Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

wienek 04.01.2011 23:00

http://img267.imageshack.us/img267/9389/obrazek136.jpg

Kilka zdań o tej pani poproszę...

fialo 04.01.2011 23:06

Nie jest to czasem Halina Wolińska, oprawczyni generała Fieldorfa, która wyemigrowała do Londynu, niedawno zmarła?

wienek 04.01.2011 23:44

Tak, zmarła w 2008 roku.
Twoja zagadka.

bondTSW 05.01.2011 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 1031977)
Kwiatkowskiego tam nie widzę, Chopina tak ale jego Poloneza już nie ( i nawet, gdyby trzymał go w garażu, to do żywych go nie zaliczę). A prosiłem wyraźnie : 3 postaci [...].

Że zacytuję hasło z czyjegoś avatara.

Musze się wytłumaczyć, bo nie usnę:) odp. moja na szybkości, skojarzyłem obraz.. nie wczytując się w pytanie (wiem, wiem.. ) mój błąd.

fialo 05.01.2011 18:54

Co to za miasto?

http://img703.imageshack.us/img703/2905/09340.jpg

WISŁAZWE 05.01.2011 20:16

Czysty strzał: Graz ??

fialo 05.01.2011 20:19

Nie, to nie Graz:)

WISŁAZWE 05.01.2011 20:26

Luzerna ?? :D będę strzelał do skutku

John1906 05.01.2011 20:46

Stawiam na Innsbruck.

fialo 05.01.2011 20:48

Ani Luzerna, ani Innsbruck :) Jeszcze jeden strzał i wrzucę podpowiedź, która powinna rozjaśnić dosyć mocno sprawę ;)

Dobra wrzucę po pólnocy, bo muszę w trybie ekspresowym wyjśc z domu :)

WISŁAZWE 05.01.2011 20:52

Villach ostatni strzał :)

Kandzior 05.01.2011 20:53

A nie Berno?

John1906 05.01.2011 21:53

Może Kufstein ?

tomo 05.01.2011 22:31

Oberstdorf ?

fialo 06.01.2011 01:00

Brawo WISŁAZWE, świetny strzał! Tak, to Villach:)

WISŁAZWE 06.01.2011 11:11

Nie mam zbytnio pomysłu więc coś banalnego :)

Gdzie, co, parę słów.
http://img812.imageshack.us/img812/2479/585.png

za duży obrazek więc link podaje.


kalvin 06.01.2011 11:32

Pomnik muzykantów z Bremy, znajduje się oczywiście w Bremie ;)
przedstawia osła, psa, kota i koguta czyli głównych bohaterów jednej z baśni braci Grimm


Zagadkę wrzucę po 12

WISŁAZWE 06.01.2011 11:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalvin (Post 1032782)
Pomnik muzykantów z Bremy, znajduje się oczywiście w Bremie ;)
przedstawia osła, psa, kota i koguta czyli głównych bohaterów jednej z baśni braci Grimm


Zagadkę wrzucę po 12


Zgadza się oczywiście :)

kalvin 06.01.2011 11:54

Proszę o kilka słów o tym niedźwiadku. Myślę, że też nie będzie kłopotów, w razie czego wrzucę podpowiedź.

[IMG]http://img141.imageshack.us/img141/8871/ppg.jpg Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

WISŁAZWE 06.01.2011 11:56

Niedźwiedź Wojtek :D
brał udział w bitwie o Monte Cassino, nosił skrzynie z amunicją.

kalvin 06.01.2011 11:58

oczywiście, dawaj dalej :)

WISŁAZWE 06.01.2011 12:07

Co za wydarzenie upamiętnia poniższy obraz:

http://i56.tinypic.com/mw8l89.jpg

fialo 07.01.2011 20:22

Będzie można liczyć na jakąś podpowiedź :> ? Ma to wydarzenie coś wspólnego z Napoleonem/czasami napoleońskimi?

WISŁAZWE 07.01.2011 20:26

Podpowiedź:
http://i51.tinypic.com/2uihi5e.jpg

fialo 07.01.2011 20:42

Haha teraz wszystko jasne :))

Wojna dziewiętnastoetnia i oblężenie Namur. Król Słońce osobiście dowodził wojskami. Twierdza zdobyta, ale holendrzy skapitulowali z honorem:)

WISŁAZWE 07.01.2011 20:47

Zgadza się :)
Miałem jako podpowiedź wrzucić zdjęcie Sebastiana Vauban'a( ale przypomniałem sobie, że on już był nawet na zagadkę) , który odpowiadał za prace oblężnicze. Później odbudował twierdzę z własnym pomysłem.
Więc został tylko Król Słońce :)

fialo 07.01.2011 21:47

Z serii co to za miasto, bo nie przepadam za zagadkami historycznymi, jako że do historii nigdy zbytnio nie przykładałem, ani nie jej lubiłem, wolę geografię:) :

http://img585.imageshack.us/img585/7284/isdwe.jpg

fialo 08.01.2011 12:14

Jako, że zagadka moze być trudna, wrzucam drugie zdjęcie (obrazek za duży, także wrzucam tylko link).

http://img291.imageshack.us/img291/7613/732tq.jpg

Oraz od razu podpowiedź.

http://img502.imageshack.us/img502/5458/wiseka.jpg

cartoo 08.01.2011 12:35

Alesund - portowe miasto handlowe położone na zachodnim wybrzeżu Norwegii.

27 stycznia, w ramach Copa del Sol zmierzymy się z klubem pochodzącym właśnie z tego miasta - Aalesund FK.

ZAGADKA :

Co to za obraz?? (tytuł, autor, rok, styl)

http://i55.tinypic.com/34snhwy.jpg

fialo 08.01.2011 12:40

Brawo:) Ale jakie jest pytanie do tego obrazu ? :)

Ela 08.01.2011 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cartoo (Post 1033501)

ZAGADKA :

Co to za obraz?? (tytuł, autor, rok, styl)

Św. Eustachy na polowaniu. Część tryptyku z kaplicy Św. Krzyża na Wawelu. Autor nieznany. Rok 1467. Styl jeszcze gotycki.

Ela 09.01.2011 07:32

Co to za budynek i jakie ważne wydarzenie jest z nim związane ? :


http://img205.imageshack.us/img205/818/obrk.jpg

.

cartoo 09.01.2011 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ela (Post 1033642)
Św. Eustachy na polowaniu. Część tryptyku z kaplicy Św. Krzyża na Wawelu. Autor nieznany. Rok 1467. Styl jeszcze gotycki.

Jeden mały błąd Ci się wkradł. Tytuł obrazu to Św. Eustachy na łowach a nie polowaniu :)

Ela 10.01.2011 07:55

Podpowiedź :

http://img833.imageshack.us/img833/158/zagq.jpg


http://img831.imageshack.us/img831/5341/zagadkas.jpg


Już powinno być proste :-)

Elefant 10.01.2011 08:20

No teraz to proste. Gmach Zachęty w Warszawie. A wydarzenie to zabójstwo prezydenta Gabriela Narutowicza.

Jeżeli tak, to niech ktoś zada zagadkę. Ja mogę dopiero wieczorem.


Przepraszam, złośliwość rzeczy martwych czyli awaria modemu uniemożliwiła mi wysłanie zagadki. Będzie wieczorem. Za to będzie łatwa.

WISŁAZWE 10.01.2011 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1034119)
No teraz to proste. Gmach Zachęty w Warszawie. A wydarzenie to zabójstwo prezydenta Gabriela Narutowicza.

Jeżeli tak, to niech ktoś zada zagadkę. Ja mogę dopiero wieczorem.

Już tyle poczekaliśmy to poczekamy na tą zagadkę już do końca :-)

Elefant 11.01.2011 20:08

Przepraszam za opóźnienie.


http://img204.imageshack.us/img204/4422/xyzzg.jpg

Gdzie to i ewentualnie dwa zdania o tym miejscu.

Ela 12.01.2011 08:20

Mistra i klasztor Pandanassa ?

Elefant 12.01.2011 08:33

Tak, jedyny czynny klasztor w wymarłym średniowiecznym bizantyjskim mieście Mistra (środkowy Peleponez).

Ela 12.01.2011 09:48

Pewien młody artysta, chcąc poznać centrum ówczesnego świata sztuki, jakim był Paryż udał się nad Sekwanę.
Spotkało go "szczęście" gdyż mógł zamieszkać w apartamencie jednego z uznanych mistrzów ( gdy ten był w podróży )- opiekując się jego pracownią oraz modelką.
Modelką zaopiekował się baardzo troskliwie...
Tak troskliwie, że złapał on niej pewną paskudną chorobę, zwaną "francuską "...

Choroba ta przyczyniła się do stanów depresyjnych, w które często popadał jak również do jego wczesnej śmierci.

Kim był młody artysta i u kogo mieszkał podczas pobytu w Paryżu ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:47.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl