Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Mistel 30.04.2009 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 717472)
Oczywiście, że tak. Wilczek powiedział, że prędzej transferów nie bedzie, ale pieniądze na dojazd kibiców zawsze się znajdą.:rotfl:

Jak masz głupio gadać to zamilcz.

radekogi 30.04.2009 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 717435)
Właśnie o to chodzi, że będziemy mieć jedną trybunę - tylko E. Zaplecze D nie jest zrobione, więc musimy wchodzić na nią dookoła, a gdy będą odbywać się prace przy budowie narożników, będzie to nie możliwe. Kolejnym faktem jest to, że będzie obniżana murawa, nie będzie szatni, trybuny prasowej i wielu innych czynników potrzebnych do tego, aby móc grać na R22

Zgadza się, ale nawet grając tylko przy tej jednej trybunie mamy ok 5500 miejsc w 100% zadaszonych. Na Hutniku po montażu krzesełek nie będzie ich więcej (mówiło się max o 6000) do tego nie ma co porównywać odległości od boiska, czy nachylenia trybun no i ogólnego komfortu oglądania. To że nie ma szatni, czy nawet że nie będzie oświetlenia to nie są dla mnie argumenty, bo na Hutniku też ich nie ma i trzeba by wpakować w Suche Stawy sporo kasy. Po co skoro można to zrobić na Wiśle i kupić 6 masztów oświetleniowych jak na Lechu a później je przenieść na boisko treningowe lub sprzedać.

cassius31krakow 30.04.2009 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 717500)
Jak masz głupio gadać to zamilcz.

przeczytaj swój poprzedni post i odpowiedz sobie na pytanie kto głupio gada!

donPedro23 30.04.2009 14:42

Więc jak łatwo wywnioskować nie chodzi tutaj o liczbę miejsc na trybunach. Gdyby się dało zostać (nawet tylko na E) to byśmy zostali. Może chodzi o całe zaplecze, którego nie będzie, może o bezpieczeństwo (m.in. kibiców), a może wykonawca potrzebuje do wykonania prac odpowiedniej przestrzeni. Pamiętajmy, że już w tej rundzie chcieli nas przenosić, ale jakoś się udało zostać. Niestety myślę, że nie ma szans na pozostanie na R22:(

Mistel 30.04.2009 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 717546)
przeczytaj swój poprzedni post i odpowiedz sobie na pytanie kto głupio gada!

Przepraszam że nie jestem taki kumaty jak ty!! :-P

stawski 30.04.2009 19:40

A jak przepraszam szanownych kolegów mamy grać na R22 kiedy będą wymieniać murawę? obniżać ją itd???
Dajcie spokój. Po prostu trzeba się wynieść na rok i już. I nie panikujcie że jak nie będziemy grali na Reymonta to
będziemy się bronić przed spadkiem. to niepoważne.

Pablo84 30.04.2009 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 717546)
przeczytaj swój poprzedni post i odpowiedz sobie na pytanie kto głupio gada!

Dlaczego według Ciebie to było głupie pytanie?

Mistel 30.04.2009 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 717771)
Dlaczego według Ciebie to było głupie pytanie?

No dokładnie bo ja też nie rozumiem.


Jakbym ja był prezesem takiego klubu jak Wisła, i znalazłbym się w takiej samej sytuacji, to bym zrobił wszystko żeby kibicom zapewniać dojazd na mecz do Sosnowca (czy nie daj Boże Lubina). Fanatycy pojadą pociągiem - to oczywiste. Ale ile rodzin pojedzie samochodem? I ilu kibiców będzie na meczach (zwłaszcza tych mniej ciekawych) - 50? 100? Dlatego pytam. Ale w necie każdy cwany i cassius31krakow się popisał tym cwaniactwem internetowym :-P

cassius31krakow 01.05.2009 08:37

A co dla kibica klub zrobił do tej pory???
NIe mam wątpliwości, że nie pomoże w organizacji wyjazdów. Jak zwykle te sprawy zostaną w gestii SKWK. I tyle.

Sorki Mistel jeśli poczułeś się urażony.

Mistel 01.05.2009 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 717876)
A co dla kibica klub zrobił do tej pory???
NIe mam wątpliwości, że nie pomoże w organizacji wyjazdów. Jak zwykle te sprawy zostaną w gestii SKWK. I tyle.

No choćby kiedyś przekazywał 1 zł na oprawy.
Zobaczymy jak się sprawa rozwiąże. Ciężko będzie grać naszym piłkarzom przy garstce kibiców...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cassius31krakow (Post 717876)
Sorki Mistel jeśli poczułeś się urażony.

Spoko

Bobic 01.05.2009 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 717880)
No choćby kiedyś przekazywał 1 zł na oprawy.
Zobaczymy jak się sprawa rozwiąże. Ciężko będzie grać naszym piłkarzom przy garstce kibiców...


Spoko

A teraz czsem nie przekazuje ?? :-p

spinnaker 01.05.2009 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bobic (Post 717882)
A teraz czsem nie przekazuje ?? :-p

1 zł od biletu dostaje SKWK a nie UW. Ale ten temat nie o tym :)

Mnie jedynie zastanawia po co ta dziura
http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12409989838782.jpg

Dylatacja ?

rafalek 01.05.2009 15:16

Nie zgrało się chłopakom...10 cm w te i w drugą strone i taka dziura powstała...A tak na poważnie, to musi miec jakis powód, bo tak tego zostawic nie można...może jakby się jeszcze beton rozszerzał albo coś, żeby nie popękał.

Arturo Qr2nów 01.05.2009 15:21

To jest dylatacja. Tak duże powierzchnie wylewa się sekcjami stąd ta przerwa.

rafalek 01.05.2009 18:14

A mógłbyś wytłumaczyć z łaski swojej jakie to ma zastosowanie? Tu chodzi o "osiadanie" betonu czy jakiś dopływ powietrza czy wody, czy ki czort jeszcze? Nie znam się na budowlance, ale ciekawi mnie po co się coś takiego stosuje.

Mr.X 01.05.2009 18:56

http://wapedia.mobi/pl/Dylatacja_(budownictwo)

Arturo Qr2nów 01.05.2009 21:25

Taka dylatacja (przerwa pomiędzy sekcjami) może mieć kilka zastosowań:
-możliwość zamontowania oraz zdemontowania oszalowania dla odpowiednich sekcji
-zachowanie miejsca dla "pracy" płyty dennej
-odpowiednie rozłożenie nacisku płyty na powierzchnie
-zapewnienia miejsca dla kurczenia i rozszerzania betonu

Generalnie jak wiadomo żadna budowla nie stoi sztywno, zwłaszcza trybuna, na której skacze 12tys osób. Do tego dochodzą inne czynniki jak wiatr czy osiadanie budowli. Takie przemieszczenia mogą powodować zmianę pierwotnego kształtu budowli. Gdyby taka budowla była sztywna, to podczas takich zmian by popękała i straciła swoją wytrzymałość. Do tego należy pamiętać, że stadion powstaje na dość podmokłym terenie, który może powodować nierównomierne osiadanie trybun. Takie dylatacje stosuje się też przy budowach wszelkich obiektów mostowych w przerwach pomiędzy przęsłami. U nas jako przęsła można potraktować kolejne sekcje płyty dennej.

peterwislak 04.05.2009 07:52

dziala wam ta kamerka:
http://www.krakow.pl/kamera/wisla/

Zwierze 04.05.2009 08:40

Działa ale jest noc:) Nie mam mnie w Krakowie... Może nie wiem o czymś?

sito 04.05.2009 11:17

Kiedy ruszają z budową w górę????????????

rafalek 04.05.2009 11:28

Teraz przerwa będzie trwała przynajmniej 2 tygodnie, ponieważ tyle czasu zajmie betonowi uzyskanie 70% swojej wytrzymałości

Robinho 04.05.2009 16:27

Jak się będzie miała budowa stadionu, do juwenaliów? Koncert min Myslovitz ma odbyć się na stadionie Wisełki.

spinnaker 04.05.2009 16:40

No na stadionie ale bocznym tzn w tym wypadku boisku.

Hudy 04.05.2009 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robinho (Post 720476)
Jak się będzie miała budowa stadionu, do juwenaliów? Koncert min Myslovitz ma odbyć się na stadionie Wisełki.

no przecież nie na głównym:p
w informacjach juwenaliowych masz Stadion „T.S. Wisła”
i to jest boisko mineralne:)))
inaczej nie mogli podpisać, żeby nie robić zamętu u ludzi

Arturo Qr2nów 04.05.2009 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafalek (Post 720061)
Teraz przerwa będzie trwała przynajmniej 2 tygodnie, ponieważ tyle czasu zajmie betonowi uzyskanie 70% swojej wytrzymałości

Niekoniecznie. Około 28 dni (w zależności od warunków i mieszanki), to czas potrzebny by beton nabrał optymalnych właściwości. Natomiast w tym czasie można prowadzić szereg innych prac jak montaż żurawia czy prace w narożnikach, a nawet prace na samej płycie.

rafalek 05.05.2009 10:15

Czytałem na jakiejś stronie, chyba stadionwisly.info że teraz przez dwa tygodnie nie będzie się działo nic na budowie - no chyba, że im po prostu chodziło o budowe kolejnych elementów trybuny a nie o takie rzeczy jak ty mówisz czyli żuraw, narożniki. Dzięki wielkie ze mnie z błędu wyprowadziłeś:-)

Strzala 05.05.2009 10:27

U mnie kamerka już działa

Donki 05.05.2009 10:28

Jak było to sorki:
http://www.stadionwisly.info/aktualn...ykona_parkingi
Ps: U mnie kamerka też działa. Czy mi sie zdaje czy demontują płot ?

Ps: Co sądzicie ??
http://wislakrakow.com/www/showartic...rticleid=20890

kONwalia 05.05.2009 13:08

Cytat:

Wzór na krzesełkach - wybrano laureatów

1
http://www.wislakrakow.com/www/pictu...a20c8ce414.jpg


2
http://www.wislakrakow.com/www/pictu...feda934a28.jpg
http://www.wislakrakow.com/www/pictu...a746cd0325.jpg3
Wybrani zostali już laureaci w konkursie Biura ds. Euro 2012 w Krakowie i Wisły Kraków na wzór, który powinny utworzyć krzesełka na nowej trybunie wschodniej stadionu przy ul. Reymonta 22.

Pierwsze miejsce przyznano Renacie Poniewskiej-Tuleji. Projekt przedstawia biały napis WISŁA na górnym piętrze i 1906 z wpisaną białą gwiazdą na dolnej kondygnacji. Kolory sektorów są na przemian niebieskie i czerwone.

Drugą nagrodę otrzymał Łukasz Libuszewski, a trzecie miejsce przyznano wyjątkowo oryginalnemu projektowi wykonanemu przez Grzegorza Pałysa.

Z prawej strony prezentujemy prace trójki laureatów. Nie jest przesądzone, czy któryś z nagrodzonych projektów zostanie ostatecznie wykorzystany stadionu im. Henryka Reymana
Dzięki Bogu.
Pierwsze miejsce jestem w stanie zaakceptować, ale pod warunkiem że gwiazda na I piętrze między 19 a 06 została by usunięta. Biała Gwiazda jest JEDNA, i jedna jest już na naszym stadionie.
Drugi projekt wydaje mi się trochę za banalny a trzeci to jakiś kosmos. Logo "KRAKÓW GO!" to dla mnie obłęd, po 2012 roku straciło by sens, no i te TRZY gwiazdy...

Wojus 05.05.2009 13:16

Mi tez podoba sie projekt 1.ale nie usuwal bym tej gwiazdy.
PS. Kamerka mi działa.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:41.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl