Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

picasso 11.02.2014 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1348240)
Dobra może i jest teraz bezpieczniej, ale estetyka obiektu uległa pogorszeniu. Ciekaw jestem jakie alternatywne rozwiązania zaprezentuje zarządca?

znając tych co rządzą miastem podejrzewam,ze zasłonią to gazetami.miejmy tylko nadzieję,ze będzie to prasa kolorowa....może "playboy"

serek.c2 11.02.2014 19:21

Marudzicie - na pewno wchodzi sponsor tytularny obiektu i dach będzie w jego barwach/reklamach ;)

Valandil 11.02.2014 19:34

Na wiosnę powinny przecież wrócić.

cpc 11.02.2014 20:17

Może właśnie zaczął się proces rozbiórki tej jakże zyskownej inwestycji tylko nie napiszą tego wprost:-D.

To tak pół żartem, pół serio, a właściwie bardziej żartem :).

master17 11.02.2014 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1348190)
To jest przerażające jakie pieniądze poszły na taki bubel...

To chyba nadzór budowlany zadecydował. I podejrzewam że nie zrobili tego z nudów albo dla jaj...

Jestem ciekaw gdzie był nadzór budowlany, gdy stadion powstawał. Trochę czasu już leżało na swoim miejscu i nagle się obudzili ?

Grisza1 11.02.2014 21:37

Jak to kurna możliwe, że trybuna południowa oddana została do użytku w 2006 roku i przez 8 lat te elementy były bezpieczne, a nagle teraz stały się niebezpieczne? Przecież to jest kpina. Jak ten stadion teraz wygląda ;/ Zdemontować jeszcze telebimy, zdemontować krzesełka. Zbierajmy pieniądze na Igrzyska.

Mario Nh 11.02.2014 22:02

Drugi szkieletor.

wolfy 11.02.2014 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master17 (Post 1348262)
Jestem ciekaw gdzie był nadzór budowlany, gdy stadion powstawał. Trochę czasu już leżało na swoim miejscu i nagle się obudzili ?

Jedyna sensowna odpowiedź jaka przychodzi mi do głowy brzmi: to jest Polska, kraj debili. Pamiętasz akcję odśnieżania dachów jak zawaliła się hala?
U nas musiał się widocznie kawałek dachu wykruszyć, żeby ktoś łaskawie rzucił na całość okiem i stwierdził: "No, faktycznie, mogło to kogoś zabić". A że nie zabiło, to i urzędnicy miejscy, i nadzór budowlany są zadowoleni z dobrze wykonanej roboty.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1348272)
Przypomina mi się pewien skecz Monty Pythona: "Jeśli pogoda dopisze, a lokatorzy nie będą zbyt ruchliwi, budynek nie powinien się zawalić".

Dla Anglików to był humor absurdalny. U nas to jest rzeczywistość...

kristos 12.02.2014 10:28

Bardzo jestem ciekawy w jaki sposób , przy takim ułożeniu osłon mogłoby nagromadzić się tyle śniegu ,który spowodowałby pęknięcie pokrycia dachu.
Jedyne wytłumaczenie ,jakie przychodzi mi na myśl ,to śnieg z klejem padający z nieba.

Kocur 12.02.2014 11:09

Cytat:

W poniedziałek robotnicy wrócą na rondo Mogilskiej. Będą zadaszać ruchome schody. Na razie nie położą jeszcze szkła na gotowej już konstrukcji na ciągu schodów przy al. Powstania Warszawskiego.
Dziwicie się - po prostu materiał z dachu jest potrzebny w innej części miasta - plus za gospodarność :-p

Gwiaździsty 12.02.2014 12:20

Wisła powinna teraz zażądać obniżki ceny za wynajem stadionu, z powodu obniżenia jakości z jego korzystania dla kibiców, którym deszcz będzie ciął prosto w oczy.

domin_czyzyny 12.02.2014 12:34

niech to Wisła załatwia po cichu, tak byłoby najlepiej.

MatMario 12.02.2014 12:34

Spadł śnieg i rozwalił dach w zeszłym roku to nadzór budowlany skapował że coś jest nie tak i trzeba to poprawić.

Jako że pewnie nie ma kasy lub możliwości technicznych na zrobienie ogrzewania to zdjęli je w całości.

Tak to stać nie będzie, mam nadzieję że chwilowy ruch żeby zrobić sobie dupochron. Też nikt nie wie jaka pogoda będzie teraz w lutym i marcu. Spadłby śnieg, nadzór zabroniłby rozgrywania meczy albo coś innego.

Martwi tylko że to taka dość kosztowna zabawa zdjęcie tego wszystkiego. Trzeba poczekać albo niech ktoś dzwoni jakiś reporter do ZIS'u i spyta jaki mają sposób na rozwiązanie tego problemu.

kristos 12.02.2014 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1348316)
Spadł śnieg i rozwalił dach w zeszłym roku to nadzór budowlany skapował że coś jest nie tak i trzeba to poprawić.

O ile dobrze pamiętam w zeszłym roku ,nie dotyczyło to osłon chroniących przed 'zacinającym' deszczem ,ale w miejscach łączących dach za bramkami z dachem wzdłuż długości boiska.

MatMario 12.02.2014 13:10

Ale śnieg zjechał właśnie z tych okapników. Okapników nie ma to nic z nich nie zjedzie.

Lukasz 12.02.2014 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1348316)
Tak to stać nie będzie(..)

A to czemu? Komu ten szkielet przeszkadza?

Edit:
Tak jak myślalem - "urzędnicy na razie nie zamierzają nic z tym robić"
http://www.dziennikpolski24.pl/artyk...ecia,id,t.html

Jest tez wzmianka o nowym operatorze stadionu.

piun 12.02.2014 23:35

Najzabawniejsze jest to że elementy z których ubiegłej zimy spadł lód zostawiono ( te części nad dachem północnej i południowej). Ktoś po tej akcji zlecił ekspertyzę nadzorowi budowlanemu - jeszcze nie słyszałem żeby takowy w odpowiedzi napisał ze wszystko jest ok. Klasyczny dupochron, jak powiemy że wszystko gra a przy kolejnej amonali spadnie choć by okruch to do nas przyjdą więc piszemy że trzeba zdjąć wszystko i po problemie.

Mario Nh 12.02.2014 23:46

W radiu Kraków również mówili, że miasto prowadzi rozmowy z być może przyszłym operatorem stadionu.

Co jeszcze mówili? Stadion Cracovii to wzór, Wisły przykład źle zagospodarowanych pieniędzy.

I oczywiście na koniec wnioski.
W Mediolanie jakoś dwie większe drużyny grają na jednym stadionie.

Pero 13.02.2014 11:58

Daszki wracają! Nie będzie plandeki ani gazet czy kartonów :d
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...tml#LokKrakTxt

kristos 13.02.2014 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1348445)
Daszki wracają! Nie będzie plandeki ani gazet czy kartonów :d
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...tml#LokKrakTxt

No to super ,co z tego że "operacja" kosztowała" 70 tys zł , miasto bogate zapłaci .
Dla mnie ,to hit sezonu.

master17 13.02.2014 17:55

Przynajmniej ludzie mają pracę i mogą zarobić :P

markowywislak 13.02.2014 22:09

powinni wkońcu coś wymyślić z tym sektorem gości. Przez to że przyjeżdzają goście ubywa nam około 3 tysiące miejsc... od okrąglaka powinni odgrodzić pleksą a od strony G3 podwyższyć plekse plus siatka na górę i sprawa by sie rozwiązała. Nie trzeba było by żadnych buforów.

Pero 14.02.2014 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1348564)
powinni wkońcu coś wymyślić z tym sektorem gości. Przez to że przyjeżdzają goście ubywa nam około 3 tysiące miejsc... od okrąglaka powinni odgrodzić pleksą a od strony G3 podwyższyć plekse plus siatka na górę i sprawa by sie rozwiązała. Nie trzeba było by żadnych buforów.

od 2008 nic nie umieją wymyślić z nagłośnieniem na tamtej trybunie a co dopiero inwestycja w jakąś siatkę czy plekse :-p

bravelukas 14.02.2014 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1348445)
Daszki wracają! Nie będzie plandeki ani gazet czy kartonów :d
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...tml#LokKrakTxt


To, że wracają to za daleko idące stwierdzenie...Wrócą, kiedy bedzie projekt budowlany, a kiedy on bedzie to tez niewiadomo, bo najpierw musza wybrac firme, ktora go wykona.

piotrek06 14.02.2014 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1348395)

I oczywiście na koniec wnioski.
W Mediolanie jakoś dwie większe drużyny grają na jednym stadionie.

I obie starają się stamtąd wyprowadzić...

Gwiaździsty 14.02.2014 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1348564)
powinni wkońcu coś wymyślić z tym sektorem gości. Przez to że przyjeżdzają goście ubywa nam około 3 tysiące miejsc... od okrąglaka powinni odgrodzić pleksą a od strony G3 podwyższyć plekse plus siatka na górę i sprawa by sie rozwiązała. Nie trzeba było by żadnych buforów.

To idiotyczne decyzje a nie faktyczna potrzeba powoduje taki stan rzeczy. U parchów buforem jest mini sektorek i jakoś nikt go nie powiększa. U nas jeden sektor buforowy jest większy niż u parchów 1/3 trybuny. Pytanie kto jest takim idiotą, że dopuścił do 2 wielkich sektorów buforowych z jednej strony i 2 z drugiej strony. To jakaś parodia.

picasso 14.02.2014 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1348696)
To idiotyczne decyzje a nie faktyczna potrzeba powoduje taki stan rzeczy. U parchów buforem jest mini sektorek i jakoś nikt go nie powiększa. U nas jeden sektor buforowy jest większy niż u parchów 1/3 trybuny. Pytanie kto jest takim idiotą, że dopuścił do 2 wielkich sektorów buforowych z jednej strony i 2 z drugiej strony. To jakaś parodia.

też uważam,ze mozna to zrobic inaczej ale to nei jest takie proste przełożenie.po pierwsze u pejsów wpuszczają GOSCI w liczbie tylko 750 my bydełko w liczbie 2 tys.za tym tez idzie to,ze jest więcej slużby zabezpieczajacej no i dzięki temu muszą miec więcej miejsca na interwencje.poza tym na derby w kauflandzie GOŚCIE są na poziomie i kulturalni.na derbach u nas niestety kulturalni i na poziomie są tylko GOSPODARZE

art 15.02.2014 11:10

Dodałbym, że pewnie przekalkulowali u Nas i taniej wyjdzie im zamknąć troche H i G, niż potem płacić kary czy nawet grać jeden mecz przy pustych trybunach. Dawno żaden polityk od zamykania stadniów nie mógł się pokazać w mediach, okazja idealna.

Voin 21.02.2014 18:27

Jest szansa na nową halę :)

http://gilarski.info/images/artykuly...ELACJA%201.jpg

Marcin_fan 21.02.2014 18:34

Nooo było by mega gdyby wybudowali nam hale na powiedzmy te 4-5tyś.
A co to już nie ma planów zadaszenie naszego R22 ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl