Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 17.12.2021 20:36

No to zima na luziku.
Średnia na utrzymanie, miejsce nie gorsze niż 14.
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          19      9    10
punkty          21    13      8
średnia          1,11  1,44  0,80
Procent meczów  56%         
             
Utrzymanie      37
Brakuje          16         
średnia na mecz  1,07

top 3            66
Brakuje          45
średnia na mecz  3,00


bridgeburner 17.12.2021 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1575177)
No to zima na luziku.
Średnia na utrzymanie, miejsce nie gorsze niż 14.
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          19      9    10
punkty          21    13      8
średnia          1,11  1,44  0,80
Procent meczów  56%         
             
Utrzymanie      37
Brakuje          16         
średnia na mecz  1,07

top 3            66
Brakuje          45
średnia na mecz  3,00


Tak naprawdę wystarczy zdobyć 15 pkt a u siebie mamy Warte, Łęczna, Stal, beznadziejny na wyjazdach Płock, Jage, Górnika czy Piasta
4 zwycięstwa i 3 remisy są tu obowiązkiem i temat spadku można odłożyć (na kolejny sezon?)

Arkadiusz.Czerepach 18.12.2021 08:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1575177)
No to zima na luziku.
Średnia na utrzymanie, miejsce nie gorsze niż 14.
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          19      9    10
punkty          21    13      8
średnia          1,11  1,44  0,80
Procent meczów  56%         
             
Utrzymanie      37
Brakuje          16         
średnia na mecz  1,07

top 3            66
Brakuje          45
średnia na mecz  3,00


widze że z wiekiem człowiek nabiera dystansu :rotfl:

pepe72 19.12.2021 03:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1575205)
widze że z wiekiem człowiek nabiera dystansu :rotfl:

Tylko bez takich wycieczek osobistych! :haha:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1575193)
Tak naprawdę wystarczy zdobyć 15 pkt a u siebie mamy Warte, Łęczna, Stal, beznadziejny na wyjazdach Płock, Jage, Górnika czy Piasta
4 zwycięstwa i 3 remisy są tu obowiązkiem i temat spadku można odłożyć (na kolejny sezon?)

Chciałbym, by te brakujące 16 zdobyto jak najszybciej (pierwsze 6 meczów :> ). Bo 37 to jest "statystycznie" wystarczające. A ile dokładnie będzie potrzeba to wyjdzie w praniu.
Na razie mamy lepszy stosunek ze Słonikami (zwycięstwo-remis) i z Zagłębiem (3:0-1:2). Teraz pora na resztę.

bódyń 19.12.2021 15:10

A oto zestwienie pkt po 19 kolejkach ostatnich 10 sezonow.
jak widac dobrze, ze nie jest w porownaniu z poprzedniki latami. Jest zle co widac.


https://i.ibb.co/ssk1H5T/Zrzut-ekran...9-15-05-43.png


A to punkty narastajaco w porownaniu do osttanich 5 sezonow. Idze calkiem slabo



https://i.ibb.co/DMpLCMM/Zrzut-ekran...9-15-07-42.png


Bramki zdobyte i stracone
https://i.ibb.co/W3KhVJn/Zrzut-ekran...9-15-09-10.png


https://i.ibb.co/3sPGztY/Zrzut-ekran...9-15-09-45.png

Wehrmacht 19.12.2021 15:17

2 ostatnie wykresy super kolory :D

czaro 19.12.2021 17:41

?

10 znaków

pepe72 19.12.2021 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1575265)
A oto zestwienie pkt po 19 kolejkach ostatnich 10 sezonow.
jak widac dobrze, ze nie jest w porownaniu z poprzedniki latami. Jest zle co widac.

...

Jeśli mogę coś zasugerować to ustal kolory dla każdego wykresu takie same.
I niebieskie chyba stały się nierozróżnialne.

pepe72 19.12.2021 23:54

Staty przed snem zimowym:
Kod:

#  Zespół  Mecze  Punkty  Bramki  średnia  Est  Max
1  Lech        19      41      24    2,16  73  86
2  Pogoń      19      37      19    1,95  66  82
3  Raków      19      35      14    1,84  63  80
4  Radomiak    19      35      12    1,84  63  80
5  Lechia      19      33      10    1,74  59  78
6  Wpłock      19      29      3    1,53  52  74
7  Górnik Z    19      28      1    1,47  50  73
8  Stal        19      28      0    1,47  50  73
9  Craxa      19      26      -1    1,37  47  71
10  Śląsk      19      24      0    1,26  43  69
11  Jaga        19      24      -7    1,26  43  69
12  Piast      19      23      0    1,21  41  68
13  Wisła      19      21      -9    1,11  38  66
14  Zagłębie    19      20    -16    1,05  36  65
15  Górnik Ł    19      18    -17    0,95  32  63
16  Warta      19      16    -10    0,84  29  61
17  Legia      18      15    -11    0,83  28  63
18  Bruk-Bet    18      12    -12    0,67  23  60

Po 19 kolejkach Lech i Pogoń mają (statystycznie) zapewnione utrzymanie.
Na czerwono estymacje poniżej statystycznego 15 miejsca.

Przyjęte założenia:
Kod:

            punkty  mecze  średnia
15 miejsce    37      34    1,09
Top 3          66      34    1,94
mistrz        80      34    2,35

Jak wynika z tabeli mistrz najprawdopodobniej nie będzie miał 80 punktów :>

Arkadiusz.Czerepach 20.12.2021 13:43

Twoja estymacja wg której jesteśmy bezpieczni zakłada że wszystkie drużyny utrzymają średnią , co raczej nie jest możliwe nasza ekstraklasa zna rózne historie rycerzy wiosny itp

więc pytanie które należysobiue zadać , to czy drużyny z dołu tabeli będą punktować lepiej , gorzej , czy tak samo jak obecnie

jestem przekonany że Legia bedzie punktować lepiej , natomiast w TBB z tego co widziałem w meczu z nami , lepiej już raczej nie będzie

kluczowa sprawa jak my się w tym wszystkim odnajdziemy

kacpaw91 20.12.2021 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacpaw91 (Post 1575317)
Statystyczne spojrzenie na wyniki Wisły tej jesieni:

https://pbs.twimg.com/media/FG_vjrLX...g&name=900x900

Jesteśmy w Ekstraklasie drugiej prędkości

Nie wygraliśmy żadnego meczu z TOP5 a przegraliśmy wszystkie z TOP4. Wygraliśmy tylko z 6. (na wyjeździe) i 9. drużyną (u siebie).

Ale już z dolną połówką drugiej części tabeli umiemy regularnie wygrywać u siebie, na wyjeździe z kolei nie przegrywamy z nimi.

trzykropki

pepe72 20.12.2021 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1575320)
Twoja estymacja wg której jesteśmy bezpieczni zakłada że wszystkie drużyny utrzymają średnią , co raczej nie jest możliwe nasza ekstraklasa zna rózne historie rycerzy wiosny itp

więc pytanie które należysobiue zadać , to czy drużyny z dołu tabeli będą punktować lepiej , gorzej , czy tak samo jak obecnie

jestem przekonany że Legia bedzie punktować lepiej , natomiast w TBB z tego co widziałem w meczu z nami , lepiej już raczej nie będzie

kluczowa sprawa jak my się w tym wszystkim odnajdziemy

To jest właśnie magia statystyk :> Stronę wcześniej masz wykres jak się zmieniała nasza średnia w czasie więc mam tego świadomość. Patrząc na staty kacpaw91 to szansa na utrzymanie się jest dość wysoka.
A co do samej wiosny to mam nadzieję, że to Wisła będzie RW.

Przy naszym maxie 66 mamy statystyczne szanse na 3 miejsce :rotfl:

kacpaw91 20.12.2021 16:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1575325)
To jest właśnie magia statystyk :> Stronę wcześniej masz wykres jak się zmieniała nasza średnia w czasie więc mam tego świadomość. Patrząc na staty kacpaw91 to szansa na utrzymanie się jest dość wysoka.
A co do samej wiosny to mam nadzieję, że to Wisła będzie RW.

Przy naszym maxie 66 mamy statystyczne szanse na 3 miejsce :rotfl:

Na 3 to tu musiałby się powtórzyć 97/98:
http://www.90minut.pl/stats.php?id=549

Po 19 kolejkach dorobek Wisły: 6-6-7, 24 punkty, raptem 3 remisy zamiast 3 porażek więcej

No, ale Cupiał tutaj drugi raz nie przyjdzie i nie wyłoży na przebudowę...

Z tego co wrzuciłem wynikałoby, że w meczach z dolną 9. u siebie nie zawodzimy poza wtopą ze Śląskiem. Jeżeli za Guli notujemy jakiś progres, to może odbudujemy twierdzę przy Reymonta. Z czołówki u siebie podejmiemy jeszcze tylko Lecha (1.), Płock (6.), Zabrze (7.), Stal (8.). Poza Lechem (choć może trafimy na jakiś ich kryzys) to jakaś szansa tam jest ugrać u siebie komplet. Jagiellonia, Piast, Łęczna czy Warta z dołu tabeli u siebie będzie łatwiej niż w meczach, które graliśmy na wyjeździe.

Gdyby tak z tych 8 spotkań mieć 5-2-1 to mamy 17 punktów, na wyjeździe idzie nam totalnie słabo a z dołu gramy tylko z Legią i Śląskiem. Legia będzie inna na wiosnę.

dziki 20.12.2021 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kacpaw91 (Post 1575328)
Na 3 to tu musiałby się powtórzyć 97/98:
http://www.90minut.pl/stats.php?id=549

Po 19 kolejkach dorobek Wisły: 6-6-7, 24 punkty, raptem 3 remisy zamiast 3 porażek więcej

No, ale Cupiał tutaj drugi raz nie przyjdzie i nie wyłoży na przebudowę...

Z tego co wrzuciłem wynikałoby, że w meczach z dolną 9. u siebie nie zawodzimy poza wtopą ze Śląskiem. Jeżeli za Guli notujemy jakiś progres, to może odbudujemy twierdzę przy Reymonta. Z czołówki u siebie podejmiemy jeszcze tylko Lecha (1.), Płock (6.), Zabrze (7.), Stal (8.). Poza Lechem (choć może trafimy na jakiś ich kryzys) to jakaś szansa tam jest ugrać u siebie komplet. Jagiellonia, Piast, Łęczna czy Warta z dołu tabeli u siebie będzie łatwiej niż w meczach, które graliśmy na wyjeździe.

Gdyby tak z tych 8 spotkań mieć 5-2-1 to mamy 17 punktów, na wyjeździe idzie nam totalnie słabo a z dołu gramy tylko z Legią i Śląskiem. Legia będzie inna na wiosnę.

Ja nie jestem pewny tej innej Legii ne wiosnę. Oni teraz każdy mecz będą grali z nożem na gardle. Wydaje mi się, że zrobią więcej punktów, ale nie to takie ultra pewne. Wystarczy, że w pierwszej czy drugiej kolejce zaliczą pusty przebieg i odbuduje się.pożar w gaciach. To nie jest prosta sytuacja dla kadry, która teoretycznie powinna walczyć o mistrza – zupełnie inaczej się gra mając świadomość takiego miejsca w tabeli.

U nas myślę, że powtórka z 97/98 byłaby wskazana ;-) tam były 3 przegrane na wiosnę i same wygrane, prawda? Mój bodaj pierwszy sezon, który dobrze pamiętam. No ale kurde, Węgrzyn, Czerwiec, Kaliciak, Bukalski, Koniarek i (w miarę) młodzi Niciński, Marek Zając i Dubicki ... To tak, jakby dzisiaj do nas przychodzili gracze pokroju Wilczka, Świderskiego, Rybusa, Kędziora czy Thiago Cionka, czyli ocierający się o kadrę lub grający w niej nieregularnie + dwóch z czołowych graczy młodego pokolenia kraju. A rok później Kałużny, Franek, Moskalewicz ... ach, czasy ;-)

serek.c2 20.12.2021 17:03

Koniarka to już żegnano jak przychodził Cupiał ;)

TSWojtas 20.12.2021 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dziki (Post 1575330)
Ja nie jestem pewny tej innej Legii ne wiosnę. Oni teraz każdy mecz będą grali z nożem na gardle. Wydaje mi się, że zrobią więcej punktów, ale nie to takie ultra pewne. Wystarczy, że w pierwszej czy drugiej kolejce zaliczą pusty przebieg i odbuduje się.pożar w gaciach. To nie jest prosta sytuacja dla kadry, która teoretycznie powinna walczyć o mistrza – zupełnie inaczej się gra mając świadomość takiego miejsca w tabeli.

U nas myślę, że powtórka z 97/98 byłaby wskazana ;-) tam były 3 przegrane na wiosnę i same wygrane, prawda? Mój bodaj pierwszy sezon, który dobrze pamiętam. No ale kurde, Węgrzyn, Czerwiec, Kaliciak, Bukalski, Koniarek i (w miarę) młodzi Niciński, Marek Zając i Dubicki ... To tak, jakby dzisiaj do nas przychodzili gracze pokroju Wilczka, Świderskiego, Rybusa, Kędziora czy Thiago Cionka, czyli ocierający się o kadrę lub grający w niej nieregularnie + dwóch z czołowych graczy młodego pokolenia kraju. A rok później Kałużny, Franek, Moskalewicz ... ach, czasy ;-)

a w drużynie już byli Kulawik, Pater , Bogdan Zająć i Sarnat :)

bódyń 14.02.2022 08:09

Male podsumowanie trenerow w Wisle.
Ile meczy bilans serie (tylko mecze ligowe)

https://i.ibb.co/jkKpfw0/Zrzut-ekran...4-08-05-36.png
Tylko Carillo ma wiecej wygranych niz przegranych
Hyballa w 19 meczach potrafil miec serie 7 meczy bez zwyciestwa
Carillo mial najwyzsza srednai co chyab dosc zaskakujace


A tu srednai ruchoma pkt z 5 meczy (tylko liga)
https://i.ibb.co/qxWTHpw/Zrzut-ekran...4-08-08-39.png

Harcownik 14.02.2022 13:33

Mamy nowego trenera. Powstaje więc pytanie: czy mamy jeszcze matematyczne szanse na zajęcie odpowiednio wysokiego miejsca w ekstraklasie premiowanego grą w pucharach? Ostatnio podawaliście 2,82 punkta na mecz :) Spodziewam się że ostatnie popisy mogły mieć wpływ na te wyliczenia.

MaLk 14.02.2022 13:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Harcownik (Post 1578142)
Mamy nowego trenera. Powstaje więc pytanie: czy mamy jeszcze matematyczne szanse na zajęcie odpowiednio wysokiego miejsca w ekstraklasie premiowanego grą w pucharach? Ostatnio podawaliście 2,82 punkta na mecz :) Spodziewam się że ostatnie popisy mogły mieć wpływ na te wyliczenia.

Przy podanym wyżej założeniu, że do tego trzeba zdobyć co najmniej 66 punktów na koniec - nie.

pepe72 14.02.2022 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Harcownik (Post 1578142)
Mamy nowego trenera. Powstaje więc pytanie: czy mamy jeszcze matematyczne szanse na zajęcie odpowiednio wysokiego miejsca w ekstraklasie premiowanego grą w pucharach? Ostatnio podawaliście 2,82 punkta na mecz :) Spodziewam się że ostatnie popisy mogły mieć wpływ na te wyliczenia.

Na dziś to raczej jedyna możliwość przez Puchar Polski.

Na 13 kolejek przed końcem to pewnie jeszcze da się ułożyć taki zestaw zdarzeń by skończyć na 3 miejscu :> Ale nie zależy to już od wyników Wisły.

pepe72 06.03.2022 19:43

Bardzo cenny punkt w Gdańsku. Niezależnie od meczu Legii do 15 miejsca tracimy 1 punkt.
Kod:

Wisła Kraków      razem    dom  wyjazd
kolejka            24      11    13
punkty              23      14      9
średnia              0,96    1,27  0,69
Procent meczów      71%         
             
Utrzymanie          37         
Brakuje            14         
średnia na mecz      1,40
             
15 miejsce (pkt)    24         
zostało meczów      10         
brakuje punktów      1         
potrzebna średnia+  0,10

Z zespołami od 13 do 18 miejsca mamy korzystny bilans meczów, z wyłączeniem Warty, z którą gramy w ostatniej kolejce w Krakowie.

Karherop 06.03.2022 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1579888)
Bardzo cenny punkt w Gdańsku. Niezależnie od meczu Legii do 15 miejsca tracimy 1 punkt.
Kod:

Wisła Kraków      razem    dom  wyjazd
kolejka            24      11    13
punkty              23      14      9
średnia              0,96    1,27  0,69
Procent meczów      71%         
             
Utrzymanie          37         
Brakuje            14         
średnia na mecz      1,40
             
15 miejsce (pkt)    24         
zostało meczów      10         
brakuje punktów      1         
potrzebna średnia+  0,10

Z zespołami od 13 do 18 miejsca mamy korzystny bilans meczów, z wyłączeniem Warty, z którą gramy w ostatniej kolejce w Krakowie.

Czy jesteś pewien że w przypadku tej samej ilości punktów decyduje bilans bezpośrednich spotkań, a tu w przypadku remisowego bilansu - bramki strzelone na wyjedzie? UEFA zrezygnowała z tego przepisu w swoich rozgrywkach.

Myślę oczywiście w kontekście Legii


BTW polecam symulator https://www.kicker.de/ekstraklasa/tabellenrechner

Wypełnienie zajmie 3 minuty i wyniki są dość zaskakujące o ile będzie się umiarkowanym optymistą (np te nasze 13-14 pkt w ostatnich 10 meczach).

pepe72 06.03.2022 22:55

Chwilę zajęło mi poszukiwanie bo te PZPNy nie opublikowały regulaminu rozgrywek na stronie pzpn.pl (Jest 2020/21). Ale:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez PZPN
KOMUNIKAT ZARZĄDU PZPN IV/2021
Z DNIA 29 KWIETNIA 2021 ROKU
(...)
13.Uchwała nr IV/63 z dnia 29 kwietnia 2021 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w
sprawie zatwierdzenia Regulaminu Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon
2021/2022 i kolejne
(...)
Art. 5. Kolejność w tabeli
5.1. W Rozgrywkach Ekstraklasy kolejność Klubów w tabeli ustala się według liczby zdobytych
punktów.
5.2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwa lub więcej Klubów, o zajętym
miejscu decydują, w kolejności:
5.2.1 przy dwóch zespołach:
a. liczba zdobytych punktów w meczach między tymi Klubami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w
meczach między tymi Klubami,
c. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe
liczone są „podwójnie,” korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w
meczach między tymi Klubami,
d. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek we wszystkich meczach z całego cyklu
rozgrywek
e. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach z całego cyklu
rozgrywek,
f. przy dalszej równości, większa liczba zwycięstw w całym cyklu rozgrywek,
g. przy dalszej równości, większa liczba zwycięstw na wyjeździe w całym cyklu rozgrywek,
h. przy dalszej równości, mniejsza liczba punktów, określających liczbę żółtych i czerwonych
kartek w całym cyklu rozgrywek, liczonych według punktacji czerwona kartka = 3 punkty, żółta
kartka = 1 punkt, wykluczenie na skutek dwóch żółtych kartek = 3 punkty (uwzględniające 1
punkt za pierwszą żółtą kartkę).
i. przy dalszej równości, wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play po zakończeniu danego sezonu.
j. przy dalszej równości, losowanie przeprowadzone przez Departament Logistyki Rozgrywek
Ekstraklasy S.A.


MaLk 06.03.2022 22:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1579890)
Czy jesteś pewien że w przypadku tej samej ilości punktów decyduje bilans bezpośrednich spotkań, a tu w przypadku remisowego bilansu - bramki strzelone na wyjedzie? UEFA zrezygnowała z tego przepisu w swoich rozgrywkach.

Myślę oczywiście w kontekście Legii

To jest generalnie zabawna sprawa.

W regulaminie Ekstraklasy na sezon 2021/2022 PZPN-owscy specjaliści zapisali to bowiem tak:
Cytat:

Art. 5. Kolejność w tabeli
5.1. W Rozgrywkach Ekstraklasy kolejność Klubów w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów.
5.2. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwa lub więcej Klubów, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:
5.2.1 przy dwóch zespołach:
a. liczba zdobytych punktów w meczach między tymi Klubami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w meczach między tymi Klubami,
c. przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są „podwójnie,” korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w meczach między tymi Klubami,
(...)
I teraz konia z rzędem temu, kto w związku z tym odpowie na pytanie czy jeśli UEFA potem zrezygnowała z tej zasady, to obowiązuje ona w tym sezonie w Ekstraklasie, czy też nie.

Można bronić obydwu wersji, choć oczywiście jeśli interpretacja miałaby być dokonywana na podstawie rywalizacji Legii i Wisły oraz tego, która z tych drużyn miałaby zająć wyższe miejsce, a tym bardziej która spaść kosztem tej drugiej, to na 99,99% będzie to wykładnia korzystna dla Legii.

pepe72 06.03.2022 23:00

W ramach ciekawostek.
  • Po przegranej Lecha z Rakowem żadna drużyna nie zdobędzie 80 punktów w tym roku.
  • Statystycznie utrzymanie zapewniły sobie drużyny z miejsc 1-5, w tym Radomiak.
  • Drużyny z miejsc od 13 do 18 przy zachowaniu obecnej średniej nie zdobędą "magicznych" 37 punktów.
  • 3 punkty dzielą nas od drużyny na 11 miejscu (to się może jutro zmienić).

pepe72 06.03.2022 23:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1579894)
To jest generalnie zabawna sprawa.

W regulaminie Ekstraklasy na sezon 2021/2022 PZPN-owscy specjaliści zapisali to bowiem tak:

I teraz konia z rzędem temu, kto w związku z tym odpowie na pytanie czy jeśli UEFA potem zrezygnowała z tej zasady, to obowiązuje ona w tym sezonie w Ekstraklasie, czy też nie.

Można bronić obydwu wersji, choć oczywiście jeśli interpretacja miałaby być dokonywana na podstawie rywalizacji Legii i Wisły oraz tego, która z tych drużyn miałaby zająć wyższe miejsce, a tym bardziej która spaść kosztem tej drugiej, to na 99,99% będzie to wykładnia korzystna dla Legii.

Uchwała jest z 29 kwietnia. Wtedy obowiązywała więc wtrącenie nie zmienia reguły, że "bramki na wyjeździe liczą się podwójnie". I jak widziałem przed meczem Interia oraz 90minut poprawiły tabelę tak, że byliśmy przed L.

MaLk 06.03.2022 23:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1579896)
Uchwała jest z 29 kwietnia. Wtedy obowiązywała więc wtrącenie nie zmienia reguły, że "bramki na wyjeździe liczą się podwójnie". I jak widziałem przed meczem Interia oraz 90minut poprawiły tabelę tak, że byliśmy przed L.

Ależ ja się zgadzam z tą interpretacją.

Ale ponieważ w razie czego uprawnionym do wykładni regulaminu jest oczywiście PZPN, a UEFA zrezygnowała z zasady bramek na wyjeździe w czerwcu, to idę o zakład, że gdyby od tego miał zależeć los Legii, to ktoś zinterpretuje ten zapis jako "ponieważ w UEFA zasada ta już przestała obowiązywać, a w regulaminie było napisane, że to ma być zasada obowiązująca, to nie liczy się kto strzelił więcej bramek na wyjeździe".

Tym bardziej, że - jak już było tutaj wspominane - ewentualny nasz spadek nie powinien spowodować upadłości klubu, natomiast spadek Legii prawdopodobnie wywołałby taki właśnie efekt (ok. 200 mln długu przy braku przychodów z ESA i pucharów to zabójcze połączenie). Wszyscy będą ratować Legię.

s1mone 07.03.2022 00:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone
Moim zdaniem lepiej by było przyjąć średnią punktową na mecz z sezonu zasadniczego z ostatnich paru lat (bez rundy finałowej) niż z Bundesligi. Tam są dużo większe różnice między czołówką a dołem tabeli pod względem jakości jak u nas. Zarówno średnia na mistrza wyjdzie Ci sporo niższa, jak i średnia do utrzymania bedzie wyższa. Założyłbym dla uproszczenia, że 3 drużyny lecą.

/Edit :

Druga drużyna tabeli, czyl mistrz minimum :

17/18 ponad 1,80 pkt na mecz
18/19 ponad 2,00 pkt na mecz
19/20 ponad 1,77 pkt na mecz
20/21 ponad 1,97 pkt na mecz

Czyli gwarantowany mistrz ponad 2 punkty w meczu (68 punktów), a mediana ponad 1,91 pkt na mecz (65 punktów).

Ostatnia uratowana drużyna (zakładając 3 spadkowe)

17/18 1 punkt na mecz
18/19 1,04 punkta na mecz
19/20 1,17 punkta na mecz
20/21 1,10 punkta na mecz

Czyli gwarantowane utrzymanie ponad 1,17 pkt na mecz (40 punktów), a mediana 1,08 punkta na mecz (37 punktów).

Pucharów nie liczyłem
Pozdro

Tak sobie pomyślałem, że zacytuję posta będąc bliżej końcówki sezonu :)
37 punktów powinno nam dać utrzymanie, a 40 to wg mnie pewne utrzymanie. Moja wersja spadkowa jak i mistrzowska jest dużo bardziej zbliżona do rzeczywistości od tej wyjściowej przedstawianej przez Pepe przed sezonem :) Wniosek MOJE NA WIERZCHU :D

Ale jak to mówią : 'WE WILL SEE WHAT TIME WILL TELL :D'

pepe72 07.03.2022 03:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1579898)
Tak sobie pomyślałem, że zacytuję posta będąc bliżej końcówki sezonu :)
37 punktów powinno nam dać utrzymanie, a 40 to wg mnie pewne utrzymanie. Moja wersja spadkowa jak i mistrzowska jest dużo bardziej zbliżona do rzeczywistości od tej wyjściowej przedstawianej przez Pepe przed sezonem :) Wniosek MOJE NA WIERZCHU :D

Ale jak to mówią : 'WE WILL SEE WHAT TIME WILL TELL :D'

Myśmy się chyba o punkt czy dwa różnili :>
Ale fakt 80 punktów nikt w PL nie zdobędzie.

RoS 07.03.2022 05:57

10 znakow...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl