![]() |
Nie po przeciwnych stronach - szatnia była początkowo jedna, pod trybuną G :)
Miasto nabyło prawa autorskie. |
Dzięki za sprostowanie. Jeszcze raz się okazuje, że nie wszystko co jest w Internecie, to prawda - kto by się spodziewał :D
|
Cytat:
|
Tak, z tego co mi się o uszy obiło pan architekt był mocno zdziwiony, że potrzeba ich jednak więcej :D
|
Cytat:
Z drugiej strony - jeśli była taka sytuacja, to by z niej wynikało, że nikt z geniuszy zikitowskich nie wpisał do dokumentów zamówienia wymogu, że projekt ma być zgodny z wymogami licencyjnymi, bo gdyby był taki zapis, to chociaż jedna osoba przy projektowaniu musiałaby do nich zajrzeć. Ktoś poniósł za to jakąś odpowiedzialność? ;) |
Słyszałem, że kiedy pracownia wielkiego architekta zabierała się za prace, zgłosiła się do niej firma z Niemiec, mająca doświadczenie w projektowaniu obiektów sportowych (w tym stadionów). Proponowali swoje usługi doradcze, a nawet outsourcowanie kilku pracowników do pomocy. Pan architekt bardzo się oburzył i w zasadzie pogonił niedoszłych współpracowników, bo nikt nie powinien panu architektowi mówić, jak ma projektować.
|
Cytat:
I to był jeden z większych wałów podczas budowy - brak przekazania praw autorskich. Co do organizowania koncertów to w Krakowie po wybudowaniu Tauron Areny i ICE jest parcie by wszystko było tam robione więc chyba już nic nie jest robione na stadionie Craxy, a ostatni rok, gdzie się tam coś regularnie działo to 2017. |
Ja mam plan:
- Awansować do Ligi Mistrzów - Grać w niej regularnie - Wybudować nowy stadion na 50 tysięcy osób - Zlikwidować sekcję piłkarską pejsów Dobrze myślę? |
bardzo dobrze
|
Cytat:
|
Napiszę jeszcze raz to co pisałem jakiś czas temu. Stadion ma taką strukturę, że z powodzeniem dałoby się go przerobić na obiekt z halami sportowymi (do koszykówki, siatkówki, nawet hokeja), etc.
Nowy stadion wybudować w miejscu starej hali. |
Najbardziej kuriozalne w tej całej sytuacji jest, że wizerunkowo i medialnie najwięcej gromów za ten stadion spada na Wisłę jako klub. Przez tyle lat jakoś nie było (może nie zauważyłem) parcia medialnego, by rozliczyć tą budowę, która w normalnym świecie kompromitowałaby samorządowców odpowiedzialnych za podpisanie się pod tym projektem oraz późniejszą budową. I tak mijają lata, jakiś debil co jakiś czas wygłosi komentarz, żeby stadion zburzyć, a prawdziwy problem omijany jest i zapewne będzie dalej szerokim łukiem.
|
3 przetargi na modernizację stadionu za nami. Oferty na kwoty 3-4x wyższe niż zakładano. Wygląda na to, że przed IE wymienią tylko murawę...
|
Żeby kurvva tylko na murawę kasy wystarczyło...
|
Może chociaż na umycie krzesełek wystarczy.
|
Z wolnej ręki wezmą ci, którzy mają wziąć. Wystarczy na umycie krzesełek na ławce rezerwowych i pomalowanie trawy. Na biało. Wapnem po liniach.
|
Cytat:
Kraków kupił ławkę za 228 tys. złotych to aż boje się pytać ile wydadzą na nasz stadion... |
Stadion jest tak zyebany architektonicznie, że praktycznie nie ma firmy w Polsce, która podjęłaby się zadaniu jego poprawy. A jak już ktoś się zgłosił, to finansowo kilkukrotnie przebija oferty zaproponowane przez miasto (i tutaj wracamy do kwestii "zyebany architektonicznie", i dlatego potrzeba kilkukrotnie większych nakładów finansowych, od tych zaproponowanych przez miasto, żeby można było cokolwiek zacząć robić.)
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/ko...kow_48224.html |
to wogle jest niepojete że gdy nowy stadion wieczystej (1-ligowy) ma kosztować kilkanaście milionów pln , to u nas głupi remont ma wynieść 160 milionów
to naprawde taniej to zburzyć i nowy postawić |
[QUOTE=to naprawde taniej to zburzyć i nowy postawić[/QUOTE]
Przy obecnej inflacji? Teraz to już sytuacja bez wyjścia (wyburzenie też kosztuje) chyba że rząd sporo dorzuci, jeśli zależy im na tych igrzyskach |
Cytat:
|
W sondażach niestety widać, że w wyborach na prezydenta Krakowa będzie liczyła się wdówka smoleńska Gosia Wasserman ps. ,,Wanna".
Jest to duże zagrożenie dla Wisły, bo to oznacza jeszcze większy sojusz z wdową po Wojtyle i ogólnie z tą organizacją. W środowisku PiS-u mówiło się swego czasu o wysokich karach grzywny, a nawet więzienia dla tych, którzy nie uczęszczają do kościoła, a biorąc pod uwagę, że Kraków pracy pomocy różnych wyklętych i innych przebierańców stał się moherowym miastem, to istnieje obawa, że wygrana Gośki może spowodować, że plany PiS-u mogą być na serio realizowane. Wtedy też może istnieć zagrożenie zburzenia stadionu Wisły ze względu na wybudowanie kolejnego sanktuarium, kościoła, seminarium, a nawet mauzoleum pamięci Wojtyły lub Kaczyńskiego . A na każdej ulicy obowiązkowy pomnik smoleński. Nie chciałbym żyć w takim mieście. Zresztą, już teraz jest ciężko ze względu na rosnący klerykalizm, a nawet fanatyzm religijny. |
Chłopie jak cenie twoje wypowiedzi w temacie zarządzania tym klubem take teraz opowiadasz .......y. Może i Gośka wejdzie do drugiej tury ale to nic więcej. Każdy kto z nią tam będzie to wygra. Nieważne czy będzie to obecny Prezydent czy ktokolwiek inny. Byle tylko nie wygrał Gibala bo on nie ma pojęcia o zarządzaniu.
|
Cytat:
|
KOALIK skup sie lepiej na rodzinie z Truskolasów
|
https://gazetakrakowska.pl/remont-st...ar/c1-17109493
Może jutro w końcu padną jakieś konkrety. Ps. Oczywiście nie nastawiam się na wiele, założenie daszków które odpadły X lat temu, będzie już sukcesem :D |
No, mogli by chociaż odnowić elewacje...
|
Jest szansa, że goście na rundę wiosenną wejdą na stadion?
|
Cytat:
Niemniej chyba w końcu już nic nie stoi na przeszkodzie żeby po prawie 20 latach zakończyć budowę stadionu. Mniej więcej taki zakres obejmuje ta inwestycja (fasada, klimatyzacja, wentylacja, ogrzewanie, podłączenia tele-techniczne). O reszcie można już zapomnieć. Może chociaz za jakiś czas zabiorą się za aranżacje otoczenia stadionu. Pożyjemy zobaczymy. |
Gdyby to nie były publiczne pieniądze czyli nas wszystkich podatników, które wydaje się dosyć łątwo, decyzja byłaby tylko jedna....rownamy z ziemią do zera...obiekt archaiczny , nieracjonalny , niefunkcjonalny z epoki kamienia łupanego.Igrzyska i ta modernizacja robią temu miejscu i możliwością paradoksalnie dużą krzywde...na całkiem długi czas.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl