Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

emj10 01.06.2011 15:16

Oczywiście, że posiłkujemy się tylko faktami medialnymi, bo do takich możemy mieć wyłącznie dostęp. Wiadomo, że każda ze stron będzie przedstawiała swój punkt widzenia, ale z każdym dniem wygląda to coraz gorzej dla głównego wykonawcy. Zobaczymy co na ta konferencję odpowie Alpine.

orzeu 01.06.2011 20:09

GW juz sie wypowiedzial, zapomniales o tym?
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...e_i_tak_bedzie
Cytat:

Audyt firmy EC Harris wskazuje, że projektanci i inwestor ponoszą winę za opóźnienie w wykonaniu instalacji ponoszą właśnie nadzorujący inwestycję urzędnicy, a także projektanci – to ich zmiany w dokumentach i błędy miały opóźniać prace
Masz audyt NIEZALEZNEJ firmy zewnetrznej wskazujacej wyraznie ze wina lezy po stronie projektu, ktory byl wadliwy a potem zmienial sie na etapie budowy wielokrotnie. Chyba nie musze przypominac kto wydawal te projekty. Przy okazji po zaledwie kilku dniach i dokonaniu ekspertyzy nagle sie okazuje ze to co bylo taka straszna wada i katastrofa budowlana jest jedynie zwykla usterka do naprawienia.

To jest fajny przyklad jak opinia publiczna lyka wszystko jak pelikan i jak "dzis" choc calkowicie sprzeczne z "wczoraj" jest prawda objawiona a to co bylo wczoraj jest juz nieistotne. emj10 czeka na igrzyska i "odpowiedz ze strony Alpine". Tu nie wygra ten kto zrobi glosniejsza konferencje tylko ten kto ma racje. NCS dostal audyt ktory zapewne byl dla nich szokiem bo GW przygotowal sie na to ze w koncu bomba wybuchnie zlecjajac audyt EC Harrisowi i w koncu inwestor w akcie desperacji poszedl do mediow. Pomysl sam, jesli kary umowne sie naleza Alpine/Hydrobudowie to co powinien zrobic NCS? Po prostu je przy.......ic a nie robic konferencje i grozic zerwaniem umowy.

Jeszcze nie moge sie powstrzymac zeby nie wysmiac po raz kolejny "ekspertow" ze skyscrapercity, ktorzy sa dobrzy co najwyzej w roztaczaniu jakichs wizji, pstrykaniu zdjec i komentowaniu architektury i toczacych sie budow. Widac ze tam (z nielicznymi wyjatkami, m.in. "naszym" PiotremG) nie ma zbyt wielu ludzi ktorzy maja pojecie o procesach inwestycyjnych a jedynie banda studenciakow i niewiadomocorobiacych w zyciu kolesi.

PS-teksty o Niemcach chcacych wydoic polski rzad, dawno sie tak nie usmialem :rotfl: Kazdy moze sobie sprawdzic dokladnie ilu Niemcow i na jakich stanowiskach pracuje na budowie SN. Przy czym Alpine to tylko polowa konsorcjum, druga jest polska firma ze skladem 100% polskim.

KoPer 01.06.2011 21:18

Pytanie nie co odbiegajaće, pisze prace i musze wiedzieć:

Jaka jest wymagana pojemność stadionów do rozgrywania ćwierćfinałów, półfinałów i finału na ME ?

dynek.pl 02.06.2011 13:15

Odwołano akrobacje motocyklowe na Stadionie Narodowym

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...Narodowym.html

Red Bull odwolany - wstyd na caly swiat - mysle, ze dlugo nie dostaniemy organizacji takiej imprezy w Polsce.

Nie wnikam w warunki umowy ale teraz juz kiedy nie trzeba sie spieszyc: mam nadzieje, ze wyjebia Niemcow z budowy i dowala im gigantyczne kary.

To teraz czas na Wroclaw- ciekawe kiedy zacznie byc glosno o problemach z oddaniem stadionu na walke: Adamek-Kliczko.

orzeu 02.06.2011 13:33

Zbanujcie tego tłuka bo dyskutuje na forum sam ze soba nie zwazajac na posty innych ludzi.

Antystenes 02.06.2011 13:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1105084)
Zbanujcie tego tłuka bo dyskutuje na forum sam ze soba nie zwazajac na posty innych ludzi.

Ciekaw jestem tylko, czy dostaniesz bana za przezywanie innych użytkowników..
Jeśli nie proponuję, by reszta forum zwracała się do ciebie per tłuk.

Sory za OT..

Wie ktoś na jakim etapie jest stadion Jagi, kiedy planują skończyć i czy zgodnie z terminem?

For_FuN_ 02.06.2011 14:16

Kompromitacja obu stron w/s narodowego. Spor wyjasni najprawdopodobniej sad, ja sie nie bede odnosil do tego kto jest winien takiej sytuacji...ale to oznacza, ze stadion bedzie moze gotowy na kwiecien przyszlego roku. Po zerwaniu umowy pewnie miesiac czasu nic sie tam nie bedzie dzialo, ale oczywiscie to tylko gdybanie.

Mishau 02.06.2011 14:30

Co do stadionu Jagi to obiło mi się o uszy ze opóźnienie w tej chwili jest na poziomie 5-6 miesięcy.

Antystenes 02.06.2011 18:02

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...wiadomosc.html

Stadion Legii nominowany do nagrody najlepszy stadion na świecie..
Ciekawe czemu nasz nie został nominowany?

crazykaro 02.06.2011 18:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1105222)
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...wiadomosc.html

Stadion Legii nominowany do nagrody najlepszy stadion na świecie..
Ciekawe czemu nasz nie został nominowany?

Bo jeszcze nie powstał:P

Antystenes 02.06.2011 18:06

..to prawda. Może wystartujemy w 2020r

Kociewiak 03.06.2011 10:31

test oświetlenia :)
http://img268.imageshack.us/img268/2063/gdansk11.jpg
http://img683.imageshack.us/img683/1365/20110602024.jpg

KoPer 03.06.2011 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1104835)
Pytanie nie co odbiegajaće, pisze prace i musze wiedzieć:

Jaka jest wymagana pojemność stadionów do rozgrywania ćwierćfinałów, półfinałów i finału na ME ?

podbijam, pilne!

crazykaro 03.06.2011 11:00

Przeciekający Narodowy
http://www.rmf24.pl/foto/tylko-w-rmf...e,1,iAId,18139

crazykaro 03.06.2011 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KoPer (Post 1105588)
podbijam, pilne!

http://www.uefa.com/newsfiles/279728.pdf
str 21

orzeu 04.06.2011 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1105590)

Kazda budowa na swiecie jest szczelna dopiero gdy zamkniety jest dach. Dlaczego tutaj mialoby byc inaczej? Niezakonczone sa roboty roznego rodzaju wiec jak ma byc szczelny obiekt w ktorym nie ma jeszcze wszystkich witryn albo sa otwory ktore czekaja na instalacje?

crazykaro 04.06.2011 10:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1106012)
Kazda budowa na swiecie jest szczelna dopiero gdy zamkniety jest dach. Dlaczego tutaj mialoby byc inaczej? Niezakonczone sa roboty roznego rodzaju wiec jak ma byc szczelny obiekt w ktorym nie ma jeszcze wszystkich witryn albo sa otwory ktore czekaja na instalacje?

Ja tam tylko przekazuje informację. Poza tym sami sie przyznają do prezcieków i nie zwalają na nie dokończoną budowę
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...ana,nId,343360

orzeu 04.06.2011 15:07

albo nic.....

wanciak86 04.06.2011 20:36

http://www.youtube.com/watch?v=dVMEhCBx3gg
Filmik z powietrza na stadion Lechii, tyle ze jeszcze bez murawy itp.

krakus76 04.06.2011 21:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wanciak86 (Post 1106309)
http://www.youtube.com/watch?v=dVMEhCBx3gg
Filmik z powietrza na stadion Lechii, tyle ze jeszcze bez murawy itp.

Na tym filmie nieźle się prezentuje. Ale musi pewnie być słoneczny dzień. Nasz lepiej wygląda jak jest ciemno :)

Donki 04.06.2011 22:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76 (Post 1106334)
Na tym filmie nieźle się prezentuje. Ale musi pewnie być słoneczny dzień. Nasz lepiej wygląda jak jest ciemno :)

No i jeszcze jak nie jest podswietlony :)

Stadion w Gdansku zajebisty.

emj10 07.06.2011 08:17

Projekt nowego stadionu i hali ŁKS-u.
http://www.mmlodz.pl/photo/1025261/P...+obiekt%C3%B3w

Nieźle wkomponowano to w już istniejącą infrastrukturę i połączono z Atlas Areną.

kubamusial 07.06.2011 09:06

To jest zwycięski projekt w konkursie na stronie stadiony.net.
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...tadion_dla_lks
Przetarg na oficjalny projekt miasto dopiero ogłosi.

emj10 08.06.2011 14:09

Degrengolady stadionowej ciąg dalszy:
http://www.90minut.pl/news/159/news1...z-Eiffage.html

sergio 08.06.2011 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emj10 (Post 1107751)
Degrengolady stadionowej ciąg dalszy:
http://www.90minut.pl/news/159/news1...z-Eiffage.html


To też się tu nadaje http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/...en-n48735.html

7 kotów 08.06.2011 14:33

Czy ja dobrze przeczytałem?
Otwarcie obiektu za setki milionów zł, areny me2012, uswietni mecz TVN-sejm rp ?!
Kogoś - przepraszam za dosadnosc - PO.......ILO ?!
takim meczem to sobie mogą otwierać boisko orlika w Niepolomicach.

Ten kraj to kabaret.

emj10 08.06.2011 14:43

Czyli w skrócie można tak przedstawić kalendarium na ten rok:
lipiec/sierpień - koniec prac w Gdańsku
sierpień - koniec prac we Wrocławiu
30 listopada - koniec prac na Narodowym
jesień - nowy przetarg na stadion w Białymstoku

FajQ 08.06.2011 18:45

Bardzo dobrze że o stadionach myślą nie tylko w ekstraklasie.Dzisiaj ruszyła przebudowa Stadionu stali Stalowa Wola.
http://stadiony.net/pic-projects/sta...owa_wola01.jpg
projekt na 10 tyś miejsc.
W Gliwicach też powstaje stadion dla Piasta:
http://www.piast.gliwice.pl/nowa/fot...i/image002.jpg

Tarnobrzeg:
https://lh3.googleusercontent.com/-J...ZPUA0/IMG_5141.

Ostróda:
http://i52.tinypic.com/29e59oy.jpg
http://imageshack.us/m/3/8853/dsc04112g.jpg

Suwałki:
http://inwestycje.xn--suwaki-6db.org...1/IMG_0227.JPG

Kołobrzeg:
http://img30.imageshack.us/img30/8420/20110505274.jpg

Siedlce:
http://www.podlasie24.pl/upl/gal/78f...0a75296cb0.JPG

Puławy:
http://i52.tinypic.com/dy0ysy.jpg
Ząbki
http://img195.imageshack.us/img195/2526/dolcan1.jpg

I w Radomiu też coś powstaję ale zdjęć znaleźć nie mogę.

Gwiaździsty 08.06.2011 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 1107764)
Czy ja dobrze przeczytałem?
Otwarcie obiektu za setki milionów zł, areny me2012, uswietni mecz TVN-sejm rp ?!
Kogoś - przepraszam za dosadnosc - PO.......ILO ?!
takim meczem to sobie mogą otwierać boisko orlika w Niepolomicach.

Ten kraj to kabaret.

Czyli zagra swój ze swoim. Reprezentacja Sejmu to pewnie POsłowie w większości z partii rządzącej oraz funkcjonariusze mediów z ich tuby propagandowej. Jak w PRL-u.

Kociewiak 08.06.2011 20:11

Możliwe, że nie dojdzie do tego festynu bo znowu jest opóźnienie i otwarciem może byc mecz ligowy poprostu.
Szkoda mi tego Białegostoku prace tam sie tak ślimaczyły, teraz pewnie z nowym wykonawca zaczną się w 2012.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl