Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Pero 23.01.2017 16:34

To chyba nie miejsce na dyskusję o funkcjonowaniu akademii.

Ja z kolei mam pytanie odnośnie otoczenia naszego stadionu a w zasadzie odnośnie Cichego Kącika. Szczerze powiedziawszy nie znam historii tego miejsca a ze zdjęć z wysokości wygląda to za na jakiś przemyślany projekt zagospodarowania przestrzennego. Nie wiem czy dobrze ale mi się kojarzy z miejscem na stadionie lekkoatletycznym do pchnięcia kulą.
Zna ktoś historie powstania projektu i zabudowy tego miejsca?

adas123 23.01.2017 18:50

Historia jak to przy miejscowym planie, studiowali studiowali aż plan uchwalili, tam wcześniej też były obiekty sportowe przecież-basen stary, bieżnia.

Tu sobie możesz poczytać co oni tam przewidują http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=24065

Do kolegów z góry , tam gdzie na środku rośnie drzewo to nie jest nasze, to ma Filipiak chyba w jakiejś umowie z miastem i w tym roku ruszą tam z budową jakiegoś centrum sportu i rekreacji.

krzaq12 23.01.2017 19:13

Cytat:

Do kolegów z góry , tam gdzie na środku rośnie drzewo to nie jest nasze, to ma Filipiak chyba w jakiejś umowie z miastem i w tym roku ruszą tam z budową jakiegoś centrum sportu i rekreacji.

Tak, tak to nie o to drzewo chodzi. AP ma na myśli chyba to które rośnie przy starej hali i blokuje możliwość budowy boiska. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
https://zapodaj.net/images/59665dd96b80d.png

Szkoda, że tereny przy cichym kąciku nie są nasz, można byłoby na nich zbudować spokojnie 2 pełnowymiarowe boiska dla AP.

adas123 23.01.2017 19:23

A to sory pardon,to poniżej jest bardziej charakterystyczne jako 'na środku';)

O ile to nie jest pomnik przyrody prawem chroniony to wycinka czegoś takiego to nie jest wybitny problem...

Edit. Doczytałem teraz ten artykuł. No to jak dostali to hajda i do przodu.

krzaq12 23.01.2017 19:27

Tzn ja nie jestem pewien czy chodzi właśnie o to drzewo, ale domyślam się że tak. W AP twierdzą że mają już zgodę i nic nie stoi na przeszkodzie by postawić boisko.
Wybaczcie za duże zdjęcie ale widać na nim wyraźnie owe drzewo (po prawej str) ;)
https://zapodaj.net/images/724b3f95d4c6a.jpg
W sumie jest jeszcze trochę miejsca za starą halą Wisły, na upartego można tam wcisnąć coś na kształt orlika.

adas123 23.01.2017 19:31

No tam sporo drzew jest generalnie, robiłem tam pomiary ostatnio bo jak wspominałem wyżej ,coś będzie doklejane od zachodniej strony hotelu.
Jakby ktoś mądrze to rozplanował, ogarnął ten syfiaty parking między hotelem a halą, to tam by drugi stadion się zmieścił.
BTW to może się zgłoszę do TSW, że im geodezję za pół ceny zrobię jak będą potrzebować coś pod boisko, zawsze będą parę stów do przodu:D

A patrz krzaq ile miejsca jest koło tych samochodów różnokolorowych i w stronę Chodowieckiego...i schowany za stadionem na tym zdjęciu budynek gdzie akredytacje dają, który nadaje się tylko do rozbiórki.
Ale tak czy siak szkoda tych terenów starego basenu, piękne działki na boiska treningowe...

krzaq12 23.01.2017 20:16

Oj tak szkoda.
Na obecnych terenach, o ile TS w całości będzie chciał je przeznaczyć na AP, lub przynajmniej w większości postawimy jeszcze maksymalnie jedno pełnowymiarowe boisko (o ile się uda zmieścić) i może jeszcze jedno mniejsze o wymiarach zbliżonych do orlika.
Choć nie oszukujmy się to i tak będzie dużo.

azkaz 09.02.2017 13:58

Chciałbym, żeby przemalowano schody na sektorze gości. Połączenie niebieskich krzesełek z żółtymi schodami kojarzy mi się z ....ą-świnią arką gdynią

JrQ- 09.02.2017 18:34

kolor schodów wynika chyba z przepisów
nie wiem jakie są alternatywne

FraMat 09.02.2017 19:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azkaz (Post 1463941)
Chciałbym, żeby przemalowano schody na sektorze gości. Połączenie niebieskich krzesełek z żółtymi schodami kojarzy mi się z ....ą-świnią arką gdynią

Niech zostaną jak już są - będziesz przynajmniej nabuzowany

MatMario 09.02.2017 20:41

Dajcie spokoj. Jest jedno pelno wymiarowe boisko.

Pozostaly teren wykorzystac na boiska mniejsze. Treningowe.

Za hala jest teren zostawiony pod budowe nowej hali. Nie wiem jakie sa obecnie plany ale na tym polu tez mamy duze zaleglosci. Tak prawde powiedziawszy wybudowalbym nowa hale w ciagu budynkow frontowych, stara hale wyburzyl i z tylu naczaskal boisk.

aNouc 09.02.2017 20:53

Jak przywieziesz do biura TS-u kilka walizek z pieniędzmi to sobie wyburzysz starą halę.

W tej hali znajduduje sie kilkadziesiat pomieszczen, restauracja, kryty basen po remoncie, pokoje, sklepy klubowe, parkeit do gry i tak dalej.

Chyba, ze mylisz pojęcia i piszesz o nowej hali . Ale tam znajduje się silownia, hotel, sala bokserska, sekcja strzelecka, parkiety do gry i tak dalej.


Poczekaj, zaraz wyburzymy największy majątek TS-u Wisly zeby postawic pole z trawą.

MatMario 09.02.2017 21:47

Myslac o hali mowie o obiekcie wysunietym najbardziej na poludnie z kompleksu glownego. Obiekcie na tylach ktorego miala powstac nowa hala.

Nie mowie o burzeniu basenow ani nic w ten desen.

azkaz 09.02.2017 23:20

dwa węgorze i mam energię na mecz, dogrywkę, karne i jeszcze bieganie po mieście

MłodePokolenie 10.02.2017 20:29

D.D z naszej rady nadzorczej dał info na facebooku ze swojego prywatnego konta, że już niebawem beton wewnątrz stadionu (tam gdzie można umieścić bannery) zostanie czymś zasłonięty. Jest jakiś pomysł i działania jak widać w tym kierunku.

Davss875 10.03.2017 11:56

Ja bym sobie życzył, żeby w końcu zrobić elewację stadionu, bo jak długo ona będzie jeszcze straszyć? Czy naprawdę miasto nie ma kilku mln na to , żeby zeszlifować i pomalować??? 2 kwestią jest muzeum Wisły kiedy w końcu się tego doczekamy?

FraMat 10.03.2017 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Davss875 (Post 1466310)
Ja bym sobie życzył, żeby w końcu zrobić elewację stadionu, bo jak długo ona będzie jeszcze straszyć? Czy naprawdę miasto nie ma kilku mln na to , żeby zeszlifować i pomalować???

Przecież chyba już było wielokrotnie mówiono, że to nie kwestia tego czy da się to technicznie wykonać, tylko kwestia praw autorskich.

No chyba, że się mylę?

19sebawro06 10.03.2017 12:13

jeśli chodzi o stadion to jedyne co zrobił bym na juz to zasłonił beton pomiędzy pietrami trybun. walnąć kasetony ze sponsorami lub czyste w kolorze czerwonym z herbem co kilka metrów i było by git bo razi w oczy

arth_ur 10.03.2017 12:15

Podobno miasto wykupiło prawa autorskie od biura projektowego śp. Obtułowicza. Naprawdę wierzycie że miasto zapłaci miliony za estetykę stadionu ? Wystarczy gdyby pozwolili dopieścić go w środku np. ozdobić bandy na piętrze datami mistrzostw itp. jak na Emirates Stadium http://stadiony.net/pictures/stadium..._stadium32.jpg

Davss875 11.03.2017 02:56

Mam nadzieję, że stadion doczeka się kiedyś przebudowy, a mianowicie: dostosowanie trybun za bramkami w stosunku do trybun bocznych ( wyprostowanie) usunięcie odciągników za trybunami. Rozbiórka pawilonu medialnego, a w zamian zabudowa narożnika. Elewacja. Ozdobić betony w środku datami z mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Superpucharu itd, z dodatkiem Herbów Wisły. Budowa Muzeum. Marzy mi sie jednolity, półokrągły dach niczym na Lechii i inny typ oświetlenia

krzaq12 11.03.2017 08:18

Ja pisałem już kilka razy do klubu (m. in. rzecznika) W klubie mają świadomość, że jest to koncepcja bardzo promowana przez kibiców. Widziałem, że inni fani też o tym pisali na tt, fb, czy instagramie.
Jak wspomniał Młode Pokolenie zasłonięte betony na stadionie obiecuje Damian Dukat.

Jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo wizualnie zyskuje stadion, proponuję przejrzeć sobie zdjęcia z meczu kadry na R22 z Litwą.

Niebo, a ziemia.

bravelukas 11.03.2017 09:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1466322)
Podobno miasto wykupiło prawa autorskie od biura projektowego śp. Obtułowicza. Naprawdę wierzycie że miasto zapłaci miliony za estetykę stadionu ? Wystarczy gdyby pozwolili dopieścić go w środku np. ozdobić bandy na piętrze datami mistrzostw itp. jak na Emirates Stadium http://stadiony.net/pictures/stadium..._stadium32.jpg

Bzdura, przeciez sprawa jest w sadzie

krzaq12 16.03.2017 19:39

Na stadionie rozpoczęło się oklejanie betonu bandami reklamowymi.

Na internecie jest dostępne zdjęcie zrobione w strefie kibica.
Widać nowe reklamy LV BET.
Pytanie czy cały stadion zostanie oklejony, czy jedynie fragment?

Był ktoś z Was dziś w godzinach popołudniowych w strefie i może się wypowiedzieć?
Reklamy pod VIPami już są z tego co kojarzę od wielu miesięcy.

https://pbs.twimg.com/media/C7DNUdvXEAAfntH.jpg

master17 19.03.2017 10:26

Takie pytanie po kiego grzyba zamykane są bramki między sektorami na górze trybuny ?

gooro33 12.04.2017 13:35

Cracovia ma mieć kolejne dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Tym razem na bazę szkoleniową.
Było lodowisko, potem hala, teraz baza...
Szkoda że największy wielosekcyjny Klub w Polsce nie doczekał się nawet nowej hali...
Układy.

szamik 12.04.2017 14:21

Patrząc trochę obiektywnie, zwróć uwagę ile kosztował nasz stadion a ile hipermarket :)

Ogryzek 12.04.2017 14:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szamik (Post 1468366)
Patrząc trochę obiektywnie, zwróć uwagę ile kosztował nasz stadion a ile hipermarket :)

Patrząc obiektywnie - to na naszym stadionie niezłe przekręty musiały iść że aż tyle kosztował. Można było wybudować tańszy lepszy stadion.

A co do hali dla koszykarek w końcu regularnych mistrzyń polski to doczekamy się hali?

picasso 12.04.2017 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szamik (Post 1468366)
Patrząc trochę obiektywnie, zwróć uwagę ile kosztował nasz stadion a ile hipermarket :)

a doliczyłeś do tego ile miasto musiało dać kasy bądź działek norbertankom czy liczysz tylko sam koszt budowy?

Kamrat 16.04.2017 18:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szamik (Post 1468366)
Patrząc trochę obiektywnie, zwróć uwagę ile kosztował nasz stadion a ile hipermarket :)

Licząc obiektywnie to za ukradzione Wiśle postawili hipermarket w kałuży.
Potwierdzi to każdy z wykonawców , którzy budowali obydwa stadiony.

leszekm 08.07.2017 17:39

KOLEJNA WYMIANA KRZESEŁEK NA STADIONIE WISŁY


http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...sly_21076.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:08.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl