Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

wolfy 27.09.2017 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484158)
Panie MaLK, jedno ale...

Nikt nie kazal Ramirezowi bardziej walczyc o Boguskiego i Brozka niz o Zachare, Uryge czy Spicia. Chcial za wszelka cene zatrzymac Panów B. i to on odpowiada za ich przygotowanie do sezonu. Graja dno i nie szukajmy daleko winnych.

Nie było szans utrzymać ani Zacharę, ani Spicicia. Pierwszy miał u nas gwiazdorski kontrakt a drugi zażyczył sobie zbyt wiele jak na nasze warunki. Boguski i Brożek zgodzili się na niskie kontrakty.

Kiko realnie mógł walczyć tylko o Boguskiego i Brożka. No i może Urygę, ale bez jaj. Perez w czasie swoich krótkich występów prosto z samolotu pokazał więcej zagrań do przodu niż on, a Basha i Velez to trzy półki wyżej. Na plus Urygi przemawiał tylko brak konieczności aklimatyzacji i zdrowie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1484174)
7 stron tego tematu wcześniej napisałem coś takiego:

http://wislakrakow.com/forum/showpos...postcount=1994

Co oznacza, że:
- wcale nie uważam Kiko za geniusza (zresztą dopiero co dodałem do listy kolejny jego błąd w mojej opinii, czyli Małecki na prawej stronie),
- co do Twojego zarzutu jest między nami pełna zgoda.

Nikt go nie uważa za geniusza. Gdyby nie panował klimat histerii a tonu nie nadawali rozpuszczeni czasami Cupiała mentalni gówniarze którzy chcą kogoś "ukarać" za porażkę to pewnie można by o tym spokojnie porozmawiać.

Trenerski geniusz nie prowadziłby biednej Wisły na obrzeżach cywilizowanego futbolu. Jest dobrym trenerem jak na nasze warunki (m. in. dlatego że nie pyskuje o rozbijanie mu drużyny i klasowe transfery, zna swoje miejsce w szeregu, nie chce dwudziestoosobowego sztabu swoich ludzi i mało zarabia) i znacząco lepszego raczej nie znajdziemy.
Przyczyna obecnego kryzysu leży w wymianie kadry i chwała Kiko i piłkarzom że mamy aż tyle punktów na tym etapie.

pepe72 27.09.2017 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak2214 (Post 1484072)
Jak widze telst typu "Kiko ma tylko 2 punkty straty do lidera to krew mnie zalewa.....To prosze tez zauważyć ile punktów przewagi ma nad miejscem 11.Co za sieroty go tutaj bronią to sie w głowie nie miesci...

Kolego, jakbyś miał jakąś komórkę w głowie, a nie tylko w kieszeni to może byś zrozumiał, że zmiana Kiko dziś to szaleństwo i głupota.
Jak masz z tym problem to poczytaj Weszło ("weszLo"): http://weszlo.com/2017/09/24/ramirez...anie-slusznie/

Karherop 27.09.2017 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484175)
Nie było szans utrzymać ani Zacharę, ani Spicicia. Pierwszy miał u nas gwiazdorski kontrakt a drugi zażyczył sobie zbyt wiele jak na nasze warunki. Boguski i Brożek zgodzili się na niskie kontrakty.

Kiko realnie mógł walczyć tylko o Boguskiego i Brożka. No i może Urygę, ale bez jaj. Perez w czasie swoich krótkich występów prosto z samolotu pokazał więcej zagrań do przodu niż on, a Basha i Velez to trzy półki wyżej. Na plus Urygi przemawiał tylko brak konieczności aklimatyzacji i zdrowie.

.

Wszyscy znaja powody odejścia w/w trójki. Jednak Boguski mocno negocjowal z klubem i nie przyjął pierwszej lepszej oferty.

Poza tym jak ktos sie odnosi do tego że przegrywamy w składzie przez brak Zachary, Spicicia i Urygi to też podnoszę ich kwestię na forum. Sam takiej bzdurnej tezy nie wymyśliłem

wolfy 27.09.2017 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484178)
Wszyscy znaja powody odejścia w/w trójki. Jednak Boguski mocno negocjowal z klubem i nie przyjął pierwszej lepszej oferty.

Poza tym jak ktos sie odnosi do tego że przegrywamy w składzie przez brak Zachary, Spicicia i Urygi to też podnoszę ich kwestię na forum. Sam takiej bzdurnej tezy nie wymyśliłem

Przeinaczasz. Pół roku temu był zgrany ze sobą kolektyw, którego większość grał ze sobą przynajmniej dwa sezony, w w wielu przypadkach mówimy o latach. Nawet Spicić przynajmniej przepracował okres przygotowawczy z drużyną, a w tym meczu był już kilka miesięcy w klubie, po masie treningów z resztą. Z tej drużyny nie zostało aktualnie nic i tak, to jest powodem tego że piłeczka nie chodzi.

Tak więc brak Zachary jest bolesny kiedy Brożek jest bez formy Ondrasek kontuzjowany, Balanyuk dopiero przyszedł i nie wiadomo co umie.

robert777 27.09.2017 14:54

jak to nie wiadomo co umie Balaniuk? Przeciez Szewczenko za niego ręczył, do Milanu go polecał, to musi być przekocur. Tylko jeszcze tego nie pokazuje

wislak2214 27.09.2017 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1484177)
Kolego, jakbyś miał jakąś komórkę w głowie, a nie tylko w kieszeni to może byś zrozumiał, że zmiana Kiko dziś to szaleństwo i głupota.
Jak masz z tym problem to poczytaj Weszło ("weszLo"): http://weszlo.com/2017/09/24/ramirez...anie-slusznie/

Na pewno w krainie gandzi wszyscy emanuja madroscią:) I skad wiesz jaki mam stosunek do jego zwolnienia? Moźe wole żeby go pogonili w zimie a teraz na spokojnie kogoś dogadali? Irytuje mnie po prostu przygadywanie typu 2 pkt do lidera jak nad 10 też sa 2 przewagi.... I jeszcze te jego wywody taktyczne jak to przygotowujemy sie na każdego przeciwnika... No widać to w każdym meczu:)

obikenobi 27.09.2017 15:10

Według Michała Knury jutro w Myślenicach zarząd spotka się z piłkarzami i sztabem szkoleniowym.

mitmichael 27.09.2017 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1484182)
Według Michała Knury jutro w Myślenicach zarząd spotka się z piłkarzami i sztabem szkoleniowym.

A nie robia tak przed kazdym meczem?

obikenobi 27.09.2017 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael
A nie robia tak przed kazdym meczem?

Nic mi o tym nie wiadomo. Są jakieś informacje lub przesłanki pozwalające sądzić, że spotykają się co tydzień?

mitmichael 27.09.2017 16:11

No wlasnie nie wiem jak jest w Polsce ale za granica takie spotkania to nic szczegolnego

PAWEŁ 27.09.2017 16:33

To chyba w szatni iskrzy

Karherop 27.09.2017 17:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484179)
Przeinaczasz. Pół roku temu był zgrany ze sobą kolektyw, którego większość grał ze sobą przynajmniej dwa sezony, w w wielu przypadkach mówimy o latach. Nawet Spicić przynajmniej przepracował okres przygotowawczy z drużyną, a w tym meczu był już kilka miesięcy w klubie, po masie treningów z resztą. Z tej drużyny nie zostało aktualnie nic i tak, to jest powodem tego że piłeczka nie chodzi.

Tak więc brak Zachary jest bolesny kiedy Brożek jest bez formy Ondrasek kontuzjowany, Balanyuk dopiero przyszedł i nie wiadomo co umie.

Że jak?
Kto przeinacza?

Wiosną 2017 w klubie było słownie 7 zawodników w kadrze którzy byli w klubie przynajmniej 2 lata ( od wiosny 2015. W tym dwóch bramkarzy. Głowa, Sadok, Uryga, Bartosz, Boguski, Brożek + Buchalik i Miśkiewicz. To jest większość zawodników w kadrze?

Arked 27.09.2017 17:50

+ Brlek, który po beznadziejnym pół roku złapał pewność siebie i Mączyński, zawodnik z bogatym reprezentacyjnym doświadczeniem. Zawodnicy decydujący o grze zespołu... No i oczywiście jeszcze Małecki, który znał się z całą resztą na wylot.

!!IRIVER!! 27.09.2017 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PAWEŁ (Post 1484187)
To chyba w szatni iskrzy

Nie chyba tylko na pewno. Brożek tylko czeka aż by tu do.......ić któremuś Hiszpanowi. Na 100% w to wszystko wmieszają się też chłopcy w krótkich spodenkach, a Sarapata będzie chodzić po ringu z numerem rundy z dupą na wierzchu. Na koniec Misiek .......nie nożem jak w czasach swojej młodości w głowę Dino Baggio...

Nie pomagacie takimi wpisami...

Karherop 27.09.2017 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1484191)
+ Brlek, który po beznadziejnym pół roku złapał pewność siebie i Mączyński, zawodnik z bogatym reprezentacyjnym doświadczeniem. Zawodnicy decydujący o grze zespołu... No i oczywiście jeszcze Małecki, który znał się z całą resztą na wylot.

była mowa o przynajmniej dwóch latach w zespole, słowo się rzekło

Markus 27.09.2017 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484158)
Czemu Ze Manuel otrzymuje wysiadajac prosto samolotu 4 mecze w podstawowym składzie?

Odpowiedź jest banalnie prosta - bo ma dużo lepsze piłkarskie CV i możliwości niż np. Boguski, Bartosz czy Kostal, a także nawet w obecnym momencie - co pokazały różne mecze - inni zawodnicy nie są lepiej dysponowani i efektywniejsi dla gry oraz wyników zespołu niż on.

Skończmy z robieniem z Ze Manuela nowego kozła ofiarnego. Brlek i Kalu Uche po przyjściu do Wisły grali równie źle jak on. Scouci Porto też rekomendowali go tam na piękne oczy?

Nie panikujmy, naprawdę. Nie ma w Wiśle kataklizmu.

wiesniak842 27.09.2017 18:34

Jak "Pory roku" Vivaldiego
Zmienia się światło w twoich oczach
Powiedz mi życie coś miłego
Nie pędź tak, proszę, daj odpocząć

Życie , życie jest nowelą,
której nigdy nie masz dosyć
Wczoraj biały, biały welon
Jutro białe, białe włosy

Życie , życie jest nowelą
Raz przyjazną a raz wrogą
Czasem chcesz się pożalić,
ale nie masz do kogo

Każda rodzina jest jak drzewo
Łamie się chwieje, czas je zmienia
Jak w "Porach roku" Vivaldiego
Szczypta zachwytu, łyk cierpienia

Życie , życie jest nowelą,
której nigdy nie masz dosyć
Wczoraj biały, biały welon
Jutro białe, białe włosy

Życie , życie jest nowelą
Co wciąga jak rzeka
Chciałbyś dziś znać przyszłość
Lecz musisz poczekać

Życie , życie jest nowelą,
której nigdy nie masz dosyć
Wczoraj biały, biały welon
Jutro białe, białe włosy

Życie , życie jest nowelą
Co wciąga jak rzeka
Chciałbyś dziś znać przyszłość
Lecz musisz poczekać

Pepinho 27.09.2017 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484194)
Odpowiedź jest banalnie prosta - bo ma dużo lepsze piłkarskie CV i możliwości niż np. Boguski, Bartosz czy Kostal, a także nawet w obecnym momencie - co pokazały różne mecze - inni zawodnicy nie są lepiej dysponowani i efektywniejsi dla gry oraz wyników zespołu niż on.

Skończmy z robieniem z Ze Manuela nowego kozła ofiarnego. Brlek i Kalu Uche po przyjściu do Wisły grali równie źle jak on. Scouci Porto też rekomendowali go tam na piękne oczy?

Nie panikujmy, naprawdę. Nie ma w Wiśle kataklizmu.

A ile spotkań ten osławiony Ze Manuel w Porto rozegrał? CV nie biega po boisku a zawodnik czego najlepszym przykładem jest w tej chwili Carlitos.

Markus 27.09.2017 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1484167)
Panowie czytam Wasze analizy i brakuje jednego. Arka czy Korona czy Górnik zabiły nas AMBICJĄ I WOLA WALKI. tyle

Też. Ale o to pretensje można, a nawet trzeba mieć nie tylko do nowych, zagranicznych piłkarzy.

Jaką determinację pokazali ostatnio Małecki, Boguski, Brożek? A Cywka, któremu w Kielcach wyszedł tylko atak na chorągiewkę w narożniku boiska i popisowe jej wyrwanie? A kiksujący i nonszalancki nawet w wyrzutach z autu Sadlok? Jak przykłada się do defensywy Wojtkowski?

Hm?

Markus 27.09.2017 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pepinho (Post 1484197)
A ile spotkań ten osławiony Ze Manuel w Porto rozegrał? CV nie biega po boisku a zawodnik czego najlepszym przykładem jest w tej chwili Carlitos.

CV zwykle obrazuje możliwości zawodnika. Do Porto nigdy nie trafiają kompletni nieudacznicy.

Teraz te możliwości trzeba obudzić, a nie zagłaskiwać ego Boguskiego czy Brożka.

Ogryzek 27.09.2017 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484199)
CV zwykle obrazuje możliwości zawodnika. Do Porto nigdy nie trafiają kompletni nieudacznicy.

Teraz te możliwości trzeba obudzić, a nie zagłaskiwać ego Boguskiego czy Brożka.

Może nie być czasu na budzenie czegokolwiek. Gość jest na rocznym wypożyczeniu z opcją pierwokupu. Jak dla nas kwota zbyt duża owego wykupu. Zatem albo gra i daje jakość, albo w zimie już go żegnamy jak owych legendarnych dwóch Kolumbijczyków. To nie jest nawet opcja kontraktu 1+1. Podsumowując - gość to nie jest nasza "inwestycja" żeby go ogrywać w nieskończoność. Nie jest naszym piłkarzem z dłuższym kontraktem, a jedynie wypożyczonym i przy naszych finansach bez szans na wykupienie najemnikiem. Zatem albo gra, albo do widzenia. On tu przyszedł na JUŻ robić grę a nie całą rundę dochodzić do siebie.

btw
Uche to był młody chłopak jak do nas trafił, Ze Manuel ma już 26 lat i raczej lepszy nie będzie.

Karherop 27.09.2017 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1484199)
CV zwykle obrazuje możliwości zawodnika. Do Porto nigdy nie trafiają kompletni nieudacznicy.

:rotfl:

Markus, przecież nie urodziłeś się wczoraj. Przecież nie takie klub jak Porto kontraktowały zupełnie przypadkowych zawodników i później tego żałowały. I tez nie mówię, że na pewno Ze Manuel nie odpali, ale to FC Porto po prostu o niczym w jego przypadku nie świadczy Tym bardziej, że w 3 lata nie zagrał ani meczu i jest ciągle wypożyczany.

Ciekawsze przypadki w historii futbolu:
http://www.czasfutbolu.pl/bebe-bezdomny-kanciarz/
http://sport.interia.pl/klub-sandecj...na,nId,2423407

ashkeczup 27.09.2017 19:15

W szatni iskrzy i słusznie. Nie ma co klepać się po plecach, kiedy gra i forma zespołu są daleko od oczekiwań.

MaLk 27.09.2017 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez robert777 (Post 1484180)
jak to nie wiadomo co umie Balaniuk? Przeciez Szewczenko za niego ręczył, do Milanu go polecał, to musi być przekocur. Tylko jeszcze tego nie pokazuje

Na marginesie, Szewczenko to ciekawy przykład. Bo on faktycznie był przekocurem, ale w Chelsea okazał się jednym wielkim niewypałem.

Po prostu, wbrew temu, co niektórym się wydaje, to jest piłka nożna a nie FM. Tutaj nigdy nie ma gwarancji, że ktoś się sprawdzi w danym klubie.

Markus 27.09.2017 21:26

@Ogryzek -

nie wiemy, jak dokładnie wyglądają sumy wykupu Ze Manuela. Klub niczego tu oficjalnie nie potwierdził. Zapewne gdyby zaczął grać dobrze, klub mógłby jednak zrobić na nim dobry interes. Wątpię, by np. na Boguskim jakikolwiek sensowny interes był jeszcze możliwy.

A piłkarz 26-letni z pewnością może się jeszcze poprawić.

@Karherop -

Ważne są proporcje. Piłkarze, którzy trafiają do takiego klubu jak Porto zwykle jednak coś wartościowego sobą prezentują. Nie na odwrót. Oczywiście wszędzie zdarzają się pomyłki, ale to dobra, a nie zła rekomendacja dla zawodnika. Teraz trzeba uwzględnić też czynnik aklimatyzacyjny. Jeszcze za wcześnie, by przesądzać, że w Wiśle Ze Manuel na pewno się nie odnajdzie.

Inaczej jest choćby w przypadku np. Brożka czy Boguskiego. Tu doskonale wiadomo, na co można liczyć i czego się spodziewać. Dlatego klub szuka alternatyw.

Karherop 27.09.2017 21:51

Markus, powiem więcej: nie krytykuję Junco za Ze Manuela, bo papiery ma ok i być może w trakcie rundy wypali, ale krytykuje Ramireza za wystawianie nieprzygotowanego zawodnika. Niestety z Imazem, Perezem i Balaniukiem zrobił to samo. Wygląda to trochę jak liczenie, że ktoś wejdzie z marszu i zacznie z miejsca wiązać nogami krawaty.
Podsumowujac jednym słowem: naiwność.

Arked 27.09.2017 21:54

Ja bym to nazwał desperacją, a nie naiwnością.

Karherop 27.09.2017 22:00

Zdesperowany to byl Smuda, jak musiał wpuszczać Zająca na boisko. Kiko jest po prostu naiwny. Ma kim grać kim w drużynie i miał też przed transferami "last minute".

forthy 27.09.2017 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484209)
Zdesperowany to byl Smuda, jak musiał wpuszczać Zająca na boisko. Kiko jest po prostu naiwny. Ma kim grać kim w drużynie i miał też przed transferami "last minute".

Kim? Kogo niby na dwie poostałe pozycje ofensywne prócz Carlitosa i Małeckiego?

WioReXXX 27.09.2017 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez forthy (Post 1484210)
Kim? Kogo niby na dwie poostałe pozycje ofensywne prócz Carlitosa i Małeckiego?

Karherop ma czesto racje i mimo ze jestem za Kiko to tu niezle polecial.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:11.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl