![]() |
Ciekawe gdzie by wtedy mieli trenować. W pół roku to nawet ziemi pod nową bazę nie wykupią.
Szkoda że zmarnowano dokladnie cały rok na grzanie tematu Myślenic. Nawet namiastka bazy to najwcześniej 2025. |
Bardzo dobrze jeśli to sie wysypie. Kompletnie nieperspektywiczne miejsce, ciasnota, brak miejsca na rozbudowę. Niech sobie Myślenice zostaną z bazą za 10 baniek i rocznym kosztem 1.5 mln. Ciekawe komu wynajmą.
Cytat:
|
Zaorają i sprzedadzą deweloperowi. Szkoda naszego czasu, który można było znacznie lepiej spożytkować pod kątem przyszłości..
|
Cytat:
To nie jest klub gminny więc nie trzeba robić przetargów na budowę, więc tylko kwestia kupna gruntów w Zabierzowie. Logistycznie Zabierzów jest prawie w Krakowie więc prościej będzie dojechać miejską czy kolejką. |
"Umowa najmu obiektów zostaje zawarta na okres 20 lat, a jako kluczowe zabezpieczenie interesów spółki Sport Myślenice wskazano gwarantowany okres 10 lat najmu obiektów"
Jakkolwiek to nie brzmi lakonicznie po 10 latach stawka może iść w górę a w wyjątkowych przypadkach Myślenicka spółka może wypowiedzieć umowę. |
https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...ent_53449.html
Na pewno lepsza lokalizacja i bardziej perspektywiczny pod rozbudowę teren. |
Cytat:
Jak się Myślenice postawią to jest ośrodek Kmity Zabierzów. Obstawiam, że będzie się szło dogadać. |
A jak pisałem, że Pinokiu Morawieckiemu nie wierzę, to forumowe pisuary miały do mnie znów zastrzeżenia.
Królewicz po raz kolejny ośmieszył Wisłę, robiąc kolejną agitację pisowską. Najpierw Obajtek, teraz Pinokio. Gdzie ta pisowska pomoc dla Wisły, bo wg aktywistów zarządu z lata 2021 r. Obajtek miał zainwestować w Wisłę dziesiątki, a nawet setki milionów złotych. Jakiś kretyn wtedy pisał, że szlag mnie trafi z wejścia Obajtka do Wisły, że będą jakieś niewiarygodne pieniądze. Dobrą radę Wam dam: Nie wierzcie pisuarom. Teraz w pośpiechu niszczą dokumenty swoich przestępstw, kradną do końca, a Adrian będzie opóżniał przejęcie władzy przez zwycięzców, przez Zjednoczoną Opozycję z Donaldem Tuskiem w roli przyszłego Premiera Naszej Pięknej Polski, którą wspólnie odbudujemy po tych ośmiu latach braku praworządności, łamania konstytucji, prześladowania kobiet na wniosek kościoła i całej reszty pisowskiego złodziejstwa. |
Koalik, jak premier chce przyjechać zrobić fotkę to się staje do fotki.
Dorośnij dzieciaku. |
Cytat:
|
Jak nas nie stać na czynsz to w Krakowie nie widzę kogoś, kto by tyle zapłacił.
Więc jak Myślenice przesadzą to będą negocjować niższą cenę. |
tak, tak z R22 tez mieli pojsc nam na reke, bo "jak nie my to kto"
|
|
Koszty utrzymania stadionu:
https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...ubu_55088.html Mimo, że nas miasto dyma na opłatach to jednak na minusie. https://sport.lovekrakow.pl/uploads/...7%20195802.png |
wyburzyć
a wcześniej puścić ze dwa koty , to chociaż te 130k oszczedzimy |
|
Cytat:
No to cena za wynajem znowu w górę. |
Cytat:
na razie jego radni robią sobie kampanię na sprawie Garbarni i polegają na lokalnych aktywistach, którzy sportu zawodowego (zwłaszcza piłki) z reguły nienawidzą jeśli zostanie prezydentem, myślę że może być jeszcze gorzej niż za Jacka |
No to myślę, że sie grubo mylisz albo specjalnie wprowadzasz w błąd. Zresztą nie wplątuj tutaj sprawy Garbarni bo ci lokalni "aktywiści" o których piszesz z pogardą to m.in. dzielnicowi radni, którzy od dzieciaka są kibicami Wisły. I bardzo dobrze że w tej sprawie bronią interesu miasta i dzielnicy, bo poprzednie zarządy Garbarni pluły wszystkim mieszkańcom w twarz robią grube deale z deweloperami. Dobrze że w końcu ktoś im powiedział sprawdzam, bo był to przykład grubej bezczelności.
|
Cytat:
gibałowiec Kucharczuk w pierwszym wpisie po trzech latach po kwadransie od mojego mi odpowiada, że wprowadzam kogoś w błąd, śmiechu warte :) rozumiem, że radni miejscy i dzielnicowi Krakowa dla Mieszkańców rozkręcając akcję przeciwko planowi Garbarnia 2.0 spodziewali się że zareaguje tylko garstka kibiców Garcy, ale kibice Wisły też mają prawo wiedzieć, jak to wygląda i czego mogą się spodziewać w przyszłości również dla Wisły. na grupkach dzielnicowych i osiedlowych zakładanych przez Gibałę i w mediach mu sprzyjających (portal na L) jest dużo wrzutek związanych z rozrzutnością miasta i walką z deweloperami, umówmy się że po pontyfikacie Jacka to nie jest szczególnie trudne, i gdybym nie był świadomy politycznego wyrachowania (i to że to stronnictwo to przebrani gowiniarze z paroma lewicowymi złogami) które stoi za tym, pewnie osobiście sam bym się z wieloma rzeczami zgodził i poparł dlaczego przytaczam przykład Garbarni? z perspektywy kibica Wisły, piłki nożnej, sportu, na pewno niejedna lampka powinna się zaświecić w głowie, nie tylko dlatego że kandydat na TikToku mówi głównie o sporcie amatorskim i szkoleniu dzieciaków. gibałowcy notorycznie zarzucają Garbarni rozrzutność mimo że to klub który w każdej lidze w której gra ma prawie najniższy budżet, aktywiści domagają się udostępnienia dokumentów finansowych klubu, więc na luzie jestem sobie w stanie wyobrazić, że któregoś pięknego dnia narzekania Wisły na wysokie opłaty za stadion mogą się kiedyś spotkać z pytaniami z ratusza typu: a ile państwo wywalili na transfery i kontrakty? dlaczego miasto ma wspierać prywatny biznes? wiecie ile już wywaliliśmy na ten stadion? i ludzie to poprą bo nawet jeśli tolerują piłkę, sport, kibicowanie itd. kryzys wyczulił ich na publiczne wydatki, tych kilkudziesięciu kibiców Garbarni z perspektywy wyborów to nie jest problem, ale jeśli to się poniesie szerzej kto wie, dlatego tak szybko zareagowałeś w okolicy, gdzie nawet bez działek Garbarni jest blok na bloku i tylko w ostatnich miesiącach ruszyły albo wyrosły budowy POZA działkami Garbarni, klub jest stawiany pod ścianą przez gibałowców (Maślona) i ich zaplecze aktywistyczne, którym nie podoba się plan Garbarnia 2.0, oprócz dwóch bloków dla dewelopera zakładający powstanie parku dla mieszkańców i całej ścieżki rowerowej wzdłuż Wilgi. dyskusja na temat tej sprawy wśród mieszkańców opiera się na argumentach z kosmosu (korytarze powietrzne, zimorodki nad rzeczką itd.) i bazuje na nieświadomości na temat problemów Garbarni (wywłaszczenie ze stadionu przy ulicy Barskiej gdzie zburzono stadion Garbarni i postawiono hotel Forum, 15 lat bezdomności i spadków z ligi, a potem wegetacja) albo przekonaniu, że skoro miasto po 15 latach kopsnęło Garcy trochę nieużytków w ramach zadośćuczynienia, to jest ziemia miasta (w domyśle: mieszkańców) i nie mogą nią rozporządzać żeby się utrzymać, w dodatku aktywiści jak twój kolega z podcastu Fijak organizują zamknięte spotkania dla mieszkańców z pominięciem przedstawicieli Garbarni, a z grupek w internecie blokują i wyrzucają ludzi, gdy okazuje się że mają jakieś kontrargumenty i chcą dyskutować z propagandą :) tacy obywatelscy, przyjazni i transparentni |
to ze to jest tak jak piszesz to oczywiście prawda
natomiast pamiętajmy że to zakłamane szuje, co prawda akurat ten kandydat zbija kapitał polityczny na ekologii , ale pamietajmy o jego bracie, WUJKU i KUZYNIE , którzy sie grzali z miśkiem na vipach, i jak trzeba było to siłownie odkupili co ciekawe kandydat PO to autentyczny kibic Wisły od dziecka, ale niestety z tego co widze w kampanii szykuje sie wyścig na ekozjeboze jedyny rozsadny wybór czyli Pis jest wiadom w krakowie przegrany (bo pisior) więc nic ciekawego po wyborach w kontekście Wisły bym nie oczekiwał a ten stadion to taki przepłacony gniot , że obawiam sie że predzej czy pozniej ktoś bedzie zmuszony go zaorać |
Cytat:
|
Tona argumentów widzę, tylko po to, żeby nie napisać, że poprzednie rządy Garbarni leciały w uja (pod tym względem rzeczywiście mamy coś wspólnego) i zamiast budować podwaliny ekonomiczne klubu to przepaliły hajs, który dostali za wątpliwą wyprzedaż gruntów na swoje pensje i piłkarzy (wspaniale, że awansowali do pierwszej ligi - teraz za to zapłacą bankructwem). I tak jak kandydat PO jest Wiślakiem, tak i w innych ugrupowaniach takich znajdziesz. Co więcej, u Majchrowskiego w ekipie też by się takich paru znalazło, tylko co z tego?
Wisła musi mieć jak najmniej wspólnego z urzędem i politykami i miejmy nadzieję, że w kampanii wyborczej kandydaci będą się trzymać jak najdalej od tego tematu. |
Cytat:
tak jak radni i aktywiści Gibały powtarzasz półprawdy o tym, że ktoś przepalił zaliczkę za poprzednie działki - od tamtej pory na Garbarni powstał budynek klubowy, trybuna, nowe obrócone o 90 stopni boisko i dwa boczne, zagrali sezon w I lidze i kilka w II, gdzie nie dosyć że za każdym razem mieli prawie najniższy budżet, to jeszcze w I lidze dzięki paru sponsorom i kasie z TV budżet się po prostu spiął potwierdzasz to o czym napisałem, że dla przeciętnego mieszkańca suma zaliczki która krąży w internecie jest astronomiczna, i zwykłym ludziom gul skacze bo nie rozumieją, że nawet bez rozbudowy infrastruktury to jest kilka sezonów bieżącego utrzymania drużyny na poziomie centralnym - na tej nieświadomości żerują radni i ludzie nieprzychylni Garbarni robiąc wokół tego narrację, że ktoś to przeżarł, rozdrapał i rozkradł potem na radzie miasta albo dzielnicy słucham kosmitów wspieranych przez Fijaka i Maślonę, którzy jeśli akurat nie bredzą o zimorodkach nad rzeczką i korytarzach powietrznych są święcie przekonani, że Garbarnia pojedzie dalej na samym szkoleniu dzieciaków i ewentualnie jakichś drobnych od miasta. nie chcę potem słuchać tego jeszcze raz przy sprawie Wisły, jak przeciętnemu wyborcy Gibały (fajnopolakowi nienawidzącemu sportu, kibiców itede itepe) ktoś przedstawi bilans wydatków miejskich ponoszonych za stadion, albo przykleją się do niego jacyś aktywiści, chociaż podnieść rękę na Wisłę jest trudniej niż na Garbarnię zgadzam się że Wisła musi być jak najdalej od Gibały, bo wtedy jeszcze po dostaniu roboty przy nowym prezydencie będziesz musiał nawijać makaron tutaj i w internecie, że to miasto ma rację https://i.postimg.cc/Gp0KYZg6/image.png |
To bardzo ciekawe, że wysyłasz za mnie CV. Choć pewnie większej powagi by ci dodało gdybyś sam się przedstawił. Ja na tym forum (kiedy jeszcze jako tako funkcjonowało i ktoś je używał) anonimowy nigdy nie byłem.
Nie mam nic przeciwko Garbarni - sympatycznie było ich oglądać grających na wyższym poziomie. Oczywiście nie napiszesz, że sprzedali grunty które mieli w użytkowaniu wieczystym i były przeznaczone pod cele sportowe. Wykorzystali kruczki prawne a potem zawarli ugodę z miastem. I myśleli że jak raz się udało to już za każdym razem mogą lecieć w uja, bo przecież są zasłużonym klubem. Na szczęście miasto i radni się opamiętali. Klubu szkoda, ale w cywilizowanym mieście nie powinno być miejsca na to co robiła przez ostatnie lata Garbarnia. |
Cytat:
Cytat:
drobnym druczkiem: miasto z przyjemnością przyjęło pieniądze z ugody, a potem wydało pozwolenie na budowę bloków już na nowe działki, tak jak zresztą wydawało je innym podmiotom w okolicy, którą cały czas zabudowują (ale problemem jest Garbarnia, bo są tutaj działki które miasto już po wyborach teoretycznie mogłoby klubowi odebrać, po co? nie wiem, ale się domyślam) i brawo dla nich, po pierwsze za wywłaszczenie ze stadionu który został zburzony i dekady wegetacji to im się należało, po drugie, możliwości finansowania klubu który jest 4. w hierarchii w mieście dość szybko się wyczerpują. na końcu takiej historii jest albo bankrut, albo oddanie się w "troskliwe" ręce miasta, które atrakcyjnymi gruntami w centrum miasta również by się zajęło prędzej czy później. problemem Garbarni jest to, że cały ten czas chciała sobie skrobać rzepkę sama zamiast dobrowolnie się degradować, wejść pod parasol ZIS, wegetować w niższej lidze w zamian za celową dotację co parę lat na jakąś infrastrukturę (taką jak boiska, balony, trybuny, baseny, a nawet całe stadiony które miasto funduje mniejszym klubom, choć niekoniecznie - patrz Wieczysta, która z głodu nie umrze). chciała wypracować jakiś kompromis w postaci planu Garbarnia 2.0, ale wtedy cali na biało weszli ludzie twojego kolegi z podcastu Macieja Fijaka, którzy tak jak kiedyś posłanka Gosek-Popiołek (teraz wspiera Gibałę, przypadek?), robią sobie na tym kampanię mamy trochę inne standardy bezczelności i cywilizacji, kończę ten temat, bo nie ma sensu nikogo zanudzać dłużej sprawami Garbarni - każdy sobie wyciągnie wnioski jakie chce z tej sytuacji, zwłaszcza że niedługo powinno o niej być głośniej |
Cytat:
Garbarnia ma pecha, że nie zrobiła swoich deali za wcześniejszego Majchrowskiego. Pewnie wtedy wokół stadionu wyrosły by już aparthotele jak to się stało przy naszym stadionie. Tam też były tereny sportowe i krocie, które TF zarobiła na sprzedaży działek. Nie zauważyliście jednak, że w ostatnich latach w mieście sporo się zmieniło - Majchrowski jest figurantem bez decyzyjności, a do tego nie jest w stanie przepychać w Radzie Miasta swoich decyzji. No i masz rację - do głosu doszli mieszkańcy którzy mają wpływ na niektóre rady dzielnic czy dyskurs w mieście. No i nie da się już po cichu przepychać wszystkich interesików w mieście. Doprawdy oburzające... ;) |
Cytat:
Cytat:
jak patrzę na tych ludzi, to wiem doskonale że postulaty które w teorii i umiarze brzmią spoko - ekologia, powstrzymanie patodeweloperki, przyjazne planowanie - jeśli nie będą sprowadzone do absurdów utrudniających życie i ograniczających wolność zwykłym ludziom (a w przypadku Garbarni zwykłej gentryfikacji, bo ten klub to i tak anomalia na tle Podgórza, Zabłocia i okolic Matecznego), to przynajmniej posłużą gościom z kasą i kapitałem politycznym do zdobycia władzy co ich różni od partyjniaków oprócz tego, że lepiej znają zainteresowania i potrzeby ludzi, umieją zrobić dobrą kampanię w internecie albo efektywniej pozyskiwać elektorat? szkoda ludzi, którzy złapią się na parę medialnych spraw w których kandydat albo jego radni staną okoniem żeby poczuć, że mają na cokolwiek wpływ, a w innych karuzela będzie kręciła się dalej. doprawdy, oburzające |
I wszystkie te wielkie słowa i spiski tylko dlatego, że ktoś Garbarni zablokował sprzedaż działek? I ty jeszcze masz czelność pisać o populizmie? :)
P.S. "ludziom z klasy średniej którzy pokupowali klitki na 30-letni kredyt i chcieliby żeby po ich bloku już nigdy nic innego nie zbudowano" - czyli wychodzi na to, że Garbarnia sobie sama zgotowała ten los. A wystarczyło się zabezpieczyć w umowie sprzedaży, że wybudowane na nich klitki nie mogą trafić do klasy średniej. Trzeba było od razu wszystko opchnąć flipperom ;) |
Właśnie: co obecni kandydaci na prezydenta Krakowa obiecują lub mówią w tematyce wiślackiej? Śledził to ktoś dokładnie?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:24. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl