Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

royalmichael 25.06.2009 23:15

Właśnie dlatego Wisła powinna mieć jakieś powiązania z tą szkółką, żeby w wieku kilkunastu paru lat podsyłali nam talenty i żeby mogli już się rozwijać w profesjonalnym klubie. albo żeby chociaż żeby jakiś scout na tych zajęciach był i wyłapywał talenty. Jeżeli tacy młodzi w wieku kilku lat już są rozwijani przez profesjonalistów a nie klepią piłką na ulicy to naprawde coś może z nich być. Oby to Wisła umiała wykorzystać.

szorstki 26.06.2009 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SB (Post 751576)
a poza tym nie będę ździwiony jak za parę lat się okaże, że "dzięki" tej szkółce prawie wychowanków nie mamy, bo lepiej trenować u Franka, Szymka itp niż u nas w TSie...

Bo wszędzie lepiej niż w TSie ... :( A wychowanków to już od dawno nie mamy - ostatni wychowanek grający w Wiśle to rocznik 72 (o ile dobrze pamiętam)

sharkey 26.06.2009 00:02

HEHE no tak ale mam nadzieje że oni będą nam podsyłać te "perełki" i będą w przyszłości dla nas grać...

Żmijka 26.06.2009 01:02

Juszczyk, Mączyński, Kowalski - nie wiem czy mamy inną Wisłę Kraków, bo jak nie to są naszymi wychowankami ... więc ten rocznik 72 to lekka przesada. Nie są (byli) może gwiazdami, ale bezprzesady że ich nie ma w ogólę.

sharkey 26.06.2009 01:04

Juszczyk na pewno nie jest wychowankiem Wisły tylko Górnika Wieliczka

Żmijka 26.06.2009 01:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sharkey (Post 751624)
Juszczyk na pewno nie jest wychowankiem Wisły tylko Górnika Wieliczka

Oooo to ciekawe ... :shock:

sharkey 26.06.2009 01:11

Co do 2 pozostałych sprawdziłem faktycznie to są prawdziwi wychowankowie Wisły ale chyba gwiazd światowego formatu z nich nie będzie..:)

Żmijka 26.06.2009 01:15

Ty mi lepiej powiedz skąd wytrzasnołeś ten Górnik Wieliczka ?!

sharkey 26.06.2009 01:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Żmijka (Post 751628)
Ty mi lepiej powiedz skąd wytrzasnołeś ten Górnik Wieliczka ?!

Na 90minut.pl jest ze 00/01 gra w juniorach Wisły ale z tego co mi się wydaje to on jeszcze wcześniej zaczynał w Wieliczce...
(mogę się mylić ale nie sądzę:P)

Żmijka 26.06.2009 01:22

Mylisz się.

No chyba, że nawet sam Marcin nie wie, że nie jest wychowankiem Wisły ...

Cytat:

Miło oglądać krakowianina, który tak przeżywa swoje występy.
- Jestem wychowankiem Wisły i z wielkim sentymentem oraz emocjami podchodzę do każdego meczu.

sharkey 26.06.2009 06:04

Prawdę mówiąc bracia Brożkowie to może nie tacy w całości wychowankowie Wisły, ale trzeba przyznać, iż zarówno Paweł jak i Piotr spędzili trochę czasu w zespole młodzieżowym. (Paweł przyszedł do Wisły chyba na początku 99 roku a pierwsze ligowy mecz rozegrał dopiero 8 kwietnia 2001 roku)

Pan Jotka 26.06.2009 07:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SB (Post 751576)
a szkółka jest darmowa? czy jednak rodzice każdego dzieciaka płacą?
a poza tym nie będę ździwiony jak za parę lat się okaże, że "dzięki" tej szkółce prawie wychowanków nie mamy, bo lepiej trenować u Franka, Szymka itp niż u nas w TSie...

Widać nie orientujesz sie zbytnio jak wyglada szkolenie mlodziezy w TS. Proponuje zebys sobie kiedys wzial piłkę i poszedl na dawne boisko lekkoatletyczne gdzie trenuja chlopaki. Kopnij pilke i licz ile razy pilka zaliczy kozła....
Do dzisiaj nie mam ANI JEDNEGO boiska treningowego dla Wiślaków.Tych młodych i tych starszych.
Zatem idea założenia szkółki dla chłopaków przez byłych piłkarzy Wisły to super pomysł.

R33 26.06.2009 11:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SB (Post 751576)
a szkółka jest darmowa? czy jednak rodzice każdego dzieciaka płacą?

Rodzice płacą ok. 120-130zł miesiecznie

1q2 26.06.2009 12:14

W ogóle coś z tym szkoleniem u nas jest totalnie spierdzielone.Ja bym rozumiał gdybyśmy byli takim ManU, Barcą, czy Realem które ściągają najlepszych z całego świata ale u nas...Żeby w takim klubie, w tak dużym mieście nie dorobić się sporej grupy solidnych grajków, grających z powodzeniem w ekstraklasie.Dziwne to

ciacho 26.06.2009 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reksio33 (Post 751759)
Rodzice płacą ok. 120-130zł miesiecznie

Jeśli to jest prawda to jedyne do czego będzie nadawała się ta szkółka to do zarabiania pieniędzy, a nie do wyłowienie jakichkolwiek talentów. Bo powiedzmy sobie szczerze, że przeciętnego rodzica nie stać na taki wydatek, a więc pójdą tam dzieci bogatszych i będzie lans, że grają w szkółce blisko związanej z Wisła..

Maciuś 26.06.2009 12:30

Dzieci bogatych rodzicow nie wywalą :)

kristos 26.06.2009 12:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 751770)
W ogóle coś z tym szkoleniem u nas jest totalnie spierdzielone.Ja bym rozumiał gdybyśmy byli takim ManU, Barcą, czy Realem które ściągają najlepszych z całego świata ale u nas...Żeby w takim klubie, w tak dużym mieście nie dorobić się sporej grupy solidnych grajków, grających z powodzeniem w ekstraklasie.Dziwne to

Dziwne ?To pokaż mi drużynę na świecie (liczącą się, nie byle ogóry) której przeważali by wychowankowie....

WILU TS 26.06.2009 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 751776)
Jeśli to jest prawda to jedyne do czego będzie nadawała się ta szkółka to do zarabiania pieniędzy, a nie do wyłowienie jakichkolwiek talentów. Bo powiedzmy sobie szczerze, że przeciętnego rodzica nie stać na taki wydatek, a więc pójdą tam dzieci bogatszych i będzie lans, że grają w szkółce blisko związanej z Wisła..

120-130 miesięcznie to dużo ? :shock: Nie jestem bogaty ani nie mam bogatych rodziców ale to są raczej grosze... 1200-1300 to by była gruba przesada ale 30 zł tygodniowo to przecież kpina nie pieniądze...doskonale zdaję sobie sprawę że niektórzy za te 30 zł utrzymują 5 cioro dzieci i żyją ale o takich przypadkach chyba tu nie piszemy ?
Chyba że piszemy już o skrajnej biedzie i ubóstwie to rozumiem.

Krissu 26.06.2009 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 751784)
Dziwne ?To pokaż mi drużynę na świecie (liczącą się, nie byle ogóry) której przeważali by wychowankowie....

FC Barcelona

kubryc 26.06.2009 12:58

Dokładnie. W finale LM grało 6 wychowanków jak dobrze pamiętam. W reprezentacji Hiszpanii gra na Pucharze Konfederacji również 6 wychowanków i to w pierwszym składzie

kristos 26.06.2009 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 751790)
FC Barcelona

Zgadza się ,tylko to chyba wyjątek na skalę światową i w pierwszej jedynastce wychowanków jest może czterech.Messi,Iniesta,Xavi,Puyol.

Dżołkmen 26.06.2009 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 751797)
Zgadza się ,tylko to chyba wyjątek na skalę światową i w pierwszej jedynastce wychowanków jest może czterech.Messi,Iniesta,Xavi,Puyol.

Valdes, Pique, Busquets...

pan Dudi 26.06.2009 13:12

Taa, a Messi to wychowanek Barcelony. :lol:

1q2 26.06.2009 13:13

kristos - jasne, dlatego pisałem że jeśli chodzi o konkretne drużyny to mnie to nie dziwi bo oni wybierają sobie najzdolniejszych grajków z całego świata.My jesteśmy właśnie takim ogórkiem jeśli chodzi o europejską piłkę - wymagania co do graczy są o wiele niższe więc teoretycznie powinno nam być łatwiej , gdyby system szkolenia od lat najmłodszych był w pełni profesjonalny.

A boli mnie to bo taki czasy nadeszły ze na cudzych rokujących nas nie stać a swoich nie mamy.

kristos 26.06.2009 13:19

Chcecie porównywać drużynę z 10 mln budżetem i drużynę z pewnie 25 krotnie większym ?€
Klub w którym pierwsza drużyna ma jedno boisko treningowe z klubem który pewnie ma cały ośrodek treningowy ?
Jeśli tak ,to OK....

Krissu 26.06.2009 13:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kristos (Post 751797)
Zgadza się ,tylko to chyba wyjątek na skalę światową i w pierwszej jedynastce wychowanków jest może czterech.Messi,Iniesta,Xavi,Puyol.

Chciałeś jedną drużynę, w której większość to wychowankowie to dałem. :foch:
(tak tak - wiem, że to ewenement :P)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 751804)
Taa, a Messi to wychowanek Barcelony. :lol:

A nie? :> Dołączył do młodzieżowej drużyny w 2000 roku.

A już kompletnie nie rozumiem czemu się czepiasz Valdesa i Pique.

Ale to nie temat o tych, którzy Wisły nie pokonają.

Sorry za off top.

Marcinnno 26.06.2009 13:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 751804)
Taa, a Messi to wychowanek Barcelony. :lol:


No tak do Barcy trafił jak miał 15 lat...a Małecki to dla nas chyba wychowanek też trafił w tym wieku do Wisły,więc traktuje się go jako wychowanka..

R33 27.06.2009 10:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 751776)
Jeśli to jest prawda to jedyne do czego będzie nadawała się ta szkółka to do zarabiania pieniędzy, a nie do wyłowienie jakichkolwiek talentów. Bo powiedzmy sobie szczerze, że przeciętnego rodzica nie stać na taki wydatek, a więc pójdą tam dzieci bogatszych i będzie lans, że grają w szkółce blisko związanej z Wisła..

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siuśmajtek
Nie wiem jaką oni mają umowę z J&J sport center w Skotnikach, ale oni mają rezerwację na boiska przez 4 dni w tygodniu przez 2,5 - 3 godziny. Pewnie mają ceny hurtowe, ale to i tak jakiś koszt pewnie generuje. Poza tym te 120 zł to koszt całkowity - tzn. rodzice adeptów płacą to i tylko to. Zgrupowania, stroje, mecze, turnieje, turnieje zagraniczne - wszystko ma być pokrywane z tego 120zł + sponsorzy. Nie wiem jak dzieciaki starsze, bo mój chrześniak jest 6-latkiem, one może już teraz w sierpniu wyjadą gdzieś, może turnieje, chociaż pewnie na początek blisko domu jeśli już. Dla 5- i 6-latków nie są organizowane turnieje, więc oni sobie na razie tylko trenują.

Aha - i maj był gratis, żeby rodzice i przede wszystkim dzieciaki zorientowali się, czy chcą uczęszczać. Na razie jedyny koszt to 120zł za czerwiec. W lipcu treningów nie będzie, więc i opłaty pewnie też.

10 znaków....

Kurt 27.06.2009 11:43

Małecki jest wychowankiem Wigier Suwałki, czego sam nigdy się nie wypierał. Nie szukajmy na siłę tych wychowanków. Zresztą podajcie mi klub teraz w ekstraklasie, który jedzie na swoich wychowankach, z wyboru tzn. nie z przyczyn finansowych. W Polsce nie ma ośrodków szkolenia, nawet wojewódzkich centr, które skupiają najlepszych piłkarzy, dlatego dużo ważniejszy jest dobry skauting w niższych ligach, aby zanim potencjalne talenty się zestarzeją czy też ich trenerzy, poziom ligi inni kopacze ich zniszczą, trafiali do lepszych zespołów. Na razie fajnie to funkcjonuje na przykładzie Legii (Borysiuk, Rybus, Majkowski, Paluchowski), gdzie ściąga się młodych chłopaków i powoli wprowadza do zespołu.

adamd303 27.06.2009 20:24

Hej MatMario. Mam do ciebie zapytanko: w swoim wpisie napisałeś jakoby Marek Konieczny bronił Kokoszki po jego wyjeździe do Włoch. Skąd posiadasz taką wiedzę? Czytałeś jakieś wywiady, filmy, artykuły? Pamiętam, że w dniu ukazania sie artukułu na Interii o skorzystaniu przez Kokoszkę z prawa Webstera oskarzyłem Koniecznego o wyprowadzenie Kokosa z Wisły. Wiele przesłanek wskazywało bowiem na to. Inna sprawa, że w pierwszym, "przeciekowym" artukule Miśka Białońskiego było sporo niedorzeczności. Po moich wpisach Marek Konieczny zalogował się w komentarzach i wyjaśnił większość moich zarzutów (nie wszystkie bynajmniej). Ponieważ sprawa ta mnie bardzo interesowała zagadnąłem dwa razy Marka, ale nie był specjalnie skory do komentowania wydarzeń dot opuszczenia klubu przez Kokosa. Sledzę dość dokładnie wydarzenia związane z klubem ale bynajmniej nie dostrzegłem żadnych publicznych wypowiedzi Koniecznego w Których broni Kokoszkę, jak to napisałeś.

Może jeszcze słówko o komentarzach Marka Koniecznego dotyczących innej osoby, która pracowała w Wiśle. Chodzi o Dana Petrescu, któremu niektórzy piłkarze poprzez zaprzyjaźnionych dziennikarzy obrabiali dupę za plecami, szkalując jego dobre imie i nieposzlakowaną reputację. Pamiętam wypowiedź Konia, dot. dywersyfikacji metod treningowych dla poszczególnych grup zawodników. Marek wziął Dana w obronę, czym mógł narazić się niektórym piłkarzom. Sam uważam Petrescu za najbardziej profesjonalnego trenera w historii klubu i wyjaśnienia Marka przyjąłem z dużą satysfakcją.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:36.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl