Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

sndr 04.05.2010 17:03

pozdi91-> tak kalkulator dokładnie taki, prostszego nie uświadczysz;) Nie ma się co przejmować kluczami z Interii, Onetu itp., z tego widzę każdy serwis niektóre pytania zgoła inaczej traktuje.

pozdi91 04.05.2010 17:09

To dobrze, że choć kalkulator na jutro pewny, bo z wiedza juz nie jest tak kolorowo ;)

A wiadomo coś kiedy będą publikowane klucze CKE?

Stavanger 04.05.2010 17:11

Kibice, Wiślacy, zdawał z Was ktoś polski rozszerzony? Jak wam poszło?

zawszewiernyts 04.05.2010 17:30

Ja pisałem. Uważam że całkiem nienajgorzej - jako że Polski mi do niczego niepotrzebny mam nadzieje z rozszerzonego na 60% :)

Jaroo1 04.05.2010 17:55

Cytat:

pozdi91-> tak kalkulator dokładnie taki, prostszego nie uświadczysz;) Nie ma się co przejmować kluczami z Interii, Onetu itp., z tego widzę każdy serwis niektóre pytania zgoła inaczej traktuje.
to fajnie ze przy ze tak powiem spornych pytaniach- tych trudniejszych serwisy podaja rozne odpowiedzi. Rozumiem ze te odpowiedzi pisze jakis polonista czy co najmniej osoba ktora skonczyla studia zapewne w kierunku humanistycznym. Skoro wiec takie osoby udzielaja roznych odpowiedzi to znaczy ze ktoras z nich nie trafi w klucz odpowiedzi wiec czemu w ten klucz ma trafic przecietny osobnik skoro dziennikarz czy polonista nie moga sie w niego wpasowac. Mysle ze niektore pytania sa naprawde tak zawile ze ciezko sie domyslec jaka odpowiedz chca od nas uzyskac. Oczywiscie kilka pkt straty to nie tragedia ale chodzi mi o to ze klucze sa zbyt zawile nawet dla osob ktore ksztalcily sie w kierunku humanistycznym a co dopiero ma powiedziec biedny maturzysta :P

KOALIK 04.05.2010 18:11

Jakie oczekiwania przed jutrem? Na ile liczycie? Z jakich działów chcecie otwarte zadania?

UniaTarnówZKS1928 04.05.2010 18:14

Najlepiej to same zamknięte;]

Wiadomo że im mniej geometrii tym lepiej bo czasem można zakończyć na rysunku;\

Stavanger 04.05.2010 18:15

Otwarte: wielomiany, funkcja kwadratowa, może trochę geometrii w układzie współrzędnym.
Liczę na jakieś 70% max. Broń Boże, żeby zadań optymalizacyjnych i z funkcji wymiernej ( te czasy,drogi i prędkości) nie było.

vabanq 04.05.2010 18:18

Matma w miare spoko, fajnie byloby miec tak powyzej 85% oczywiscie z podstawy, bo rozszerzenie ze tak ujme *******e:) Najgorzej u mnie z prawdopodobienstwem zwlaszcza losowania ze zwracaniem itp..

igortsw 04.05.2010 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vabanq (Post 893106)
Matma w miare spoko, fajnie byloby miec tak powyzej 85% oczywiscie z podstawy, bo rozszerzenie ze tak ujme *******e:) Najgorzej u mnie z prawdopodobienstwem zwlaszcza losowania bez zwracania itp..

No bo w ogóle tzw. "Kombinatoryka stosowana" jest prosto mówiąc trudna. Trzeba albo ją dobrze zrozumieć i w dodatku nie zapomnieć bo i to się zdarza, albo wkuć na pamięc przykładowe zadania i potem je odtwarzać.

Ja na podstawie liczę na powtórkę z próbnej czyli 94%, wiem że pewnie nie którzy się będą podśmiewali, ale dla mnie wynik poniżej 80% będzie po prostu porażką, za dużo pracy włożyłem w nią...

Co do rozszerzonej matmy to się zgodzę:D:D

trial 04.05.2010 18:35

No to spinamy się na jutro i robimy 2 x 100%:D

A tak na poważnie, to maturę podstawową lekko odpuszczam, a dokładniej zamierzam wyjść po max 90 minutach, a koncentruję się na rozszerzonej. Liczę na wynik powyżej 90%. Choć wiadomo, że nie raz trafi się zadanie, którego wprost nie sposób ugryźć, a po powrocie do domu człowiek wpada na pomysł jak to zrobić. No nic, oby jutro wszystko szło gładko:-)

WISŁAZWE 04.05.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 893007)
Trzeba odłożyć na dalszy plan polski, jutro nasz ulubiony przedmiot po za fizyką!!!:-p
Może ktoś się orientuje czy na tablicach matematycznych, które jutro nam dadzą jest informacja ile wynosi sin 30 stopni, tg 45 stopni itd??

Mam te tablice przed oczami i są ''wartości funkcji trygonometrycznych'' więc spokojnie.

Strzala 04.05.2010 18:45

szkoda że mnie tak z majcy nie idzie jak Wam chociaż w połowie :(

szlaQ 04.05.2010 18:47

W Wiadomościach przed chwilą jedna laska powiedziała że specjalnie na maturę ubrała bransoletkę swojego ulubionego klubu czyli Wisły :D:D bo chce iść do Krakowa na studia :D:D

Jaroo1 04.05.2010 18:51

to ja bede najskromniejszy i licze na minimum 30%, oby zdac :P

SzlaQ ja wczoraj do portfela sobie wlozyłem vlepke Wiselki. Bedzie mi pomagac w trudnych chwilach, dzis w sumie nie była potrzebna albo.. moze dzieki niej był temat wypracowania ktory mi podpasowal :D

Amptiq 04.05.2010 18:58

A ja bym chciał ponad 90% z podstawy.. I z rozszerzenia przy pomyślnych wiatrach koło 70% (oby!)

UniaTarnówZKS1928 04.05.2010 19:01

Ja bym chciał jak najwięcej ale zawaliłem rok ze względów zdrowotnych i z próbnych to wychodziło 90% podstawa i 50/60% rozszerzenie także biorę pod uwagę poprawę bo taki wynik to sobie mogę w dupe wsadzić i iść na odlewnictwo;]

szlaQ 04.05.2010 19:01

Jaroo1 no to niech Ci ta vlepa przyniesie szczęście , pozdro dla wszystkich maturzystów :D nie zaśmiecam wam już tematu :D:D powodzenia

WISŁAZWE 04.05.2010 19:16

Z majcy w otwartych to chciałbym wielomiany, równości, nierówności może być też funkcja.
Tutaj to liczę na 30 % a każdy inny wynik wzwyż będzie niespodzianką na prawdę jakoś nie kminie tej matematyki całej.
Będzie co ma być oby dobrze.

Marcinnno 04.05.2010 19:24

Ja też byle 30 % :D Nie mogą dać bardzo, bardzo trudnego bo to pierwszy raz od 25 lat majca jest obowiązkowa : ) Wyniki 30-stego ;>

KOALIK 04.05.2010 19:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez igortsw (Post 893109)
No bo w ogóle tzw. "Kombinatoryka stosowana" jest prosto mówiąc trudna. Trzeba albo ją dobrze zrozumieć i w dodatku nie zapomnieć bo i to się zdarza, albo wkuć na pamięc przykładowe zadania i potem je odtwarzać.

Ja na podstawie liczę na powtórkę z próbnej czyli 94%, wiem że pewnie nie którzy się będą podśmiewali, ale dla mnie wynik poniżej 80% będzie po prostu porażką, za dużo pracy włożyłem w nią...

Co do rozszerzonej matmy to się zgodzę:D:D

Mam nadzieję, że będzie równanie, nierówność, trygonometria, rachunek, układ równań i ciągi, bo można 34% lub więcej ugrać + plus jakieś zadania z geometrii analitycznej, planimetria i jakoś będzie. Liczę na co najmniej osiemdziesiąt kilka procent.

Rustin 04.05.2010 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinnno (Post 893154)
Ja też byle 30 % :D Nie mogą dać bardzo, bardzo trudnego bo to pierwszy raz od 25 lat majca jest obowiązkowa : ) Wyniki 30-stego ;>

30 maja? To dotyczy wszystkich pisemnych?

WISŁAZWE 04.05.2010 19:37

30 czerwca z tego co mówili.

KOALIK 04.05.2010 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rustin (Post 893160)
30 maja? To dotyczy wszystkich pisemnych?

30 czerwca.

Rustin 04.05.2010 19:41

No to porażka, ładnie późno, do tego czasu to zapomnę o tym :D

TSman 04.05.2010 19:53

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/1282_500.jpg

to tak dla przypomnienia ;p

na jutro nie nastawiam się zbyt pozytywnie ;)
dostalem dzisiaj sms od korepetytora: 'Powodzenia życzę. Sporo przerobiliśmy więc powinno być dobrze. Na maturze na spokojnie przypominaj sobie sposoby rozwiązywania zadań a jak trafisz na coś nowego to zrozum dokładnie problem a może wtedy przyjdzie Ci coś do głowy. Nie przestrasz się. Zadania często wydają się trudne a są łatwe. Bez pośpiechu.Licz powoli i dokładnie. Nie załamuj się że czegoś nie umiesz. Nie musisz mieć 100%. :D:D:D to taka rada dla tych co tak jak ja kuleją z matematyki. ;p

powodzenia wszystkim ;)

Amptiq 04.05.2010 19:53

Tak dla rozluźnienia przeczytajcie sobie fraszkę na matematyka :D

Piotrek1991 04.05.2010 20:20

Ta, fraszka farszką, ale jak pomyśle o arkuszu rozszerzonym to już mi się chcę płakać :D

Amptiq 04.05.2010 20:28

A tam Piotrze! Jak to mówią, nie matura a chęć szczera... Poza tym zawsze można poprawiać :D

Piotrek1991 04.05.2010 20:31

Sęk w tym, żeby zdać jak najlepiej i dostać się na tą popier... mechatronike.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl