Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

1q2 27.11.2008 17:01

Niestety u nas tez jest pare osob dla ktorych sam fakt ze jestesmy Wisla ,powinien rownac sie z corocznym mistrzem.

Clapham 27.11.2008 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 634829)
Dobra wypowiedz Urbana.
To jest tak wlasnie jak sie rozkreci wokol siebie mir nadzwyczajnosci.
Legia nie ma ani wybitnej historii pucharowej, ani super wynikow w kraju.
"Jest tak dlatego, że Legia od zawsze jest w I lidze Panie Janku i zawsze w czołówce tabeli" - z legialive.pl
Everton tez nigdy nie spadl, a wybitnym klubem nie jest.

Ja Cie przepraszam i z calym szacunkiem ale co Ty opowiadasz?

Za Legia Live:
  • Puchar Mistrzów/Liga Mistrzów
  • 1970 - Półfinał, 1971 - Ćwierćfinał, 1996 - Ćwierćfinał
  • Puchar Zdobywców Pucharów
  • 1965 - Ćwierćfinał, 1982 - Ćwierćfinał, 1991 - Półfinał
  • Puchar UEFA
  • 1969, 1986, 1997 - 1/8 finału
  • Puchar Intertoto
  • 1968 - Zwycięzca, 1974 - Finał, 1977 - Final
Pokaz mi kto jeszcze w Polsce ma porownywalna historie pucharowa? Legia Evertonem polskiej ligi?
Sa kluby, ktore maja wiecej mistrzostw, Legia ma ich 8. Jakby Legia nie byla nadzwyczajna, to by wzbudzala takie emocje jak GKS Belchatow, wiec nie opowiadaj takich rzeczy.

wolfy 27.11.2008 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 634829)
Dobra wypowiedz Urbana.
To jest tak wlasnie jak sie rozkreci wokol siebie mir nadzwyczajnosci.
Legia nie ma ani wybitnej historii pucharowej, ani super wynikow w kraju.
"Jest tak dlatego, że Legia od zawsze jest w I lidze Panie Janku i zawsze w czołówce tabeli" - z legialive.pl
Everton tez nigdy nie spadl, a wybitnym klubem nie jest.

Wiesz, a ja coś czuję, że to jest to w równym(albo i większym) stopniu problem nasz, co ich. Przypomnę tylko o karuzeli trenerskiej pod hasłem "Wielka Wisła musi wygrywać zawsze i z każdym".

Clapham - tak, tak, jesteście nadzwyczajni, ba - czasem wręcz "specjalni". 7 nie chciał obrazić waszego majestatu, pewnie zaraz grzecznie przeprosi.

Clapham 27.11.2008 17:11

Bez jaj, nie o to chodzi, tylko glupoty opowiada, wiec naprostowuje :) Jakbys przeczytal moje wczesniejsze posty to bys wiedzial, ze jestem za oddawaniem szacunku wszedzie, gdzie sie nalezy.

Uwazam, ze Urban dal straszliwie ciala, bo tak to on moze sobie wlasnie opowiadac w Belchatowie albo Lubinie, ale nie w ZADNYM szanujacym sie klubie w Polsce.
Wyobraz sobie, ze Skorza mowi cos rownie nie na miejscu. Porazka.

7 kotów 27.11.2008 17:13

Zwazywszy na latwosc w pozyskiwaniu kazdego zawodnika grajcego w Polsce to te bombowe sukcesy maja do dupy.
Legia jest utytulowanym klubem, ale bez przesady. W polfinalach PEMK gral i Widzew, w cwiercfinalach kilka innych druzyn, a p. intertoto zdobyla etz Polonia Bytom.

A biorac pod uwage ta ich "niespadalnosc" i w ogole niby obecnosc w czubie od wojny, to wyniki w Polsce maja juz naprawde kiepskie.


PS.
Za pare lat obecni 12-13 latkowie z wypiekami na twarzy beda Twoje ostatnie zdanie mowic w kontekscie Lecha :)

harthausen 27.11.2008 17:19

Wypowiedź Urbana obiektywnie prawdziwa ale głupia i niepotrzebna przy fusze jaką aktualnie wykonuje.
Jak się jest trenerem jakiegoś klubu to na zewnątrz się idzie w zaparte, że najlepszy na świecie. Zwykła lojalność wobec pracodawcy i kibiców.

Dla nas Wisełka najlepsza i najwspanialsza. Dla łodzian Widzew. Dla Ślązaków Górnik i Ruch, dla poznaniaków Lech, no to dla warszawian Legia. Toż to oczywiste.

U nas na temat Wisełki pieje DP i GK, w Poznaniu o Lechu Gazeta Poznańska, na Śląsku o swoich chyba jakiś ich dziennik, nazw lokalnych gazet nie za bardzo znam, ale na pewno coś tam jest.

A o Legii piszą lokalne warszawskie GieWu, PS , Rzepa czy tamtejsze telewizje. I chwalą swoich, normalka. A że te gazietki czy rozgłosnie są jednocześnie ogólnopolskie, to się niektórym w główkach poprzewracało :)

Clapham 27.11.2008 17:20

Ostatnie zdanie jest po to, zebys mogl sie wczuc, a takze z grzecznosci, bo jestem na forum Wisly :)
Nie mam zamiaru sie z Toba klocic, wiadomo, napinka musi byc, ale nie zaprzeczysz, ze Legia jest klubem budzacym wiele emocji i majacym stale miejsce wsrod najwiekszych klubow polskich.
Wypowiedz Urbana jest po prostu niesmaczna z ust badz co badz trenera Legii. Nie zdziwilbym sie, gdyby zaraz zaczal ogladac biale chusteczki.

wolfy 27.11.2008 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Clapham (Post 634839)
Bez jaj, nie o to chodzi, tylko glupoty opowiada, wiec naprostowuje :) Jakbys przeczytal moje wczesniejsze posty to bys wiedzial, ze jestem za oddawaniem szacunku wszedzie, gdzie sie nalezy.

Uwazam, ze Urban dal straszliwie ciala, bo tak to on moze sobie wlasnie opowiadac w Belchatowie albo Lubinie, ale nie w ZADNYM szanujacym sie klubie w Polsce.
Wyobraz sobie, ze Skorza mowi cos rownie nie na miejscu. Porazka.

Nikt nie twierdzi, że nie jesteście utytułowani, ale są kluby z większym dorobkiem.

A gdyby Skorża powiedział coś podobnego, to - w odróżnieniu od naszych forumowych pokemonów - wcale bym się nie obraził. Nie jesteśmy pępkiem świata, na każdy sukces musimy zapracować. "Wielka Wisła" to wymysł dzieciaków nie mogących sobie poradzić z tym, że finansowo już nie dominujemy w lidze i taki Lewandowski może najzwyczajniej w świecie wybrać Lecha zamiast nas.

1q2 27.11.2008 17:26

Ja tez nie widze niczego niestosownego w slowach Urbana.

Clapham 27.11.2008 17:29

A ja sie dziwie, ze tak uwazasz, wolfy. A raczej nie wierze, bo jezeli takie jest podejscie trenera, to co to mowi o ambicjach druzyny? Ani Legia ani Lech ani Wisla nie musza sobie odmawiac ambicji bycia wielkimi, pokazaly to druzyny z Grecji i Turcji, ktore jeszcze pare lat temu pykalismy jak chcielismy, a teraz trzesiemy przed nimi porami.

AYALA 27.11.2008 17:31

http://www.futbol.pl/index_0001.php?m_ID=12134&key=4803

ciekawy wywiad z Heniem, warto obejrzec.Ogólnie mówiąc Kasper powiedział że polscy piłkarze nie maja po co wybierac sie zagranice bo i tak nie maja tam większych szans żeby zaistniec bo są zbyt słabi technicznie.
Kilka dni wcześniej nieco sfrustrowany Heniek powiedział że nie ma różnicy w grze jego Górnika z zespołami z pierwszej trójki.
- Może niektórych zaskoczy to, co powiem. Dla mnie różnica między Polonią Warszawa, Wisłą Kraków i innymi drużynami z czołówki a nami polega na tym, że oni mają po 31-30 punktów, a my 9. Grą niewiele się różnimy - podkreśla Kasperczak.
http://www.sports.pl/g/ArtykulyFotog...6903003636.jpg

wolfy 27.11.2008 17:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 634852)
http://www.futbol.pl/index_0001.php?m_ID=12134&key=4803

ciekawy wywiad z Heniem, warto obejrzec.Ogólnie mówiąc Kasper powiedział że polscy piłkarze nie maja po co wybierac sie zagranice bo i tak nie maja tam większych szans żeby zaistniec bo są zbyt słabi technicznie.
Kilka dni wcześniej nieco sfrustrowany Heniek powiedział że nie ma różnicy w grze jego Górnika z zespołami z pierwszej trójki.
- Może niektórych zaskoczy to, co powiem. Dla mnie różnica między Polonią Warszawa, Wisłą Kraków i innymi drużynami z czołówki a nami polega na tym, że oni mają po 31-30 punktów, a my 9. Grą niewiele się różnimy - podkreśla Kasperczak.

:rotfl:

Jak to skomentować?
Może:
"Zwycięstwo nie wymaga wytłumaczeń, porażka - nie pozwala na żadne".

Marszałek 27.11.2008 17:47

Tu nie chodzi o to,ze ja narzekam,że piszą o Amice, tylko o ty,że śmieszno jest z tym co piszą. Czytajcie ze zrozumieniem, dwa razy i powoli.

W dziejszym meczu to stawiam na delikatne 1-0 dla CKSAA lub remis bezbramkowy. Różnicy w kulturze gry nie będzie aż tak widać,bo CSKA tość topornie gra,ale technicznie nie ma co porównywać, na korzyść Rosjan. Wstydu na pól Europy i caly Kaukaz, jaki swego czasu za sprawą ówczesnego Lecha meliśmy powody, po porażce z Terekiem Grozny, obecnie nam nie grozi, bo porażka z CSKAA, wstydem nie będzie,ani tym bardziej zaskoczeniem.

EDit. Bardzo dobra wypowiedź Urbana. Naprawdę nie ma sieco podniecać naszymi klubami,bo wobec Europy to my tutaj kopiemy sobie osiedlowo.

sq 27.11.2008 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 634862)
Tu nie chodzi o to,ze ja narzekam,że piszą o Amice, tylko o ty,że śmieszno jest z tym co piszą. Czytajcie ze zrozumieniem, dwa razy i powoli.

W dziejszym meczu to stawiam na delikatne 1-0 dla CKSAA lub remis bezbramkowy.

u nas większość to realiści więc...3:0 dla CSKA
a optymiści 1:1

temat odpowiedniejszy do tego jest tutaj:
http://www.wislakrakow.com/forum/sho...t=989&page=119

warszawiak&vendeta 27.11.2008 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 634829)
Dobra wypowiedz Urbana.
To jest tak wlasnie jak sie rozkreci wokol siebie mir nadzwyczajnosci.
Legia nie ma ani wybitnej historii pucharowej, ani super wynikow w kraju.
"Jest tak dlatego, że Legia od zawsze jest w I lidze Panie Janku i zawsze w czołówce tabeli" - z legialive.pl
Everton tez nigdy nie spadl, a wybitnym klubem nie jest.

Nie wiem czy razem wzięci z resztą klubów w Polsce, z wyjątkiem Górnika, macie tyle sukcesów w pucharach co Legia, więc też bez przesady.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 634840)
Zwazywszy na latwosc w pozyskiwaniu kazdego zawodnika grajcego w Polsce to te bombowe sukcesy maja do dupy.

Legia była mocna, ale nie aż tak żeby sobie podbierać piłkarzy z górniczych klubów takich jak Zabrze czy Bytom. Niewielu piłkarzy ze Śląska trafiło do Legii.
W tamtych czasach (46-89) większość tytułów mistrzowskich jechala na Śląsk i nie było to przypadkiem. Znamienne jest, że od 89 roku wszystkie górnicze kluby zaczeły się staczać po równi pochyłej.

Szczurek_PB 28.11.2008 07:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez warszawiak&vendeta (Post 635107)
Nie wiem czy razem wzięci z resztą klubów w Polsce, z wyjątkiem Górnika, macie tyle sukcesów w pucharach co Legia, więc też bez przesady.


Legia była mocna, ale nie aż tak żeby sobie podbierać piłkarzy z górniczych klubów takich jak Zabrze czy Bytom. Niewielu piłkarzy ze Śląska trafiło do Legii.
W tamtych czasach (46-89) większość tytułów mistrzowskich jechala na Śląsk i nie było to przypadkiem. Znamienne jest, że od 89 roku wszystkie górnicze kluby zaczeły się staczać po równi pochyłej.

Z tym wyjątkiem, że Polonia Bytom nie była klubem górniczym

Lemoniadowy Joe 28.11.2008 09:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez warszawiak&vendeta (Post 635107)
Nie wiem czy razem wzięci z resztą klubów w Polsce, z wyjątkiem Górnika, macie tyle sukcesów w pucharach co Legia, więc też bez przesady.


Legia była mocna, ale nie aż tak żeby sobie podbierać piłkarzy z górniczych klubów takich jak Zabrze czy Bytom. Niewielu piłkarzy ze Śląska trafiło do Legii.
W tamtych czasach (46-89) większość tytułów mistrzowskich jechala na Śląsk i nie było to przypadkiem. Znamienne jest, że od 89 roku wszystkie górnicze kluby zaczeły się staczać po równi pochyłej.

sam sobie odpowiedziałeś lepsze wyniki miały te kluby którym nie podbieraliście piłkarzy, reszta nie może sie z wami równać bo im "kradliście" graczy :)

ale bez przesady np. Widzew czy Wisła też miały dobre momenty na ile oczywiście można było je mieć grając wychowankami (Wisła)

szczebrzeszcz 28.11.2008 13:35

dajcie se siana :)
;-)

warszawiak&vendeta 28.11.2008 17:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szczurek_PB (Post 635195)
Z tym wyjątkiem, że Polonia Bytom nie była klubem górniczym

Racja, to Szombierki były górnicze:)

Krissu 28.11.2008 17:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 635214)
na ile oczywiście można było je mieć grając wychowankami (Wisła)

No tu akurat się nie zgodzę.
Wisła to była kopalnia talentów w latach 70.
Jednocześnie znana była z wzorowego tych talentów marnowania. Niestety tylko jedno mistrzostwo w tym okresie nie było przypadkiem.
Michal Vican legendarny trener Ruchu Chorzów stwierdził w 1975 roku, że bardzo chętnie zostałby trenerem Wisły, bo nie może patrzeć jak marnują tu talenty.

dynek.pl 28.11.2008 18:39

Niezly mecz w Belchatowie. Gornik zaskakujaco dobrze - wlasciwie to po pierwszej polowie przy lepszej skutecznosci to juz mogliby sobie dopisywac 3 punkty.

ja_ka_ 28.11.2008 19:07

1:0 dla PGE ładna asysta Garguły.a w I połówce Górnik grał nawet nieźle

Niebieski1920 28.11.2008 19:42

Legia az tak nie wybija sie od reszty polskich klubow w osiagnieciach w Europie. Gornik byl w finale PZP, Widzew w polfinale PM, Ruch w cwiercfinale PM i PUEFA, Wisla w cwiercfinale PM, Stal Mielec w cwiercfinale PM....Bytom tez wygral Intertoto, Ruch byl w finale. Gornik eliminowal Rome, Widzew Liverpool i Juventus...ITD, ITP

Wasze skucesy w Polsce to juz w zupelnosci mozna obalic, bo leb na szyje bije was Ruch z Gornikiem.

Co do upadku klubow slaskich po PRL to trudno sie dziwic, skoro w obu tych klubach prazez 20 lat byla pustka, a w dzisiejszych czasach jest to najwazniejsze. Legia jest z stolicy i o wieksze pieniadze jest latwiej niz w takim 114 tysiecznym Chorzowie czy 150-tysiecznym Zabrzu.

Wyobraz sobie, ze u was presja wyniku nie jest ani ciut wyzsza niz np u nas, bo w Ruchu kibice ciagle wymagaja zdobywania Mistrzostwa Polski, mimo ze realnie patrzac na to nie ma szans. Jesli jutro nie wygraja z Wisla to pilkarze moga miec bardzo goraco.

dynek.pl 28.11.2008 19:48

Czy realizator transmisji z Gdanska jest najebany ?

Najpierw na rozpoczecie znaczki Polonii i Wisly, a potem pokazuja wywiad z Zielinskim i glos innego kolesia: "przede mna trener Legii Jan Urban" :D No jaja normalnie - az pomyslalem co to prima aprilis.
Ciekawe jakie sklady pokaza ?

harthausen 28.11.2008 19:56

w coraz ładniejszym stylu Górnik tonie. Zaczną kiedyś wygrywać, ale czy to będzie na tyle wcześnie by zdążyć urwać się z haka?
Teoretycznie wszystko jest możliwe, w poprzednim sezonie do utrzymania wystarczyło 26-27 oczek, we wcześniejszym 25 (akurat to Górnik był :) ). Mają 9 oczek, jeszcze 14 spotkań czyli potencjalnie 42 punkty do wyszarpania.

Wystarczy, że wygrają 6-7 meczy i będą mieli te niby minimum. Tylko, czy to możliwe?
Nie położy się nikt.
Coraz bardziej czuję, że Ąnri podjął się zadania, które go przerośnie, choć zabrzanom źle nie życzę

Krissu 28.11.2008 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Niebieski1920 (Post 635418)
Co do upadku klubow slaskich po PRL to trudno sie dziwic, skoro w obu tych klubach prazez 20 lat byla pustka, a w dzisiejszych czasach jest to najwazniejsze. Legia jest z stolicy i o wieksze pieniadze jest latwiej niz w takim 114 tysiecznym Chorzowie czy 150-tysiecznym Zabrzu.

Tylko, że Ruchowi i Górnikowi kibicuje się na całym Śląsku, więc tych kibiców jest znacznie więcej niż sugerowałyby to wielkości miast. Ktoś mi kiedyś powiedział, że każdy kto mieszka w Katowicach a ma więcej niż 40 lat kibicuje Ruchowi.

Poza tym Górnik problemów ze znalezieniem możnego sponsora nie ma.

WINDEK 28.11.2008 20:21

Niestety CWKS już prowadzi z naszą Lechią... :(

Edit: Buzała i 1:1! :) BRAWO! Jeszcze jeden!

harthausen 28.11.2008 20:27

nie jest źle, piękne wyrównanie Lechii :)

edytka : to może być mecz życia bramkarza Mateusza Bąka. Dwie interwencje palce lizać.

ja_ka_ 28.11.2008 20:28

A miałem pisać, że jakoś widoku na bramkę dla Lechii nie ma a tu Buzała i 1:1!! Brawo Lechia. W dobrym momencie bo Legia już cisnęła konkretnie

szczaq21 28.11.2008 20:31

Bierzmy tego Bąka. Moim zdaniem jest genialny

WINDEK 28.11.2008 20:34

Tejksiur pier.. ;/

4fan_player 28.11.2008 20:39

Ja .......e tak dobrze już było.

ToTylkoJa 28.11.2008 21:08

Zasłużone prowadzenie Legii po pierwszej połowie. Mimo, iż Legia powiozła Śląsk 4-0, to Wrocławianie grali zdecydowanie lepiej.

Panowie lepiej się pogódźcie, bo wpadnie Mod i pozamiata:-p

mic 28.11.2008 21:23

3-1 ale wisiala ta bramka w powietrzu.

Mi sie wydaje czy ten bambus ma cos z glowa ?

Z reszta Radovic tez chyba, jego mina po jaskolce bezcenna :D

harthausen 28.11.2008 21:26

a wracając do meczu to już pozamiatane, niestety :D

A do mniej więcej 2 minut można tego Jugola Radovica na każdym meczu bezkarnie faulować, bo już chyba nie ma takiego sędziego co by uwierzył, że ten amigo znowu nie udaje.

ToTylkoJa 28.11.2008 21:26

z ciekawostek:

na 11 strzelonych goli(w lidze) aż 6 Chinyama strzelił...głową. A jest to zawodnik, który nie umie zbytnio grać tą częścią ciała

WINDEK 28.11.2008 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToTylkoJa (Post 635492)
z ciekawostek:

na 11 strzelonych goli(w lidze) aż 6 Chinyama strzelił...głową. A jest to zawodnik, który nie umie zbytnio grać tą częścią ciała

Sory, ale średnio kogo to tutaj interesuje.

Kreseq - ze swoimi rozkminami na temat "miernoty" , którą rzekomo prezentuje Lechia delikatnie mówiąc - odejdź na forum Legii albo Pogoni Szczecin.

Mimo wszystko bardzo fajnie się ten mecz ogląda. Dawno nie widziałem tak dobrze grających Biało-Zielonych.

E: 3:2!!!!!!!! Brawo Wiśnia! :)

mic 28.11.2008 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 635495)
Pouczanie przez userow lekko mnie nie rusza, kmninicie? Czekam na kolejne pouczenia...zal :)

To niestety pokazuje jaki masz poziom. Kminimy, zal. IdZ Na OnEt SieM poNapInAc, tAm TeSh JesT FajNiUsiO.
Napisz nowy temat "Kto uwaza ze Lechia jest cienka a Legia mistrz niech sie wpisze". A jak ktos napisze ze tak nie jest to napisz ze jego matka to ****a.

PS. Zyj dalej w swoim swiecie internetowych hóliganow.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WINDEK (Post 635496)
Sory, ale średnio kogo to tutaj interesuje.

Jak to nie interesuje, przeciez Legia gra - cala Polska sie interesuje. Nie wiedziales ze kazdy czeka na informacje kiedy malpa pierdnie ?

harthausen 28.11.2008 21:32

no zobacz, ta mierna Lechia tylko 2 budy do teraz wbija a ta wspaniała Legia która dziś miażdży aż trzy :)

ToTylkoJa 28.11.2008 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WINDEK (Post 635496)
Sory, ale średnio kogo to tutaj interesuje.

:)

dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl