Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

wściekłe pięści węża 22.11.2021 12:38

Cytat:

Jeszcze nie.
Średnią mamy 1,13 - do utrzymania trzeba 1,09
Nie zaczęło nam się palić, bo mamy 0,04 punkta przewagi nad średnią, poniżej której jest spadek? No trzeba mieć nerwy jak stal, żeby coś takiego stwierdzić. :lol:

Szneka 22.11.2021 12:45

uważam że wystarczy się sprężyć jak na druga połowę z Cracovią a realne będzie 8-12 pkt do końca roku. Wtedy nasza sytuacja wyglądałaby całkiem dobrze.

wściekłe pięści węża 22.11.2021 12:46

Tylko, że nie ma ani grama przesłanki ku temu, że Wisła nagle zacznie grać dobrze w piłkę i punktować.

pepe72 22.11.2021 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1573809)
Nie zaczęło nam się palić, bo mamy 0,04 punkta przewagi nad średnią, poniżej której jest spadek? No trzeba mieć nerwy jak stal, żeby coś takiego stwierdzić. :lol:

Nie chcę nikogo obrażać ale temat statystyczny jest dość specyficzny i wymaga pewnej podbudowy matematycznej. I tak, 0,04 punktu w średniej całorocznej ma znaczenie. Zwłaszcza, że poruszamy się w zbiorze 0-3, a na dziś 0,6-2,0.

Legia ma 0,69, a wszyscy oczekują, że się wygrzebie.

Co do widoków na polepszenie to proponuję pogadać po przerwie zimowej.

luke1906 22.11.2021 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1571181)
Pierwsza wiosenna kolejka poprzedniego sezonu była jednocześnie jego półmetkiem. Był to słynny już mecz z Piastem i frajerskie 3-4. Po 15 spotkaniach mieliśmy na naszym koncie ledwie... 14pkt. Teraz już mamy 10.
Ten sezon musi być dużo lepszy, nie ma innej opcji.

Przywołuję swojego posta, bo minęły raptem 3 miesiące i cały optymizm poszedł się je.bać.
Pierwsze 6 kolejek - 10 punktów. Kolejne 9 spotkań to zaledwie 7 punktów i bilans 2-1-6, bramki 5-19 (!)
Najlepsze są statystyki naszych napastników z tego okresu - ZERO bramek.

Oczekuję pełnej mobilizacji i zdobycia 9 punktów w meczach z Radomiakiem, Wartą i BBT. (w Lubinie będzie jak zwykle w ryj). W przeciwnym razie mogą się pakować i wypi.erdalać.

bódyń 26.11.2021 08:08

jak sie ma sytuacja po 15 kolejkach w stosunku do poprzednich sezonów
Tabela z 10 sezonów
https://i.ibb.co/zSbF5ZK/Zrzut-ekran...6-08-02-13.png


i wykres narastajaco z ostatnich 5 sezonow
https://i.ibb.co/VTCg4Kg/Zrzut-ekran...6-08-08-12.png

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2021 08:55

wyyglada na to ze mamy najlepszy sezon od lat ! coprawda TRZECH lat , ale zawsze coś :)

maciekkk 26.11.2021 09:07

Ależ to wszystko jest przykre... Po ostatnim mistrzostwie, pamiętam, że się pisało, że teraz będą 2-3 lata chude, a potem wrócimy walczyć.

3 lata minęły i znowu, że jeszcze 2-3 sezony i będziemy walczyć o mistrzostwo.

Kolejne 3 lata minęły i że 2-3 lata i będziemy walczyć o puchary.

A teraz to już kibic łudzi się i liczy na górną połówkę tabeli :D

pepe72 26.11.2021 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekkk (Post 1573924)
Ależ to wszystko jest przykre... Po ostatnim mistrzostwie, pamiętam, że się pisało, że teraz będą 2-3 lata chude, a potem wrócimy walczyć.
...

Sorry ale od ostatniego mistrzostwa to Wisła zaliczyła zgon. A nie gramy w klasie A/4 lidze tylko dlatego, że PZPN patrzył na nas mocno przez palce. I nie mówię tu tylko o czasach za Trio!

Jakbyś nie pamiętał, to poprzednia prezeska ogląda(ła) świat zza krat. A jej poprzednicy też nie wyglądają najlepiej.

Karherop 26.11.2021 09:57

Z perspektywy czasu, te "chude lata" to i tak był przyzwoity poziom sportowy. 5-9 miejsce na przestrzeni bodajże 6 sezonów to był solidny poziom, przy którym praktycznie nie było widma spadku, jakie się pojawia od 3 lat. Przez pryzmat zmian wlascicielkich/burdelu w zarządzaniu /itd to pewnie nawet można nazwać cudem gospodarczym.

Fakt jednak że poza sezonem za Smudy 13/14, epizodu z Carrilo 17/18 i świetnej jesieni za Stolarczyka 2018 to ocieranie się o "puchary" było iluzoryczne.

wolfy 26.11.2021 22:46

To co, już punktujemy na spadek?

inspektor erektor 26.11.2021 23:14

Cytat:

Fakt jednak że poza sezonem za Smudy 13/14, epizodu z Carrilo 17/18

O chłopie, ale obudziłeś wspomnienia. Carlitos, Jesus Imaz, Fran Velez, Ivan Gonzalez, Pol Llonch. Najlepsza Wisła od czasów ostatniego mistrzostwa. Kurła kiedyś to było

pepe72 28.11.2021 11:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1573993)
To co, już punktujemy na spadek?

Niestety tak, mamy 1,06
Z drugiej strony, dzięki Rakowowi awansowaliśmy na 13 miejsce z 14 :>
Kod:

#      Zespół  meczów punkty bramki  średnia
11    Wpłock    15    20      1    1,33
12    Craxa      15    20    -1    1,33
13    Wisła      16    17    -11    1,06
14    Zagłębie  15    17    -11    1,13
15    Bruk-Bet  15    12    -6    0,80
16    Warta      15    11    -9    0,73
17    Legia      13      9    -11    0,69
18    Górnik Ł  16      9    -21    0,56

Płock gra dziś z Craxą
Zaległe (na dole tabeli):
Legia-Zagłębie
Legia-BBT

pepe72 06.12.2021 20:48

Staty Jesień 2021
Główny plus jest taki, że mamy 13 miejsce z przewagą 6 punktów nad 16 Legią
Główny minus to nasza średnia 1,06
Kod:

Wisła Kraków        razem  dom  wyjazd
kolejka            17      8      9
punkty              18      10      8
średnia              1,06    1,25  0,89
Procent meczów      50%
             
Utrzymanie          37
Brakuje            19
średnia na mecz      1,12
             
15 miejsce (pkt)    12         
zostało meczów      17         
prezwaga punktów    6         
możemy tracić        0,35
             
3 miejsce (pkt)    33
zostało meczów      17
brakuje punktów    15
potrzebna średnia+  0,88
             
4 miejsce (pkt)    29
zostało meczów      17
brakuje punktów    11
potrzebna średnia+  0,65
             
puchary            66
Brakuje            48
średnia na mecz      2,82


pepe72 06.12.2021 20:52

Nasze okolice po rundzie jesiennej:
Kod:

#  Zespół  Mecze  Punkty  Bramki  średnia  Est.  Max
11 Piast    16    21        1    1,31    45    75
12 Jaga      17    21      -3    1,24    42    72
13 Wisła    17    18      -11    1,06    36    69
14 Zagłębie  16    17      -12    1,06    36    71
15 Bruk-Bet  16    12      -8    0,75    26    66
16 Legia    15    12      -11    0,80    27    69
17 Warta    17    12      -11    0,71    24    63
18 Górnik Ł  17    12      -20    0,71    24    63

Est. oznacza punkty na koniec sezonu przy tej średniej.
Max to maksymalna ilość punktów

pepe72 06.12.2021 20:54

Jeszcze dwa wykresy:
https://i.imgur.com/qXd4HG8.jpg

FraMat 06.12.2021 21:03

takie wykresy w analizie technicznej sugerują dalszy zjazd. Czy się mylę?

pepe72 06.12.2021 23:43

Logarytmiczna kończy się gdzieś miedzy 16 a 17

wolfy 07.12.2021 01:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1574604)
Logarytmiczna kończy się gdzieś miedzy 16 a 17

Czyli spadkowym.

bódyń 07.12.2021 08:51

A to tabela jak gralismy z kazdym miejscem
czerwone przegrana
biale-remis
zielone wygrana
https://i.ibb.co/z6tjZzX/Zrzut-ekran...7-08-40-02.png
i wychodzi ze z 'góra' nie potrafimy grac. jak zdobywalismy pkt w zależnosci od dol/gora tabeli
https://i.ibb.co/Wg2SGJz/Zrzut-ekran...7-08-42-33.png


a tu z ciekawostek, najwiecej podan
https://www.ekstraklasa.org/statysty...dualne/podania
https://i.ibb.co/VWjPF0F/Zrzut-ekran...7-08-44-52.png


Pierwszy Aschraf El Mahdioui. Trojka Wislackich zawodnikow defensywnych w 10. Czyli jak nikt potrafimy mielic pilke na wlsnej polowie
Podobnie w celnych podaniach
https://www.ekstraklasa.org/statysty.../podania-celne

pepe72 07.12.2021 19:41

To jest ciekawe zestawienie.
Punkty Wisły po rundzie jesiennej oraz jaką przewagę mieliśmy nad miejscem spadkowym:
Kod:

sezon    Wisła  spadek  różnica
2020/21    14    12      2
2019/20    11    12      -1

2018/19    25    13      12
2017/18    24    13      11
2016/17    18    14      4
2015/16    22    14      8
2014/15    25    11      14
2013/14    28    12      16
2012/13    18    6      12
2011/12    24    13      11


Arkadiusz.Czerepach 07.12.2021 20:27

ale czy teraz nie mamy aby 21/22 ?

MaLk 07.12.2021 20:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1574692)
ale czy teraz nie mamy aby 21/22 ?

Teraz mamy 21/22, 17 kolejek za sobą, 2 kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej i (wirtualne) 6 punktów przewagi nad miejscem spadkowym.

Wehrmacht 07.12.2021 21:30

To tak a propos braku postepow, o ktorych sie non stop pier*doli :) Robimy dokladnie takie postepy na jakie mozemy sobie pozwolic tkwiac w ułudzie bycia WISŁA KRAKÓW I GRANIA PIŁKA i brania piłkarzy z łapanki do takiego stylu gry.

Arkadiusz.Czerepach 08.12.2021 08:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1574693)
Teraz mamy 21/22, 17 kolejek za sobą, 2 kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej i (wirtualne) 6 punktów przewagi nad miejscem spadkowym.

pytanie czy pepe bral tam punktacje z koncowki rundy jesiennej czy z polmetka sezonu , bo zamieszanie nazewnicze z tym jest

pol sezonu wlasnie za nami , czyli de facto runda jesienna , zostaly 2 kolejki wiosenne ktore gramy jesienią , z tym nazewnictwem roznie bywalo na przestrzeni lat

pepe72 08.12.2021 10:10

Sezony dzieliłem:
jesień+wiosna
jesień+wiosna+play off

i zawsze brałem po jesieni, czyli w większości przypadków po 15 kolejce.

fansorina 09.12.2021 08:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1574693)
Teraz mamy 21/22, 17 kolejek za sobą, 2 kolejki przed zakończeniem rundy jesiennej i (wirtualne) 6 punktów przewagi nad miejscem spadkowym.

Tylko trzeba zauważyć, że tabela pod nami jest niekompletna, brakuje meczów Legia-Termalica i Legia-Zagłębie, hipotetycznie gdyby skompletowali te mecze nasza przewaga mogłaby zmaleć do 3 punktów przewagi przy wynikach Legia - Termalica 2 i Legia - Zagłębie 1, ale się tego nie dowiemy bo mecz Legia-Termalica dopiero na wiosnę co dla mnie jest trochę skandaliczne, jakby chcieli to by znaleźli w grudniu termin na ten mecz

Tonamini 09.12.2021 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1574568)
takie wykresy w analizie technicznej sugerują dalszy zjazd. Czy się mylę?

Taki wykres oznacza konsolidacje oraz bottoming, pozdrawiam.

bódyń 09.12.2021 15:42

Tu cicho dosc a Wisla gma najwiecej mlodziezowcow. To chyba jedyna pozytywna wiadomosc w tej rundzie.
https://ekstrastats.pl/mlodziezowcy-2122/
https://i.ibb.co/9cKKhdc/Zrzut-ekran...9-15-41-39.png

Arek95 09.12.2021 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1574730)
Tu cicho dosc a Wisla gma najwiecej mlodziezowcow. To chyba jedyna pozytywna wiadomosc w tej rundzie.
https://ekstrastats.pl/mlodziezowcy-2122/
https://i.ibb.co/9cKKhdc/Zrzut-ekran...9-15-41-39.png

Mocno średnie pocieszenie, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że taki cel postawił sobie Lubin już przed rozpoczęciem sezonu jak odszedł Sevela, a są miejsce obok nas ^^ Aczkolwiek u nas cel był na miejsca 8-11, a u nich utrzymanie kosztem ogrywania młodzieżowców.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:28.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl