![]() |
Cały stadion ma być skończony w Czerwcu a kiedy oddana zostanie trybuna na miejscu dawnej "C" ?
|
W grudniu ma by gotowa.
|
Ja mam takie pytanko, jak już będzie wybudowany stadion to zamierzają go otynkowac? Bo te szare płyty na D i E wyglądają niezbyt fajnie...
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Co roku budowane, remontowane, poszerzane są kolejne ulice, mimo że o Euro nikt nie słyszał... |
A jakim brakiem wyobrazni trzeba sie wykazac, zeby zostawic uklad komunikacyjny w rejonei stadionu w obecnym stanie? 35 tys ludzi bedzie puszczalo okolice stadionu dobrych kilka godzin.
|
Cytat:
Jedynym rozwiązaniem jest budowa pasów dla busów i współpraca Wisły z MPKa. Bo przecież mamy linie tramwajową pod samym stadionem i warto by to wykorzystać... |
Cytat:
|
Cytat:
Do mniej istotnych zmian z punktu widzenia ułatwień w ruchu przy okazji meczów na Wiśle ma też dojść na ul. Kijowskiej i Czarnowiejskiej. Ta druga oraz Nawojki na całej długości mają być przebudowane na dwupasmowe. Z kolei każde skrzyżowanie na Kijowskiej ma mieć pasy do lewoskrętu. Kijowska jest także przewidziana do przebudowy na trasę dwupasmową. Z Alejami raczej nic nie wymyślą:) ale od Piastowskiej wyglądałoby to już w miarę OK |
Cytat:
|
Fajnie to wygląda moim zdaniem na wizualizacjach ostatniej wersji projektu, gdzie stadion jest otynkowany na biało.
http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/22.jpg |
Cytat:
|
Jeżeli to tynk a nie po prostu wyczyszczony beton ;) będzie co będzie i tak będzie git
|
Cytat:
jestem geodeta i wlasnie robimy mape pod ten projekt przebudowy ulicy nawojki oraz czarnowiejskiej i uwierz mi, ze jest tam miejsce na 4 pasy oraz chodnik. pas drogowy w tym rejonie jest na tyle szeroki, ze wszystko sie tam zmiesci :) |
A jak tam sprawa z przetargami na podziemne parkingi od Reymonta i 3 maja?? Kiedy rozstrzygnięcie??
|
Dokladnie, jakis czas temu na forum komunikacja.krakow.pl byla dosc ciekawa dyskusja na ten temat i jak sie okazalo, tak jak mowi Caps, wszystko sie da :)
|
wiadomo kiedy bedzie calkowicie wyburzona trybuna A i B??
|
do 3 tygodni od rozpoczecia burzenia
|
w Kino Polska idzie właśnie film Jowita z Olbrychskim. Zdaje się, że część zdjeć to na naszym starym stadionie kręcone, jak jeszce była bieżnia, Bramy Brandenburskie , kolumnada i dwie wieże na C w komplecie.
|
Ciekawe kiedy beda wyburzac rygle blizej pawilonu medialnego:)
burzenia rygli od strony trybuny D niestet nie widzialem a kolejny powod dla nielubiejących pawilonu medialnego jest taki ze gdyby go nie bylo prace rozbiorkowe juz by sie konczyly jakby nie byly juz skonczone |
Wiadomo już gdzie dokładnie mają być umiejscowione bramki kontrolne trybuny C z narożnikami włącznie? Bo chyba nie od strony ul. Reymana?!
|
Przecież to oczywiste, niby gdzie miałyby być?
|
ulica Reymana zniknie bedzie tylko deptak i jakos nie wydaje mi sie zeby te bramki mieli dac gdzies indziej :P
|
Bramki mają być w fasadzie trybuny (podobno)
|
Cytat:
Cytat:
|
1000 miejsc to nie za mało jak na stadion na 34.000?
|
do tego parkingi podziemne w okolicy, jeden kolo AR to wiem, a czy jakis drugi powstanie przy błoniach to nie mam pojecia. W zupelnosci wystarczy wg mnie.
|
Jeśli kibice z Krakowa będą jeździć autobusami na mecz, a nie swoimi autami to w zupełności wystarczy. A od strony trybuny D widać już niewielkie wykopki:)
|
Cytat:
- Plac Na Groblach - na ukończeniu, - Nowy Kleparz - trwa przetarg na koncesjonariusza, - przy Muzeum Narodowym - j/w, - przy Akademii Rolniczej. Wszystkie będą budowane na zasadzie koncesji, więc muszą to być inwestycje opłacalne... W sumie wszystkie (6) w/w parkingi mogą dać ok. 3000 miejsc. Oczywiście nie wspominam tutaj o autobusach... Za samą tylko trybuną południową będą 54 takie miejsca. Poza tym stadion ma doskonałe możliwości, aby nie dojeżdżać samochodem pod same bramki trybun. Do tego trzeba przywyknąć, że nie wszyscy wszędzie muszą wjechać autem! Kraków jest tak pięknym miastem, że spacer z rodzinką na stadion to sama przyjemność! |
Taak tylko że Wisła ma też licznych kibiców poza granicami miasta dla nich dojazd już nie jest taki dobry. Poza tym nie wiem czy taki spacer jest we wszystkich rejonach miasta taki bezpieczny ;]
|
Owszem, ale trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz; przynajmniej 3/4 aut przyjeżdżających na mecz to nie są tylko kierowcy, ale również pasażerowie. Czyli 1000 miejsc daje nam prawie 4000 kibiców. Do tego dochodzą jeszcze inne miejsca parkingowe, więc wydaje mi się, że nie będzie tragedii.
|
Cytat:
No,ale nie planujesz zostawic auta na Oświecenia chyba ? Po centrum i okolicach naprawde smierc Ci nie grozi jak sie przespacerujesz. |
A ja mam takie pytanie. Jakby się kiedyś okazało - powiedzmy za 20 lat, że nasz stadion jest jednak za mały, bo te 32 tys. jest na każdym meczu, a spokojnie mogłoby by być i więcej, to jest możliwa w miarę łatwa rozbudowa naszego stadionu, powiedzmy o dodatkowe 10 tys. krzesełek? Np. po przez powiększenie trybun za bramkami? Powiem szczerze, że jeszcze jak nikt na początku tego 10lecia nie myślał o rozbudowie naszego stadionu i jak popatrzyło się na zachodnie stadiony, to zawsze marzyłem że kiedyś doczekam takiego stadionu w naszym Królewskim Krakowie, stadionu na minimum 50 tys. miejsc. Przecież nie jesteśmy małym miastem. Wraz z sąsiadującymi miejscowościami jest nad 1mln i co, nie zapełnił by się taki stadion?
|
Dało by sie powiększyc Trybuny "D" i "E" ale nie wiem o ile by sie powiększył....
|
Może pan O. specjalnie zaprojektował trybuny 17 m od boiska, bo jak kiedyś zabraknie miejsca, to wkopią murawę jeszcze głębiej niż teraz i dorobią z 5 rzędów. Miejsca będzie więcej a piłkarze na wyciągnięcie ręki. To nie żart, patrząc na to co się działo do tej pory, wszystko tu jest możliwe.
|
Na jakiej wysokości będą umieszczone kamery tv? Mam nadzieję że na co najmniej takiej jak jest teraz, albo jeszcze wyżej.
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:46. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl