Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2008/2009 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4560)

pytong 23.11.2008 10:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maTyS. (Post 632826)
cytat z onetu podsumowujący dzisiejszy "mecz przyjaźni" :

",,PSEUDOZGODA" http://sport.onet.pl/_g/_d/forum2/0.gif Powiem szczerze, od dziecka chodzę na KOLEJORZA, nie mam nic do kibiców Pasów, ale ta zgoda z nimi to taka pospolita ,,męczypała". Dajmy sobie spokój ! I Wy i My mamy już tego dosyć. Sandecja i Tarnovia to są partnwrzy dla Was. My już od lat osiągnęliśmy inny pułap, wam tylko scyzoryki w głowie.
Mam was serdecznie dosyć !!! Spadówa do II ligii !! Mam już dosyć meczów ,,przyjaźni" dla 2 tys.osób."


Ja znalazłem na onecie coś takiego:

"A ja mam w dupie ze wisła to nasza zgoda. Powiem więcej nienawidzę ich jak psów. Dla mnie liczy się Tylko Śląsk i Lechia. Tych frajerów krakowskich chowających się za swoimi nożami .......ę. Mam nadzieje, ze Śląski ich powiexie i tych punktów zabraknie im w walce o mistrza."

koniec cytatu
Matys rozumiesz przekaz?

harthausen 23.11.2008 11:02

Z tego co widzę, to nie tylko Rosja, z okolicznej nam strefy klimatycznej ten system mają jeszcze Białoruś, Litwa,Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja i Norwegia.
Czyli można, trudno powiedzieć by te kraje kaszanę nogę grały, choćby taka Łotwa też nas kiedyś z eliminacji pogoniła.

Z drugiej strony jak przyjdą mecze w pucharach, to znowu wyskoczą terminy zimowe, jak w tym sezonie Lecha w listopadzie i grudniu. I wtedy chciał nie chciał ogrzewanie musi działać, inaczej powtórzyłoby by się raz dwa to, co z Lazio mieliśmy.

Jeśli dają sobie radę z tym inni , to nie mogę zrozumieć, czemu naszym to tak koślawo wychodzi.
Rzeczywiście ta trawa to problem nie do przeskoczenia? Bez jaj.

Clapham 23.11.2008 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez harthausen (Post 632934)
Jeśli dają sobie radę z tym inni , to nie mogę zrozumieć, czemu naszym to tak koślawo wychodzi.
Rzeczywiście ta trawa to problem nie do przeskoczenia? Bez jaj.

Dokladnie, dla mnie to jest przejaw wszechogarniajacej amatorszczyzny w polskiej pilce. No bo niby dlaczego specjalisci od utrzymania boisk w polskich klubach mieliby byc na wyzszym poziomie niz dzialacze? Przeciez oni pewnie tez wszyscy pamietaja siermiezny peerel, kiedy do odgarniania sniegu przed meczami przyjezdzalo wojsko :)

EDIT:
Ciekawy wywiad z Tarasiewiczem na Weszlo. Wyglada na to, ze Slask ma naprawde ciekawego trenera. Mam nadzieje, ze jesli z tym Polsatem inwestujacym w Slask to prawda to go nie zwolnia, bo facet brzmi bardzo rozsadnie.

http://www.weszlo.com/news/1774

Robert_wislak 23.11.2008 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pytong (Post 632920)
Ja znalazłem na onecie coś takiego:

"A ja mam w dupie ze wisła to nasza zgoda. Powiem więcej nienawidzę ich jak psów. Dla mnie liczy się Tylko Śląsk i Lechia. Tych frajerów krakowskich chowających się za swoimi nożami .......ę. Mam nadzieje, ze Śląski ich powiexie i tych punktów zabraknie im w walce o mistrza."

koniec cytatu
Matys rozumiesz przekaz?

Troche prawdy w tym jest... bo niektórzy mogą sobie pomyśleć o huligance że to zwykłe cieniasy, nie potrafią uczciwie to się sprzętem bronią, a ostatnie wydarzenia na Hutniku to już mega żenada...

(tak to jest żalenie się na forum O.o)

Krissu 23.11.2008 13:45

Cytat:

Dziwny ma pan wizerunek, niespójny.
Honor, godność i lojalność zawsze były dla mnie najważniejsze, ale wiem, że ludzie to różnie odbierają. Kiedy jeszcze grałem w Śląsku i przyjeżdżałem z osiedla, to też mówili: „o dziedzic przyjechał, o książę przyjechał”. Przyzwyczaiłem się i wiem, że to, co robię, nie wpływa dobrze na moją przyszłość, a ja przecież będę selekcjonerem reprezentacji.

Reprezentacji Polski?

Tak. Jeśli to się nie stanie w najbliższym czasie, to wejdę do pokoju, wezmę teczkę i wyjdę. Tak samo jeśli praca przestanie sprawiać mi przyjemność. Nie będę na siłę pracował, przychodził jak do fabryki. Mam szczęście, że robię to, co lubię, że mogę sprawić, żeby piłkarze osiągnęli to, czego ja nie mogłem – głównie z powodów zdrowotnych. Nie mówię, że kładłem się spać o 22, ale byłem w stanie dużo poświęcić, stać mnie było na wyrzeczenia. Od 3 stycznia do 7 marca nie paliłem, bo mieliśmy okres przygotowawczy. Pamiętam te daty dokładnie, był to zawsze bardzo ciężki okres. Tak samo uważałem na alkohol. Wiedziałem, że mam technikę, ale nie zdrowie. A przestojów w grze nie lubiłem.
Odważna wypowiedź. zobaczymy czy rzeczywiście coś z tego będzie. Jeśli WKS dalej będzie takie postępy robił to za kilka lat, z mocnym sponsorem za plecami, będzie ciekawie...

Paweł 23.11.2008 14:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Robert_wislak (Post 632981)
Troche prawdy w tym jest... bo niektórzy mogą sobie pomyśleć o huligance że to zwykłe cieniasy, nie potrafią uczciwie to się sprzętem bronią, a ostatnie wydarzenia na Hutniku to już mega żenada...

(tak to jest żalenie się na forum O.o)


Chyba jednak nie zrozumiałeś o co chodzi.

To tak, jak Ty byś tam napisał: "J***ć zgdę z Cracovią. Kibic Lecha", a za chwilę "J***ć zgodę z Legią. Kibic Pogonii Szczecin" i tak dalej. Ot specyfika onetowskich komentarzy ...

felipe 23.11.2008 15:02

Sytuację w Gdańsku określić można krótko - KOMPROMITACJA...

arti 23.11.2008 15:22

co to za kpiny?!
jak sędzia nie pozwoli grać w ciągu 15min po czasie to walkower i kara 50 albo 100tys.
Wczoraj relacja z meczu Pasów w c+ - na początku Smuda i Płatek zgarniają śnieg, który leży na boisku i zupełnie się nie topi. Albo robimy profi ligę albo się bawimy w policjantów i złodziei. W tej zabawie istnieje możliwość, żę złodziej dostanie po d...
A druga sprawa- dzis gramy 15 kolejkę. Ale jak pogoda zrobiła się zimowa to po co mamy grać jeszcze 16 i 17? ME nie ma, MŚ nie ma, Amica do finału puefa nie wejdzie więc?

Pablo84 23.11.2008 15:24

No wlasnie też chciałem się Was zapytać -może wiecie- dlaczego gramy dodatkowe 2 kolejki?

harthausen 23.11.2008 15:30

Coś nie przemyśleli projektanci i inwestorzy techniki na stadionie Lechii. Jeśli ogrzewana murawa to nie może się światło świecić i na odwrót. Brak odpowiedniego zapasu mocy czy to na kablu czy na transformatorze. Ciekawe, ktoś to liczył, sprawdzał i zatwierdzał :)

W sumie nie traktujmy tego jako kompromitację, jeśli z tych wpadek w Bytomiu, na Craxie i w Gdańsku czegoś się nauczą , cóż, koszty wprowadzania cywilizacji.

W Gdańsku już wiedzą, że zimą trzeba w południe zaczynać grać, bo od trzeciej szarzeje ....

felipe 23.11.2008 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 633022)
co to za kpiny?!
jak sędzia nie pozwoli grać w ciągu 15min po czasie to walkower i kara 50 albo 100tys.

Coś namieszałeś ;)
Zgodnie z przepisami po 15 minutach to się odgwizduje walkowera jeśli nei stawi się jedna z druzyn ;)
Na usunięcie wszelkich przeciwnosci tego typu jak w Gdańsku (śnieg, brak piłek na C-Klasie czy awaria oświetlenia jak kiedyś na meczu Polska - Kazachstan) daje się "rozsądny czas" organizatorom.

Także mogą odśnieżać i malować. Choć to ŻENADA i kompromitacja Lechii, nazwijmy rzecz po imieniu...

arti 23.11.2008 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 633032)
Coś namieszałeś ;)
Zgodnie z przepisami po 15 minutach to się odgwizduje walkowera jeśli nei stawi się jedna z druzyn ;)
Na usunięcie wszelkich przeciwnosci tego typu jak w Gdańsku (śnieg, brak piłek na C-Klasie czy awaria oświetlenia jak kiedyś na meczu Polska - Kazachstan) daje się "rozsądny czas" organizatorom.

Także mogą odśnieżać i malować. Choć to ŻENADA i kompromitacja Lechii, nazwijmy rzecz po imieniu...

Bo to tylko moje pobożne życzenie żeby tak było.
Od przedwczoraj wali śnieg w całej Polsce, a tu przygotowywanie boiska pół godziny przed meczem.
Jakaś awaria w czasie meczu to co innego, ale to to są żarty.
Zobaczymy jak we Wrocku...

Clapham 23.11.2008 16:00

Eee tam. Zachodnie fanaberie. My tu mamy Polska pilke i zawsze sie w sniegu gralo. Pilkarz musi umiec na sniegu grac ;)

Snieg na boisku to taka pilkarska sloma w butach.

EDIT
A tak swoja droga, to naprawde jestem bardzo ciekaw co za powody przemawialy za zrobieniem dwoch dodatkowych kolejek teraz. Bo zalatuje mi tu totalna amatorka.

franas 23.11.2008 16:14

Jeśli GTS dzisiaj zgubi punkty to w końcu będzie można uznawać rozgrywki Ekstraklasy za emocjonujące :)

Chorynatrzykolory 23.11.2008 16:18

Cytat:

Jeśli GTS dzisiaj zgubi punkty to w końcu będzie można uznawać rozgrywki Ekstraklasy za emocjonujące :)
Jeśli nie dostaniesz od moda bana ,będę uznawać to za cud świata .Pomyliłeś fora ?

mcovalski 23.11.2008 16:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez franas (Post 633048)
Jeśli GTS dzisiaj zgubi punkty to w końcu będzie można uznawać rozgrywki Ekstraklasy za emocjonujące :)

Ty to GTS na filmach archiwalnych widziałeś. A ty kto ?? Franastien ? Franasonn, Ichack Mosze ? No ktoś Ty ??

Idę na mecz :)

fst 23.11.2008 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez franas (Post 633048)
Jeśli GTS dzisiaj zgubi punkty to w końcu będzie można uznawać rozgrywki Ekstraklasy za emocjonujące :)

Panu już podziękujemy.

rafiABG 23.11.2008 16:23

tradycyjnie,prosze o wrzucenie linka do meczu ze Śląskiem z justin tv.

WINDEK 23.11.2008 16:27

Zdaje się, że tu: http://www.justin.tv/widgets/jtv_liv...annel=sport_hq

Wg http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=niedziela

pytong 23.11.2008 17:06

Pawełek:shock:.......:rotfl:

prober 23.11.2008 18:45

Sezon zaczyna nam się od początku - zerujemy liczniki.

Wisła, Lech, Legia na zerze. Polonia +1, Bełchatów -2.

45 punktów do zdobycia. Kto pierwszy na koniec sezonu? :D

eMTe 23.11.2008 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez prober (Post 633188)
Sezon zaczyna nam się od początku - zerujemy liczniki.

Wisła, Lech, Legia na zerze. Polonia +1, Bełchatów -2.

45 punktów do zdobycia. Kto pierwszy na koniec sezonu? :D

OK, ale nasz bilans bramkowy z Legią i Lechem jest moim zdaniem minimalnie niekorzystny (1:2; 1:4) i to jest najbardziej martwiące...

jurukuru 23.11.2008 19:49

Siemano, zna ktoś terminarz dla Wisły na rundę jesienną???? :)

Coolpick 23.11.2008 20:40

a znasz cos takiego jak google? ja pier****...

Pablo84 23.11.2008 20:57

Potrzebuje dzisiejszy przegląd goli, który był pokazywany na c+ tuż zaraz przed kontrowersjami :lol:

Gwiaździsty 23.11.2008 22:14

4 miejsce na pólmetku to chyba najgorsze od czasu wejścia do Wisły Cupiała ? Orientuje się ktoś jak to wygląda w statystyce ?

mcovalski 23.11.2008 22:30

Myślę że w tym sezonie mistrzostwo będzie smakowało najpiękniej od paru lat. Dawno nie widziałem tak wyrównanej ligi. Każdy gra o coś. Niewielka różnica pkt między drużynami pozwala cieszyć się i emocjonować tą słabą ligą. Mam nadzieję że Lech będzie za nami tj na 2 pozycji na koniec, bo nic tak nie będzie smakowało utrzeć im nosa za tą ich buńczuczność. I oczywiście mam nadzieję że ta Odra spadnie

szczebrzeszcz 23.11.2008 22:37

ładnie to brzmi z tym że czytając ostatnie zdanie zrozumiałem że jednak fantazjujesz:D ;-)
Odra w tym roku nie spadnie, za duzo pkt na polmetku

pociesz się miejscem Cracovii :D

Verter 23.11.2008 22:42

Przepraszam bardzo, ale Djurdjevic jst solidnym obrońcą. Natomiast Tanevski ma ostatnio wzwyzke fomy i wygryzł ze składu wyraźnie obniżającego loty Bosackiego, także nie jest stracony ;)

Cueto to rzeczywiście nispełniony talencik, zatrzymał się na meczu z Jagiellonią (2 bramki) i nie może się dalej przebić swoimi występami. Gra mało, Smuda daje mu czas, ale pewnie musi go irytowac fakt, że rok starszy Lewandowski jest w zupełnie innym punkcie kariery, czas pokaże czy jego gwiazdka zabłysnie.

Co do skautingu to fakt nie ma co przesadzać. Strzałem w 10 był niewątpliwie Stilic. Umiejetności Peszki, Lewandowskiego czy Arboledy były powszechnie znane. Lech wykazał determinację by miec ich u siebie.
Rzutem na taśmę pozyskany Turina, wydaje sie pewniejszy od Kotorowskiego choc jest to zmiana bardziej kosmetyczna niż rewolucyjna na tej pozycji.

tommiyacht 23.11.2008 22:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mcovalski (Post 633420)
Myślę że w tym sezonie mistrzostwo będzie smakowało najpiękniej od paru lat. Dawno nie widziałem tak wyrównanej ligi. Każdy gra o coś. Niewielka różnica pkt między drużynami pozwala cieszyć się i emocjonować tą słabą ligą. Mam nadzieję że Lech będzie za nami tj na 2 pozycji na koniec, bo nic tak nie będzie smakowało utrzeć im nosa za tą ich buńczuczność. I oczywiście mam nadzieję że ta Odra spadnie

bedzie tak smakowało o ile my go zdobedziemy, a do tego dluuga i ciezka droga.

Fakt, patrząc na czub tabeli, liga wyrównana. ale ja powiem tak, jest wyrównana pod wzgledem swej beznadziejności. bo jakby ktos mi powiedział że stracimy punktu z atkimi druzynami z jakimi stracilismy, i to nie malo tych puntów, i bedziemy miec punkt do lidera to zasmialbym mu sie w twarz.

Clapham 23.11.2008 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 633424)
ładnie to brzmi z tym że czytając ostatnie zdanie zrozumiałem że jednak fantazjujesz:D ;-)
Odra w tym roku nie spadnie, za duzo pkt na polmetku

Na polmetku 7. w tabeli Ruch jest tylko 6 punktow nad miejscem barazowym. Zalozenia, ze na pewno nie spadna mozna zrobic co najwyzej co do wszystkich druzyn od 1. do 6. miejsca, czyli od Polonii po Slask. Pozostale nie maja nawet 20 pkt. Patrzac na zacieta walke na czele nie zapominajmy jak zacieta jest walka w srodku i na dole tabeli.

W ogole pomimo czasem szokujacego poziomu meczy nie moge sie zgodzic, ze to ciagle taka slaba liga. Idzie ku lepszemu.:)

felipe 23.11.2008 23:01

Własnie to jest najbardziej komiczne w tej lidze, że Wisła może przegrać z dwoma najgroźniejszymi rywalami w walce o mistrzostwo, stracić punkty z wszystkimi najsłabszymi ekipami ligii a mimo to mieć minimalną stratę do lidera (którego de facto pokonała na wyjeździe).

Parodia, ale przynajmniej jest ciekawie :)

felipe 23.11.2008 23:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Verter (Post 633428)

Co do skautingu to fakt nie ma co przesadzać. Strzałem w 10 był niewątpliwie Stilic. Umiejetności Peszki, Lewandowskiego czy Arboledy były powszechnie znane. Lech wykazał determinację by miec ich u siebie..

Bardzo dobrze powiedziane.
Skończmy już te peany na cześć "skałtingu" Lecha.
Brawa należą się raczej za determinację działaczy, czyli dokładnie tak jak napisał kolega Verter.

Clapham 23.11.2008 23:11

Nie wiem co jest w tym taka znowu parodia? Nie przesadzaj, taki urok pilki noznej. Normalna liga. Nie wiem czego oczekujesz, nie zawsze zdarza sie taki sezon, ze jedna druzyna dominuje. Ja jestem zadowolony z kierunku w jakim to idzie, bo im wiecej druzyn jest na podobnym poziomie, tym bardziej je to mobilizuje do rozwoju. Wszyscy tylko na tym korzystaja. Parodia, to jest liga w ktorej na 5 kolejek przed koncem wszystko jest jasne.

felipe 23.11.2008 23:33

Tylko, że ta nieprzewidywalność jest efektem słabości drużyn. Nie inaczej...

Z jednej strony fajnie jak są emocje, jak się jednak zastanowić nad przyczynami tych emocji to już tak kolorowo nie jest. Bo jeśli mistrz kraju ma problemy na boiskach słabych drużyn, które kilka miesięcy temu odprawiał z kwitkiem to jednak mamy regres.

prober 23.11.2008 23:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 633445)
Własnie to jest najbardziej komiczne w tej lidze, że Wisła może przegrać z dwoma najgroźniejszymi rywalami w walce o mistrzostwo, stracić punkty z wszystkimi najsłabszymi ekipami ligii a mimo to mieć minimalną stratę do lidera (którego de facto pokonała na wyjeździe).

Parodia, ale przynajmniej jest ciekawie :)

Masz częściowo rację, wysoka pozycja Wisły wynika z wyrówanego poziomu czołówki polskiej ligi. Mamy najbardziej wyrównaną górę tabeli w Europie, obok ligi niemieckiej i hiszpańskiej.

liga: lider - 5. drużyna (skuteczność)
Szkocja: Celtic 89% - Hibernian 42%
Hiszpania: FCB 81% - Sevilla 67%
Anglia: Chelsea 79% - Arsenal 55%
Grecja: Olympiakos 79% - AEK 48%
Włochy: Inter 77% - Lazio 59%
Niemcy: H'heim 74% - HSV 62%
Francja: OL 73% - PSG 58%
Holandia: Breda 72% - PSV 58%
Polska: Polonia 69% - GKS 62%
Rosja: Rubin 67% - Zenit 53%

Na pocieszenie: w Rosji z takimi wynikami Wisła byłaby liderem :D

Clapham 24.11.2008 00:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 633464)
Tylko, że ta nieprzewidywalność jest efektem słabości drużyn. Nie inaczej...

Z jednej strony fajnie jak są emocje, jak się jednak zastanowić nad przyczynami tych emocji to już tak kolorowo nie jest. Bo jeśli mistrz kraju ma problemy na boiskach słabych drużyn, które kilka miesięcy temu odprawiał z kwitkiem to jednak mamy regres.

Hehe, swiadczy to tylko co najwyzej o regresie Wisly a nie ligi. Ale Wisla nie ma specjalnego regresu, kilka druzyn po prostu w ostatnich miesiacach rozwija sie szybciej niz ona i podgonilo. Slabsze wyniki zdarzaja sie kazdej druzynie w kazdej lidze.

fst 24.11.2008 00:15

Teraz trzeba na te słabsze wyniki odpowiednio zareagować, tym bardziej, że te słabsze wyniki to u nas już swego rodzaju norma. Problem tylko czy zarząd wreszcie odpowiednio spojrzy na sprawę i zamiast osłabiać zespół dalej to przeprowadzi jakieś sensowne transfery i go wzmocni.

AYALA 24.11.2008 07:47

Heniu do Zabrza chce ściagnąc jeszcze Pawła Strąka.Oprócz niego pisze sie o kilku byłych Wiślakach (Gora,Żuraw,Kosa) i o obecnym Baszczu.

szczebrzeszcz 24.11.2008 09:24

a tu kolejnemu mózgowi z Warszawy omal się nie oberwało
Cytat:

Niezadowoleni z decyzji arbitra, który podyktował przeciwko nim rzut karny piłkarze Arki Gdynia rzucili się na niego - informuje "Przegląd Sportowy"
Sytuacja miała miejsce podczas meczu z Odrą Wodzisław, gdy został podyktowany rzut karny dla gospodarzy. Wściekli i rozjuszeni zawodnicy z Gdyni ruszyli w kierunku arbitra. Wiele nie brakowało, a sędzia z Warszawy zostałby uderzony przez jednego z futbolistów Arki. Ostro oraz bez pardonu protestował Zbigniew Zakrzewski. Zdenerwowani byli i inni.
- Chciałbym zobaczyć w telewizji raz jeszcze całe zdarzenie. Uważam, że karnego nie powinno być. Najpierw trafiłem w piłkę, a potem w nogi piłkarza Odry. Nie mogło być inaczej, bo na mokrym boisku trudno było uniknąć kontaktu z przeciwnikiem. Na szczęście wszystko dla nas dobrze się skończyło i wywozimy z Wodzisławia cenny punkt - komentował Michał Łabędzki.
Więcej w "Przeglądzie Sportowym"


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:39.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl