Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

_gilardino_ 12.06.2009 16:48

Cały stadion ma być skończony w Czerwcu a kiedy oddana zostanie trybuna na miejscu dawnej "C" ?

<wislak88> 12.06.2009 17:00

W grudniu ma by gotowa.

Arkas 12.06.2009 17:46

Ja mam takie pytanko, jak już będzie wybudowany stadion to zamierzają go otynkowac? Bo te szare płyty na D i E wyglądają niezbyt fajnie...

ciacho 12.06.2009 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 744267)
Ja mam takie pytanko, jak już będzie wybudowany stadion to zamierzają go otynkowac? Bo te szare płyty na D i E wyglądają niezbyt fajnie...

Podobno nie ma takich planów.

Fuks 12.06.2009 18:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 744242)
Aha, okey, dzięki za info.

Chociaż np na Reymonta 2-pasmówki sobie nie wyobrażam, gdzie oni tam to wcisną? O_o

a to nie ma byc przypadkiem droga trzypasmowa - w sensie - jeden pas w strone piastowskiej, jeden w strone aleji, i jeden wolny posrodku uzywany zaleznie od potrzeb? :D

Hudy 12.06.2009 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 744294)
a to nie ma byc przypadkiem droga trzypasmowa - w sensie - jeden pas w strone piastowskiej, jeden w strone aleji, i jeden wolny posrodku uzywany zaleznie od potrzeb? :D

Odcinek ul. Reymonta między ul. Piastowską a Chodowieckiego ma mieć pięć pasów. Środkowy, piąty pas będzie przeznaczony zależnie od potrzeb albo dla samochodów jadących na mecz, albo dla wyjeżdżających spod stadionu. Dalej w kierunku Alei Trzech Wieszczów Reymonta ma mieć już po dwa pasy w każdą stronę; ulica jest przewidziana jako dojazd do podziemnego parkingu planowanego przy Uniwersytecie Rolniczym.

ciacho 12.06.2009 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hudy (Post 744302)
Odcinek ul. Reymonta między ul. Piastowską a Chodowieckiego ma mieć pięć pasów. Środkowy, piąty pas będzie przeznaczony zależnie od potrzeb albo dla samochodów jadących na mecz, albo dla wyjeżdżających spod stadionu. Dalej w kierunku Alei Trzech Wieszczów Reymonta ma mieć już po dwa pasy w każdą stronę; ulica jest przewidziana jako dojazd do podziemnego parkingu planowanego przy Uniwersytecie Rolniczym.

Wszystko fanie to wygląda w teorii, ale trzeba mieć niezłą wyobraźnię żeby przy braku Euro w Krakowie wierzyć w realizację tych planów w ciągu najbliższych lat.

Konrad. 12.06.2009 19:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 744307)
Wszystko fanie to wygląda w teorii, ale trzeba mieć niezłą wyobraźnię żeby przy braku Euro w Krakowie wierzyć w realizację tych planów w ciągu najbliższych lat.

Dlaczego?

Co roku budowane, remontowane, poszerzane są kolejne ulice, mimo że o Euro nikt nie słyszał...

Hanex 12.06.2009 19:52

A jakim brakiem wyobrazni trzeba sie wykazac, zeby zostawic uklad komunikacyjny w rejonei stadionu w obecnym stanie? 35 tys ludzi bedzie puszczalo okolice stadionu dobrych kilka godzin.

Konrad. 12.06.2009 20:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanex (Post 744314)
A jakim brakiem wyobrazni trzeba sie wykazac, zeby zostawic uklad komunikacyjny w rejonei stadionu w obecnym stanie? 35 tys ludzi bedzie puszczalo okolice stadionu dobrych kilka godzin.

Sęk w tym, że budowa choćby i pięciu pasów w tamtym rejonie nic nie da, bo i tak auta będą musiały wbić się na Aleje lub Piastowską.

Jedynym rozwiązaniem jest budowa pasów dla busów i współpraca Wisły z MPKa. Bo przecież mamy linie tramwajową pod samym stadionem i warto by to wykorzystać...

medyk 12.06.2009 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 744318)
Sęk w tym, że budowa choćby i pięciu pasów w tamtym rejonie nic nie da, bo i tak auta będą musiały wbić się na Aleje lub Piastowską.

Jedynym rozwiązaniem jest budowa pasów dla busów i współpraca Wisły z MPKa. Bo przecież mamy linie tramwajową pod samym stadionem i warto by to wykorzystać...

dokładnie w dniu meczu powinny działac specjalne linie tramwajowe 2h przed meczem i 2 po

Hudy 12.06.2009 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Konrad. (Post 744318)
Sęk w tym, że budowa choćby i pięciu pasów w tamtym rejonie nic nie da, bo i tak auta będą musiały wbić się na Aleje lub Piastowską.

Jedynym rozwiązaniem jest budowa pasów dla busów i współpraca Wisły z MPKa. Bo przecież mamy linie tramwajową pod samym stadionem i warto by to wykorzystać...

Ul. Piastowska pomiędzy Rudawą a skrzyżowaniem z al. Armii Krajowej będzie przebudowana tak, by w każdym kierunku można się było poruszać dwoma pasami. Ponadto skrzyżowanie Reymonta i Piastowskiej będzie wyposażone w dodatkowe pasy do lewoskrętów. Wszystko po to, by ułatwić dojazd do parkingów podziemnych, które powinny powstać po obu stronach stadionu.

Do mniej istotnych zmian z punktu widzenia ułatwień w ruchu przy okazji meczów na Wiśle ma też dojść na ul. Kijowskiej i Czarnowiejskiej. Ta druga oraz Nawojki na całej długości mają być przebudowane na dwupasmowe. Z kolei każde skrzyżowanie na Kijowskiej ma mieć pasy do lewoskrętu. Kijowska jest także przewidziana do przebudowy na trasę dwupasmową.

Z Alejami raczej nic nie wymyślą:) ale od Piastowskiej wyglądałoby to już w miarę OK

WISŁA 1906 NH 12.06.2009 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 744267)
Ja mam takie pytanko, jak już będzie wybudowany stadion to zamierzają go otynkowac? Bo te szare płyty na D i E wyglądają niezbyt fajnie...

Ja widziałem na tynku (sektor D) próbki farby koloru niebieskiego i było to pomalowane miejscami, różne odcienie koloru niebieskiego więc możliwe że sprawdzali jak to wygląda na tynku :)

M89 12.06.2009 22:25

Fajnie to wygląda moim zdaniem na wizualizacjach ostatniej wersji projektu, gdzie stadion jest otynkowany na biało.

http://www.stadionwisly.info/files/pages/20/22.jpg

ciacho 12.06.2009 22:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hudy (Post 744337)
Do mniej istotnych zmian z punktu widzenia ułatwień w ruchu przy okazji meczów na Wiśle ma też dojść na ul. Kijowskiej i Czarnowiejskiej. Ta druga oraz Nawojki na całej długości mają być przebudowane na dwupasmowe.

Gdzie oni na Czarnowiejskiej chcą niby zmieścić 4 pasy? Przecież to jest niewykonalne.. Chyba że nie będzie chodników.

WILU TS 12.06.2009 22:27

Jeżeli to tynk a nie po prostu wyczyszczony beton ;) będzie co będzie i tak będzie git

Caps 13.06.2009 10:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 744392)
Gdzie oni na Czarnowiejskiej chcą niby zmieścić 4 pasy? Przecież to jest niewykonalne.. Chyba że nie będzie chodników.


jestem geodeta i wlasnie robimy mape pod ten projekt przebudowy ulicy nawojki oraz czarnowiejskiej i uwierz mi, ze jest tam miejsce na 4 pasy oraz chodnik. pas drogowy w tym rejonie jest na tyle szeroki, ze wszystko sie tam zmiesci :)

Pero 13.06.2009 11:14

A jak tam sprawa z przetargami na podziemne parkingi od Reymonta i 3 maja?? Kiedy rozstrzygnięcie??

Hanex 13.06.2009 11:14

Dokladnie, jakis czas temu na forum komunikacja.krakow.pl byla dosc ciekawa dyskusja na ten temat i jak sie okazalo, tak jak mowi Caps, wszystko sie da :)

peterwislak 13.06.2009 11:18

wiadomo kiedy bedzie calkowicie wyburzona trybuna A i B??

Kuba 13.06.2009 11:45

do 3 tygodni od rozpoczecia burzenia

harthausen 13.06.2009 12:50

w Kino Polska idzie właśnie film Jowita z Olbrychskim. Zdaje się, że część zdjeć to na naszym starym stadionie kręcone, jak jeszce była bieżnia, Bramy Brandenburskie , kolumnada i dwie wieże na C w komplecie.

peterwislak 13.06.2009 12:52

Ciekawe kiedy beda wyburzac rygle blizej pawilonu medialnego:)
burzenia rygli od strony trybuny D niestet nie widzialem
a kolejny powod dla nielubiejących pawilonu medialnego jest taki ze gdyby go nie bylo prace rozbiorkowe juz by sie konczyly jakby nie byly juz skonczone

arsfan90 13.06.2009 19:43

Wiadomo już gdzie dokładnie mają być umiejscowione bramki kontrolne trybuny C z narożnikami włącznie? Bo chyba nie od strony ul. Reymana?!

wierny 13.06.2009 20:34

Przecież to oczywiste, niby gdzie miałyby być?

Ivory1906 13.06.2009 20:45

ulica Reymana zniknie bedzie tylko deptak i jakos nie wydaje mi sie zeby te bramki mieli dac gdzies indziej :P

PvD 13.06.2009 21:08

Bramki mają być w fasadzie trybuny (podobno)

szejkspir 13.06.2009 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 744510)
A jak tam sprawa z przetargami na podziemne parkingi od Reymonta i 3 maja?? Kiedy rozstrzygnięcie??

Tutaj znajdziesz odpowiedź :-)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arsfan90 (Post 744746)
Wiadomo już gdzie dokładnie mają być umiejscowione bramki kontrolne trybuny C z narożnikami włącznie? Bo chyba nie od strony ul. Reymana?!

Kołowroty będą umieszczone wewnątrz trybunu wschodniej, zaraz przy wejściach. Mają być tak usytuowane jak bramki alarmowe w sklepach.

Grzadq 14.06.2009 00:27

1000 miejsc to nie za mało jak na stadion na 34.000?

Fuks 14.06.2009 01:02

do tego parkingi podziemne w okolicy, jeden kolo AR to wiem, a czy jakis drugi powstanie przy błoniach to nie mam pojecia. W zupelnosci wystarczy wg mnie.

PhantomRanger 14.06.2009 09:00

Jeśli kibice z Krakowa będą jeździć autobusami na mecz, a nie swoimi autami to w zupełności wystarczy. A od strony trybuny D widać już niewielkie wykopki:)

szejkspir 14.06.2009 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 744869)
1000 miejsc to nie za mało jak na stadion na 34.000?

W najbliższym czasie powstaną/mogą powstać parkingi:
- Plac Na Groblach - na ukończeniu,
- Nowy Kleparz - trwa przetarg na koncesjonariusza,
- przy Muzeum Narodowym - j/w,
- przy Akademii Rolniczej.

Wszystkie będą budowane na zasadzie koncesji, więc muszą to być inwestycje opłacalne... W sumie wszystkie (6) w/w parkingi mogą dać ok. 3000 miejsc.
Oczywiście nie wspominam tutaj o autobusach... Za samą tylko trybuną południową będą 54 takie miejsca.

Poza tym stadion ma doskonałe możliwości, aby nie dojeżdżać samochodem pod same bramki trybun.
Do tego trzeba przywyknąć, że nie wszyscy wszędzie muszą wjechać autem!
Kraków jest tak pięknym miastem, że spacer z rodzinką na stadion to sama przyjemność!

barthok 14.06.2009 13:23

Taak tylko że Wisła ma też licznych kibiców poza granicami miasta dla nich dojazd już nie jest taki dobry. Poza tym nie wiem czy taki spacer jest we wszystkich rejonach miasta taki bezpieczny ;]

Sinoos 14.06.2009 14:43

Owszem, ale trzeba wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz; przynajmniej 3/4 aut przyjeżdżających na mecz to nie są tylko kierowcy, ale również pasażerowie. Czyli 1000 miejsc daje nam prawie 4000 kibiców. Do tego dochodzą jeszcze inne miejsca parkingowe, więc wydaje mi się, że nie będzie tragedii.

El'kabat 14.06.2009 18:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barthok (Post 745030)
Taak tylko że Wisła ma też licznych kibiców poza granicami miasta dla nich dojazd już nie jest taki dobry. Poza tym nie wiem czy taki spacer jest we wszystkich rejonach miasta taki bezpieczny ;]


No,ale nie planujesz zostawic auta na Oświecenia chyba ?
Po centrum i okolicach naprawde smierc Ci nie grozi jak sie przespacerujesz.

licoo 14.06.2009 18:28

A ja mam takie pytanie. Jakby się kiedyś okazało - powiedzmy za 20 lat, że nasz stadion jest jednak za mały, bo te 32 tys. jest na każdym meczu, a spokojnie mogłoby by być i więcej, to jest możliwa w miarę łatwa rozbudowa naszego stadionu, powiedzmy o dodatkowe 10 tys. krzesełek? Np. po przez powiększenie trybun za bramkami? Powiem szczerze, że jeszcze jak nikt na początku tego 10lecia nie myślał o rozbudowie naszego stadionu i jak popatrzyło się na zachodnie stadiony, to zawsze marzyłem że kiedyś doczekam takiego stadionu w naszym Królewskim Krakowie, stadionu na minimum 50 tys. miejsc. Przecież nie jesteśmy małym miastem. Wraz z sąsiadującymi miejscowościami jest nad 1mln i co, nie zapełnił by się taki stadion?

Wojus 14.06.2009 19:19

Dało by sie powiększyc Trybuny "D" i "E" ale nie wiem o ile by sie powiększył....

matt_21 14.06.2009 21:07

Może pan O. specjalnie zaprojektował trybuny 17 m od boiska, bo jak kiedyś zabraknie miejsca, to wkopią murawę jeszcze głębiej niż teraz i dorobią z 5 rzędów. Miejsca będzie więcej a piłkarze na wyciągnięcie ręki. To nie żart, patrząc na to co się działo do tej pory, wszystko tu jest możliwe.

licoo 14.06.2009 23:18

Na jakiej wysokości będą umieszczone kamery tv? Mam nadzieję że na co najmniej takiej jak jest teraz, albo jeszcze wyżej.

KOMINEK 15.06.2009 08:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 744873)
do tego parkingi podziemne w okolicy, jeden kolo AR to wiem, a czy jakis drugi powstanie przy błoniach to nie mam pojecia. W zupelnosci wystarczy wg mnie.

Juz nie AR a UR to po pierwsze a po drugie tego parkingu nie będzie. Prace miały się rozpocząc wiosną tego roku. Przejście podziemne pod Mickiewicza i parking odeszły i nie wrócą


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:46.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl