Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

nero 19.01.2016 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1426607)
Chodzi ci o print screen strony internetowej? Jeśli tak, to są różne wtyczki/dodatki do przeglądarek, które pozwalają na zrobienie screena całej strony. Ja np. w Chromie korzystam z Full Page Screen Capture.

WIELKIE DZIĘKI! Dokładnie to mi było potrzebne.

fifi1906 28.01.2016 18:18

Szukam jakiegoś preparatu dla mężczyzn na zastosowanie lysienia. Szukam sprawdzonego sposobu a nie takiego z reklamy. Ktoś z czegoś korzystał i pomogło?

felipe 31.01.2016 11:16

Deweloper buduje blok na gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym. Odpuszczac temat z definicji? Miał ktoś w ostatnim czasie takie doświadczenie?

gypsy 31.01.2016 11:35

Ja bym odpuściła, bo będziesz musiał przez lata płacić za mieszkanie na państwowym gruncie. A jak nie daj Boże będą jakieś cuda-wianki z podniesieniem opłat za użytkowanie wieczyste, to też to odczujesz na swojej kieszeni.

someone_TSW 01.02.2016 19:47

Koledzy, ktoś może temat już przerabiał i będzie w stanie coś doradzić.
Ja większość czasu przebywam w Niemczech/Holandii, narzeczona siedzi w Polsce - jak najtaniej się kontaktować? Coś korzystniejszego od Lycamobile istnieje? Druga sprawa - internet. Z czego najkorzystniej, w miarę opłacalnie w ilości pozwalającej na swobodne przeglądanie co dzień?

Warrior 02.02.2016 13:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez someone_TSW (Post 1427978)
Koledzy, ktoś może temat już przerabiał i będzie w stanie coś doradzić.
Ja większość czasu przebywam w Niemczech/Holandii, narzeczona siedzi w Polsce - jak najtaniej się kontaktować? Coś korzystniejszego od Lycamobile istnieje? Druga sprawa - internet. Z czego najkorzystniej, w miarę opłacalnie w ilości pozwalającej na swobodne przeglądanie co dzień?

Ile wychodzi Ci miesięcznie w Lyca?
Z tego co wiem jest chyba najkorzystniejsza, kiedyś jeszcze całkiem spoko była Lebara, możesz porównać http://www.lebara.nl/one/rates
Poza tym ja używam Vibera, jedyny minus - musisz być połączony z internetem. Jeżeli zdzwaniacie się np. z wieczora jak już siedzisz w domu to (o ile masz internet w domu) jak najbardziej Viber. Nie kosztuje nic trzeba tylko ściągnąć aplikację.

Chodzi o internet mobilny, jak rozumiem? Zależy o jakim przeglądaniu mówisz, ja mam np. 300MB na miesiąc, rzadko korzystam na mieście z internetu i ledwo starcza. W Lyca za 15 erło można kupić 3GB, w niemieckich sieciach jak o2 czy Aldi Talk jest drożej. Tak więc znowu + dla Lyca.

BTW gdzie stacjonujesz? :)

someone_TSW 02.02.2016 14:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Warrior (Post 1428053)
Ile wychodzi Ci miesięcznie w Lyca?
Z tego co wiem jest chyba najkorzystniejsza, kiedyś jeszcze całkiem spoko była Lebara, możesz porównać http://www.lebara.nl/one/rates
Poza tym ja używam Vibera, jedyny minus - musisz być połączony z internetem. Jeżeli zdzwaniacie się np. z wieczora jak już siedzisz w domu to (o ile masz internet w domu) jak najbardziej Viber. Nie kosztuje nic trzeba tylko ściągnąć aplikację.

Chodzi o internet mobilny, jak rozumiem? Zależy o jakim przeglądaniu mówisz, ja mam np. 300MB na miesiąc, rzadko korzystam na mieście z internetu i ledwo starcza. W Lyca za 15 erło można kupić 3GB, w niemieckich sieciach jak o2 czy Aldi Talk jest drożej. Tak więc znowu + dla Lyca.

BTW gdzie stacjonujesz? :)



Co dzień gdzie indziej, jestem kierowcą ciężarówki ;) Lyca nie próbowałem, na razie rozpoznaje teren. Internet też z racji zawodu tylko mobilny, teraz używałem AldiTalk, 5GB za 15 euro, ale prawde powiedziawszy trzeba się oszczędzać, żeby na miesiąc starczyło, żadnych filmów, zdjęć itp., i właśnie przez to aplikacje takie jak whatsapp czy wspomniana vibera nie wchodzą chyba w grę, chociaż nie wiem ile transferu może to pochłaniać. Ktoś, coś jeszcze, jakiś pomysł?

ABGwislakABG 02.02.2016 14:29

WhatsApp moze?

MatMario 02.02.2016 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 1427840)
Deweloper buduje blok na gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym. Odpuszczac temat z definicji? Miał ktoś w ostatnim czasie takie doświadczenie?

Z definicji i tak i nie.

Musisz się liczyć z dodatkową opłatą roczną za użytkowanie
Musisz się liczyć ze wzrostem tej opłaty
Ważne jest na jaki cel jest ta nieruchomość, są przypadki że na "przemysłówce" ktoś stawia blok, opłata ustalona dla przemysłówki i leci w kosmos, płacicie Wy.

Co do zasady jeśli cena atrakcyjna to czemu nie.

emj10 02.02.2016 17:54

Dodatkowo warto spojrzeć na przenaczenie działki. Jeśli jest to działka mieszkaniowo-usługowa to opłaty gruntowe wzrosną x3.

f 06.02.2016 15:57

witam, dawno tutaj do Was nie zaglądałem mimo, że mam konto od wielu lat - nieważne, nie o tym teraz :)

będę w Krakowie na dniach, a jako że jestem z Pomorza i w Waszych stronach jestem gościem (rzadkim) to kto mi poleci jakiś tani nocleg i sprawdzony - w grę wchodzi trzy dni i nie będę ukrywał, że chodzi mi o tylko zwykły nocleg bez szaleństw, co za tym idzie niech to się nie przekłada na kasę

jak nie tu, można pisać PW
f

South 11.02.2016 22:37

Potrzebuję nie drogiej ekipy remontowej, może ktoś kogoś polecić ?

nero 14.02.2016 09:17

Potrzebuje dzisiaj w okolicy rynku zjeść normalny dobry polski obiad.
Restauracja jakaś normalna czyli nie muszą mi otwierać drzwi na wejściu, ale żebym tez nie dostał jedzenia na talerzach papierowych.
Co polecicie? Sprawa pilna bo obiad pewnie koło 14-stej ;)
Pozdrawiam

skw1906 15.02.2016 17:33

nero odbierz priv

Marcin_fan 20.02.2016 18:45

Myśle założyć konto Internetowe u któregoś buka. I tu do Was pytanie. Co polecacie ? W którym najkorzystniej, może dają jakieś bonusy, łatwość i przejrzystość grafiki.

WISŁAZWE 20.02.2016 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1429907)
Myśle założyć konto Internetowe u któregoś buka. I tu do Was pytanie. Co polecacie ? W którym najkorzystniej, może dają jakieś bonusy, łatwość i przejrzystość grafiki.


BET365.
Wg mnie jeden z lepszych buków.

Kamson 20.02.2016 20:04

Bet365 :)

Natkan 21.02.2016 14:48

Musze ubezpieczyć mieszkanie. Poleci ktoś gdzie?

Pulpet 21.02.2016 20:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Natkan (Post 1429958)
Musze ubezpieczyć mieszkanie. Poleci ktoś gdzie?

Hej, nie jestem specem, ale ponieważ juz byłem u dwóch ubezpieczycieli to conieco mogę napisać z doświadczenia.
W ubezpieczeniu z Banku Pocztowego (?) przy szkodzie typu spowodowanie zacieków w łazience przy suficie dostałem szybko 800zł, podczas gdy naprawa tego to byłoby max300zł. Ostatecznie zacieki wyschły same i nawet tego nie malowałem.
Aktualnie w TUZ przy awarii piecyka gazowego naprawę wykonano oczywiście za darmo, ale na wizytę specjalisty czekałem 9 dni! co w przypadku braku ciepłej wody jest sporym problemem.
Popatrz co oferują w kwestiach naprawy urządzeń domowych bo znam takich co już naprawiali zadarmo i lodówki i telewizory a nawet całe drzwi z okuciem znajomy wymienił gdy zatrzasnął się zamek a ślusarz (też z ubezpieczenia) musiał rozpierdzielić kawałek framugi.

Generalnie - już tak off-topic - nie wiem jak im się to opłaca jak składkę masz np 150-200zł rocznie a naprawy wykonywane za duzo wyższe koszty.

Pulpet 21.02.2016 20:02

A teraz moje pytanie w osobnym poście. Czy mógłby się odezwać ktoś obeznany w rynku nieruchomości?

edit a nawet dwa edity: od razu napiszę o co chodzi. Jak to możliwe że mieszkanie o takim metrażu jest takie tanie? może tam trzeba coś dopłacać o czym np ja nie mam pojęcia? i nie chodzi mi o jakieś ukryte koszty tylko jakieś te programy typu TBS, MDM że dostaję to mieszkanie za 90tys. ale ono jest niespłacone i jeszcze czeka mnie wydatek kolejnych 100tys/? (sorry ja jestem kompletnie zielony w tym temacie)
http://www.nieruchomosci-online.pl/m...2900439.html?i

MatMario 21.02.2016 20:44

To mieszkanie jest w TBS i nigdy nie bedzie twoje.

Płacisz 95 tys zł "odstępnego" obecnemu użytkownikowi i wchodzisz na jego miejsce.

Trudno zamienić

- Mieszkania w TBS-ie są tylko do wynajęcia - podkreśla Ewa Jackowicz, doradca finansowy Open Finance. - To minus, ponieważ nawet po spłaceniu kredytu (po 30 latach) zaciągniętego przez Towarzystwo na budowę mieszkania nie można go sprzedać, zapisać w testamencie, podarować ani wykupić na własność. Ze względu na istotę przedsięwzięcia, możliwość oddania lokalu w podnajem też nie wchodzi w rachubę.

Mieszkanie w TBS-ie jest więc dobre dla osób, które są pewne, że np. większe mieszkanie nie będzie im nigdy potrzebne. Mieszkania w TBS nie można nie tylko sprzedać, ale i zamiana na większe jest bardzo trudna. Osoby, których dochody w miarę upływu czasu będą wzrastać, powinny raczej pomyśleć o mieszkaniu własnościowym. Wówczas wraz ze wzrostem swoich potrzeb i dochodów, mogą bez żadnych problemów zamieniać mieszkania na coraz większe.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mies...a-1268079.html

Pulpet 21.02.2016 22:12

okeeeeej chyba rozumiem, dzięki. Czyli jeśli mi się "znudzi" to za podobną cenę, ale pewnie niższą bo z wiekiem mieszkanie traci wartość, mogę "odsprzedać" kolejnemu hmmm...najemcy?
To w sumie dobra opcja na mieszkanie na kilka lat zamiast wynajmu. Tak? Nie?

MatMario 22.02.2016 08:17

Te odsprzedaze są takie malo oficjalne bym powiedział a nawet pod stołem.
Może się okazać ze za kilka lat nie zrobisz takiego myku.

art 22.02.2016 12:02

Zna się ktoś na sprzęcie do fotografowania?

Szukam porady jaki sprzęt wybrać do domowego studia fotograficznego, żeby zrobić dobrze wyglądające zdjęcia do sklepu internetowego. Chodzi mi o cały zestaw od aparatu, oświetlenia czy tła fotograficznego.

Z góry dzięki za odpowiedzi tutaj lub PW.

Kaan 22.02.2016 17:39

To zależy co chcesz fotografować. Ale generalnie np. stół bezcieniowy do tego lampa na statywie (lub dwie) z blendami, wyzwalana zdalnie i na końcu aparat bo w tym układzie mniej ważny. Najwygodniej posługiwać się lustrzanką i jasny obiektyw do tego plus statyw i weżyk. Ale najlepiej popytaj _danpe
Ni trzeba mieć super sprzetu żeby robić dobre zdjęcia, dobre (tzn ciekawe, oddające lub podkreślające chrakter przedmiotu - nawet dzienne rozproszone) oświelenie i aparat, nawet kompakt byle miał ustawienia manualne i.... zabawa metodą prób i błędów. Nie bez znaczenia jest też umiejętność posługiwania sie programami graficznymi :)

Krav 23.02.2016 08:28

Mamy szpeca od przedłużenia ofert na komórki/ przedstawiciela etc. ?

Kończy mi sie umowa za jakieś 3 miesiące i już generalnie mógłbym ja przedłużyć w play. Wybrałem sobie telefon a zobaczyłem że w T-mobile jest taka sama oferta z taką samą ceną za telefon przy czym oni dają 1 zł abonamentu przez 6 mies. jako bonus.
Pytanie co teraz zrobić - czekać aż ktoś się odezwie do mnie czy samemu dzwonić na obsługe klienta i powiedzieć wprost jak jest i żeby mi dali taką ofertę jak w t-mobile to zostanę a jak nie to wypowiadam. Przyznam że takie rozwiązanie by mi najbardziej pasowało bo przyzwyczaiłem się do play, mam rodzinę w tej sieci. Da rade coś z nimi samemu załatwić czy dopiero wypowiedzenie coś da ? Nie ukrywam że wolałbym szybciej sprawę załatwić z racji telefonu.

Macie jakieś rady ?

ABGwislakABG 23.02.2016 08:55

W BOKu nie dostaniesz takiej oferty jak od callcenter. Do samego callcenter tez sie nie dodzwonisz. Ten bonus zapewne jest ograniczany czasowo, wiec radzilbym skorzystac skoro juz Ci odpowiada.

Krav 23.02.2016 08:58

Tak tylko problem polega na tym że rozstać sie w play mogę za 3 miechy dopiero, a oferta z T-mobile jest dostępna na stronie, po prostu wszedłem i widzę że jest 6 miechów za 1 zł a pozniej 49 zł. W play jest 49 przez całą umowę.

MatMario 23.02.2016 10:43

Forum telepolis prawdę ci powie, są jakieś kody pracownicze do Playa.

6 msc gratis jest tez w orange i jeszcze mozna trafic kod np na - 20% abo na całą umowę, jak jeszcze trafisz na szalone dni z fajnym telefonem to jest oferta nie do pobicia.

ABGwislakABG 23.02.2016 12:00

Krav ja nie wiem co Ci z call center playa zaproponuja. I tak w takim razie poczekasz na rozwiazanie, nie wiadomo ile tmobile bedzie trzymal te oferte. Na Twoim miejscu bym poczekal i wylozyl kawa na lawe bo chce zrezygnowac, oferta w tmobile taka i taka, konsultant i tak porusza sie w ramach oferty, nie da nic wiecej. Przepatrz promocje playa czy Ci cos odpowiada, jak nie to przejdz do tmobile.

luke1906 23.02.2016 12:43

Ja mam podobną sytuację w play. Wydzwaniali do mnie tygodniami proponując to samo badziewie, co mają na stronie internetowej. Nawet na hasło 'u konkurencji 6 miesięcy za free' nie było nic lepszego. Umowa mi się przedłużyła na czas nieokreślony na tych samych, starych dobrych warunkach więc na razie czekam.
Prawdopodobnie wezmę coś z konkurencji, 6 miechów free to zawsze wartość dodana. Na razie jednak z czystego lenistwa nie chce mi się tego załatwić :)

LanceTS 23.02.2016 14:42

Mam taką samą sytuacje, ostatnio sprawdziłem ze umowa z Play mi się skończyła i mam na czas nieokreslony. I tak od miesiąca się zbieram żeby iść do salonu zeby mi coś zaproponowali. Narazie u nich na stronie znalazłem:
40zł abonament i minuty i smsy do wszystkich bez limitu (oprócz stacjonarnych) i internet 4 albo 5gb.

mastahkillah 25.02.2016 14:38

Panie i Panowie, potrzebuję pracy inżynierskiej najlepiej z jakiegoś zarządzania albo czegoś takiego, na internetach same płatne albo jakieś inne cuda a ja nie chce się z nią przecież bronić tylko ogólnie oglądnąć jak to wygląda.
Macie może jakieś źródła?

swiety37 25.02.2016 14:48

Nie wiem czy na wszystkich uczelniach, ale w niektórych to studenci mogą w sekretariatach swoich katedr wypożyczać obronione już prace.

Kordel. 25.02.2016 15:03

biblioteka cyfrowa
 
Sprawdź na www.dbc.wroc.pl ;)

El'kabat 27.02.2016 18:21

Pany jestem na kupnie tv 40-43 cale. Polecicie jakiś konkretny model z dobrym obrazem? I czy jest sens brać w rozdzielczości 4k?

Z góry dzięki.

EDIT

Super, dzięki raz jeszcze za porady.

Lupo 01.03.2016 00:59

Mam pytanie w związku z PITem i e-deklaracją.

Rozliczam się w tym roku, tak jak i w porpzednim poprzez Internet. W celu weryfikacji, przed wysłaniem PITu muszę podać kwotę dochodu za poprzedni rok. Mam zapisane to w historii programu, więc otwieram stary PIT i spisuję... niestety... co chwile wywala mi błąd.

Rok temu robiłem korektę, ale chyba i ją wrzucałem poprzez edeklaracje.

Jakaś rada?

Krav 01.03.2016 09:04

Z tego co pamiętam musisz podać chyba przychód, spróbuj wpisać to.

Lupo 01.03.2016 10:09

Przepraszam, pomyliłem się, oczywiście chodziło mi o to, że wpisuję przychód i co chwilę wyskakuje informacja, że "odrzucono".

Kocur 01.03.2016 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1430912)
Pany jestem na kupnie tv 40-43 cale. Polecicie jakiś konkretny model z dobrym obrazem? I czy jest sens brać w rozdzielczości 4k?

Z góry dzięki.

Kupowałem ostatnio rodzicom. Samsung model 6400 - 40 cali. Kablówka z UPC - obraz żyleta.


4K jak ktoś jest maniakiem filmów (z netu) dlatego że w Polsce programy (niektóre) nadawane są w HD (Nawet nie Full HD !!! ) niezależnie od kablówki czy miasta.

Robiłem testy z gościem w Euro AGD - i sam przyznał że nie ma kompletnie żadnej różnicy na obrazie z kablówki czy satelity jeśli chodzi o telewizor Full HD czy 4K.


Samsunga polecam także z innego powodu - jest najbardziej kompatybilny ze wszystkich TV na rynku - możesz łatwo sparować z komórką, lapem, tabletem, pralką czy lodówką dosłownie :)
I żadnych problemów z polskimi znakami przy filmach z kompa (divx)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl