Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

kornd 08.12.2022 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 1595516)
https://gazetakrakowska.pl/remont-st...ar/c1-17109493

Może jutro w końcu padną jakieś konkrety.

Ps. Oczywiście nie nastawiam się na wiele, założenie daszków które odpadły X lat temu, będzie już sukcesem :D

Odkupili prawa autorskie, więc mogą założyć te daszki razem z systemem stąpania śniegu. Bez praw byłoby to nielegalne.

ciacho 08.12.2022 17:00

Co ma obejmować ta przebudowa?

doktor granat 08.12.2022 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 1595525)
Gdyby to nie były publiczne pieniądze czyli nas wszystkich podatników, które wydaje się dosyć łątwo, decyzja byłaby tylko jedna....rownamy z ziemią do zera...obiekt archaiczny , nieracjonalny , niefunkcjonalny z epoki kamienia łupanego.Igrzyska i ta modernizacja robią temu miejscu i możliwością paradoksalnie dużą krzywde...na całkiem długi czas.

Gdyby to nie były publiczne pieniądze to pewnie byśmy tu nie pisali bo inwestor za włożoną przez siebie kasę chciałby żeby było jak najlepiej i pilnowałby postępów sam albo przez delegowanego człowieka.

Arkadiusz.Czerepach 08.12.2022 20:47

tymczasem tuz obok stadionu , powstaje całkeim spore osiedle (pomiedzy kuro a stadionem) , nie wiem czyje to grunty , ale generalnie mysle ze problemu z wyburzeniem stadionu i oddanie pod deweleporke miasto nie bedzie mailo zadnego


to tak tylko pisze a propo dywagacji ze miasto MUSI isc nam na reke , bo zostanie bez Wisly z pustym stadionem z ktorym nie ma co zrobic

Piknik1906 08.12.2022 20:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1595535)
tymczasem tuz obok stadionu , powstaje całkeim spore osiedle (pomiedzy kuro a stadionem) , nie wiem czyje to grunty , ale generalnie mysle ze problemu z wyburzeniem stadionu i oddanie pod deweleporke miasto nie bedzie mailo zadnego

to tak tylko pisze a propo dywagacji ze miasto MUSI isc nam na reke , bo zostanie bez Wisly z pustym stadionem z ktorym nie ma co zrobic

Grunty pod stadionem (oraz te zarządzane obecnie przez TS) miasto otrzymało od rządu (MSWiA) nieodpłatnie w celu wybudowania stadionu dla Wisły (oraz prowadzenia działalności sportowej przez klub Wisła Kraków). Etyczne i społeczne możliwości wycofania się z tej umowy są nikłe. Myślę, że dobra kancelaria na lata zablokowała by taki „pomysł”, gdyby ktoś był na tyle szalony, żeby go wprowadzać w życie.

Ale jest też inna gwarancja. Dokąd Krakowem rządzi obecny układ (a wyrwanie go nawet po wyborach będzie trudne bardzo) nikt stadionu nie ruszy. To byłby początek szukania winnych niegospodarności na 600 mln złotych. A jak wieść gminna niesie umoczeni w przeróżne kontrakciki i przysługi są ludzie ze wszystkich opcji. Już prędzej przerobią całość na biura niż zlikwidują.

kolarz90 10.01.2023 11:03

https://gazetakrakowska.pl/przebudow...ar/c1-17188323

Karherop 10.01.2023 11:23

Patrząc jak wychodziło z wycenami remontu stadionu można zadać pytanie jakie tym razem kwoty będą wchodzić w grę? 100 mln? 200?

Parking wielopoziomowy pożre większość kasy.

Jak do 10 lat powstanie choć 30% założonych planów to będę pozytywnie zaskoczony.

PS. Czy ktoś był ostatnio w okolicach stadionu i widział czy remont już ruszył?

krysztal 10.01.2023 13:44

Informacje były że remont już ruszył.Nie oznacza to że tam będą młotami udarowymi napierdalać czy zajmować jeden z parkingów.

Smyrgu 10.01.2023 16:44

dramat przez duze "D" z akcentem na jeszcze większe "D" czyli dziadostwo

radekogi 18.01.2023 21:11

https://www.facebook.com/20139759990...6JnKaZX68xHzl/

Ktoś wie po co oni wymieniają te wszystkie okna? Czy to oznacza że zrezygnowano że szklanej fasady widocznej na wizualizacjach która miała być wysunięta przed stare okna? Wygląda na to że skończy się na wymianie okien i otynkowaniu betonu... Ktoś jest zorientowany jaki faktycznie jest zakres tych prac i jak to ma wyglądać? Bo te wizualizacje które wszędzie w artykułach się pojawiają wydają się mocno nieaktualne w porównaniu do tego co będzie.

wiesniak842 18.01.2023 21:21

Ktos sie w ogole spodziewal, ze to bedzie wygaldalo jak na wizualizacji?:D
Szacun.

kornd 20.01.2023 22:47

Uszczelniają okna i myją fasadę z brutalnego betonu. Zawsze coś.
https://gazetakrakowska.pl/remont-st...ar/c1-17215343

aNouc 23.01.2023 19:14

https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-17226103

aNouc 01.02.2023 10:53

https://wisla.krakow.pl/aktualnosci/...eczow-domowych

aNouc 02.02.2023 16:58

Informacje dla posiadaczy karnetów Sezon 2022/2023 i Wiosna 2023 w związku z remontem stadionu przy Reymonta

Szczegóły:
https://wisla.krakow.pl/aktualnosci/...-i-wiosna-2023

rubens 10.02.2023 09:38

https://sport.lovekrakow.pl/galeria/...ecia_6373.html
jednak będzie szklana fasada

kaka 10.02.2023 09:45

A czy wiadomo coś czy w ramach tego remontu uda się w końcu usunąć to nieszczęsne pleksi między sektorami na trybunie C oraz między gospodarzami na G?

silver03 10.02.2023 10:15

Boję się co z tego wyjdzie... aczkolwiek z drugiej strony gorzej wyglądać ten stadion chyba nie może.

Karherop 10.02.2023 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaka (Post 1596601)
A czy wiadomo coś czy w ramach tego remontu uda się w końcu usunąć to nieszczęsne pleksi między sektorami na trybunie C oraz między gospodarzami na G?

Remont w ogóle nie rusza tych elementów. Chyba nawet nie ma w planach naprawy dachu (sic!!!).

Skupiono się wyłącznie na elewacji, klimatyzacji i wymianach przewodów elektrycznych/teleinformatycznych. Tak z pamięci.

Osobiście nie boje się o ewelacje i część za którą bierze się wykonawca budowy. To dość solidna firma i realizację zawsze były na poziome.

leszekm 16.02.2023 22:21

Hala miała stanąć na terenach TS a będzie w Nowej Hucie. Czy jest szansa na zmianę planów miasta?.
https://gazetakrakowska.pl/krakow-pl...ar/c2-17287233

South 16.02.2023 22:38

Bez nacisków na miasto to tu się nic pozytywnego dla nas nie wydarzy.

kowalkowskij 22.02.2023 08:37

Raport z Reymonta: https://twitter.com/hashtag/RaportzR...g_click&f=live

https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...rca_49931.html

aNouc 07.03.2023 11:42

A propos wynajmu stadionu przez Wisłę, z dzisiejszego wywiadu z Krolewskim na https://www.polsatsport.pl/

Cytat:

Polsat Sport: Jesienią na mecz Wisły z ŁKS-em sprzedaliście 13 tysięcy biletów, a pomimo tego dołożyliście do organizacji meczu prawie 50 tys. zł. Ogólnie koszty wyniosły 305 tys. zł, z czego [b,]aż 38 procent[/b,] to wynajęcia stadionu. Ruch Chorzów płaci za wynajęcie obcego stadionu Piasta Gliwice 120 tys. zł, czyli mniej więcej tyle ile wy za stadion własny, będący we władaniu miasta. Nie sądzi pan, że przy tak niekorzystnej umowie na korzystanie z areny nie będzie w stanie znaleźć nowego inwestora i właściciela? Taki czynsz za stadion to jednak kamień u szyi, który skazuje biznes piłkarski na wieczne dokładanie do niego.

Jarosław Królewski: Współpracę z miastem w zakresie wynajmowania stadionu traktuję jak ewolucję. Nie możemy wykluczyć, że w przyszłości zostaniemy operatorem. To wymaga dialogu, znalezienia rozwiązania, które zabezpieczy interesy miasta i Wisły. Ja osobiście wierzę, że w ciągu najbliższego półrocza, po zakończeniu Igrzysk Europejskich, zarządzanie stadionem będzie można prowadzić w sposób bardziej skuteczny, ale też powiedziałbym z większą wizją. Jeśli ją zaprezentujemy, oraz to jak pewne rzeczy mogą wyglądać tu na stadionie ze strony klubu, to wszyscy będą zadowoleni, będą się dzielić przyszłymi strumieniami przychodów. Natomiast na tę chwilę współpraca wygląda tak, że po waloryzacji koszt wynajęcia stadionu jeszcze bardziej nam wzrośnie, już wzrósł.

royalmichael 07.03.2023 12:57

Czyli z 13k biletów było wpływu 255k? Średnio 19.60zł za bilet, coś się tu chyba nie zgadza.
Może te 255k to przychód z samych biletów - bez uwzględnienia karnetów (ok. 5k), skyboxów, VIP?

Manhunt. 07.03.2023 13:05

Przeciez o kosztach organizacji meczu Jaro powiedział dużo jak opowiadał na pytania na yt.

royalmichael 07.03.2023 13:08

Nie oglądałem, podrzucisz linka?

aNouc 14.03.2023 11:28

Z dzisiaj:

Cytat:

Ze względu na częściowe udostępnienie obiektu, to jest całej infrastruktury meczowej i części trybun, Wisła za ostatni mecz (z GKS-em Tychy) zapłaciła 78 719, 87 zł netto (boisko 80 tysięcy złotych) - powiedział Michał Sobolewski, rzecznik prasowy ZIS.

PS. Do prawie 150 tys. zł netto (147 599,75 zł) wzrósł czynsz dzierżawny za wynajęcie całego stadionu przy ulicy Reymonta na dzień meczowy.

https://sport.lovekrakow.pl

Piknik1906 14.03.2023 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1597963)

150 tys. złotych za jeden mecz! Jeszcze w poprzednim sezonie (czerwiec) było niewiele ponad 100 tys. złotych.

To jest 50% podwyżki w niewiele ponad pół roku. Niczym nie da się tego uzasadnić.

Ktoś próbuje Wisłę dobić.

A całkiem niedawno czytaliśmy wywiady o „dobrych relacjach”…

sorino 14.03.2023 18:24

Jak się nie da uzasadnić? Brat piłkarza mianowany prezesem klubu miał tę umowę na 100 tys. na czas nieokreślony, ale korzystając z otwartych drzwi magistratu, podszedł tam w lipcu i podpisał nową umowę na 129 tys. + waloryzacja. No to mamy teraz 147 tys.

Jak by to powiedział wuja: "wykonał fantastyczną pracę".

azor 14.03.2023 19:15

To ta umowa, co to ją niepotrafiący rozmawiać z miastem Obi przyklepał?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl