Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

1q2 07.06.2009 22:21

Dziś ok 17tej przemierzałem park Jordana i doznałem lekkiego szoku bo dzwięki dobiegające z naszego stadionu informowały że praca wre:)

Czarny 07.06.2009 22:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fogi (Post 742062)
Ciekaw jestem gdzie to wyczytałeś. Może ja czegoś nie pamiętam. Najlepiej podaj źródło. Z tego co się orientuje, trzy dodatkowe rzędy mają mieć stare sektory C i AB. Wg projektu nazewnictow sektorów ma się zmienić po wybudowaniu całego stadionu. O składanych siedzeniach faktycznie slyszałem więc może to być prawda. Co do przerabiania okrąglaka...pierwsze słysze.

PS Coach to co zaznaczyłeś na zdjęciu to nie fosa. Jest to tylko "tymczasowa" droga dojścia. Sama fosa znajduje się bliżej trybuny i jest zasypana ziemią.
PS2 Swoja drogą zastanawia mnie czy naprawde bardziej opłacało się postawić kontenery za trybuną E, zamiast zagospodarować wnętrze D.


Coach prawidłowo zaznaczył na zdjęciu zasypaną fosę, która tymczasowo spełnia rolę dróg dojścia.

zbymak 07.06.2009 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 742203)
Dziś ok 17tej przemierzałem park Jordana i doznałem lekkiego szoku bo dzwięki dobiegające z naszego stadionu informowały że praca wre:)

Dokladnie dwie maszyny kuly beton koło sektora D

<>Umbro<> 07.06.2009 23:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fogi (Post 742062)
Ciekaw jestem gdzie to wyczytałeś. Może ja czegoś nie pamiętam. Najlepiej podaj źródło. Z tego co się orientuje, trzy dodatkowe rzędy mają mieć stare sektory C i AB. Wg projektu nazewnictow sektorów ma się zmienić po wybudowaniu całego stadionu. O składanych siedzeniach faktycznie slyszałem więc może to być prawda. Co do przerabiania okrąglaka...pierwsze słysze.

PS Coach to co zaznaczyłeś na zdjęciu to nie fosa. Jest to tylko "tymczasowa" droga dojścia. Sama fosa znajduje się bliżej trybuny i jest zasypana ziemią.
PS2 Swoja drogą zastanawia mnie czy naprawde bardziej opłacało się postawić kontenery za trybuną E, zamiast zagospodarować wnętrze D.

własnie jak murawa bedzie o 80 cm nizej to co pod D i E bedzie widac beton pewie cos dorobia ze 2 lub 3 rzedy

Hanex 08.06.2009 08:00

Ale gdzie dorobia? Na fosie? Czy za fosa? Wymysliles...

Fogi 08.06.2009 08:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Czarny (Post 742208)
Coach prawidłowo zaznaczył na zdjęciu zasypaną fosę, która tymczasowo spełnia rolę dróg dojścia.

Ludzie ogarnijcie się!!! Skoro piszesz, że Coach prawidłowo zaznaczył fose to co powiesz na to?:
http://www.stadionwisly.info/files/gallery/100/11.jpg
http://www.stadionwisly.info/files/gallery/102/5.jpg
http://www.stadionwisly.info/files/gallery/8/1.jpg
Tak dla jasności było to pytanie retoryczne. Czasem warto się zastanowić zanim się coś napisze. Nie chodzi o to żeby wypisywać pierdoły. Jesli ktoś czegoś nie wie niech po prostu nie pisze. Inną sprawą są kretyńskie pytania. Poziom tego tematy stopniowo się obniża.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez <>Umbro<> (Post 742231)
własnie jak murawa bedzie o 80 cm nizej to co pod D i E bedzie widac beton pewie cos dorobia ze 2 lub 3 rzedy

Architektem nie jestem, ale dorobienie 3 rzedów nie było by chyba problemem. Inna sprawa to to że D i E są bardziej strome od nowo budowanego dolnego piętra trybuny C wiec nie wiem czy zmieściły by się 3 rzędy. Patrząc realistycznie na ten pomysł to jest on niewykonalny.

Jeszcze na koniec takie moje małe dylematy i przemyślenia. Nie wydaje się wam że ta fosa jest za wąska? Wydaje mi się że na obecnym etapie można by swobodnie ją poszerzyć. Przynajmniej za sektorem D z wiadomych względów. Jeśli chodzi o sektor gości będzie on w rogu więc nie mam pomysłu na modyfikacje. Czy orientuje się ktoś czy fosa wszystkich trybun mają być przedzielone?(nie wiem czy wyraziłem się wystarczająco jasno- czy w rogach trybun bedzie jakaś scianka czy swobodne fosą będzie można obejść cały stadion). Czy do fos są przewidziane jakieś wejścia(drzwi)?. W przypadku Trybun D i E nic takiego nie występuje. Jeśli by się zdażyło że ktoś by tam wpadł to co? drabina?

Donki 08.06.2009 12:02

Jesli kogoś interesuje to niech sobie włączy kamerkę bo własnie jest ciąg dalszy burzenia trybuny :-)

Wombatrom 08.06.2009 13:18

re
 
A co się stało z kamerą która pokazuje postęp prac przy budowie trybuny C?

Emilio 08.06.2009 13:24

Mamy nową kamerkę! :)

http://kamera.orge.pl/krakow2/

Donki 08.06.2009 13:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wombatrom (Post 742393)
A co się stało z kamerą która pokazuje postęp prac przy budowie trybuny C?

Teraz pokazuje sektor AiB
A jesli nie wiesz to jest jeszcze taka:
https://www.2012.org.pl/pl/miasta-go...ow/kamera.html

MarciN90 08.06.2009 16:02

a ten kawałek murawy ciekawe po co wycieli, pewnie sprzedaja na metry kwadratowe na allegro :) wogole to dziwne ze tak ją niszcza jakby nie moznabylo na boczne dac. Ja bym nawet z pocałowaniem ręki wziął bo kolo domu mam troche gorsza:)
A wie ktos jak oni zamierzaja postawic te skosne belki blizej trybuny E skoro nie ma tam kilku słupów w I rzedzie a na oficjalnej piszą że wszystkie juz słupy postawili?

WILU TS 08.06.2009 16:21

Na 100% wdarł się w tą informację z głównej błąd,nie możliwe że wszystkie słupy już stoją tak na oko brakuje 2 z prawej strony ;)

GJ1906 08.06.2009 16:30

Czy tylko u mnie teraz po tym adresem miast AiB jest cały stadion ? Też tak macie ?

https://www.2012.org.pl/images/krakow_aktualny_1024.jpg

royalmichael 08.06.2009 16:35

Tak i teraz nic nie widać.
Stary widok na A i B był bardzo dobry, nie rozumiem czego zmienili lokacje kamery.

UH f B 08.06.2009 16:41

zmienili bo tamta kamera była na jednym z słupów oświetleniowych na boisku kortowym, z tego co widziałem kilka dni temu tych słupów już nie ma więc kamera sama w powietrzu wisieć nie będzie ;)

arth_ur 08.06.2009 18:20

http://galeria.wislakrakow.com/20090...287_resize.jpg - chciałbym żeby pan O zaprojektował mi dom ;|

saklak1906 08.06.2009 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 742543)
http://galeria.wislakrakow.com/20090...287_resize.jpg - chciałbym żeby pan O zaprojektował mi dom ;|

Przeciez tego za jakies dwa tygodnie juz nie bedzie, to bylo rozwiazanie tymczasowe

Proud 08.06.2009 18:34

myślę że to będzie usunięte...


mam przynajmniej taką nadzieję...

EMPI 08.06.2009 19:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 742543)
http://galeria.wislakrakow.com/20090...287_resize.jpg - chciałbym żeby pan O zaprojektował mi dom ;|

O cholera, jak to wygląda... :rotfl::rotfl::rotfl:
Taaaaaa... :-/

StelmiOriginal 08.06.2009 19:22

Napewno teog nie usuną, no jak? Przeciez to podtrzymuje całe piętro budynku medialnego...

_ukoL 08.06.2009 19:24

Obudują i będzie piękny filar, może pan O. wymyśli coś a'la kolumna w stylu korynckim albo jońskim. :lol:

saklak1906 08.06.2009 19:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 742571)
Napewno teog nie usuną, no jak? Przeciez to podtrzymuje całe piętro budynku medialnego...

Kolego drogi sympatyczny maszt oswietleniowy byl przed okraglakiem- tarasem okraglaka, i z tego co mi wiadomo to slupy oswietleniowe nie sa czescia konstrukcji nosnej budynkow.
Musial tam zostac bo i jak zapewniono by odpowiedznie naswietlenie stadionu z trzech masztow? ale inna sprawa jest ze mozna to bylo obudowac chocby regipsem.

Poszukaj zdiecia z budowy okraglaka to zobaczysz ze jest tam otwor ktory jest zabudowany, wyciagna to dzwigiem i to juz wkrotce.
A jak ?poprostu w pionie go do gory podciagna, nie jest to prosta operacja bo mozna uszkodzic okraglak ale wykonalna

Maciuś 08.06.2009 19:40

Na podlodze na dziurze po filarze poloza dywan i bedzie czarcia zapadka.

ciacho 08.06.2009 19:54

To nawet nie chodzi o to czy to będzie usunięte czy nie. Przerażające jest to, że takie coś nawet tymczasowo w ogóle powstało. Prowizorka made in Poland. Przecież jakby to zobaczyli na "zachodzie" to by chyba ze śmiechu się porozkładali..

Fogi 08.06.2009 20:09

Jak z dziecmi:) Proszę Was skończcie z tymi kretyńskimi komentarzami bo człowiek zaczyna się irytować jak to czyta. Coraz wiecej tu pseudo fachowców wytykających błędy architektowi...szkoda tylko że sami nie reprezentują nic więcej. Te same pytania zadawane po 100 razy. A wystarczy poszukać odpowiedzi na poprzednich stronach. O obniżaniu murawy było pisane co najmniej pare razy a tu dalej jakieś dywagacje. Pytań i obaw o to że słup od oświetlenia pozostanie w pawilonie medialnym nawet nie chce mi się komentować.

Wombatrom 08.06.2009 20:25

re
 
Reprezentacja z Irlandią zagra na Śląskim... moze jest jeszcze szansa?

Proud 08.06.2009 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 742601)
To nawet nie chodzi o to czy to będzie usunięte czy nie. Przerażające jest to, że takie coś nawet tymczasowo w ogóle powstało. Prowizorka made in Poland. Przecież jakby to zobaczyli na "zachodzie" to by chyba ze śmiechu się porozkładali..

to zapodaj swój pomysł, jakbyś to rozwiązał...?

czekamy na Twoje propozycje:p

tak aby i okrąglak wybudować, i aby z oświetlenia korzystać.


ps: a "zachód" to ja mam głęboko...

Jurand 08.06.2009 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fogi (Post 742280)
Czy orientuje się ktoś czy fosa wszystkich trybun mają być przedzielone?(nie wiem czy wyraziłem się wystarczająco jasno- czy w rogach trybun bedzie jakaś scianka czy swobodne fosą będzie można obejść cały stadion).

Podejrzewam, że ciągłości fosy nie będzie, w końcu w rogach trybun za bramkami są wycięcia mające jak się domyślam służyć za dojazdy dla karetek, wiec zrobienie fosy dookoła całego stadionu byłoby głupotą. Poza tym musimy się jakoś dostawać na murawe na fetach ;)

Fogi 08.06.2009 21:05

Fakt nie pomyślałem o tym. Jeśli chodzi o wejście na murawe wystarczy dostawić schodki- kładke co jednocześnie wyklucza problem przedwczesnego wtargnięcia na murawe;)

donPedro23 08.06.2009 21:12

Pawilon medialny jest strasznie niepraktyczny, zresztą ktoś już o tym dawno temu mówił, gdyby było inaczej to chyba nie musieliby przenosić wszystkiego do kontenerów:>

Proud 08.06.2009 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez donPedro23 (Post 742666)
Pawilon medialny jest strasznie niepraktyczny, zresztą ktoś już o tym dawno temu mówił, gdyby było inaczej to chyba nie musieliby przenosić wszystkiego do kontenerów:>

niby tak...ale tam docelowo nie ma być zwykłych pomieszczeń które nadawałyby się na biura itp...takie pomieszczenia znajdą się pod innymi trybunami. Okrąglak jak sama nazwa wskazuje (Pawilon MULTIMEDIALNY) ma spełniać cechy typowej sali konferencyjnej... i niewątpliwie je spełnia...to chyba najlepsza sala multimedialna związana z polskim sportem.

KoPer 08.06.2009 22:26

O mankamentach okrąglaka można by pisać wiele.

Tutaj jeszcze sala konferencyjna na Śląskim:

http://www.silesia-region.pl/slaski2...559&id_menu=2#

Żmijka 08.06.2009 22:38

Nie no bez przesady, na salę koferencyją specjalnie nazekać w tym momencie nie możemy ... pół Polski ją wymienia jako jedną z najlepszych, jak nie najlepszą, w lidze. Swoją drogą niektórzy twierdzili, że ta w Barcelonie (!) była mniej użytecznia niż nasza ...

A ta sala na Śląskim to chyba na jakieś super okazje, bo tak to konferecje odbywają się w innej - takiej zwkłej, "płaskiej" sali.

Co do jupitera to już chyba wystarczająco dużo zostało powiedziane jak był budowany okrąglak. Ale swoją drogą to jest on bardzo przydatny! Ten pierwszy "próg" ma akurat na wysokości dobrze nadającej się do położenia laptopa i pisania :-) Także jest zazwyczaj dośc okupywany. Ot to wszystko było z myślą o prasie! :lol:

KoPer 08.06.2009 22:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 742708)
Nie no bez przesady, na salę koferencyją specjalnie nazekać w tym momencie nie możemy ... pół Polski ją wymienia jako jedną z najlepszych, jak nie najlepszą, w lidze. Swoją drogą niektórzy twierdzili, że ta w Barcelonie (!) była mniej użytecznia niż nasza ...

A ta sala na Śląskim to chyba na jakieś super okazje, bo tak to konferecje odbywają się w innej - takiej zwkłej, "płaskiej" sali.

Co do jupitera to już chyba wystarczająco dużo zostało powiedziane jak był budowany okrąglak. Ale swoją drogą to jest on bardzo przydatny! Ten pierwszy "próg" ma akurat na wysokości dobrze nadającej się do położenia laptopa i pisania :-) Także jest zazwyczaj dośc okupywany. Ot to wszystko było z myślą o prasie! :lol:

Nie mówie, że nasza sala jest zła. Bo jest bardzo fajna: duża, przejrzysta, z ładnym widokiem ;)

Aczkolwiek sam pawilon mógłby być bardziej praktyczny.

Szkoda, że barek jest praktycznie zawsze nieczynny :P

Pzdr.

Grzadq 08.06.2009 22:48

Ciekaw jestem jak sobie poradzą z wyciągnięciem ostatniego masztu jak i z burzeniem trybuny od strony okrąglaka. Żeby tylko nic nie uszkodzili ;)

Aż żal dupe ściska jak się patrzy na to, co się dzieje na stadionie. Szkoda troche tych trybun ... szkoda przede wszystkim ze aż tyle będziemy musieli czekać na nowy stadion. Mam nadzieję że zleci :)

KoPer 08.06.2009 22:56

tej kamerki chyba jeszcze nie było tutaj:

http://kamera.orge.pl/krakow2/

w dzień tak widać: http://www.2012.org.pl/images/krakow_aktualny_1024.jpg

Wojtas 08.06.2009 23:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 742543)
chciałbym żeby pan O zaprojektował mi dom ;/|




wtedy do domu wchodził byś przez balkon :)

Cytat:

Aż żal dupe ściska jak się patrzy na to, co się dzieje na stadionie. Szkoda troche tych trybun ... szkoda przede wszystkim ze aż tyle będziemy musieli czekać na nowy stadion. Mam nadzieję że zleci
Wyczułem nutke ironii :D :D

Do dzis pamietam szydercze usmieszki Beckhama i reszty towarzystwa Realu jak zobaczyli nasze ukochaane A i B.

Na Polske przy "stadionach'" W Gliiwicach,Bytomiu ,czy Wodzislawiu jeszce to jakos wygladało na Europe to była prowizorka ..

Rok odczkamy i bedziemy mieli stadion ktorego wstydzic sie nie bedziemy.

mariusz92abg 08.06.2009 23:12

nie chce tu bronic pana O. ale niby gdzie mial byc ten jupiter??,mial wisiec w powietrzu??,przeciez logiczne,ze docelowo nie bedzie po nim sladu nawet w tym okraglaku:),pozdrawiam:)

WALDI1988 08.06.2009 23:37

A takie pytanko ;
na nowym stadionie - przewidzane sa jakieś telebimy ? pasował by wkońcu jakis fajny:P

szejkspir 09.06.2009 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WALDI1988 (Post 742730)
A takie pytanko ;
na nowym stadionie - przewidzane sa jakieś telebimy ? pasował by wkońcu jakis fajny:P

Telebimy będą - dwa zawieszone pod dachem trybuny wschodniej i zachodniej.
Tutaj widać:
http://www.stadionwisly.info/files/pages/7/trybuna.jpg w jaki sposób.
Uważne oko dostrzeże też na najnowszych wizualizacjach:
http://www.stadionwisly.info/projekty/wersja_4.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl