![]() |
Cytat:
|
Szukam jakiegoś preparatu dla mężczyzn na zastosowanie lysienia. Szukam sprawdzonego sposobu a nie takiego z reklamy. Ktoś z czegoś korzystał i pomogło?
|
Deweloper buduje blok na gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym. Odpuszczac temat z definicji? Miał ktoś w ostatnim czasie takie doświadczenie?
|
Ja bym odpuściła, bo będziesz musiał przez lata płacić za mieszkanie na państwowym gruncie. A jak nie daj Boże będą jakieś cuda-wianki z podniesieniem opłat za użytkowanie wieczyste, to też to odczujesz na swojej kieszeni.
|
Koledzy, ktoś może temat już przerabiał i będzie w stanie coś doradzić.
Ja większość czasu przebywam w Niemczech/Holandii, narzeczona siedzi w Polsce - jak najtaniej się kontaktować? Coś korzystniejszego od Lycamobile istnieje? Druga sprawa - internet. Z czego najkorzystniej, w miarę opłacalnie w ilości pozwalającej na swobodne przeglądanie co dzień? |
Cytat:
Z tego co wiem jest chyba najkorzystniejsza, kiedyś jeszcze całkiem spoko była Lebara, możesz porównać http://www.lebara.nl/one/rates Poza tym ja używam Vibera, jedyny minus - musisz być połączony z internetem. Jeżeli zdzwaniacie się np. z wieczora jak już siedzisz w domu to (o ile masz internet w domu) jak najbardziej Viber. Nie kosztuje nic trzeba tylko ściągnąć aplikację. Chodzi o internet mobilny, jak rozumiem? Zależy o jakim przeglądaniu mówisz, ja mam np. 300MB na miesiąc, rzadko korzystam na mieście z internetu i ledwo starcza. W Lyca za 15 erło można kupić 3GB, w niemieckich sieciach jak o2 czy Aldi Talk jest drożej. Tak więc znowu + dla Lyca. BTW gdzie stacjonujesz? :) |
Cytat:
Co dzień gdzie indziej, jestem kierowcą ciężarówki ;) Lyca nie próbowałem, na razie rozpoznaje teren. Internet też z racji zawodu tylko mobilny, teraz używałem AldiTalk, 5GB za 15 euro, ale prawde powiedziawszy trzeba się oszczędzać, żeby na miesiąc starczyło, żadnych filmów, zdjęć itp., i właśnie przez to aplikacje takie jak whatsapp czy wspomniana vibera nie wchodzą chyba w grę, chociaż nie wiem ile transferu może to pochłaniać. Ktoś, coś jeszcze, jakiś pomysł? |
WhatsApp moze?
|
Cytat:
Musisz się liczyć z dodatkową opłatą roczną za użytkowanie Musisz się liczyć ze wzrostem tej opłaty Ważne jest na jaki cel jest ta nieruchomość, są przypadki że na "przemysłówce" ktoś stawia blok, opłata ustalona dla przemysłówki i leci w kosmos, płacicie Wy. Co do zasady jeśli cena atrakcyjna to czemu nie. |
Dodatkowo warto spojrzeć na przenaczenie działki. Jeśli jest to działka mieszkaniowo-usługowa to opłaty gruntowe wzrosną x3.
|
witam, dawno tutaj do Was nie zaglądałem mimo, że mam konto od wielu lat - nieważne, nie o tym teraz :)
będę w Krakowie na dniach, a jako że jestem z Pomorza i w Waszych stronach jestem gościem (rzadkim) to kto mi poleci jakiś tani nocleg i sprawdzony - w grę wchodzi trzy dni i nie będę ukrywał, że chodzi mi o tylko zwykły nocleg bez szaleństw, co za tym idzie niech to się nie przekłada na kasę jak nie tu, można pisać PW f |
Potrzebuję nie drogiej ekipy remontowej, może ktoś kogoś polecić ?
|
Potrzebuje dzisiaj w okolicy rynku zjeść normalny dobry polski obiad.
Restauracja jakaś normalna czyli nie muszą mi otwierać drzwi na wejściu, ale żebym tez nie dostał jedzenia na talerzach papierowych. Co polecicie? Sprawa pilna bo obiad pewnie koło 14-stej ;) Pozdrawiam |
nero odbierz priv
|
Myśle założyć konto Internetowe u któregoś buka. I tu do Was pytanie. Co polecacie ? W którym najkorzystniej, może dają jakieś bonusy, łatwość i przejrzystość grafiki.
|
Cytat:
BET365. Wg mnie jeden z lepszych buków. |
Bet365 :)
|
Musze ubezpieczyć mieszkanie. Poleci ktoś gdzie?
|
Cytat:
W ubezpieczeniu z Banku Pocztowego (?) przy szkodzie typu spowodowanie zacieków w łazience przy suficie dostałem szybko 800zł, podczas gdy naprawa tego to byłoby max300zł. Ostatecznie zacieki wyschły same i nawet tego nie malowałem. Aktualnie w TUZ przy awarii piecyka gazowego naprawę wykonano oczywiście za darmo, ale na wizytę specjalisty czekałem 9 dni! co w przypadku braku ciepłej wody jest sporym problemem. Popatrz co oferują w kwestiach naprawy urządzeń domowych bo znam takich co już naprawiali zadarmo i lodówki i telewizory a nawet całe drzwi z okuciem znajomy wymienił gdy zatrzasnął się zamek a ślusarz (też z ubezpieczenia) musiał rozpierdzielić kawałek framugi. Generalnie - już tak off-topic - nie wiem jak im się to opłaca jak składkę masz np 150-200zł rocznie a naprawy wykonywane za duzo wyższe koszty. |
A teraz moje pytanie w osobnym poście. Czy mógłby się odezwać ktoś obeznany w rynku nieruchomości?
edit a nawet dwa edity: od razu napiszę o co chodzi. Jak to możliwe że mieszkanie o takim metrażu jest takie tanie? może tam trzeba coś dopłacać o czym np ja nie mam pojęcia? i nie chodzi mi o jakieś ukryte koszty tylko jakieś te programy typu TBS, MDM że dostaję to mieszkanie za 90tys. ale ono jest niespłacone i jeszcze czeka mnie wydatek kolejnych 100tys/? (sorry ja jestem kompletnie zielony w tym temacie) http://www.nieruchomosci-online.pl/m...2900439.html?i |
To mieszkanie jest w TBS i nigdy nie bedzie twoje.
Płacisz 95 tys zł "odstępnego" obecnemu użytkownikowi i wchodzisz na jego miejsce. Trudno zamienić - Mieszkania w TBS-ie są tylko do wynajęcia - podkreśla Ewa Jackowicz, doradca finansowy Open Finance. - To minus, ponieważ nawet po spłaceniu kredytu (po 30 latach) zaciągniętego przez Towarzystwo na budowę mieszkania nie można go sprzedać, zapisać w testamencie, podarować ani wykupić na własność. Ze względu na istotę przedsięwzięcia, możliwość oddania lokalu w podnajem też nie wchodzi w rachubę. Mieszkanie w TBS-ie jest więc dobre dla osób, które są pewne, że np. większe mieszkanie nie będzie im nigdy potrzebne. Mieszkania w TBS nie można nie tylko sprzedać, ale i zamiana na większe jest bardzo trudna. Osoby, których dochody w miarę upływu czasu będą wzrastać, powinny raczej pomyśleć o mieszkaniu własnościowym. Wówczas wraz ze wzrostem swoich potrzeb i dochodów, mogą bez żadnych problemów zamieniać mieszkania na coraz większe. http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mies...a-1268079.html |
okeeeeej chyba rozumiem, dzięki. Czyli jeśli mi się "znudzi" to za podobną cenę, ale pewnie niższą bo z wiekiem mieszkanie traci wartość, mogę "odsprzedać" kolejnemu hmmm...najemcy?
To w sumie dobra opcja na mieszkanie na kilka lat zamiast wynajmu. Tak? Nie? |
Te odsprzedaze są takie malo oficjalne bym powiedział a nawet pod stołem.
Może się okazać ze za kilka lat nie zrobisz takiego myku. |
Zna się ktoś na sprzęcie do fotografowania?
Szukam porady jaki sprzęt wybrać do domowego studia fotograficznego, żeby zrobić dobrze wyglądające zdjęcia do sklepu internetowego. Chodzi mi o cały zestaw od aparatu, oświetlenia czy tła fotograficznego. Z góry dzięki za odpowiedzi tutaj lub PW. |
To zależy co chcesz fotografować. Ale generalnie np. stół bezcieniowy do tego lampa na statywie (lub dwie) z blendami, wyzwalana zdalnie i na końcu aparat bo w tym układzie mniej ważny. Najwygodniej posługiwać się lustrzanką i jasny obiektyw do tego plus statyw i weżyk. Ale najlepiej popytaj _danpe
Ni trzeba mieć super sprzetu żeby robić dobre zdjęcia, dobre (tzn ciekawe, oddające lub podkreślające chrakter przedmiotu - nawet dzienne rozproszone) oświelenie i aparat, nawet kompakt byle miał ustawienia manualne i.... zabawa metodą prób i błędów. Nie bez znaczenia jest też umiejętność posługiwania sie programami graficznymi :) |
Mamy szpeca od przedłużenia ofert na komórki/ przedstawiciela etc. ?
Kończy mi sie umowa za jakieś 3 miesiące i już generalnie mógłbym ja przedłużyć w play. Wybrałem sobie telefon a zobaczyłem że w T-mobile jest taka sama oferta z taką samą ceną za telefon przy czym oni dają 1 zł abonamentu przez 6 mies. jako bonus. Pytanie co teraz zrobić - czekać aż ktoś się odezwie do mnie czy samemu dzwonić na obsługe klienta i powiedzieć wprost jak jest i żeby mi dali taką ofertę jak w t-mobile to zostanę a jak nie to wypowiadam. Przyznam że takie rozwiązanie by mi najbardziej pasowało bo przyzwyczaiłem się do play, mam rodzinę w tej sieci. Da rade coś z nimi samemu załatwić czy dopiero wypowiedzenie coś da ? Nie ukrywam że wolałbym szybciej sprawę załatwić z racji telefonu. Macie jakieś rady ? |
W BOKu nie dostaniesz takiej oferty jak od callcenter. Do samego callcenter tez sie nie dodzwonisz. Ten bonus zapewne jest ograniczany czasowo, wiec radzilbym skorzystac skoro juz Ci odpowiada.
|
Tak tylko problem polega na tym że rozstać sie w play mogę za 3 miechy dopiero, a oferta z T-mobile jest dostępna na stronie, po prostu wszedłem i widzę że jest 6 miechów za 1 zł a pozniej 49 zł. W play jest 49 przez całą umowę.
|
Forum telepolis prawdę ci powie, są jakieś kody pracownicze do Playa.
6 msc gratis jest tez w orange i jeszcze mozna trafic kod np na - 20% abo na całą umowę, jak jeszcze trafisz na szalone dni z fajnym telefonem to jest oferta nie do pobicia. |
Krav ja nie wiem co Ci z call center playa zaproponuja. I tak w takim razie poczekasz na rozwiazanie, nie wiadomo ile tmobile bedzie trzymal te oferte. Na Twoim miejscu bym poczekal i wylozyl kawa na lawe bo chce zrezygnowac, oferta w tmobile taka i taka, konsultant i tak porusza sie w ramach oferty, nie da nic wiecej. Przepatrz promocje playa czy Ci cos odpowiada, jak nie to przejdz do tmobile.
|
Ja mam podobną sytuację w play. Wydzwaniali do mnie tygodniami proponując to samo badziewie, co mają na stronie internetowej. Nawet na hasło 'u konkurencji 6 miesięcy za free' nie było nic lepszego. Umowa mi się przedłużyła na czas nieokreślony na tych samych, starych dobrych warunkach więc na razie czekam.
Prawdopodobnie wezmę coś z konkurencji, 6 miechów free to zawsze wartość dodana. Na razie jednak z czystego lenistwa nie chce mi się tego załatwić :) |
Mam taką samą sytuacje, ostatnio sprawdziłem ze umowa z Play mi się skończyła i mam na czas nieokreslony. I tak od miesiąca się zbieram żeby iść do salonu zeby mi coś zaproponowali. Narazie u nich na stronie znalazłem:
40zł abonament i minuty i smsy do wszystkich bez limitu (oprócz stacjonarnych) i internet 4 albo 5gb. |
Panie i Panowie, potrzebuję pracy inżynierskiej najlepiej z jakiegoś zarządzania albo czegoś takiego, na internetach same płatne albo jakieś inne cuda a ja nie chce się z nią przecież bronić tylko ogólnie oglądnąć jak to wygląda.
Macie może jakieś źródła? |
Nie wiem czy na wszystkich uczelniach, ale w niektórych to studenci mogą w sekretariatach swoich katedr wypożyczać obronione już prace.
|
biblioteka cyfrowa
Sprawdź na www.dbc.wroc.pl ;)
|
Pany jestem na kupnie tv 40-43 cale. Polecicie jakiś konkretny model z dobrym obrazem? I czy jest sens brać w rozdzielczości 4k?
Z góry dzięki. EDIT Super, dzięki raz jeszcze za porady. |
Mam pytanie w związku z PITem i e-deklaracją.
Rozliczam się w tym roku, tak jak i w porpzednim poprzez Internet. W celu weryfikacji, przed wysłaniem PITu muszę podać kwotę dochodu za poprzedni rok. Mam zapisane to w historii programu, więc otwieram stary PIT i spisuję... niestety... co chwile wywala mi błąd. Rok temu robiłem korektę, ale chyba i ją wrzucałem poprzez edeklaracje. Jakaś rada? |
Z tego co pamiętam musisz podać chyba przychód, spróbuj wpisać to.
|
Przepraszam, pomyliłem się, oczywiście chodziło mi o to, że wpisuję przychód i co chwilę wyskakuje informacja, że "odrzucono".
|
Cytat:
4K jak ktoś jest maniakiem filmów (z netu) dlatego że w Polsce programy (niektóre) nadawane są w HD (Nawet nie Full HD !!! ) niezależnie od kablówki czy miasta. Robiłem testy z gościem w Euro AGD - i sam przyznał że nie ma kompletnie żadnej różnicy na obrazie z kablówki czy satelity jeśli chodzi o telewizor Full HD czy 4K. Samsunga polecam także z innego powodu - jest najbardziej kompatybilny ze wszystkich TV na rynku - możesz łatwo sparować z komórką, lapem, tabletem, pralką czy lodówką dosłownie :) I żadnych problemów z polskimi znakami przy filmach z kompa (divx) |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl