Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

Tasio1906 21.11.2009 15:32

Ja dalej popieram Skorże, ale drużynie przydałby się wstrząs (czyt. posadzenie kilku gwiazdorów na ławie, w kilku meczach).

maciek777 21.11.2009 16:09

Zaczynajac od Brożka.Mam nadzieje,ze ktorys trener w koncu mu powie,ze jak sie kolejny raz wywroci w polu karnym bez walki i zacznie narzekac,zamiast leciec i odbierac pilke to go wy.... w kosmos... To juz męczące,facet nie powalczy,nogi nie przystawi tylko zawsze to samo od lat-ręce w gore i narzekanie,ze mu piłke wzieli.
Gwiazdeczka od 7miu boleści...

pysio 21.11.2009 16:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 819126)
Ja dalej popieram Skorże, ale drużynie przydałby się wstrząs (czyt. posadzenie kilku gwiazdorów na ławie, w kilku meczach).

Skorża ma niby posadzić na ławkę Brożka i Małeckiego? no proszę ja Ciebie. Ten trener nie ma w ogóle odwagi na nic, a co dopiero do posiedzenia Brożka na ławie, nawet na konferencji powiedział, że Brożek jest nietykalny obojętnie w jakiej jest formie...

Skorża się non stop kompromituje już od dobrych dwóch lat...

Crusi 21.11.2009 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 819095)
Problem w tym, że on nie robi nic poza tymi trzema fajnymi podaniami. Równie dobrze moglibyśmy grać w dziesiątkę z Jirsakiem wchodzącym na boisko trzy razy by dać te swoje dogrania. W środku pola potrzebni są zawodnicy, którzy potrafią radzić sobie z presją i lubią być pod grą, a Jirsak odpowiedzialności unika. To nie jest lider zespołu, którym prawdziwy rozgrywający powinien być.

Ja tylko przypomne czasy jak ludzie jechali po Szymku, ktory aktualnie jest uwazany za przyklad rozgrywajacego, ze sie platal po boisku, ze nie walczyl, ze sie wywracal, itp. Moze i prawda, ale Szymek potrafil wlasnie dograc 2-3 pily takie ze wystarczylo tylko wpakowac do bramki, a ze mielismy wtedy napastnikow z prawdziwego zdarzenia ktorzy potrafili takie dogrania z zimna krwia wykorzystac to i Szymek mial pelno asyst. Z Jirsakiem jest podobnie, moze nie jest jakos strasznie widoczny na boisku, ale dziwnym trafem zawsze jak wchodzi to zaczynam cos klepac w srodku, a i sam Tomas potrafi rzucic jak juz ktos napisal, ze 2-3 pilki na mecz takie na dolozenie nogi, tylko chlopak ma pecha ze nie mamy juz ani Franka ani Zurawia. No i wszyscy od niego wymagaja ze bedzie co akcje robil takie podanie, co dwie akcje ladowal bomby pod poprzeczke i jeszcze przy tym odbieral kazda pilke i przerywal wiekszosc akcji... Ludzie troszke zluzujcie, bo tacy pilkarze nie kosztuja 700tys. a 30mln...

FredzIo 21.11.2009 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pysio (Post 819143)
Skorża ma niby posadzić na ławkę Brożka i Małeckiego? no proszę ja Ciebie. Ten trener nie ma w ogóle odwagi na nic, a co dopiero do posiedzenia Brożka na ławie, nawet na konferencji powiedział, że Brożek jest nietykalny obojętnie w jakiej jest formie...

Skorża się non stop kompromituje już od dobrych dwóch lat...

Może Brożek jest dlatego nietykalny, bo jest najlepszym piłkarzem ligi od 3 lat. Także w tym sezonie, popatrz na liczbe asyst i goli. Ja tam widziałem jedną kompromitacje z Legią.

funkykoval 21.11.2009 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 819056)
Markowy trener z zagranicy to nie żadne wyrzucenie pieniędzy w błoto, tylko jedyne lekarstwo na walkę z zaściankową mentalnością polskich kopaczy, uzdrowienie krajowego systemu szkolenia, wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, spojrzenie na piłkę w profesjonalny sposób, bez patologii polskiego futbolowego grajdołka. Ci ludzie wiedzą, jak postępuje sie w zdrowym, profesjonalnym świecie, w przeciwieństwie do przytlaczajacej większości naszych polskich "fachowcow".

Hiddink w Wiśle to byłby kosmos. Niestety, jest to nierealne.

Sorry Markus, jeżeli dla Ciebie markowymi trenerami mają być Littbarski i Neeskens to przepraszam, nie ma o czym mówić. A ja co do tych gości stwierdziłem, że jest to wyrzucanie kasy w błoto - jeszcze mówiłem o Mattheusie .
Markowy trener to niekoniecznie gość z głośnym nazwiskiem piłkarskim...... to ktoś z wizją i minimalnym doświadczeniem - Hidddink - z mojej strony to ironia ;-)

FredzIo 21.11.2009 16:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 819151)
Raczysz żartować.

Traroroe czy jak mu tam jest najlepszy.

Pewnie po dzisiejszym dniu Micanski, a Maleckiego i reszte wy.......ic na zbity pysk!

jova 21.11.2009 17:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Crusi (Post 819145)
Ja tylko przypomne czasy jak ludzie jechali po Szymku, ktory aktualnie jest uwazany za przyklad rozgrywajacego, ze sie platal po boisku, ze nie walczyl, ze sie wywracal, itp. Moze i prawda, ale Szymek potrafil wlasnie dograc 2-3 pily takie ze wystarczylo tylko wpakowac do bramki, a ze mielismy wtedy napastnikow z prawdziwego zdarzenia ktorzy potrafili takie dogrania z zimna krwia wykorzystac to i Szymek mial pelno asyst. Z Jirsakiem jest podobnie, moze nie jest jakos strasznie widoczny na boisku, ale dziwnym trafem zawsze jak wchodzi to zaczynam cos klepac w srodku, a i sam Tomas potrafi rzucic jak juz ktos napisal, ze 2-3 pilki na mecz takie na dolozenie nogi, tylko chlopak ma pecha ze nie mamy juz ani Franka ani Zurawia. No i wszyscy od niego wymagaja ze bedzie co akcje robil takie podanie, co dwie akcje ladowal bomby pod poprzeczke i jeszcze przy tym odbieral kazda pilke i przerywal wiekszosc akcji... Ludzie troszke zluzujcie, bo tacy pilkarze nie kosztuja 700tys. a 30mln...

Szymkowiak i Jirsak to nie są podobni zawodnicy. Szymek był słaby fizycznie i miękki, ale lubił być pod grą i czuł się pewnie mając piłkę przy nodze. To nie był człowiek widmo, który pojawiał się na boisku trzy razy w ciągu meczu. W rezultacie Szymkowiak kreował nasze akcje, a Jirsak tylko bierze w nich udział. Te 2-3 setki, które Tomas potrafi dać kolegom w ciągu meczu nie są warte tyle samo co gra Szymkowiaka, bo z Mirkiem na boisku potrafiliśmy przeprowadzić znacznie więcej ciekawych akcji.

_ukoL 21.11.2009 17:49

Posadzić gwiazdy na ławce? I kim chcecie grać? Burligą i Janikiem? :lol: Z całym szacunkiem ale ja wolę te zmanierowane gwiazdy. :-)

Luk4s 21.11.2009 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtek_Lok (Post 819173)
Posadzić gwiazdy na ławce? I kim chcecie grać? Burligą i Janikiem? :lol: Z całym szacunkiem ale ja wolę te zmanierowane gwiazdy. :-)

jak by była większa konkurencja w zespole to by nasze gwiazdki zeszły troche na ziemie i bedac na boisku dawały z siebie wszystko, a tak to jeden z drugim maja wszystko w d**** bo i tak w nastepnym meczu zagraja bo niby kto bedzie grał?...ME?śmieszne. A trener sie z nimi nie powinien patyczkować tylko twarda reka raz, drugi posadzic na ławe kolesi ... troche zimnej wody na łeb i może zmądrzeją. Skorża jest za miękki dla nich o oni się czują bezkarni bo przecież są "gwiazdami polskiej piłki"... (a dobrze widać ile polski zawodnik znaczy na zachodzie... może z pominięciem Jelenia i Kuby, którym się udało... )
A w klubie powinien być rygor i dyscyplina a nie opier******* sie i kasowanie kosmicznych jak dla zwykłego człowieka pieniędzy...
Ale to przecież polska mentalność jest i nie zmieni tego nic...

Illargui 21.11.2009 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luk4s (Post 819199)
jak by była większa konkurencja w zespole to by nasze gwiazdki zeszły troche na ziemie i bedac na boisku dawały z siebie wszystko, a tak to jeden z drugim maja wszystko w d**** bo i tak w nastepnym meczu zagraja bo niby kto bedzie grał?...ME?śmieszne. A trener sie z nimi nie powinien patyczkować tylko twarda reka raz, drugi posadzic na ławe kolesi ... troche zimnej wody na łeb i może zmądrzeją. Skorża jest za miękki dla nich o oni się czują bezkarni bo przecież są "gwiazdami polskiej piłki"... (a dobrze widać ile polski zawodnik znaczy na zachodzie... może z pominięciem Jelenia i Kuby, którym się udało... )
A w klubie powinien być rygor i dyscyplina a nie opier******* sie i kasowanie kosmicznych jak dla zwykłego człowieka pieniędzy...
Ale to przecież polska mentalność jest i nie zmieni tego nic...

Dlaczego "polska" mentalność?? Chyba raczej mentalnosć polskiego piłkarza, a to różnica zasadnicza. Jeśli myślisz, że polski pracownik się głównie opier*****, a na całym świecie ludzie z uśmiechem na ustach mkną do pracy, to żyjesz w dziwnej rzeczywistości i w obu generalnych ocenach się mylisz.

willow 21.11.2009 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 819056)
Jirsak nie zawodzi?

Non stop i to niemal w każdym meczu, w którym dostaje tą szansę, ze wspomnę tylko na Lewadię i Lecha. W żadnym meczu, w ktorym grał, nie pokazał nic istotnego i nigdy niczym nie olśnił, może poza 2-3 bramkami po strzałach z dystansu przez całe 3 lata. Nie kreuje gry, nie rozgrywa dynamicznie, nie jest mocnym punktem zespołu. Od Marcelo, czy nawet Sobolewskiego dzieli go przepaść.



Markowy trener z zagranicy to nie żadne wyrzucenie pieniędzy w błoto, tylko jedyne lekarstwo na walkę z zaściankową mentalnością polskich kopaczy, uzdrowienie krajowego systemu szkolenia, wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, spojrzenie na piłkę w profesjonalny sposób, bez patologii polskiego futbolowego grajdołka. Ci ludzie wiedzą, jak postępuje sie w zdrowym, profesjonalnym świecie, w przeciwieństwie do przytlaczajacej większości naszych polskich "fachowcow".

Hiddink w Wiśle to byłby kosmos. Niestety, jest to nierealne.

Markusie, żeby się wykazać, trzeba dostawać szansę gry. W tych meczach, w których grał Jirsak, grał nieźle. Na pewno lepiej niż Łobodziński, Diaz, Cantoro. Śmiem twierdzić, że również lepiej niż Kirm. Uważam, że w sytuacji, gdy kontuzjowany jest Sobol, Jirsak jest najlepszym naszym pomocnikiem.

Jeśli chodzi o zagranicznego trenera, to niestety, ale nie wiem, czy ten manewr by się udał. Po pierwsze, każdy szanujący się zagraniczny trener wymaga, aby piłkarze, których ma do dyspozycji, byli na określonym poziomie, wysokim poziomie technicznym. W ekstraklasie, u 20 - 25 letniego zawodnika, nie ma sensu ani czasu pracować nad podstawowymi elementami technicznymi, bo to powinno być wyuczone w trampkarzach - juniorach. Większość naszych piłkarzy ma problem z celnym podaniem na odległość większą niż 10 metrów czy przyjęciem piłki tak, aby nie odskoczyła czy balansem ciała, nie mówiąc o dryblingach jedne na jeden. Żaden szanujący się trener zachodni nie będzie miał czasu ani ochoty na przerabianie z piłkarzami elementów piłkarskiego abecadła.
Po drugie obawiam się, że po zaaplikowaniu naszym piłkarzom obciążeń treningowych, które na zachodzie uchodzą za normalne, nasi albo zaczęli by strajkować i zwalaniać trenera, albo po prostu rozsypały by im się stawy i mięśnie.
Po trzecie, nie sądzę, aby szanujący się zagraniczny trener z nazwiskiem miał siłę i ochotę na ciągłe przepychanki z naszą radą nadzorczą o to, czy zapłacić za zawodnika 100 tys euro, czy 80. A znając realia naszego klubu, byłoby to na porządki dziennym.

Reasumując, jako znany już na tym forum przeciwnik Skorży, muszę powiedzieć szczerze, że na chwilę obecną nie mam pomysłu, kim Go zastąpić. I nie mam pomysłu, jak cokolwiek w naszej piłce naprawić, oprócz znanych i powtarzanych przez wszystkich sloganów, że należy zacząć od boisk i pracy z młodzieżą.

Myślę, że daliśmy ciała zwalniając Petrescu. Bo sądzę, że w takich jak on jest nasza nadzieja - w trenerach znających realia zachodniego futbolu, ale jeszcze bez większego nazwiska, trenerach, którzy mogą owe nazwisko w naszym klubie sobie wyrobić, trenerach ambitnych, którzy będą potrafili przymknąć oczy na realia, w jakich przyjdzie im pracować.

Będę wyjątkowo uważnie przyglądał się Bakero, bo kto wie, czy Polonia nie zrobiła najlepszego transferu w tym roku.

IncognitoTSW 21.11.2009 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 819252)
Markusie, żeby się wykazać, trzeba dostawać szansę gry. W tych meczach, w których grał Jirsak, grał nieźle. Na pewno lepiej niż Łobodziński, Diaz, Cantoro.

Cantoro z Wisły chcą się pozbyć po 8 latach od przyjścia. Łobo i Jirsak irytują kibiców swą marnością od samego początku.Dlatego nie wsadzaj ich do jednego worka

willow 21.11.2009 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 819259)
Cantoro z Wisły chcą się pozbyć po 8 latach od przyjścia. Łobo i Jirsak irytują kibiców swą marnością od samego początku.Dlatego nie wsadzaj ich do jednego worka

Nie interesują mnie aspekty historyczne naszych piłkarzy oraz ich zasługi, interesuje mnie forma, jaką prezentują obecnie. To raz. Dwa, pisz proszę za siebie, a nie za wszystkich kibiców, bo gdyby zrobić ankietę, jaki procent fanów Wisły jest faktycznie zirytowanych "marnością" Jirsaka, to obawiam się, że mógłbyś się zdziwić.

Lemoniadowy Joe 21.11.2009 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 819259)
Cantoro z Wisły chcą się pozbyć po 8 latach od przyjścia. Łobo i Jirsak irytują kibiców swą marnością od samego początku.Dlatego nie wsadzaj ich do jednego worka


mylisz sie co do Cantoro, ponieważ Cantoro tez miał okres gdy np. Kasperczak chciał sie Go pozbyć

IncognitoTSW 21.11.2009 21:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 819261)
Nie interesują mnie aspekty historyczne naszych piłkarzy oraz ich zasługi, interesuje mnie forma, jaką prezentują obecnie. To raz. Dwa, pisz proszę za siebie, a nie za wszystkich kibiców, bo gdyby zrobić ankietę, jaki procent fanów Wisły jest faktycznie zirytowanych "marnością" Jirsaka, to obawiam się, że mógłbyś się zdziwić.

:) Nie napisałem "wszyscy". W każdym razie wielu.

Co do Cantoro, jak nie raz dostanie szansę to pokazuje, że gra lepiej niż np. Diaz. A to, że go wielu nie lubi i krytykuje wynika z tego, że nie macha pod trybuną i nie klaszcze. Ale powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie był dobrym piłkarzem to nie utrzymałby się w Wiśle u tylu trenerów.

_ukoL 21.11.2009 22:09

Luk4s, jakby była większa konkurencja ale trzeba się pogodzić, że we Wiśle nie ma większej konkurencji. Może byłaby gdyby sprawni byli Boguski z Gargułą ale konkurencji nie ma. Skoro jednak mamy taką sytuację to nie lubię czytać głupot o tym, żeby na ławce posadzić Brożka, Małeckiego, etc. bo może i to są zmanierowane "gwiazdki" ( nie mnie osądzać ) ale dają możliwie najlepszą jakość na jaką OBECNIE STAĆ Wisłę Kraków.

willow 21.11.2009 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 819290)
:) Nie napisałem "wszyscy". W każdym razie wielu.

Co do Cantoro, jak nie raz dostanie szansę to pokazuje, że gra lepiej niż np. Diaz. A to, że go wielu nie lubi i krytykuje wynika z tego, że nie macha pod trybuną i nie klaszcze. Ale powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie był dobrym piłkarzem to nie utrzymałby się w Wiśle u tylu trenerów.

Wedle mojej oceny, obecnie prezentuje się na równi z Diazem, czyli przeciętnie, ale każdy ma w końcu prawo do własnej oceny. Nie to było sensem mojej wypowiedzi, chodziło mi o to, że jak nie ma Sobola, najlepszym naszym pomocnikiem jest Jirsak i nie pojmuję jego krytyki, a zwłaszcza krytyki na tle naszych pozostałych piłkarzy środka pola.

rozarian 22.11.2009 09:33

Dziś dla Skorży szekspirowskie to be or not to be.Oczywiście,to "być"dotyczy zasadności jego dalszego pobytu w Wiśle.Ja nie mam żadnych wątpliwości,ale wielu się jeszcze łudzi.Na razie,do przerwy(jesień)jest 0:3,albo -3L.

kubanczyk 22.11.2009 10:30

bylibyscie trenerami to byscie rowniez tak jak skorza nie polegali na Jirsaku. Skorza odpowiada za wynik wiec nie moze wrzucic na srodek pola chimerycznego, chowajacego sie, unikajacego gry Jirsaka, co z tego ze mu wyjda 2-3 pilki, i to nie takie na 100% sytuacje, bo on takich nie daje jak nie bedzie stanowic zapory w srodku pola a przeciwnik bedzie wchodzil jak w maslo. . i nie porownujcie go z Szynkiem, Szymek zapieprzal na boisku, nie unikal gry, i dawal tez 2-3 pilki na mecz ale dawal takie pilki ze napastnik wychodzil sam na sam.

węgorz2 22.11.2009 10:42

myślicie że pan SKORŻA czyta ten wątek?
a może ktos wie o tym na 100%

willow 22.11.2009 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubanczyk (Post 819422)
bylibyscie trenerami to byscie rowniez tak jak skorza nie polegali na Jirsaku. Skorza odpowiada za wynik wiec nie moze wrzucic na srodek pola chimerycznego, chowajacego sie, unikajacego gry Jirsaka, co z tego ze mu wyjda 2-3 pilki, i to nie takie na 100% sytuacje, bo on takich nie daje jak nie bedzie stanowic zapory w srodku pola a przeciwnik bedzie wchodzil jak w maslo. . i nie porownujcie go z Szynkiem, Szymek zapieprzal na boisku, nie unikal gry, i dawal tez 2-3 pilki na mecz ale dawal takie pilki ze napastnik wychodzil sam na sam.

Jirsak jest na chwilę obecną jedynym ofensywnym pomocnikiem w naszej drużynie, więc odpowiedz łaskawie na pytanie, kim chcesz go zastąpić w środku pola? No chyba, że chcesz grać dwoma defensywnymi, ale ja uważam, że ta taktyka dla nas to jakieś totalne nieporozumienie...

kibicwisły1906 22.11.2009 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez morgenes (Post 819426)
Jirsak jest na chwilę obecną jedynym ofensywnym pomocnikiem w naszej drużynie, więc odpowiedz łaskawie na pytanie, kim chcesz go zastąpić w środku pola? No chyba, że chcesz grać dwoma defensywnymi, ale ja uważam, że ta taktyka dla nas to jakieś totalne nieporozumienie...

Dokładnie, a chyba nie trzeba nikomu przypominać jak dawno temu wygraliśmy spotkanie z silnym przeciwnikiem grając z dwoma defensywnymi pomocnikami. Dla mnie Jirsak przy jego niewątpliwych minusach i tak powinien grać w środku pola Cantoro czy Diaz w tym momencie tam występujący to nieporozumienie (oszałamiająco liczbę asyst zaliczyli w swojej karierze)... Swoją drogą jak tak przeciętnego by nie powiedzieć słabego zawodnika jak Mauro potrafi się trzymać w klubie przez 8 lat, a ile z tego czasu on rzeczywiście był w formie... Pokazaliśmy z Legią co oznacza gra Diazem i Cantoro i jeszcze jedno defensywny pomocnik to zawodnik potrafiący odebrać piłkę, nie notujący strat a obaj wyżej wymienieni popełniają ich całe mnóstwo narażając nas na groźne kontry, co w Europie kończy się utratą bramek...

Skorża by się utrzymać musi do końca roku wszystko wygrywać - dla mnie przy obecnym stanie personalnym, przygotowania fizycznego to niemożliwe...

gooro33 22.11.2009 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 819262)
mylisz sie co do Cantoro, ponieważ Cantoro tez miał okres gdy np. Kasperczak chciał sie Go pozbyć

Tak a potem Cantoro gral jeden z najlepszych sezonów w naszych BARWACH !!
Wiec to smieszny argument.

HEDu 22.11.2009 12:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubanczyk (Post 819422)
bylibyscie trenerami to byscie rowniez tak jak skorza nie polegali na Jirsaku. Skorza odpowiada za wynik wiec nie moze wrzucic na srodek pola chimerycznego, chowajacego sie, unikajacego gry Jirsaka, co z tego ze mu wyjda 2-3 pilki, i to nie takie na 100% sytuacje, bo on takich nie daje jak nie bedzie stanowic zapory w srodku pola a przeciwnik bedzie wchodzil jak w maslo. . i nie porownujcie go z Szynkiem, Szymek zapieprzal na boisku, nie unikal gry, i dawal tez 2-3 pilki na mecz ale dawal takie pilki ze napastnik wychodzil sam na sam.

ale my nie gramy taką taktyką żeby napastnik wychodził sam na sam, nie kontratakujemy, tylko ciągle gramy pod obroncami, bardziej wpychając sie w pole karne. jak niby nasi napastnicy maja wychodzic sam na sam jak tam miejsca na to nie ma ? taki Ruch czy Jaga grają ciągle wysoko obroną, nisko napastnikami (w srodku pola prawie) i tam nawet defensywni pomocnicy umieją wystawic taką piłke że taki Niedzielan w meczu idzie z 3-4 razy sam na sam, bo taki styl gry mają, a nie uważasz chyba ze oni maja lepszych pomocnikow niż my... no moze Bruno.

Lemoniadowy Joe 22.11.2009 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 819444)
Tak a potem Cantoro gral jeden z najlepszych sezonów w naszych BARWACH !!
Wiec to smieszny argument.

cały jeden, ze dwa średnie na 8 lat , prawdziwa legenda Wisły

argument żaden bo to inni piłkarze inny czas tylko skoro Jirsak jest totalnie beznadziejny i nie pasuje trenerowi to po co Go trzyma w odróżnieniu od Cantoro nie będzie robił problemów z odejściem czy tez wypożyczeniem szybciej tak odzyskamy czesc kasy dając mu pograć w innym klubie (Czechy?) niż trzymając go w Wiśle

a Jirsak potrafi grac dobrze w piłke nie jest na poziomie Pawła Brożka w normalnej formie ale na pewno nie odstaje od reszty a w pewnych elementach jet lepszy

martin_6 22.11.2009 12:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez węgorz2 (Post 819423)
myślicie że pan SKORŻA czyta ten wątek?
a może ktos wie o tym na 100%

Na pewno! Czyta i zlicza wypowiedzi za i przeciw konkretnym zawodnikom i na tej podstawie układa skład :lol:

IncognitoTSW 22.11.2009 12:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 819457)
cały jeden, ze dwa średnie na 8 lat , prawdziwa legenda Wisły

argument żaden bo to inni piłkarze inny czas tylko skoro Jirsak jest totalnie beznadziejny i nie pasuje trenerowi to po co Go trzyma w odróżnieniu od Cantoro nie będzie robił problemów z odejściem czy tez wypożyczeniem szybciej tak odzyskamy czesc kasy dając mu pograć w innym klubie (Czechy?) niż trzymając go w Wiśle

a Jirsak potrafi grac dobrze w piłke nie jest na poziomie Pawła Brożka w normalnej formie ale na pewno nie odstaje od reszty a w pewnych elementach jet lepszy

Przypomnę Ci, że jakby Mauro chciano się pozbyć to już dawno by go nie było (http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35804,3103523.html)

Kto by mu oferował nowy kontrakt 3 lata temu jakby nikt go nie potrzebował?

Lemoniadowy Joe 22.11.2009 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 819460)
Przypomnę Ci, że jakby Mauro chciano się pozbyć to już dawno by go nie było (http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35804,3103523.html)
Kto by mu oferował nowy kontrakt 3 lata temu jakby nikt go nie potrzebował?

oceniam całość dokonań a nie jeden sezon , czy okres gry gdy akurat kończy sie zawodnikowi kontrakt,

Baszczyński tez miał rożne okresy akurat jak teraz miał koniec kontraktu i był czas podpisywania nowego w Wiśle lub gdzie indziej prezentował sie znakomicie co nie znaczy że cały czas tak grał a u Cantoro wahania formy miał jeszcze większe a co mnie w Mauro denerwuje to jest to że on gra jakby łaskę komuś robił moim zdaniem ma/miał umiejętności i potencjał żeby grac znacznie lepiej

gooro33 22.11.2009 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 819457)
cały jeden, ze dwa średnie na 8 lat , prawdziwa legenda Wisły

argument żaden bo to inni piłkarze inny czas tylko skoro Jirsak jest totalnie beznadziejny i nie pasuje trenerowi to po co Go trzyma w odróżnieniu od Cantoro nie będzie robił problemów z odejściem czy tez wypożyczeniem szybciej tak odzyskamy czesc kasy dając mu pograć w innym klubie (Czechy?) niż trzymając go w Wiśle

a Jirsak potrafi grac dobrze w piłke nie jest na poziomie Pawła Brożka w normalnej formie ale na pewno nie odstaje od reszty a w pewnych elementach jet lepszy

Ja do Jirsaka sie nie odnosze moim zdaniem jest dobrym graczem i teraz ma czas na to zeby sie w Wisle przebic jezeli nie zrobi tego w najblizszych meczach to potem Skorza juz na niego nie postawi szczegolnie jak wroci do zdrowia Gargula z Sobolem.

Odniose sie do tego co piszesz , najlatwiej jest kytykowac gracza jak mu nie idzie.
Prawda jest taka ze Mauro rozegral duzo wiecej sezonow na wysokim poziomie w naszym Klubie niz te ktore podales, problem pojawil sie gdy za Petrescu przestalo mu sie chciec...
Teraz kazdy wynosi pod niebiosa Sobola ja pamietam jak duzo osob po nim jechalo gdzy zajmowalismy 8 miejsce w lidze a jemu kompletnie nie ukladal sie gra.
Wiec apeluje o wiekszy szacunek dla osob ktore dla naszego klubu zostawily duzo serca i zdrowia. Bo niewatpliwie Mauro przez wiele sezonow takim pilkarzem byl.

IncognitoTSW 22.11.2009 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lemoniadowy Joe (Post 819463)
oceniam całość dokonań a nie jeden sezon , czy okres gry gdy akurat kończy sie zawodnikowi kontrakt,

Baszczyński tez miał rożne okresy akurat jak teraz miał koniec kontraktu i był czas podpisywania nowego w Wiśle lub gdzie indziej prezentował sie znakomicie co nie znaczy że cały czas tak grał a u Cantoro wahania formy miał jeszcze większe a co mnie w Mauro denerwuje to jest to że on gra jakby łaskę komuś robił moim zdaniem ma/miał umiejętności i potencjał żeby grac znacznie lepiej

To twoim tokiem rozumowania Jirsak w sezonie 2011/2012 zacznie dobrze grać, bo kończył mu się będzie kontrakt.

Lemoniadowy Joe 22.11.2009 13:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Incognito2192 (Post 819473)
To twoim tokiem rozumowania Jirsak w sezonie 2011/2012 zacznie dobrze grać, bo kończył mu się będzie kontrakt.

jak będziemy taką "kombinacyjną " i taktycznie poukładana piłkę grali jak teraz to nawet w 2020 Jirsak sie nie sprawdzi ale jak będziemy grac tak jak w pucharach rok temu czy w paru meczach w lidze to Jirsak jest całkiem dobry

Jirsak na pewno na dzień dzisiejszy jest/zawsze bedzie za slaby aby samemu zmienić oblicze naszej gry ale w dobrze pookładanej "maszynce" może być dobrym pożytecznym elementem który w każdym meczu dogra kilkanaście dobrych piłek tzw. otwierających drogę do bramki ale na pewno nie weźmie piły nie bedzie mijał rywali jak Uche czy Kosowski kiedyś .


PS co do Mauro miał bardzo dobre momenty , sporo dobrych ale ostatnie lata to jednak sporo słabsza gra jeżeli spadek formy to rozumiem , jeżeli odstawianie pańszczyzny bo kasa pewna to... nie wszystko da sie Petrescu wytłumaczyć

tofik 22.11.2009 16:23

Specjalnie dla tych, którzy mówią, że Jirsak nie wystawia napastnikom piłek "na setkę" będę do końca sezonu liczył ile takowych wystawi i jaki procent tego zakończy się bramką :)

kubanczyk 22.11.2009 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 819447)
ale my nie gramy taką taktyką żeby napastnik wychodził sam na sam, nie kontratakujemy, tylko ciągle gramy pod obroncami, bardziej wpychając sie w pole karne. jak niby nasi napastnicy maja wychodzic sam na sam jak tam miejsca na to nie ma ? taki Ruch czy Jaga grają ciągle wysoko obroną, nisko napastnikami (w srodku pola prawie) i tam nawet defensywni pomocnicy umieją wystawic taką piłke że taki Niedzielan w meczu idzie z 3-4 razy sam na sam, bo taki styl gry mają, a nie uważasz chyba ze oni maja lepszych pomocnikow niż my... no moze Bruno.

cofnij sie doc zasow gdy gral szymek. wisla grala wtedy tez pod obroncami te wpychajac sie w pole karne. zobacz sobie asysty Szymka i powiedz ze nie da sie.

pozatym Szymek walczyl, mimo ze sie przewracal, plakal to walczyl, odbieral pilki.
co do pilki kombinacyjnej to zgodze sie. ze wtedy by Jirsak moze pasowal. ale Skorza nie stosuje gry kombinacyjnej.

patrze an gre z Cracovia i widze 4 lige. Skorza nie ma posluchu wsrod zawodnikow, swiadczy o tym kompletny brak zaangazowania zawodnikow. a jesli nie ma posluchu nalezy go zwolnic(w grudniu), bowiecej juz z Wisla nie osiagnie jesli pilkarze maja go gdzies.

przyklad: wola do zawodnikow chodzcie czy podejdzcie. a zawodnicy maja to w dupie.

to Skorza karze wybijac pilki Jopowi i Marcelo na skrzydla, to skorza nie nauczyl tych zawodnikow pressingu, a to sie da wytrenowac znacznie krocej niz w 2,5 roku.

doslownie zero, dno. gorzej byc nie moze. zrobmy to anwet jak ebdziemy miec pare pktow (3-4)nad Legia, bo w czerwcu ebdzie zle.

prober 22.11.2009 19:01

Jeżeli po zdobyciu złota w ubiegłym sezonie było 1906, po meczach z Levadią jakieś 50, po porażkach z Lechem i z Legią jeszcze mniej, to ile jest teraz jest procent poparcia dla Skorży po takim meczu jak ten u siebie z Cracovią??

kibicwisły1906 22.11.2009 19:10

Koniec Skorży stał się faktem - osobiście nie sądziłem, że stanie się to tak szybko - inna rzecz że nie ma kim grać, umiejętności naszych kopaczy aż nie wypada komentować...

barteqTS 22.11.2009 19:11

Mniej niż zero...

fanTS1906 22.11.2009 19:16

Niestety i ja wielki obronca Skorzy musze stwierdzic ze to jego koniec, przegral wszystko co wazne w tym roku a to co sie stalo dzisiaj to hanba! Trener na pewno dobry, sympatyczny ale tego juz za duzo i za bledy trzeba placic

PiterSTS 22.11.2009 19:17

Dziękujemy za dwa Tytuły Mistrzowskie. Pomijam fakt, że na początku sezonu przegrywamy z amatorami z Estonii. Przegrywamy z lechem, przegrywamy z legią, to przynajmniej drużyny z tak zwanej czołówki ligi. Ale przegrywamy nawet z z żydami... Takiej drużynie to nie przystoi.

wislak1986 22.11.2009 19:27

Ponoć trener Miodrag Jesić jest wolny. Trzeba brać !!! Gość z Levskiego ciekawą drużynę zrobił + inne sukcesy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl