Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Europejskie puchary w wykonaniu polskich drużyn. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=989)

TSW Fanatyk 06.08.2009 21:28

Polska liga jest najbardziej nieproporcjonalna pod względem umiejętności oraz zarobków.Dochodzi tu jeszcze polska mentalność.Jest dobrze (zarabia się dobrze i fajne warunki) to po ch*j ma być lepiej ? po co mam się dalej rozwijać skoro mam kontrakt na kilka lat? Z taką mentalnością i nastawieniem daleko nie zajedziemy co obserwujemy od kilkunastu lat..

Jaroo1 06.08.2009 21:29

ToTylkoJa tylko w tym wszystkim najgorsze jest to ze jak sie odpadnie po slabych meczach to jest zal ze sie dało ciała na calej linni, a jak po wyrownanej walce to znowu jeszcze wiekszy zal ze było tak blisko ale oczywiscie nie udało sie hehe

Cytat:

Myślałem że nasze kluby coś w tym sezonie osiągną w Europie, ale jest gorzej niż było. Myślałem, że jak mistrz Polski przegrywa z estończykami to pech i nieporozumienie ale teraz widze, że jesteśmy tak słabą ligą za jaką my uważamy lige Luksemburga. Nikt z nami się nie liczy. Dno. Won z Polskimi piłkarzami. Zero ambicji, woli walki, determinacji, tylko kontrakt wysoki i nic już mu nie potrzeba prócz otwartego kasyna
Ja tez sie zawsze napale co sezon ze bedzie fajnie a ciagle jest zle. Nie ma sie co rajcowac bo nic sie nie zmienia w lidze ku lepszmeu, dosłownie nic wiec niby czemu miałoby byc lepiej w pucharach- tak na logike biorac. Prawda jest taka ze wygrywamy w Europie tylko jesli jestesmy faworytami. Gruzinow, San Marinczykow i innych leszczy ograc jeszcze potrafimy ale juz z Broendby kiedy to tamci sa faworytami za ch.. nie wygramy (ja nie ejstem Legionista tylko tak podaje na swiezym przykladzie :P) A jak juz sie uda z tym faworyem wygrac to jest mega podnieta - i wlasnie ta podnieta pokazuje na jakim poziomie mamy pilke, chcemy sukcesow ale juz podswiadomie wiemy ze wygranie z takimi Dunczykami czy innymi Tottenhamami z ostatniego miejsca w lidze ang to jest jak cud :(

Bebeto zeby zaraz kciuki trzymac za nich i sie modlic to nie ale nie zazdroscic tak ze im sie cos moze udac. Smieja sie no i widzisz pokazuja swoje buractwo i ta mentalnosc Polska, ze jak sie cos komus nie uda, temu Mistrzowi sie nie udało to od razu go zgnoic, wysmiac, zwyzywac, pozniej Wislacy ich wysmieja przy 1 niepowodzeniu i kolko sie zamyka, ciagła napinka na necie "ahaha Wisla przegrala z Levadia", "oo Legia jaka słaba bo w Wilnie przegrała i jeszcze zadyme zrobiła" i co to da, te utarczki na necie?

!!IRIVER!! 06.08.2009 21:32

bebeto - właśnie kolejne typowe polskie, co gorsza dziecinne myślenie - "bo mnie wyśmiewają, więc ja też będę wyśmiewał!" albo "zabrał mi zabawkę, więc go opluję w oko!".

Niestety, poza tym , że mogli nas, Polaków poreprezentować, to jeszcze zagraliby więcej meczów w rundzie, napociliby się, a wiadomo, że w Polsce pięciu srok za ogon się nie złapać, więc skupiając się na pucharach, coś w lidze mogliby stracić. :-) No ale przecież ch. w d. wszystkim, Wisła odpadła, więc wszyscy wypier.!

Ps. Ku radości niektórych - fart Lecha się skończył :-) Są na pierwszym, nierozstawionym miejscu. :hura:

Edit: żydowski Bnei oraz słowacka Zilina objęły prowadzenie w swoich meczach. Sarajevo gra dogrywkę z Helsingborgiem. Zaraz chyba będą karne.

aNouc 06.08.2009 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 774896)
To jest wlasnie taka Polska mentalnoisc

Już ktoś wcześnie pisał.. więc powtórzę:

Ty myślisz że kibice Realu skaczą z radości gdy Barcelona wygrywa mecz za mecz w Lidzę Mistrzów?
Ty myślisz że gdy Manchester zdobywa Mistrzostwo Anglii to cała Anglia skacze z radochy włącznie z kibicami Chelsea czy Liverpoolu?

Tu nie chodzi o żaden kompleks itp bo Wisła wyłapała pechową wpadkę z Levadią, niektórzy muszą zrozumieć że nie każdy chodzący na Reymonta (Bułgarską, Konwiktorską czy Łazienkowską) to typowy fan Football Manager'a dla którego piłka nożna to jedynie typowanie składu, taktyka i kopiowanie na internet wypowiedzi gazety FAKT. Tłumaczyć tego nie ma sensu raczej bo i tak każdy po swojemu do tego podchodzi.

ale dla przykładu,
mi osobiście wisi czy ktoś się smieje z poziomu piłki nożnej w Polsce, 5 liter robię na jakieś rankingi, na to że nic nie gramy w europie itp.. bo już dawno z tego wyrosłem, a Poznaniacy, Legia czy Polonia to moi wrogowowie i tak będzie do końca moich dni. Liczy się tylko Wisła.
i wielu ma podobnie jak ja.. i na tym zakończmy ranking na tych co życzą im sukcesu i na tych co im kłody pod nogi wpychają bo się nie przegadamy.

ToTylkoJa 06.08.2009 21:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 774912)
Już ktoś wcześnie pisał.. więc powtórzę:

Ty myślisz że kibice Realu skaczą z radości gdy Barcelona wygrywa mecz za mecz w Lidzę Mistrzów?
Ty myślisz że gdy Manchester zdobywa Mistrzostwo Anglii to cała Anglia skacze z radochy włącznie z kibicami Chelsea czy Liverpoolu?

Tu nie chodzi o żaden kompleks itp bo Wisła wyłapała pechową wpadkę z Levadią, niektórzy muszą zrozumieć że nie każdy chodzący na Reymonta (Bułgarską, Konwiktorską czy Łazienkowską) to typowy fan Football Manager'a dla którego piłka nożna to jedynie typowanie składu, taktyka i kopiowanie na internet wypowiedzi gazety FAKT.

Tyle, że kibic Realu, Chelsea itp nie musi się martwić o rozstawienie tak jak polskie zespoły. Taka mała różnica. Więc im to zwisa. A my za rok znów będziemy w głębokiej dupie, i za dwa, i za trzy i tak dalej. Daleko jeszcze?


PS nie porównuj zdobywania mistrzostwa kraju z występami w Europie, bo to dwie zupełnie różne kwestie.

Proximus 06.08.2009 21:36

Tylko nie mogę zrozumieć słów jak to Legia zasłużyła na awans, bo Broendby miało dobrze dysponowanego bramkarza a Legia cisnęła. A co mieli Duńczycy powiedzieć po pierwszym meczu?

EnDrJu92 06.08.2009 21:36

Co to duzo mowic...nasza liga nawet nie stoi w miejscu tylko spada...Dla nas sa emocje na boisku jak gra Legia z Wisla a w Europie i jedni i drudzy sobie nie pograja...gorzka prawda...no coz za rok moze sie uda (sam juz w to nie wierze).Teraz emocjonowac sie liga.Jestesmy sto lat za murzynami.I tyle w temacie.Petrescu mial racje. Po prostu mamy pilkarzy ktorzy biora kase a reszte maja w du*** za przeproszeniem.Pzdr Zaglebie0-2Wisla ;)

Shizuke 06.08.2009 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 774912)
:

Ty myślisz że kibice Realu skaczą z radości gdy Barcelona wygrywa mecz za mecz w Lidzę Mistrzów?
Ty myślisz że gdy Manchester zdobywa Mistrzostwo Anglii to cała Anglia skacze z radochy włącznie z kibicami Chelsea czy Liverpoolu?

zajebiste porownanie :rotfl:

Jaroo1 06.08.2009 21:37

Cytat:

Ty myślisz że kibice Realu skaczą z radości gdy Barcelona wygrywa mecz za mecz w Lidzę Mistrzów?
Ty myślisz że gdy Manchester zdobywa Mistrzostwo Anglii to cała Anglia skacze z radochy włącznie z kibicami Chelsea czy Liverpoolu?
Mysle ze nie bo:
-oni tam maja po 4 zespoły w LM i ze 3 w LE
-bo im sukcesow w Europie nie brakuje i piłki na najwyzszym swiatowym poziomie
-dla nich taka Lm to jak dla nas Ekstraklasa, co roku tam gra Real i Barca i walcza o triumf wiec to jest normalne ze jedni nie trzymaja kciukow za drugich, tak jak ja w lidze nie bede kibicował Legii i Lechowi ale w Europie owszem, niech reprezentuja Polske jak najlepiej i przy okajzi nabijaja pkt nie tlyko sobie ale i NAM

Ahas taka mała mysl, jakby w Hiszpanii była taka sytuacja jak w Polsce ze 1 zespol gra w Lm to Barca by sie modliła za Real i odwrotnie aby Ci zbierali pkt do rankingu i za rok mistrz i vice mistrz by mogli grac w LM- tak mi sie zdaje bo to normalne by było - tylko w Polsce zawsze na odwrot hehe

bebeto 06.08.2009 21:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 774911)
bebeto - właśnie kolejne typowe polskie, co gorsza dziecinne myślenie - "bo mnie wyśmiewają, więc ja też będę wyśmiewał!" albo "zabrał mi zabawkę, więc go opluję w oko!".

Niestety, poza tym , że mogli nas, Polaków poreprezentować, to jeszcze zagraliby więcej meczów w rundzie, napociliby się, a wiadomo, że w Polsce pięciu srok za ogon się nie złapać, więc skupiając się na pucharach, coś w lidze mogliby stracić. :-) No ale przecież ch. w d. wszystkim, Wisła odpadła, więc wszyscy wypier.!

Ps. Ku radości niektórych - fart Lecha się skończył :-) Są na pierwszym, nierozstawionym miejscu. :hura:

Edit: żydowski Bnei oraz słowacka Zilina objęły prowadzenie w swoich meczach. Sarajevo gra dogrywkę z Helsingborgiem. Zaraz chyba będą karne.

!!IRIVIER!! Pokaż mi zdanie w którym wyśmiewam Legię bo dzisiaj odpadła?? Ani mnie to grzeje,ani ziębi :-/.

!!IRIVER!! 06.08.2009 21:39

Wielkie jaja pokazuje właśnie Crvena Zvezda, która mimo, że przegrała w Tbilisi z Dinamo 0:2, dzisiaj u siebie przegrywała już 0:1 i 1:2, teraz wygrywa w ostatniej minucie 5:2 i zagra w kolejnej rundzie.

bebeto - ja nie mówię, że akurat Ty konkretnie wyśmiewasz, aczkolwiek używasz takiego zawistnego stwierdzenia : "my odpadliśmy z Levadią, to się z nas śmieją, a my mamy trzymać za nich kciuki"? Samo przez się można zrozumieć, że dobrze Legii czy Lechowi nie życzyłeś. Może ty akurat nie wyśmiewasz, ale większość ma z tego podnietę. :-)

Dubi 06.08.2009 21:42

dajcie juz spokój, liga słaba to i Legia słaba, ostatnie mecze polskich druzyn z sukcesami to lata 90-te, póki w polskiej piłce nie będzie NORMALNIE bedziemy ogladac ELIMINACJE.
co do samego spotkania, przecwinik Legii był na wyciągniecie reki, jak rok temu, jak dwa i trzy, znowu zabrakło jednej bramki, znowu zabrakło szczęscia.... bez komentarza.

aNouc 06.08.2009 21:45

Matko.. to niech będzie porównanie kibiców ekip z najgorszych lig świata

I też znajdziecie wielu takich co sobie życzą jak najgorzej.

Ale kto taki będzie w dupe? grajki, trenerzy, działacze.. pisałem że wielu inaczej do tego podchodzi. Styl trybun, poza nimi, to jest to co kocham a nie to czy Wisła wygra z Levadią. Wygra? ok, będzie wyjazd do Węgier, nie wygra, **** z tym. zabawa trwa (i to dużo lepsza) w najlepsze na Polskim podwórku... Dobranoc

bebeto 06.08.2009 21:45

Liga słaba,Legia słaba,Lech słaby,WISŁA... Słabo mi...

Marszałek 06.08.2009 21:52

Pewnie nie jest to pierwszy sezon kiedy większość drużyn z naszej ligi kończy europejskie kopanie na tym etapie. Za rok pewnie będzie powtórka, tylko o tyle boleśniejsza, że w lepszej prawie stadionowej. Naprawdę mamy słabych piłkarzy i nie ma co się oszukiwać. Liga wygląda jak wygląda. Piłkarze mierni, przepłaceni. To i wyniki mierne. Niemniej mam nadzieje,że te porażki są nawozem sukesu)-taka złota myśl z poradnika grzybiarza:). Pewne symptomy już występują. Otóż Cupiał nie denerwuje się aż nadto. Ktoś mu poradził, albo sam na to wpadł,że aby być chociaż średniakiem to trzeba budować klub z głową. Dlatego uważam, że budowa scautingu jest elementem nowej taktyki Prezesa. Zrozumiał,że przepłacanie miernot nie daje żadnych rezultatów, poza rozczarowaniem. Jak strzelić bramkę Levadi, komukolwiek, skoro piłkarz Cwielong nie potrafi przyjąć piłki i uderzyć jej prosto do bramki?No bo jak może awansować taka Legia, skoro przy drugiej bramce dla Duńczyków, ten co strzelił, przyjmował sobie piłkę ile chciał i mierzył gdzie chciał. Z takim kryciem to na boisko szkolne a nie do Europy. Przypadkowości w odpadnięciu Legii i naszym nie ma żadnych . O Polonii nie piszę, bo to folklor. Naprawdę jest fatalnie, ale pocieszeniem jest to,że może być już tylko lepiej. Jesteśmy na dnie Europejskiej piłki.

Czytam wywiad z trenerem Herthy, i pada pytanie: Czy chciałby Pan u siebie Marcelo. Facet odpowiada,że raczej nie, bo był niejaki Rodnei z Jagielloni u nich i się nie sprawdził, a poza tym to oni nikogo takiego nie obserwowali. Czemu o tym pisze. Otóż proponuje podchodzić z dystansem do tego co wypisują co poniektóre gazety. Z ligi polskiej kogoś upchnać na zachodzie jest niezwykle ciężko. Gość z Herthy jednoznacznie dał do zrozumienia, gra u was w Polsce więc geniusz to to nie jest. A my się nakręcamy i wystawiamy za naszych kopaczy sumy w milionach Euro. Ja się pytam na jakiej podstawie? Sami budujemy jakiś swój własny świat. Już nie będę pisał o Brożku, który zwyczajnie nie ma ofert,bo jest słabiutki. Ogólnie słąby, nie tylko teraz. Błaszczykowski gra w Bundeslidze, super,ale facet nie ma zdrowia do poważnej piłki gdzie trzeba dopierdalać. Ale nie stoi to na przeszkodzie aby chwytać kawałki o tym,że jest brany pod uwagę w Liverpoolu. Podobnie Jeleń. Co chwila kontuzja. Przy obciążeniach w poważnej piłce chłopcy nauczeni obiboctwa nie wytrzymują, no albo się trener na nich obraża:)Proponuje zejść na ziemię, nie wierzyć w to co wypisują goście mieniący się dziennikarzami. Wierzcie mi,ale dziennikarstwo to poważny zawód, odpowiedzialny,bo bierze się odpowiedzialność za słowo. U nas tego nie ma. Bo i prawdziwych dziennikarzy nie ma. Tak więc ciężko tego wymagać. Smutny dziś dzień, wytłumaczeń tego co się stało możemy szukać setki, ale to nic nie da, bo jesteśmy słabi.

Proximus 06.08.2009 21:56

Tylko nie cieszcie się jeszcze tym że Lechowi się fart skończył i jest na tym złym miejscu w rankingu. Znając życie jest to tylko chwilowy przestój. Teraz wylosują i tak najsłabszego rywala no i jeszcze im dojdą 2 bramki w 90 minutach spotkań. Także wiecie...

zim zum 06.08.2009 22:15

magiczna noc w wykonaniu polskich drużyn.....martwili się, że Legię wyrzucą chuligani z pucharów, a tu klops...sami sie wyrzucili.

niestety poziom ligi spada i taka jest prawda, niech nikt nie mówi, że wszystko się rozwija, bo tak naprawdę to rozwija się zaplecze (stadiony) i frekwencja na spotkaniach, a poziom ligi leci. Takie Pawełki, Ćwielongi czy Gizy to kilka lat temu grałyby po Odrach i Ruchach a nie w czołowych ekipach kraju, ale cóż.....

A Lechowi życzę kogoś z tej grupy:

SV Werder Bremen 1899 GER 91,339
Villarreal CF ESP 80,853
AS Roma ITA 78,582
PSV Eindhoven NED 75,826
Szachtar Donieck UKR 74,370
Zienit Sankt Petersburg RUS 68,525
Hamburger SV GER 67,339
SL e Benfica POR 64,292
València CF ESP 59,853
AFC Ajax NED 54,826

Shizuke 06.08.2009 22:18

Mam pytanie, czy druzyny przechodzac kolejne rundy dostaja jakies punkty ? Czytalem chyba, ze od tego sezonu tak jest, ale pewien nie jestem.

Rob_Zombie 06.08.2009 22:20

To Lech awansował już do grupy? Czy jeszcze jest jedna runda eliminacji?

!!IRIVER!! 06.08.2009 22:21

Jeszcze jedna runda. :-)
Z potencjalnych rywali ---> post ZimZuma

ZimZum - wiem, ale po prostu to ta 'najtrudniejsza' grupa.
Generalnie z tych 38 klubów w 'zasięgu' Lecha są chyba tylko: Odense, Liteks, CSKA Sofia, Austria.., Heerenveen, Basel czy Partizan. Ale i tak - to trochę wyższe loty.

zim zum 06.08.2009 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 774957)
To Lech awansował już do grupy? Czy jeszcze jest jedna runda eliminacji?

jeszcze jedna runda

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 774958)
Jeszcze jedna runda. :-)
Z potencjalnych rywali ---> post ZimZuma

nie nie....ich jest więcej:

SV Werder Bremen 1899 GER 91,339
Villarreal CF ESP 80,853
AS Roma ITA 78,582
PSV Eindhoven NED 75,826
Szachtar Donieck UKR 74,370
Zienit Sankt Petersburg RUS 68,525
Hamburger SV GER 67,339
SL e Benfica POR 64,292
València CF ESP 59,853
AFC Ajax NED 54,826
Steaua Bukareszt ROU 53,781
Fenerbahçe SK TUR 52,445
FC Basel 1893 SUI 51,050
Lille OSC FRA 47,033
Everton FC ENG 35,899
Club Brugge KV BEL 34,065
sc Heerenveen NED 33,826
Galatasaray SK TUR 33,445
FK Austria Wiedeń AUT 31,565
SS Lazio ITA 26,582
Hertha BSC Berlin GER 26,339
AC Sparta Praga CZE 26,150
Dinamo Bukareszt ROU 25,781
AÉK GRE 25,633
SK Slavia Praga CZE 25,150
Metalist Charków UKR 24,370
Aston Villa FC ENG 23,899
FK Partizan SRB 23,050
Athletic Club de Bilbao ESP 23,853
Hapoel Tel-Awiw ISR 18,050
FC Twente NED 17,826
NK Dinamo CRO 16,466
Liteks Łowecz BUL 16,250
Fulham FC ENG 15,899
CSKA Sofia BUL 14,250
Toulouse FC FRA 14,033
CFR Cluj ROU 13,781
Odense Boldklub DEN 12,890

el Nuero 06.08.2009 22:30

zimzum - jeszcze może być Fulham (6:0 w dwumeczu z Vetrą Wilno), Galatasaray (10:1 w dwumeczu z Maccabi N.), nasi "znajomi" z Bazylei (5:3 z Reykjavikiem w dwumeczu), czy nawet Steaua Bukareszt (6:1 w dwumeczu z Motherwell). Jak widać, są to hokejowe wyniki, i lepsze drużyny na pewno już się "rozgrzały". Tymczasem polskie już kończą grę.

Edit: OK, uprzedziłeś mnie. Dziś już prawie nie ma słabych drużyn (poza amatorskimi z San Marino czy Malty oraz "superpotęgami" z Polski). W fazie grupowej na pewno będą reprezentowane: Łotwa, Mołdawia, Rumunia, Węgry, Cypr... Tylko nas tam brak. W przyszłym roku cała piłkarska Europa będzie się modlić, aby w kwalifikacjach dostać kelnerów z Polski. Tragicznie smutne, ale prawdziwe.

matti220 06.08.2009 22:38

Prawdopodobni przeciwnicy Lecha w 4r.e.l.e. Zenit,Steaua,Sparta Praga,Aston Villa,Odense ...oby wpadli na Zenit

skttrbrain 06.08.2009 22:42

post kogoś z ssc dobitnie pokazujący gdzie jest nasza piłka:

1. Stan polskich zespołów:

POLSKA: 38.200.000 mieszkańców
Q4 LE - Lech Poznan

HISZPANIA: 40.000.000 mieszkańców
FG LM - FC Barcelona
FG LM - FC Sevilla
FG LM - Real Madryt
Q4 LM - Atletico Madryt
Q4 LE - Villareal
Q4 LE - Walencja
Q4 LE - Athletic Bilbao

CZECHY: 10.500.000 mieszkańców
Q4 LE - Sparta Praga
Q4 LE - Slavia Praga
Q4 LE - Slovan Liberec
Q4 LE - FK Cieplice
Q4 LE - Sigma Ołomuniec

RUMUNIA: 22.000.000 mieszkańców
FG LM - Unirea Urziceni
Q4 LM - FK Timisoara
Q4 LE - Steaua Bukareszt
Q4 LE - Dynamo Bukareszt
Q4 LE - CFR Cluj
Q4 LE - FK Vaslui

AUSTRIA: 8.200.000 mieszkańców
Q4 LM - Red Bull Salzburg
Q4 LE - Austria Wiedeń
Q4 LE - Rapid Wiedeń
Q4 LE - Sturm Graz

AZERBEJDŻAN: 7.400.000 mieszkańów
Q4 LE - FK Baku
Q4 LE - Garabag Agdam

SŁOWACJA: 5.500.000 mieszkańców
Q4 LE - MFK Koszyce
Q4 LE - Slovan Bratysława
Q4 LE - MSK Żylina

SZWAJCARIA: 7.300.000 mieszkańców
Q4 LM - FC Zurich
Q4 LE - FC Bazylea
Q4 LE - FC Sion

BUŁGARIA: 7.400.000 mieszkańców
Q4 LM - Levski Sofia
Q4 LE - Litex Lovech
Q4 LE - CSKA Sofia

DANIA: 5.500.000 mieszkańców
Q4 LM - FC Kopenhaga
Q4 LE - Odense BK
Q4 LE - Broendby Kopenhaga

Wojtas 06.08.2009 22:45

Tu nie ma co wkleijac i pokazywac bo wiadomo juz ile znaczymy w Europie ,czyli nic.Jedno wielkie zero .Za to wzrasta liczba zer panow z PZPN po podwyzkach na ich kontach


Dzis Jedyna Amika przeszla dalej,chco widzac dzisjsza porazke i rywali w nast rundzie dlugo nie pogra

Tu trzeba lekarstwa i to jak najszybciej ,bo nas Azerowie i Lotysze gonią.

katowanie sie rankingami nic nie da,gorzej juz i tak byc nie moze.

I dobrze ktos napisal ze za rok "cala Europa bedzie sie modlic zeby trafic na druzyne z Polski"

szprotson 06.08.2009 22:52

W pierwszej połowie, jak Legia przycisnęła, fajnie grali. Podobał mi sie Rzeźniczak. Ewidentnie bramka na 2-2 zniszczyła motoryke drużyny ze stolicy, no ale taka jest piłka. 3 wrzutki, 2 bramki.
Gizmo sam mógł mecz wygrac,jednak pech go lubi prześladować

Szkoda ..ale Uff

I znowu na placu boju pozostał jedyny i najlepszy, prawie Mistrz, Poznańsko-Wroniecki Lech.
Na co nam punkty w pucharach zbierać, jak coś z nasza mentalnoscia nie tak.

Lechowi zycze w końcu mocnego rywala.

Mareq 06.08.2009 23:03

Biorąc pod uwagę historyczną nieświadomość zachodu jeżeli chodzi o wschód , to miła oprawa Bredy

http://img193.imageshack.us/img193/7384/nacpolonia.jpg

A jeżeli chodzi o sprawy sportowe , to mając jeden zespół w fazie play-off LE zostało po raz kolejny udowodnione , że bez rewolucji w naszej rodzimej piłce kopanej , nic się nie uda osiągnąć.

Krissu 06.08.2009 23:31

"Czarne Diabły" czyli 1 Dywizja Pancerna Maczka wyzwoliła Bredę.

Pan Jotka 07.08.2009 00:08

Wyniki polskich druzyn sa takie jaka liga....Prezentujemy zenujacy poziom! Jak mialem 5 lat to wciaz przezywalismy rok 1982 .Mam 30 i dalej nie mamy co przezywac. Brawo dla polskiej mysli szkoleniowej :/

AYALA 07.08.2009 06:48

wydaje mi sie że największym mankamentem naszych drużyn jest słaba skutecznośc co pokazała wczoraj Legia z Brondby i Wisła w Tallinie.Sytuacje bramkowe są ale wykończenie to już zgroza.
Pod bramką naszym kompletnie brakuje precyzji,zimnej krwi i pewnie też i umiejętności.Następców Żurawia i Franka jakoś nie widac i to jest największy problem.

szczaq21 07.08.2009 07:04

Może dziwnie to zabrzmi ale w Wiśle w erze pana Cupiała największe sukcesy święciliśmy jak na koszulkach widniało duze logo Telefoniki.

Gordian 07.08.2009 07:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 774973)
post kogoś z ssc dobitnie pokazujący gdzie jest nasza piłka:

1. Stan polskich zespołów:

POLSKA: 38.200.000 mieszkańców
Q4 LE - Lech Poznan
(...)

skttrbrain wszyscy wiemy, że nasza piłka jest głęboko w dupie nawet bez takich zestawień. Mistrz polski przegrał rywalizację z mistrzem pół-amatorskiej ligi z kraju, który ma mniej ludności niż aglomeracja krakowska. Wicemistrz nieradzi sobie z wyjątkowo słabym Brøndby. Polonia dostaje lanie od drużyny słabszej jeszcze od Brøndby. Lech u siebie przegrywa z kolejnymi kelnerami. Z czym do ludzi? Niech przyjedzie do polski choćby taki przeciętny klub jak Udinese i jest po pucharach jeszcze przed meczem. Czemu akurat wspominam o Udinese, to jako kibic Lecha powinieneś wiedzieć...

Módlmy się wszyscy żeby się Lechowi poszczęściło w losowaniu. Niech będzie jakieś Odenese albo Litex Łowecz. Bo jak przyjedzie choćby taka Sparta albo Steaua Bukareszt to może być po ptakach. Awans Lecha byłby wszystkim na rękę.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 774996)
Wyniki polskich druzyn sa takie jaka liga....Prezentujemy zenujacy poziom! Jak mialem 5 lat to wciaz przezywalismy rok 1982 .Mam 30 i dalej nie mamy co przezywac. Brawo dla polskiej mysli szkoleniowej :/


Zgadza się w zasadzie, jednak czy nie ma się tak na pewno czym emocjonować? Zdarzają się pewne wyjątki jak np Legia 1994, Wisła 2003 czy Lech 2008. Przypuszczam że do tego 2012 roku nie wiele się zmieni na lepsze w polskiej piłce.

jova 07.08.2009 08:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 775007)
Następców Żurawia i Franka jakoś nie widac i to jest największy problem.

Jeden potencjalny następca jest, ale ten chłopak już gra w Poznaniu.

Patrząc na napastników chyba najlepiej widać w jakim kierunku zmierza polska piłka.
Żuraw, Franek, Saganowski, Wichniarek, Rasiak, Mięciel, Kuźba, Żewłakow a nawet Kryszałowicz i Niedzielan to byli/są całkiem sensowni napastnicy którzy obecnie mają po 30-35 lata. Gdzie są ich następcy?
Brożek, Lewandowski, może Janczyk i... ? Gdyby wliczyć zawodników krótko przed 30tką to można jeszcze dopisać Sikorę i Smolarka.

Boleck 07.08.2009 08:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 775007)
wydaje mi sie że największym mankamentem naszych drużyn jest słaba skutecznośc co pokazała wczoraj Legia z Brondby i Wisła w Tallinie.Sytuacje bramkowe są ale wykończenie to już zgroza.
Pod bramką naszym kompletnie brakuje precyzji,zimnej krwi i pewnie też i umiejętności.Następców Żurawia i Franka jakoś nie widać i to jest największy problem.

Po klęsce w Tallinie Maciek wziął całą winę na siebie, chociaż nie był głównym, a już na pewno nie jedynym winowajcą, ciekawe jak się zachowa Urban, bo posadzenie na ławce Paluchowskiego, który jest w formie i wystawienie Mięciela, który nawet w sparingach niczego nie pokazywał dało właśnie taki efekt pod bramką. Skuteczność może i była by lepsza(bo dziś to już tylko gdybanie), jakby zagrali zawodnicy, którzy rozjechali Zagłębie. No i te zmiany kilka minut przed końcem żenada.

Czesław 07.08.2009 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 775007)
wydaje mi sie że największym mankamentem naszych drużyn jest słaba skutecznośc co pokazała wczoraj Legia z Brondby i Wisła w Tallinie.Sytuacje bramkowe są ale wykończenie to już zgroza.
Pod bramką naszym kompletnie brakuje precyzji,zimnej krwi i pewnie też i umiejętności.Następców Żurawia i Franka jakoś nie widac i to jest największy problem.


A już ponad 50 lat temu Reyman podczas swojego kapitanowania polskiej reprezentacji mówił, że zawodnik mając piłkę na 16tce już ma strzelać na bramkę. A on chyba potrafił coś tam ustrzelić jeśli dobrze pamiętam i nie przeszkadzało mu to grać krakowskiej piłki :>

7 kotów 07.08.2009 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 774991)
"Czarne Diabły" czyli 1 Dywizja Pancerna Maczka wyzwoliła Bredę.

Patrzac na wynik KSP mozna rzecz: "szkoda".

Krissu 07.08.2009 09:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 775043)
Patrzac na wynik KSP mozna rzecz: "szkoda".

Gdyby nie oni, Polonia grałaby wczoraj z Schalke 04.

Efekt byłby ten sam.

7 kotów 07.08.2009 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 775044)
Gdyby nie oni, Polonia grałaby wczoraj z Schalke 04.

Efekt byłby ten sam.

Ale za turecka rase panow TV placi wiecej kasy.
Ide o zaklad ze gdyby Maczek wiedzial o losowaniu to by "zgubil" mapy sztabowe.

eye63 07.08.2009 09:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Boleck (Post 775026)
Po klęsce w Tallinie Maciek wziął całą winę na siebie, chociaż nie był głównym, a już na pewno nie jedynym winowajcą, ciekawe jak się zachowa Urban, bo posadzenie na ławce Paluchowskiego, który jest w formie i wystawienie Mięciela, który nawet w sparingach niczego nie pokazywał dało właśnie taki efekt pod bramką. Skuteczność może i była by lepsza(bo dziś to już tylko gdybanie), jakby zagrali zawodnicy, którzy rozjechali Zagłębie. No i te zmiany kilka minut przed końcem żenada.

Oglądałeś mecz? Mięciel był klasą samą dla siebie, zrobił karnego, kilka razy w przodzie "zrobił faul" 25-metrów od bramki Broendby z niczego, tyle że Iwański był wyjątkowo słaby. Paluchowski jak wszedł na 10 minut to wiele szczerze mówiąc nie pokazał, no może poza tym, że gra plecami do bramki to dla niego czarna magia. Zawodnicy, którzy rozjechali Zagłębie, są dobrzy na Zagłębie, a nie na drużynę z takim doświadczeniem jak Broendby. Swoją drogą, dzień konia miał bramkarz Broendby, bo to co wybronił, to po prostu magia była.

matizaq 07.08.2009 09:30

Dzisiaj rano UEFA podzieliła zespoły na grupy przed losowaniem IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Losowanie odbędzie się o godz. 13:30.

Grupa 1

Drużyny rozstawione:
SV Werder Bremen 1899
Everton FC
sc Heerenveen
NK Dinamo (Zagrzeb)
Liteks Łowecz

Drużyny nierozstawione:
Heart of Midlothian FC
PAÓK
BATE Borysów
SK Sigma Ołomuniec
Aktobe Lento

Grupa 2

Drużyny rozstawione:
Villarreal CF
Club Brugge KV
Galatasaray SK
Hapoel Tel-Awiw
Fulham FC

Drużyny nierozstawione:
LECH POZNAŃ
Amkar Perm
NAC (Breda)
FK Teplice
FC Levadia Tallin


Grupa 3

Drużyny rozstawione:
AS Roma
Lille OSC
FK Austria Wiedeń
FC Twente
CSKA Sofia

Drużyny nierozstawione:
Metałurh Donieck
Dinamo Moskwa
KRC Genk
MFK Košice
Qarabağ Ağdam

Grupa 4

Drużyny rozstawione:
PSV Eindhoven
FC Basel 1893
SS Lazio
FK Partizan
Toulouse FC

Drużyny nierozstawione:
Trabzonspor Kulübü
MŠK Žilina
IF Elfsborg
Bnei Yehuda Tel-Awiw
FK Bakı

Grupa 5

Drużyny rozstawione:
FC Shakhtar Donetsk
AFC Ajax
Hertha BSC Berlin
Athletic Club Bilbao
CFR 1907 Cluj

Drużyny nierozstawione:
Brøndby IF
Tromsø IL
Sivasspor
ŠK Slovan Bratislava
FK Sarajevo

Grupa 6

Drużyny rozstawione:
FC Zenit St. Petersburg
FC Steaua Bucureşti
AC Sparta Praha
Aston Villa FC
Odense BK

Drużyny nierozstawione:
Genoa CFC
SK Rapid Wien
CD Nacional
Saint Patrick's Athletic FC
NK Maribor

Grupa 7

Drużyny rozstawione:
Hamburger SV
Fenerbahçe SK
FC Dinamo 1948 Bucureşti
FC Metalist Kharkic

Drużyny nierozstawione:
FC Slovan Liberec
EA Guingamp
FC Sion
SK Sturm Graz

Grupa 8

Drużyny rozstawione:
SL Benfica
Valencia CF
AEK Athens FC
SK Slavia Praha

Drużyny nierozstawione:
FK Crvena Zvezda
SC Vaslui
FC Vorskla Poltava
Stabæk IF


źródło: 90 minut.pl


Wydaje się ,że najsłabszym przeciwnikiem jest Hapoel . Reszta jest mocna. Co ciekawe w tej samej grupie co Lech jest ...Levadia Tallin


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:53.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl