Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Snow 18.11.2017 13:39

Nasz pierwszy gol po rozgeraniu rogu. Nareszcie! W dodatku kluczowy.
Po tym meczu widać jak ważny jest ten element gry.
Gdy piłka nie chce wpaść do bramki w żaden sposób zawsze są stałe fragmenty gry by to w końcu przełamać.
Mam nadzieje, że teraz zaczniemy wbijać przeciwnikom gole po rogach regularnie - a wtedy... moim zdaniem może się wszystko wydarzyć.

Arkadiusz.Czerepach 18.11.2017 13:44

każde miejsce powyżej tego jak zakonczylismy poprzedni sezon to bedzie sukces (progres)

Markus 18.11.2017 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Snow (Post 1487528)
Nasz pierwszy gol po rozgeraniu rogu. Nareszcie! W dodatku kluczowy.
Po tym meczu widać jak ważny jest ten element gry.
Gdy piłka nie chce wpaść do bramki w żaden sposób zawsze są stałe fragmenty gry by to w końcu przełamać.
Mam nadzieje, że teraz zaczniemy wbijać przeciwnikom gole po rogach regularnie - a wtedy... moim zdaniem może się wszystko wydarzyć.

Przy Wasilewskim szanse na to powinny się zwiększyć ;)

Czy osoby, które jeszcze kilka tygodni temu chciały kolejnej rewolucji w Wiśle i wywalenia z niej Hiszpanów na czele z Kiko i Perezem, zrozumiały w końcu jak ważna jest cierpliwość, spokój, stabilizacja i zaufanie? :-D

forthy 18.11.2017 14:51

Zapewne nie zrozumiały ;>

Jak zdarzy się (odpukać) jakaś wtopa będą pisać o zwolnieniu znowu



Aha ciekawostka :

Wisła na prawej obronie z Cywką : 1,4 gola straconego na mecz w EKS (pierwsze 10 gier)
Z Bartkowskim/Arseniciem : 0,33 gola (6 ostatnich spotkań).

wiesniak842 18.11.2017 14:57

Co tu rozumiec? Wygrywamy z ogorkami? Tak. Chuja gramy z lepszymi? Tak. Jesli nic nie zmieni sie na lepsze, skonczymy tam gdzie wiekszosc przewidywala, czyli miejsca 5-8??? Tak. Jestesmy ligowym średniakiem? Tak. Tak samo jak przez ostatnie kilka sezonow? Tak. Czy cos sie pod tym wzgledem zmienilo? Nie. Czy sie cos zmieni na lepsze/gorsze? Zobaczymy.
Teraz alternatywna rzeczywistość. Kiko król? Tak. Czemu? Bo tak. O co gramy? Nie wiem. Czemu? Bo tak. Wiec skad ten entuzjazm? Bo tak. Duzo lepszy sezon niz tamten? Tak. Dlaczego? Bo cale szesc pkt wiecej mamy po 16 kolejkach. A zawirowania z Meresinskim brane pod uwage ( o czym mowili sami pilkarze )? Nie. Dlaczego? Bo nie. Jakis spektakularny progres zaliczylismy wzgledem poprzednich sezonow oprocz liczby zawodnikow? No nie. Ale jest spektakularnie lepiej? No tak.

pepe72 18.11.2017 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1487500)
Spokojnie jeszcze nie raz będą go zwalniać

Dopiero w grudniu, po Górniku ;)

Arkadiusz.Czerepach 18.11.2017 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1487545)
Co tu rozumiec? Wygrywamy z ogorkami? Tak. Chuja gramy z lepszymi? Tak. Jesli nic nie zmieni sie na lepsze, skonczymy tam gdzie wiekszosc przewidywala, czyli miejsca 5-8??? Tak. Jestesmy ligowym średniakiem? Tak. Tak samo jak przez ostatnie kilka sezonow? Tak. Czy cos sie pod tym wzgledem zmienilo? Nie. Czy sie cos zmieni na lepsze/gorsze? Zobaczymy.

tak rozsądny post powinien sugerować że rozumiesz że zwalnianie trenera to droga donikąd , ale jak pamietamy jednak NIE

pepe72 18.11.2017 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotek (Post 1487517)
Wyprzedzić moze nas chyba tylko Korona, więc 4 miejsce mamy pewne i w najgorszym przypadku jedynie 2 punkty straty do 2. miejsca.

Amica nas może/powinna wyprzedzić. Koronie raczej nie powinno się udać.

pepe72 18.11.2017 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1487529)
każde miejsce powyżej tego jak zakonczylismy poprzedni sezon to bedzie sukces (progres)

A jak Carlitos nie daj Boże odejdzie to sukcesem będzie 8.

wiesniak842 18.11.2017 15:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1487548)
tak rozsądny post powinien sugerować że rozumiesz że zwalnianie trenera to droga donikąd , ale jak pamietamy jednak NIE

Ja akurat jestem z tych przeciwko zwalnianiu. Ja tylko uwazalem i dalej uwazam, ze z Kiko u steru nie przeskoczymy naszego dotychczasowego sredniego poziomu do czego w sumie nie mam zastrzezen w naszej sytuacji. Jest na tu i teraz wyborem bardzo dobrym (przede wszystkim tanim) ale nie na gre o cos wiecej ( chyba, ze Junco ogarnie mu jeszcze ze dwoch Carlitosow:D ).

R33 18.11.2017 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1487545)
Dużo lepszy sezon niz tamten? Tak. Dlaczego? Bo cale szesc pkt wiecej mamy po 16 kolejkach.

9 punktów więcej. Tutaj warto również dodać ile tracimy, do lidera 5 pkt, a do pucharowego 3-go miejsca 1 pkt (zakładam najgorszy scenariusz, a patrząc z kim grają te zespoły nie taki oczywisty). Rok temu to było odpowiednio 15 i 9 pkt, jednak wtedy było jeszcze dzielenie czyli 7-8 i 4-5 pkt.

blanco 18.11.2017 15:34

Ostatni raz podobny wynik punktowy po 16. kolejkach mieliśmy w sezonach 2013/2014 i 2014/2015 .
Tutaj tabela z 2013 :

https://s33.postimg.org/9vjll9v4f/2013.jpg

2014 :

https://s33.postimg.org/7s96difv3/2014.jpg

Poźniej wraz z upływem czasu jak pamiętacie osiągaliśmy coraz słabsze wyniki i zakończyło się to pozycjami 5-6 na koniec sezonu. Zapewne głównym powodem takiego obrotu spraw była zdecydowanie węższa kadra aniżeli ta jaką dysponujemy dzisiaj. Trzeba jeszcze dodać,że nie było wtedy u nas takiego piłkarza jak Carlitos,który jest zdecydowanie w TOP3 piłkarzy ligi. Możemy więc liczyć,że w tym sezonie powalczymy bardziej o czołówkę,ale ta drużyna jeszcze nie gra na tyle pewnie,aby kogoś zdziwiło jeśli zaczniemy teraz słabiej punktować. Miejmy jednak nadzieję,że progres będzie widoczny partido a partido i zakotwiczymy w czołówce :>

wiesniak842 18.11.2017 15:41

Ok, to moze jeszcze z innej strony ugryze tak zeby kazdy zrozumial o co mi chodzi. W calym 2016 zdobylismy 52 pkt w 36 meczach z Pawlowskim, Wdowczykiem, jego siedmioma czy tam szescioma porazkami z rzedu na starcie, Kmiecikiem, Sobolem, zawirowaniami z Meresinskim, Cupialem i cala reszta bajzlu zwiazanego z przejmowaniem klubu przez TS. Z Kiko od poczatku roku w 33 meczach zdobylismy punktow 50. Juz niech nawet bedzie, ze kolejne 3 wygramy (daj Boze), to bedzie 59. Cale, ewentualne siedem punktow wiecej niz w roku, w ktorym klub mial kilku trenerow, mialo trzesienie ziemi zwiazane z "wrogim przejeciem", opoznienia w platnosciach byly wieksze niz za Kiko. Dla mnie nic sie zmienilo. Czy sie zmieni? Nie wiem. Ja tylko probuje w te dywagacje wlac troche realizmu bo niektorzy tu pieja jakbysmy mistrza juz zdobyli no chyba, ze zrownuja Wisle do zydkow, Sandecji czy innych Nieciecz i przed sezonem zakladali, ze bedziemy sie bronic przed spadkiem. Wtedy faktycznie, obecne wyniki bylyby bardzo dobre.

forthy 18.11.2017 15:46

Oj wiesniak znów gruba manipulacja z Twojej strony jak widzę.

Odejmij łaskawie z 2016 i 2017 wyniki z grupy spadkowej i mistrzowskiej.

Z Kiko 46 w 26. (1.77 pkt na mecz)

w 2016 38 w 29 (1.31 pkt na mecz)

Z Wdowczykiem btw 28 w 19 (1.47 pkt na mecz)

Różnica?

wiesniak842 18.11.2017 15:55

Odejmij wszystkie przegrane i remisy za Kiko to roznica bedzie jeszcze wieksza. Takie odejmowania/dodawanie to niby o czym maja swiadczyc. W tym sezonie cale piec punktow zdobylismy z druzynami z gornej osemki wiec tez nie widze zbytniej roznicy. Podalem suche liczby. To nie ja w tym wypadku manipuluje. Zreszta najsmieszniejsze jest to, ze wychodzi na moje. Za Kiko punktujemy z ogorkami. Tak jak i przed Kiko.

forthy 18.11.2017 15:57

Oczywiście, że manipulujesz, bo porównywanie wyników z grupy spadkowej i mistrzowskiej to skrajny brak obiektywizmu.

wiesniak842 18.11.2017 16:05

No to odejmij sobie wyniki z tego sezonu z druzynami z dolnej osemki i sprawdz sobie swoj wlasny, dziwny obiektywizm. Podpowiem, 5pkt na 21 mozliwych. Pasuje?

forthy 18.11.2017 16:09

Tak, 5 spotkań na wyjazdach. Pechowy remis z Jagą, pechowe porażki z KSG i Legią.

A tytuły się właśnie zdobywa na całym świecie punktując na słabszych rehgularnie.

wiesniak842 18.11.2017 16:24

Niech bedzie nawet, ze wszystkie nasze porazki za Kiko sa pechowe, remisy pechowe tylko te ze slabszymi no i takie jak z Lechem bo dopiero w doliczonym nam strzelili, zwyciestwa zas wszystkie zasluzone i udokumentowane bardzo dobra gra. Co to zmienia w kontekscie zdobytych przez nas punktow? Nic.
Co do drugiej czesci Twojego wpisu. No i zdobylismy tytul. W 2016 zostalismy mistrzem grupy spadkowej. Kiko zle zrobil, ze awansowal do grupy mistrzowskiej bo moglismy zdobyc drugi tytul z rzedu.

piotek 18.11.2017 17:03

Wiesniakowi chodzi chyba bardziej o to, ze gramy w miare zgodnie z naszym potencjalem kadrowym przy czym Kiko jest trenerem "bezpiecznym" czyli pilki na nowo nie odkryje, ale za to spektakularnie nie powtorzy casusu Macka Skorzy z Pogonia. Osobiscie nie do konca sie z tym zgadzam i czekam na zakonczenie sezonu. Runda wiosenna bedzie kluczowa dla oceny pracy Ramireza i calego zespolu.

brylant17 18.11.2017 17:28

Panowie wrzucie na luz bo niektórzy daleko zabiegają w przyszłość,a potem będzie płacz i lament jak nie wyjdzie.Ocenimy Kiko po sezonie co wyszło,a co nie ciekawe jakie ma cele postawione przez zarząd....

pepe72 18.11.2017 19:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1487514)

Ale jaja Sandecja zablokowała Amicę ;)


Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1487566)
Panowie wrzucie na luz bo niektórzy daleko zabiegają w przyszłość,a potem będzie płacz i lament jak nie wyjdzie.Ocenimy Kiko po sezonie co wyszło,a co nie ciekawe jakie ma cele postawione przez zarząd....

Realnie to powinien mieć "utrzymać się".

wyar 18.11.2017 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1487556)
Ok, to moze jeszcze z innej strony ugryze tak zeby kazdy zrozumial o co mi chodzi. W calym 2016 zdobylismy 52 pkt w 36 meczach z Pawlowskim, Wdowczykiem, jego siedmioma czy tam szescioma porazkami z rzedu na starcie, Kmiecikiem, Sobolem, zawirowaniami z Meresinskim, Cupialem i cala reszta bajzlu zwiazanego z przejmowaniem klubu przez TS. Z Kiko od poczatku roku w 33 meczach zdobylismy punktow 50. Juz niech nawet bedzie, ze kolejne 3 wygramy (daj Boze), to bedzie 59. Cale, ewentualne siedem punktow wiecej niz w roku, w ktorym klub mial kilku trenerow, mialo trzesienie ziemi zwiazane z "wrogim przejeciem", opoznienia w platnosciach byly wieksze niz za Kiko. Dla mnie nic sie zmienilo. Czy sie zmieni? Nie wiem. Ja tylko probuje w te dywagacje wlac troche realizmu bo niektorzy tu pieja jakbysmy mistrza juz zdobyli no chyba, ze zrownuja Wisle do zydkow, Sandecji czy innych Nieciecz i przed sezonem zakladali, ze bedziemy sie bronic przed spadkiem. Wtedy faktycznie, obecne wyniki bylyby bardzo dobre.


Banialuki piszesz i tyle. Porownujesz wyniki trenerow,ktorzy do dyspozycji mieli ustabilizowany sklad z okresem,kiedy druzyna przechodzi najwieksza przebudowe od czasow przejecia Bialej Gwiazdy przez TF. Wszelako wtedy druzyna zostala przebudowywana w oparciu o grube pieniadze i sciaganie creme de la creme polskiej pilki. Dzisiaj klub jest w diametralnie innej sytuacji,bez bogatego sponsora,ze skladem,ktory wymieniono z powodu struktury i wysokosci plac,w oparciu o budzet,na widok ktorego usmiechala sie z politowaniem z polowa klubow w Polsce,a przegrywalismy walke o zawodnikow z niemalze z kazdym z tej ligi.
Zawirowania z Meresinskim ? TF ? To przeciez odbija sie do dzisiaj,i o ile chyba jest lepiej,to pierwsza polowa 2017 roku byla chyba w tym wzgledzie najgorsza. Nie pamietasz placzow Maczynskiego ? Nie pamietasz "wystepow" druzyny w grupie mistrzowskiej poprzedniego sezonu ? Nie pamietasz ilu pilkarzy odeszlo po ostatnim sezonie,w tym jak kluczowych dla tamtej Wisly ? Nie pamietasz dlugiej listy problemow z kontuzjami,ktora Kiko ma od pewnego czasu ? Nie pamietasz oslabien druzyny jeszcze na poczatku tego sezonu ? Brlek ? Maczynski ?

A pamietasz cos w ogole ?

Ramirez,o czym wielu z nas tu pisalo,wyszedl z kryzysu zdecydowanie obronna reka. Dodajmy - z drugiego juz kryzysu. Pierwszy byl po Wdowczyku - facet z ostatniej druzyny tabeli wyciagnal ja do grupy mistrzowskiej. Naprawde udajecie,ze tego nie pamietacie ?

A teraz pomimo przebudowy obecnie Wisla jest na miejscu trzecim.Ale ok,tabela jest dosc plaska...

To popatrzmy na innych - Wisla slabo punktuje z mocnymi,powiadasz... I gra beznadziejnie... A ja widze druzyne,ktora pomimo tak fatalnie ocenianych meczow stracila...cale 16 bramek. Pomimo takiej nawalnicy krytyki Wisla ma 4 najlepszy wynik defensywny w lidze.

Od momentu gdzie kryzys zdaniem wielu kibicow osiagnal punkt krytyczny,czyli od dwumeczu z Kor-ona (na razie majacej cale 2 pkty mniej od nas) Wisla zwyciezyla 3 razy,2 razy zremisowala i raz przegrala,w tym okresie na zero z tylu grajac 4 mecze.

Dam Ci inna podpowiedz - sprawdz,ile razy na zero z tylu grala w tym sezonie Legia,a ile razy Wisla.

Podpowiem - mniej razy niz Wisla.

Zaskoczony ?

Po wielkiej krytyce nieumiejetnosci obrony stalych fragmentow od meczu z Korona,ile stracilismy goli po tym elemencie gry ?

Podpowiem - zadnego.

Zaskoczony ?

Od tego momentu Wisla strzelila w meczach 7 goli - nie czarujmy sie,po wczorajszym meczu powinno ich byc 9,10 - przy czym trener do wysokiej formy dorowadza kolejnych pilkarzy.

A taktyka ?

Czy ktos zauwazyl,jak chce grac Ramirez ?

Przeciez ja Wam pisalem,jak porusza sie Imaz czy kazdy skrzydlowy w Wisle,ze u nas pozycja 9 czy 10 nie istnieje,bo my gramy (albo chcemy tak grac) jak wiekszosc hiszpanskich zespolow,i wymiennosc pozycji przy polu karnym przeciwnika powoduje chaos w kryciu.

To,co zobaczylem wczoraj,jaki zespol czyni postep,kaze nie tylko optymistycznie patrzec w przyszlosc,ale takze realnie brac pod uwage mozliwosc grania Wisly w pucharach,a kto wie co jeszcze.

To,co zboaczylem na boisku kaze oceniac Junco nie tylko jak Markus,jako najlepszego dyr sportowego w Wisle od niepamietnych czasow,ale jako kluczowy element dla Wisly na przyszlosc i faceta zdolnego sportowo podciagnac nas o kilka poziomow.

To,co zobaczylem na boisku kaze stwierdzic - TAK,RAMIREZ TO B. DOBRY TRENER. Po raz drugi wyciagnal Wisle z kryzysu,a prawdziwa Wisla dopiero nadejdzie,i bedzie to zbalansowana,nowoczesna pilka nozna,dzieki ktorej odzyskamy nalezne nam miejsce w kraju.

I to szybciej niz Wam sie wydaje.


To,co zobaczylem w osobach najdluzej adaptujacych sie nabytkow Wisly,takich jak Imaz czy Perez,kaze stwierdzic,ze mamy pilkarzy,ktorych wkrotce bedzie zazdroscic nam cala liga.

Perez to,jak sie ustawia,jak asekuruje czy to stoperow,czy Bartkowskiego (to element taktyczny tego beznadziejnego :rotfl: Ramireza),
jakie pilki rzuca wewnetrzna,zewnetrzna czescia stopy,jak sie ustawia,jak odbiera pilke,jak wychodzi do bloku przy strzalach,jak walczy w powietrzu itd.,itp.
Miod-malina.
Imaz - pisalem wczesniej,to sie nie bede powtarzal. Zwroccie uwage,jak pracuje w defensywie.

Zabawni kolesie,ktorzy pisali o tym,ze to zle,ze Kiko stawia na Hiszpanow,bo Wojtkowski,Halilovic czy Bartosz to by grali,ze ho ho ! Gdzie teraz jestescie ?

Przy czym zastrzegam,ze i tak nasi mlodzi czynia postepy - to kolejny plus dla Ramireza - mimo ryzyka utraty pracy,nie boi sie i robi swoje.

Takze trudno zgodzic sie,ze jedynymi argumentami jakie mamy za Ramirezem to argumenty "bo tak".

To raczej druga strona ma ciagle jeden argument - Kiko do bani jest i basta !

Dzisiaj moge z radoscia powiedziec - Kiko jest b. dobry.

pepe72 18.11.2017 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wyar (Post 1487583)
...

Ramirez,o czym wielu z nas tu pisalo,wyszedl z kryzysu zdecydowanie obronna reka. Dodajmy - z drugiego juz kryzysu. Pierwszy byl po Wdowczyku - facet z ostatniej druzyny tabeli wyciagnal ja do grupy mistrzowskiej. Naprawde udajecie,ze tego nie pamietacie ?

A teraz pomimo przebudowy obecnie Wisla jest na miejscu trzecim.Ale ok,tabela jest dosc plaska...

To popatrzmy na innych - Wisla slabo punktuje z mocnymi,powiadasz... I gra beznadziejnie... A ja widze druzyne,ktora pomimo tak fatalnie ocenianych meczow stracila...cale 16 bramek. Pomimo takiej nawalnicy krytyki Wisla ma 4 najlepszy wynik defensywny w lidze.

(...)
To,co zobaczylem wczoraj,jaki zespol czyni postep,kaze nie tylko optymistycznie patrzec w przyszlosc,ale takze realnie brac pod uwage mozliwosc grania Wisly w pucharach,a kto wie co jeszcze.
(...) .

Zasadniczo się z tobą zgadzam ale ... ;)

1. Wdowiec zostawił Wisłę na 10 miejscu wyciągając z dna. Ponoć nie mógł znieść baby jako prezesa Wisły. Inna sprawa, że Wisła z p. Prezes to trafiła chyba lepiej niż z Carlitosem.
- Kazimierz Kmiecik prowadził Wisłę do stycznia i zimowaliśmy na 10 miejscu (spadek z 8)
- Kiko Ramírez prowadzi nas od 3 stycznia 2017 (21 kolejka 11-12.02.2017) Wisła zakończyła sezon na 6 miejscu.

2. Bez przesady z tymi mocnymi. Co prawda z drużynami z top8 pierwszej rundy mamy
1-W, 2-R, 4-P
- Górnik P(w)
- Legia P(d)
- Jaga R(d)
- Korona P(w)
- Lech R(w)
- Zagłębie P(w)
- W. Płock W(w)
ale nadal było to w ramach przebudowy zespołu i z tego 6 meczów było na wyjeździe (wiem, Legia była w domu). Mimo zmian z zespołami z drugiej połowy mamy
6-W, 1-R, 1-P i w drugiej rundzie 2-W, 0-R, 0-P.

I uwaga, do końca roku mamy dobry kalendarz, wszystkie mecze w Krakowie i okolicach więc pewnie przezimujemy na pudle. Ale nie należy się tym zbytnio jarać!

3. W temacie pucharów to wszystko zależy od Carlitosa. Co prawda wierzę, że 40 punktów, które powinny dać top8 na koniec rundy rewanżowej zdobędziemy (33-35 punktów na koniec roku) ale jeśli odejdzie to bijemy się o top8 i tylko tyle. Po Pogoni widać, że jak obija słupki i poprzeczki to mamy problem ze strzelaniem goli.

Karherop 18.11.2017 23:40

W piłce najważniejsza jest powtarzalność. To decyduje czy pewne sytuacje mają znamiona losowosci czy nie.

Myślę że naprawdę warto uważnie się przyglądać pracy Ramireza i te najbliższe 5 spotkań będzie świetnym wyznacznikiem jego umiejętności wplywania na zespół.

Ostatnie 2 spotkania rozegraliśmy bardzo dobrze taktycznie ale to byly jednak spotkania z najslabszymi ekipami w lidze. Z tym się każdy powinien zgodzić.

Już z Termalika musimy wskoczyć na wyzszy poziom bo z Bartoszkiem to już całkiem inna drużyna niż jeszcze 2 miesiace temu.

pepe72 18.11.2017 23:50

Fakt, Termalica ma niezłą serię, nie przegrała od 11 kolejki. Ale liczymy, że Carlitos nastawi celownik na 27. Ew. zostają SFG ;)

Markus 20.11.2017 12:36

Nawiasem mówiąc, uczciwość i przyzwoitość nakazywalaby, aby niektórzy forumowicze potężnie atakujący Ramireza za uparte stawianie na Pereza przeprosili go za to: "trenerze, myliłem się zarzucając Panu kumoterstwo i forowanie rodaków, wiedział Pan doskonale, co robi i miał Pan rację w swojej ocenie. Tak trzeba było czynić, dobrze, że Pan się nie ugiąl". Nic nie stoi na przeszkodzie, by pokazali, że potrafią wyciągnąć wnioski z przeszłości i błędów.

Na tym właśnie polega różnica między dobrym trenerem, a rozgoraczkowanym kibicem, który nie jest ani fachowcem ani blisko zawodnika.

ashkeczup 20.11.2017 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1487646)
Nawiasem mówiąc, uczciwość i przyzwoitość nakazywalaby, aby niektórzy forumowicze potężnie atakujący Ramireza za uparte stawianie na Pereza przeprosili go za to: "trenerze, myliłem się zarzucając Panu kumoterstwo i forowanie rodaków, wiedział Pan doskonale, co robi i miał Pan rację w swojej ocenie. Tak trzeba było czynić, dobrze, że Pan się nie ugiąl". Nic nie stoi na przeszkodzie, by pokazali, że potrafią wyciągnąć wnioski z przeszłości i błędów.

Na tym właśnie polega różnica między dobrym trenerem, a rozgoraczkowanym kibicem, który nie jest ani fachowcem ani blisko zawodnika.

Już widzę, jak siedzisz przed telewizorem, czy na trybunach, oglądasz pierwsze mecze Pereza i mówisz 'Ten to ma potencjał! Od razu widać, że zagrał 50 meczów w La Liga. Junco ma nosa, a Kiko na selekcjonera'. Prawda jest taka, że prezentował się poniżej wszelkiej krytyki. Cały czas wałkowany był temat, że obecna polityka, to jakość 'na teraz', tj. Brożek i Boguski dają jej więcej niż Balanyuk/Wojtkowski/Kostal. W tamtych meczach był 12 zawodnikiem przeciwnika i kilka groźnych sytuacji w końcówkach sprokurował. Łatwo mówi się po fakcie. Następnym razem odpowiedz na zarzuty od razu, a nie po miesiącu. Gdy Lewy przechodził do Borussi, to pewnie mówiłeś, że Lech interes życia- 3 miliony za kawał drewna, a teraz, że ty to zawsze widziałeś w nim topowego napadziora.

Arkadiusz.Czerepach 20.11.2017 13:06

Kiedy właśnie My (obrońcy trenera) to mówiliśmy przed faktem. Nie jesteśmy mądrzy po fakcie.

ashkeczup 20.11.2017 13:07

Co mówiliście? Ja też po transferze pisałem, że bardzo na niego licze. Ale sam widziałeś, jak fatalny był w pierwszych meczach.

Arkadiusz.Czerepach 20.11.2017 13:12

Kolego , nie traćmy czasu na pisanie oczywistości. Przecież pamiętasz chyba dyskusje ?

FraMat 20.11.2017 13:49

Byli tacy na forum, którzy po pierwszych, nieudanych meczach Imaza i Pereza mówili, że trzeba dać im trochę czasu.
Byli tacy, co ich od razu skreślali i jeździli po Kiko.

Internet pamięta.

crux.a 20.11.2017 15:13

Są tu nawet takie ciągniki siodłowe, które nadal chcą odesłania Ramireza do domu.

wyar 20.11.2017 15:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1487593)
Zasadniczo się z tobą zgadzam ale ... ;)

1. Wdowiec zostawił Wisłę na 10 miejscu wyciągając z dna. Ponoć nie mógł znieść baby jako prezesa Wisły. Inna sprawa, że Wisła z p. Prezes to trafiła chyba lepiej niż z Carlitosem.
- Kazimierz Kmiecik prowadził Wisłę do stycznia i zimowaliśmy na 10 miejscu (spadek z 8)
- Kiko Ramírez prowadzi nas od 3 stycznia 2017 (21 kolejka 11-12.02.2017) Wisła zakończyła sezon na 6 miejscu.

2. Bez przesady z tymi mocnymi. Co prawda z drużynami z top8 pierwszej rundy mamy
1-W, 2-R, 4-P
- Górnik P(w)
- Legia P(d)
- Jaga R(d)
- Korona P(w)
- Lech R(w)
- Zagłębie P(w)
- W. Płock W(w)
ale nadal było to w ramach przebudowy zespołu i z tego 6 meczów było na wyjeździe (wiem, Legia była w domu). Mimo zmian z zespołami z drugiej połowy mamy
6-W, 1-R, 1-P i w drugiej rundzie 2-W, 0-R, 0-P.

I uwaga, do końca roku mamy dobry kalendarz, wszystkie mecze w Krakowie i okolicach więc pewnie przezimujemy na pudle. Ale nie należy się tym zbytnio jarać!

3. W temacie pucharów to wszystko zależy od Carlitosa. Co prawda wierzę, że 40 punktów, które powinny dać top8 na koniec rundy rewanżowej zdobędziemy (33-35 punktów na koniec roku) ale jeśli odejdzie to bijemy się o top8 i tylko tyle. Po Pogoni widać, że jak obija słupki i poprzeczki to mamy problem ze strzelaniem goli.

Tak tak,Pepe,oczywiscie przepraszam za blad,festina lente... Mialem na mysli kryzys 10 miejsca,bo Wisla grala ponizej oczekiwan i odczucia byly takie,ze trzeba sie raczej bic o unikniecie spadku (jak sezon temu),niz o cos wiecej. Przepraszam raz jeszcze - mam zbyt malo czasu w weekend zeby ogarnac sto rzeczy na raz,a poniedzialki do popoludnia bywaja senne,wiec jest troche wiecej czasu by sie ogarnac i pomyslec,co sie pisze. Tak ze to ostatni raz :>

Co do reszty wszystko true. Moj skrot myslowy co do bitwy z moznymi ma sie tak : powszechne odczucia byly takie,ze Wisla gra beznadziejnie i jest deklasowana przez rywali. Ale przeciez tak nie bylo,bo paradoksalnie wysokie porazki to Zaglebie czy Arka.i tylko tyle. Z mocarzami bylo zle,ale nie byly to zadne rozjechania przez walec,jak zdawano sie sugerowac.
Co wiecej,dzisiaj swobodnie zonglujemy miejscami 1-8. Przypominam Ci,ze jak gralismy ze Slaskiem,to byl on na miejscu..5. NIe przegrywajac 9 spotkan pod rzad,i ogrywajac Legie czy Lecha. Dlaczego wiec nikt tutaj tego nie napisze ?

Idzie tu o to,ze Ramirez zdawal sobie sprawe w jakim miejscu jest zarowno zespol,jak i poszczegolnie gracze,i chcial za wszelka cene zminimalizowac straty,bo jak wszsycy wiemy,liiga to nie bitwa,a kampania. Jesli Wisla zrobi progres jako druzyna a poszczegolni pilkarze wroca chocby do sredniej formy to wierze,ze i wyniki i gra beda lepsze,takze z topowymi klubami. Najwyzsze nasze porazki to roznica dwoch bramek,dwukrotnie.I tyle.

Nie trzeba zadnego oka fachowca,tylko uwaznego ogladania druzyny,by widziec ze klub gra lepiej. Mozna oczywiscie zwalac to na wielce korzystny terminarz,o ktorym niektorzy wspominaja jakby to byl nasz klopot,wrecz skandal,ze mamy czelnosc nie zwrocic sie do wladz Ekstraklapy o natychmiastowa zmiane :rotfl:,

Ale i z tym trudno sie zgodzic.bo zlana przez nas Sandecja za chwile remisuje z Lechem,a ograna Pogon co prawda wczesniej przegrywa z Legia,ale jak wszyscy fachowcy twierdza po wyrownanym meczu to malo powiedziane.
Ale w swiat idzie przekaz,podtrzymany paradoksalnie przez niektorych kibicow Wisly,ze oto my ogrywamy jakichs ogorow i to zasluga tylko tych ogorow,za to istnieja jacys mocarze,ktorych gra i wyniki z ogorami to wygladaja ze ho ho !

Co do stylu gry,to pisalem juz,ze istniejemy w jakiejs tam rzeczywistosci. Wszyscy Ci,ktorzy oczekuja nadzwyczajnie wysokiej jakosci produktu za smiesznie niska cene sa po prostu niepowazni. Jak juz jestem przy lacinie,to Wam napisze carum est, quod rarum est - czyli to co rzadkie,jest cenne.Jesli mysleliscie,ze za 20 czy 30 PLN pojdziecie i ogladniecie Carlitosa,ktory co mecz bedzie strzelal 3 bramki - to gratuluje osadu rzeczywistosci. Niezbyt trafnego,jak mniemam.

Co do Carlitosa - ja przypominam,ze mamy takze 2 innych,nowych napastnikow. Z roznych wzgledow grajacych nic albo tyle co nic. Mamy innych ofensywnych graczy,korzy maja kontuzje,badz wracaja do skladu po nich. Mamy stale fragmenty,z ktorych po przyjsciu Marcina W. mozemy robic naprawde spory uzytek. Poza tym w Wisle bylo zycie przed Carlosem,bedzie i po nim.Miejmy nadzieje,ze zarzad nie sprzeda go w zimie,a w lecie wszystko moze sie zdarzyc,jest szmat czasu do lata...

Najwazniejsze,ze Wisla takze pod wzgledem zarzadzania kontraktami w druzynie wydaje sie byc o niebo lepiej prowadzona,niz to bylo w przeszlosci.

a co do jarania sie...
Stary,Wisla to moja druzyna od wielu,wielu lat... I juz Markus cos na ten temat napisal,to i ja dodam od siebie. Rozumiem,ale nie akceptuje postawy kibica Wisly,ktory otwarcie cieszy sie z tego,ze jego trenerowi cos sie nie udaje. ze jego zawodnikom cos nie wychodzi, Ktory kwestionuje wszystko,co robi sztab szkoleniowy sadzac,ze on wie lepiej,ale jednoczesnie operujac bredniami i bzdurami,a nie faktami.

Spedzilem ostatnio jakis czas na tym forum,bo uwazam,ze to forum elity - Kibicow Wisly. Tymczasem zastalem spora czesc z tych kibicow na pozycjach antywislackich,nienawidzacych niemal trenera,bo - ich zdaniem - powinien on robic cos tam inaczej. Piszacych rzekomo krytyke,w ktorej nie ma zadnego wskazywania przyczyn czy szukania odpowiedzi,w 99,9% przypadkow nie ma faktow - a jest konsekwentne budowanie stosu dla trenera czy niektorych zawodnikow. Kazdy jest beznadziejny,dochodzilo do lzenia legend klubu jak Pawel Brozek (tak tak,drodzy kibice,legend !),nie do krytyki,do zwyczajnej obrazy. Przydomki Pudel,obrazanie trenera - to ma byc oslawiona opinia,krytyka ? Wolne zarty...

Rozumiem mlodziez,ona nie ma doswiadczenia,by wiedziec,ze sport w ogole zna miliony przypadkow zawodnikow czy zespolow przechodzacych droga from a zero to hero (od zera do bohatera). Chetnie sama czytalaby lub ogladala materialy o takich przypadkachi sama smialaby sie i z politowaniem przygladala innym,kiedy wysmiewaja kogos,kto z czasem robi wolte i zostaje mistrzem. A moze byc przeciez tak,ze sami beda tymi,z ktorych inni sie smieja...

Ale nie rozumiem starszych uzytkownikow,tych kibicow Wisly,ktorzy do dzisiaj nie rozumieja slowa "uznanie".

Jestem ostatnim,ktory uwielbia jakakolwiek propagande sukcesu,a takze ostatnim,ktory odmawia ludziom prawa do krytyki,wszak bywa ona tworcza. Ale nie rozumiem tych,ktorzy maja okazje uczciwie podziekowac facetowi,ktory tu przyszedl,po czym prawdopodobnie byly okresy,kiedy bedac na obczyznie nie dostawal takze pieniedzy za prace.musial zarzadzac innymi ludzmi,ktorzy takze nie dostawali regularnej pensji,i jednoczesnie spotykal sie za to z "krytyka" kibicow,rozpieszczonych jak dziadowski bicz przez poprzednie tluste lata w klubie.

Lista tych,ktorym trzeba podziekowac jest dluzsza,ale to temat o trenerze,wiec :

Mr Ramirez - very good job,Sir ! Keep it up !

Bez wzgledu na wszystko,tak powinny sie zachowac trybuny - poskandowac nazwisko trenera czy pilkarzy,pozytywny kop gwarantowany.

Na koniec - troche zlosliwosci.
Co do kolegow-krytykantow - proponuje druga strone Blon. Tam polska gwiazda trenerska pokazuje jak przy znacznie wiekszych srodkach triumfalnie zmierzac po sukces w lidze... Oh,wait...

wiesniak842 20.11.2017 15:23

Pilkarze jak pilkarze, wiadomix, ze pod jednym, dwoch meczach nie ma co skreslac zadnego zawodnika. Mnie bardziej cieszy fakt, ze w koncu Kiko sie ogarnal i wystawia sklad, ktory cos potrafi pograc. Mam nadzieje, ze nie jest to spowodowane zadnymi kontuzjami i ze bedzie rotowal srodkiem w zaleznosci od potrzeb. Z ogorkami pokroju Pogoni, Sandecji w meczach domowych mamy grac a nie stawiac zasieki. Zreszta roznice widac golym okiem. Mam nadzieje, ze Ramirez tez to widzi i ze bedziemy tak grac czesciej ale cytujac klasyka: "we will say what time will tell", gdyz nie ma co sie zbytnio podniecac po dwoch dobrych meczach u siebie ze slabymi przeciwnikami. Kiko dla mnie jest slabym trenerem miedzy innymi przez to o czym pisze. Ewidentnie widac, ze caly czas sie uczy bycia trenerem i chcialbym wierzyc, ze nasza dyspozycja z ostatnich meczow to efekt wyciagniecia przez niego odpowiednich wnioskow a nie przypadku.

pepe72 20.11.2017 18:02

@Wyar,

Przecież napisałem, że się z tobą zgadzam ;)

I jeszcze w temacie jarania się. Od feralnych meczów w Kielcach forum (i to nie tylko to forum) uspokoiło się i z totalnej depresji wchodzi w lekką euforię. To trochę tak jak z alkoholem. Ci co potrafią pić niech piją, a ci co zaliczają zgon co popijawę to niech ostrożnie dawkują emocje. Za kolejną powtórkę z "kikoout" w sezonie 2017/2018 to przydałyby się jednak bany.

A marzyć oczywiście i można, i trzeba. Z (aktualnego) top8 graliśmy w domu tylko z Legią i Jagą. Domowy 5-2-1 też robi wrażenie. Skoro dziś jesteśmy na pudle (zaraz gra Korona) to wszystko się może zdarzyć. Zwłaszcza, że zima powinna być spokojna. O finansach gazety nie trąbią, a skład wygląda na ustabilizowany.

wyar 20.11.2017 18:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1487671)
@Wyar,

Przecież napisałem, że się z tobą zgadzam ;)

I jeszcze w temacie jarania się. Od feralnych meczów w Kielcach forum (i to nie tylko to forum) uspokoiło się i z totalnej depresji wchodzi w lekką euforię. To trochę tak jak z alkoholem. Ci co potrafią pić niech piją, a ci co zaliczają zgon co popijawę to niech ostrożnie dawkują emocje. Za kolejną powtórkę z "kikoout" w sezonie 2017/2018 to przydałyby się jednak bany.

A marzyć oczywiście i można, i trzeba. Z (aktualnego) top8 graliśmy w domu tylko z Legią i Jagą. Domowy 5-2-1 też robi wrażenie. Skoro dziś jesteśmy na pudle (zaraz gra Korona) to wszystko się może zdarzyć. Zwłaszcza, że zima powinna być spokojna. O finansach gazety nie trąbią, a skład wygląda na ustabilizowany.

Totez dalsza czesc nie byla do Ciebie,a do zamieszkalych tutaj od pewnego czasu bez prawa meldunku kibicow Cracovii ;)

Kurz 20.11.2017 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1487664)
Mnie bardziej cieszy fakt, ze w koncu Kiko sie ogarnal i wystawia sklad, ktory cos potrafi pograc.


Kiko niczego nie zmienił. Wystawia tych piłkarzy co poprzednio i Tibora z konieczności. Za to zmienili się piłkarze. Grają teraz to, albo niemal to, czego oczekiwał. A Halilović zyskał na kontuzji Veleza, Lloncha, Ondraska i Brożka. Gdyby nie to, nie byłoby go na boisku. I dobrze, bo jeszcze wiele nauki przed nim.

wiesniak842 20.11.2017 18:40

Sam potwierdziles to o czym pisalem. Nie ma Lloncha, Veleza i jest granko bo w srodku graja pilkarze, ktorzy potrafia podac do przodu. Przecinaki typu Llonch, Velez przydadza sie na inne mecze. Przeciez wczesniej wychodzilismy 6 defensywnymi pilkarzami i byla kopanina plus czary mary Carlitosa. Dwa ostatnie mecze w ofensywie wygladaly tak jak powinny wygladac z takimi przeciwnikami. Roznica klas. Tak jak pisalem, mam nadzieje, ze Kiko wyciaga wnioski, uczy sie caly czas, bedzie potrafil zastosowac rozne taktyki pod roznych przeciwnikow, grac kopanine wtedy kiedy trzeba, grac atakiem pozycyjnym wtedy kiedy trzeba. Poki co u niego tego nie widzialem (poza graniem kopaniny caly czas). Teraz pojawil sie drugi wariant czyli granie w pilke. Oby tak dalej. Kiko ewoluuj!!!:D

wyar 20.11.2017 20:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiesniak842 (Post 1487674)
Sam potwierdziles to o czym pisalem. Nie ma Lloncha, Veleza i jest granko bo w srodku graja pilkarze, ktorzy potrafia podac do przodu. Przecinaki typu Llonch, Velez przydadza sie na inne mecze. Przeciez wczesniej wychodzilismy 6 defensywnymi pilkarzami i byla kopanina plus czary mary Carlitosa. Dwa ostatnie mecze w ofensywie wygladaly tak jak powinny wygladac z takimi przeciwnikami. Roznica klas. Tak jak pisalem, mam nadzieje, ze Kiko wyciaga wnioski, uczy sie caly czas, bedzie potrafil zastosowac rozne taktyki pod roznych przeciwnikow, grac kopanine wtedy kiedy trzeba, grac atakiem pozycyjnym wtedy kiedy trzeba. Poki co u niego tego nie widzialem (poza graniem kopaniny caly czas). Teraz pojawil sie drugi wariant czyli granie w pilke. Oby tak dalej. Kiko ewoluuj!!!:D

Dobrze ze masz nadzieje,rozumiem,ze jakby co, to trener moze do Ciebie po kilka porad walic jak w dym
? Ulzylo mi...Ufff...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 15:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl