Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Michał Probierz były trener Wisły Kraków - dyskusje na temat pracy trenera. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8618)

krzycho90tswns 01.10.2012 22:39

Szczerze do Probierza nie mam nic o prócz tego nie umial budowac zespolu wedlug swojej koncepcji i za bardzo byl podlegll na na reke zarzadowi

morganfield 01.10.2012 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1279214)
niech mi ktos przypomnie ktory z ostatnio prowadzacych Wisle trenerow mial tak kompromitujace wyniki i styl wlasnego zespolu zaraz po przepracowanym okresie przygotowawczym ???? :-/

Gdyby liczyć to czym dysponowali to kilku by się znalazło.

AntyMod 01.10.2012 22:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morganfield (Post 1279220)
Gdyby liczyć to czym dysponowali to kilku by się znalazło.


wskaz mi chociaz jednego, za ktorego kadencjii tak by sie druzyna skompromitowala jesli chodzi o styl-punkty- bramki i przygotowanie do sezonu - od mentalnego po fizyczny :D

kot 01.10.2012 22:44

Media podawały, że promotorem powrotu Bednarza do Wisły był Rogala. Działo się to wtedy, gdy Cupiał przepraszał Piechniczka, że zatrudnił w Wiśle Basałaja z Holendrami, którzy ośmielili się bronić przed bezwstydnymi pomówieniami. Z obiecanego mistrzostwa za 1/4 ceny Holendrów, wyszedł Cupiałowi Jacek z Michałem w strefie spadkowej. Usunięto z Wisły Basałaja, wszystkich dosłownie, Moskala i nawet trenerów od przygotowania fizycznego, a nie tylko od przyszłej bazy szkoleniowo-treningowej ( całe szczęście, że pozostawiono faceta od murawy, który chyba podpatrzył co trzeba podczas częstych wizyt pracowników Wisły w Holandii) . Jacek demolka ma więc jeszcze co niszczyć w Wiśle. Pytanie czy mu na to pozwolimy ?? Bo problem nie w samym Bednarzu leży, lecz w Cupiale, który jesli nadal pozostawi Jacka w Wiśle, to ten dokończy demolkę na amen. Pozwalnia wszystko co ma sens i zatrudni tanią silę roboczą, ktora przerobi 100mil zł długu na kolejne 10 dodatkowych co roku. Dlatego tak ważne jest wybicie z głowy Cupiałowi, dalsze używanie Jacka handymana, który potanianiem Wisły polskiej, już sprowadził ją na koniec tabeli, bez szans na redukcje długu, tak teraz, jak i tym bardziej w przyszłości. Obiecanki Rogali i Bednarza okazały się porażką ery Cupiała w Wiśle, więc powinniśmy mu to uzmysłowić, że Bednarz musi odpowiadać za swoje czyny, tak jak i Probierz, lub bardziej nawet, bo obojętnie kto nie będzie trenerem, to nie da rady łatać szkody za Jackiem polującym na wszystko co sensowne w Wiśle. Usunięcie Bednarza z Wisły, to obowiązek kibicowski i właścicielski.

morganfield 01.10.2012 22:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1279222)
wskaz mi chociaz jednego, za ktorego kadencjii tak by sie druzyna skompromitowala jesli chodzi o styl-punkty- bramki i przygotowanie do sezonu - od mentalnego po fizyczny :D

Łaaaaaaaap

AntyMod 01.10.2012 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morganfield (Post 1279224)


ty tak na powaznie ???? :haha: ....bieda nie tylko w klubie ......w umyslach tez ...niestety pokazales ze dalsza konwersacja z Toba nie ma najmniejszego sensu

morganfield 01.10.2012 22:56

Co to jest wieda? hym...?
Uważasz, że za Liczki grali fajną piłkę? To przypomnij mi kto w tamtym sezonie na jesień był najlepszym piłkarzem Wisły, a kto na wiosnę?

AntyMod 01.10.2012 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morganfield (Post 1279227)
Co to jest wieda? hym...?
Uważasz, że za Liczki grali fajną piłkę? To przypomnij mi kto w tamtym sezonie na jesień był najlepszym piłkarzem Wisły, a kto na wiosnę?


porownujesz trenera - ktory badz co badz ale jakos dotoczyl ten wozek do MP - do kolesia ktory doprowadzil ze po 6 meczach Wisla ma 7 pkt -stosunek bramek 5:9 - 11 miejsce w tabeli - NIKT juz nie ma jakiegokolwiek respektu przed ta druzyna i smieje sie z jej stylu cala polska ...prosze cie , prosze cie, prosze cie :haha:

speedfashion 01.10.2012 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 1279178)
Teraz zobaczcie na wyniki Niecieczy pod wodzą Moskala.

A teraz poł forum broni gościa, który poza pięknymi słowami dla Wisły nie zrobił nic dobrego.Miłośnicy stabilizacji, gdzie byliście jak zwalniano Kazia Moskala?

A już jechanie po Arku Głowackim czy Sobolewskim w kontekście obrony notesiarza i gwizdajły to szczyt. Jak Głowacki dawał z siebie wszystko w barwach Wisły to większość tego forum na gówno papu wołało. Albo ma tak krótką pamięć.

Mega to wszystko przykre jest.

Dodam tylko, że dziś u Wiślaków mecz oglądali byli zawodnicy Wisły. Marek Motyka wielokrotnie powtarzał, że Wisła jest fatalna motorycznie...są wolniejsi i słabsi fizycznie od wszystkich drużyn z którymi grali. Kowalik też tak mówił. Ale najłatwiej mówić, że piłkarzykom się nie chce.


Arkadiusz Głowacki, jak napisał Gigant, był dzisiaj dywersantem. Pamiętam jego początki w Wiśle; pamiętam, jak stał się naszym czołowym obrońcą; pamiętam też, że w Turcji nie radził sobie najgorzej. Właśnie na tej podstawie piszę, że dzisiaj coś było nie tak. Nie jego wina (jedynego), ale coś może być na rzeczy, że jest im nie po drodze.
Jeśli więc ktokolwiek (np. Melikson, Genkow, Jaliens, Wilk - KAŻDY) grał przeciw trenerowi, to koszulki z Białą Gwiazdą nie powinien już nigdy założyć. Wisła to klub z tradycjami, tysiącami wiernych kibiców itp. To nie jest prywatny folwark piłkarzyn, które będą tutaj załatwiać swoje sprawy, wyrównywać rachunki itp. Wisła nie może na tym tracić.

Motyka pewnie chce spróbować sił na R22. :)

Najgorsze jest to, że był takie momenty, w których piłkarze pokazali, iż dałoby się dobrze zagrać - np. Melikson z Chrapkiem.

dulli78 01.10.2012 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1279226)
ty tak na powaznie ???? :haha: ....bieda nie tylko w klubie ......w umyslach tez ...niestety pokazales ze dalsza konwersacja z Toba nie ma najmniejszego sensu

Odnośnie Wernera Liczki, to taka ciekawostka z wczoraj, a która może mieć znaczenie w związku z dzisiejszą dymisją Probierza:

Cytat:

Po ponad pięciu latach skończyłem pracować w Baniku Ostrava i chcę teraz poobserwować mecze w Polsce, bo w ostatnich latach nie było to możliwe. Oglądałem już spotkanie Wisły z Lechią, Podbeskidzia z Ruchem, a przede mną mecze Górnika ze Śląskiem i Piasta z krakowianami. Na razie chcę się przypatrzeć grze w waszej lidze. A jak będzie potem? Zobaczymy. Mnie w Polsce zawsze pracowało się świetnie i była dobra chemia z zawodnikami, z którymi miałem do czynienia. Za wcześnie jednak na mówienie o konkretach – tłumaczy Faktowi Werner Liczka, który w naszej ekstraklasie z sukcesami pracował w Polonii Warszawa, Górniku Zabrze czy Wiśle Kraków, z którą w 2005 roku wywalczył mistrzostwo Polski.

wolfy 01.10.2012 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez speedfashion (Post 1279233)
Najgorsze jest to, że był takie momenty, w których piłkarze pokazali, iż dałoby się dobrze zagrać - np. Melikson z Chrapkiem.

Tylko, że to nie były jakieś wypracowane schematy. Indywidualnie taki Chrapek czy Melikson faktycznie wyglądają nieźle, ale nie mogą liczyć na wsparcie kolegów.
Pomysł Probierza na grę jest lekko poroniony: dośrodkowanie czy dzida nie mają do kogo dojść. Do tego Genkov jako egzekutor główek - bez jaj. Pomijam fakt, że na dobrą sprawę tylko Melikson potrafi w tej drużynie dośrodkować...

Ewidentnie, Probierz nie potrafił poskładać tych puzzli. Przy czym trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że wielu kluczowych brakuje.

Nie rozumiem też ciągłego rotowania składem. Były kontuzje, ale czemu para stoperów Czekaj - Bunoza mogła zagrać ze sobą tylko dwa mecze pod rząd? Czemu tak długo zajęło Probierzowi zauważenie, że Garguła to piąta kolumna, skoro każdy normalny człowiek już dawno zanotowałby w tym jego notesiku: "wyp... Gargułę"?

AntyMod 01.10.2012 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1279236)
Odnośnie Wernera Liczki, to taka ciekawostka z wczoraj, a która może mieć znaczenie w związku z dzisiejszą dymisją Probierza:


Nie bede chyba oryginalny i mysle ze nastepca polskiego Pepa bedzie Kula albo Dyzma

Karherop 01.10.2012 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AntyMod (Post 1279222)
wskaz mi chociaz jednego, za ktorego kadencjii tak by sie druzyna skompromitowala jesli chodzi o styl-punkty- bramki i przygotowanie do sezonu - od mentalnego po fizyczny :D

gdzie tam trzeba długo szukac

zimowe przygotowania Skorży 09/10

poczatek rundy :
GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1-0
Wisła Kraków - Arka Gdynia 0-1
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0-0

Skorża podaje się do dymisji ( o ile pamiętam nie było to zwolnienie )

żeby nie było , nie bronie Probierza , ostatnie 2 spotkania przelały czare goryczy , a to że sam podał się do dymisji nie stawia mi go wcale w lepszym świetle

ziz99 01.10.2012 23:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1279238)
...

Ewidentnie, Probierz nie potrafił poskładać tych puzzli. Przy czym trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że wielu kluczowych brakuje.

...

Cytat:

Zdziwienie wywołała też zmiana sposobu trenowania. Na zajęciach u poprzednich szkoleniowców zawodnicy konsekwentnie ćwiczyli wyprowadzanie piłki, od bramkarza poprzez obronę i linię środkową. Gra Wisły oparta była na wielu podaniach. Probierz to zmienił, nakazał częściej zagrywać daleko. Piłkarze zaakceptowali instrukcje nowego trenera, ale nie odczuwali radości z gry. Dziś Wisła ma problem z utrzymywaniem się przy piłce.
Jak to przeczytałem, to już nie miałem wątpliwości, że tylko kwestia czasu jak to wszystko rypnie.

Odnośnie Liczki, to niedawno ktoś pisał, że był widziany na meczu młodej Wisły. Jakby go wybrali to mielibyśmy kolejną personalną/decyzyjną żenadę...

speedfashion 01.10.2012 23:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1279238)
Tylko, że to nie były jakieś wypracowane schematy. Indywidualnie taki Chrapek czy Melikson faktycznie wyglądają nieźle, ale nie mogą liczyć na wsparcie kolegów.

I właśnie w tym momencie w mojej głowie rodzą się 3 pytania. Czy ci koledzy rzeczywiście są tak słabi, że nie potrafią pomóc? Czy może jest to jednak kwestia treningów? A może atmosfera w drużynie jest skrajnie beznadziejna?
Automatycznie nasuwa się odpowiedź, że wszystko po trochę.

Probierz podjął sporo głupich decyzji, chociażby manewrując obroną itd. (szkoda wymieniać). Jednak po usunięciu Garguły zauważył jedną rzecz - my w środku pola potrzebujemy MYŚLENIA. Dlatego przesunął tam Jaliensa, a jemu gra wychodziła całkiem nieźle. Jednak i tutaj można wrzucić kamyczek do ogródka Probierza. Dlaczego tak późno zdecydował się na Chrapka?

Zresztą, co tu dużo gadać. Po meczu z Wartą myślałem (byłem pewny), że nie da się gorzej zagrać. Dzisiaj zostałem brutalnie sprowadzony do parteru. Jak po Probierzu przyjdzie jakiś "zacny ekspert" (szkoda, że Ulatowski idzie do Bełchatowa - może wówczas na forum zapanowałaby zgoda), to dopiero będą jaja. A najpewniej właśnie tak będzie. My po prostu się staczamy. Źli byli Maaskant i Moskal, to przyszedł Probierz. Albo Cupiał się obudzi, albo będzie katastrofa.


Jeszcze taka dygresja na koniec. Otóż kilka znanych mi osób zademonstrowało wspaniałą postawę. Jak przychodził Probierz, to widzieli w nim lekarstwo na wszystkie bolączki (oczywiście - Moskal = "trenerskie zero", Maaskant - zdrajca, sprzedawczyk itp.). Teraz, jak Probierz odchodzi, to jadą z nim równo. Oczywiście, przemyślanej krytyki nie ma w tym ani odrobinę. Ot - taki kibicowski żywioł.

Sialalalala 02.10.2012 00:31

a kto teraz ?
smuda tego nie weźmie przed meczem z Legią
żaden "były Wiślak" się tego raczej nie podejmie bo mają już dosyć bycia strażakami na 1,2 mecze
ogólnie, ktoś zdesperowany musi być albo jakas liczka cazy inna okuka albo jeszcze coś w stylu króla albaniii

szkoda, że gwiazdki nie podadzą się też do dymisji :/

dzollo 02.10.2012 00:44

Bezradność totalna.
Zero pomysłu...koncepcji, tak jakby pierwszy raz spotkali się na boisku.
Co do zaangażowania to ja nie mam jakiś wielkich pretensji, wg.mnie bardziej widać fatalne przygotowanie kondycyjne oraz szybkościowe. Czy odpowiedzialny jest za to Probierz??? Czy możę po prostu cała ferajna opier dala się na treningach a obozy przed sezonem potraktowali jako wakacje? Tego nie wiemy natomiast nic więcej nie pozostaje jak pomachać Probierzowi białą chusteczka na do widzenia i mieć nadzieję, że jego odejście będzie lekiem na całe zło.

A co do Bednarza... facet powinien się leczyć na nogi bo transferami udowodnił, że na głowę już za późno.

For_FuN_ 02.10.2012 01:13

Probierz zachowal sie tak, jak powinien. Gra fatalna, brak stylu...czy zmiana trenera cos da? Jesli to bedzie ktos z glowa na karku, to pewnie tak. Ale z drugiej strony, nie oczekujmy cudow. Nie ma klasowych pilkarzy, nie ma kto podawac i nie ma kto strzelac. Gorna polowka tabeli powinna byc, ale nie puchary, czy MP. Tego z emerytami, kopaczami ktorzy chca odejsc i z mlodymi bez umiejetnosci, nie da sie osiagnac.

P.S - Wszystko wskazuje na to, ze bedzie to Smuda, czyli pogrzeb Wisly. "Zalatwil" kadre, zalatwi i nas. Trener, ktory ostatni znaczacy sukces osiagnal w XX w. :D. O sferze pozaboiskowej/wizerunkowej nawet nie wspominam.

<Crasch> 02.10.2012 04:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1279236)
Odnośnie Wernera Liczki, to taka ciekawostka z wczoraj, a która może mieć znaczenie w związku z dzisiejszą dymisją Probierza:

Pewnie czuje że może dsotać pracę w Wiśle, a co by nie było kiedyś mistrzostwo przecież z nią zdobył...;/

Co do Probierza, to dawno w Polsce nie widziałem kogoś kto by się sam podał do dymisji, nie szlo mu w Wiśle, więc się zwolnił. A muszę przyznać że to był pierwszy trener o którym mówilem że pod jego kierunikem Wisła się cofa a nie rozwija. Z ostatnich trzech trenerów, najlepiej Wisła grała za Moskala, zajebiście wręcz, ale na to potrzeba bylo czasu, on go nie dostal;/

Barti 02.10.2012 05:15

Trzeba sobie jasno zadać pytanie. Zawiodła taktyka, przygotowanie sportowe i mentalne, czy też możliwości obecnych graczy Wisły są ograniczone? Po uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie, można się zastanawiać co dalej...

cfa 02.10.2012 06:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <Crasch> (Post 1279253)
Pewnie czuje że może dsotać pracę w Wiśle, a co by nie było kiedyś mistrzostwo przecież z nią zdobył...;/

Co do Probierza, to dawno w Polsce nie widziałem kogoś kto by się sam podał do dymisji, nie szlo mu w Wiśle, więc się zwolnił. A muszę przyznać że to był pierwszy trener o którym mówilem że pod jego kierunikem Wisła się cofa a nie rozwija. Z ostatnich trzech trenerów, najlepiej Wisła grała za Moskala, zajebiście wręcz, ale na to potrzeba bylo czasu, on go nie dostal;/

Też tak uważam, że jego zwolnienie to jeden z większych błędów. Większy nawet niż zatrudnienie Jacka Bednarza no ale cóż nikt nie dawał gwarancji, że gra u Moskala się poprawi :(

tommiyacht 02.10.2012 06:51

Piłkarze dupy nie urywają ale skład mamy na miejsce w tabeli które , zeby go zobaczyc, nie wymaga kliknięcia na przycisk "rozwiń".

mam nadzieje ze dymisja nie zostanie przyjeta. Wtedy to bedziemy w dupie dopiero. Jesli jednak tak to w tym sezonie pozostaje nam jeszcze jeden mecz w PP i walka o utrzymanie. Robic roz....... w strukturach klubu, zrownac to gowno z ziemia i od nowego sezonu walczyc o prawdziwe cele miarodajne do tradycji i ambicji tego klubu.

najbardziej zal mi Meliksona, goscia tu nie powinno byc, niszczymy mu kariere, juz to zrobilismy.

iiYama 02.10.2012 06:52

Meczu nie oglądałem ale czytam że było cieniutko. Coś wam powiem.

Ciężko rzec czy chcieli zwolnić Probierza, czy mają w dupie swoje obowiązki. Ale z pewnością grajki widzą co się dzieje w klubie, jaki jest roz......., sprzedawanie, chaos, brak pomysłu na zarządzanie, ile jest problemów itd. I to napewno wpływa też na zaangażowanie, koncentrację, nerwowość i chaos na murawie. Nie wiemy czy ktoś z klubu z piłkarzami rozmawia. Przecież taki Głowacki czy Iliev grali w kilku miejscach i czują że w klubie się .......i, trener próbuje ich za mordę trzymać choć nie ma u nich respektu etc.

Taki Melikson jak kolega wyżej przytoczył. Kto inny go sprowadzał, inne cele przed nim stawiano. Teraz jest w dupie, nie ma z kim grać, z kim pogadać. Wiem - jeśli jest profesjonalistą powinien gryźć boisko, ...

Ta drużyna to chaos nie przez swoje indywidualne umiejętności piłkarskie. Ale przez brak zgrania, brak wspólnego nakreślonego celu, brak chemii w zespole, brak atmosfery w klubie, brak porozumienia z trenerem etc.

Maaskantowi trzeba oddać jedno. Po przyjściu udało mu się w kilka tygodni jako-tako skonsolidować drużynę. Również był zlepek indywidualności ale dał radę to poprawić, zacieśnić ten organizm. I w klubie też była jakaś stabilność, pomysł, praca.

Dziś widać że w klubie jest burdel i że Probierz jest gorszym psychologiem, że jego pomysł na bycie hersztem zespołu nie wypalił.

Co ma zrobić Cupiał? Nie mam pojęcia. Po części on tego piwa nawarzył. Jeśli liczy się dla niego już tylko stan konta będziemy kwiczeć. Jeżeli ma jeszcze w sobie krztę ambicji i pasji jest szansa na odbudowę w powiedzmy 1-2 lata. Ale napewno nie z gościem pokroju Bednarza jako dyrem i Smudą jako trenerem.

AYALA 02.10.2012 06:56

trener Piasta - Marcin Brosz twierdzi że jego praca przynosi sukcesy bo pracuje w Gliwicach od 3 lat i widzi wiele rzeczy których wcześniej nie dostrzega. W Wiśle to byłoby niemożliwe przy Panu Cupiale.

Nie wiem czy to jest dobry pomysł ze zwolnieniem Probierza bo KTO ZA NIEGO ? Dyzma...wypalony jak wielu trenerów po 65 roku życia.....i pewnie skłóci zawodników.

dynek.pl 02.10.2012 07:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cfa (Post 1279257)
Też tak uważam, że jego zwolnienie to jeden z większych błędów. Większy nawet niż zatrudnienie Jacka Bednarza no ale cóż nikt nie dawał gwarancji, że gra u Moskala się poprawi :(

Takiej gwarancji nikt nie da ale ja drużyna ma swój jakiś powtarzalny, wytrenowany styl to można przypuszczać, ze wyniki prędzej czy później przyjdą, a jak tego nie ma to zawsze będzie gra od przypadku do przypadku jak za Probierza.
Za Moskala zagraliśmy najlepszy mecz w ogóle w tym roku ze Standardem i najlepszy mecz ligowy z Zagłębiem (które notabene okazało się później najlepszą drużyną wiosny) - minęło raptem 7 miesięcy, drużyna się aż tak bardzo nie zmieniła, a jesteśmy w ciemnej dupie. Masakra. "... nie rusz Kazika bo zginiesz" i Cupiał "zginął" :)

<Crasch> 02.10.2012 07:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzywy (Post 1279216)
Probierz Jesteś zerem dobrze wiesz,
I raczej zostanie Tobie tak,
Jesteś zerem dobrze wiesz,
Dlatego sorry ale teraz bardzo proszę Cię:

Wypierdalaj stąd!
Wypierdalaj stąd!
Wypierdalaj stąd!
Wypierdalaj stąd!

Wypierdalaj stąd!
Wypierdalaj stąd!
Wypierdalaj stąd!

Probierz podając się do dymisji zachował twarz, należy mu sie za to szacunek i życzyc powodzenia w nowym klubie. Szkoda że w Wiśle mu się nie powiodlo mimo wszystko uważam że ma potencjal trenerski, musi tylko pojeździć i się pouczyć na zachodzie, bez tego daleko nie zajedzie.

jaszczur90 02.10.2012 07:17

Nie rozumiem, czemu wszyscy mają tylko pretensje do Probierza. Owszem, miał trochę czasu żeby to lepiej poukładać, ale do cholery niech piłkarze też zaczną pracować odpowiednio na swoją pensję. Klub powinien również i piłkarzy ukarać za podejście do wykonywanego zawodu.

jacekbum 02.10.2012 07:54

Dla mnie diagnoza jest oczywista spieprzony okres przygotowawczy,innego wytłumaczenia tak dramatycznej gry nie ma.Wystarczy spojrzeć w jakim tempie ruszają się zawodnicy innych drużyn np Piast wczoraj zapieprzali do 90minuty szybko wyprowadzali akcje ,naciskali naszych obrońców i sił im nie brakowało.
Nie wierzę,że Meliksonowi nie chce się grać ,dobra gra to dla niego jedyny ratunek na spełnienie marzenia i odejściu do lepszego klubu w styczniu a teraz Melikson wygląda dramatycznie podobnie jaki inni.

Rozsądne wyjście niech Kulawik poprowadzi Wisłe w następnym meczu a nowego trenera dawać od poniedziałku aby miał chociaz te 2 tygodnie pełne.
Najlepszy byłby trener z nazwiskiem który byłby autorytetem dla naszych grajków przy którym mogliby podnosić umiejętności taki trener który da im nowa motywacje,jeżeli nie stać nas na takiego trenera to trzeba brać Lenczyka do końca sezonu, Lenczyk potrafił Śląsk wydostać z gówna i wprowadzić do pucharów więc z Wisłą może być podobnie.Innej lepszej polskiej opcji obecnie nie widzę.

it 02.10.2012 08:00

Wszyscy tylko, Probierz to, Probierz tamto.

Pamiętajmy jednak, że Probierz przychodząc pół roku temu do klubu, zmienił cały sztab, łącznie z trenerem przygotowania fizycznego.
Maaskant zostawił wszystkich, a z Kaziem jako asystentem się nawet zaprzyjaźnił.

Jak to przygotowanie teraz wygląda?
Nie ma ani szybkości, ani dynamiki, ani siły.
Bahr był w klubie od wielu lat, drużyna była zwykle dobrze przygotowana do sezonu, zdarzały się jedynie kilkutygodniowe kryzysy. Znał od podszewki wszystkich piłkarzy.
Teraz efekty pracy nowego trenera przygotowania fizycznego widać gołym okiem.
To samo dotyczy trenera bramkarzy.
Najlepiej nasi bramkarze prezentowali się za Stignaciu, całkiem nieźle za Primela.
Teraz jest taka sama kupa jak z przygotowaniem fizycznym pozostałych.

Dodając do tego brak chemii między trenerem a zawodnikami, eksperyment pt. "Probierz w Wiśle", nie mógł się udać.

Nie wiem kim będzie nowy trener, nie wiem co zrobią działacze, ale na ich miejscu przeprosiłbym się szybko z Bahrem.

Dariook 02.10.2012 08:12

Srata tata z tym przygotowaniem. Polonia wam nie dala do myslenia ?

it 02.10.2012 08:17

Miło, że zwracasz się do mnie per "wy", choć byłoby milej, gdybyś to robił w sposób bardziej kulturalny.
Mecz z Polonią oglądałem, tak jak wszystkie inne i we wszystkich widziałem efekty złego przygotowania do sezonu.
Niezależnie od tego, czy piłkarze grali na zwolnienie trenera, są po prostu słabo przygotowani.
A jedno może być pochodną drugiego.

Dariook 02.10.2012 08:26

Po 1. Nie zwracalem sie bezposrednio do Ciebie.
Po 2. NIe mialem na mysli naszej postawy w meczu z Polonia, ale sama Polonie ktora prezetuje sie o niebo lepiej a jednak za specjalnie do sezonu sie nie przygotowywala.

7 kotów 02.10.2012 08:34

Kazdy piszacy: "Lenczyk" chyba zapomnial gdzie ten dziad pracowal 3 sezony temu.

AYALA 02.10.2012 08:38

pada nazwisko Liczki ...... o boshe... on prawie spuścił Banika do 2 ligi Czeskiej w tamtym sezonie i go wylalali. W POlsce dłużej niż pół roku nigdzie nie pracował.To już wole żeby Probinho został bo Nawałka z Zabrza nie odejdzie niestety

7 kotów 02.10.2012 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 1279270)
Nie rozumiem, czemu wszyscy mają tylko pretensje do Probierza. Owszem, miał trochę czasu żeby to lepiej poukładać, ale do cholery niech piłkarze też zaczną pracować odpowiednio na swoją pensję. Klub powinien również i piłkarzy ukarać za podejście do wykonywanego zawodu.

Zadna grupa, w zadnym zawodzie, nie bedzie dobrze pracowac jesli kierownik nie zna sie na swojej pracy. A MP trenerem jest beznadziejnym.
A na koniec potwierdzil tylo to o czym sie mowilo od dawna: to szczur, uciekajacy zawsze wtedy gdy zespolowi nie idzie.
Zwial z Widzewa, z Jagiellonii, z ŁKS-u uciekl gdy pojawila sie lepsza finansowo oferta.
Szczur z zerową lojalnościa.
Najslabszy trener ostatniego 15-lecia w Wisle.

Lezy w Wisle przygotowanie kondycyjne, taktyczne, atmosfera w druzynie. Mamy fatalne miejsce w tabeli, bardzo zly terminarz i 3 dni do prestizowego meczu na Legii. Nie znajduje absolutnie zadnych pozytywnych slow aby okreslic zachowanie MP.
Zepsuł tyle ile mogl.

Piszecie, ze zachowal sie honorowo. Gowno prawda. Uciekl przed odpowiedzialnością. Szczur.

tommiyacht 02.10.2012 08:43

http://img.myepicwall.com/i/2012/10/...jpg?1349094740

jacekbum 02.10.2012 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1279285)
Srata tata z tym przygotowaniem. Polonia wam nie dala do myslenia ?

Dariook a mówi Ci coś tzw zajechanie? jak piłkarza zajedziesz to jest gorzej niz jak piłkarza krócej przygotowywujesz do sezonu.Polonia na razie wygląda dobrze ale zauważ mamy 6 kolejke w meczach w Gdańsku w Krakowie w Warszawie mieli kryzys w okolicach 60 minuty nawet komentatorzy w c+ to zauważali,wtedy Polonia miała już wyniki korzystne i mogła się bronić a gdy sił brakuje łatwiej jest bronić się niz atakować.

Większość zawodników zdobywała mistrzostwo Polski więc chyba nie myślisz,że nagle pozapominali jak gra się w piłke i stali się z mistrzów zespołem broniącym przed spadkiem.
Oni chcą wygrywać ale jeżeli zostali zle przygotowani do sezonu to nie ma co dziwić się,że chcą ale nie mogą i ich gra wygląda na brak ambicji.

Oldpara 02.10.2012 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1279285)
Srata tata z tym przygotowaniem. Polonia wam nie dala do myslenia ?

No właśnie Polonia jedzie na świeżości, a Wisła wygląda na zajechaną - zdychają w 60 minucie, ruszają sie jak ślimaki, spóźniają się z interwencjami, przegrywają pojedynki biegowe. Jak sie tak gra, to żadnego schematu nie zrealizujesz, nawet jak go wyćwiczysz.

Zupełnie jak z czasów Levadii. A przypuszczam, że Polonia przez brak slidnego przygotowania na tej świeżości nie pojedzie za długo i to się na nich odbije.

Do tego kompletny brak chemii między trenerem i zawodnikami, i ogólny marazm.

Swoją drogą - nie kumam dalczego zamienił Bunozę na Głowackiego, skoro w ostatnich 2 meczach nie straciliśmy bramki, a Czekaj mówił, że mu się dobrze z Bunozą gra? Wstawił Głowę na zasługi? No to jak miał mieć chemię w szatni?

Generalnie lubie Probierza, ale ewidentnie z Wisłą sobie nie poradził. Dobrze że odchodzi.

kha1 02.10.2012 08:51

Krew mnie zalewa:

Czekaj: - Nie wypowiadam się, niech trener to zrobi.

Przecież to jawne pokazywanie, że wszystko idzie na trenera. Dramat, po prostu dramat Wisły.

Pablo84 02.10.2012 08:53

Mam nadzieję, że zostanie a Cupiał pokaże kopaczom,że zwalniając coraz to innych trenerów chuja zdziała.
P.S
Dlaczego Sobolewski nie gra? :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl