Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

kibic sukcesu 2007 30.08.2009 22:35

Ku.wa bandytyzm w czystym wydaniu! Koleś powinien za to zdrowo beknąć. Sprawa pewnie nie będzie taka głośna jak faul na Eduardo, ale wg mnie faul na Wasilewskim wygląda gorzej.

Pablooo 30.08.2009 22:39

To jest o wiele groźniejsza sytuacja od Eduardo..
Stopa poleciała mu do kolana bez władu. Jeśli ma uszkodzone ścięgna, to może być pozamiatane

podszywacz 30.08.2009 22:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzechu1991 (Post 787160)
A wiesz ile pauzował eduardo? od 23 lutego 2008- czyli 1,5 roku...

Dlatego napisałem, leczenie urazu psychicznego i sama rehabilitacja mogła trwać rok czasu. Wasyl ma to "szczęście" że ma złamany piszczel mniej więcej na środku, łatwiej się to będzie leczyć, u Da Silvy podejrzewano nawet pozrywanie ścięgien, nerwów i żył, co tu porównywać...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablooo (Post 787162)
To jest o wiele groźniejsza sytuacja od Eduardo..
Stopa poleciała mu do kolana bez władu. Jeśli ma uszkodzone ścięgna, to może być pozamiatane

Nie sądzę, złamanie blisko stawu skokowego uważasz za mniej groźną kontuzję?

RAFi89 30.08.2009 22:57

A co tu porównywać która kontuzja groźniejsza, patrząc na takie zdjęcia to człowiek aż się za własną nogę chwyta. Marcinowi przede wszystkim trzeba życzyć powrotu do zdrowia aby mógł bez problemu się poruszać.
Jest granica między grą ostrą a brutalną, tu jednym głupim zachowaniem człowiekowi można uprzykrzyć życie. Po prostu głupota i brak wyobraźni.

pirat.z.karaibow 30.08.2009 23:27

A teraz już na chłodno, całkiem poważnie.

Drwal drwalem, ale na nogę to on raczej nie polował... Stało się, zamiast piłki już była noga. Chociaż z drugiej strony, obiektywnie rzecz biorąc to nie było akcja na wybijanie piłki wślizgiem. Było, minęło, historia. Do piłki już raczej nie wróci, byle mógł chodzić...

Z całym szacunkiem dla Wasilewskiego i z respektem dla jego piłkarskich umiejętności.

madenn 30.08.2009 23:29

no coż pamiętam dobrze kontuzje Eduardo ( takich scen się nie zpomina) i jemu noga nie wisiała tylko na skórze...
powazne osłabienie reprezentacji ciekawe kto zagrana jego pozycji...

dj_ibutti 30.08.2009 23:34

Znajomy miał podobną kontuzję (na boisku), złamanie strzałkowej i piszczelowej "na pół" i też mu noga wisiała na skarpecie. Było to chyba 2 lata temu, a w tym roku był w You Can Dance. Także może nie będzie tak źle.

Oby!


Wie ktoś czy piłkarze Anderlechtu się coś stawiali do murzyna, czy tak olali całą sprawę?

pirat.z.karaibow 30.08.2009 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 787181)
Wie ktoś czy piłkarze Anderlechtu się coś stawiali do murzyna, czy tak olali całą sprawę?

Stawiali się, nawet konkretnie. Nie udało im się.

Żmijka 30.08.2009 23:37

Skoczyło kilku do murzyna, widać na wideo. Ale chyba większośc była w takim szoku, że nie wiedzieli co się dzieje ... i wcale się nie dziwię :/ Nie wiem co po meczu zrobili piłkarze, natomiast piszą, że kibice Anderlechtu chcieli dokonać "samosądu", musiała ich odgradzać ochrona (policja?), w stronę autobusu poleciały kamienie.

cyke 30.08.2009 23:41

Żal mi Wasyla. Dla mnie jest to jeden z ulubionych piłkarzy. Facet z charakterem i jakoś zawsze dziwiło mnie to czemu nikt lepszy jeszcze go nie wykupił z tego Anderlechtu. Wg mnie zrobił by furorę w Anglii. Puki co mam nadzieje, że wróci do zdrowia.

Raczej nie robię sobie nadziei, że liga ukarze jakoś surowo tego rzeźnika. :/

Fuks 30.08.2009 23:50

tu tak jakby na zywo....

http://www.youtube.com/watch?v=S8YeA6rPjSs

eh............. brak słów.

Jaroo1 30.08.2009 23:57

Moim zdaniem to po takim czyms mecze powinny byc przerywane. Jeba... sport, kase, emocje jesli doswiadczamy dramatu sportowca i czlowieka, jesli mamy byc moze doczynienia z tym ze czlowiek zostanie kaleka albo nigdy nie bedzie mogl juz wrocic do uprawiania sportu. Stał sie dramat ludzi a jak gdyby nigdy nic dalej bawiono sie w granie meczu :( to jest dla mnie smutne. Ogolnie to ja bym w takim meczu nie chciał grac gdzie mojemu koledze urwało noge a ja musze jeszcze godzine po boisku biegac :((- ludzie z wypadkow samochodowych wychodza z mniejszym szwankiem a tragedie sie przezywa a tutaj doslownie urwana noga kilka minut krzyku i dalej gra ;/ straszne do czego ten swiat zmierza :( no tak ale co ja pisze, przeciez pilkarze mdleli- jak sie pozniej oakzywało umierali- na boisku a dalej sie gralo w pilke jakby tob yło wazniejsze niz zycie ludzkie :(

w0lno. 31.08.2009 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 787191)
tu tak jakby na zywo....

http://www.youtube.com/watch?v=S8YeA6rPjSs

eh............. brak słów.

Piłkarze Standardu byli zdziwieni, że dostał czerwoną kartkę. Mieli jeszcze czelność wykłócać się z sędzią... kpina.
W najbliższym meczu reprezentacji Wasyl powinien otrzymać wsparcie od naszych kibiców.
Marcin trzymaj się. Mam nadzieję, że wrócisz jeszcze do gry!

For_FuN_ 31.08.2009 00:57

Zycze Marcinowi szybkiego powrotu do zdrowia(zdaje sobie sprawe, ze to prawdopodobnie kilkanascie miesiecy), potem powrotu na boisko i gry na takim samym poziomie jaki prezentowal przez ostatnie lata. Ciezko pracowal, trafil do utytulowanego klubu, zostal najlepszym obronca tamtejszej ligi, regularnie wystepowal, a tu takie cos... boiskowych bandytow trzeba eliminowac z pilki noznej. Jutro oczekuje surowe kary ze strony belgijskiego zwiazku pilkarskiego, tzn. minimum 6 miesiecy zawieszenia. Witsel pokazal, ze daleko mu do profesjonalnego pilkarza, bo taki szanuje zdrowie i nogi przeciwnika. Jak na to patrze, to boli mnie noga, a co tu dopiero mowic o samym Marcinie. Wyrazy wspolczucia.

Arked 31.08.2009 01:12

Co tu dużo mówić. Kontuzja Wasilewskiego to była najgorsza rzecz jaką widziałem kiedykolwiek podczas meczu piłkarskiego.We mnie również wezbrała złość na winowajcę, a tym bardziej na zachowanie piłkarzy Standardu, którzy protestowali przeciwko decyzji sędziego (zwyczajne sk****syństwo).

Trzeba jednak uczciwe stwierdzić, że cała sytuacja była po prostu strasznie nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności. Witsel chciał doskoczyć do piłki, ale w ostatniej chwili pod jego nogami znalazł się nieustępliwy Wasyl i stała się tragedia. Nie był to typowo rzeźnicki wślizg, ani nic tego rodzaju. Tak więc przystopujmy trochę z wyżywaniem się na Belgu. Większe słowa krytyki należą się mu z zachowanie po otrzymaniu kartki niż za sam faul.

W tym momencie najważniejsze jest zdrowie Wasilewskiego. Mam nadzieję, że nie tylko odzyska sprawność ale powróci także do gry w piłkę na wysokim poziomie. Tego życzę mu z całego serca.

1q2 31.08.2009 01:49

Racja Arked, choć ja to bym nazwał bardziej debilizmem niż nieszczęśliwym wypadkiem, ale to też nie było specjalne.S/F powiecie, i ja się z tym zgadzam ale powinno być jakieś OC od takich spraw.Wjeżdżasz kolesiowi- nie trafiasz/robisz z niego kalekę - płacisz -Może by ktoś się zastanowił czy lepiej wbić się na farta czy jednak odpuścić.
To w ogóle ironia losu żeby obrońca został tak rozwalony.W 90% przypadków jest odwrotnie.
Ohydne są te filmy/zdjęcia - moment pomijam ale wyraz twarzy Wasyla...może się to śnić...Życzenia chuja dadzą,byle nie został kaleką.

emj10 31.08.2009 02:44

Ja uważam że nie powinno przerywać się spotkań ze względu na takie wydarzenia. Jak wydarzyła się tragedia na Heysel to mecz został dokończony. Tak samo nie wiem czy Wasyl chciałby żeby z jego powodu chłopaki zaniechali swojego zawodu. Każdy piłkarz mniej lub bardziej kocha to co robi, jest narażony na urazy, może nawet stracić życie. Piłkarz to aktor, boisko to scena. "The show must go on".

kreseq 31.08.2009 03:22

Bywa roznie. Czasami wystarczy ok 1,5 roku i wszystko wraca do normy, czasami dwa lata, a jeszcze w innym przypadku kariere sie po prostu konczy.

Z tych bardziej znanych "hardkorowych" kontuzji ktore widzialem 7/9 konczylo sie powrotem do gry.

Nie ma co dramatyzowac, do czasu az bedzie wiadomo co i w jakim stopniu jest uszkodzone.

PS: Za tego typu ataki ( bezczelny atak na zawodnika, bez wzgledu na to gdzie jest pilka ) powinno sie karac bardzo surowo. Pamietac tez nalezy ze czesto takie faule sa przypadkowe a nogi bywaja jak zapalki, szczegolnie piszczele trafione z odpowiednia sila w odpowiednie miejsce. Nie zmienia to jednak faktu, ze tym razem to bylo po prostu sk*****.

pan_premier 31.08.2009 08:16

moim zdaniem to nie rpzypadek, Wasyl gra jak gra, w Belgii była rochę na niego nagonka, ze ejst brutalny.
Koles chciał mu odpłacić. Zdyskwalifikowałbym go na ta długo jak Marcin będzie wracał do zdrowia

flamengista 31.08.2009 08:47

Wszyscy co wieszają psy na Witselu, niech sobie popatrzą na interwencje Sobola i przede wszystkim Mauro Cantoro. Co mecz Argentyńczyk wykonuje co najmniej kilka takich akcji.

Na ogół nic się po takich interwencjach nie działo, przeciwnik był lekko poobijany, a nasi piłkarze w najgorszym przypadku dostawali żółte karki. Przy czym nasz Maurcy Kantorski w takich sytuacjach bardzo często atakował piłkę dwiema nogami, Witsel zrobił to jedną...

To był wyjątkowy pech Wasyla - był na dużej prędkości jak robił wślizg, to samo Witsel. Efekt porównywalny z tym, jakby piłkarz wpadł nogą w barierkę z prędkością 60-70 km/h.

Żal Wasilewskiego, bo był w życiowej formie i pewnie trafiłby do Premiership. Żal reprezentacji, bo w obecnej sytuacji nie ma lepszego zawodnika na tą pozycję.

Ale moim zdaniem kontuzja Marcina aż tak źle jak uraz Eduardo na pewno nie wygląda. Ja liczę na 0,5 roku przerwy i powolną rehabilitację - może Wasilewski zdąży wrócić po to, by grywać końcówki na wiosnę 2010. Jedno jest pewne - w Anderlechcie dostanie najlepszą opiekę medyczną, dużo lepszą niż w Amice, Legii czy Wiśle.

Wiślak178 31.08.2009 09:16

http://sport.interia.pl/raport/elms2...skiego,1360276
Przeprosiny Witsela.

Marcin(L) 31.08.2009 10:00

Możliwe, że koniec kariery:( Ogromnie mi szkoda tego człowieka, bo jako jeden z nielicznych polskich kopaczy robi karierę na Zachodzie, stał się ikoną swojego klubu i kwesią czasu był transfer do lepszego klubu, a teraz może się pocałować w dupę, oczywiście pismaki będą miały pożywkę, trochę pokrzyczą, że to nie do pomyślenia, ale w końcu zapomną, a Wasilewskie zotanie na lodzie.
Wszyscy widzieli Larsona, Da silve i nic to nie daje.

Kamson 31.08.2009 10:13

Lekarz o kontuzji Wasyla
http://sport.onet.pl/0,1248770,2033798,wiadomosc.html

iiYama 31.08.2009 10:14

Ja nie uznaję tłumaczeń że faul był przypadkowy. O ile jestem w stanie uwierzyć że nie miał intencji złamania nogi, to na pewno kontaktu w tym starciu nie chciał uniknąć.

Kto wchodzi nakładką walcząc o piłkę gdy przeciwnik robi wślizg z boku? Przecież gdyby chciał wygrać ten pojedynek sam poszedłby wślizgiem lub starał się ją dziubnąć stopą aby ja przerzucić nad Wasylem. Facet ma ewidentnie wyprostowaną nogę i korasami charata to co mu stanie na drodze.

Sam mecz był podobno bardzo brutalny. Na forach ludzie piszą że spotkanie bardziej przypominało wojnę niż football.

Pozatym to nie pierwszy taki wyskok tego Belga. FIFA go zawiesiła na 5 spotkań po niebeizpiecznym faulu w meczu przeciw Bośni i Hercegowinie. Ok.1,06'

http://www.youtube.com/watch?v=bYUT9..._embedded#t=79

Też pewnie nie chciał sfaulować itd. bla bla bla Ale wyprostowaną wszedł w udo. Facet jest bezmyślny a takich powinno się eliminować aby zmniejszać ryzyko urazów.

P.S. Gdzieś w sieci widziałem ujęcie jak Wasyl ma uniesioną nogę a ten złamany fragment wisi na skarpecie pod kątem prostym ze stopą wykręconą do tyłu czy na boki. Oby mógł jeszcze sprawnie chodzić.

invincible 31.08.2009 10:37

Marcin wracaj do zdrowia Nie poddawaj się

Wierzymy w Ciebie !!!!!!!!!!!!

Jaroo1 31.08.2009 11:24

Cytat:

Pozatym to nie pierwszy taki wyskok tego Belga. FIFA go zawiesiła na 5 spotkań po niebeizpiecznym faulu w meczu przeciw Bośni i Hercegowinie. Ok.1,06'

no i jak to sie ma do tego ze ten gnojek mowi ze nie chciał sfaulowac Wasyla, ze nie ejst jakims brutalem?!
Przeciez to 20 letni lebek, ile on meczy w tej karierce swojej rozegrał, a jak widac potrafi hamsko bez troski o los rywala wejsc nakladka i nie patrzy na konsekwencje. Rozumiem jak sie gra 20 lat w pilke to sie moze zdarzyc kilka chamskich fauli a tutaj 2 letni bandyta co jakis czas taranuje rywala :(

A co do wczensiejszego linku w ktorym przeprasza za faul. Przeciez te cale przeprosiny sa pod publiczke. Teraz przeprasza bo wie ze powinien to uczynic a na boisku dziwil sie czemu dostał czerwien!

iiYama 31.08.2009 11:46

http://www.anderlecht-online.be/arti...=eng&from=home

koyoot 31.08.2009 13:09

http://sport.wp.pl/kat,32272,title,H...l?ticaid=18a9e

To co Defour wygaduje to po prostu hanba! Cieszy chociaz to ze Jovanovic wykazal choc odrobine ludzkich uczuc.

Arked 31.08.2009 13:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 787252)

Po zobaczeniu tego fragmentu wycofuję to co napisałem o przypadkowości tego faulu. Witsel powinien odpocząć sobie od piłki na baaardzo długo bo najwyraźniej ma coś z głową.

konrad89 31.08.2009 13:22

Faul nie był przypadkowy. Może nogi nie chciał mu złamać, no ale przecież miał czas żeby nad nogą Wasyla przeskoczyć. Dla tego kolesia to dyskwalifikacja do końca sezonu powinna być. Wiem, że to pewnie nie realne, ale jak ktoś nie ma mózgu to niech cierpi. Szkoda Wasilewskiego, bo miał szanse na transfer do Anglii.Wasyl trzymaj się!


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl