![]() |
Ela Ty jeszcze tu, czas obiad gotować, albo gary myć ;)
Twoja zagadka. |
Cytat:
Chwila relaksu przy zagadkach i Eurosporcie. Zagadka: W pewnym kraju ( z którego niedawno zagadka była zadana ) istnieją pewne regionalne i terytorialne animozje, mające swoje odzwierciedlenie w historii. Mieszkańcy jednego z tych regionów ( od nazwy którego często potocznie nazywa się mieszkanców calego kraju ) uważają mieszkańców innego regionu ( którzy przejęli swą nazwę on pewnego wytępionego plemienia ) za " tępych, kretynów, którym jednakże należy przyznać, że technicznie są bezbłędni ". O mieszkańcach jakiego kraju i jakich części składowych tego kraju mowa ? |
To tylko strzał, nie rozwijam bo nie wiem czy dobry :)
Powiedzmy że to Flandria i Walonia. Belgia. |
Tym razem strzał niecelny.
Cała anegdotka, mówiąca co nieco o charakterze poszczególnych grup : " ..... łatwo się asymilowali i byli poczciwi. Jak chce ..... kronikarz, kilku ..... weszło kiedyś do knajpy w .... i poprosiło o piwo. Dostali doń rzodkiewki, jednak jako że solniczka była zapchana, wypili piwo pogryzając niesolonym warzywem. Wtedy do knajpy, energicznym krokiem weszli grupą ..... Stanęli przed barem, stuknęli obcasami, zasalutowali i zażądali piwa. Dostali je wraz z rzodkiewkami, a gdy się zorientowali, że solniczka jest zapchana, nakazali podać sobie wykałaczki, przepchali dziurki i wypili piwo pogryzając rzodkiewkami solonymi jak trzeba. .... przyglądali im się z uwagą, aż padł z ich ust komentarz : " Ci ....., to tępi kretyni, ale przyznać trzeba, że technicznie są bezbłędni ". :) W miejsce kropek, oczywiście należy wpisać nazwy własne. I jeszcze jako podpowiedź : http://img232.imageshack.us/img232/8801/86227376.pngUploaded with ImageShack.us . |
Niemcy, Szwabia, Bawaria (bawarowie)?!?
|
Cytat:
Ale przecież TY powinieneś znać odpowiedź ;) |
Szwabia i Badenia Wirtembergia ??
Niemcy jako Szwaby ?? |
Cytat:
Ale ani Bawaria ani Badenia Wirtembergia nie są prawidłową odpowiedzą. |
Brakuje mi Hesji?
|
Cytat:
To zdanie ich charakteryzuje : " energicznym krokiem weszli grupą ..... Stanęli przed barem, stuknęli obcasami, zasalutowali i zażądali piwa " I to nakrycie głowy : http://img651.imageshack.us/img651/2412/z8067703o.jpg |
Prusy ?? ??
Hełm pruski ale już nie mam pomysłu :) |
Prusacy!!!!! - kurde, nie zdązyłem, wytłumaczę się tak, że wydawało mi się że chodzi o rejon sąsiadujący ze Szwabią
|
Tak - o Prusaków chodzi :)
Przy ostatniej składowej zagadki WISLAZWE był szybszy - ale to Bayern odgadł jej większą część i myślę, że to on powinien mieć tą przyjemność zadania kolejnej :-) |
Dzięki!
Proszę: Przed II wojną światową w polskich Karpatach były dwa obserwatoria astronomiczne. 1. Jak nazywają się góry na których znajdowały się obserwatoria? 2. Jak nazywała się jedna z tych gór zanim wybudowano tam obserwatorium astronomiczne (w dwudziestoleciu międzywojennym)? (Tu podpowiedź, w okolicy używa się zamiennie obu nazw) 3. Co ważnego dla polskiej astrologii odkryto w tym obserwatorium z pytania nr 2? |
Dobra odpowiadam nie wiem czy dobrze ale spróbuje:
1. Tatry Zachodnie, Beskidy Wschodnie 2. Kasprowa Czuba 3. Kazimierz Kordylewski odkrył w 1961 roku pyłowe księżyce Ziemi ?? |
Kurde, odpowiedziałeś na pytanie, ale nie uściśliłem, że w Karpatach poza Tatrami i chodzi o nazwy szczytów.
Bo odpowiedzi na moje pytanie powinny brzmieć: Pop Iwan i Lubomir Lubomir - Łysina Pierwsza pierwsza kometa odkryta przez Polaka - Lucjana Orkisza. mój błąd, mea culpa WISŁAZWE - pytaj |
Przepraszam, że trzeba było czekać na zagadkę, już nadrabiam stracony czas:
W pewnym kraju, leży miasto nazywane miastem barokowym, założone przez osobę na zdjęciu poniżej, osoba ze zdjęcia jest równocześnie patronem tego kraju ale i nie tylko tego. W mieście z zagadki znajduje się jego grób. http://i53.tinypic.com/fk4qxs.jpg Konkrety: 1. Jaki to kraj, którego patronem jest postać ze zdjęcia 2. Jakie to miasto 3. Co w tym mieście się znajduję, śmie twierdzić, iż przede wszystkim z tego jest znane w Europie. 4. Kim jest osoba z fotografii. 5. Czego/ Kogo patronem jest jeszcze. Myślę, że nie będzie problemu z rozwiązaniem zagadki :) Powodzenia !! |
Cytat:
2. Fulda 3. Fabryka opon 4. ŚW. Bonifacy 5. Piwowarów i krawców. __________ Kto został tu pochowany ? http://img834.imageshack.us/img834/547/51219401.jpg I od razu wskazówka : http://img8.imageshack.us/img8/9673/38804339.jpg . p.s. BORYS - brawo ! Twoja Kolej :-) |
Pochowany jest Marc Chagall a miasteczko nazywa się Saint-Paul-de-Vence
tu potwierdzenie: http://cruises.about.com/od/mediterr...e_vence015.htm To że wyjątkowo udało mi się zgadnąć przed innymi zadam dość mroczną zagadkę: Co łączy, jakie jest (dość chore) powiązanie tego pana: http://i54.tinypic.com/1j6auh.jpg z tymi panami http://i52.tinypic.com/6z8wev.jpg |
Nikt nie chciał zgadywać ?
Bo nie wierzę, że nie wiedział! To Charles Manson I The Beatles, których twórczość podobno inspirowała go do zbrodni... http://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Manson I zagadka : Kim jest ta pani ? : http://img560.imageshack.us/img560/444/72329955.jpg . |
Coco Chanel (Gabrielle Bonheur Chanel)
|
Cytat:
Twoja kolej :) |
|
Zimiok, jak Cię proszę daj podpowiedź jakąś!
E Hm rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi na godzinę. Cóż tłukę 30 minut google, to może dlatego. |
Mówisz serio? Przecież dopiero co wrzuciłem
|
'' ...Do tej miejscowości nie prowadzi żadna asfaltowa droga, ta miejscowość nie istnieje. Żyje jedynie w świadomości historycznej i pamięci. ..''
Wielki Krzyż z kamiennymi tablicami na których wypisane są nazwiska pomordowanych, upamiętnia zbrodnię dokonaną na ludności polskiej przez XIV dywizję SS Galizien, stacjonującą w Brodach. Miejscowość nazywa się Huta Pieniacka. EDIT: Jeżeli odpowiedź jest dobra to niech ktoś wrzuci zagadkę, bo ja dopiero mogę jutro wieczorem to zrobić :) |
Gdzie taka kapliczka się znajduje. Chodzi mi o konkretne miejsce w polskich Tatrach i co w tej okolicy ma swój początek.
Wklejam link bo obrazek trochę za duży. http://i55.tinypic.com/4ibes7.jpg |
Figurka Matki Boskiej przed wejście na Zawrat od strony Czarnego Stawu Gąsienicowego, ale co tam się znajduje w pobliżu to nie mam pojęcia.
|
Zadawaj, źle sformułowałem pytanie, chodziło mi o Orlą Perć
|
Przepraszam, że tyle trzeba było czekać na zagadkę, już wrzucam.
Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia jedno to pewien pomnik znajdujący się w mieście, którego nocną panoramę zamieszczam niżej, pytanie brzmi jakiego miasta to panorama, co upamiętnia ów pomnik :) 1. http://i54.tinypic.com/ae73hi.jpg 2. http://i52.tinypic.com/99qxco.jpg |
Miasto Katar, albo Dubaj:)
|
Cytat:
Tak myślałem, że ''drapacze chmur'' trochę mogą zmylić a odpowiedź jest zaskakująca, bo państwo raczej z innej strony jest pokazywane. |
Pomnik założycieli miasta Tel Awiw.
No i na drugiej fotce pewnie to miasto :) |
Cytat:
|
Jako że nie mam innego pomysłu, to będzie most :D
Poproszę o nazwę, lokalizację i jaki miasta łączy ? http://img713.imageshack.us/img713/3986/obrazek138.jpg Most znajduje się w Europie. |
Uwaga odpowiadam :D
Most ten nosi nazwę - Pont de Normandie ( Most Normandzki), łączy on dwa francuskie miasta Hawr oraz Honfleur, znajduje się w północnej Francji nad Sekwaną. Do 1999 roku był najdłuższym mostem wantowym na świecie. |
Uwaga, odpowiedź b.dobra :D
potrzebna Ci była podpowiedź ? może za wcześnie ją podałem... :) |
Nie zauważyłem podpowiedzi nawet szczerze mówiąc bo bardziej się skupiłem an obrazku :)
Zagadkę oddaje - brak weny :) |
http://i56.tinypic.com/2hekpkw.jpg
Kto to i co takiego zrobił, że wielu młodych ludzi nie darzy go wielką sympatią? |
Alfred Nobel? Dynamit
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:10. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl