![]() |
Stawiam że tak mogą punktować zespoły które liczą się w walce o bezpośredni awans.Jeśli wygrają mecze w których są faworytami w moich oczach a wiadomo że z tym może być różnie. Wisła 10, ŁKS 10,Ruch 8, Nieciecza 8, Puszcza 12.
Co na koniec roku daje nam taką tabele Łks 64 Wisła 61 Puszcza 59 Ruch 58 Nieciecza 56 W tamtym sezonie w pięciu ostatnich kolejkach układało się to tak że punkty zdobywali kolejno Miedź 15, Widzew 6, Arka 7, Korona 7, Odra 9 i tylko Odra zmieniła w tym czasie pozycje przeskakując jedną pozycje wyżej. Jeśli się okaże że w tym sezonie druzyny z pierwszej piątki będą miały podobny finisz to do drugiego miejsca może wystarczyć 58/60 punktów |
Cytat:
Tu jest mowa o szansach statystycznych a nie o matematycznych. Statystycznie nie zdobędziemy już tyłu punktów ile statystycznie trzeba było na zajęcie pierwszego miejsca. Matematycznie nadal jest to możliwe |
Cytat:
Cieszę się, że mamy teraz mecze z czołówką, bo to da jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy zasługujemy na awans bezpośredni, czy potrafimy bić tylko drużyny ze środka i z dołu, a więc max baraże. |
Może jednak warto pamiętać też o zasadzie że jak w ekstraklasie mistrzostwo zdobywa się nie tracąc punktów ze słabszymi tak podobna zasada może obowiązywać w I lidze.
Najważniejsze jest nie tracić głupio punktów że słabymi drużynami skoro tracą z nimi punkty czołowe drużyny |
Cytat:
Czym się różni nasze przegrywanie z Puszcza czy Ruchem od podobnych wtop innych faworyzowanych druzyn? Kompletnie niczym. Liczy się regularność w klepaniu przeciętych zespołów (który wg mnie jest w tej lidze obecnie ok 70%). 3 punkty zdobyte z GKSem Tychy w końcowym rozrachunku znaczą tyle samo co 3 punkty z Puszcza. Poza sytuacjami gdzie może mieć znaczenie bilans bezpośrednich spotkań przy równej ilości punktów. Nawiązałem do zespołu GKSu Tychy bo na starcie rundy wiosennej ŁKS stracił z nimi 2 punkty u siebie. W klepaniu drużyn 6-18 wiosna idzie nam perfekcyjnie. Nikt z czołówki nie może powiedzieć tego samego. |
Cytat:
To co podaję jako "statystyczne" dane to bazuje na średniej od sezonu 2011/12. |
Cytat:
|
Reszta statów po 29 kolejce:
Kod:
7 miejsce (pkt) 43Mamy przewagę nad Termaliką - 2 punkty i nad Puszczą 3. Teraz ŁKS ... |
Top5 w przyszłych kolejkach. Odra gra jeszcze z Chrobrym więc może się przesunąć max na 14 miejsce.
Kod:
Wisła 3 ŁKS 1 Ruch 2 Bruk-Bet 4 Puszcza 5GKS Katowice i Chrobry są już na wakacjach - (raczej) nie spadną i nie walczą o top6 - więc też nam raczej nie pomogą, choć GKS Katowice może się Ruchowi postawić. Patrząc na zespoły "walczące o spadek" (11-16): Górnik, GKS Tychy, Zagłębie, Resovia, Skra, Odra, to się każdy zespół z top5 może zdziwić. Oby nie my :> |
Jeśli wygramy z ŁKSem to będziemy mieć fantastyczny finisz rozgrywek. Co najlepsze - nikt tego nie rozważał, ale istnieje prawdopodobieństwo (małe ale istnieje) że 3 drużyny skończą ligę na takiej samej liczbie punktów (ŁKS, Wisła i Ruch i mała tabela zadecyduje o tym kto awansuje.
I tutaj: Jeśli wygramy z ŁKSem 1 bramka - awansuje ŁKS i Ruch Przy wygranej 2 brmkami - mamy remisowy bilans. Decydują bramki strzelone - tutaj mamy wyższa matematykę i wiele wariantów. Wygrana 3 bramkami z ŁKSem, przy majej tabeli wchodzimy my i Ruch |
Mecz z ŁKS da odpowiedź, czy awans bezpośredni jest jeszcze możliwy. Tylko zwycięstwo utrzymuje nas w grze.
|
Zakładając, że potrzeba 64 punktów to wypadałoby wygrać. A na pewno przegrana spowoduje, że masz max spadnie poniżej.
Zaś przy tak małej różnicy między nami a Ruchem to jest dużo więcej opcji. |
Na ten moment 64 to jest granica awansu bezpośredniego
https://twitter.com/zagrosik/status/...942189062?s=20 Wisła ma około 3% na osiągnięcie tego wyniku (komplet albo max jeden remis) https://twitter.com/zagrosik/status/...307694596?s=20 A osiągniecie tych 13+ punktów to wciąż ~11% ryzyka że będzie to miejsce tylko 3 https://twitter.com/zagrosik/status/...544806912?s=20 Natomiast porażka z ŁKS oznacza że nie oglądamy się tylko na Ruch, przed nas wskakują z dużym prawdopodobieństwem także Nieciecza i Puszcza, wszystkie 3 grają u siebie z łatwym przeciwnikiem, jedna niespodzianka może się jeszcze zdarzyć ale nie 3, tutaj nawet remis w Łodzi może zaboleć. |
Tu się wszystko może jeszcze zdarzyć, włącznie ze scenariuszem, że my lądujemy na 5 miejscu. Wygraliśmy mecz, Puszcza i TBB straciły punkty i już widzę znowu tutaj tylko scenariusz, że gramy o bezpośredni awans, najlepiej to 1 miejsce :P
3 najbliższe mecze mamy mega trudne, a że nasi piłkarze ostatnio obniżyli loty, wpadły dwie kontuzje, a dwie porażki wyczerpały nam limit pomyłek być może nawet na miejsca 3-4, tzn. jak się w tych 5 kolejkach nie wykażemy to jeśli TBB lub Puszcza zaskoczą, to i oni nas wyprzedzą. W 1 miejsce już mi się nie chce wierzyć. Za słabo zagraliśmy z Puszczą i Ruchem. No ale odpowiedź dostaniemy za niecały tydzień, bo remis/porażka z ŁKSem raczej jasno określi, że ich nie wyprzedzimy. Z kolei wygrana nasza byłaby takim ostatnim tchnieniem w walce o to 1 miejsce, czy nawet o miejsce 2, bo Ruch też musimy już mocno gonić. I wtedy w pozostałych 4 meczach, które też będa trudne ale już łatwiejsze niż Ruch, ŁKS i Puszcza na wyjeździe, jeszcze zapewne byłby margines błędu na 1 remis, może nawet porażkę. W sumie źle to rozegraliśmy z Ruchem, bo trzeba było tam grać na remis. Teraz wyjebaliśmy się tak, że żeby ich dogonić to pewnie 4/5 meczów trzeba wygrać. |
Cytat:
Do tej pory drużyna grała bez żadnej presji. Po rundzie jesiennej zajmowaliśmy bardzo odległe przecież miejsce w tabeli. Teraz ta presja, dzięki bardzo dobrym wynikom, już może co poniektórym piłkarzom zacząć ciążyć. Być może to też jest powód tego, dlaczego w ostatnich tygodniach zespół obniżył loty i gra w kratkę. |
Kurde z jednej strony dobrze by było awansować bezpośrednio, ale z drugiej chciałoby się zająć 3 miejsce i zagrać 2 mecze na Reymonta przy komplecie publiczności:)
|
Cytat:
Co do tych "łatwych" przeciwników konkurencji z top5, co prawda wszyscy grają w domu (są w przeciwnym cyklu od nas) ale ... ŁKS walczy z mającą ambicje awansu z top2 Wisłą :> Ruch gra z walczącą o utrzymanie Resovią: P (d Stal) - R (w Puszcza) - R (d Chrobry) - Z (w Stal) - P (d GKS T) - mam nadzieję na powtórkę z Niepołomic :) Termalika gra z walczącym o utrzymanie Zagłębiem: Z (d ŁKS) - R (w Chojn.) - Z (d Ruch) - P (w Stal) - R (d Puszcza) - szkoda, że nie grają w Sosnowcu Puszcza gra z walczącą o utrzymanie Odrą: Z (d Chrobry) - R (w Skra) - Z (d GKS T) - Z (w GKS K) - P (d Górnik) - wynik z Katowic poproszę. Spadek z ligi to zazwyczaj duża dziura w finansach więc kto ma jeszcze szansę ten będzie przez te 5 kolejek walczył na całego. |
Realistycznie można założyć że w jednym z tych spotkań będzie niespodzianka i utrata punktów przez mocniejszą drużynę (wszystkie trzy w jednej kolejce to byłby już cud na korzyść Wisły) więc porażka w Łodzi oznacza że w wyścigu o tylko jedno miejsce gonimy 2 lub 3 drużyny (w tym Ruch do którego dystans może wymagać dwóch potknięć)
Dodatkowo mamy niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań, jakakolwiek mała tabelka z 3 drużynami (bardzo możliwa przy tak wyrównanej czołówce) to jesteśmy bez szans (punkty z Puszczą 0-6, z Ruchem 1-4). W Łodzi tylko zwycięstwo, nawet remis może być bolesny. |
Zwycięstwo z ŁKSem dałoby niesamowitego, mentalnego kopa drużynie przed końcówką sezonu.
Nie będziemy znali wyniku Ruchu, w przypadku naszej przegranej i ewentualnego zwycięstwa Chorzowian w sobotę, szanse na awans bezpośredni zmaleją drastycznie. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Dobrze że gramy ten mecz w piątek, jakoś mecze sobotnie nam wybitnie nie służą. Nie zajmujmy sobie głowy innymi rozstrzygnięcia w danej kolejce. |
Gramy w piątek bo Polsat ma największą oglądalność w piątek o 20:30.
ŁKS ma pewne bufory bo za tydzień grają ze zdegradowaną Sandecją. Ale po przegranej z nami odległości w top5 się bardzo zmniejszą. |
Cytat:
|
Cytat:
Ruch wygrywając z nami nie tylko zyskał 3 punkty ale też bardzo mocno odbudował się mentalnie.Widać było po meczu jaki duże ciśnienie na nich spoczywało.Z drużyny mocno niepewnej ostatnio stali się znowu najgrożniejszym rywalem w walce o bezpośredni awans. |
W końcowym rozrachunku - tak. Z tym że aktualnie to my już nie mamy marginesu błędu. Limit porażek w rundzie wykorzystany.
Co do Ruchu to wstrzymalbym się z ocenami aż tak samo gładko jak z Sandecja poradzą sobie z GIEKsa czy Arka. |
Oglądanie się na innych, matematyczne szanse... czas start
Jeśli awans z baraży to tylko 2 mecze u siebie. Inaczej z awansu nic nie będzie. |
Statystycznie wyszło mi, że ciągle mamy ogromne szanse na awans bezpośredni, wystarczy, że ostatnie 4 mecze zagramy ze średnią 3,13 punktu na mecz ;)
|
Echhh.... powtórka z rozrywki z poprzedniego sezonu ... Znów matematyka, statystyka, od następnego meczu już wygramy wszystko :(
|
Cytat:
|
Ruch w....... u siebie od Resovii ...
|
I hultaj. Zajmiemy maks 4-5 miejsce. Czy ktoś jeszcze realnie liczy na awans? Chyba niepoprawni optymiści. Nie z tym parodystą jako trenerem.
|
Ruch znowu daje dupy,co to za beznadziejny zespół.Ale z nami wygrał.
czyli jednak to 2 miejsce jeszcze ciagle jest w zasiegu ...... taka jest ta liga,nie da sie nic przewidziec ,nie ma tu zadnych reguł ani prawidłowosci. |
Śmieszna liga ale to nic odkrywczego. Wystarczy złapać formę na 5-10 meczów i zrobić wynik typu awans bezpośredni/baraże/utrzymanie w lidze. Także nadal jesteśmy w grze o nawet drugie miejsce ale już jest ciężej niż było a kandydatów do walki zrobiło się więcej
|
patrzac na terminarz .....arka moze rozdawac karty
|
Wygrajmy wszystko do końca, nie patrzmy na innych, a awansujemy z 2go miejsca
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Resovia też ma ciekawy terminarz. Łks(już nas nie dotyczy) BBT i Podbeskidzie. Teraz najwięcej mogą zamieszać te teoretycznie najsłabsze drużyny.
|
Trener Ruchu przed meczem z Resovia zapowiadał że będą mieć ciężki mecz, ponieważ Ruch nie czuje się dobrze w ataku pozycyjnym. To tyle w kwestii łatwego terminarza i łatwych rywali.
Jakby nie to bagno wczoraj w Niepołomicach to Odra też by coś ukłuła. A tak po pierwszej dość przypadkowej bramce zaczęło się murowanie bramki Puszczy. Napisze to znowu. Absurdem jest że ciągle mamy szanse na 2 miejsce. Jak widać wszyscy podają nam rękę nawet gdy zaliczamy potężny upadek na glebe. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl