Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

kornd 02.06.2015 18:28

Nowa umowa z miastem?

http://stadiony.net/aktualnosci/2015...mowe_z_miastem

Coglin 08.07.2015 06:39

Przy okazji porannego rozpirzu na polu, tak się zastanawiam co z naszymi daszkami i pomostami?

Wie ktoś coś?

bravelukas 08.07.2015 07:20

^^No właśnie co z dachem i pomostami? W październiku był wykonawca tych prac, i co? Nic sie nie zadziało?

Raffaello89 09.07.2015 09:41

Tutaj odpowiedź:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...t,t,id,tm.html
Jak ten pedzio Stawowy nie będzie za bardzo mieszał, może coś sie ruszy z funkcjonalnością i estetyką stadionu.

kornd 09.07.2015 15:17

Bardzo dobry artykuł na temat amatorstwa nieboszczyka Obtułowicza i jego nieudacznego studia architektonicznego:
http://stadiony.net/aktualnosci/2015...e_maja_miliony

Babba 10.07.2015 09:06

I co się dziwić,że na oficjalnej wciąż jest zakładka:stadion w budowie.

Może doczekamy się wreszcie wymalowania elewacji. Poprawi to estetykę.

Wicked 18.08.2015 19:13

Nie wiem czy było, ale o nowej hali TS możemy przy obecnej (a pewnie i przy każdej następnej) tylko pomarzyć:

http://i.imgur.com/BBM5Ufa.jpg

crazykaro 15.09.2015 21:05

Trochę o stadionie po ostatniej ulewie:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/sta...aty_10194.html

R33 23.09.2015 18:26

Wirtualny spacer po obiektach TS Wisła:
http://tswisla.wkraj.pl/#/72801/0

wislak1995 26.09.2015 18:45

Kolejne zawirowania:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...t,t,id,tm.html

Ogłoszony przetarg na schody:
http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...prawy-12ix2015

Dzimi 26.09.2015 23:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Raffaello89 (Post 1407221)
Tutaj odpowiedź:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...t,t,id,tm.html
Jak ten pedzio Stawowy nie będzie za bardzo mieszał, może coś sie ruszy z funkcjonalnością i estetyką stadionu.

Ważny cytat:
"obiekt zdobywa najemców bardzo powoli. Urzędnicy zapewniają jednak, że w końcu zaczął zarabiać. Roczne koszty utrzymania to ponoć 2,8 mln zł, a przychody 3,6 mln zł. "

Czyli można zakładać, że klub za rozgrywanie na nim meczy płaci w ciągu sezonu nie więcej niż 2,5-3,0 mln zł

WislaFan123 27.09.2015 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dzimi (Post 1415498)
Ważny cytat:
"obiekt zdobywa najemców bardzo powoli. Urzędnicy zapewniają jednak, że w końcu zaczął zarabiać. Roczne koszty utrzymania to ponoć 2,8 mln zł, a przychody 3,6 mln zł. "

Czyli można zakładać, że klub za rozgrywanie na nim meczy płaci w ciągu sezonu nie więcej niż 2,5-3,0 mln zł

Ale to nie jest jakąś wielką tajemnicą ile Wisła płaci - jest to ok 200 tyś za każdy mecz. Także te 3,6mln bierze pod uwagę 18 meczów Wisły. To, że się zaczyna zapałeniać, nie znaczy że na tym się zarabia - głównie są to spółki miejskie, więc bardziej to jest oszczędność miasta na wynajmije w innych miejsach. Poza tym, dalej nie wiel sie dzieje, czasem jakas impreza mala sie trafi.

Natomiast koszty utrzymania są z powietrze - są zdecydowanie wyższe niż 2,8mln. Bliżej do 4 mln dochodzą..

wislak1995 02.10.2015 20:39

Jest nadzieja, że stadion w końcu zacznie funkcjonować. Klątwa zdjęta.

http://krowoderska.pl/z-rmf-maxxx-i-...em-wisly-foto/

Pero 08.10.2015 11:46

Plany stadionu Wisły miasto kupi później

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,4...BoxLokKrakLink

ABGwislakABG 08.10.2015 14:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak1995 (Post 1415961)
Jest nadzieja, że stadion w końcu zacznie funkcjonować. Klątwa zdjęta.

http://krowoderska.pl/z-rmf-maxxx-i-...em-wisly-foto/

Czyżby twierdza przy Reymonta powróciła? :D

Babba 11.10.2015 09:36

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...isly,id,t.html

Chyba kogoś tam pop#$%#%..szorstkość schodów -.-

eye63 11.10.2015 10:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Babba (Post 1416836)
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...isly,id,t.html

Chyba kogoś tam pop#$%#%..szorstkość schodów -.-

No to widzę szamańskie klątwy rzeczywiście zdjęte :D :D :D

JEDREK76 11.10.2015 11:03

Ktoś znów chce naszym kosztem jakieś wałki robić. Chodzę po tych schodach na każdym meczu i nigdy jeszcze ani sam się na nich nie poślizgnąłem, ani nie widziałem aby ktokolwiek miał tego typu problem (choć wchodzą czasem osoby w takim stanie, że nawet przy maksymalnej "szorstkości" mogą mieć kłopoty).

piotek 11.10.2015 15:39

Czy to nei miasto płaci za remonty? My przecież wynajmujemy na dzień meczowy.

Kocur 11.10.2015 16:03

Nie chodzi o to kto płaci bo tak naprawdę my płacimy z naszych podatków za kolejne wałki a nie klub.

Chodzi o to że w świat pójdzie info że "Wisła skopała stadion i wszyscy musimy się dorzucać".

JEDREK76 11.10.2015 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotek (Post 1416866)
Czy to nei miasto płaci za remonty? My przecież wynajmujemy na dzień meczowy.

Później przy okazji kolejnych wyborów, po czym wszystkie opcje (włącznie z lewactwem popierającym przekrętasów) sobie jeżdżą i używają po Majchrowskim i jego przydupasach czy po Wiśle?

Poza tym wzrastają koszty stadionu tym samym będą wzrastać jego koszty wynajęcia.

Viper 11.10.2015 21:59

^^ Mamy umowę z ZISem na konkretne warunki wynajmu, obecny remont nie ma na to wpływu i tak wynajmujemy stadion poniżej kosztów. By miastu to się "opłacało" wartość wynajmu powinna wynosić 1% zainwestowanej kasy czyli ponad 6 mln rocznie. Jakby to była inwestycja rynkowa to 10% czyli 60 mln.

Lukasz 12.10.2015 07:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1416879)
Jakby to była inwestycja rynkowa to 10% czyli 60 mln.

OT/
Tak się liczy czynsz?

WislaFan123 12.10.2015 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1416879)
^^ Mamy umowę z ZISem na konkretne warunki wynajmu, obecny remont nie ma na to wpływu i tak wynajmujemy stadion poniżej kosztów. By miastu to się "opłacało" wartość wynajmu powinna wynosić 1% zainwestowanej kasy czyli ponad 6 mln rocznie. Jakby to była inwestycja rynkowa to 10% czyli 60 mln.

Oczywiście że sie tak czynszu nie liczy... to po pierwsze. A po drugie, my nie wynajmujemy całego stadionu, tylko jego poszczególne części. Tj z 7 biur dla pracowników administracji w narożniku południowo-wschodnim, strefa kibica... no i jest właścicielem Loży Prezydenckiej. Pozatym tylko i wyłącznie na mecze. Dodatkowo, 30% z każdej długoterminowej umowy na stadion Wisła musi oddać miastu + część z cateringu. Jeśli chce coś zrobić w okrąglaku, wynając skybox czy vipa pod jakas impreze, musi czesc oddawac miastu - bardzo male mozliwosci do zarabiania. Z drugiej strony, miasto dalej doklada do stadionu (od Wisły ma 3,6 mln - utrzymanie na poziomie 4,5 jest, plus miasto troche zeszlo z kosztow wynajmow poniewaz sporo biur na trybunie wschodniej jest wziete przez miasto)

Ewenementem jest to, że umowa wynajmu jest zarówno niekorzystna dla Wisły, jak i miasta. Dużo lepszy model by był, że Wisła ma całość dla siebie (może nie licząc biur), 1mln PLN rocznie + koszty utrzyania + 5% od przychodów. A wtedy zająć sie czescia konferyncynoa bankietową i na tym zarabiać

Viper 12.10.2015 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1416891)
OT/
Tak się liczy czynsz?

Mocno uproszczony mechanizm. Wydają X kasy na dany budynek, który wykorzystasz komercyjnie to oczekujesz że zainwestowane pieniądze zwrócą się w Y lat. Przykładowo Hiszpański inwestor, który wybudował podziemny parking koło Wawelu, zakładał 50 letni zwrot co jest raczej ewenementem. Przy większości inwestycji oczekuje się znacznie krótszych okresów zwrotu.

Jak chodzi o stadion to wynajem biur to fikcja, są koszmarnie niefunkcjonalne, Mieliśmy w mieście duży niedobór powierzchni biurowej a i tak nie udało się tego wynająć. Dlatego ostatecznie zainstalowano tam miejskie instytucje.

Mamy pod względem kubatury potężny obiekt, problem w tym że trzeba mnóstwo pieniędzy by to jeszcze dostosować to wymagań rynkowych. Co to kwot za wynajem to w pierwszej wersji gdy stadion miał być tańszy (coś około 350mln) zakładano, że Wisła po prostu będzie płaciła po 3,5 za wynajem i wtedy byłoby nas na to stać. Potem koszta wzrosły a sytuacja klubu się pogorszyła i zaczęło się kombinowanie.

WislaFan123 12.10.2015 11:39

Viper, nie udało wynająć bo poprostu na siłę próbowano opchnac to 2-3 duzym firmom. Natomiast wiele mniejsyzch chetnych jest... Pozatym, jakoś sie nigdzie nie natknalem na oferte - wystarcyz ze Wisla na stronie by puscila i odrazu byliby chetni. No ale pojawia sie jeden z wiekszych problemow - klimatyzacja. Chcąc schldozic jedno biuro, trzeba wlaczyc obieg na pol trybuny, co odrazu generuje potezne koszty utrzymania.. Nie ma niezalnych obiegow - temat rzeka, ale i tak ten stadion mozna lepiej wykrozystywac.

W przypadku czynszu, oczywiscie ze sie zaklada x lat z wrotu z inwestycji - ale nie w tym przypadku i nie przy przeplaconym stadionie na ktorym zrobiono potezne walki. 615 mln wydanych, a nie zrobiono najwazniejszych rzeczy - nie wyspozano punktow caterignowych, nie wyspozano vipa i skyboxow oraz nie zrobiono elewacji. Plus mozna lepiej bylo obiekt przystowac pod konferencje. Zrobienie tego to pewnie z 10-15mln, a obiekt by zarabial z 7-10mln Pln wiecej rocznie

Viper 12.10.2015 11:50

^^ Małej firmy nie byłoby stać na wynajem takiego biura. Problemy z klimatyzacją to jedno, druga rzecz to brak otwieranych okien...

7-10mln? skąd niby? nie myl przychodów z zyskami... Sam koszt utrzymania stadionu to 7 mln rocznie. Kiedyś gdzieś widziałem szacunek który mówił, że by doprowadzić stadion do używalności. Przebudować klimatyzacje, oświetlenie i wszystko co zostało spieprzone to jakieś 70mln złotych. Jako, że "miastowe" kosztorysy są niedoszacowane różnych to wyszło by 100 faktycznie.

Lukasz 12.10.2015 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1416904)
...zainwestowane pieniądze zwrócą się w Y lat. (..)

Dziękuje.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1416904)
Kiedyś gdzieś widziałem szacunek który mówił, że by doprowadzić stadion do używalności (...) jakieś 70mln złotych.

Wliczając prawa autorskie?

crazykaro 12.10.2015 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1416907)
^^ Małej firmy nie byłoby stać na wynajem takiego biura. Problemy z klimatyzacją to jedno, druga rzecz to brak otwieranych okien....

To jeden i ten sam problem. Przez brak otwieranych okien budynek trzeba klimatyzowac caly rok i dlatego koszty klimatyzacji samtakie wysokie.

WislaFan123 12.10.2015 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1416907)
^^ Małej firmy nie byłoby stać na wynajem takiego biura. Problemy z klimatyzacją to jedno, druga rzecz to brak otwieranych okien...

7-10mln? skąd niby? nie myl przychodów z zyskami... Sam koszt utrzymania stadionu to 7 mln rocznie. Kiedyś gdzieś widziałem szacunek który mówił, że by doprowadzić stadion do używalności. Przebudować klimatyzacje, oświetlenie i wszystko co zostało spieprzone to jakieś 70mln złotych. Jako, że "miastowe" kosztorysy są niedoszacowane różnych to wyszło by 100 faktycznie.

Ale czemu by nie bylo stać, skoro juz takie są na stadionie?

Zarobić, chodziło mi o wynegrowanie przychodu

Skąd? Bankiety i konferencje - z tego 2-3 mln PLN, do tego wykonczony VIP to mysle ze kolejny 1mln wiecej, lepszy catering to wieksze wplywy i cateringu samego w sobie (lepsza oferta produktow, lepsza jakosc czy mniejsze kolejki) + lepszy catering = więcej zadowolonych kibicow. No i wykonczony stadion, duzo konfernecji i bankietow, to duza szansa trafic na kogos kto da z 2-3mln PLN za nazwe stadionu. Nie mowiac juz o tym jakbym zrobic mozeum i porzadny sklep, plus w narozniku pd-wsch automatyczne maszyny do biletow jak na dworcu, zeby zmniejszyc kolejki..

Te 70mln z komosu kwota, natomiast faktycznie, kwestia okien by sporo zmienila + zmiana obiegu klimy. ale utrzymanie to nie 7 (chyba ze zakladajac ze ten stadion codziennie zyje eventy , konfernecje, wszystkie biura, ale wtedy przychod bylby 6-7mln z samych bankietow, konfernecji i biur).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl