Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 22:26

Panowie, ale skąd Wy wiecie jak zaprezentuje się nasz najbliższy rywal, jak trudnym/łatwym jest on przeciwnikiem? Wygrali dzisiaj 3:0 ale Wisła to nie Mogren(chyba tak to się pisze). My możemy stawić większy lub mniejszy opór. To będzie prawdziwy sprawdzian. I tak właściwie o Liteksie mało co wiemy my kibice. Dlaczego? Bo w sparingu Bułgarzy zagrali w połowie słabszym składem, więc trudno wyrokować. Zostawmy robotę naszym analitykom vel Maaskant i Moskal.

Na razie Litex zdobył więcej bramek od nas w dwumeczu, nie popadajmy w hurraoptymizm.

Cieszmy się i delektujmy własną victorią - naszym dzisiejszym awansem. Na resztę przyjdzie pora.

PS. Mnie też dzisiaj Czarek w duecie z Radkiem nie zachwycilii. Robert powinien zwrócić uwagę na tych piłkarzy przed III rundą.

River 19.07.2011 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1129743)
A jak podobał się Pajlić i Jeliens?? :> .

Zaden mi sie nie podobal, wole babki:rotfl:

A powaznie, Paljic od poczatku gry w Wisle nie przekonuje bo nie jest to naturalny obronca. Jego gra bedzie wygladac tak jak wyglada i raczej sie juz nie zmieni (na lepsze). Po przyjsciu Lameya wszyscy drzeli o prawa obrone a tymczasem Holender gra poprawnie choc narazie na tle slabego rywala a najwiekszy bol mamy po lewej stronie. Paljic dzis najslabszy u nas i to jest spory problem. Za Diazem nie tesknie (bo nie nalezy do moich faworytow, ot taki pilkarz-karateka) ale przypuszczam, ze gorszy od Paljicia nie bedzie.
Co do Jaliensa. Jego CV robi wrazenie i mysle, ze wielu (takze i mnie) troche ono zmylilo. Poziomu na miare tego CV nie oczekujmy dlatego moje wymagania wzgledem niego zostaly troche obnizone (liczylem, ze bedzie gral na poziomie Clebera z pierwszej przygody z Wisla). Dzis gral niezle, bykow nie robil, nie prokurowal zagrozenia pod bramka, to najwazniejsze.

Kurz 19.07.2011 22:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snikki (Post 1129747)
Panowie, ale skąd Wy wiecie jak zaprezentuje się nasz najbliższy rywal, jak trudnym/łatwym jest on przeciwnikiem? Wygrali dzisiaj 3:0 ale Wisła to nie Mogren(chyba tak to się pisze). Tak właściwie o Liteksie mało co wiemy my kibice. Dlaczego? Bo w sparingu Bułgarzy zagrali w połowie słabszym składem, więc trudno wyrokować. Zostawmy robotę naszym analitykom vel Maaskant i Moskal.

Na razie Litex zdobył więcej bramek od nas w dwumeczu, nie popadajmy w hurraoptymizm.

Cieszmy się i delektujmy własną victorią - naszym dzisiejszym awansem. Na resztę przyjdzie pora.

Wiemy, że nie będą się bronić całą drużyną na swojej połowie i to wystarczy. Nie ukrywajmy, pierwszy mecz na wyjeździe nie jest bez znaczenia, bo daje nam niewielką przewagę taktyczną. Mam nadzieję, że nie popełnimy głupich błędów i presja oraz upływający czas zrobią swoje.

dulli78 19.07.2011 22:31

Brawo za zwycięstwo, awans pewny - może w kiepskim stylu ale trudno o fajerwerki przy zaparkowanym przegubowcu. Najlepsi - Ivica, Maor, Mały (oczywiście II połowa) i Lamey. Najgorzej wypadł zdecydowanie Paljic - nonszalancja w grze co skutkowało bezsensownymi stratami.

Kolumbus 19.07.2011 22:34

Może ktoś wrzucic liste potencjalnych przeciwnikow z rundy IV?:)

tomek100 19.07.2011 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kolumbus (Post 1129754)
Może ktoś wrzucic liste potencjalnych przeciwnikow z rundy IV?:)

o ile awansują:

Rangers FC SCO Q3 56,028 FC København DEN Q3 51,110 BATE Borysów BLR Q2 23,216 Maccabi Hajfa ISR Q2 21,400 NK Dinamo (Zagrzeb) CRO Q2 20,224

xanti1906 19.07.2011 22:43

Robimy chyba tak jak Petrescu z Unireą - po prostu wygrywamy. Widać nie jesteśmy zbyt dobrzy, żeby grać pięknie i wygrywać, więc Maaskant robi wszystko żeby wygrać i to się udaje. Radzę się przyzwyczaić, bo brak gracza w środku pola, który umie rozegrać i odebrać jest aż nadto widoczny. Przydałby się w środku proporcjonalny do naszych realiów Sahin i myślę, że to jest następny cel transferowy, jak nie w tym okienku to następnym.

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 22:45

Skrót meczu. Każda z połów w osobnym linku:
http://www.youtube.com/watch?v=0zk0wemoY08
http://what-a-goal.com/2011/07/wisla...t-meczu-wideo/

Same bramki:
http://what-a-goal.com/2011/07/51-malecki-1-0-2/
http://what-a-goal.com/2011/07/64-iliev-2-0-2/

brylant17 19.07.2011 22:45

Awans cieszy, chodź gra nie koniecznie ja się pytam po cholerę Małecki gra sam? zamiast podawać szczególnie w pierwszej połowie,fakt coś tam odgrywał, ale mało.Teraz czas na Litex może być ciężko,ale nie musi ważne aby się ich nie przestraszyć.

WislaOnly 19.07.2011 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez River (Post 1129748)
Zaden mi sie nie podobal, wole babki:rotfl:

A powaznie, Paljic od poczatku gry w Wisle nie przekonuje bo nie jest to naturalny obronca. Jego gra bedzie wygladac tak jak wyglada i raczej sie juz nie zmieni (na lepsze). Po przyjsciu Lameya wszyscy drzeli o prawa obrone a tymczasem Holender gra poprawnie choc narazie na tle slabego rywala a najwiekszy bol mamy po lewej stronie. Paljic dzis najslabszy u nas i to jest spory problem. Za Diazem nie tesknie (bo nie nalezy do moich faworytow, ot taki pilkarz-karateka) ale przypuszczam, ze gorszy od Paljicia nie bedzie.
Co do Jaliensa. Jego CV robi wrazenie i mysle, ze wielu (takze i mnie) troche ono zmylilo. Poziomu na miare tego CV nie oczekujmy dlatego moje wymagania wzgledem niego zostaly troche obnizone (liczylem, ze bedzie gral na poziomie Clebera z pierwszej przygody z Wisla). Dzis gral niezle, bykow nie robil, nie prokurowal zagrozenia pod bramka, to najwazniejsze.

Zgrywus!:rotfl:

Oki, to mamy awans, kompromitacji nie było. Teraz czas na Liteks. Moim zdaniem właśnie w tym meczu trzeba zagrać z dwoma defensywnymi, bo:
-> Silniejsza drużyna, która będzie atakować;
-> Wyjazd, potrzebny dobry wynik;
-> Jest potrzeba zdominowania pola gry;
-> Kontrataki!

Więc moje ustawienie na kolejny mecz to:
4-2-1-2-1

----------------------Pareiko---------------------------

Lamey------ Bunoza----- Chavez------Diaz-------

----------------Wilk----------------------------------
----------------------------
Sobolewski -------------
-------------------------------------------------------
Małecki---------------- Melikson-------------- Iliev

--------------------------Genkov-
------------------------


Lub ustawieniem bardziej skoncentrowanym na grę środkiem, długimi piłkami a nawet kontrą 4-3-3:

----------------------Pareiko-----------------------

Lamey------ Bunoza----- Chavez------Diaz-------

----------------Wilk----------
Sobolewski-----------

---------------------- Melikson-----------------------

----Małecki----------------------------------Iliev------
----------------------------Genkov------------------------

krsk 19.07.2011 22:52

A ja mam pytanie takie czysto statystyczne. Widział ktoś gdzieś jak wyglądało procentowo posiadanie piłki w tym meczu?

Lysy 19.07.2011 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OrzelCT (Post 1129725)
Wilk- Dorbze w destrukcji ale w konstruowaniu Wilk jest bardzo slaby. Nie pamietam zadnego jego podania do przodu.


A gdzie byłeś jak padała druga bramka? Wilk zaliczył fantastyczną asystę do Iliev, podobnie jak z Lechem Poznań, ale tego się nie widzi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WislaOnly (Post 1129728)
-> Sobol i Wilk, połączenie nie trafione! Cały czas mamy dużą lukę w ataku, a za rozgrywanie bierze się Melikson, co powoduje, że nie mamy podwieszonego napastnika czy jak kto woli ofensywnego pomocnika... A ta dziura w ataku podczas wrzutek- przerażająca. Trzeba stawiać na parę Sobolewski- Nunez/Jirsak/Garguła. Bezapelacyjnie. Musimy mieć łącznik


Dzięki Bogu, że nie ty jesteś trenerem i nie ustalasz składu.

medyk 19.07.2011 23:02

Małecki niech się wreszcie ogarnie, jak trzeba podać kręci kółka strzelać podaje wystartować do podania stoi jak słup i rozkłada ręce, jesli chodzi o ofensywe wg mnie najsłabszy w całej drużynie i niech wam bramka rykoszet nie przysłoni oczu.

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 23:03

http://sport.wp.pl/kat,1752,title,Ma...l?ticaid=1cb10

Małecki już zwraca uwagę na opieprz jaki usłyszał/usłyszeli w przerwie ;)

leszekm_ 19.07.2011 23:10

Mnie podoba się gra Wilka. Pewny w odbiorze, podać do przodu też potrafi - popatrzcie na asystę przy bramce Ilieva. A że rzadko się włącza? No prawda, że rzadko, ale może Maaskant dał mu takie wytyczne. Dla mnie w tym momencie Wilk lepszy niż Sobol.
Po za tym dobry Lamey, Iliev i Maor. Mały jak zawsze - chwile przestojów przeplata z zagraniami na poziomie najlepszych.

xanti1906 19.07.2011 23:16

To Wilk chyba w pierwszej połowie kilka razy przerzucił bardzo dokładnie do Ilieva, prawda?

El'kabat 19.07.2011 23:22

Tak, Wilk;)

Co do Paljica to kolejny bezbarwny wystep... Jak Diaz bedzie sie dobrze prezentowal na treningach to w 3 rundzie go raczej wygryzie..
Tak czy siak widac gołym okiem,ze z tygodnia na tydzien bedzie lepiej.

Titto 19.07.2011 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1129778)
To Wilk chyba w pierwszej połowie kilka razy przerzucił bardzo dokładnie do Ilieva, prawda?

To był Radek Sobolewski...

rnandez 19.07.2011 23:39

Ten Litex podobno kupowal mecze, w tym ten z Lewskim. Jedyne czego chce , to uslyszec jeszcze raz, tak jak z Panathinaikosem ( nieuznana m strzelona prawidlowo bramks penksy) "I mamy mysle LIGE MISTRZOW"

JarekTSW 19.07.2011 23:40

Sobolewski podobno za kartki nie zagra z Litexem? Tak na sport.pl pisało chyba

Mój błąd , źle przeczytałem :D

arsfan90 19.07.2011 23:41

Malkontenci już straszą przed Litexem... Brak słów..

tomek100 19.07.2011 23:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez leszekm_ (Post 1129776)
Dla mnie w tym momencie Wilk lepszy niż Sobol.

W pełni się zgadzam. Sobolewski zawsze o to tempo spóźniony, gra "do przodu" bardzo słaba. Wielu krytykuje (często słusznie) naszych środkowych obrońców, że nie potrafią dobrze wyprowadzić piłki "do przodu", ale niewiele osób podobne pretensje wygłasza pod adresem Sobolewskiego.

snikki_(konto-usuniete) 19.07.2011 23:51

Cytat:

Skonto were unable to handle the intensity of Wisła's attacking play and shortly after the break Robert Maaskant's side broke the deadlock, Małecki cutting in from the left and unleashing an unstoppable drive past Māliņš. Despite being temporarily down to ten men while Genkov was off the pitch receiving treatment, Iliev doubled Wisła's advantage in a similar fashion to Małecki's opener.
(uefa.com)

Lubię to ;)

@Angmir
tu masz w języku naszego trenera, też miło o Patriku piszą ;p

http://www.vi.nl/Nieuws-item/203812/...ons-League.htm

Angmir 19.07.2011 23:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez snikki (Post 1129792)
(uefa.com)

Lubię to ;)

Lol trochę przesadzili z tym "unstopable", ogólnie wszystkie relacje na UEFA.com tak wyglądaja. Jak San Marino wkulga piłkę do bramki Wysp Owczych też jest "outstanding finisher from San Marno striker"

Grisza1 20.07.2011 00:05

http://www.youtube.com/watch?v=IEuB__M5FIw ku pokrzepieniu serc.... Grzesiu Lato - miłościwie panujący nam prezes już kiedyś wygrywał z Litexem:)

yarow 20.07.2011 00:11

Przytoczono na Skyscrapercity.com słowa wypowiedziane podczas meczu na R22 [ze Skonto] przez Mateusza Borka:

Post nr 15602
http://www.skyscrapercity.com/showth...41189&page=781

" [...] Borek komentujacy dzisiejszy mecz nazwal stadion wisly blaszakiem odgrodzonym plotem i blotem. [...]"

"[...] komentarz M. Borka jest z księżyca wzięty ( a o ile pamiętam nie narzekał w zeszłym roku na niedociągnięcia dotyczące stadionu Lecha ). Z bliżej nieznanych mi powodów redaktorom Polsatu ten stadion bardzo ,, nie leży'' - kilka miesięcy temu atakował go Kołtoń, przed meczem z Australią pewna dziennikarka Polsatu była najostrzejsza w krytyce a teraz przyszła kolej na Borka...[...]"


W tym momencie Pan Borek stracił u mnie bardzo dużo a nazywanie betonu naszego "brutalnego" :P "blaszakiem" jest szczytem ignoranctwa.


------

reflink:
http://TypowanieWynikow.pl

El'kabat 20.07.2011 00:19

Borek to niech sie kur.wa kopnie w czoło z tym blaszakiem.


Lepszy taki "blaszak" niż wstyd w Europie jak kiedys z Lazio u siebie pamietam namioty na murawie stawiali zeby mecz sie odbył bo taka zmarzlina była...

yarow 20.07.2011 00:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1129810)
Borek to niech sie kur.wa kopnie w czoło z tym blaszakiem.


[...].


Dokładnie.
I jeszcze to - mam nadzieję - równie głośno "odszczeka", bo Polsat od jesieni będzie w swoich reklamach musiał zapraszać do oglądania polskiej Ekstraklasy na polskich pięknych, nowych stadionach.

-------

reflink:
http://TypowanieWynikow.pl

wolfy 20.07.2011 00:35

Rozwalacie mnie. Małecki de facto ustawił mecz, a tu co drugi wbija mu szpilki.
W formie obecnie to są może Iliev, Melikson czy Lamey, reszta powoli dochodzi do siebie.

Pora na Litex.

Widać, że jest jednak paru graczy robiących różnicę: Melikson, Iliev, Małecki. Jeżeli do tego dołączą Genkov i zmiennicy będą coś wnosić wchodząc z ławki, to mamy szansę.

1q2 20.07.2011 00:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1129810)
Borek to niech sie kur.wa kopnie w czoło z tym blaszakiem.


Lepszy taki "blaszak" niż wstyd w Europie jak kiedys z Lazio u siebie pamietam namioty na murawie stawiali zeby mecz sie odbył bo taka zmarzlina była...

Jak faktycznie wyjechał z 'blaszakiem' to mu nie wyszło ale z zewnątrz stadion wygląda ochydnie i tego się trzymajmy(pamiętając że to żadna wina Wisły)

A co do meczu - było ok ale wszystkie za a nawet przeciw rozwieje Łowecz
Tak jak pisałem - idealny przeciwnik.Wygramy - grube gratulacje, bo to będzie znaczyło że ekipa zarabia też dla klubu a nie tylko na swoje kontrakty.

Jesteśmy 2 kroki przed fajną jesienią, niezależnie co będzie później = rywalizacja jak dla mnie 50/50 ale po to zatrudniliśmy ekipę pro żeby te 50/50 obrócić na swoją korzyść.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1129813)
Rozwalacie mnie. Małecki de facto ustawił mecz, a tu co drugi wbija mu szpilki.
.

Rozwalam Cię;) Mały był krytykowany w TV na wyjeździe że się spasł, bądź przyjebał za bardzo itp - ja tego za bardzo nie widziałem, widziałem raczej jego bezsilność że nie ma z kim grać, bo nie było.Dziś Mały też nic nie zagrał, - odbiła się piłka od gościa z Łotwy:>
A na serio - dobry mecz i za to m.innymi Maaskanta cienię że Mały dał sobie spokój z pretensjami a stał się gościem co nie odpuszcza nigdy - można mu zarzucić że to źle zrobił czy tamto ale ze dupy dał - nie;)
Prawda jest taka że takiego Małego to nam zazdroszczą wszyscy, którzy robią coś więcej niż tylko włączyć sopcast
Krytykowałem go nie raz ale dziś nie wyobrażam sobie pierwszej 11 bez niego;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl