Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

piotrek06 27.04.2011 16:19

może już padlo takie pytanie jak tak to przepraszam ale czy te barierki przed siedzeniami na górnych trybunach to obowiązek czy tylko wola projektantów( pytam bo moim zdaniem psują one trochę wnętrze stadionów)

ToTylkoJa 27.04.2011 16:46

a mi te barierki się podobają i to bardzo. Szczególnie na górnych trybunach zdają egzamin, człowiek czuje się bezpieczniej.

piotrek06 27.04.2011 17:07

być może poprawiają samopoczucie, na E jeszcze nie byłem więc nie wiem(co do psucia wnętrza stadionu to chodziło mi bardziej o wygląd ale i to jest sprawą gustu) ale czy istnieje obowiązek ich montowania( pytam z ciekawości)

Kociewiak 27.04.2011 17:19

Chyba od kąta nachylenia górnej trybuny zależy

BieżanówStary 27.04.2011 17:59

z tego co wiem zależy to od wysokości stopnia , jeżeli przekracza 30 cm jest obiwiązek montowania barierek.

Kociewiak 30.04.2011 12:21

http://bi.gazeta.pl/im/1/9517/z95172...2011-roku-.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/9/9517/z95174...2011-roku-.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/1/9517/z95174...2011-roku-.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/4/9517/z95174...2011-roku-.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/7/9517/z95172...2011-roku-.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/6/9517/z95172...2011-roku-.jpg
http://bi.gazeta.pl/im/5/9517/z95172...2011-roku-.jpg

Antystenes 30.04.2011 13:19

http://bi.gazeta.pl/im/9/9517/z95174...2011-roku-.jpg

Coś mi się wydaje, że Lechia będzie miała ten sam problem z murawą co Amika..

Kociewiak 30.04.2011 15:40

to, że jest cień nie znaczy, że będzie problem z murawą jak w POZnaniu :) Po to na dachu są przeźroczyste panele a nie bursztynowe.

Donki 06.05.2011 12:58

Murawa na stadionie w Poznaniu wraca do ''normy'':
https://picasaweb.google.com/Caartee...06946002373986
https://picasaweb.google.com/Caartee...06444847132930
https://picasaweb.google.com/Caartee...06992464312370

Maciuś 07.05.2011 06:54

Co te ptaki wydziobują na Kartofel Arena?

szczebrzeszcz 08.05.2011 10:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1086927)
Co te ptaki wydziobują na Kartofel Arena?

bo to są Wrony z Wronek
lecą za klubem
:D:>

Q13SON 09.05.2011 22:19

http://www.rp.pl/artykul/655371_Cala...stadiony_.html

legion18 10.05.2011 18:27

U nas już koniec
Cytat:

Zakończyły się procedury odbiorów na zachodniej trybunie stadionu Legii. - W środę przekażemy obiekt w całości użytkownikowi - poinformował dyrektor Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Janusz Kopaniak.

W poniedziałek odpowiednie dokumenty podpisał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, a we wtorek wpłynęły one do WOSiR. Ostatnią, czwartą trybunę do użytku dopuścili przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej, straży pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy.


Wszystko przebiegło zgodnie z planem i w środę przekażemy dzierżawcy obiekt w całości. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby na najbliższy mecz Legii na własnym boisku - 21 maja z Wisłą Kraków, otwarte były dla kibiców wszystkie cztery trybuny. Oczywiście warunkiem jest niezamykanie obiektu przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego - powiedział Kopaniak.

Dyrektor WOSiR przedstawił swoje stanowisko na wtorkowym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego miasta St. Warszawy. Posiedzenie dotyczyło decyzji Kozłowskiego, który w czwartek zdecydował się zamknąć dla publiczności obiekt przy Łazienkowskiej. Powodem tego były wybryki chuligańskie pseudokibiców po finale Pucharu Polski Legii z Lechem Poznań (3 maja). W posiedzeniu udział wzięli także przedstawiciele warszawskiego klubu i jego kibice. Zabrakło jednak reprezentantów wojewody mazowieckiego i policji, na której wniosek obiekt został zamknięty na piątkowy mecz z Koroną Kielce.

Budowa nowego stadionu rozpoczęła się 17 listopada 2008 roku. Pierwszy etap zakładał wyburzenie i wybudowanie trzech trybun. Prace zostały zakończone w lipcu 2010 roku, a wtedy przystąpiono do prac nad realizacją czwartej tzw. krytej trybuny. Obecnie stadion mieści około 24 tysiące widzów, a docelowo na trybunach będzie mogło zasiąść 31 tysięcy. Cała inwestycja pochłonie w sumie ok. 460 mln złotych brutto.

wiertar 10.05.2011 18:38

no to dodatkowy smaczek się szykuje na "mini derby polski";)

PhantomRanger 10.05.2011 18:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 1086693)

U nas dzięki wybudowaniu okrąglaka, na którego wylano hektolitry pomyj paradoksalnie może nas ocalić od takiej sytuacji i wymiany murawy 3 razy w ciągu roku. Od koncertu Stinga w Poznaniu w listopadzie ubiegłego roku ile to już razy ją wymieniali 5 czy 6 ??

Kociewiak 11.05.2011 10:00

Konkurs na projekt ośrodka treningowego

Jeszcze przez dziewięć dni można składać akces do wzięcia udziału w konkursie na projekt koncepcji architektonicznej ośrodka treningowego Pomorskiego Centrum Futbolu. Przypomnijmy, że baza treningowa w miejscowości Bystra ma być najnowocześniejszym tego typu obiektem w naszym kraju.

Lechia Gdańsk rozpisała konkurs na projekt ultranowoczesnej bazy sportowej w miejscowości Bystra. - To pierwszy tego typu ośrodek w naszym kraju – cieszy się prezes klubu Maciej Turnowiecki.

Założenia konkursu mówią o koniczności ujęcia w projekcie 12 różnego rodzaju boisk, torów do podbiegów, bieżni sprinterskiej czy siłowni i sali fitness. Dodatkowo znajdzie się tam niezbędne zaplecze w postaci szatni, pomieszczeń biurowych i administracyjnych. Na potrzeby użytkowników znajdą się tam również gabinety odnowy biologicznej, basen, sauna, stołówka, zaplecze, kuchenne czy też sala konferencyjna.

- Wszystko po to, aby położyć jeszcze większy nacisk na szkolenie młodzieży - mówi dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk Tomasz Bocheński. - Chcemy, aby baza stała się ośrodkiem kompletnym. Przygotowanym na każdą okoliczność, w tym również warunki atmosferyczne. Stąd też pomysł, aby jedno z boisk było kryte.

lechia.pl


i jeszcze coś z Letnicy :)

http://img847.imageshack.us/img847/4...0520110824.jpg
http://www.ardukt.pl/edycja/dane/img/zdjecia/27-152.jpg
http://img16.imageshack.us/img16/8618/dsc01199lf.jpg
http://img10.imageshack.us/img10/7108/dsc01213qy.jpg

i jeszcze zdjęcia elpolako
http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=16090
http://www.skyscrapercity.com/showpo...ostcount=16091

Maciuś 12.05.2011 06:20

Wedlug mnie kolor bursztynu jest za jasny i nie ma tego fajnego efektu co na wizualizacjach.

crazykaro 13.05.2011 09:55

Problemy z kartofliskiem c.d.

http://sport.wp.pl/kat,32288,title,W...wiadomosc.html

Grzadq 13.05.2011 11:04

Niezłe jaja tam mają. To już nie śmieszne, to się staje poważne :)

QBAS 15.05.2011 00:34

Rozdziobią ich kruki i wrony ;)

emj10 15.05.2011 09:48

Jest na to metoda. Trzeba poustawiać strachy na wróble w czasie meczu.

Kociewiak 20.05.2011 11:58

NIE ZDONŻOM!!! :piwko: i dobrze, przynajmniej go dopieszczą do pierwszego meczu Lechii
http://img17.imageshack.us/img17/9307/img4636y.jpg
http://img849.imageshack.us/img849/1081/img4637s.jpg
http://img812.imageshack.us/img812/8585/img4655ps.jpg
http://img268.imageshack.us/img268/1435/img4658z.jpg
http://img825.imageshack.us/img825/4652/img4670l.jpg
http://img153.imageshack.us/img153/5686/img4676wl.jpg
http://img42.imageshack.us/img42/2875/img4681q.jpg
foty elpolako
i jeszcze takie cuś ;)
http://img687.imageshack.us/img687/7015/7052011.jpg

radek2323 20.05.2011 12:01

Piekny jest ten stadion - dobrze ze Lechii:)

buczo1985 20.05.2011 12:59

Stadion piękny, ale z tym meczem to wstyd. Kiepska wizytówka promująca Polskę jako organizatora Euro. Wychodzi to co nam zarzucają w myśleniu stereotypowym, czyli kiepska organizacja pracy i zawsze wszystko na ostatni gwizdek :(

dynek.pl 25.05.2011 08:22

Czyzby kolejna kompromitacja ?

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...oznienie_.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...mpreze_na.html

Kociewiak 25.05.2011 10:29

Stalprojekt Sp. z o. o. zaprojektuje Pomorskie Centrum Futbolu w miejscowości Bystra. Komisja konkursowa dokonała formalnej oceny wniosków, jakie wpłynęły w związku z ogłoszonym konkursem.

Komisja postanowiła zakwalifikować i zaprosić do złożenia pracy konkursowej firmę Stalprojekt Sp. z o.o., która jako jedyna spełniła wszelkie kryteria formalne, wskazane w ofercie konkursowej.

Stalprojekt Sp. z o.o. jest firmą, która działa na rynku od 1994 roku i specjalizuje się w projektowaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, w tym obiektów sportowych takich jak, baseny, hale sportowe oraz stadiony piłkarskie.
Przypomnijmy, że założenia konkursu mówiły o koniczności ujęcia w projekcie 12 różnego rodzaju boisk, torów do podbiegów, bieżni sprinterskiej czy siłowni i sali fitness. Dodatkowo znajdzie się tam niezbędne zaplecze w postaci szatni, pomieszczeń biurowych i administracyjnych. Na potrzeby użytkowników znajdą się tam również gabinety odnowy biologicznej, basen, sauna, stołówka, zaplecze, kuchenne czy też sala konferencyjna. Wszystko to sprawi, że będzie to najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym kraju.

http://lechia.pl/26125



A teraz stadion :)
http://img594.imageshack.us/img594/5012/img5520vo.jpg
http://img263.imageshack.us/img263/3715/img5546b.jpg
http://img801.imageshack.us/img801/8593/img5539wr.jpg
http://img163.imageshack.us/img163/1461/img5533a.jpg
http://img200.imageshack.us/img200/1407/img5598f.jpg
http://img854.imageshack.us/img854/5006/img5576h.jpg
http://img90.imageshack.us/img90/2123/img5567a.jpg
http://img35.imageshack.us/img35/209/img5565x.jpg
http://img813.imageshack.us/img813/3292/img5562e.jpg
http://img857.imageshack.us/img857/4567/img5555.jpg
http://img8.imageshack.us/img8/4567/img5673w.jpg
http://img41.imageshack.us/img41/9043/img5660u.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/6697/img5642go.jpg
http://img863.imageshack.us/img863/4836/img5638e.jpg
http://img651.imageshack.us/img651/6972/img5629jp.jpg
http://img198.imageshack.us/img198/6605/img5621o.jpg
http://img218.imageshack.us/img218/9862/img5617y.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/8695/img5614zu.jpg
http://img594.imageshack.us/img594/3...33panorama.jpg
foty elpolako

krakus76 25.05.2011 22:58

http://www.youtube.com/watch?v=E8jYkSXEfKE

Narodowy i fuszerki :) Więc nie tylko nasz stadion ma pod górke :)

emj10 30.05.2011 12:09

Polska stadionowym potentatem.
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...wym_potentatem

Kociewiak 30.05.2011 12:29

http://img28.imageshack.us/img28/631...2919h38m26.jpg

SĘDZIA ZGRED 30.05.2011 13:33

Noi może doczekamy się w Krakowie wkońcu hali z prawdziwego zdarzenia, oprócz tej Wiślackiej jedna wielka hala:
http://biznes.interia.pl/news/krakow...iganta,1646356


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl