Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

serek.c2 16.08.2022 09:04

Nie po przeciwnych stronach - szatnia była początkowo jedna, pod trybuną G :)

Miasto nabyło prawa autorskie.

Książę Palownik 16.08.2022 09:10

Dzięki za sprostowanie. Jeszcze raz się okazuje, że nie wszystko co jest w Internecie, to prawda - kto by się spodziewał :D

azor 16.08.2022 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1589773)
Nie po przeciwnych stronach - szatnia była początkowo jedna, pod trybuną G :)

Miasto nabyło prawa autorskie.

dobrze kojarzę, że ta szatnia miała być wspólna? :)

serek.c2 16.08.2022 11:11

Tak, z tego co mi się o uszy obiło pan architekt był mocno zdziwiony, że potrzeba ich jednak więcej :D

MaLk 16.08.2022 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1589780)
Tak, z tego co mi się o uszy obiło pan architekt był mocno zdziwiony, że potrzeba ich jednak więcej :D

Co trochę przeczy forsowanej tezie o tych wszystkich praktykantach, którzy za niego niby projektowali (a on niewinny, jako ta lelija), bo jednak studenci by to wiedzieli, no, przynajmniej jeden by się znalazł... ;)

Z drugiej strony - jeśli była taka sytuacja, to by z niej wynikało, że nikt z geniuszy zikitowskich nie wpisał do dokumentów zamówienia wymogu, że projekt ma być zgodny z wymogami licencyjnymi, bo gdyby był taki zapis, to chociaż jedna osoba przy projektowaniu musiałaby do nich zajrzeć. Ktoś poniósł za to jakąś odpowiedzialność? ;)

Aalcman 16.08.2022 11:40

Słyszałem, że kiedy pracownia wielkiego architekta zabierała się za prace, zgłosiła się do niej firma z Niemiec, mająca doświadczenie w projektowaniu obiektów sportowych (w tym stadionów). Proponowali swoje usługi doradcze, a nawet outsourcowanie kilku pracowników do pomocy. Pan architekt bardzo się oburzył i w zasadzie pogonił niedoszłych współpracowników, bo nikt nie powinien panu architektowi mówić, jak ma projektować.

pepe72 16.08.2022 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Książę Palownik (Post 1589771)
Jak to ku**a było projektowane?! :shock:

Gdzieś czytałem, że Obtułowicz przedstawił pierwotnie projekt, który przewidywał, że szatnie gospodarzy i gości będą po przeciwnych stronach boiska, co automatycznie wykluczałoby stadion miejski z meczów pucharowych organizowanych przez UEFA.

Dodać do tego należy, że chyba nadal miasto nie posiada praw autorskich do projektu i trzeba je będzie osobno wykupić (standardem jest, że projektant przenosi prawa autorskie już w chwili sporządzenia projektu - tu powinny polecieć głowy z magistratu, widać, że nie ma tam nikogo kto uczestniczył przy budowie większej niż domek jednorodzinny).

Ponoć już kupiono prawa autorskie do projektu.
I to był jeden z większych wałów podczas budowy - brak przekazania praw autorskich.

Co do organizowania koncertów to w Krakowie po wybudowaniu Tauron Areny i ICE jest parcie by wszystko było tam robione więc chyba już nic nie jest robione na stadionie Craxy, a ostatni rok, gdzie się tam coś regularnie działo to 2017.

Elendil 17.08.2022 15:44

Ja mam plan:
- Awansować do Ligi Mistrzów
- Grać w niej regularnie
- Wybudować nowy stadion na 50 tysięcy osób
- Zlikwidować sekcję piłkarską pejsów

Dobrze myślę?

Arkadiusz.Czerepach 17.08.2022 21:41

bardzo dobrze

Książę Palownik 17.08.2022 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1589832)
Ja mam plan:

Taki plan to mi się podoba. Pan to jesteś fachowiec jednak.

kowalkowskij 18.08.2022 07:47

Napiszę jeszcze raz to co pisałem jakiś czas temu. Stadion ma taką strukturę, że z powodzeniem dałoby się go przerobić na obiekt z halami sportowymi (do koszykówki, siatkówki, nawet hokeja), etc.

Nowy stadion wybudować w miejscu starej hali.

_ukoL 18.08.2022 09:32

Najbardziej kuriozalne w tej całej sytuacji jest, że wizerunkowo i medialnie najwięcej gromów za ten stadion spada na Wisłę jako klub. Przez tyle lat jakoś nie było (może nie zauważyłem) parcia medialnego, by rozliczyć tą budowę, która w normalnym świecie kompromitowałaby samorządowców odpowiedzialnych za podpisanie się pod tym projektem oraz późniejszą budową. I tak mijają lata, jakiś debil co jakiś czas wygłosi komentarz, żeby stadion zburzyć, a prawdziwy problem omijany jest i zapewne będzie dalej szerokim łukiem.

kowalkowskij 14.10.2022 13:26

3 przetargi na modernizację stadionu za nami. Oferty na kwoty 3-4x wyższe niż zakładano. Wygląda na to, że przed IE wymienią tylko murawę...

krysztal 14.10.2022 14:32

Żeby kurvva tylko na murawę kasy wystarczyło...

Elendil 14.10.2022 17:57

Może chociaż na umycie krzesełek wystarczy.

MaLk 14.10.2022 18:12

Z wolnej ręki wezmą ci, którzy mają wziąć. Wystarczy na umycie krzesełek na ławce rezerwowych i pomalowanie trawy. Na biało. Wapnem po liniach.

kopaczoholik 14.10.2022 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1593291)
Z wolnej ręki wezmą ci, którzy mają wziąć. Wystarczy na umycie krzesełek na ławce rezerwowych i pomalowanie trawy. Na biało. Wapnem po liniach.

A wszystko to w promocyjnej kilkunastu milionów zł :)


Kraków kupił ławkę za 228 tys. złotych to aż boje się pytać ile wydadzą na nasz stadion...

aNouc 17.10.2022 21:01

Stadion jest tak zyebany architektonicznie, że praktycznie nie ma firmy w Polsce, która podjęłaby się zadaniu jego poprawy. A jak już ktoś się zgłosił, to finansowo kilkukrotnie przebija oferty zaproponowane przez miasto (i tutaj wracamy do kwestii "zyebany architektonicznie", i dlatego potrzeba kilkukrotnie większych nakładów finansowych, od tych zaproponowanych przez miasto, żeby można było cokolwiek zacząć robić.)

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/ko...kow_48224.html

Arkadiusz.Czerepach 21.10.2022 21:26

to wogle jest niepojete że gdy nowy stadion wieczystej (1-ligowy) ma kosztować kilkanaście milionów pln , to u nas głupi remont ma wynieść 160 milionów



to naprawde taniej to zburzyć i nowy postawić

kolarz90 22.10.2022 01:38

[QUOTE=to naprawde taniej to zburzyć i nowy postawić[/QUOTE]

Przy obecnej inflacji? Teraz to już sytuacja bez wyjścia (wyburzenie też kosztuje) chyba że rząd sporo dorzuci, jeśli zależy im na tych igrzyskach

IncognitoTSW 22.10.2022 05:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aalcman (Post 1589783)
Słyszałem, że kiedy pracownia wielkiego architekta zabierała się za prace, zgłosiła się do niej firma z Niemiec, mająca doświadczenie w projektowaniu obiektów sportowych (w tym stadionów). Proponowali swoje usługi doradcze, a nawet outsourcowanie kilku pracowników do pomocy. Pan architekt bardzo się oburzył i w zasadzie pogonił niedoszłych współpracowników, bo nikt nie powinien panu architektowi mówić, jak ma projektować.

Jakieś źródło tej historii?

KOALIK 22.10.2022 06:13

W sondażach niestety widać, że w wyborach na prezydenta Krakowa będzie liczyła się wdówka smoleńska Gosia Wasserman ps. ,,Wanna".

Jest to duże zagrożenie dla Wisły, bo to oznacza jeszcze większy sojusz z wdową po Wojtyle i ogólnie z tą organizacją.

W środowisku PiS-u mówiło się swego czasu o wysokich karach grzywny, a nawet więzienia dla tych, którzy nie uczęszczają do kościoła, a biorąc pod uwagę, że Kraków pracy pomocy różnych wyklętych i innych przebierańców stał się moherowym miastem, to istnieje obawa, że wygrana Gośki może spowodować, że plany PiS-u mogą być na serio realizowane.

Wtedy też może istnieć zagrożenie zburzenia stadionu Wisły ze względu na wybudowanie kolejnego sanktuarium, kościoła, seminarium, a nawet mauzoleum pamięci Wojtyły lub Kaczyńskiego .

A na każdej ulicy obowiązkowy pomnik smoleński.

Nie chciałbym żyć w takim mieście. Zresztą, już teraz jest ciężko ze względu na rosnący klerykalizm, a nawet fanatyzm religijny.

Armin 22.10.2022 07:05

Chłopie jak cenie twoje wypowiedzi w temacie zarządzania tym klubem take teraz opowiadasz .......y. Może i Gośka wejdzie do drugiej tury ale to nic więcej. Każdy kto z nią tam będzie to wygra. Nieważne czy będzie to obecny Prezydent czy ktokolwiek inny. Byle tylko nie wygrał Gibala bo on nie ma pojęcia o zarządzaniu.

kopaczoholik 22.10.2022 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Armin (Post 1593580)
Chłopie jak cenie twoje wypowiedzi w temacie zarządzania tym klubem take teraz opowiadasz .......y. Może i Gośka wejdzie do drugiej tury ale to nic więcej. Każdy kto z nią tam będzie to wygra. Nieważne czy będzie to obecny Prezydent czy ktokolwiek inny. Byle tylko nie wygrał Gibala bo on nie ma pojęcia o zarządzaniu.

Sorry ale który polityk ma pojęcie o zarządzaniu?!!! Wszyscy są siebie warci... żadnej odpowiedzialności, czego koronnym przykładem jest sprawa naszego stadionu... w najlepszym razie wszyscy odpowiedzialni powinni polecieć dyscyplinarnie z wilczym biletem... a u nas co najwyżej przyznali sobie sowite nagrody...

Arkadiusz.Czerepach 22.10.2022 20:36

KOALIK skup sie lepiej na rodzinie z Truskolasów

South 07.12.2022 23:13

https://gazetakrakowska.pl/remont-st...ar/c1-17109493

Może jutro w końcu padną jakieś konkrety.

Ps. Oczywiście nie nastawiam się na wiele, założenie daszków które odpadły X lat temu, będzie już sukcesem :D

Elendil 08.12.2022 11:03

No, mogli by chociaż odnowić elewacje...

WiateritoTSW 08.12.2022 11:06

Jest szansa, że goście na rundę wiosenną wejdą na stadion?

Karherop 08.12.2022 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WiateritoTSW (Post 1595523)
Jest szansa, że goście na rundę wiosenną wejdą na stadion?

W dniu dzisiejszym rozwiano wątpliwości - zerowa. Budowa ma trwać do 31 maja.

Niemniej chyba w końcu już nic nie stoi na przeszkodzie żeby po prawie 20 latach zakończyć budowę stadionu. Mniej więcej taki zakres obejmuje ta inwestycja (fasada, klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie, podłączenia tele-techniczne).

O reszcie można już zapomnieć.

Może chociaz za jakiś czas zabiorą się za aranżacje otoczenia stadionu. Pożyjemy zobaczymy.

Smyrgu 08.12.2022 15:48

Gdyby to nie były publiczne pieniądze czyli nas wszystkich podatników, które wydaje się dosyć łątwo, decyzja byłaby tylko jedna....rownamy z ziemią do zera...obiekt archaiczny , nieracjonalny , niefunkcjonalny z epoki kamienia łupanego.Igrzyska i ta modernizacja robią temu miejscu i możliwością paradoksalnie dużą krzywde...na całkiem długi czas.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl