![]() |
Polska liga jest najbardziej nieproporcjonalna pod względem umiejętności oraz zarobków.Dochodzi tu jeszcze polska mentalność.Jest dobrze (zarabia się dobrze i fajne warunki) to po ch*j ma być lepiej ? po co mam się dalej rozwijać skoro mam kontrakt na kilka lat? Z taką mentalnością i nastawieniem daleko nie zajedziemy co obserwujemy od kilkunastu lat..
|
ToTylkoJa tylko w tym wszystkim najgorsze jest to ze jak sie odpadnie po slabych meczach to jest zal ze sie dało ciała na calej linni, a jak po wyrownanej walce to znowu jeszcze wiekszy zal ze było tak blisko ale oczywiscie nie udało sie hehe
Cytat:
Bebeto zeby zaraz kciuki trzymac za nich i sie modlic to nie ale nie zazdroscic tak ze im sie cos moze udac. Smieja sie no i widzisz pokazuja swoje buractwo i ta mentalnosc Polska, ze jak sie cos komus nie uda, temu Mistrzowi sie nie udało to od razu go zgnoic, wysmiac, zwyzywac, pozniej Wislacy ich wysmieja przy 1 niepowodzeniu i kolko sie zamyka, ciagła napinka na necie "ahaha Wisla przegrala z Levadia", "oo Legia jaka słaba bo w Wilnie przegrała i jeszcze zadyme zrobiła" i co to da, te utarczki na necie? |
bebeto - właśnie kolejne typowe polskie, co gorsza dziecinne myślenie - "bo mnie wyśmiewają, więc ja też będę wyśmiewał!" albo "zabrał mi zabawkę, więc go opluję w oko!".
Niestety, poza tym , że mogli nas, Polaków poreprezentować, to jeszcze zagraliby więcej meczów w rundzie, napociliby się, a wiadomo, że w Polsce pięciu srok za ogon się nie złapać, więc skupiając się na pucharach, coś w lidze mogliby stracić. :-) No ale przecież ch. w d. wszystkim, Wisła odpadła, więc wszyscy wypier.! Ps. Ku radości niektórych - fart Lecha się skończył :-) Są na pierwszym, nierozstawionym miejscu. :hura: Edit: żydowski Bnei oraz słowacka Zilina objęły prowadzenie w swoich meczach. Sarajevo gra dogrywkę z Helsingborgiem. Zaraz chyba będą karne. |
Cytat:
Ty myślisz że kibice Realu skaczą z radości gdy Barcelona wygrywa mecz za mecz w Lidzę Mistrzów? Ty myślisz że gdy Manchester zdobywa Mistrzostwo Anglii to cała Anglia skacze z radochy włącznie z kibicami Chelsea czy Liverpoolu? Tu nie chodzi o żaden kompleks itp bo Wisła wyłapała pechową wpadkę z Levadią, niektórzy muszą zrozumieć że nie każdy chodzący na Reymonta (Bułgarską, Konwiktorską czy Łazienkowską) to typowy fan Football Manager'a dla którego piłka nożna to jedynie typowanie składu, taktyka i kopiowanie na internet wypowiedzi gazety FAKT. Tłumaczyć tego nie ma sensu raczej bo i tak każdy po swojemu do tego podchodzi. ale dla przykładu, mi osobiście wisi czy ktoś się smieje z poziomu piłki nożnej w Polsce, 5 liter robię na jakieś rankingi, na to że nic nie gramy w europie itp.. bo już dawno z tego wyrosłem, a Poznaniacy, Legia czy Polonia to moi wrogowowie i tak będzie do końca moich dni. Liczy się tylko Wisła. i wielu ma podobnie jak ja.. i na tym zakończmy ranking na tych co życzą im sukcesu i na tych co im kłody pod nogi wpychają bo się nie przegadamy. |
Cytat:
PS nie porównuj zdobywania mistrzostwa kraju z występami w Europie, bo to dwie zupełnie różne kwestie. |
Tylko nie mogę zrozumieć słów jak to Legia zasłużyła na awans, bo Broendby miało dobrze dysponowanego bramkarza a Legia cisnęła. A co mieli Duńczycy powiedzieć po pierwszym meczu?
|
Co to duzo mowic...nasza liga nawet nie stoi w miejscu tylko spada...Dla nas sa emocje na boisku jak gra Legia z Wisla a w Europie i jedni i drudzy sobie nie pograja...gorzka prawda...no coz za rok moze sie uda (sam juz w to nie wierze).Teraz emocjonowac sie liga.Jestesmy sto lat za murzynami.I tyle w temacie.Petrescu mial racje. Po prostu mamy pilkarzy ktorzy biora kase a reszte maja w du*** za przeproszeniem.Pzdr Zaglebie0-2Wisla ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
-oni tam maja po 4 zespoły w LM i ze 3 w LE -bo im sukcesow w Europie nie brakuje i piłki na najwyzszym swiatowym poziomie -dla nich taka Lm to jak dla nas Ekstraklasa, co roku tam gra Real i Barca i walcza o triumf wiec to jest normalne ze jedni nie trzymaja kciukow za drugich, tak jak ja w lidze nie bede kibicował Legii i Lechowi ale w Europie owszem, niech reprezentuja Polske jak najlepiej i przy okajzi nabijaja pkt nie tlyko sobie ale i NAM Ahas taka mała mysl, jakby w Hiszpanii była taka sytuacja jak w Polsce ze 1 zespol gra w Lm to Barca by sie modliła za Real i odwrotnie aby Ci zbierali pkt do rankingu i za rok mistrz i vice mistrz by mogli grac w LM- tak mi sie zdaje bo to normalne by było - tylko w Polsce zawsze na odwrot hehe |
Cytat:
|
Wielkie jaja pokazuje właśnie Crvena Zvezda, która mimo, że przegrała w Tbilisi z Dinamo 0:2, dzisiaj u siebie przegrywała już 0:1 i 1:2, teraz wygrywa w ostatniej minucie 5:2 i zagra w kolejnej rundzie.
bebeto - ja nie mówię, że akurat Ty konkretnie wyśmiewasz, aczkolwiek używasz takiego zawistnego stwierdzenia : "my odpadliśmy z Levadią, to się z nas śmieją, a my mamy trzymać za nich kciuki"? Samo przez się można zrozumieć, że dobrze Legii czy Lechowi nie życzyłeś. Może ty akurat nie wyśmiewasz, ale większość ma z tego podnietę. :-) |
dajcie juz spokój, liga słaba to i Legia słaba, ostatnie mecze polskich druzyn z sukcesami to lata 90-te, póki w polskiej piłce nie będzie NORMALNIE bedziemy ogladac ELIMINACJE.
co do samego spotkania, przecwinik Legii był na wyciągniecie reki, jak rok temu, jak dwa i trzy, znowu zabrakło jednej bramki, znowu zabrakło szczęscia.... bez komentarza. |
Matko.. to niech będzie porównanie kibiców ekip z najgorszych lig świata
I też znajdziecie wielu takich co sobie życzą jak najgorzej. Ale kto taki będzie w dupe? grajki, trenerzy, działacze.. pisałem że wielu inaczej do tego podchodzi. Styl trybun, poza nimi, to jest to co kocham a nie to czy Wisła wygra z Levadią. Wygra? ok, będzie wyjazd do Węgier, nie wygra, **** z tym. zabawa trwa (i to dużo lepsza) w najlepsze na Polskim podwórku... Dobranoc |
Liga słaba,Legia słaba,Lech słaby,WISŁA... Słabo mi...
|
Pewnie nie jest to pierwszy sezon kiedy większość drużyn z naszej ligi kończy europejskie kopanie na tym etapie. Za rok pewnie będzie powtórka, tylko o tyle boleśniejsza, że w lepszej prawie stadionowej. Naprawdę mamy słabych piłkarzy i nie ma co się oszukiwać. Liga wygląda jak wygląda. Piłkarze mierni, przepłaceni. To i wyniki mierne. Niemniej mam nadzieje,że te porażki są nawozem sukesu)-taka złota myśl z poradnika grzybiarza:). Pewne symptomy już występują. Otóż Cupiał nie denerwuje się aż nadto. Ktoś mu poradził, albo sam na to wpadł,że aby być chociaż średniakiem to trzeba budować klub z głową. Dlatego uważam, że budowa scautingu jest elementem nowej taktyki Prezesa. Zrozumiał,że przepłacanie miernot nie daje żadnych rezultatów, poza rozczarowaniem. Jak strzelić bramkę Levadi, komukolwiek, skoro piłkarz Cwielong nie potrafi przyjąć piłki i uderzyć jej prosto do bramki?No bo jak może awansować taka Legia, skoro przy drugiej bramce dla Duńczyków, ten co strzelił, przyjmował sobie piłkę ile chciał i mierzył gdzie chciał. Z takim kryciem to na boisko szkolne a nie do Europy. Przypadkowości w odpadnięciu Legii i naszym nie ma żadnych . O Polonii nie piszę, bo to folklor. Naprawdę jest fatalnie, ale pocieszeniem jest to,że może być już tylko lepiej. Jesteśmy na dnie Europejskiej piłki.
Czytam wywiad z trenerem Herthy, i pada pytanie: Czy chciałby Pan u siebie Marcelo. Facet odpowiada,że raczej nie, bo był niejaki Rodnei z Jagielloni u nich i się nie sprawdził, a poza tym to oni nikogo takiego nie obserwowali. Czemu o tym pisze. Otóż proponuje podchodzić z dystansem do tego co wypisują co poniektóre gazety. Z ligi polskiej kogoś upchnać na zachodzie jest niezwykle ciężko. Gość z Herthy jednoznacznie dał do zrozumienia, gra u was w Polsce więc geniusz to to nie jest. A my się nakręcamy i wystawiamy za naszych kopaczy sumy w milionach Euro. Ja się pytam na jakiej podstawie? Sami budujemy jakiś swój własny świat. Już nie będę pisał o Brożku, który zwyczajnie nie ma ofert,bo jest słabiutki. Ogólnie słąby, nie tylko teraz. Błaszczykowski gra w Bundeslidze, super,ale facet nie ma zdrowia do poważnej piłki gdzie trzeba dopierdalać. Ale nie stoi to na przeszkodzie aby chwytać kawałki o tym,że jest brany pod uwagę w Liverpoolu. Podobnie Jeleń. Co chwila kontuzja. Przy obciążeniach w poważnej piłce chłopcy nauczeni obiboctwa nie wytrzymują, no albo się trener na nich obraża:)Proponuje zejść na ziemię, nie wierzyć w to co wypisują goście mieniący się dziennikarzami. Wierzcie mi,ale dziennikarstwo to poważny zawód, odpowiedzialny,bo bierze się odpowiedzialność za słowo. U nas tego nie ma. Bo i prawdziwych dziennikarzy nie ma. Tak więc ciężko tego wymagać. Smutny dziś dzień, wytłumaczeń tego co się stało możemy szukać setki, ale to nic nie da, bo jesteśmy słabi. |
Tylko nie cieszcie się jeszcze tym że Lechowi się fart skończył i jest na tym złym miejscu w rankingu. Znając życie jest to tylko chwilowy przestój. Teraz wylosują i tak najsłabszego rywala no i jeszcze im dojdą 2 bramki w 90 minutach spotkań. Także wiecie...
|
magiczna noc w wykonaniu polskich drużyn.....martwili się, że Legię wyrzucą chuligani z pucharów, a tu klops...sami sie wyrzucili.
niestety poziom ligi spada i taka jest prawda, niech nikt nie mówi, że wszystko się rozwija, bo tak naprawdę to rozwija się zaplecze (stadiony) i frekwencja na spotkaniach, a poziom ligi leci. Takie Pawełki, Ćwielongi czy Gizy to kilka lat temu grałyby po Odrach i Ruchach a nie w czołowych ekipach kraju, ale cóż..... A Lechowi życzę kogoś z tej grupy: SV Werder Bremen 1899 GER 91,339 Villarreal CF ESP 80,853 AS Roma ITA 78,582 PSV Eindhoven NED 75,826 Szachtar Donieck UKR 74,370 Zienit Sankt Petersburg RUS 68,525 Hamburger SV GER 67,339 SL e Benfica POR 64,292 València CF ESP 59,853 AFC Ajax NED 54,826 |
Mam pytanie, czy druzyny przechodzac kolejne rundy dostaja jakies punkty ? Czytalem chyba, ze od tego sezonu tak jest, ale pewien nie jestem.
|
To Lech awansował już do grupy? Czy jeszcze jest jedna runda eliminacji?
|
Jeszcze jedna runda. :-)
Z potencjalnych rywali ---> post ZimZuma ZimZum - wiem, ale po prostu to ta 'najtrudniejsza' grupa. Generalnie z tych 38 klubów w 'zasięgu' Lecha są chyba tylko: Odense, Liteks, CSKA Sofia, Austria.., Heerenveen, Basel czy Partizan. Ale i tak - to trochę wyższe loty. |
Cytat:
Cytat:
SV Werder Bremen 1899 GER 91,339 Villarreal CF ESP 80,853 AS Roma ITA 78,582 PSV Eindhoven NED 75,826 Szachtar Donieck UKR 74,370 Zienit Sankt Petersburg RUS 68,525 Hamburger SV GER 67,339 SL e Benfica POR 64,292 València CF ESP 59,853 AFC Ajax NED 54,826 Steaua Bukareszt ROU 53,781 Fenerbahçe SK TUR 52,445 FC Basel 1893 SUI 51,050 Lille OSC FRA 47,033 Everton FC ENG 35,899 Club Brugge KV BEL 34,065 sc Heerenveen NED 33,826 Galatasaray SK TUR 33,445 FK Austria Wiedeń AUT 31,565 SS Lazio ITA 26,582 Hertha BSC Berlin GER 26,339 AC Sparta Praga CZE 26,150 Dinamo Bukareszt ROU 25,781 AÉK GRE 25,633 SK Slavia Praga CZE 25,150 Metalist Charków UKR 24,370 Aston Villa FC ENG 23,899 FK Partizan SRB 23,050 Athletic Club de Bilbao ESP 23,853 Hapoel Tel-Awiw ISR 18,050 FC Twente NED 17,826 NK Dinamo CRO 16,466 Liteks Łowecz BUL 16,250 Fulham FC ENG 15,899 CSKA Sofia BUL 14,250 Toulouse FC FRA 14,033 CFR Cluj ROU 13,781 Odense Boldklub DEN 12,890 |
zimzum - jeszcze może być Fulham (6:0 w dwumeczu z Vetrą Wilno), Galatasaray (10:1 w dwumeczu z Maccabi N.), nasi "znajomi" z Bazylei (5:3 z Reykjavikiem w dwumeczu), czy nawet Steaua Bukareszt (6:1 w dwumeczu z Motherwell). Jak widać, są to hokejowe wyniki, i lepsze drużyny na pewno już się "rozgrzały". Tymczasem polskie już kończą grę.
Edit: OK, uprzedziłeś mnie. Dziś już prawie nie ma słabych drużyn (poza amatorskimi z San Marino czy Malty oraz "superpotęgami" z Polski). W fazie grupowej na pewno będą reprezentowane: Łotwa, Mołdawia, Rumunia, Węgry, Cypr... Tylko nas tam brak. W przyszłym roku cała piłkarska Europa będzie się modlić, aby w kwalifikacjach dostać kelnerów z Polski. Tragicznie smutne, ale prawdziwe. |
Prawdopodobni przeciwnicy Lecha w 4r.e.l.e. Zenit,Steaua,Sparta Praga,Aston Villa,Odense ...oby wpadli na Zenit
|
post kogoś z ssc dobitnie pokazujący gdzie jest nasza piłka:
1. Stan polskich zespołów: POLSKA: 38.200.000 mieszkańców Q4 LE - Lech Poznan HISZPANIA: 40.000.000 mieszkańców FG LM - FC Barcelona FG LM - FC Sevilla FG LM - Real Madryt Q4 LM - Atletico Madryt Q4 LE - Villareal Q4 LE - Walencja Q4 LE - Athletic Bilbao CZECHY: 10.500.000 mieszkańców Q4 LE - Sparta Praga Q4 LE - Slavia Praga Q4 LE - Slovan Liberec Q4 LE - FK Cieplice Q4 LE - Sigma Ołomuniec RUMUNIA: 22.000.000 mieszkańców FG LM - Unirea Urziceni Q4 LM - FK Timisoara Q4 LE - Steaua Bukareszt Q4 LE - Dynamo Bukareszt Q4 LE - CFR Cluj Q4 LE - FK Vaslui AUSTRIA: 8.200.000 mieszkańców Q4 LM - Red Bull Salzburg Q4 LE - Austria Wiedeń Q4 LE - Rapid Wiedeń Q4 LE - Sturm Graz AZERBEJDŻAN: 7.400.000 mieszkańów Q4 LE - FK Baku Q4 LE - Garabag Agdam SŁOWACJA: 5.500.000 mieszkańców Q4 LE - MFK Koszyce Q4 LE - Slovan Bratysława Q4 LE - MSK Żylina SZWAJCARIA: 7.300.000 mieszkańców Q4 LM - FC Zurich Q4 LE - FC Bazylea Q4 LE - FC Sion BUŁGARIA: 7.400.000 mieszkańców Q4 LM - Levski Sofia Q4 LE - Litex Lovech Q4 LE - CSKA Sofia DANIA: 5.500.000 mieszkańców Q4 LM - FC Kopenhaga Q4 LE - Odense BK Q4 LE - Broendby Kopenhaga |
Tu nie ma co wkleijac i pokazywac bo wiadomo juz ile znaczymy w Europie ,czyli nic.Jedno wielkie zero .Za to wzrasta liczba zer panow z PZPN po podwyzkach na ich kontach
Dzis Jedyna Amika przeszla dalej,chco widzac dzisjsza porazke i rywali w nast rundzie dlugo nie pogra Tu trzeba lekarstwa i to jak najszybciej ,bo nas Azerowie i Lotysze gonią. katowanie sie rankingami nic nie da,gorzej juz i tak byc nie moze. I dobrze ktos napisal ze za rok "cala Europa bedzie sie modlic zeby trafic na druzyne z Polski" |
W pierwszej połowie, jak Legia przycisnęła, fajnie grali. Podobał mi sie Rzeźniczak. Ewidentnie bramka na 2-2 zniszczyła motoryke drużyny ze stolicy, no ale taka jest piłka. 3 wrzutki, 2 bramki.
Gizmo sam mógł mecz wygrac,jednak pech go lubi prześladować Szkoda ..ale Uff I znowu na placu boju pozostał jedyny i najlepszy, prawie Mistrz, Poznańsko-Wroniecki Lech. Na co nam punkty w pucharach zbierać, jak coś z nasza mentalnoscia nie tak. Lechowi zycze w końcu mocnego rywala. |
Biorąc pod uwagę historyczną nieświadomość zachodu jeżeli chodzi o wschód , to miła oprawa Bredy
http://img193.imageshack.us/img193/7384/nacpolonia.jpg A jeżeli chodzi o sprawy sportowe , to mając jeden zespół w fazie play-off LE zostało po raz kolejny udowodnione , że bez rewolucji w naszej rodzimej piłce kopanej , nic się nie uda osiągnąć. |
"Czarne Diabły" czyli 1 Dywizja Pancerna Maczka wyzwoliła Bredę.
|
Wyniki polskich druzyn sa takie jaka liga....Prezentujemy zenujacy poziom! Jak mialem 5 lat to wciaz przezywalismy rok 1982 .Mam 30 i dalej nie mamy co przezywac. Brawo dla polskiej mysli szkoleniowej :/
|
wydaje mi sie że największym mankamentem naszych drużyn jest słaba skutecznośc co pokazała wczoraj Legia z Brondby i Wisła w Tallinie.Sytuacje bramkowe są ale wykończenie to już zgroza.
Pod bramką naszym kompletnie brakuje precyzji,zimnej krwi i pewnie też i umiejętności.Następców Żurawia i Franka jakoś nie widac i to jest największy problem. |
Może dziwnie to zabrzmi ale w Wiśle w erze pana Cupiała największe sukcesy święciliśmy jak na koszulkach widniało duze logo Telefoniki.
|
Cytat:
Módlmy się wszyscy żeby się Lechowi poszczęściło w losowaniu. Niech będzie jakieś Odenese albo Litex Łowecz. Bo jak przyjedzie choćby taka Sparta albo Steaua Bukareszt to może być po ptakach. Awans Lecha byłby wszystkim na rękę. Cytat:
Zgadza się w zasadzie, jednak czy nie ma się tak na pewno czym emocjonować? Zdarzają się pewne wyjątki jak np Legia 1994, Wisła 2003 czy Lech 2008. Przypuszczam że do tego 2012 roku nie wiele się zmieni na lepsze w polskiej piłce. |
Cytat:
Patrząc na napastników chyba najlepiej widać w jakim kierunku zmierza polska piłka. Żuraw, Franek, Saganowski, Wichniarek, Rasiak, Mięciel, Kuźba, Żewłakow a nawet Kryszałowicz i Niedzielan to byli/są całkiem sensowni napastnicy którzy obecnie mają po 30-35 lata. Gdzie są ich następcy? Brożek, Lewandowski, może Janczyk i... ? Gdyby wliczyć zawodników krótko przed 30tką to można jeszcze dopisać Sikorę i Smolarka. |
Cytat:
|
Cytat:
A już ponad 50 lat temu Reyman podczas swojego kapitanowania polskiej reprezentacji mówił, że zawodnik mając piłkę na 16tce już ma strzelać na bramkę. A on chyba potrafił coś tam ustrzelić jeśli dobrze pamiętam i nie przeszkadzało mu to grać krakowskiej piłki :> |
Cytat:
|
Cytat:
Efekt byłby ten sam. |
Cytat:
Ide o zaklad ze gdyby Maczek wiedzial o losowaniu to by "zgubil" mapy sztabowe. |
Cytat:
|
Dzisiaj rano UEFA podzieliła zespoły na grupy przed losowaniem IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Losowanie odbędzie się o godz. 13:30.
Grupa 1 Drużyny rozstawione: SV Werder Bremen 1899 Everton FC sc Heerenveen NK Dinamo (Zagrzeb) Liteks Łowecz Drużyny nierozstawione: Heart of Midlothian FC PAÓK BATE Borysów SK Sigma Ołomuniec Aktobe Lento Grupa 2 Drużyny rozstawione: Villarreal CF Club Brugge KV Galatasaray SK Hapoel Tel-Awiw Fulham FC Drużyny nierozstawione: LECH POZNAŃ Amkar Perm NAC (Breda) FK Teplice FC Levadia Tallin Grupa 3 Drużyny rozstawione: AS Roma Lille OSC FK Austria Wiedeń FC Twente CSKA Sofia Drużyny nierozstawione: Metałurh Donieck Dinamo Moskwa KRC Genk MFK Košice Qarabağ Ağdam Grupa 4 Drużyny rozstawione: PSV Eindhoven FC Basel 1893 SS Lazio FK Partizan Toulouse FC Drużyny nierozstawione: Trabzonspor Kulübü MŠK Žilina IF Elfsborg Bnei Yehuda Tel-Awiw FK Bakı Grupa 5 Drużyny rozstawione: FC Shakhtar Donetsk AFC Ajax Hertha BSC Berlin Athletic Club Bilbao CFR 1907 Cluj Drużyny nierozstawione: Brøndby IF Tromsø IL Sivasspor ŠK Slovan Bratislava FK Sarajevo Grupa 6 Drużyny rozstawione: FC Zenit St. Petersburg FC Steaua Bucureşti AC Sparta Praha Aston Villa FC Odense BK Drużyny nierozstawione: Genoa CFC SK Rapid Wien CD Nacional Saint Patrick's Athletic FC NK Maribor Grupa 7 Drużyny rozstawione: Hamburger SV Fenerbahçe SK FC Dinamo 1948 Bucureşti FC Metalist Kharkic Drużyny nierozstawione: FC Slovan Liberec EA Guingamp FC Sion SK Sturm Graz Grupa 8 Drużyny rozstawione: SL Benfica Valencia CF AEK Athens FC SK Slavia Praha Drużyny nierozstawione: FK Crvena Zvezda SC Vaslui FC Vorskla Poltava Stabæk IF źródło: 90 minut.pl Wydaje się ,że najsłabszym przeciwnikiem jest Hapoel . Reszta jest mocna. Co ciekawe w tej samej grupie co Lech jest ...Levadia Tallin |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:53. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl