![]() |
A jak oceniacie grę Mateusza Bąka i Rafała Gikiewicza.Nie jest to wzmocnienie na LM ale mogą być jakąś alternatywą dla Pawełka.Są młodzi, perspektywiczni, i wydaję mi się ,że kokosów za nich nie zażądają.I takie pytanie czy Szymon Pawłowski ma jakąś kontuzję?
|
No Bąk taki młody nie jest ma przecież 26 lat ...
|
Dwie sprawy - czyżby zapomniane?
ZMIENIAJĄC NIECO TEMAT DYSKUSJI
Gdybym ja był Bednarzem... to nie robiłbym z Wisły Kraków złotej rybki do rozwiązywania finansowych problemów innych klubów. :lol: Do czego piję? Wiadomo, że najbliższy sezon będzie dla Wisełki bardzo trudny finansowo. Klub oszczędza zatem, gdzie się tylko da. W pewnym sensie to dobrze (np. odejście Dawidowskiego trochę ulży budżetowi). Nie rozumiem jednak, dlaczego część pieniędzy jest w pewien sposób "zachomikowana" :shock: a jednocześnie klub z braku $$$ podejmuje bardzo ryzykowne działania (zimą - sprzedaż Clebera do Tereka, teraz - "cisza" w sprawie nowego kontraktu i podwyżki dla Sobola). Jakiś czas temu wiślackie portale podały dziwną wiadomość, że z powodu kłopotów finansowych hiszpański drugoligowiec Elche nie spłacił wszystkich rat za "Franka", choć minęło od tego czasu ponad 3 lata. To naprawdę dużo - i nie wiem, czy do dziś Hiszpanie zapłacili wszystko. Jeśli ich nie stać na zapłatę w gotówce, to może by w ramach "wyrównania" odstąpili nam jakiegoś gracza? Chodzi mi o deal na wzór tego z Ruchem (nie mieli pieniędzy na spłatę długu, to dali nam Ćwielonga). Ktoś na lewą pomoc byłby bardzo mile widziany. Mam nadzieję, że Jacek Bednarz o tym pamięta. I druga rzecz - ta nieszczęsna sprawa z Kokoszką. Skoro już Adam odszedł z Krakowa, gra w innym klubie i ma z tego korzyści, to dlaczego Wisełka została bez odszkodowania. Czy znowu będzie się to ciągnęło latami? Kokoszka kiedyś stwierdził (już jako gracz Empoli) że do Krakowa nie za bardzo mu po drodze, nawet w sprawie zwykłej wizyty. Pal sześć jego odwiedzimy, ale pieniądze są potrzebne Wisełce już teraz, a nie np. za pięć lat. Wiem, że prawo (czy raczej bezprawie) Webstera jest nowe i pewnie niedoskonałe, ale do jeszcze nie powód, by zrywać ważny kontrakt i bez odszkodowania odchodzić sobie w siną dal. :evil: Jeśli mam nieaktualne dane, będę wdzięczny adminom czy forumowiczom za podzielenie się wiedzą, co z wiślacką "zaległą" gotówką. Gdyby tylko uzbierało się z pół miliona euro, byłaby to ładna kwota aby nasz dyrektor mógł zakupić kogoś do wzmocnienia składu. Jak się przedstawiają te sprawy na dzień dzisiejszy? |
Cytat:
Sam sie nad tym zastanawiałem. Bywam często, ale te sprawy rzeczywiscie przycichnęły juz dawno temu. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie? |
A ja również wrócę do tematu...
Gdybym był Bednarzem... to sprowadził bym: - Hernaniego z Korony (chyba nie przedłuży kontraktu w Kielcach, a gra w LM na pewno by go skusiła), - Nowaka z Bełchatowa (wiem, że Boguś nie da kasy, ale gdyby im oddać Niedzielana i Dawidowskiego w zamian? ;) ) - Banaś z Górnika jest dobrym grajkiem - tyle, że będzie trza za niego trochę zabulić :/ Ale Górnik ponoć chce Wtorka :D A co do tego Mohammeda Ali Karima, którego zaproponował Zienczuk8 - nie oglądałem wczoraj meczu, więc go nie będę oceniał. Tylko tyle, że jeśli on ma 21 lat, to ja chyba do przedszkola jeszcze chodzę... |
Kamyck1906 po cholere nam Nowak skoro ma co chwile kontuzje? masz w klubie już dwóch Niedzielan i Dawidowski, czy Wisła Kraków to Zus? aby doić z kasy?Zresztą kilka stron wstecz dałem linka, że Nowak juz niechce odchodzić z Bełchatowa.
P.s Ja nadal wierze, że Wtorek się odbuduje i jeszcze strzeli kilka goli w Wisełce |
Co sądzicie o tym, aby ściągnąć np. kilka talentów z FM'a?
Chodźby taki Russotto... ;P |
Cytat:
Jeszcze z Fify i Pes-a. Wiesz w ogóle jak oni grają w rzeczywistości ? |
FM...
Rosenborg... WKS... może Traore :D ten lewy pomocnik z FMa :D |
Cytat:
Nowak w życiu-nie potrzebujemy szkła za 800 tys. euro, który 15 meczów w sezonie rozegra, co mecz narzekając na jakiś uraz ... A co do tego gościa z WKS co gra w Rosengborgu- albo Abdou Razack Traore albo Didier Konan. Abdu w Fmie jest rzeczywiście wyśmienity:D |
powinismy ktorys z tych graczy ktorzy sa za darmo do wyciagniecia (koniec kontraktow)
Kowalewski Fonfara / Golanski Janusz Gol Madejski sprowadzmy K.Glika za kowalskiego + jakas tam opłata Mozna by sie zainteresowac tym gaxa z rep RPA konczy mu sie kontrakt i gra w afryce do wyciagniecia niezbyt duze pieniadze! jak byn nie udalo sie spr kogos na prawa obrone pazdan (moze grac na kilku pozycjach w defensywie) danch (tylko jako uzupelnie kadry moze sie nauczyc duzo od sobola danch i pazdan wymiana za golosia Nowak wymiana za niedzielana + oplata wypozyc maczynskiego burlige wloczy do zespolu dwuch wychowankow S.Leszczaka i M.Chrapka (duzo da im trening z piersza druzyną)(a poza tym jest wymog z pzpn ze bylo 2 wych. co najmniej w druzynie!) pozbyc sie M.Cantoro N.Wargi dobry na lewe skrzydlo mugl by byc i NIedrogi Małkowski z odry i mogla by byc calkiem solidna mloda kadra jak jak dolaczy sie graczy z pierwszego skladu to wygladalo by to dobrze szeroka kadra na lige i puchary nawet nie kosztowalo by nas to drogo lepsze to niz sciaganie zagranicznych smieci ( warga .burns hiacu bareto inne nie wypaly) hyba ze takich ktorzy byli by wzmocnieniem od razu ( Marcelo,K.Uche,ITD.) do tego najlepszy TRENER M.SKORZA i moglo by byc calkiem cieewie) |
Cytat:
|
Cytat:
|
NO w sumie masz racje ale widac bylo ze maja potencjał
|
Kristos Nie Kozacz !!!!!!!!!! Hehe
|
Ben Starosta
prawy obronca 07.01.1987 Sheffield United kontrakt do: 30.06.2009 Hernani Da Rosa centralny obronca 03.02.1984 Korona Kielce kontrakt do: 30.06.2009 a tutaj kilka polskich chlopakow na przyszlosc: Artur Melon bramkarz 09.04.1986 Wisla Plock kontrakt do: 30.06.2011 widzialem go kilka razy w akcji i moim zdaniem on jest wiekszym talentem niz Stachowiak lub Gikiewicz Jakub Smektala napastnik/prawy pomocnik 26.08.1987 Piast Gliwice kontrakt do: ? szybki, ruchliwy, dobry i celny strzal Mikolaj Lebedynski napastnik 14.10.1990 Pogon Szczecin kontrakt do: ? strzelil w tym sezonie 7 bramek w 11 meczach dla Pogoni w trzeciej lidze; widzialem go raz w akcji, on ma bardzo dobre warunki fizyczne, dobra technike i dobry, mocny strzal |
ależ sie ciesze, ze nie jestescie Bednarzami.
Ben Starosta? pokazał w Lechii ile wart Melon ? Toż to kpina. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Podajecie tutaj masę nazwisk a większość z nich jest nierealna. Z wielu powodów ale większość z nich jest po prostu za słaba i trzeba za nich płacić spore pieniądze. Myślę, że prezesi są w stanie zapłacić dobre pieniądze ale tylko za pewniaka. Nie chcą inwestować w zawodników niepewnych lub "podstarawych". Bednarz od wielu miesięcy powtarza, że klub będzie pozyskiwał wolnych agentów i to jest moim zdaniem dobry pomysł. Od paru miesięcy klub mocno współpracuje z agencją europesports.com.br. Polecam odwiedzić tą stronę. O każdym zawodniku ze swojej "stajni" jest tam wiele informacji, filmików. Ale wracając do meritum. Agencja ta stawia na młodych brazylijczyków. To właśnie od nich wyciągnęliśmy Marcelo i Beto i to tutaj swoje kariery powierzyli tacy piłkarze jak Dentinho, Nilmar, Kleber,Marquinhos, Moreno, Cabanas czy Felipe Melo. W ciągu kilku lat z tej nowej agencji wyrośnie z co najmniej 10 reprezentantów więc Wisła robi bardzo dobrze, że z nimi współpracuje.
Z zawodników którym kończą się kontrakty : http://www.transfermarkt.co.uk/en/be...erdetails.html można znaleźć naprawdę niezłe perełki jak właśnie Marcelo. Zwłaszcza ten http://www.transfermarkt.co.uk/en/sp...sferdaten.html. Regularnie występuje w klubie, niezła przeszłość. Był w kadrze Juventusu. Pamiętam doskonale, bo kibcowałem też wtedy temu klubowi. Jego błyskotliwą karierę przerwała seria kontuzji ale widać, że teraz powraca i może być tzw. "ukrytym talentem" który wybije się dopiero jak skończy 25 lat. A bardzo ciekawym graczem wydaje się być Maikon Leite. Niestety widziałem go tylko raz w Sportklubie, swoją opinię głównie opieram na YT które jak wiadomo nawet z Rasiaka potrafi zrobić megagwiazdę ale warto mu się przyjrzeć. Znalazłem jakąś informację, że chce zmienić klub więc kto wie ... Trzeba by za niego słono zapłacić (pewnie z milion euro) ale jeśli ktoś troszkę interesuje się piłką brazylijską i śledzi tamtejsze portale to jeszcze rok-dwa lata temu był wymieniany wśród największych talentów piłki brazylijskiej (następca Robinho - podobny styl) |
Nie wiem czemu tak się zachwycacie tym Kasprzikiem. Koleś ma już 26 lat, a poziom prezentuje podobny do Pawełka. Czasem zdarzy mu się jakaś parada, ale za chwilę zrobi coś negatywnego, niepotrzebne wyjście do piłki, czy też jakiś piłkarski babol. Bramkarz na przeciętny klub, w takim Piaście jest gwiazdą, w Wiśle już nią by nie był. Z polskiej ligi na uwagę zasługuję póki co Gikiewicz. Dopiero 21 lat, jak na bramkarza bardzo mało, a już pokazuje swój talent.
Co do jednego z postów, żeby wymienić Niedzielana na tego czy innego piłkarza. Prezesi innych klubów nie są głupi, i nie wezmą Niedzielna, czy Gołosia za Nowaka. Nawet za darmo, musieliby się zastanowić, czy wogóle brać ich pod uwagę. |
Cytat:
W meczu Katowic z Podbeskidziem podobał mi sie ofensywny pomocnik Gieksy Hołota,bystry,szybki przy tym niezły technicznie,do tego Reprezentnant młodzieżówki.Taki młodszy Olo Moskalewicz. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
podejrzewam, że na testy do nas też by go nie puścili.... nie mówiąc o tym, że tak za bardzo to nie wiemy czy on by się nam w ogóle nadał... |
Cytat:
|
Cytat:
Pozatym Wisle potrzebny jest ktos od razu do grania, a zaplecze mysle, ze ma niezle, wystarczy spojrzec na MOE |
Jeżeli mamy jakieś pieniądze na transfery to zainteresowałbym się dwoma piłkarzami:
Mustapha Jarju Chłopak gra w ofensywie, najczęściej cofniętego napastnika, albo na szpicy, ale na skrzydło też mógłby się nadać. Przyzwoite warunki fizyczne ponad 180 cm, na tyle silny aby nie bać się obrońców, ale nie klocowaty. Ma dobrze ułożoną prawą nogę jeżeli idzie o strzał. Lubi przymierzyć z większej odległości, stara się uderzać technicznie, ale "kopyto" też ma niezłe. Troszeczkę słabiej z lewą nogą. W grze wydaje się czasem nieco statyczny, ale ma dobre przyspieszenie i z zatrzymania potrafi zgubić obrońcę na kilku metrach. Warto przyjrzeć się uważniej jego statystykom. Chłop na dniach skończy 23 lata, od 3 sezonów biega po Belgijskich boiskach. Najpierw trafił do Lierse gdzie w debiutanckim sezonie zdobył 9 bramek i miał 3 asysty. Mimo to jego klub nie uniknął degradacji z najwyższej klasy rozgrywkowej. W drugiej lidze Jarju znów był wyróżniającą się postacią zdobywając aż 15 bramek dla swojego klubu. Mimo to Lierse wcale nie było potentatem, raczej drużyną środka tabeli, rozgrywki zakończyło bodajże na piątym miejscu. Gdybym był Bednarzem plułbym sobie w brodę, za to że nie sprowadziłem go zeszłego lata. Wtedy wygasał kontrakt Jarju z Lierse i zawodnik był do wzięcia za darmo. Piłkarz podpisał nową umowę z klubem belgijskiej ekstraklasy- RAEC Mons. W minionym sezonie zdobył dla Mons 8 bramek, jednak jego drużyna zajęła osiemnaste miejsce w lidze i spada do niższej klasy rozgrywkowej. Sądzę, że sam zawodnik nie chce kolejny raz tułać się po drugiej lidze lub walczyć o utrzymanie, a my możemy mu zaoferować grę w europejskich pucharach. Jednocześnie sądzę, że klub również nie będzie czynił większych oporów, bo spadek na pewno zredukuje ich budżet. Jose Maria "Pampa" Calvo Tak, wiem, jest zawodnikiem Boca Juniors, ale moim zdaniem jest do wyciągnięcia za kwotę niewiele wyższą niż pół miliona euro. Chłop dwa razy starał się zawojować Primera Division, za każdym razem nie zaprezentował się źle, ale nie na tyle dobrze aby ktoś go wykupił. Przez to stracił miejsce w składzie Boci i ostatnio grywa rzadko. Dla klubu to ostatnia okazja żeby coś za niego zainkasować, jednocześnie trzymanie go na ławce jest średnio opłacalne, a do pierwszego składu nie wskoczy bo blokowałby miejsce młodzieży, na której można zarobić. Sam zawodnik na pewno chciałby pograć, a jest w takim wieku, że droga do Europy nie jest jeszcze całkowicie zamknięta. Na boisku Calvo przypomina mi Edsona, tylko że Argentyńczyk jest prawonożny. Niezłe dośrodkowania, niezły strzał z dystansu, dobrze bije stałe fragmenty gry. W defensywie dosyć solidny, ale jak to południowiec- ma ciągoty do ofensywy. Dużym atutem zawodnika jest uniwersalność- jego nominalna pozycja to prawy obrońca, ale może grać też na prawej pomocy i na lewej obronie, co przy naszej wąskiej kadrze jest bardzo mile widziane. Zzawodników darmowych zainteresowałbym się nim: Salvatore Zizzo O chłopaku była już kilkukrotnie mowa w temacie. Ma kontrakt z Hannoverem 96, ale wiele wskazuje, że zostanie on rozwiązany za porozumieniem stron. Amerykanin ma dobry drybling i dośrodkowanie, a więc dwie podstawowe cechy dla skrzydłowego. Biorąc pod uwagę fakt, że Łobodziński może znowu nie przepracować okresu przygotowawczego, a Małecki może okazać się potrzebny w ataku lub na lewej flance, dodatkowy prawoskrzydłowy może okazać się bardzo przydatny. Z polskiego rynku transferowego interesujące są trzy-cztery nazwiska. Janusz Gol z Bełchatowa jest do wzięcia za darmo. W tym sezonie pokazał spore umiejętności, dobre podania, niezły przegląd pola i dobre interwencje w defensywie, choć stanowczo brakuje mu jeszcze ogrania i co za tym idzie solidności. Biorąc pod uwagę, że jest darmowy, dość młody, a my za pół roku możemy nie mieć Sobola i Cantoro, to głupotą byłoby nie powalczyć o tego zawodnika. W ekstraklasie lepszego kandydata nie widać. Mateusz Cetnarski- chłopak miał iść do Widzewa, ale w świetle najnowszych wydarzeń staje się to mniej prawdopodobne. Z tego co słyszałem Cetnarski wzoruje się na Gargule, który jest jego idolem, a w Bełchatowie był również jego "mentorem" i nauczycielem dlatego uważam, że przekonanie Cetnarskiego do przejścia do Wisły nie jest szczególnie trudne. Co innego rozmowy z Bełchatowem. Ale o tego piłkarza wartowalczyć- młody utalentowany, już teraz potrafi wziąć na siebie ciężar gry drużyny, przynajmniej na poziomie ligowym. Zresztą Garguła powinien mieć jakiegoś zmiennika-konkurenta. Kamil Glik- w Piaście pokazał się z bardzo dobrej strony, wyraźnie odstawał od reszty drużyny. Nie tylko potrafił przerwać akcję rywali, ale również umiejętnie wprowadzał piłkę do gry, co w dzisiejszej piłce jest ważnym aspektem gry stopera. Na dodatek po odejściu Clebera i Baszczyńskiego trzeci stoper jest nam potrzebny na gwałt. Ilijan Micanski- jeżeli można go ściągnąć za rozsądne pieniądze to należy to zrobić. Chłopaka pamiętam jeszcze z pierwszych występów w Amice, już wtedy zdołał nastrzelać sześć bramek. Wcześniej został królem strzelców drugiej ligi bułgarskiej. W poprzednim sezonie dobrze prezentował się w barwach Odry, a po transferze do Zagłębia znowu został królem strzelców. Ma dużą łatwość w dochodzeniu do sytuacji, choć brakuje mu jeszcze skuteczności( syndrom Pawła Brożka( strzela dużo bramek, ale także sporo sytuacji marnuje). Do tego nie boi się mieć piłkę przy nodze, w jego grze widać pewność siebie i własnych umiejętności, co jest bardzo ważne. |
Szkoda ze JB tego nie czyta bo dales ciekawe propozycje i jesli udalo by sie przekonac samych zawodnikow do przyjscia do byly by to dobre wzmocnienia.
|
Trzeba Jackowi fax puścić z propozycjami Urana ;)
|
80% tego topicu to propozycje totalnie dupy, ale część jest naprawdę ciekawe i szkoda właśnie że brak tutaj większej ilości takich dobrze opracowanych propozycji jak to Uran zrobił :) bo naprawdę klub na tym ewentualnie skorzystać ;)
|
no może i szkoda, że nikomu się nie chce poświęcić trochę czasu jak Uran to zrobił (nawet się przekonałam generalnie), ale skoro i tak to jest tylko przeglądane przez nas- kibiców, to lepiej np. nad projektami vlepek popracować czy powymyślać przyśpiewki :P No ale cóż, jak niektórzy dają tylko linka z transfermarkt.de (gdzie zbyt wiele się nie dowiemy, no! chociaż zobaczymy ja wygląda dany osobnik) i już oceniają >o tak, ten by się przydał!<. Najlepiej to najpierw piłkarzyka obejrzeć, a następnie kliknąć sobie na transfer_ i zobaczyć ile pieniążków sobie życzą i jak się miewa metryczka.
Ale tak jak napisałam, raczej szkoda czasu, bo nikogo z tych tzw. poważnych ludzi nie interesuje to co tu piszemy. Także, fajnie Uran zrobił, ale ja nie będę wymagać od innych (i od siebie ew.) takich opracowań. Wolę sobie poczytać np. "TOP 10 [...] Wisła Kraków- FC Brugge" ;] |
30 czerwca kończy się kontrakt z zespołem Real Murcia Adrianowi Sikorze - będzie do wzięcia za darmo! Więc zamiast rozważać ściąganie jakichś rozsypków z Bełchatowa (Nowak) brałbym Adriana w ciemno! Przypominam, że w sezonie 07/08 w naszej ekstraklasie strzelił 16 bramek w 27 meczach!
Doskonale go zna nasz WIELKI trener Maciej Skorża, który go wtedy prowadził i wypowiadał się o nim w samych superlatywach. |
Cytat:
|
Z Sikorą może być tak jak z Milą na przykład. Słaby za granicą a w Polsce gwiazda... Każdego piłkarza trzeba rozpatrywać induwidualnie...
|
Ja bym bral Sikore a Nowaka bym sobie(narazie odpuscil) nie wiem kto kupi Nowaka za te 600-800.000... watpie zeby ktos sie znalazl..
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl