![]() |
|
Przy okazji porannego rozpirzu na polu, tak się zastanawiam co z naszymi daszkami i pomostami?
Wie ktoś coś? |
^^No właśnie co z dachem i pomostami? W październiku był wykonawca tych prac, i co? Nic sie nie zadziało?
|
Tutaj odpowiedź:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...t,t,id,tm.html Jak ten pedzio Stawowy nie będzie za bardzo mieszał, może coś sie ruszy z funkcjonalnością i estetyką stadionu. |
Bardzo dobry artykuł na temat amatorstwa nieboszczyka Obtułowicza i jego nieudacznego studia architektonicznego:
http://stadiony.net/aktualnosci/2015...e_maja_miliony |
I co się dziwić,że na oficjalnej wciąż jest zakładka:stadion w budowie.
Może doczekamy się wreszcie wymalowania elewacji. Poprawi to estetykę. |
Nie wiem czy było, ale o nowej hali TS możemy przy obecnej (a pewnie i przy każdej następnej) tylko pomarzyć:
http://i.imgur.com/BBM5Ufa.jpg |
Trochę o stadionie po ostatniej ulewie:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/sta...aty_10194.html |
Wirtualny spacer po obiektach TS Wisła:
http://tswisla.wkraj.pl/#/72801/0 |
Kolejne zawirowania:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...t,t,id,tm.html Ogłoszony przetarg na schody: http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...prawy-12ix2015 |
Cytat:
"obiekt zdobywa najemców bardzo powoli. Urzędnicy zapewniają jednak, że w końcu zaczął zarabiać. Roczne koszty utrzymania to ponoć 2,8 mln zł, a przychody 3,6 mln zł. " Czyli można zakładać, że klub za rozgrywanie na nim meczy płaci w ciągu sezonu nie więcej niż 2,5-3,0 mln zł |
Cytat:
Natomiast koszty utrzymania są z powietrze - są zdecydowanie wyższe niż 2,8mln. Bliżej do 4 mln dochodzą.. |
Jest nadzieja, że stadion w końcu zacznie funkcjonować. Klątwa zdjęta.
http://krowoderska.pl/z-rmf-maxxx-i-...em-wisly-foto/ |
|
Cytat:
|
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...isly,id,t.html
Chyba kogoś tam pop#$%#%..szorstkość schodów -.- |
Cytat:
|
Ktoś znów chce naszym kosztem jakieś wałki robić. Chodzę po tych schodach na każdym meczu i nigdy jeszcze ani sam się na nich nie poślizgnąłem, ani nie widziałem aby ktokolwiek miał tego typu problem (choć wchodzą czasem osoby w takim stanie, że nawet przy maksymalnej "szorstkości" mogą mieć kłopoty).
|
Czy to nei miasto płaci za remonty? My przecież wynajmujemy na dzień meczowy.
|
Nie chodzi o to kto płaci bo tak naprawdę my płacimy z naszych podatków za kolejne wałki a nie klub.
Chodzi o to że w świat pójdzie info że "Wisła skopała stadion i wszyscy musimy się dorzucać". |
Cytat:
Poza tym wzrastają koszty stadionu tym samym będą wzrastać jego koszty wynajęcia. |
^^ Mamy umowę z ZISem na konkretne warunki wynajmu, obecny remont nie ma na to wpływu i tak wynajmujemy stadion poniżej kosztów. By miastu to się "opłacało" wartość wynajmu powinna wynosić 1% zainwestowanej kasy czyli ponad 6 mln rocznie. Jakby to była inwestycja rynkowa to 10% czyli 60 mln.
|
Cytat:
Tak się liczy czynsz? |
Cytat:
Ewenementem jest to, że umowa wynajmu jest zarówno niekorzystna dla Wisły, jak i miasta. Dużo lepszy model by był, że Wisła ma całość dla siebie (może nie licząc biur), 1mln PLN rocznie + koszty utrzyania + 5% od przychodów. A wtedy zająć sie czescia konferyncynoa bankietową i na tym zarabiać |
Cytat:
Jak chodzi o stadion to wynajem biur to fikcja, są koszmarnie niefunkcjonalne, Mieliśmy w mieście duży niedobór powierzchni biurowej a i tak nie udało się tego wynająć. Dlatego ostatecznie zainstalowano tam miejskie instytucje. Mamy pod względem kubatury potężny obiekt, problem w tym że trzeba mnóstwo pieniędzy by to jeszcze dostosować to wymagań rynkowych. Co to kwot za wynajem to w pierwszej wersji gdy stadion miał być tańszy (coś około 350mln) zakładano, że Wisła po prostu będzie płaciła po 3,5 za wynajem i wtedy byłoby nas na to stać. Potem koszta wzrosły a sytuacja klubu się pogorszyła i zaczęło się kombinowanie. |
Viper, nie udało wynająć bo poprostu na siłę próbowano opchnac to 2-3 duzym firmom. Natomiast wiele mniejsyzch chetnych jest... Pozatym, jakoś sie nigdzie nie natknalem na oferte - wystarcyz ze Wisla na stronie by puscila i odrazu byliby chetni. No ale pojawia sie jeden z wiekszych problemow - klimatyzacja. Chcąc schldozic jedno biuro, trzeba wlaczyc obieg na pol trybuny, co odrazu generuje potezne koszty utrzymania.. Nie ma niezalnych obiegow - temat rzeka, ale i tak ten stadion mozna lepiej wykrozystywac.
W przypadku czynszu, oczywiscie ze sie zaklada x lat z wrotu z inwestycji - ale nie w tym przypadku i nie przy przeplaconym stadionie na ktorym zrobiono potezne walki. 615 mln wydanych, a nie zrobiono najwazniejszych rzeczy - nie wyspozano punktow caterignowych, nie wyspozano vipa i skyboxow oraz nie zrobiono elewacji. Plus mozna lepiej bylo obiekt przystowac pod konferencje. Zrobienie tego to pewnie z 10-15mln, a obiekt by zarabial z 7-10mln Pln wiecej rocznie |
^^ Małej firmy nie byłoby stać na wynajem takiego biura. Problemy z klimatyzacją to jedno, druga rzecz to brak otwieranych okien...
7-10mln? skąd niby? nie myl przychodów z zyskami... Sam koszt utrzymania stadionu to 7 mln rocznie. Kiedyś gdzieś widziałem szacunek który mówił, że by doprowadzić stadion do używalności. Przebudować klimatyzacje, oświetlenie i wszystko co zostało spieprzone to jakieś 70mln złotych. Jako, że "miastowe" kosztorysy są niedoszacowane różnych to wyszło by 100 faktycznie. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Zarobić, chodziło mi o wynegrowanie przychodu Skąd? Bankiety i konferencje - z tego 2-3 mln PLN, do tego wykonczony VIP to mysle ze kolejny 1mln wiecej, lepszy catering to wieksze wplywy i cateringu samego w sobie (lepsza oferta produktow, lepsza jakosc czy mniejsze kolejki) + lepszy catering = więcej zadowolonych kibicow. No i wykonczony stadion, duzo konfernecji i bankietow, to duza szansa trafic na kogos kto da z 2-3mln PLN za nazwe stadionu. Nie mowiac juz o tym jakbym zrobic mozeum i porzadny sklep, plus w narozniku pd-wsch automatyczne maszyny do biletow jak na dworcu, zeby zmniejszyc kolejki.. Te 70mln z komosu kwota, natomiast faktycznie, kwestia okien by sporo zmienila + zmiana obiegu klimy. ale utrzymanie to nie 7 (chyba ze zakladajac ze ten stadion codziennie zyje eventy , konfernecje, wszystkie biura, ale wtedy przychod bylby 6-7mln z samych bankietow, konfernecji i biur). |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl