Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Voin 17.06.2011 11:31

Stadion w Gdańsku:
https://picasaweb.google.com/piotr.j...wicz/15062011#
Ale równiutka i zielona murawa :D
Cały stadion jest fajny.

emj10 17.06.2011 12:16

Wykończeniówki zostało tam jeszcze sporo, więc chyba zima ich zastanie.

flamengista 17.06.2011 13:08

Amika na 5 pierwszych kolejek bez stadionu:

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

ciekawe, jak się "ukorzeni" trawa po Red Bull X-Fighters. Będzie wesoło.

Kociewiak 17.06.2011 13:15

to tylko w Polsce takie rzeczy

wanol 17.06.2011 13:17

Aż żal dupę ściska jak się widzi stadion Lechii. Pomyśleć, że gdyby przy wyborze projektanta ludzie mieli więcej oleju w głowie to moglibyśmy mieć coś podobnego do tego cuda... Jeden z najładniejszych stadionów w Europie obecnie chyba.

panew 17.06.2011 13:18

oni w tym Poznaniu wogóle myślą?
jacys kompletni debile tam rządzą
swoją drogą to ciekawe czy na pierwsze kolejki wróca w takim razie do wronek

Oldpara 17.06.2011 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanol (Post 1112059)
Aż żal dupę ściska jak się widzi stadion Lechii. Pomyśleć, że gdyby przy wyborze projektanta ludzie mieli więcej oleju w głowie to moglibyśmy mieć coś podobnego do tego cuda... Jeden z najładniejszych stadionów w Europie obecnie chyba.

Stadion piękny, owszem, ale np. betonowa bieżnia naookoło murawy to sporo większa niż na Wiśle. Ciekawe jak daleko będą pierwsze krzesełka od linii bocznej.

Nota bene na Wiśle bieżna była elementem klątw, kpin i narzekań, a okazało się, ze wszystko jest z nią ok.

A propos stadionu w Poznaniu - tam mają chyba nawet gorzej niż w Krakowie - błędy konsturkcyjne, zawyżone koszty, gnijąca trawa, fatalny projekt, CBA itp - jak ktoś słusznie zauważył, najbardziej cierpią miasta, które budowę zaczeły przed przyznaniem Polsce Euro 2012

wisl@k_TS 17.06.2011 13:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1112068)
Stadion piękny, owszem, ale np. betonowa bieżnia naookoło murawy to sporo większa niż na Wiśle. Ciekawe jak daleko będą pierwsze krzesełka od linii bocznej.

Nota bene na Wiśle bieżna była elementem klątw, kpin i narzekań, a okazało się, ze wszystko jest z nią ok.

A propos stadionu w Poznaniu - tam mają chyba nawet gorzej niż w Krakowie - błędy konsturkcyjne, zawyżone koszty, gnijąca trawa, fatalny projekt, CBA itp - jak ktoś słusznie zauważył, najbardziej cierpią miasta, które budowę zaczeły przed przyznaniem Polsce Euro 2012

W krakowskim urzędzie miasta też by się przydali...

buczo1985 17.06.2011 14:04

Stadion w Gdańsku ma piękną elewację. Od środka aż tak mnie nie bierze. Po prostu nowoczesny obiekt. Wiem, że temat jest drażliwy (przynajmniej na innym forum) ale kolor krzesełek w moim odczuciu psuje estetykę stadionu.

0 22 17.06.2011 15:43

Moim zdaniem kolor krzesełek jest sto razy bardziej spieprzony od tych na Legii, co jest wręcz sztuką.

Ela 17.06.2011 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1112147)
Moim zdaniem kolor krzesełek jest sto razy bardziej spieprzony od tych na Legii, co jest wręcz sztuką.

Kwestia gustu.

Ja mam zupełnie inne zdanie.
Na PGE kolory są dużo bardziej delikatne, pastelowe i nie dają efektu pstrokacizny jak to jest na Legii i na Arce.

0 22 17.06.2011 16:03

Wyobraź sobie jakby ten stadion wyglądał gdyby miał mocną zieleń (co chyba nie jest takie trudne, bo z tego co wiem tak ma wyglądać stadion Śląska) albo mocną zieleń i zwykły biały na pół. Ot chociażby pełnia kolorów jak u Was. To byłby kozak, a tak wygląda jak krzesełka na starej Żylecie, zajechane przez 10 lat deszczem i śniegiem. Przetarte gacie. Masakra, że taka perełkę tak oszpecono.

neq. 17.06.2011 16:11

zgadzam się w sumie z 0 22, mi się u was te kolory krzesełek podobają natomiast w Gdańsku są za jasne, lepszy były by takie bardziej żywe ;) ale i tak jest piękny.

Kociewiak 17.06.2011 16:13

No niestety krzesełka te wyglądają jak wyblakłe, też wolałbym żywą zieleń ale co zrobić...

Ela 17.06.2011 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1112158)
Wyobraź sobie jakby ten stadion wyglądał gdyby miał mocną zieleń albo mocną zieleń i zwykły biały na pół. Ot chociażby pełnia kolorów jak u Was. To byłby kozak, a tak wygląda jak krzesełka na starej Żylecie, zajechane przez 10 lat deszczem i śniegiem. Przetarte gacie. Masakra, że taka perełkę tak oszpecono.

Nie mam wrażenia, że kolory są wyblakłe i przetarte oraz nie uważam, że szpecą całość.

Choć nie neguję, że mocne barwy i jednolity ich układ mogły by być bardziej efektowne. Jednakże w zestawieniu z intensywną żółcią pokrywy stadionu mogłoby dawać zbyt "brazylijskie" skojarzenia.
Natomiast Ty porównałeś z "mozaiką" na Legii. I to na niekorzyść dla PGE ( 100 razy :) ) a z tym nie mogę się zgodzić ( stadion Legii wewnątrz widziałam na żywo nie tylko na zdjęciach ).

0 22 17.06.2011 16:25

https://picasaweb.google.com/piotr.j...02091245809698

Jak Twoim zdaniem te krzesełka z tej fotki nie są wyblakłe to nie mam więcej pytań, bo różnimy się w tak zasadniczej sprawie jak znaczenie słowa 'wyblakłe' :)

Zresztą po tej fotce widać, że nawet wyblakły kolor nie jest w stanie przykryć dramatu jakim są mozaiki. Nie wiem co za idiota na to wpadł, ale jeszcze chyba nie widziałem stadionu z mozaiką, który by sprawiał, że stadion jest ładniejszy. No, może Boavista.

Natomiast podkreślam, że o ile stadion w środku mi się kompletnie nie podoba o tyle na zewnątrz jest piękny.

Kociewiak 17.06.2011 16:27

0 22 folie na krzesełkach no i w rzeczywistości prezentują sie ciut żywiej (widiałem osobiście) co nie zmienia faktu, że i tak wyglądają jak wyblakłe

Ela 17.06.2011 16:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1112172)
https://picasaweb.google.com/piotr.j...02091245809698

Jak Twoim zdaniem te krzesełka z tej fotki nie są wyblakłe to nie mam więcej pytań, bo różnimy się w tak zasadniczej sprawie jak znaczenie słowa 'wyblakłe' :)

:)

No tak - mnie w tym wypadku bardziej pasują określenia "delikatne" bądź "pastelowe".

Cytat:

Zresztą po tej fotce widać, że nawet wyblakły kolor nie jest w stanie przykryć dramatu jakim są mozaiki. Nie wiem co za idiota na to wpadł, ale jeszcze chyba nie widziałem stadionu z mozaiką, który by sprawiał, że stadion jest ładniejszy.
I tu chyba będziemy mieli wspólną płaszczyznę postrzegania.
Zgadzam się, że mozaika to pstrokaty dramat. Natomiast o wiele bardziej dramatycznie wygląda mozaika o żywych kolorach niż ... taka bardziej pastelowa ;)

Poza tym nie odniosłeś się do spostrzeżenia na temat "brazylijskości" ewentualnych barw. Myślę, że nie byłyby na miejscu.
Co innego gdyby pokrywa stadionu w Gdańsku była zielona.
Natomiast jeżeli wizja architektów ma nawiązywać do bursztynu, to jednak ostrożność w szafowaniu intensywnymi barwami jest wskazana.

CMSNero 17.06.2011 16:43

fajne te stadiony Lechii i Slaska ale mam obawy ze uda im sie chocby raz zapelnic caly stadion.... moze na otwarcie jak zagraja z przykladowym Arsenalem...

Lech chyba w ekstraklasie nie zapelnil sie ani raz a srednia chyba ponizej 20k wyszla ( chyba )

Elefant 17.06.2011 16:48

Obejrzałem sobie te zdjęcia z PGE. Nie wątpie, że stadion w Gdańsku jest dopracowany, funkcjonalnty itd. Ale na podstawie tych zdjęć...

Dobra tylko mnie nie bijcie.:p
Ktoś w tym widzi jakieś piękno ? Z zewnątrz z daleka wygląda jak duża rzadka kupa na piasku, z bliska - plątanina rur jak w hali przemysłowej. W środku przytłaczająca konstrukcja dachu sprawia, ze pierwsze moje skojarzenie było: Jesteśmy w pierdlu. Ten beton wokół - straszny. Kolorystyka krzesełek - taki mix, że jedyny odruch jaki mam to odruch wymiotny. Kolorystyka krzeseł + linia trybun = usypiam. Architektura bez żadnej adrenaliny - dobra dla hali rozgrywek juniorek w siatkówce, a nie meczu piłki nożnej.
Dobrze, że chociaż Lechia tam będzie grać. Kibice zniwelują tą nijakość.

Kiedyś było modne ocenianie opraw (zwłaszcza prze kibiców (L)) na podstawie tego, czy ma ona "coś" czy nie ma. Nikt nie wiedział co to jest to "coś", ale wszyscy tak oceniali. Więc teraz mogę śmiało powiedzieć: PGE Arena tego "coś" nie ma.

Ps. Po czym poznać, ze grać tam będzie Lechia ?

0 22 17.06.2011 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1112179)
I tu chyba będziemy mieli wspólną płaszczyznę postrzegania.
Zgadzam się, że mozaika to pstrokaty dramat. Natomiast o wiele bardziej dramatycznie wygląda mozaika o żywych kolorach niż ... taka bardziej pastelowa ;)

Tylko trochę wspólną, bo moim zdaniem już lepszy jest pstrokaty (zwłaszcza na Legii, gdzie cały dól jest w jednym, mocnym, pełnym kolorze). Za przykład podałem Boaviste, gdzie mamy mocny czarny i mocny biały, a nie jakieś odcienie szarości :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1112179)
Poza tym nie odniosłeś się do spostrzeżenia na temat "brazylijskości" ewentualnych barw. Myślę, że nie byłyby na miejscu.
Co innego gdyby pokrywa stadionu w Gdańsku była zielona.
Natomiast jeżeli wizja architektów ma nawiązywać do bursztynu, to jednak ostrożność w szafowaniu intensywnymi barwami jest wskazana.

Bo ciężko się odnosić do co by było gdyby. Jakby komuś się chciało i by umiał pokazać graficznie jakby to wyglądało z mocnym zielonym to mógłbym się wypowiedzieć czy by się gryzło. Ale szczerze wątpię, bo dach też jest bladawy, mocno rozjaśniony, więc chyba nie byłoby tragedii.

Zresztą nie mój cyrk nie moje małpy :)

Antystenes 17.06.2011 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1112068)
Stadion piękny, owszem, ale np. betonowa bieżnia naookoło murawy to sporo większa niż na Wiśle. Ciekawe jak daleko będą pierwsze krzesełka od linii bocznej.

Nota bene na Wiśle bieżna była elementem klątw, kpin i narzekań, a okazało się, ze wszystko jest z nią ok.

U nas były nerwy, bo zamienili kostkę na asfalt o ile dobrze pamiętam..
Co do stadionu Lechii, to ta "betonowa bieżnia "jest właśnie z kostki. Pozamiatają z niej piasek i nie powinno to źle wyglądać.

h3po4 17.06.2011 19:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CMSNero (Post 1112183)
fajne te stadiony Lechii i Slaska ale mam obawy ze uda im sie chocby raz zapelnic caly stadion.... moze na otwarcie jak zagraja z przykladowym Arsenalem...

Lech chyba w ekstraklasie nie zapelnil sie ani raz a srednia chyba ponizej 20k wyszla ( chyba )

na Lech Legia był pełny ;)

Wiślak z Azorów 17.06.2011 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez h3po4 (Post 1112253)
na Lech Legia był pełny ;)

Do kompletu z tego co wiem zabrakło 2 tysięcy ;)

CMSNero 17.06.2011 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanol (Post 1112059)
Aż żal dupę ściska jak się widzi stadion Lechii. Pomyśleć, że gdyby przy wyborze projektanta ludzie mieli więcej oleju w głowie to moglibyśmy mieć coś podobnego do tego cuda... Jeden z najładniejszych stadionów w Europie obecnie chyba.

oczywiscie stadion super , bez dwoch zdan , a co do koncowej wypowiedzi to ty chyba za granica nie byles....

i jeszcze odnosnie wygladu z zewnątrz, to jak dla mnie wyglada najlepiej ze wszystkich w Polsce

buczo1985 17.06.2011 19:49

Swoją drogą jak to się wszystko pozmieniało. Jeszcze nie tak dawno temu nie przypuszczałbym, że taki obiekt jak PGE Arena powstanie w Polsce, a teraz grymasimy, że krzesełka nie takie :)

Ale powiem Wam szczerze, że mimo wszystko wole kwadratowe stadiony. Nasz surowy, ciosany z betonu bardziej mi się podoba. Jeśli tylko kiedyś zostaną dopracowane szczegóły wykończeniówki to jak dla mnie będzie to jeden z ładniejszych stadionów w Polsce :D
Zaznaczam, że moja opinia może być subiektywna :P

P.S. Może zrobilibyśmy na forum sondę na najładniejszy stadion w Polsce?

h3po4 17.06.2011 20:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak z Azorów (Post 1112254)
Do kompletu z tego co wiem zabrakło 2 tysięcy ;)

Mogę się mylić aczkolwiek o ile dobrze pamiętam na Bufor owe 2 tyś były przeznaczone ;)

Wiślak z Azorów 17.06.2011 20:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez h3po4 (Post 1112270)
Mogę się mylić aczkolwiek o ile dobrze pamiętam na Bufor owe 2 tyś były przeznaczone ;)

Nie będe się kłucił ale bodajże pan Smokowski w canal+ mówił że jest 39 tyś więc oprócz Buforów jeszcze 2 tyś. :)

h3po4 17.06.2011 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wiślak z Azorów (Post 1112279)
Nie będe się kłucił ale bodajże pan Smokowski w canal+ mówił że jest 39 tyś więc oprócz Buforów jeszcze 2 tyś. :)

Być może ;) Nie chcę się kłócić może nie mam racji ; ) aczkolwiek wydaje mi się tylko ; )

Donki 17.06.2011 20:48

Lech - Legia widzów 36.240 tak jest napisane na 90minut.pl i mysle, że nie jest to liczba zmyslona, a oficjalna podana przez Lecha.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl