Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

kornd 02.05.2018 16:50

Coraz lepiej to wygląda
http://lovekrakow.pl/images/aktualno...3179146_9_.JPG

Karherop 02.05.2018 17:01

Może ktoś nakreślić co się tam dokładnie buduje?

kornd 02.05.2018 17:52

''Na razie uwagę zwraca przede wszystkim zielone boisko do piłki nożnej, ale na terenach po byłych basenach przy al. 3 Maja sporo się zmieniło.
Zagospodarowanie zapuszczonych terenów było jednym z warunków przejęcia większościowego pakietu akcji Cracovii przez firmę Comarch. Inwestycja była zapowiadana od lat, ale opóżniała ją m.in. walka z biurokracją. W końcu prace ruszyły na początku maja ubiegłego roku. Za co najmniej 30 milionów złotych przy Błoniach powstaje centrum sportowe, które ma na siebie zarabiać, ale wszyscy bezpłatnie będą mogli korzystać z parku.
Na gości biznesowych będzie czekał hotel z 42 pokojami i parkingiem na 150 samochodów. Aktywnie pozwolą im wypocząć dostępne tam korty tenisowe (otwarte i kryte), boiska do badmintona i squasha, sale do tańca, relaksu z masażem, fitnessu i rehabilitacji, a także siłownia. Od kilku misięcy gotowe jest boisko do piłki nożnej.
Cracovia odrestaurowała dawne szatnie basenowe i zabytkową willę, która ma służyć m.in. dzieciom i młodzieży. – Planowane są tam zajęcia ruchowe, muzyczne i plastyczne. W budynku dawnych filtrów ma powstać galeria prac wykonanych przez najmłodszych – mówi profesor Janusz Filipiak, właściciel Comarchu i prezes Cracovii.

Kiedy zakończy się budowa ośrodka? W maju profesor Filipiak nie chciał deklarować terminów. – Jestem słaby w przepowiadaniu przyszłości. Będziemy chcieli zakończyć budowę tak szybko, jak to tylko będzie możliwe – mówił.''

MatMario 02.05.2018 21:28

Hmm, niby wszystko ok, ale czy nie powinni zacząć od budowy hotelu a kończyć boiskami??

Nie żebym się martwił ale trochę to dziwne :D

kornd 09.05.2018 14:42

Nowe biura. Będą otwierać nową salę konferencyjną w północnym narożniku. W okrąglaku pewnie za drogo.
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...4960,28517376/

szym_ek 11.10.2018 12:27

Cytat:

Ani wschodnia trybuna, ani cały stadion nie przeszły do dziś odbioru, a architekci odgrażają się, że chcą pieniędzy za modyfikacje projektu. Tymczasem obiekt do dziś nie jest zgodny z planem zagospodarowania...
http://stadiony.net/aktualnosci/2018...ly_ciag_dalszy

sandomingo 11.10.2018 12:38

Czy mi się wydaje czy redaktor Jadczak utrzymywał, że stadion ma wszystkie odbiory?

PvD 11.10.2018 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1516243)
Czy mi się wydaje czy redaktor Jadczak utrzymywał, że stadion ma wszystkie odbiory?

tak, tak twierdził i jeszcze zarzucał innym kłamstwo :rotfl:

nie każdy ma TT więc wklejam tutaj co tam krąży ws stadionu
https://pbs.twimg.com/media/DpOg2WRXoAABIsx.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DpOiI-AWkAEZSyt.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DpNstznWkAAA7Rh.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DpNsvvZXcAE9OhA.jpg

jaszczur90 12.10.2018 04:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1516242)


A tu odpowiedź ZiKiTu na zarzuty :



Cytat:

Polemika do artykułu Dziennika Polskiego o legalności funkcjonowania stadionu Wisły

środa, 10 października 2018 r.


Dziennik Polski podaje dziś informacje podważających legalność funkcjonowania stadionu Wisły. Wątpliwości w tej sprawie nie ma jednak żaden z urzędów i instytucji, które wydały szereg dokumentów dopuszczających obiekt do użytku. Stadion był modernizowany a nie budowany od początku, nigdy nie został wyłączony z użytkowania, a wszystkie prace były prowadzone zgodnie z pozwoleniem na budowę. Nie przeszkadza to jednak autorowi w rzucaniu oskarżeń o samowolę budowlaną.


Stadion Wisły Kraków był budowany etapami, a na każdy z etapów uzyskiwano osobne pozwolenie na realizację prac i każda z trybun była osobno zgłaszana do odbioru. I to cała tajemnica braku pozwolenia na użytkowanie całego obiektu, o którym pisze autor materiału. Prawidłowość budowy trybun zgodnie z wydanymi pozwoleniami na budowę (w tym projektem) została potwierdzona poprzez wydanie decyzji pozwolenia na użytkowanie trybun, z wyjątkiem jednej, dla której nie było ono wymagane - co potwierdził PINB w swoich decyzjach, a także opisywali w tamtym czasie dziennikarze wszystkich niemal krakowskich redakcji.
Tymczasem dziś autor alarmuje, że częściowo stadion został zrealizowany inaczej niż przewidywał projekt i że nie ma na to zgody projektanta. Zdaniem autora tekstu może być to zagrożeniem dla użytkowników stadionu. W tekście nie pojawia się już jednak wyjaśnienie, o jakie zmiany chodzi. A zmiany polegały na wstawieniu (już na etapie użytkowania obiektu) w miejsce okna stałego, okna uchylnego, czy dostawienie ścianek działowych z regipsu. Słowem też nie wspomina, że żadna z instytucji zajmujących się bezpieczeństwem takich obiektów nie ma do zastosowanych rozwiązań zastrzeżeń. Czy te zmiany wymagały zgody wściela praw autorskich? Na to pytanie nie potrafi odpowiedzieć chyba nawet właściciel praw autorskich, bo stwierdza, że na razie tylko przygląda się zmianom.
Duża część tekstu poświęcona jest rozważaniom o tym, czy zgodnie z prawem budowlanym obiekt potrzebuje takich czy innych decyzji. Autor przywołuje nawet notatkę z rady budowy, na której rozważano jedynie sposób dokonania odbioru. Tak, nie była to standardowa budowa i wątpliwości mieli również prowadzący inwestycję, ale 8 lat temu wątpliwości rozwiała decyzja Nadzoru Budowlanego. Stadion jest odebrany, oddany do użytkowania i bezpieczny.
Cóż pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości autor będzie bardziej otwarty na argumenty i dopuści do siebie myśl, że teza jaką przyjął w artykule może być błędna. A jeśli nie, to może chociaż zrezygnuje z wypaczających prawdę tytułów.


it 12.10.2018 08:17

Czyli jednak ma nasz stadion wymagane odbiory?
A jeśli tak, to czy można dopuścić ewentualność, że Jadczak nie kłamał w tej sprawie?

szym_ek 12.10.2018 08:42

Cytat:

Stadion był modernizowany a nie budowany od początku, nigdy nie został wyłączony z użytkowania, a wszystkie prace były prowadzone zgodnie z pozwoleniem na budowę.
eeeee a w Sosnowcu to graliśmy przez rok dla przyjemności ?



Cytat:

Tymczasem dziś autor alarmuje, że częściowo stadion został zrealizowany inaczej niż przewidywał projekt i że nie ma na to zgody projektanta. Zdaniem autora tekstu może być to zagrożeniem dla użytkowników stadionu. W tekście nie pojawia się już jednak wyjaśnienie, o jakie zmiany chodzi. A zmiany polegały na wstawieniu (już na etapie użytkowania obiektu) w miejsce okna stałego, okna uchylnego, czy dostawienie ścianek działowych z regipsu.

Na stadionie były mniejsze lub większe przeróbki. Więc część stadionu nie jest zgodna z projektem.
Prawa do projektu ciągle ma biuro a nie miasto.

Z czy zmiany są zagrożeniem dla bezpieczeństwa to już.trudno powiedzieć. Co jest pewne to stadion WEDŁUG PROJEKTU stwarzał zagrożenie co spowodowało, że częsci zadaszenia zostały zdemontowane i do dzisiaj ich brakuje..

Dariook 12.10.2018 08:54

To nie zadaszenie stwarza zagrozenie ale zalegajacy na nim snieg ;)

szym_ek 12.10.2018 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dariook (Post 1516278)
To nie zadaszenie stwarza zagrozenie ale zalegajacy na nim snieg ;)

Ponieważ projektant zapomniał, że w Polsce w zimie pada śnieg i nie przemyślał systemu odśnieżania dachu ;)

regan 12.10.2018 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1516282)
Ponieważ projektant zapomniał, że w Polsce w zimie pada śnieg i nie przemyślał systemu odśnieżania dachu ;)

Przesciez byl system ogrzewania dachu...

serek.c2 12.10.2018 09:54

Ale nie na tych skośnych elementach :D

Dariook 12.10.2018 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1516282)
Ponieważ projektant zapomniał, że w Polsce w zimie pada śnieg i nie przemyślał systemu odśnieżania dachu ;)

Jak nie? Przeciez Bednarz miał odsnieżać ;)

MatMario 12.10.2018 10:04

Dajecie się wozić na bajerze jak stare baby na kleparzu.

Dziennik Polski gra na zmianę prezydenta co jest chyba jasne jak słońce. Biuro architektoniczne chce wymóc wykupienie praw do projektu za gruby hajs przez miasto i robią wrzutki.

A wy jak ślepa masa hur dur nie ma pozwoleń, bubel, oddawać piniondze, złodzieje piniondze biero a stadion nie skończony.

serek.c2 12.10.2018 10:10

Nie przesadzaj, tu raczej śmichy chichy są ;)

PvD 12.10.2018 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1516286)
Dajecie się wozić na bajerze jak stare baby na kleparzu.

Dziennik Polski gra na zmianę prezydenta co jest chyba jasne jak słońce. Biuro architektoniczne chce wymóc wykupienie praw do projektu za gruby hajs przez miasto i robią wrzutki.

A wy jak ślepa masa hur dur nie ma pozwoleń, bubel, oddawać piniondze, złodzieje piniondze biero a stadion nie skończony.

Ale jeśli komunikat z miasta jest taki, że stadion nie był wyłączony z użytkowania to albo ktoś nie zna sprawy albo od środka wpierd...JM na minę :)

MatMario 12.10.2018 10:39

Tz ja rozumiem że zapewne nigdy nie został złożony wnioske czy cokolwiek innego mówiące o wyłączeniu z użytkowania...

Sorry ale mniej wierze w info DP ze nie ma pozwoleń na użytkowanie i stadion od lat jest użytkowany na rympał...

regan 12.10.2018 11:03

A co mnie obchodza gierki miasta z biurem architektonicznym? W naszym interesie jest zeby uderzac w miasto o kazda .......e dot. Tego stadionu. Niech uderzaja w prezydenta bardzo dobrze trzeba to wykorzystac

szym_ek 12.10.2018 11:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1516289)
Tz ja rozumiem że zapewne nigdy nie został złożony wnioske czy cokolwiek innego mówiące o wyłączeniu z użytkowania...

Sorry ale mniej wierze w info DP ze nie ma pozwoleń na użytkowanie i stadion od lat jest użytkowany na rympał...

To, że są rózne gierki to każdy średnio ogarnięty człowiek wie.

Ale z nasze strony trzeba te gierki wykorzystywać - jeśli faktycznie nie ma odbiorów to wykorzystać to jako argument do obniżenia czynszu.
Jeśli nie zostało złożone pismo o wyłączeniu z użytkowania to też jest to jakieś zanichanie ze strony miasta i trzeba to wykorzystać jako argument do obniżenia czynszu.

Generalnie "Gdzie dwóch się.bije tam trzeci korzysta"
Oby tym trzecim była Wisła.

MatMario 12.10.2018 11:20

Dobrze przy tym nie wychodzić na idiotów, ale to może moje przemyślenie.

Edit...
Tym trzecim na pewno nie jest Wisła...

TIR_DO_SŁUBIC 12.10.2018 11:34

Wisła nie jest i nie będzie nigdy "trzecim", bo nie płynie mainstreamem.

szym_ek 05.11.2018 17:53

Cytat:

Po naszych publikacjach doszło do spotkania prezydenta Krakowa z właścicielami praw majątkowych do projektu stadionu Wisły ze spółki Archetus. W efekcie firma ta wycofała z sądu pozew przeciw miastu o zapłacenie 12 mln zł odszkodowania za wykonanie bez jej zgody przebudów na stadionie
Cytat:

Teraz spółka Archetus ma stworzyć nowe projekty zagospodarowania otoczenia stadionu, odpowiadające obecnym możliwościom finansowym miasta. - Jeżeli znajdą się pieniądze, to zostanie wykonany ostatni etap, czyli budowa podziemnych parkingów, która jest bardzo kosztowna. Myślę więc, że pójdziemy w stronę budowy lekkich ażurowych parkingów naziemnych. O tym wszystkim będziemy rozmawiać z projektantami - mówi dyr. Kowal.

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...zVeV1rOOUSOemU

krakus76_ 05.11.2018 18:36

Cytat:

Przyznaje, że jeżeli powstałby piętrowe parkingi naziemne, to najlepiej gdzieś na uboczu, a nie bezpośrednio przed trybunami od strony al. 3 Maja czy ul. Reymonta. Tam place mogłyby zostać uporządkowane w nowy sposób (np. z wykorzystaniem zieleni). Na nowo można też zagospodarować teren za trybuną zachodnią (od strony hali Wisły) i projektanci już myślą o tym, by tam ewentualnie wprowadzić nowe parkingi. Projekt mógłby też uwzględniać poprawę estetyki elewacji trybun.
To jakiś większy projekt niż to co zostało wklejone wcześniej. Majcher chce odkupić swoje grzechy ? :) Tylko podziemne parkingi. Naziemnym mówię nie.

Karherop 05.11.2018 20:32

Jeśli to byłby 1 kwietnia to śmiało podciagnalbym newsa pod trend prima apriliśmy.
Nie uwierzę póki nie wbija w ziemię pierwszej łopaty lub nie złapią za pędzel.

dynek.pl 06.11.2018 07:55

Kto w dzisiejszych czasach buduje parkingi naziemne w centrum miasta ?
Poprawią estetykę bo stadion obudują parkingami więc w ich sąsiedztwie nie będzie wyglądał tak brzydko :)

PSYCHOLTSW 06.11.2018 08:05

wybrali sobie dobrego gospodarza, to dołoży jeszcze betonu, bo mało go jest. przecież to jest łapówka, wycofujecie sprawę to wybudujcie parkingi... bez pytań. poza tym uważam, że cała ta sprawa ze stadionem powinna być zbadana przez abecadło ;-) wały są takie, że śmierdzi na kilometr :P

Ashleys 06.11.2018 10:23

Cytat:

To jakiś większy projekt niż to co zostało wklejone wcześniej. Majcher chce odkupić swoje grzechy ? :) Tylko podziemne parkingi. Naziemnym mówię nie.
Ja również uważam że parking naziemny to nie jest zbyt dobry pomysł ;).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl