Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Stroje meczowe Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3263)

serek.c2 20.07.2011 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dymion9 (Post 1130245)
Żaden Panie i Panowie sponsor, tylko adidas sobie o nas najzwyczajniej w świecie zapomniał. Informacje od Zbymaka, więc zapewne prawdziwe.

Załóżmy, że jest to prawdziwa informacja (ja akurat nie wierzę w takie cuda - adidas to zbyt poważna firma) - jak wg Was powinna się zachować Wisła w tej sytuacji?

Bąbel 20.07.2011 20:07

z tego co kojarzę, to nie było zielonych kompletów bramkarskich roku temu? a dziś Jovanic w tak owym bronił :)

martin_6 20.07.2011 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fiti (Post 1130230)
Też tak sądze, ale dopuszczam teorię o walce o BG, może ktoś wreszcie wziął sobie do serca te wszystkie apele, akcje i negocjują z Adidasem taką opcję.

Jak negocjują? Basałaj heroicznie walczy o Białą Gwiazdę, tylko Adidas nie chce się zgodzić? :rotfl:

wściekłe pięści węża 20.07.2011 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1130251)
Załóżmy, że jest to prawdziwa informacja (ja akurat nie wierzę w takie cuda - adidas to zbyt poważna firma) - jak wg Was powinna się zachować Wisła w tej sytuacji?

Moim zdaniem wszystko zależy od tego jak brzmi umowa. Jeśli Adidas w niej zobowiązał się do wyprodukowania za rok nowej linii dla Wisły, to trzeba by pociągnąć ich do odpowiedzialności. Umów należy dotrzymywać. Jeśli jednak jest tak, że ta nowa linia miała być tylko gestem dobrej woli Adidasa, a umowa nic o tym nie mówi, to ktoś, kto ją podpisywał ze strony Wisły powinien dostać kopa w dupsko, a o samej sprawie należy zapomnieć.

Kończąc myśl- Wisła nie grała w tych specjalnie dla siebie zrobionych strojach w sezonie 10-11, bo Adidas rzekomo produkuje stroje wiosną (jeśli dobrze pamiętam), bo od początku Adidasa w Wiśle była mowa o tych dedykowanych strojach. Jeśli do tej pory ich nie ma, to, jeśli wersja o wiosennej produkcji jest prawdą, nie będzie ich już do przyszłego sezonu, bo zwyczajnie nie istnieją.

Fiti 20.07.2011 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 1130265)
Jak negocjują? Basałaj heroicznie walczy o Białą Gwiazdę, tylko Adidas nie chce się zgodzić? :rotfl:

Faktycznie troche to nierealne :) Ale wierze w BG na 2011/2012

Titto 20.07.2011 23:48

Fiti, z tego co można było wywnioskować po słowach Basałaja to na pewno nie będzie Białej Gwiazdy w sezonie 2011/2012, że tak jeszcze raz zacytuje jego słowa:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bogdan Basałaj
Odpisuje do Państwa, ponieważ przypadkowo jednej nocy przyszedł mail o tej samej treści !.
Oczywiście potwierdzam, że „polityka historyczna” jest ważną częścią naszego klubu.
Pierwszy krok został zrobiony: dożywotnie zaproszenie wybitnych piłkarzy na mecze.
Powołana został kapituła „Powrotu Legend” na stadion, która wybrała pierwszych 10 legend. Jednak w tym momencie, dopóki nie ma całego stadionu nie możemy tego robić. W dniu otwarcia całego obiektu na pierwszym meczu zostanie wciągnięta pod dach trybuny olbrzymia koszulka z imieniem H. Reymana, a jego potomkowi wręczona oryginalna koszulka. Następne mecze to kolejni Wielcy Wiślacy.
Po trzecie: muzeum – z tych samych powodów - musimy czekać. Aktualnie pracujemy nad powołaniem Rady Muzeum..
Po czwarte: budowa pomnika Henryka Reymana od ul. Reymonta – myślę że pod koniec tego roku powołamy Komitet Spoleczny ds. budowy
Nigdy nie mówiłem o zmianie obowiązującego loga.


Feniks1983 21.07.2011 08:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1130251)
Załóżmy, że jest to prawdziwa informacja (ja akurat nie wierzę w takie cuda - adidas to zbyt poważna firma) - jak wg Was powinna się zachować Wisła w tej sytuacji?

Czyżby? Skąd ta pewność? Ja uważam, że Adidas to było najgorsze co mogło się Nam trafić i do dzisiaj zastanawiam się jakie to dostaliśmy na papierze warunki, że się na nie zgodziliśmy. Fakt opóźnień w ogóle mnie nie dziwi i bardzo ciekaw jestem, czy faktycznie będą to "dedykowane" stroje. Dodatkowo co to za poważna firma, która zlewa współprace z Mistrzem Kraju i nie potrafi na czas (jeśli faktycznie tak jest) przygotować sprzętu?

Tenzen 21.07.2011 08:11

Może poszło o pieniądze. Adidas mógł zaproponować Wiśle coś takiego: "ok, możecie mieć stroje na lipiec, ale będzie to kosztować."

Adidas musi zrobić teraz stroje dla całej masy klubów więc musi jakoś wybierać kolejność.

Baracuda 21.07.2011 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luk_Biala_Gwiazda (Post 1129295)
Oraz kołnierzyk replika ma czerwony, a oryginał biały.

Ja akurat mam z białym. NIe widziałem z czerwonym kołnierzykiem?? Są takie dostępne??

Darkh 21.07.2011 08:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dymion9 (Post 1130245)
Żaden Panie i Panowie sponsor, tylko adidas sobie o nas najzwyczajniej w świecie zapomniał. Informacje od Zbymaka, więc zapewne prawdziwe.

Adidas nie zapomniał... a tak na marginesie to jakikolwiek dostawca sprzętu by nie był, to zawsze narzekamy, czy to Nike czy to Umbro czy Adidas... Ja się cieszę że nie jest to żadne Tico, Jako, Joma czy inne wynalazki...

Darkh 21.07.2011 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tenzen (Post 1130462)
Może poszło o pieniądze. Adidas mógł zaproponować Wiśle coś takiego: "ok, możecie mieć stroje na lipiec, ale będzie to kosztować."

Adidas musi zrobić teraz stroje dla całej masy klubów więc musi jakoś wybierać kolejność.

Takie rzeczy produkuje się grubo ponad pół roku przed dostarczeniem do klienta. Proces produkcyjny wymaga czasu (w zależności od wolumenu zamówienia i stopnia jego skomplikowania od miesiąca do dwóch) , transport z chin (zakładam że to normalnym kontenerem na statku płynie) to +/- 40 dni, dodatkowo zawsze planuje się rezerwę czasową około miesiąca na poczet ewentualnych problemów (wszelkie kataklizmy typu strajk w fabryce, nieczynny port załadunkowy, sztormy na oceanach i wszystkie inne niewymienione nieszczęścia jakie mogą się w transporcie przytrafić).

Reasumując stroje się już pewnie produkowały zanim komukolwiek przyszło do głowy, żeby na Facebook'u robić szum o Białą Gwiazdę. Jeśli okaże się, że ten strój którego premiera nadchodzi, będzie obowiązywał przez dwa sezony (a często tak bywa) to raczej nie ma szans na Białą Gwiazdę.

Jeśli chcemy coś wywalczyć to na przyszłość pamiętajmy że agitację trzeba prowadzić conajmniej od 8 miesięcy przed planowaną premierą stroju (bo wtedy jest jeszcze czas na zmiany w ewentualnym projekcie - przy założeniu że lobbing będzie na tyle silny i przekonujący, że wpłynie na klub).

wonski_eNHa 21.07.2011 09:19

Pewnie czekamy na sponsora, trochę głupie. Może już od jakiegoś czasu są już stroje w klubie i czekają na nadrukowanie sponsora.

//Darekh- od Jomy się odwal :P, świetne stroje mają.

//JrQ- klub nie dostaje miliona koszulek, żeby sobie łatać wolne pole nie aktualnym logiem sponsora. Po drugie, prezentacja ewentualnego głównego sponsora lepiej wygląda, jak się pokaże koszulkę z nowym sponsorem. Po trzecie, nie ma zaprezentowanego sponsora Ekstraklasy, który automatycznie wskakuje pod kołnierz koszulek i logo ligi na prawy rękaw. Więc, lepiej zaprezentować już gotowe koszulki, a nie jakieś półprodukty do których będą jeszcze prasowane jakieś duperele.

JrQ- 21.07.2011 09:23

Cytat:

Pewnie czekamy na sponsora, trochę głupie.
ile razy jeszcze ktoś powtórzy tą głupotę?
co ma do chuja sponsor wspólnego z koszulkami...

Darkh 21.07.2011 09:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JrQ- (Post 1130489)
ile razy jeszcze ktoś powtórzy tą głupotę?
co ma do chuja sponsor wspólnego z koszulkami...

...ma i to wiele. Przy założeniu że negocjuje się jakiś kontrakt z jakimś dużym sponsorem, to prezentacja jest przesuwana po to, aby nowe koszulki pokazać obrandowane logiem tegoż, nie chcą pokazywać "pustych" koszulek, po to żeby potem je jeszcze raz pokazać z logiem firmy/marki XYZ. Dla mnie logiczne.

Kociewiak 21.07.2011 09:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1130470)
Adidas nie zapomniał... a tak na marginesie to jakikolwiek dostawca sprzętu by nie był, to zawsze narzekamy, czy to Nike czy to Umbro czy Adidas... Ja się cieszę że nie jest to żadne Tico, Jako, Joma czy inne wynalazki...

Jako też ma dobry sprzęt :)

EDIT: Rozumiem o co Ci chodzi :)

Darkh 21.07.2011 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kociewiak (Post 1130505)
Jako też ma dobry sprzęt :)

Jej :) wytłumaczyć się muszę, nie chodzi mi o jakość strojów, tylko o to że Wisła gra w strojach kogoś z grona "Wielkiej Czwórki Sportswear" (takie szybkie moje nazewnictwo wymyśliłem) czyli Adidas, Nike, Puma, Umbro (szkoda, że w Polsce tak zeszmacona marka - ale to nie o tym temat)

tsw biała gwiazda 21.07.2011 10:44

Darkh to kiedy można się spodziewać prezentacji nowych strojów? Na jednym z forum Zbymak napisał, że jak sie nic nie zmieni to pod koniec sierpnia.

Mistrz Yoda 21.07.2011 11:25

Dla mnie stroje to fajna sprawa ale nie tak najważniejsza. Ważne by pojawiło się na nich logo jakiegos sponsora strategicznego z rawdziwego zdarzenia. I na to z niecierpliwością czeka. Bo 1,5-2mln Euro na sezon by sie przydało w kasie klubowej

serek.c2 21.07.2011 11:28

Niech Basałaj zacznie podchody pod Coca-Colę - po wykupieniu nazwy stadionu Legii przez Pepsi ten koncern będzie teraz kojarzony z Legią. Więc może Coca-Cola skusiłaby się na mariaż z Wisłą (koszulki)? Taka "wojna" koncernów na tle polskiej piłki ;)

westersyl 21.07.2011 11:34

Jak przejdziemy Litex to mamy dodatkowy atut przy negocjacjach. Logo sponsora nie będzie pokazane już tylko w buraczanej lidzę ale na arenie międzynarodowej. Zakładając, że przejdziemy Litex, to myślę że warto zaczekać jeszcze jedną rundę, a nuż się uda. Wtedy szukanie sponsora nabierze nowego znaczenia, to sponsorzy będą się pchali do nas oknami.

Kon®ado 21.07.2011 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1130573)
Niech Basałaj zacznie podchody pod Coca-Colę - po wykupieniu nazwy stadionu Legii przez Pepsi ten koncern będzie teraz kojarzony z Legią. Więc może Coca-Cola skusiłaby się na mariaż z Wisłą (koszulki)? Taka "wojna" koncernów na tle polskiej piłki ;)

taa a potem Lech sobie wezmie Durexa za sponsora a Sracovia Unimil i bedzie walka na prezerwatywy ;)
zobaczymy co nam adidas zaprezentuje ;) poczekac mozna byle bylo na co :)

Skimciol 21.07.2011 12:12

a ja dalej licze że te koszulki będą z Białą Gwiazdą

Fiti 21.07.2011 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Skimciol (Post 1130592)
a ja dalej licze że te koszulki będą z Białą Gwiazdą

Też tak myślałem, ale przeczytaj post Titto. Basałaj się wykręcił - więc raczej nie ma co liczyć...

szprotson 21.07.2011 15:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Darkh (Post 1130470)
Adidas nie zapomniał... a tak na marginesie to jakikolwiek dostawca sprzętu by nie był, to zawsze narzekamy, czy to Nike czy to Umbro czy Adidas... Ja się cieszę że nie jest to żadne Tico, Jako, Joma czy inne wynalazki...

ja również ,chociaz wolałbym Nike.
Ale przynajmniej adidas ma ludzką rozmiarówke a nie jak Umbro na smoki jakieś.

Dark, wiesz moze jak dlugo mamy kontrakt z adidasem ?

wściekłe pięści węża 21.07.2011 16:12

Umowa została podpisana na 3 lata.

Glazik 21.07.2011 16:29

Znacie jakas druzyne ktora sponsoruje Reebok??

Wiślak z Azorów 21.07.2011 16:30

np. Bolton

szprotson 21.07.2011 16:35

Fc Koln, Internacional, Cruzeiro,
w tamtym sezonei chyba tez Chivas
kiedys WestHam, Lvpool, City

_ukoL 21.07.2011 16:41

Joma czy Jako ma dobry sprzęt, podobnie jak Kappa. Mi to się strasznie Puma ze wzornictwem nie podoba. Strzeż Wisłę kiedykolwiek przed Nimi. :D

szprotson 21.07.2011 16:45

daj pan spokój z Jako.

Pamietam jak Lechie sponsorowali to mega drogie było, a bez rewelacji (chodzi mi o duperele typu drifit etc.)

Dobry producent sprzetu sportowego to...mało znany w Europie, under armour.
Hiszpanska Joma to mi sie kojarzy z futsalem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:48.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl