Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Arkadiusz.Czerepach 01.10.2021 22:44

wyraznie widac że jeśli odrzucimy PMS , to absolutny TOP to było Kiko !

wolfy 01.10.2021 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1572118)
Co oznacza, że może być tylko lepiej
:p

Albo że idzie na rekord.

Kac 02.10.2021 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1572118)
Co oznacza, że może być tylko lepiej
:p

raczej, ze mamy nowa serie i szybko poleci

bódyń 03.10.2021 11:30

No to dalej porównajmy Wisle po 10 kolejkach w stosunku do wczesniejszych sezonów.
Punkty narastajaco w 5 ostatnich sezonach
https://i.ibb.co/wh4JHYR/Zrzut-ekran...3-12-26-34.png
Jak widac nawet do ostatnich sezonów slabych dalej jestesmy slabi.


To teraz bramki strzelone i bramki zdobyte.
https://i.ibb.co/RgXjWsG/Zrzut-ekran...3-12-27-56.png
https://i.ibb.co/J2Rvk83/Zrzut-ekran...3-12-28-51.png


Bramki zdobyte to idzie slabo ale niestety najwiecej bramek straconych mamy.
Mialo byc slabo w defensywie (i jest)i dobrze w ofensywie(nie jest)

To jeszcze zestawienie ile punktow Wisla zdobyla w 5 mecach. Liczac od 2017/18 (1 oznacza 5 kolejke tego sezonu)
https://i.ibb.co/JRn9k3k/Zrzut-ekran...3-12-46-32.png

Widac serie 10 porazek.
Jeden raz wygralismy 5 kolejnych meczy, Byl to sezon 2019/20
1.Wisła Pogon 1:0 (19 kolejka)
2.LKS- Wisla 2:4
3. Wisla-Jagielonia 3:0 (pierwsza kolejka w roku 2020)
4. Zaglebie Lubin - Wisla 0:1
5. Wisla - Korona 2:0 (23 kolejka)

Kac 03.10.2021 15:46

no nie wyglada to dobrze, te wykresy to balansowanie na granicy utrzymania/spadku...

Kurz 03.10.2021 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kac (Post 1572190)
no nie wyglada to dobrze, te wykresy to balansowanie na granicy utrzymania/spadku...

Nie do końca. bo w sezonie 2019/2020 zdobyliśmy 11 punktów w 18 kolejkach (pamiętna seria 10 przegranych spotkań), a w 2020/2021 11 punkt wpadł nam w 12 kolejce. Na razie jest to nasz najlepszy sezon od czasu przejęcia Wisły przez trzech tenorów.

bódyń 03.10.2021 19:10

A tu taka statystyka ktora podaje SofaScore. Ilosc podan na mecz. Niby fajnie bo Wislacy na 1,5 i 7 miejscu. Zapewne duza czesc to podania na swojej polowie niestety
https://i.ibb.co/p3Lz6D6/Zrzut-ekran...3-20-08-43.png


A tu tez Sofascore: udane dryblingi na mecz. Yeboah pierwszy

https://i.ibb.co/G0dG07F/Zrzut-ekran...3-20-14-22.png

pepe72 03.10.2021 19:42

Wrzucę nasze staty jak będę miał lepszy humor (jak zdobędziemy punkt(y)).

Z ciekawostek:
Warta i Górnik Łęczna nie zdobędą już w tym sezonie 80 punktów więc zgodnie z (moimi) założeniami straciły szansę na mistrzostwo.

wolfy 04.10.2021 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1572195)
Wrzucę nasze staty jak będę miał lepszy humor (jak zdobędziemy punkt(y)).

Z ciekawostek:
Warta i Górnik Łęczna nie zdobędą już w tym sezonie 80 punktów więc zgodnie z (moimi) założeniami straciły szansę na mistrzostwo.

Sezon zaczyna się sensacyjnie. Warta i Łęcznanie zdobędą raczej mistrzostwa (ale możliwe są jeszcze puchary), za to my pewnie zmierzamy w kierunku strefy spadkowej. Kto by się spodziewał?

pan_premier 06.10.2021 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1572197)
Sezon zaczyna się sensacyjnie. Warta i Łęcznanie zdobędą raczej mistrzostwa (ale możliwe są jeszcze puchary), za to my pewnie zmierzamy w kierunku strefy spadkowej. Kto by się spodziewał?

:D:D
Czytałem wywiad z Nikitoviciem i chyba zatrudnią Smudę znowu żeby ratować Ligę Konferencji

pepe72 06.10.2021 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1572197)
Sezon zaczyna się sensacyjnie. Warta i Łęcznanie zdobędą raczej mistrzostwa (ale możliwe są jeszcze puchary), za to my pewnie zmierzamy w kierunku strefy spadkowej. Kto by się spodziewał?

Straciły w 10 kolejce więc jest to ciekawostka.
Po 10 kolejkach nasz max to jest 83 więc nadal mamy szansę :>

Przy okazji jeśli Amica utrzyma obecną średnią (2,10) to zdobędzie 71 punktów na koniec sezonu.
Drugi jest Raków ze średnią 2,00 co daje 68 na koniec sezonu.

pepe72 16.10.2021 18:54

Cenne zwycięstwo na wyjeździe!
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka        11      5      6
punkty          14      7      7
średnia          1,27  1,40    1,17
Procent meczów  32%         
             
Utrzymanie      37         
Brakuje        23         
średnia na mecz  1,00   
             
puchary        66         
Brakuje        52         
średnia na mecz  2,26
             
mistrz          80         
Brakuje        66         
średnia na mecz  2,87


Arkadiusz.Czerepach 16.10.2021 21:36

wciąż są szanse na mistrza !

pepe72 17.10.2021 00:07

Maxa mamy 83, więc jeszcze raz możemy przegrać :)

!!IRIVER!! 17.10.2021 11:08

Nie wiem na jakiej podstawie przesłanki, że MP zdobędzie 80 pkt, skoro liderująca Lechia ma średnią 2 pkt na mecz, a podobno będący w gazie Lech - 2,1pkt na mecz co daje maksymalnie 68-72 pkt do MP. ;) Możemy więc jeszcze pare pkt stracić. :D

pepe72 17.10.2021 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1572453)
Nie wiem na jakiej podstawie przesłanki, że MP zdobędzie 80 pkt, skoro liderująca Lechia ma średnią 2 pkt na mecz, a podobno będący w gazie Lech - 2,1pkt na mecz co daje maksymalnie 68-72 pkt do MP. ;) Możemy więc jeszcze pare pkt stracić. :D

Na początku sezonu była dyskusja ile przyjąć za umownego mistrza. 80 to fajna liczba, bo okrągła. :rotfl:
Popatrz od #2122
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2122

Ale faktem jest, że Raków i Lech mają średnią 2,1 co daje 71 punktów na koniec. Z drugiej strony średnia się po każdym meczu zmienia :)

Arkadiusz.Czerepach 30.10.2021 15:54

to moze tu sprobuje , bo cos nie moze ten motyw zaskoczyć , a jest to poniekad pytanie dla statystyków

kiedy ostatni raz w historii (niekoniecznie w PL) druzyna która była takim underdogiem bukmacherów , wygrala 5:0 ?

https://i.imgur.com/buCYyoA.png

s1mone 30.10.2021 20:41

Patrząc na obecne zdobycze punktowe wiele się nie myliłem :P
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2121


Nasza kopana to nie La Liga :) Powyżej 68 punktów to będzie mistrz i dalej obstaję przy swoim :)

pepe72 31.10.2021 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1572942)
to moze tu sprobuje , bo cos nie moze ten motyw zaskoczyć , a jest to poniekad pytanie dla statystyków

kiedy ostatni raz w historii (niekoniecznie w PL) druzyna która była takim underdogiem bukmacherów , wygrala 5:0 ?

Jaki był kurs na BBT-Śląsk?
https://www.meczyki.pl/typy-bukmache...roclaw/3450815

luke1906 31.10.2021 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1572942)
to moze tu sprobuje , bo cos nie moze ten motyw zaskoczyć , a jest to poniekad pytanie dla statystyków

kiedy ostatni raz w historii (niekoniecznie w PL) druzyna która była takim underdogiem bukmacherów , wygrala 5:0 ?

Ot kilka dni temu, DFB Pokal
Moenchengladbach-Bayern 5-0

eFortuna.pl
1 6.80 X 5.40 2 1.34
STS.pl
1 6.55 X 5.45 2 1.40

Jaroo1 31.10.2021 13:15

Czy my się jeszcze liczymy w walce o mistrzostwo?

pepe72 07.11.2021 22:13

Po zwycięstwie w derbach:
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          14      7      7
punkty          17      10      7
średnia          1,21    1,43  1,00
Procent meczów  41%         
             
Utrzymanie      37         
Brakuje          20         
średnia na mecz  1,00
             
puchary          66         
Brakuje          49         
średnia na mecz  2,45

Zakładając 80 punktów na mistrza to drużyny poniżej 7 miejsca nie zdobędą 80 punktów. Ostatnia jest Stal na 7 miejscu.
Edit: Jeszcze 12 Zagłębie, mając zaległy mecz, ma szanse na 80 punktów.

bódyń 08.11.2021 20:05

Oto lista meczow z frekwencja > 20000 na obecnym stadionie. Wczorajszy mecz na 12 miejscu
https://i.ibb.co/9T52N7N/Zrzut-ekran...8-20-01-26.png


a oto z podzialem na druzyny
https://i.ibb.co/jMFd3cT/Zrzut-ekran...8-20-03-43.png
i na sezony
https://i.ibb.co/SnQPqJ0/Zrzut-ekran...8-20-04-27.png
stan na 2021-11-08

czaro 21.11.2021 18:21

Czy nam się czasem nie zaczęło palić?

pepe72 21.11.2021 22:00

Jeszcze nie.
Średnią mamy 1,13 - do utrzymania trzeba 1,09

Kod:

#      Zespół    Mecze    Punkty    Bramki    średnia akt  Pkt.koniec    Pkt. Max
14    Wisła        15        17        -10        1,13              39    74
15    Bruk-Bet      14        12        -5        0,86              29    72
16    Warta        15        11        -9        0,73              25    68
17    Legia        13          9        -11        0,69              24    72
18    Górnik Ł      15          9        -20        0,60              20    66

Pkt.koniec to projekcja ile drużyna zrobi punktów na koniec sezonu.
37 punktów to statystyczne 15 miejsce.

Arkadiusz.Czerepach 22.11.2021 08:41

tylko umykając już cyfrom , a biorąc poprawke na realia , moiżemy z góry założyć że Legia z zagrożenej strefy predzej czy pozniuej wyleci

czaro 22.11.2021 11:30

A wystarczy, że BB zacznie punktować minimalnie lepiej, a my minimalnie gorzej i zamieniamy się miejscami.

wolfy 22.11.2021 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1573784)
tylko umykając już cyfrom , a biorąc poprawke na realia , moiżemy z góry założyć że Legia z zagrożenej strefy predzej czy pozniuej wyleci

Trzeba przyznać że Gula niezłe statystyki kręci. Tak naprawdę bujamy się od dawna nad strefą spadkową, nie tylko pod względem punktowania ale i gry.

Karherop 22.11.2021 11:57

Bilans jest dość prosty. Do zimy zapunktujemy na 3-4 pkt i będzie 15 miejsce lub niżej i bardzo gorąca zima.

5-7 pkt da nam pewnie 12-14 miejsce i względny spokój. Akurat liga wygląda tak pokracznie bo i strefie miejsc 5-14 dzieli tylko 5 punktów. Kto na wiosnę wystrzeli z forma ten wiele może zyskać. Nawet Legia.

W więcej nie wierzę, chyba że nagle przepędzony wszystkie demony.

krysztal 22.11.2021 12:33

Wygląda na to że jeśli któraś drużyna z czołówki nie wskoczy na level wyżej jeżeli chodzi o średnią punktów na mecz mistrza w tym sezonie nie będzie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:55.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl