![]() |
Cytat:
|
Dla mnie sytuacja w której zawodnik nie zasługujący na grę i osłabiający drużynę będzie musiał zagrać nie jest powodem do żartów, tylko smutku.
Nie mam poczucia, że Skorża krzywdzi Leszczaka, Burligi, czy Rado nie widząc w nich realnego wsparcia dla drużyny. To nie są nowi Rooneye, MEssi itd. |
spokojnie Panowie - wejść w 89 przy 5 doliczonych, to i tak całe 2 razy więcej czasu , niż wejść w 90 przy doliczonych 3!.Jednak boje się że taki wypas to dopiero w przyszłym sezonie, bowiem 2 warianty muszą być spełnione - 3 liga i minimum 2-0 dla nas
Cytat:
|
Cytat:
|
Skorża zaczyna mnie irytować zamiast zakontraktować tego Galla na pół roku to go puszczają i jeszcze hasło ze Wisła nie prowadzi polityki sprowadzania młodych graczy żenujące;/
to kogo oni chcą brać jak kasy nie ma? ;/ |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
a nie wpadłeś na to że taki klub jak Wisła z takim budżetem musi mieć czesc kadry złożony z młodych piłkarzy którzy będę wszystkim TANI aby była kasa na klasowych grajków do pierwszej jedenastki Kowalskiego, Leszczaka Mączyńskiego jak nie pasują to spokojnie pozbędziesz sie z klubu pozbądź sie Łobo albo wcześniej Dawidowskiego tak samo jak średnio mi sie podoba kupowanie na obronę tak drogich graczy gdy z przodu mamy luki, kolejna sprawa bramkarze w Polsce naprawdę nie powinien byc problem ze znalezieniem 3 tanich dobrych graczy widocznie dla ekipy Skorży to jest problem |
Cytat:
Tu nie chodzi o "status". To nie on decydował o tym, że Rooney stał się tym kim jest. Jestem przekonany, że gdyby którykolwiek z obecnych młodych zawodników miał warunki stać się choć tylko drugim Małeckim, Skorża dał by mu na to szansę tak jak zrobił to w przypadku Patryka. Skoro nie daje, uważam, że nie robi tego bez powodu i nie widzi w nich tego samego. |
Cytat:
Cytat:
1) Naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, że zagrają słabiej niż Łobodziński, że będą robili więcej groźnych strat niż taki Cantoro z Diazem. 2) Nawet jeśli okażą się za słabi na Wisłę, to pokazą się innym klubom. Zamiast zaczynać od zera w trzeciej lidze będą mieli szansę znaleźć angaż w pierwszej lidze, może nawet w ekstraklasie. A klub będzie mógł ich tam wytransferować. Kiedy my ostatni raz wytransferowaliśmy za pieniądze niechcianego w Wiśle zawodnika. Na całym świecie czołowe kluby sprzedają zawpdników którzy nie spełnili oczekiwań do klubów słabszych. Nie mówię tu o czołowych ligach europejskich, tak się dzieje w Rumunii, Chorwacji czy Serbii. Niech to będą transfery groszowe, nawet po 50 tysięcy, ale to sa pieniądze w budżecie, które można na coś wydać. Tymczasem my trzymamy naszych zawodników do końca kontraktu a potem oddajemy za darmo. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ja tam zawsze żartuje jak nie oglądam sam meczu - a wchodzi Łobo. |
Cytat:
Nie każde zaangażowanie w codzienne zajęcia musi owocować odpowiednimi postępami i karierą. Od tego są trenerzy, aby to ocenić. Wielu młodych Wisły dostało swe szanse w innych klubach, gdzie ją zmarnowali (np: Burliga we Flocie). Skorża nie ma interesu w blokowaniu kogokolwiek, kto dawałby choć cień nadziei na na to, że będzie grać dobrze. Cytat:
Poza tym zachodnim, czy nawet tylko rumuńskim klubom latwiej sprzedawać wszystkich zawodników z "szerokiej kadry", to tam te kadry jakościowo i najczęściej ilościowo są po prostu dużo lepsze niż u nas. Cytat:
|
Cytat:
nie daje sie szans młodym a potem ściąga za w sumie nie małe pieniądze Trabalika Bellote, Svitlice, Beto i wielu wielu innych tu nikt nie patrzy jakie to jest ryzyko sportowe i finansowe z drugiej strony jak młody nie rokuje to na co sie ich trzyma w klubie po co nam 22-23 letni gracze , nie lepiej po castingach co rok ściągać zupełnie nowych |
Skorża nie jest alfą i omegą jeśli chodzi o dobór zawodników.Chyba zbyt pochopnie zrezygnował z Wtorka ale i tak to najlepszy trener na obecne czasy.
|
AYALA a czytałeś co o Gallu powiedział Skorża, że jest za dobry na młoda a za slaby na seniorów i nie che go
dla mnie to szczyt głupoty i jeszcze to hasło: Polityka Wisy nie opiera się na sprowadzaniu młodych zawodników ;/ nie ma pieniędzy a treneiro ostro chce ściągać graczy kompletnych tylko czy ktoś taki chciałby grac u nas ;/ a najbardziej wkurza mnie że taki Gall troszkę miał przerwy w grze i na pewno nie pokazał wszystkiego ehh i gdzie te obietnicy trenera że będzie rotacja w składzie że młodzi będą grac??!! Skorża robi to co kiedyś Okuka w Legii żelazna jedenastka i koniec ;] |
a z Moretto tez ma nie byc latwo, takze byc moze z dwoch testowanych zawodnikow nie zostanie NIKT, ale obym sie mylil..
|
Skorża chyba na starcie skreślił Galla. Nawet nie dał mu zagrać 90 minut w sparingu.
|
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
element masz napisane : TAKA JEST POLITYKA KLUBU ktoś to musiał wymyślić
po 2 jak napisałem myślisz że kompletni gracze będą chcieli grac u nas? narzekacie że ME mamy słabą więc taki Gall mógłby się przydać i pokazać co naprawdę potrafi to po co był ściągany na testy? On od lipca nie gał więc na pewno kroci nie kosztowałby zatrudnienie go do końca sezonu |
no a kto ma sprowadzać zawodników RN??
chyba nie Bo zaczyna mnie drażnić swoim postępowaniem zachowuje się jak nasi politycy na początku mówił co innego a co innego robi, on nie potrafi podąć ryzykownej decyzji, a dzisiaj kto nie ryzykuje te nie ma |
element jedna sprawa nasz liga jest ch***owa kto Ci do niej przyjdzie?? !!
tylko że taka norweska liga jest silniejsza od naszej wiec nie chrzań ze gówniana liga co mu szkodziło bliżej się mu przyjrzeć?? Ciekawe co powiesz jak koleś okaże się dobrym zawodnikiem ;] Jak okaże się niewypałem i słuch po nim zaginie to zwrócę honor :D ale przypomnieć się będziesz musiał :D |
A ja myśle że Skorża nie umie podjąć męskiej decyzji... taka jest prawda bo gdyby taki leszczak pogral w kilku meczach nabral by ogrania w ekstraklasie z zawodnikami naszej pierwszej jedenastki... posadzić Brożka na ławce niech ochlonie z gwiazdorstwa... to samo małecki... niech gra leszczak, ćwielong... Rezygnacja z Niedzielana była głupotą.. popatrzmy teraz na jego forme... zagral kilka pełnych meczy w ruchu i strzela bramki... no niestety ale Skorża nie jest najlepszą osobą na tym stanowisku w Wiśle... Boi sie ryzykować... a w druzynie Mistrza Polski jeśli w meczu sie prowadzi pewnie 2:0 powinno sie wpuścić młodych chcących się pokazać a nie Cantoro ktoremu za 2 miechy sie kontrakt konczy i go nie przedluża...
To samo brak motywacji ze strony Skorży gdzie wynik jest 3:0 jak z koroną i zamiast dobić konającego już rywala i strzelic jeszcze 3 bramki na co byly szanse tracimy 2.!!! i to z przeciwnikiem ktory strzela bramke grajac w 10 i w 9!! jakas logika by sie przydala... i moze trener by pomyslal o dodatkowej motywacji !! a moze brak mu jaj??!! |
Polityka klubu bierze sie z tego ile jest funtow przeznaczonych na funkcjonowanie klubu..
|
Cytat:
Sprawa z Niedzielanem jest o tyle ciekawa że jeszcze pół roku temu spora część forum chciała się go pozbyć a teraz wszyscy wielcy eksperci uważają to za błąd. Jak Dawidowski strzeli dla Lechii to też będziecie uznawać jego odejście za błąd trenera? Co do tego Galla czy jak mu tam, gościa nie widziałem nic o nim nie słyszałem, ale wiem że facet ma 20 lat i jeśli on nie jest w stanie podjąć walki o miejsce w pierwszym zespole to dziękuję. Bądźmy normalni, młodą ekstraklasę to można wzmacniać 17 latkami. Zresztą to że on jest za mocny na ME słyszeliśmy tylko od jego ojca który myślał że jak przywiezie synka do Polski to każdy klub go z wielką chęcią przyjmie. Co do polityki transferowej to jest jaka jest, trener wydaje się że ma jasny cel, mistrzostwo i rehabilitacja w europie i do tego potrzebuje zawodników, mamy Leszcza, Chrapka, Burligę, Janika, Mączyńskiego, Kowalskiego niech oni się sprawdzają a do klubu niech przychodzą solidni zawodnicy. |
Cytat:
Do do Niedzielana to ja nie byłem zwolennikiem pozbywania się go... wiedziałem że nie dostał prawdziwej szansy ale wiedziałem też na co go stać... I tu za to winie Skorże że pozwolił na strate tak wartościowego zawodnika... Jednak chciałbym, a żeby Pan Cupiał jeśli nie chce już wykładać gotówki na transfery sprzedał Klub osobie ktora to chce robic... oczywiście zastrzec niemożność zmiany nazwy klubu... Bo żeby zaistnieć w Europejskich Pucharach musi być inwestor który wyłoży gotówke na zawodników potrzebnych drużynie... |
Cytat:
Umówmy się, że zwykłe kopanie pod MP nie wystarczy by zapełnić nowe estadio. Tym się już nie zwabi na stadion. Marketing klubowy na pewno mógłby coś zdziałać, ale wiadomo, ze przyciągają nazwiska, transfery, albo efektowna gra. |
Cytat:
|
Przykład choćby Górnika pokazuje że nie trzeba mieć wyników sportowych.
Marketing i jeszcze raz marketing plus dobra atmosfera na Górniku robi swoje. Oczywiście wejście Telefoniki , sukcesy miały w to duży wkład. Tu nie chodzi o wytykanie komuś czegoś bo ch.uj kogoś powinno interesować kiedy zaczął śmigać na mecze bo triumfem jest żeby trwał przy jednym klubie bez względu na okoliczności panujące na trawniku. Ale jasnym jak słoneczko jest fakt że jeśli chodzi tym bardziej o Wisłę wynik sportowy będzie ważny, bo u nas jest inna mentalność i spojrzenie na sprawy stricte kibicowskie (nie tylko) aniżeli jak to ma miejsce na Górniku i w innych topowych ekipach - Legia, Amika, Widzew, Ruch. U nas Jedni mają pretensje o transparenty z pozdrowieniami dla zasłużonych osób z Armii Białej Gwiazdy. Pyta po co pozdrawiać kogoś kogo nie zna on sam. Nie musisz ich znać, wystarczy że za ich kadencji jeden z drugim może spokojnie dojść na stadion i wrócić do domu. Bo raczej nikt nie wyobraża sobie sytuacji gdzie na stadion Wisły prowadzą "Pasiaste bramy" które nie mają za cel wypicia w nich zimnej gorzały. Drudzy natomiast wytykają palcem i krzyczą bandyta na typa co odpalił racę i podniósł kartonik który jest jednym z elementów oprawy. Trzeci przeżywają oprawę "sprzedawca liści osiedla czyści" podczas derbów z pokrzywdzonymi przez Wisłę przy Reymonta, która została nominowana przez wiele osób z róznych ekip na oprawę sezonu. Bo tam była pięść i w ogóle dużo przemocy. itd. To wynika z takiej pewnej niedojrzałości i błędnym postrzeganiu tego co się dzieje na trybunach. Nie rozumiem, ale po włączeniu TVN-u czy Polsatu zaraz mnie oświeci. I tak banda Durczoków i Lisów otumania wiele osób. A nawet jeśli ktoś rozumie ale odbiera to na swój sposób niech zachowa to dla siebie i wstrzyma się od zbędnych podjazdów w kierunku wielu osób. Każdy ma swoje powołanie i wybiera własną drogę. Inni natomiast podchodzą do tego względem wyników i poczynań 11 marionetek. - nie idę bo Brożek nie trafił w bramkę z 3 metrów. - .......ę ten mecz bo Skorża nie zakontraktował Galla. Był Brożek, będzie Marcinkiewicz. Był Skorża, będzie Pietraszka. I tak koło się toczy. A kibice będą na zawsze. Dla jednych Wisła jest sensem życia, drugich jakąś odskoczą, a trzecich pretekstem do ucieczki przed pieczenią teściowej którą zaserwowała na kolację. Ktoś odnajduje się w tym po swojemu i nie po to w 1906 roku paru młodych chłopaków wraz ze swoim przewodnikiem coś tak wspaniałego jak Wisła założyło żeby teraz musieli czytać z góry o brakach jaj u Skorży czy wydartej mordzie Małeckiego. Bo oni i Wisła potrzebują nas gdzie indziej. I nie jest to z pewnością forum. I nikt nie musi być fanatykiem śmigającym zawsze i wszędzie. Po prostu jeśli ktoś może niech się przełamie. Racją jest że wszędzie jest tego typu nastawienie, ale w Wiśle są największe tego objawy. I tu już nawet nie chodzi o przestawiania ich bo człowieka i jego rozumowania na pewne sprawy się z reguły nie zmienia. Tym bardziej na siłę. Tylko o "wyhodowanie" sobie potężnej Armii (która może wpierdalać też słonecznik byle wiara zawsze była blisko Wisły) która bez względu na transparent, racę czy wynik sportowy podąży za Wisłą i po wszystkim powie że .......i ten transparent, którego i tak nie rozumie czy tam nie popiera. Ale nie to jest najważniejsze, ważna jest Wisła! Każdy niech zajmie się swoim podwórkiem. Bez wytykania pierwszemu że szama słonecznik, drugiemu za głośne śpiewy i trzeciemu który bandyckie hehe transparenty wywiesza. Ważne żeby nie dać się omotać i skłócić jak to czyni każdego dnia ajtijaj from Warszawa. Ale na to potrzeba dużo czasu i oby one nadeszły, bo na dzień dzisiejszy gdybyśmy spadli z ligi to z forum ubyłoby połowę osób a ze stadionu jeszcze więcej. Smutna prawda. / Nietrafiony temat ale jak już Tofik o tym wspomniał pozwoliłem nabazgrać trochę smut. |
A ja zauważam pewien schemat pokoleniowy wśród piłkarzy polskich. Na tle piłki światowej, następuje ostry regres polskiej piłki. Wymagania kondycyjne oraz szkoleniowe są na coraz wyższym poziomie i świat piłkarski wyraźnie nam ucieka a my nie tylko stoimy w miejscu, ale się drastycznie cofamy. Porównując pokolenia piłkarskich poprzedników na tle ich następców, możemy zauważyć różnicę na korzyść piłkarzy dawnych pokoleń. Nadal taki niechciany na zachodzie Kosowski czy inni jego rówieśnicy, są piłkarzami lepszymi od tych nowych i to nie z uwagi na ich doświadczenie, gdyż oni swoje lata świetności mają już za sobą a w wieku obecnych piłkarzy nowego pokolenia, klubowych czy kadrowych, będąc dawniej w szczycie swoich form piłkarskich, stanowili o jakości swoich zespołów a nie byli "wiecznymi" talentami. Oczywiście i oni także i wtedy, nie byli już zdolni dorównać piłkarzom najlepszych lig europejskich. Jednak, można ich było jeszcze sprzedać za jakie takie pieniądze do klubów zachodnich, mimo ich ułomności kondycyjnych, czysto piłkarskich czy najbardziej, mentalnych a obecnych nawet do Rosji czy Turcji a chyba i na Cypr nie bardzo już można sprzedać godziwie. Mentalność i umiejętności piłkarzy młodych są przerażająco na niskim poziomie.
Zastanawialiśmy się kiedy osiągniemy dno naszych możliwości piłkarskich. Wszyscy uważali, że gorzej już być nie może. Niestety najgorsze dopiero przed nami. Wśród nowych pokoleń piłkarskich nie widać już nawet pozytywnych wyjątków od wyjątków. Dopiero rewolucja naszej piłki a zwłaszcza szkoleniowa przy udziale trenerów zachodnich oraz powstających stadionów czy baz szkoleniowych, może zastopować błyskawicznie postępujący upadek naszej piłki. Efekty korupcji piłkarskiej w PZPN są przrażające. Po obnażeniu korupcji, wyjawił się ponury obraz naszej piłki, gdzie widać jak na dłoni bezsilność i niemoc nazej piłki. Kadry szkoleniowe są bezradne i nieprzystosowane do wymagań piłki światowej. Piłkarze są pozbawieni jakichkolwiek szans na bycie profesjonalistami przy tak skorumpowanej i nieprofesjonalnej kadrze szkoleniowej i nie tylko kadrze. Promowanie piłkarzy w korupcyjnym systemie, gdzie brylowali w ustawianych meczach a potem na pierwszych stronach korupcyjnych mediów, doprowadziło do apogeum na przykładzie kariery takiego Łobodzińskiego, który nic nie potrafi a sił mu starcza na 45 minut gry i mimo to, jakimś cudem, gra w kadrze narodowej oraz mistrzowskiej Wiśle. A takich Łobodzińskich jest ok. 99 % wśród naszych piłkarzy. Ich mentalność nie ma nic wspólnego z obecnym profesjonalizmem na świecie. Młodzi niestety, nadal czerpią wzorce z tego zepsutego świata piłkarskiej Polski i miast dążyć do profesjonalizmu, tanim kosztem wysiłku, wkraczają na salony tonącego " Titanica" polskiej piłki i do tego jeszcze, bezczelnie się dziwią, że nikt już się nimi nie zachwyca, jak to było dawniej, mimo, że piją i bawią się jeszcze bezwstydniej, niż ich poprzednicy. Dlatego tak jak kadra narodowa skazana jest na te zmarnowane obecne pokolenia piłkarskiej młodzieży, tak kluby nie. Aby Wisła już teraz dogoniła Europę, musi opierać kadrę o najlepszych z możliwych dla Wisły, piłkarzy zagranicznych i wyłącznie najlepszych z najlepszych Polaków i to tych dążących do mentalności profesjonalistów. Czy nam się to podoba czy nie, do Europy z Łobodzińskimi i jego kolegami, tym bardziej tymi młodszymi, póki co nigdy nie dołączymy. Polska nie posiada systemu szkolenia profesjonalnych piłkarzy XXI wieku oraz szkoleniowców zdolnych takowych wyszkolić i tym samym Polska nie posiada w ogóle piłkarzy profesjonalnych. Dopiero pokolenia naszych dzieci mogą kiedyś stać się bazą dla naszego klubu, o ile w Polsce nastąpi rewolucja w PZPN i to na wszystkich jego szczeblach regionalnych. Sama Wisła także chcąc sobie wychować zaplecze profesjonalnych piłkarzy, musi całkowicie przebudować system pracy z młodzieżą. Warunkiem jest baza szkoleniowa z prawdziwego zdarzenia wraz z zachodnimi specjalistami od młodzieży oraz skauting oparty o pozyskiwanie prawdziwych talentów. Ps. co do spraw kibicowskich to generalnie zgadzam się z elementem, poza jednym. Niezależnie od możliwosci i celów Wisły, nigdy nie wolno śpiewać naszym piłkarzom " nic się nie stało..... " po przegranym meczu, w którym piłkarze olali kibiców oraz klub i przeszli koło meczu. Każdy obibok i niudacznik boiskowy, zasługuje na adekwatną do swojej postawy uwagę kibiców. Czy Wisła walczyć będzie o III ligę czy o mistrza Polski, nigdy nie wolno udawać, że pada deszcz, gdy ktoś swoją minmalistyczną i nieprofesjonalną czyli niehonorową postawą boiskową, pluje Wiśle i kibicom w twarz. To musi się wśród kibiców zmienić natychmiast a " dziękujemy " śpiewajmy tym piłkarzom, którzy naprawdę na takie słowa zasługują lub całej drużynie, za naprawdę wyjątkową postawę a nie za zwykłe czytaj " łaskawe" spełnienie swoich obowiązków, póki co sowicie wynagradzanych przez Cupiała. |
A ja zastanawiam, czy Skorża przyzna się po raz kolejny do błędu (bo za błędną decyzje uważam zakontraktowanie Jopa). Przyznaniem się do błędu byłoby wystawienie Mariusza Jopa na liste transferową. Maciek już raz przyznał się do błędu (vide przyznanie się do zawalenia przygotowań do tego sezonu).
|
Cytat:
|
Cytat:
Są młodzi zasługujący na możliwość gry i tacy, którzy na to nie zasługują szczególnie w klubach o aspiracjach Wisły. Jak widać w Wiśle obecnie dominują Ci drudzy. Nie ma żadnych podstaw, by uwazać, że przykładowy Burliga nie zagrałby jeszcze gorzej niż Łobodziński, czy Ćwielong. Nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że zrobiłby większą karierę niż np: Kuzera czy Strąk. Są natomiast bardzo mocne podstawy, ktore widzą nie tylko trenerzy, by twierdzić, że ich gra źle odbiłaby się na wynikach. Problemy z efektywnością transferową (co jest odrębną sprawą) nie sprawiają, że te powyższe twierdzenia i przekonania zmieniają się choćby w minimalnym stopniu Cytat:
A niedostrzeganie różnic między przykładowym ówczesnym Błaszczykowskim, czy nawet Małeckim lub Janczykiem, a dzisiejszym Burligą, Rado, Janikiem itd. to jakieś łagodnie mówiąc nieporozumienie. Nie ma podstaw porównywać tych ostatnich do pierwszego. I dlatego stawianie na kogokolwiek to bynajmniej nie kwestia odwagi, czy jej braku. Cytat:
Od testów to są egzaminy w szkole, a nie gra w poważnych meczach. Cytat:
|
Cytat:
Spójrzmy prawdzie w oczy. Łobodziński nic w Wiśle nie gra od samego początku- ile czasu minęło zanim Małecki go wygryzł? Jak długo w pierwszym składzie grał Cantoro, choć jego występy delikatnie mówiąc były niezadowalające? W ilu meczach z Lechem i Legią trener zdecydował się na ofensywny wariant ustawienia? Ile szans dostali zawodnicy tacy jak Dudu na wiosnę pierwszego sezonu Skorży, kiedy losy mistrzostwa były przesądzone? Patrząc na decyzje personalne Skorży mam jednak prawo podejrzewać go o asekuranctwo- jak przegra to przynajmniej z nazwiskami na boisku- może wtedy tylko rozłożyć ręce i powiedzieć "Zabrakło skuteczności", "Zabrakło szczęścia", "Musimy stwarzać więcej sytuacji". Cytat:
I ja nie mówię o testach tylko o szansie na zaprezentowanie się. Trening i mecz to nie to samo. Tak samo jak sparing i mecz o stawkę. Cytat:
|
Jak Wisla chce kupic jakiegos zawodnika z ligi polskiej to zawsze pretensje, ze za duzo kosztuja. Ale jak z Wisly odchodza zawodnicy, ktorzy sa zalosnie slabi to marudzenie, ze za darmo. Kluby wprost sie bija zeby kupic Kmiecika w promocji za 50 tys euro. Z tej wymienionej listy zawodnikow moze 3 zasluguje na to, zeby jakies drobne za nich wydac.
|
Cytat:
|
Cytat:
Abolutnie zgadzam sie ze na nastepny okres kadra przy tak nieprzygotowanym sztabie ludzi ,ktory nie potrafi dogonic Europy skazana jest na klęske.Zaden Smuda czy inny tu nie pomoże. Jestemy zacofani pod kazdym wzgledem ,i trzeba sie przygotowac na to ze z Euro zostana nam tylko wspaniale chwile na pieknych stadionach i nic wiecej. Nie widac zadnej mlodziezy,zadnych wynikow ,nia ma nic. Jedyna rada to przeczekac ten okres,i od momentu kiedy mozna bezie wprowadzac do pilki seniorskich dzisjszych młokosow ,wraz z calym profesjonalym sztabem ludzi. Pytanie czemu ludzie ktorzy sa za to odpwiedzialni na pytanie jak ma sie Polska Pilka z usmiechem na ustach odpowiadają "ok" ???/ |
Euro? Huh wiarą w sukces euro byłoby tylko zatrudnienie trenera pokroju Gussa Hidinga który by dobrał sobie kadrę 30-40 piłkarzy i dostałby ich na 2 lata, tak jak by to było w przypadku Korei. W inne cuda typu Smuda, to ja nie wierzę.
W przypadku Wisły, to gdzie jest ten Angielski styl który niby Skorża wprowadza? Bo jakoś nie widzę ani przygotowania fizycznego, ani mentalnego (granie do ostatniej minuty) już nie mówiąc o jakimkolwiek stylu grania. I nie wierzę też w to, że jak Skorża dostanie piłkarza bez formy, to go odbuduje. Dobrym przykładem jest Niedzielan. Bo nie powiecie mi, że Boguski, czy świetnie grający w zeszłym sezonie Małecki, to zasługi naszego trenera? Boguski rozwinął się na wypożyczeniu pod okiem Lenczyka. Małecki tak samo na wypożyczeniu... I podejrzewam, że jak naszemu wspaniałemu trenerowi powinie się noga w meczu derbowym. To nie przetrwa on okienka zimowego w klubie. I doczekamy się kolejnej zmiany na tym stanowisku. A szczerze nie bardzo widzę kogoś w naszej lidze, kto mógłby Skorżę zastąpić. Na szczęście nie mamy takiego problemu jak mieli w Lechu, że nie zatrudnili obcokrajowca, bo piłkarze nie znają języka angielskiego ani niemieckiego. Przyszłość polskiej piłki, to upatruję jedynie w szkółkach piłkarskich Żurawskiego, Frankowskiego i Szymkowiaka i innych byłych piłkarzy, bo w to, że w Wiśle doczekamy z prawdziwego zdarzenia bazy treningowej i szkółki. To ja już nie wierzę. |
Cytat:
Jest tylko taki maly problem, znaczy sie nie ma z czego wybrac jedenastki a co dopiero 40 kopaczy. Problem naszej kadry jak i ligi to jest brak szkolenia dzieci i selekcji. Jak ktorys ma wiecej szczesia albo uklady to dostanie szanse gry w ekstraklasie. A nasi w ligach zagranicznych po prostu nie istnieja no chyba ze sie im paszport zalatwi to wtedy jest jakas nadzieja ale takich mozna uzbierac kilku. Z pustego to i Salomon nie naleje |
Cytat:
pozdrawiam |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl