Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

Franeklowcabramek 17.08.2016 10:43

Od początku pisałem, że trzeba to co spekulowały media czytać z wielkim przymrużeniem oka, wystarczy cierpliwe czekanie, niektórzy już tu widzieli Wisłę w IV lidze, właściciela za kratkami, a komornika jako prezesa zarządu. Trochę wiary. Widocznie w klubie był taki PRL za BC, że teraz wszystko trzeba poukładać od nowa. Kolega suidoken bardzo dobrze napisał, dajmy spokój JM do końca okienka transferowego, chociaż według mnie to i tak krótki czas aby pewne sprawy ogarnąć.

domin_czyzyny 17.08.2016 10:45

Jeszcze raz zadam pytanie kto będzie chciał dawać nam kasę gdy właścicirlem jest ktoś taki ? Ktos da X mln za reklame koszulkową ? Aby lozniej dowiedziec sie ze kasa jest na Kajmanach ?

Zaufanie to podstawa w biznesie. Podstawa.

suikoden 17.08.2016 10:48

Franeklowcabramek ja napisałem, żeby wstepnie dać czas do 31 sierpnia a potem minimum pół roku trzeba by zobaczyc co sie zmieniło to nie Abramowicz który wejdzie da kase kupi kilka gwiazdek i juz u nas trzeb budować od nowa cała strukture klubu której tak naprawde nie było

suikoden 17.08.2016 10:48

domin_czyzyny zaufanie to tak ale nie na podstawie tego co gazety piszą

haeno 17.08.2016 10:54

Konsekwentny, nie ma co...
Cytat:

[...]
Podrobił pan maturę...

- To są błędy młodości, z których nawet trudno się wytłumaczyć. [...]
Parę linijek niżej.

Cytat:

[...]
Był pan kiedyś w areszcie. Wyszedł za wysoką kaucją.

- Nie chcę szukać usprawiedliwień, zrzucać winy na wiek czy pecha.[...]
Plus chłop mówi o błędach młodości kiedy sprawa jest sprzed lat 5 (jeśli dobrze liczę)...
Zatrudnił by przynajmniej kogoś od PR, żeby pomógł mu autoryzować wywiad i nie było takich kwiatków.


No ale cóż, czy komuś się to podoba czy nie, trzeba trzymać kciuki, że coś z tego wyjdzie (a że się nie zapowiada to już inna sprawa)

suikoden 17.08.2016 10:56

Z jednej strony podziwiam pana JM za to ze przyznał sie do Winny a kto w zyciu błedów nie popełnia a szczegóły tych błedów to juz jego sprawa

Franeklowcabramek 17.08.2016 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449083)
Franeklowcabramek ja napisałem, żeby wstepnie dać czas do 31 sierpnia a potem minimum pół roku trzeba by zobaczyc co sie zmieniło to nie Abramowicz który wejdzie da kase kupi kilka gwiazdek i juz u nas trzeb budować od nowa cała strukture klubu której tak naprawde nie było

Dokładnie. I teraz tak, szacunek dla Pana Bogusława Cupiała za te wszystkie lata ale za to jak zaniedbał administracyjną część klubu i przede wszystkim marketing to należy się porządna bura. Niektórzy może napiszą, że to zależało od zarządu Wisły, który w ostatnich latach był jaki był. No dobrze zgoda ale to właściciel podejmuje też główne decyzje wraz z radą nadzorczą. Nie powiecie chyba, że BC był tylko właścicielem na papierze i do jego obowiązków należało tylko przyjmowanie i zwalnianie trenerów oraz od czasu do czasu dawanie kasy?

borys 17.08.2016 11:01

Z wywiadi z JM:

Dlaczego dopiero po takim czasie?


- Musieliśmy wykonać tytaniczną pracę. Nie mogliśmy wziąć do klubu ludzi z ulicy, którzy nie mają o pewnych tematach pojęcia i nic tu nie wniosą. Że tak to nazwę: rekrutacja trwa. Kompletujemy fajny zespół, który zna klub, wie, co się z czym je. To miejscowy team oparty na działaczach piłkarskich, ludziach ze środowiska piłkarskiego. Również ze środowiska kibiców. Podsumowując: będą to ludzie związani z Wisłą od wielu lat.

Dlaczego SKWK milczy...

wester 17.08.2016 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449061)
Czy ludzie z SKWK dostaną jakieś stołki dla tego jest cisza
Z jednej strony to genialny ruch ponieważ JM będzie miał część kibiców za sobą

Ludzie to nie jest tak, że SKWK chciałoby źle dla Wisły, nie ma na to szans. Osobiście nie zgadzałem się z nimi milion razy, chociażby wtedy kiedy robili protest przeciwko Bednarzowi, bo co klub tym ugrał ? Natomiast oni doskonale wiedzą co dzieje się w Wiślę, po latach tez przyznaję ze często mieli racje, chociażby prezes Szymański jako pierwszy atakował Maaskanta i holenderską Wisłę, to ten obóz podnosił jako pierwszy, że coś tam jest nie tak, miał rację bo tamten projekt i polityka transferowa była beznadziejna.

Skoro oni nie podnoszą jakiś głosów sprzeciwu to być może nie jest tak źle.

Rustin 17.08.2016 11:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez borys (Post 1449092)
Z wywiadi z JM:

Dlaczego dopiero po takim czasie?


- Musieliśmy wykonać tytaniczną pracę. Nie mogliśmy wziąć do klubu ludzi z ulicy, którzy nie mają o pewnych tematach pojęcia i nic tu nie wniosą. Że tak to nazwę: rekrutacja trwa. Kompletujemy fajny zespół, który zna klub, wie, co się z czym je. To miejscowy team oparty na działaczach piłkarskich, ludziach ze środowiska piłkarskiego. Również ze środowiska kibiców. Podsumowując: będą to ludzie związani z Wisłą od wielu lat.

Dlaczego SKWK milczy...

Wystarczy kilka razy w tygodniu przejść się w pobliżu stadionu, żeby zobaczyć wychodzących Panów, którzy zasiadali już w zarządzie i zrozumieć, dlaczego niektórzy milczą. Jak ktoś ma nadzieję, że osoby związane z Wisłą to np. byli piłkarze, to przypomnę - Zdzisław Kapka też spełnia takie "wymogi".

Co do wywiadu, to niesamowite, jak po kilku banałach i pustych sloganach ludzie zmieniają front. Szczególnie ci, którzy twierdzili, że "po czynach go poznacie". Nadal nic jeszcze nie zrobił, że tak tylko przypomnę.

Herbi1303 17.08.2016 11:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1448878)
Więc tak:

Padła na tym forum i nie tylko na tym teza. Brzmiała ona najprościej mówiąc: "jest źle w ruchu kibicowskim"

Padły rzeczowe argumenty.

Tą tezę i argumenty poparło dużo osób

Kolejnym naszym celem powinno być co należy zrobić by to zmienić.

A następnie zacząć działać.

To forum po to powstało. By łatwiej wymieniać poglądy, by się bardziej jednoczyć w wspólnych sprawach itd. .

Więc ruszymy dupy i coś zaczniemy robić czy będziemy bezczynnie stać i patrzeć?

Nie wiem jak Wy ale w mojej ocenie słowo Cała Wisła Zawsze Razem przestało być w niedzielę słowem pustym. Przez sektor D i E. Widziałem w nas jakiś zalążek siły. Przekształćmy to w coś dobrego.
Nie za miesiąc, nie po sezonie ani po rundzie, nie za kilka lat. Teraz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1449093)
Ludzie to nie jest tak, że SKWK chciałoby źle dla Wisły, nie ma na to szans. Osobiście nie zgadzałem się z nimi milion razy, chociażby wtedy kiedy robili protest przeciwko Bednarzowi, bo co klub tym ugrał ? Natomiast oni doskonale wiedzą co dzieje się w Wiślę, po latach tez przyznaję ze często mieli racje, chociażby prezes Szymański jako pierwszy atakował Maaskanta i holenderską Wisłę, to ten obóz podnosił jako pierwszy, że coś tam jest nie tak, miał rację bo tamten projekt i polityka transferowa była beznadziejna.

Skoro oni nie podnoszą jakiś głosów sprzeciwu to być może nie jest tak źle.

Nie podnoszą głosu, bo prawdopodobnie Ci, którzy wtedy organizowali protesty wycofali się z działalności w SKWK po zajściach jakie zafundowali decyzyjni...

heoij 17.08.2016 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449073)
dajmy JM spokój do 31 sierpnia

Co Ty! Ja dałbym mu spokój do końca rundy, niech sobie odpocznie chłopina, należy mu się za tą tytaniczną pracę jaką dotychczas wykonał.

!!IRIVER!! 17.08.2016 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wester (Post 1449093)
Ludzie to nie jest tak, że SKWK chciałoby źle dla Wisły, nie ma na to szans. Osobiście nie zgadzałem się z nimi milion razy, chociażby wtedy kiedy robili protest przeciwko Bednarzowi, bo co klub tym ugrał ? Natomiast oni doskonale wiedzą co dzieje się w Wiślę, po latach tez przyznaję ze często mieli racje, chociażby prezes Szymański jako pierwszy atakował Maaskanta i holenderską Wisłę, to ten obóz podnosił jako pierwszy, że coś tam jest nie tak, miał rację bo tamten projekt i polityka transferowa była beznadziejna.

Skoro oni nie podnoszą jakiś głosów sprzeciwu to być może nie jest tak źle.

Tacy ludzie jak Szymański raczej mało mają już niestety do powiedzenia. :(

suikoden 17.08.2016 11:13

ja mówię czas nie można kogoś ocenić za 2 tygodnie pracy.

Lukasz 17.08.2016 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449052)
Czyli jednym słowem śmieszny Wyrok
Czyli 1000zł plus koszta sprawy i ma w tej jednej sprawie spokój

Czyli w sumie warto takie rzeczy robić.

Cytat:

To miejscowy team oparty na działaczach piłkarskich, ludziach ze środowiska piłkarskiego. Również ze środowiska kibiców. Podsumowując: będą to ludzie związani z Wisłą od wielu lat.
Zatem 'stołki' dla SKWK w zasadzie potwierdzone.

suikoden 17.08.2016 11:16

Lukasz mnie nie interesuje to co było przed Wisłą

heoij 17.08.2016 11:16

Ale Wy się łatwo nabieracie... jak dzieci, wystarczy kilka obietnic :lol:

Tato, a kupisz mi nowego piłkarza?

Kupię synku.

Tato, a będzie nowy sponsor?

Będzie synku, nic się nie martw...

Naiwni jesteście i tyle.

LucjuszWielki 17.08.2016 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raf 66 (Post 1449057)
Można jeszcze jeden cytat wrzucić:

Kompletujemy fajny zespół, który zna klub, wie, co się z czym je. To miejscowy team oparty na działaczach piłkarskich, ludziach ze środowiska piłkarskiego. Również ze środowiska kibiców.

kolejny gwóźdź do trumny.

Skoro gosc przyznal ze nei jest milionerem, tzn ze kasą nie załata dziur ktore obecnie mamy. Jeśli nie kasą to tak jak pisał poprawą wielu struktur w klubie, ALE do tego trzeba miec ludzi. W takie coś wchodzi się mając z góry określony plan, a on teraz REKRUTUJE ludzi do pracy... To już mowi wiele jak bedzie wygladac ta budowa klubu...

funkykoval 17.08.2016 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1449106)
Skoro gosc przyznal ze nei jest milionerem, tzn ze kasą nie załata dziur ktore obecnie mamy. Jeśli nie kasą to tak jak pisał poprawą wielu struktur w klubie, ALE do tego trzeba miec ludzi. W takie coś wchodzi się mając z góry określony plan, a on teraz REKRUTUJE ludzi do pracy... To już mowi wiele jak bedzie wygladac ta budowa klubu...

Często się z Luckiem nie zgadzam, ale tutaj zapodał jak krowie na rowie sens wywiadu JM. Gdyby ten wywiad miał miejsce zaraz po ujawnieniu problemów prawnych, to jeszcze od biedy by to uszło. Jeżeli ktoś ma pomysł na prowadzenie klubu (a duet M-C twierdził, że ma od samego początku) to ma również plan i ludzi. Lucek opisał to w jakiej ciemnej dupie w tej chwili jesteśmy i nie ma co się podniecać kolejnymi 5 wywiadami, tweetami czy wpisami na Fb klub o sponsorach czy transferach..........

suikoden 17.08.2016 11:33

Plan można mieć, ale ludzi nie koniecznie bo nikt nie bedzie czekał czy JM kupi Wisłę czy nie wielu to widze zna sie na prowadzeniu firmy jak mało kto

7 kotów 17.08.2016 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1449105)
Ale Wy się łatwo nabieracie... jak dzieci, wystarczy kilka obietnic :lol:

Tato, a kupisz mi nowego piłkarza?

Kupię synku.

Tato, a będzie nowy sponsor?

Będzie synku, nic się nie martw...

Naiwni jesteście i tyle.

Oczywiscie ze ten wywaid to zwykle slodkie .......enie, ale chodzi o forme i wreszcie - jakakolwiek komunikacje.


Dlugo nad autoryzacja pracowal ze specjalistami ;)

Barti 17.08.2016 11:39

Czas pokaże czy Jakub Meresiński jest tylko zwykłym wizjonerem z "fabryki marzeń" Niestety jeśli chodzi o reputację, to kiepska sprawa i ciężko będzie ją przez kilka najbliższych lat podreperować. Znając pewne fakty z życia nowego właściciela, rozsądek nakazuje daleko posuniętą ostrożność. Trzeba temu panu patrzeć na ręce bo w grę wchodzi przyszłość Wisły - naszego ukochanego klubu. Nie powinien mieć o to żadnych pretensji, jeżeli jego zamiary wobec Wisły są uczciwe.

Lukasz 17.08.2016 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449104)
Lukasz mnie nie interesuje to co było przed Wisłą

Polityczne podejście. Dlaczego tak uważasz?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1449106)
... do tego trzeba miec ludzi. W takie coś wchodzi się mając z góry określony plan, a on teraz REKRUTUJE ludzi do pracy... To już mowi wiele jak bedzie wygladac ta budowa klubu...

Owszem. Jest szansa ze znajdzie kompetentnych ludzi którzy robotę wykonaja za niego. Oby.

IMO Widać że w poprzednich/obecnych przedsięwzięciach nie wypracował sobie szerokiej kadry zarządzającej (na zasadzie Cupiał-Pilch). Albo inaczej rzecz biorąc wypracował ją na poziomie CV obecnego v-ce prezesa a teraz potrzebuje lepszych, lub co gorsze, ulepi kadrę z tego co było nowym rozdaniem stołków.

bódyń 17.08.2016 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449101)
ja mówię czas nie można kogoś ocenić za 2 tygodnie pracy.

Ale tu go nikt nie ocenia za 2 tyg. Tu go oceniamy za kilka ostatnich lat. I nie tylko my ale rowniez sad i prokuratura.

Martinus 17.08.2016 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez c. (Post 1449078)
wywiad spoko, nie robimy juz protestu?

Meresinski jednak jest blisko klubu, a nie jak twierdzą dziennikarze zabral 4 miliony zlotych do kieszeni i wyjechal na Cypr?

;d

Ty na prawdę jesteś tak naiwny żeby nie dostrzegać tej ustawki?

suikoden 17.08.2016 11:44

Lukasz każdy w życiu błędy popełnia a narazie trudno ocenić pana JM po dwóch tygodniach.
Ja czekam do 31 sierpnia z tego co wiem do
Prezesem ma zostać Citko
WICE WŁOCH
DYRCIEM SPORTOWYM HAJTO

ale to na razie ploty jakj większość rzeczy

piotrus1985 17.08.2016 11:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LucjuszWielki (Post 1449106)
poprawą wielu struktur w klubie, ALE do tego trzeba miec ludzi. W takie coś wchodzi się mając z góry określony plan, a on teraz REKRUTUJE ludzi do pracy... To już mowi wiele jak bedzie wygladac ta budowa klubu...

z wywiadu niby powialo optymizmem ale takie wlasnie kwiatki go skreslaja w oczach wielu kibicow...
AMATORSZCZYZNA

Barti 17.08.2016 11:46

I jeszcze jedno. Czyżby słowa o starych działaczach oznaczały kolejną edycję Niezatapialnego przy R22? Będę w ciężkim szoku jeżeli tak...

bódyń 17.08.2016 11:46

A pomysl aby Hajto byl trenerem to juz szalenstwo. facet spuscil Tychy a to chyba niezbyt dobry prognostyk.
Oprocz tego nie odkryl internetu jeszcze:
http://weszlo.com/2016/08/16/hajto-z...zie-z-jaskini/

suikoden 17.08.2016 11:46

Nie do konica nie mógł mieć ludzi a tylko plan bo nie było pewnie pewne czy Cupiał sprzeda Wisłe.
Nie oceniajmy go za okres sprzed Wisły bo pomyślcie czy wy za młodu nie robiliście głupot

suikoden 17.08.2016 11:46

bodyń Hajto ma być dyr o spraw sportowych podobno

LucjuszWielki 17.08.2016 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1449115)
Owszem. Jest szansa ze znajdzie kompetentnych ludzi którzy robotę wykonaja za niego. Oby.

OBY, ale kadra pracownicza powinna być na WCZORAJ czyli on wchodząc do klubu już powinien mieć zarząd, ludzi sterujących poszczególnymi szczeblami w klubie, a nie w popłochu prosić kolege od pizzy o zajecia ważnego stanowiska i teraz szukac na pracuj.pl kolejnych ludzi...

Wywiad spoko, ładny itd ale ja sie na to nie nabieram.

suikoden 17.08.2016 11:50

Niektórzy myślą że zarząd buduje się przed przejęciem firmy to są śmieszni zarząd buduje się już po przejęciu ludzie wy widzę wszystko chcieli byście od dupy strony

mr_kwolf 17.08.2016 11:53

Wy naprawdę myślicie że JM powinien tutaj przyjść z gotowa kadra pracownicza? Znaczy co, wszystkich starych z miejsca wyrzucić? Owszem, tempo ich działania jest niezbyt dobre ale nie popadajmy w paranoje.

BTW, widać ile warte te przecieki prasowe. JM miał już dawno balowac za hajs Cupiala na Cyprze itd. Citko już dawno miał się wypisać z tego biznesu. A jak widać dalej są na miejscu i nie wygląda żeby coś się zmieniło.

sedonh 17.08.2016 11:55

Ktoś tu już wcześniej dobrze napisał, nagle dzień po tym jak chcemy się zorganizować i ruszyć pod stadion dostajemy wywiad z kolejnymi słodkimi słówkami ale jednak ciągle bez najważniejszego czyli KONKRETÓW, dlaczego mamy ufać na słowo przestępcy ?

suikoden 17.08.2016 11:58

sedonh a co zrobisz kolejny bunt w kogo on uderzy znowu w Wisłę

Marcinkrakwoj 17.08.2016 12:00

ale co to w ogóle jest za wywiad? Sportowe fakty?
Ok, niech mu tam będzie powiedzmy że jest zarobiony i na zasadzie domniemania coś się posypało i zapierdala ciężko by to ogarnąć. Ale do huja! Sportowe fakty, co to ....a jest? Wywiad powinien dać na stronę oficjalną Wisły, a przede wszystkim zwołać konferencję jako jedyne oficjalne źródło informacji i powiedzieć to co ma do powiedzenia, że ciężko pracuje, że hujowo z tą maturą wyszło, określić jakikolwiek plan typu - kombinujemy ekipę, dajcie nam czas i do widzenia.

Jakby taki był nieskazitelny, biedny chłopiec, któremu się powinęła noga przez błędy młodości to nie powinien mieć nic do ukrycia i nie bać się konferencji!

Mam nadzieję, że przekonałem kilku ludzi tutaj którzy wczoraj chcieli iść pod stadion na manifę , a dziś po jednym wywiadzie - dajmy mu czas.

bódyń 17.08.2016 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449123)
bodyń Hajto ma być dyr o spraw sportowych podobno

W sumie tak ale tam pisze ze rowneiz moze trenerem:) Oby nie trenerem.

LucjuszWielki 17.08.2016 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449126)
Niektórzy myślą że zarząd buduje się przed przejęciem firmy to są śmieszni zarząd buduje się już po przejęciu ludzie wy widzę wszystko chcieli byście od dupy strony

No to mamy efekty właśnie takiej kolejności budowy: chłop od pizzy... W zasadzie być może jest to jakiś konkret, znający się na biznesie jak mało kto, np taki Basałaj może mu do pięt nie dorasać, czas to zweryfikuje. Jest jeszcze druga sprawa, że oficjalnie nie został zatwierdzony, więc znowu obrzucamy się doniesieniami prasy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1449127)
Wy naprawdę myślicie że JM powinien tutaj przyjść z gotowa kadra pracownicza? Znaczy co, wszystkich starych z miejsca wyrzucić? Owszem, tempo ich działania jest niezbyt dobre ale nie popadajmy w paranoje.

BTW, widać ile warte te przecieki prasowe. JM miał już dawno balowac za hajs Cupiala na Cyprze itd. Citko już dawno miał się wypisać z tego biznesu. A jak widać dalej są na miejscu i nie wygląda żeby coś się zmieniło.


Nie całą łącznie ze sprzątaczką, ALE z konkretnymi osobami, które wcześniej były dogadane i świadome. A nie dzwonie do kogo popadnie z pytaniami czy będzie dyrektorem sportowym.

Marcinkrakwoj 17.08.2016 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez suikoden (Post 1449129)
sedonh a co zrobisz kolejny bunt w kogo on uderzy znowu w Wisłę

JAKI BUNT? MANIFESTACJA TO BUNT?!

Czy my chcemy jakkolwiek klub uderzyć po kieszeni? Nie pójść na mecz? Nie kupować akcesoriów (w sumie to szału i tak tam nie ma).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl