Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

Dozamet1 07.08.2009 09:33

ja bym chciał żeby lech trafił na Galatasaray i w tedy się sprawdzi czy jest taki mocny jak wszędzie trąbią

zim zum 07.08.2009 09:36

oni to jednak maja farta, bez kitu

killzone 07.08.2009 09:36

A ja poprosze od siebie Villarreal. Zoabczymy jak wielki jest Lokomotiv na tle naprawde dobrej europejskiej druzyny ;)

WILU TS 07.08.2009 09:36

Czyli że Lech może trafić tylko i wyłącznie na zespoły rozstawione z 2 grupy ?


to ja poproszę Fulham :D Zmiażdżą ich bez pytania

Boleck 07.08.2009 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 775049)
Oglądałeś mecz? Mięciel był klasą samą dla siebie, zrobił karnego, kilka razy w przodzie "zrobił faul" 25-metrów od bramki Broendby z niczego, tyle że Iwański był wyjątkowo słaby. Paluchowski jak wszedł na 10 minut to wiele szczerze mówiąc nie pokazał, no może poza tym, że gra plecami do bramki to dla niego czarna magia. Zawodnicy, którzy rozjechali Zagłębie, są dobrzy na Zagłębie, a nie na drużynę z takim doświadczeniem jak Broendby. Swoją drogą, dzień konia miał bramkarz Broendby, bo to co wybronił, to po prostu magia była.

Paluchowski wiele nie pokazał, 2 groźne sytuacje w 10 minut, faktycznie nic, a Iwański pewnie wiecej by zdziałał jakby grał ofensywnego pomocnika a nie defensywnego.

Marszałek 07.08.2009 09:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dozamet1 (Post 775052)
ja bym chciał żeby lech trafił na Galatasaray i w tedy się sprawdzi czy jest taki mocny jak wszędzie trąbią

Toś zabłysnął. Galatasaray jest poza zasięgiem wszystkich polskich drużyn. Amika w czapkę dostanie od nich spokojnie, tak samo jak Legia i Wisła. . Jedyna szansa to Hapoel ale tylko dlatego,że mało kto wie jak oni grają, i kto tam gra. A ja Wam powiem,że to drużyna na naszym - polskim- z przebłyskami na wyższy poziomie. Jak ich wylosują to będzie wyrównany dwu mecz. O ile nie wykończy ich upał w Tel awivie.


Edit: Widze,że i Azerbejdżan jak my tez ma jeden zespół.:)

Dozamet1 07.08.2009 09:43

losowanie gdzieś będzie live?

eye63 07.08.2009 09:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 775057)
Paluchowski wiele nie pokazał, 2 groźne sytuacje w 10 minut, faktycznie nic, a Iwański pewnie wiecej by zdziałał jakby grał ofensywnego pomocnika a nie defensywnego.

Ta, co było groźne? Ten strzał głową, który obroniłby paralityk? Czy może brak reakcji przy piłce wstrzelonej przez Rybusa? Paluchowski to dobry napastnik, powinien wcześniej na boisku się pojawić, ale jestem przekonany, że tyle co Mięciel (czyli karny i kilka groźnych akcji), to by on nie zrobił. Inną sprawą jest taktyka, bo można to było lepiej rozegrać.

wislak.azory 07.08.2009 09:46

zakład, że Lech trafi na Fulham ???

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dozamet1 (Post 775059)
losowanie gdzieś będzie live?

www.uefa.com

Marszałek 07.08.2009 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak.azory (Post 775064)
zakład, że Lech trafi na Fulham ???


www.uefa.com

A po meczu z Anglikami pismaki będą wymyślać historyjki jak to o Lewandowksiego zabiegają kluby angielskie:).
Prawdę powiedziawszy nikt na niego pewnie nie zwróci specjalnej uwagi. No chyba,że z Championship.

arturtsw 07.08.2009 09:50

^^ Eurosport

Maciuś 07.08.2009 09:56

Szanse Lech ma z Hapoelem i Brugią, z reszta ekip dostaną w cymbał.

Boleck 07.08.2009 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez eye63 (Post 775063)
Ta, co było groźne? Ten strzał głową, który obroniłby paralityk? Czy może brak reakcji przy piłce wstrzelonej przez Rybusa? Paluchowski to dobry napastnik, powinien wcześniej na boisku się pojawić, ale jestem przekonany, że tyle co Mięciel (czyli karny i kilka groźnych akcji), to by on nie zrobił. Inną sprawą jest taktyka, bo można to było lepiej rozegrać.

Paluchowski wszedł, jak Legia stanęła i czekała na gwizdek, a to było za późno, jak zobaczyłem, że po strzelonej bramce na 2:1 cofnęli się zamiast siąść na nich, albo przynajmniej grać na ich połowie i nie dopuszczać do bramki to już wiedziałem, że wyrównanie wisi w powietrzu. A swoją drogą kluczową sytuacją był ten nieudany lob Iwańskiego bo byłoby już po meczu, oczywiście gdyby się znowu nie cofnęli.

matizaq 07.08.2009 10:00

Jak tak teraz patrzę na wyniki LE to wydaje mi się ,że Hapoel jest jednak silniejszy od Club Brugge.
Klub z Izraela we wcześniejszej rundzie wyeliminował w miarę silny IFK Göteborg w stosunku 4:2 w dwumeczu.( wygrywając 3:1 na wyjezdzie).Belgowie zaś bardzo sie męczyli z FC Lahti zapewniając sobie awans w ostatniej minucie rewanżu.

W mojej opinii z tymi dwoma zespołami Amica nie byłaby skazana na porażkę. Nawet najwięksi optymiści muszą przynzać ,że Villarreal,Fulham i Galatasaray poza zasiegiem.....

<Crasch> 07.08.2009 10:04

Jedyne co może uleczyc Polską pilkę to zagraniczni renomowani trenerzy, przykładem świeci Leo Benhakker, pomijając jego powołania nasza reprezentacja nauczyła sie grac z najlepszymi. Teraz to ewidentnie widac że czeka gdy mu się skończy kontrakt, bo w jakim kraju, trener reprezentacji nia ma wsparcia w ZPN? tylko w Polsce. A to robota jebni*** Laty, jak patrzę co on robi to tęsknie za Listkiewiczem.
A już kandydatura Sefcia Majewskiego to jakaś kpina..

matti220 07.08.2009 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 775058)
Edit: Widze,że i Azerbejdżan jak my tez ma jeden zespół.:)

niestety ,albo i stety Azerbejdżan ma dwie drużyny { Qarabag , FK Baku }

matizaq 07.08.2009 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti220 (Post 775078)
niestety ,albo i stety Azerbejdżan ma dwie drużyny { Qarabag , FK Baku }

A Słowacja - 3.....Nie załamujmy się jeszcze bardziej i nie wypisujmy ,że zespołu posiadją w tej fazie jeszcze - Kazachstan,Irlandia itp.

Z forum Amici :

Villarreal CF - najgorzej.
Club Brugge KV - autem dość blisko.
Galatasaray SK - najciekawiej, mój faworyt.
Hapoel Tel-Aviv FC - można połączyć z wakacjami w egipcie.
Fulham FC - sporo samolotów.

:D

jasnyGwint 07.08.2009 10:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 775075)
Jedyne co może uleczyc Polską pilkę to zagraniczni renomowani trenerzy, przykładem świeci Leo Benhakker, pomijając jego powołania nasza reprezentacja nauczyła sie grac z najlepszymi. Teraz to ewidentnie widac że czeka gdy mu się skończy kontrakt, bo w jakim kraju, trener reprezentacji nia ma wsparcia w ZPN? tylko w Polsce. A to robota jebni*** Laty, jak patrzę co on robi to tęsknie za Listkiewiczem.
A już kandydatura Sefcia Majewskiego to jakaś kpina..

Szkoda tylko, że sie oduczyła grac ze słabymi...

Co nam z zagranicznych trenerów skoro finansowo jestesmy w czarnej dupie i nawet z Cyprem nie mozemy konkurowac. Ktoś powie, że kasa na transfery i płace to jedno a szkolenie młodzieży to drugie, ale chyba raczej nie bedziemy sprowadzac renomowanych zagranicznych trenerów żeby szkolili juniorów ?

A może poprostu jesteśmy upośledzeni genetycznie. Np taki Smolarek całe życie spędził w Holandii, trenowali go holenderscy trenerzy i gdzie on teraz jest? na ławie którego sredniaka siedzi?

ToTylkoJa 07.08.2009 10:23

po obejrzeniu powtórek okazało się, że bramka Broendby na 2-2 została zdobyta ze spalonego. Jak pech to pech

Nuitari 07.08.2009 10:26

W lidze jak nie wykorzysta się z Odrą Wodzisław, Polonią Bytom kilku 100% sytuacji można liczyć, że za kilka chwil będzie się miało kolejne. W LE jak trafi się na solidną drużynę to często można mieć tylko kilka dogodnych sytuacji w meczu, jak się ich nie wykorzysta to się jest w sytuacji Legii czy też Wisły.

Ogólnie Legia była bardzo dobrze przygotowana do spotkania, ciekawe jak długo utrzymają obecną formę?
Nie można winić trenera za brak awansu, przygotował drużynę chyba najlepiej jak tylko mógł. Jak Legia za rok się nie osłabi, może za rok w końcu przejdzie dalej.

Marszałek 07.08.2009 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez matti220 (Post 775078)
niestety ,albo i stety Azerbejdżan ma dwie drużyny { Qarabag , FK Baku }

A to mnie w błąd wprowadzili pisownią. Karabach powinno być. Ale nie zmienia to faktu,że ciekawie:) . To nie kwestia trenerów ale braku piłkarzy. Krawiec kraje jak mu materiał staje, czy takie coś.

el Nuero 07.08.2009 10:48

It's a final countdown
 
Ok, za 2 godziny dowiemy się, kogo za rywala będzie miał Lech. Gdyby to była Wisła, pewnie trafiłaby na Villareal albo Galatę. W przypadku poznaniaków, przy ich dużym szczęściu, mogą trafić na Tel Aviv lub Bruggię, a wtedy ich szanse byłyby spore.

Od siebie prosiłbym Fulham: chciałbym wreszcie zobaczyć, czy nasz zeszłoroczny mecz z Tottenhamem był taki nieszczęśliwy bramkowo dla nas ("o jednego samobója za daleko"), czy też inna polska ekipa z inną angielską może pograć i ich wyeliminować.

Tak na marginesie: byłby ubaw, gdyby to Levadia trafiła najszczęśliwiej i wygrała dwumecz. Ich szanse na awans nie są duże, ale... skoro już nas wyeliminowali, to niech przynajmniej o tę grupę powalczą!

<Crasch> 07.08.2009 10:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 775086)
Szkoda tylko, że sie oduczyła grac ze słabymi...

Co nam z zagranicznych trenerów skoro finansowo jestesmy w czarnej dupie i nawet z Cyprem nie mozemy konkurowac. Ktoś powie, że kasa na transfery i płace to jedno a szkolenie młodzieży to drugie, ale chyba raczej nie bedziemy sprowadzac renomowanych zagranicznych trenerów żeby szkolili juniorów ?

A może poprostu jesteśmy upośledzeni genetycznie. Np taki Smolarek całe życie spędził w Holandii, trenowali go holenderscy trenerzy i gdzie on teraz jest? na ławie którego sredniaka siedzi?

To najlepiej nic nie robic i byc dalej w czarnej dupie, był tez jeden sympatyczny trener z Rumunii który teraz ze swoją drużyną bardzo dobrze sobie radzi, ale Polaczkom nie odpowiadal jego "Hard Work".
Czyli problem nie tkwi tylko w trenerach, Po prostu nasza mentalnośc nie jest stworzona do sukcesów.

Stavanger 07.08.2009 10:54

Szczerze to gdyby smuda trenował dziś Lecha, to z każdym piłkarze z Poznania by powalczyli i łatwo by się nie dali, nawet z Villareal czy Galatasaray. A tak to przy sympatycznym Zielińskim raczej szans dużych nie mają poza Brugge.

Octopus 07.08.2009 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 775087)
po obejrzeniu powtórek okazało się, że bramka Broendby na 2-2 została zdobyta ze spalonego. Jak pech to pech

No to musiałeś przypalić niezłe zioło, jeżeli nie widziałeś zawodnika Legii na linii bramkowej. Bramka strzelona jak najbardziej prawidłowo.

Lemoniadowy Joe 07.08.2009 11:01

tak droga jaka obrał Cypr w naszych warunkach to raczej budowanie kolosa na glinianych nogach

nie można w 40 milionowym kraju budować potęgi piłkarskiej na zasadzie wszystko za $ bo to jest sztuczne i śmieszne, wystarczyłyby jakieś odgórne reformy ktore doprowadziłyby do tego że takich Lewandowskich, Błaszczykowskich i Brożkow będzie sie co rok pojawiało kilku a nie jeden na sezon

jaki sens jest ładować setki milionów w stadiony jak nie ma kilkudziesięciu na szkolenie , zresztą te ze szkolenia pewnie by sie zwróciły ze stadionami to niewiadomo

ToTylkoJa 07.08.2009 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Octopus (Post 775103)
No to musiałeś przypalić niezłe zioło, jeżeli nie widziałeś zawodnika Legii na linii bramkowej. Bramka strzelona jak najbardziej prawidłowo.

Definicja spalonego:
Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli w momencie podania do niego piłki, znajduje się bliżej linii bramkowej przeciwników niż piłka i przedostatni zawodnik drużyny broniącej, o ile nie znajduje się na własnej połowie boiska.



Rzeźniczak był owszem najbliżej bramki, ale Mucha był przed zawodnikiem Broendby, a więc spalony jak ta lala. Tylko jeden zawodnik był przed zawodnikiem Broendby(Rzeźniczak-wstaw sobie w jego miejsce np Muche i co, wtedy spalony by był? Byłby, bo tylko miałby bramkarza przed sobą. A w tej sytuacji miał przed sobą tylko obrońcę, ale nie zmienia to faktu, że spalony również jest w takiej sytuacji)

Zanim zaczniesz mnie obrażać i coś insynuować, to zapoznaj się z przepisami piłki noznej.

!!IRIVER!! 07.08.2009 11:48

Ale jaki spalony? :-) Przecież ten zawodnik przy Rzeźniczaku piłki nie dotknął. Spalonego nie ma, gol prawidłowy.

ToTylkoJa 07.08.2009 11:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 775126)
Ale jaki spalony? :-) Przecież ten zawodnik przy Rzeźniczaku piłki nie dotknął. Spalonego nie ma, gol prawidłowy.

obejrzyj powtórkę. Strącił piłkę. Gola nie strzelił ten zawodnik, co miał 'pół godziny' czasu na przyjęcie i kopnięcie piłki w polu karnym.
Nawet cieszy się z tego gola, a koledzy mu gratulują

WILU TS czy ja narzekam i piszę, jaka to niesprawiedliwość? To już nie można stwierdzić faktu? Ciekawe czy gdyby Wisła straciła gola ze spalonego, to byś o tym nie wspomniał. Napisałem po prostu i tyle, bez żadnych teorii spiskowych itp.
PS teraz będę czekał na gola ze spalonego przeciwko Wiśle i wtedy poczytam sobie Twoją reakcję. A jak będę miał czas, to wynajdę taki mecz z przeszłości i postaram się znaleźć Twój komentarz do takiej sytuacji. I wtedy też napisze to co Ty :)

WILU TS 07.08.2009 11:55

Całe życie pokrzywdzeni i nie wytłumaczysz inaczej:rotfl:

Snoop1906 07.08.2009 12:01

Daje link do Losowania Ligi Europejskiej : http://www.ebramki.pl/view,losowanie...ywo-,6258.html

killzone 07.08.2009 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 775128)
Całe życie pokrzywdzeni i nie wytłumaczysz inaczej:rotfl:

Nom zawsze jak nie terminarz pod Legie to jakies zawieszenie przed meczem z Legią za brak mozgu u jakiegos zawdonika Wisly... :lol::lol:

Lecz sie bo gdyby to dotyczylo Wisełki to byś pierwszy pisal do Uefa o powtorzenie meczu i płakałbyś w rekaw mamusi. :rotfl:

konrad1991tsw 07.08.2009 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 775127)
obejrzyj powtórkę. Strącił piłkę. Gola nie strzelił ten zawodnik, co miał 'pół godziny' czasu na przyjęcie i kopnięcie piłki w polu karnym.
Nawet cieszy się z tego gola, a koledzy mu gratulują

Spójrz na to z tej strony że gdyby Legioniści mieli minimalnie wyższą skutecznośc to nie zwracałbyś uwagi na jednego spalonego (osobiście się nie wypowiadam czy był spalony bo nie widziałem sytuacji :> ) bo sami by strzelili tyle bramek że mieliby awans. Ale, tak jak ktoś wyżej napisał, nasi "kopacze" nie potrafią się strzelac goli w pucharach, bo są przyzwyczajeni do tego że "jakoś to będzie", co świetnie obrazują wypowiedzi naszych kopaczy po meczach ligowych (coś w stylu: czekaliśmy aż wpadnie pierwszy gol i jakoś pójdzie). A w pucharach taka postawa się kończy tak jak wczoraj w przypadku Legii.

Co do Polskiego jedynaka w Europie to powiem tyle: W 1 meczu mieli farta bo rywale nie wiedzieli co to jest krycie przy rzucie rożnym i dzięki temu grają dalej. Ale za długo sobie nie pograją bo już wczoraj pokazali co jest wart ich team (zresztą tak samo pokazali się w meczach z Nami w Superpucharze czy z chu**** Piastem w lidze - dla mnie to jest cień Kuchenkorza sprzed roku, gdy rzeczywiście trochę potrafili powalczyc).
Najlepiej niech trafią na Fulham, to ich Anglicy trochę poprzetrącają przed ligą :lol: . Pozdrawiam

PS. Jak ktos ma link do tej spornej sytuacji z meczu Legii to niech podrzuci

prober 07.08.2009 12:06

VSC Debreczyn trafił na Lewskiego Sofia w IV rundzie eliminacji LM.

Zestaw przeciwników Levadia-Debreczyn-Lewski na drodze do Ligi Mistrzów to byłaby absolutnie najłatwiejsza ścieżka do piłkarskiego raju we współczesnej historii dla polskiego zespołu. Nawet łatwiejsza od:
Wisły 2003: Omonia-Anderlecht
Zagłębia 2007: Steaua-BATE


A tak to mamy wielką mizerię w wykonaniu polskich drużyn. Wisła się skompromitowała, Legia z honorem planowo przegrała (choć swobodnie mogła awansować), Polonia zagrała ledwie na miarę możliwości. Tylko Lech trzyma jakiś lepszy poziom, ale trafi na trudniejszego rywala w kolejnej rundzie i będzie ciężko o awans.

ToTylkoJa 07.08.2009 12:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez konrad1991tsw (Post 775133)
Spójrz na to z tej strony że gdyby Legioniści mieli minimalnie wyższą skutecznośc to nie zwracałbyś uwagi na jednego spalonego (osobiście się nie wypowiadam czy był spalony bo nie widziałem sytuacji :> ) bo sami by strzelili tyle bramek że mieliby awans. Ale, tak jak ktoś wyżej napisał, nasi "kopacze" nie potrafią się strzelac goli w pucharach, bo są przyzwyczajeni do tego że "jakoś to będzie", co świetnie obrazują wypowiedzi naszych kopaczy po meczach ligowych (coś w stylu: czekaliśmy aż wpadnie pierwszy gol i jakoś pójdzie). A w pucharach taka postawa się kończy tak jak wczoraj w przypadku Legii.

ale ja to rozumiem. Nie mam pretensji do nikogo (nawet do sędziego), bo była to bardzo trudna sytuacja do wychwycenia (pewnie sugerował się Rzeźniczakiem w bramce). Napisałem tylko tym, że jednak wyszło na to, że spalony był i tyle. Tak jak napisałeś, piłkarze Legii sami są sobie winni, bo spokojnie mogli strzelić 1 czy 2 gole więcej i mieli by awans.
Wkurza mnie tylko takie zachowanie WILU, który nie wiem co chciał przekazać swoim postem.

Flamaster 07.08.2009 12:34

Zeszły sezon nas rozpieścił. Czas powrócić do normalności.

Myślę, że nie ma się co przejmować. Europejskie puchary i tak były stracone w tym roku z powodu braku stadionów. Zarówno Wisła, jak i Lech musiała porzucić swój obiekt. Legia też korzystała z zaledwie jednej trybuny.
Nie było transmisji i generalnie wiało amatorką, także poczekamy jeszcze rok.

PS. Jak to jest z tą Legią? Po ukończeniu budowy stadionu, ITI uruchomi dodatkowe środki na transfery i zatrudni trenera?

EDIT: Apropos Lecha i ewentualnego trafienia na Galatasaray. Ktoś widział ich skład? Leo Franco, Kewell, Elano, Kader Keita, Baros, a na ławce Rijkaard. O żesz w morde...

Shizuke 07.08.2009 12:43

Co za fuksiarze xD

PabloTS 07.08.2009 12:43

chcieli belgów to mają.......

matusz 07.08.2009 12:43

Brugia.. ma ten Kolejorz szczęście:)

Proud 07.08.2009 12:44

Lech z Belgami, pierwszy mecz u siebie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl