ZL mamy mniejszą stratę, więc raczej ich porażka nas urządza.

swiety37 06.04.2022 10:39

Lepiej by ZL przegrało.

Stal może mieć łatwiejszy ostatni mecz z o nic nie grającym Płockiem.

Bielau 06.04.2022 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1581033)
A ile zdobyła Wisła?

A Wisła zdobyła cztery. Z czego chyba nie ma wątpliwości, że z Lechem szanowny sędzia zabrał nam dwa punkty. Oczywiście liczą się punkty, ale choćby ostatni mecz z Piastem to są stracone pechowo dwa punkty. Obejrzałem 4 z 6 meczów Stali (przynajmniej jednym okiem:) ) i według mnie będziemy punktować zdecydowanie lepiej. Po prostu według mnie oprócz wskazanych powyżej zespołów zainteresowanych można wpisać Stal Mielec. Tym bardziej, jeśli nie zdobędzie punktów w Lublinie.

tomytom 06.04.2022 13:51

Cytat:

jeśli nie zdobędzie punktów w Lublinie.
Ja Ci to gwarantuję, że w Lublinie żądnych punktów nie zdobędą :-)
Jeśli wykorzystaliśmy już limit pecha do końca roku to mamy dużą szansę powalczyć do końca. I ja dokładnie tego się spodziewam walka do końca. Na nic innego nie mamy wpływu.
Póki co statystyka nas jeszcze nie skreśliła ;-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl