Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Jakub Meresiński życie i twórczość - fakty, wydarzenia,aluzje (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9665)

paczus 16.08.2016 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 1448862)
Zachciało mi się coś napisać, pewnie dlatego, że pojawiło się tylu starych userów, a pewnie po trochę dlatego, że wyczuwam koniec Wisły jaką znaliśmy. Wisły do jakiej czuliśmy sentyment, przywiązanie czy nawet miłość - obojętnie jak to nazwiemy.
Każdy z nas identyfikuje lub identyfikował się z klubem w jakiś własny sposób, patrzył na niego, żył nim. Jednych na stadion ściągali znajomi, innych ojcowie czy dziadkowie, kogoś pewnie same wyniki. Na co dzień różni prawie wszystko ale przynajmniej przez 90 minut łączyło 5 liter W I S Ł A. Jednym te 90 minut rozrastało się do wielu godzin na wyjazdach, przy oprawach, grafach i innych akcjach w zależności od wieku i upodobań, inni analizowali składy i taktykę ale zawsze z myślą o Białej Gwieździe. Niestety teraz forum jest zakończeniem tego etapu. Pewnie ktoś się ze mną nie zgodzi, nie zamierzam polemizować. Tak wiem, zmienia się świat i zmieniają zasady. Dla mnie właśnie to jest koniec.
Cupiał przymuszony sytuacją finansową TF i być może zdrowotną oddał klub pierwszemu lepszemu, ba pierwszemu gorszemu. Mam do niego o to żal i tą jedną, ostatnią, decyzją stracił mój szacunek. Sympatię i zrozumienie tracił latami.
Nie wierzę w mit dobrego cara i złych doradców. To sam Cupiał otaczał się doradcami, to sam Cupiał słuchał ich głosu i to sam Cupiał podejmował decyzję od miękkości papieru toaletowego w ubikacjach po kupno kopacza do drużyny. To właściciel stworzył klub, w którym z czasem nie było komu zarządzać bo o wszystkim decydował Rada Nadzorcza z TF uważająca Wisłę za zło konieczne, to właściciel swoimi bzdurnymi decyzjami zwalniał i zatrudniał po kilku trenerów w sezonie, to właściciel nie rozliczał prezesów i prawników za hurtowo przegrywane sprawy, to właściciel uparł się, że nie jest potrzebny system szkolenia młodzieży, to właściciel nie znalazł chęci na rozbudowę infrastruktury na Reymonta, to właściciel doprowadził do sytuacji, że zaplecze medyczne jest fatalne, to właściciel zgodził się aby problemy zasypywać od czasu do czasu pożyczkami. Obecny nasz problem jest w większej części winą samego byłego właściciela, z tą różnią, ze dla niego już obojętną dla nas zaś wciąż bardzo ważną.
I jakkolwiek gorzka to sytuacja to jestem w stanie zrozumieć Cupiała. Zrozumieć ograniczenia człowieka chorego na władzę, człowieka o ciasnych horyzontach, człowieka, któremu wydaje się, ze sukces jest jedynie kwestią ceny a nie pracy, uczciwości, systematyczności, odpowiedzialności, mądrości a w sporcie jeszcze łutu szczęścia. Rozumiem Cupiała bo zrobił to będą bosem, szefem i właścicielem. Miał prawo do własnej głupoty i krótkowzroczności własnego postępowania. To nie boli mnie tak bardzo. Nie boli mnie nawet to, że zamiast Cupiała ze swoimi wadami, skazani jesteśmy na aferzystę, przestępcę (wszak wyrok jest prawomocny) i wątpliwej reputacji playboya z kasą a raczej obietnicą kasy niewiadomego pochodzenia na czele klubu. Sam Meresiński i cała ta sytuacja jest tak groteskowa, że nawet mnie bawi. To pokazuje jak bardzo wciąż zrujnowanym jest Polska piłka i polska przedsiębiorczość. Jak bardzo mylili się Ci wieszczący przed Euro w Polsce boom na piłkę i poważne inwestycje.
Boli mnie patowość tej sytuacji. Absolutny brak perspektyw na odrodzenie i zrzucenie balastu. Boli mnei to co jest naprawdę Wisłą czyli ludzie rzekomo jej oddani.
Jesteśmy w sytuacji o wiele gorszej niż ta, która spotkała kiedyś Lechię czy niestety sąsiadkę...na Kałuży była grupa 100 czy akcja Basztowa...nasza grupa 100 chodzi w krótkich gaciach, nosi brody i robi selfie.
Na Basztową, na pl. Wszystkich Świętych czy na R22 nie przyszedłby nikt... Tak jak prawie nikogo nie było w czasach gdy być powinni (np gdy ważyły się losy nowej hali) a wtedy sytuacja na trybunach była o niebo lepsza.
Nie ma zaplecza, nie ma motywacji i nie ma jedności.
To ci mówiący o tym, że na trybunach nie ma demokracji doprowadzili do przejęcia SKWK przez miłośników wycieczek do Rzymu i pielgrzymek na Cichą, to oni wcześniej próbowali dyktować warunki klubowi jaka jest ich cena za doping, kto ma prawo do czego na Reymonta. Ale to to my, milcząca większość, zgadzaliśmy się z tym w imię wyższego celu jakim była Wisła w imię hasła "Cała Wisła zawsze razem". Bojkot gonił bojkot a podziały się pogłębiały. A to o Franka, a to o Małego, a to o Bednarza...pretekst zawsze się znalazł...tylko Ci mówiący o braku demokracji sami odbili się od muru jaki stworzyli...
Czy krótki żywot futsalowej Wisły nikomu nie dał do myślenia???
Czy przypadkiem ludzie przejmujący SKWK i usuwający inaczej myślących z czasem sami nie zostali usunięci?
Czy nowo powstałą sekcja zapasów nie została zamieniona na sekcję Trenuj Sporty Walki w której zapasów było już mniej za to siłowni zdecydowanie więcej?
Czy resocjalizacja poprzez umożliwienie działalności gospodarczej na terenach TS nie okazała się patologią?
Nie spodziewajmy się zatem oświadczenia SKWK a jeśli już takie zostanie wydane to na pewno nie spodziewajmy się, że będzie inne niż "zwieramy szeregi, jesteśmy wierni a wszyscy, którym coś się nie podoba to na Kałuży, po kiełbachę i w ogóle nie jesteście Wiślakami"...
Jeśli miałby wysnuć własną teorię to prędzej czy później TSW przejmie piłkarską Wisłę...tylko wszystko na to wskazuje że zagramy pod nazwą jaka kiedyś już tu padła TS Wisła Sharks Kraków....a komu nie pasuje to ****ć
Niestety...

Trudno się z tym nie zgodzić. Najgorsze, że nie widać żadnych szans na poprawę tej sytuacji...

wislakrakow124 16.08.2016 18:17

Jestesmy w czarnej dupie. Bylem na meczu w niedziele. Dziewczyna po meczu mi powiedziala ze o nia nie martwie sie tak jak o Wisle ale ona tego nigdy nie zrozumie. Ten klub to cos wiecej niz 5 liter a teraz jak patrze na to co dzieje sie dzieje w klubie wokol niego czy na trybunach to widze ze moja ukochana Wisla upada. To co zrobil Cupial na koniec z Wisla to jest zwykle s....ysynstwo. Oddac klub w rece takiego zasranca to wstyd dla takiego biznesmena. Nie interesuje mnie ze to niby corka sprzedala bo Cupial ma zawsze reke na pulsie. Mam nadzieje ze na 4 lige nie bede musial przyjezdzac i jakims cudem sie to wyprostuje. Ciagle czekam na lepsze jutro!

szprotson 16.08.2016 18:21

w IV lidze to też sie nie gra ot tak. Trzeba spełnić szereg przesłanek.
I posiadać hajs na to żeby opłacić sędziów, wyjazdy i resztę wydatków około-meczowych.
Pomijam ze stadion jest miasta.

jason wiślak 16.08.2016 18:27

@Spartan doskonały post.

Smutne to wszystko. Człowiek żyje tym klubem 24/h, jest to jedyna radość codziennego życia i nagle okazuje się, że nawet z tej strony dostaje cios. Nie wierzę już nawet ze Meresiński coś zmieni. Cupiał zostawił Białą Gwiazdę temu człowiekowi na pastwę losu.
W niedzielę też przyjechałem na Reymonta po sporej przerwie. Było mi mega przykro. Od sytuacji na boisku do tej na trybunach. Gdy zobaczyłem tę niebieską chmarę na C to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. Doping przede wszystkim dla Ruchu, zero reakcji trybun na sytuację w klubie plus uciszanie prawdziwych Wiślackich kibiców było nie do przełknięcia. Jeśli ktoś chce dzielić kibiców na lepszych i gorszych i mówić kto może a kto nie może być Wiślakiem, niech najpierw zastanowi się nad sobą. Czy śpiewanie ramię w ramię z Ruchem ma coś wspólnego ze wspieraniem Wisły? Klub ma w dupie układy chuligańskie i walkę na ulicach. Kto ma być za Wisłą ten będzie. Zawsze.

Czekam na lepsze czasy. Oby nadeszły niebawem.

Herbi1303 16.08.2016 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez spartan (Post 1448862)
Zachciało mi się coś napisać, pewnie dlatego, że pojawiło się tylu starych userów, a pewnie po trochę dlatego, że wyczuwam koniec Wisły jaką znaliśmy. Wisły do jakiej czuliśmy sentyment, przywiązanie czy nawet miłość - obojętnie jak to nazwiemy.
Każdy z nas identyfikuje lub identyfikował się z klubem w jakiś własny sposób, patrzył na niego, żył nim. Jednych na stadion ściągali znajomi, innych ojcowie czy dziadkowie, kogoś pewnie same wyniki. Na co dzień różni prawie wszystko ale przynajmniej przez 90 minut łączyło 5 liter W I S Ł A. Jednym te 90 minut rozrastało się do wielu godzin na wyjazdach, przy oprawach, grafach i innych akcjach w zależności od wieku i upodobań, inni analizowali składy i taktykę ale zawsze z myślą o Białej Gwieździe. Niestety teraz forum jest zakończeniem tego etapu. Pewnie ktoś się ze mną nie zgodzi, nie zamierzam polemizować. Tak wiem, zmienia się świat i zmieniają zasady. Dla mnie właśnie to jest koniec.
Cupiał przymuszony sytuacją finansową TF i być może zdrowotną oddał klub pierwszemu lepszemu, ba pierwszemu gorszemu. Mam do niego o to żal i tą jedną, ostatnią, decyzją stracił mój szacunek. Sympatię i zrozumienie tracił latami.
Nie wierzę w mit dobrego cara i złych doradców. To sam Cupiał otaczał się doradcami, to sam Cupiał słuchał ich głosu i to sam Cupiał podejmował decyzję od miękkości papieru toaletowego w ubikacjach po kupno kopacza do drużyny. To właściciel stworzył klub, w którym z czasem nie było komu zarządzać bo o wszystkim decydował Rada Nadzorcza z TF uważająca Wisłę za zło konieczne, to właściciel swoimi bzdurnymi decyzjami zwalniał i zatrudniał po kilku trenerów w sezonie, to właściciel nie rozliczał prezesów i prawników za hurtowo przegrywane sprawy, to właściciel uparł się, że nie jest potrzebny system szkolenia młodzieży, to właściciel nie znalazł chęci na rozbudowę infrastruktury na Reymonta, to właściciel doprowadził do sytuacji, że zaplecze medyczne jest fatalne, to właściciel zgodził się aby problemy zasypywać od czasu do czasu pożyczkami. Obecny nasz problem jest w większej części winą samego byłego właściciela, z tą różnią, ze dla niego już obojętną dla nas zaś wciąż bardzo ważną.
I jakkolwiek gorzka to sytuacja to jestem w stanie zrozumieć Cupiała. Zrozumieć ograniczenia człowieka chorego na władzę, człowieka o ciasnych horyzontach, człowieka, któremu wydaje się, ze sukces jest jedynie kwestią ceny a nie pracy, uczciwości, systematyczności, odpowiedzialności, mądrości a w sporcie jeszcze łutu szczęścia. Rozumiem Cupiała bo zrobił to będą bosem, szefem i właścicielem. Miał prawo do własnej głupoty i krótkowzroczności własnego postępowania. To nie boli mnie tak bardzo. Nie boli mnie nawet to, że zamiast Cupiała ze swoimi wadami, skazani jesteśmy na aferzystę, przestępcę (wszak wyrok jest prawomocny) i wątpliwej reputacji playboya z kasą a raczej obietnicą kasy niewiadomego pochodzenia na czele klubu. Sam Meresiński i cała ta sytuacja jest tak groteskowa, że nawet mnie bawi. To pokazuje jak bardzo wciąż zrujnowanym jest Polska piłka i polska przedsiębiorczość. Jak bardzo mylili się Ci wieszczący przed Euro w Polsce boom na piłkę i poważne inwestycje.
Boli mnie patowość tej sytuacji. Absolutny brak perspektyw na odrodzenie i zrzucenie balastu. Boli mnei to co jest naprawdę Wisłą czyli ludzie rzekomo jej oddani.
Jesteśmy w sytuacji o wiele gorszej niż ta, która spotkała kiedyś Lechię czy niestety sąsiadkę...na Kałuży była grupa 100 czy akcja Basztowa...nasza grupa 100 chodzi w krótkich gaciach, nosi brody i robi selfie.
Na Basztową, na pl. Wszystkich Świętych czy na R22 nie przyszedłby nikt... Tak jak prawie nikogo nie było w czasach gdy być powinni (np gdy ważyły się losy nowej hali) a wtedy sytuacja na trybunach była o niebo lepsza.
Nie ma zaplecza, nie ma motywacji i nie ma jedności.
To ci mówiący o tym, że na trybunach nie ma demokracji doprowadzili do przejęcia SKWK przez miłośników wycieczek do Rzymu i pielgrzymek na Cichą, to oni wcześniej próbowali dyktować warunki klubowi jaka jest ich cena za doping, kto ma prawo do czego na Reymonta. Ale to to my, milcząca większość, zgadzaliśmy się z tym w imię wyższego celu jakim była Wisła w imię hasła "Cała Wisła zawsze razem". Bojkot gonił bojkot a podziały się pogłębiały. A to o Franka, a to o Małego, a to o Bednarza...pretekst zawsze się znalazł...tylko Ci mówiący o braku demokracji sami odbili się od muru jaki stworzyli...
Czy krótki żywot futsalowej Wisły nikomu nie dał do myślenia???
Czy przypadkiem ludzie przejmujący SKWK i usuwający inaczej myślących z czasem sami nie zostali usunięci?
Czy nowo powstałą sekcja zapasów nie została zamieniona na sekcję Trenuj Sporty Walki w której zapasów było już mniej za to siłowni zdecydowanie więcej?
Czy resocjalizacja poprzez umożliwienie działalności gospodarczej na terenach TS nie okazała się patologią?
Nie spodziewajmy się zatem oświadczenia SKWK a jeśli już takie zostanie wydane to na pewno nie spodziewajmy się, że będzie inne niż "zwieramy szeregi, jesteśmy wierni a wszyscy, którym coś się nie podoba to na Kałuży, po kiełbachę i w ogóle nie jesteście Wiślakami"...
Jeśli miałby wysnuć własną teorię to prędzej czy później TSW przejmie piłkarską Wisłę...tylko wszystko na to wskazuje że zagramy pod nazwą jaka kiedyś już tu padła TS Wisła Sharks Kraków....a komu nie pasuje to ****ć
Niestety...

sama prawda... niestety.
Zadam jeszcze raz to pytanie, czy my zwykli kibice, którzy chcą przyjść, zostawić swoje pieniądze w klubie, podrzeć ryja, oglądnąć mecz, spotkać znajomych, wypić piwo przed i po meczu jesteśmy wstanie coś zrobić w obecnej sytuacji?

szprotson 16.08.2016 18:29

lepsze czasy?
A to one nadchodzą tak z dupy czy na nie się pracuje?
Wg. mnie z dupy tak się nie dzieję i nie widzę zadnych przesłanek by lepsze czasy nastały.

sedonh 16.08.2016 18:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Herbi1303 (Post 1448873)
sama prawda... niestety.
Zadam jeszcze raz to pytanie, czy my zwykli kibice, którzy chcą przyjść, zostawić swoje pieniądze w klubie, podrzeć ryja, oglądnąć mecz, spotkać znajomych, wypić piwo przed i po meczu jesteśmy wstanie coś zrobić w obecnej sytuacji?

Oczywiście że możemy, ruszmy dupe pod stadion nie pod szyldem SKWK tylko pod zwykłym kibicowskim szyldem pokażmy że Wisła nie jest nam obojętna i nie oddamy Jej jakiemuś marnemu przekrętasowi niech chociaż wyjdzie do kibiców i powie co dalej bo myślę że tej informacji właśnie brakuje najbardziej. Niepewność jest wszechobecna

borys 16.08.2016 18:50

I to jest dobry kierunek. Wiemy że jest źle, przedstawiono to na wszystkie sposoby. Co teraz? Tylko obserwujemy?

Marcinkrakwoj 16.08.2016 18:54

Więc tak:

Padła na tym forum i nie tylko na tym teza. Brzmiała ona najprościej mówiąc: "jest źle w ruchu kibicowskim"

Padły rzeczowe argumenty.

Tą tezę i argumenty poparło dużo osób

Kolejnym naszym celem powinno być co należy zrobić by to zmienić.

A następnie zacząć działać.

To forum po to powstało. By łatwiej wymieniać poglądy, by się bardziej jednoczyć w wspólnych sprawach itd. .

Więc ruszymy dupy i coś zaczniemy robić czy będziemy bezczynnie stać i patrzeć?

Nie wiem jak Wy ale w mojej ocenie słowo Cała Wisła Zawsze Razem przestało być w niedzielę słowem pustym. Przez sektor D i E. Widziałem w nas jakiś zalążek siły. Przekształćmy to w coś dobrego.
Nie za miesiąc, nie po sezonie ani po rundzie, nie za kilka lat. Teraz.

wislakrakow124 16.08.2016 18:56

Bylem na D i jak pewien Pan dal komende ze chlopaki jedziemy to bylo czuc taka sile. Pozniej kazdy tracil ochote na przedzieranie sie z 'przyjaciolmi". Szkoda ze tak to wszystko teraz wyglada

mitmichael 16.08.2016 19:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez heoij (Post 1448854)
Porsche Panamera?

To to Porsche, ktore kupił za cupiałowe 4mln zł? :rotfl:

bonawentura 16.08.2016 19:09

Pewnie już tego hajsu nie uświadczymy. Będzie gruchnięcie jak nic.

cudlaty 16.08.2016 19:30

Panowie, zamiast obserwować tak jak ktoś tu wyżej napisał, zbierzmy się w kupie pod stadionem i poskaczmy trochę! Tylko niech to będzie dzień w którym wiadomo będzie, że zostaniemy tego "rowerzystę" w klubie! Kodowcy się zbierają, mohery łażą z krzyżem po krakowskim przedmieściu to co, my się nie zbierzemy? Jest tu kilku "wirtuozów" na tym forum to niech ktoś weźmie k...wa sprawy w swoje ręce! Teraz tylko z nim pogadamy, a jak to nie pomoże, to ....
Coś uradzimy...
Data, godzina! Już!

Herbi1303 16.08.2016 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1448878)
Więc tak:

Padła na tym forum i nie tylko na tym teza. Brzmiała ona najprościej mówiąc: "jest źle w ruchu kibicowskim"

Padły rzeczowe argumenty.

Tą tezę i argumenty poparło dużo osób

Kolejnym naszym celem powinno być co należy zrobić by to zmienić.

A następnie zacząć działać.

To forum po to powstało. By łatwiej wymieniać poglądy, by się bardziej jednoczyć w wspólnych sprawach itd. .

Więc ruszymy dupy i coś zaczniemy robić czy będziemy bezczynnie stać i patrzeć?

Nie wiem jak Wy ale w mojej ocenie słowo Cała Wisła Zawsze Razem przestało być w niedzielę słowem pustym. Przez sektor D i E. Widziałem w nas jakiś zalążek siły. Przekształćmy to w coś dobrego.
Nie za miesiąc, nie po sezonie ani po rundzie, nie za kilka lat. Teraz.

To może osobny wątek założymy do tego, aby nie zaśmiecać tego?

Marcinkrakwoj 16.08.2016 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Herbi1303 (Post 1448898)
To może osobny wątek założymy do tego, aby nie zaśmiecać tego?

Sam miałem to zaproponować.
Administracjo, jesteś tu?

bonawentura 16.08.2016 19:42

Dokładnie. Wystarczy zgłosić manifestację pod stadionem do UM. Do tego zorganizować wydarzenie na FB, tego nie można odpuścić. Teraz jest jedyny czas, żeby wybronić naszą Wisłę!!! Nie będziemy spuszczać przez Meresińskiego nasz klub do IV ligi. Potencjalni inwestorzy to docenią, bo to wzmocni Wisłę!!! Zobaczycie!!! Musimy w to uwierzyć! Innego wyjścia, niż wielki protest, nie ma!!!

cudlaty 16.08.2016 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1448899)
Sam miałem to zaproponować.
Administracjo, jesteś tu?

I co znów sobie pogadamy? Znowu 90 stron nabijemy?
Ku....wa tu trzeba działać bo za tydzień nie będzie już Wisły!

Marcinkrakwoj 16.08.2016 19:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cudlaty (Post 1448901)
I co znów sobie pogadamy? Znowu 90 stron nabijemy?
Ku....wa tu trzeba działać bo za tydzień nie będzie już Wisły!

Osobny temat do tej akcji nie zawadzi.
Nawet przy głupim udostępnianiu na różnych portalach ludzie lepiej będą wiedzieć o co chodzi

cudlaty 16.08.2016 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1448900)
Dokładnie. Wystarczy zgłosić manifestację pod stadionem do UM. Do tego zorganizować wydarzenie na FB, tego nie można odpuścić. Teraz jest jedyny czas, żeby wybronić naszą Wisłę!!! Nie będziemy spuszczać przez Meresińskiego nasz klub do IV ligi. Potencjalni inwestorzy to docenią, bo to wzmocni Wisłę!!! Zobaczycie!!! Musimy w to uwierzyć! Innego wyjścia, niż wielki protest, nie ma!!!

Media podchwyca temat i będzie już z górki...

Herbi1303 16.08.2016 19:52

to że jest burdel w klubie to nie znaczy, że tutaj też mamy robić. Co na to moderatorzy i admini?

Marcinkrakwoj 16.08.2016 19:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cudlaty (Post 1448904)
Media podchwyca temat i będzie już z górki...

Portale na fb i twittery udostepnią itd.
Właściciel się dowie, piłkarzom i pracownikom dodamy otuchy że nie są sami, sponsorzy zobaczą siłę itd.

bonawentura 16.08.2016 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1448907)
Portale na fb i twittery udostepnią itd.
Właściciel się dowie, piłkarzom i pracownikom dodamy otuchy że nie są sami, sponsorzy zobaczą siłę itd.

Dokładnie tak. No, niechże ktoś ogarnięty to zrobi :)

wolfy 16.08.2016 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 1448850)
Drogi Lucjuszu i Markusiu mimo wielkiej sympatii i waszych zasług dla forum wszystkie posty odnośnie waszych relacji będą kasowane również wszelkie tłumaczenia kto i dlaczego ma rację również będą usuwane

A nie można im po staremu walnąć po banie i mieć spokój? Pytam tylko :D

Dzisiaj dzień bez informacji, co jest poniekąd dobrą informacją, bo znaczy że nie poznaliśmy żadnych nowych zarzutów wobec właściciela Wisły (a właściwie wielkiego nikt w spółce Gmina.pl). Czy coś mnie może ominęło?
Cytat:

Pierwotnie napisane przez As (Post 1448819)
Nie badz naiwny. Naprawde wierzylees w plotke, ze cupial uzaleznial swoje udzialy w Wisle od tego czy jeden z pracownikow bedzie w klubie czy nie? Przeciez to byla bujda kolportowana przez niektorych ludzi z klubu nieprzychylnych Kasperczakowi.

Nie no, jasne, masz rację. Cupiał i emocjonalne decyzje o bardzo ważnych konsekwencjach?

Oh, wait...

cudlaty 16.08.2016 19:57

Podstawa to manifa pod klubem i próba rozmowy z kolarzem. Reszta to tylko promocja... Musi nas ktoś reprezentować i nie pisze tu o SKWK

bonawentura 16.08.2016 20:08

Myślę, że hasło Cała Wisła Zawsze Razem przyciągnęłoby wielu na manifestację. To trzeba robić już, jak najszybciej, jeszcze w sierpniu. Potrzeba tylko organizatora i odpowiedniej obstawy medycznej :) możemy się zrzucić na nią :)

Robek 16.08.2016 20:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1448909)
A nie można im po staremu walnąć po banie i mieć spokój? Pytam tylko :D

Dzisiaj dzień bez informacji, co jest poniekąd dobrą informacją, bo znaczy że nie poznaliśmy żadnych nowych zarzutów wobec właściciela Wisły (a właściwie wielkiego nikt w spółce Gmina.pl). Czy coś mnie może ominęło?

Niewiele tylko tyle ze mamy vice prezesa
kolega zalozyl nowy temat

Markus 16.08.2016 20:54

Wchodząc na forum zawsze otwieram ten temat z nadzieją, że w końcu będzie można przeczytać w nim o jakiś pozytywnych zmianach w obecnej sytuacji Wisły. Na razie to próżne nadzieje. Nic dobrego się nie dzieje, nie ma zauważalnych żadnych sensownych ruchów. Na razie ani jednym JM i MC nie pokazali, że mają plany dobre dla przyszłości klubu.

Niestety, Wisłą rządzi kombinator, a teraz dodatkowo i włoski kucharz, którzy nie mają nic do powiedzenia w sprawach dla niej najważniejszych. Do tego "listek figowy" Citko. To prędko się nie zmieni. Pojawia się pytanie czy i jak można reagować.

Kibice wiele zmienić nie mogą. Niemniej rosną oczekiwania wobec SKWK, by nie było bierne. Ja się za władze Stowarzyszenia wypowiadać nie będę. Powinni jednak pamiętać, że ciągle są reprezentacją środowiska. Ignorowanie jego głosu i nastroju też może rodzić problemy i niezadowolenie. SKWK nie musi jednak iść od razu na wojnę z Mereszynskim. Może zadziałać ostrożnie i dyplomatyczne, ale zauważalnie. Niegdyś wydawało oświadczenia w sprawach o znacznie mniejszej wadze. Teraz można rozważyć właśnie konkretną, ale i pamiętajacą o tej ostrożności reakcję, by ciągle mieć swobodę manewru.

Oświadczenie SKWK nie musi być agresywne, wystarczy, że będzie mądre. I przypomni, że kibice oczekują wywiązania się z publicznych deklaracji oraz realnych ruchów polepszajacych sytuację klubu.

Na tą chwilę wiele więcej niestety zrobić raczej nie można.Nie wykupimy Wisły z rąk JM.



Pozdrawiam

JacekFan 16.08.2016 21:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1448945)
Oświadczenie SKWK nie musi być agresywne, wystarczy, że będzie mądre. I przypomni, że kibice oczekują wywiązania się z publicznych deklaracji oraz realnych ruchów polepszajacych sytuację

Pozdrawiam

AAAAHAHAHAHAHAAHA :D SKWK... AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA... prosze Cie ktos normalny nanich jeszcze liczy?

gooro33 16.08.2016 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bonawentura (Post 1448900)
Dokładnie. Wystarczy zgłosić manifestację pod stadionem do UM. Do tego zorganizować wydarzenie na FB, tego nie można odpuścić. Teraz jest jedyny czas, żeby wybronić naszą Wisłę!!! Nie będziemy spuszczać przez Meresińskiego nasz klub do IV ligi. Potencjalni inwestorzy to docenią, bo to wzmocni Wisłę!!! Zobaczycie!!! Musimy w to uwierzyć! Innego wyjścia, niż wielki protest, nie ma!!!

Patrząc na to co się działo ostatnio na C,ewentualnie głosowania na muzeum, lub w jakiejkolwiek próbie mobilizacji, wyjazdach.. manifestacja o ile doszłaby do skutku może nabrać koloru niebieskiego ....:rotfl:
Taki śmiech przez łzy...

Marcinkrakwoj 16.08.2016 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez JacekFan (Post 1448954)
AAAAHAHAHAHAHAAHA :D SKWK... AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA... prosze Cie ktos normalny nanich jeszcze liczy?

Ja liczę...że ktoś tam się ogarnie, choćby z jakiś niskich pobudek typu dbanie o interesy. A na ich działania wcale nie liczę już.

InQ 16.08.2016 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krotochwila (Post 1448735)
Mocne słowa o tej ignorancji

Po pierwsze, nie widzę powodu, żeby w ocenie prawnej poczynań Pana Wiesława rozdzielać odpowiedzialność osobistą od odpowiedzialności spółek, którymi jednoosobowo zarządza. To śmieszne i zwyczajnie naiwne. Wszystkie decyzje podejmuje on sam. I nie podnoszę tu aspektu prawnego rozdziału odpowiedzialności członków zarządu od odpowiedzialności samej spółki. Nie o tym temat.

Po drugie, nie widzę powodu, żeby nie wspominać o areszcie za VAT, tylko dlatego, że "dawno i poniósł odpowiedzialność". To dla mnie ważne info.

Po trzecie wreszcie, na prawdę nie trzeba być Sherlockiem, żeby w małym KRK wyrobić sobie zdanie o Panu W.W.
Zróbmy tak - pogadaj z pracownikami Foodcare'a, dostawcami, podwykonawcami.
Wykonaj tę pracę, wyciągnij wnioski i wtedy napisz coś na forum Będziesz zaskoczony znaleziskiem.

I żebyś miał jasność - nie porównuję WW czy Mazgaja do Meresia, bez jaj.

A co do Mazgaja - ja słyszałem, że ma na głowie pilniejsze sprawy i to nie tylko w Almie.


1. Nawet jeżeli nie chcesz rozdzielać spraw spółki od spraw prywatnych, to nadal uważam za niestosowne wrzucanie spraw cywilnych i karnych do tego samego wora. Tego nie powinno się robić

Czy para która sądzi się o podział majątku, czy dzieci toczące spór o spadek mają być przez społeczeństwo traktowani jak przestępcy?! Po to są sądy cywilne by rozstrzygać spory gdzie dwie strony mają rozbieżne interesy. One nie są po to by wymierzać kary i oceniać moralność.
Podobnie nie znam sytuacji gdzie 2 firmy mając wspólny, znany, dochodowy produkt nie toczyłyby sporu cywilnego podczas zakończenia współpracy (gdzie jedni mają znak towarowy, inni produkt). Prawo patentowe to dzisiaj powszechna strategia każdej korporacji, mająca na celu ułatwić zdobycie rynku.

Jeżeli mamy bojkotować Black, to dlaczego nie bojkotujemy Tiger za recepturę? Skoro mamy bojkotować te 2 produkty, to dlaczego ktokolwiek z nas używa smartfonów? (Spory Apple vs Samsung to tylko wierzchołek góry lodowej).
Co innego gdyby spółka toczyłaby spory karne…

2. Nie twierdze że nie warto wspomnieć o przekręcie z vat. Natomiast słowa, że ci panowie mają to samo na sumieniu jest jak najbardziej na wyrost. Inny kaliber, inne kwoty (rząd wielkości w różnicy), jeden karany wcześniej, drugi nie, inne zarzuty (u WW był tylko vat), inne stadium zaawansowania sprawy (jeden się z tego wygrzebał obronną ręką zawierając ugodę i unikając wyroku -> oficjalnie nie jest karany, drugi jeżeli prokuratura postawi mu zarzuty takie o których mówi rzecznik... to nie dostanie szans na zawarcie podobnej ugody).

3. Zgadzam się. Od początku źle odebrałeś moje słowa (zresztą adresatów było więcej) :D
Absolutnie nie twierdzę, że jest dobrym biznesmenem. Wiele słyszałem o jego bucie, nieliczeniu się z ludźmi, wykorzystywaniu kontrahentów uzależnionych od jego biznesu. Natomiast nic nie jest czarno białe. Jeszcze 2 lata temu negowałem stabilność jego korporacji. Co jak co, ale marketing ma przyzwoity.
Do czego zmierzam?
Jego powagi biznesowej i pozycji nie mogę porównać do Cupiała. Wszyscy wiemy jaki on był (a miał wiele złej prasy). WW jeszcze mu daleko do nawet takiego poziomu.
Natomiast ta drabinka ma drugie dno. Taki pan Wojciechowski -> czy on biznesowo wygląda poważniej do WW? Oczywiście że nie (pomimo że nie zawieszono mu wysoko poprzeczki).
Teraz powiedz mi co mam sądzić o takim Meresiu, który doświadczeniem, pozycją, siatką znajomości, funduszami i wizerunkiem nie liczy się nawet w takim zestawieniu?!

Ot, taki był przekaz mojej wiadomości. Nie ma sensu wygarniać WW, bo chyba każdy w obecnej sytuacji przywitałby z uśmiechem na twarzy. Jest jaki jest, ma wiele na sumieniu, ale czy jest gorszy od reszty osób wiązanych z Wisłą? (z zastrzeżeniem że absurdalnie wyolbrzymiono tu sprawy cywilne. Rozumiem wytykanie mu vat, nie rozumiem porównania sprawy z Mersiem. Podobnie zrozumiałbym wytykanie mu jego podejścia do osób i innych podmiotów prawnych nad którymi ma jakakolwiek formę władzy).

Mimo wszystko w Twoich słowach jakieś porównanie zaistniało. Niekoniecznie było to Twoją intencją.

4 Co do Mazgaja pisałem że to nierealne. Ktoś znając powiązania z WW mocno nafantazjował. A szkoda. Ma bardzo fajną siatkę znajomości. Sądzę że łatwo byłoby mu kogoś naciągnąć na reklamę :)

Vinci 16.08.2016 21:33

@ Markus,

przeczytaj sobie bardzo uważnie i powoli wypowiedź spartana. Powinna nieco skorygować Twoje oczekiwania. Są zbyt "zdrowe" biorąc pod uwagę to, co każdy zastał w niedzielę na stadionie.

picasso 16.08.2016 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1448962)
@ Markus,

przeczytaj sobie bardzo uważnie i powoli wypowiedź spartana. Powinna nieco skorygować Twoje oczekiwania. Są zbyt "zdrowe" biorąc pod uwagę to, co każdy zastał w niedzielę na stadionie.

w niedzielę na stadionie czekałem kiedy Ruch zacznie spiewać "niebiescy gramy u siebie"

Grisza1 16.08.2016 21:41

http://www.press.pl/tresc/45234,love...z-wisly-krakow

Revenge 16.08.2016 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 1448967)
w niedzielę na stadionie czekałem kiedy Ruch zacznie spiewać "niebiescy gramy u siebie"

Na rynku przed meczem... Śpiewali ;)

A potem mozna było usłyszeć wesołe "Widzew Łódź".

Markus 16.08.2016 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 1448962)
@ Markus,

przeczytaj sobie bardzo uważnie i powoli wypowiedź spartana. Powinna nieco skorygować Twoje oczekiwania. Są zbyt "zdrowe" biorąc pod uwagę to, co każdy zastał w niedzielę na stadionie.

Zgadzam się z opinią Spartana. Rozumiem też Twoje stanowisko i ze smutkiem przyznaję Ci tu rację.

Pozdrawiam

spartan 16.08.2016 21:53

Pytanie hipotetyczne dla prawników...
Kto i czy w ogóle, może unieważnić transakcję sprzedaży jeżeli kwota zapłacona za "towar" pochodzi z nielegalnego źródła a gwarancje bankowe są podrobione. Czy przyjęcie części zapłaty jest paserstwem a "przedmiot transakcji" jest sprzedany legalnie czy ewentualny wpis o zmianie właściciela jest nielegalny z mocy prawa czy może za takowy zostać uznanym jedynie na wniosek sprzedającego ?

c. 16.08.2016 22:05

A skad wiesz ze z nielegalnego zrodla a gwarancje bankowe sa podrobione?

Nic nie wiecie poza tym ze sciągał na maturze dlatego zadnego protestu nie bedzie. Bo nie ma przeciw komu i przeciw czemu protestowac.. jak na swiatlo wyjda wszystkie DOWODY to wowczas wrocimy do tematu.

Czy ma kase na Wisle? Nie wiecie. Co z transferami? Nie wiecie. Co na to Cupial? Nie wiecie. Jakie ma plany na przyszlosc zwiazane z Wisla Meresinski? Nie wiecie. Co na to Citko? Nie wiecie. Co ze sponsorami? Nie wiecie.

Cala reszta to domysly zmieniajace sie jak w kalejdoskopie., kazdy dziennikarz dla paru klikniec co innego pisze. A na dzis dzien nie ma nic oficjalnego

Herbi1303 16.08.2016 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcinkrakwoj (Post 1448878)
Więc tak:

Padła na tym forum i nie tylko na tym teza. Brzmiała ona najprościej mówiąc: "jest źle w ruchu kibicowskim"

Padły rzeczowe argumenty.

Tą tezę i argumenty poparło dużo osób

Kolejnym naszym celem powinno być co należy zrobić by to zmienić.

A następnie zacząć działać.

To forum po to powstało. By łatwiej wymieniać poglądy, by się bardziej jednoczyć w wspólnych sprawach itd. .

Więc ruszymy dupy i coś zaczniemy robić czy będziemy bezczynnie stać i patrzeć?

Nie wiem jak Wy ale w mojej ocenie słowo Cała Wisła Zawsze Razem przestało być w niedzielę słowem pustym. Przez sektor D i E. Widziałem w nas jakiś zalążek siły. Przekształćmy to w coś dobrego.
Nie za miesiąc, nie po sezonie ani po rundzie, nie za kilka lat. Teraz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez c. (Post 1448982)
A skad wiesz ze z nielegalnego zrodla a gwarancje bankowe sa podrobione?

Nic nie wiecie poza tym ze sciągał na maturze dlatego zadnego protestu nie bedzie. Bo nie ma przeciw komu i przeciw czemu protestowac.. jak na swiatlo wyjda wszystkie DOWODY to wowczas wrocimy do tematu.

Czy ma kase na Wisle? Nie wiecie. Co z transferami? Nie wiecie. Co na to Cupial? Nie wiecie. Jakie ma plany na przyszlosc zwiazane z Wisla Meresinski? Nie wiecie. Co na to Citko? Nie wiecie. Co ze sponsorami? Nie wiecie.

Cala reszta to domysly zmieniajace sie jak w kalejdoskopie., kazdy dziennikarz dla paru klikniec co innego pisze. A na dzis dzien nie ma nic oficjalnego

qrwa jakie ściąganie na maturze? Przecież chłop nawet nie podszedł do matury bo załatwił lewy papier że ją zdał i z tym poszedł na studia. Baaa dodatkowo na szczescie ktoś to wyłapał i przyj..bał wyrok.

Właśnie dlatego ma być protest bo nic nie wiadomo, cisza, mija miesiąc nikt nic nie wie, właściciel milczy, klub się stacza po równi pochyłej w dół pod każdym względem, po piłkarzach też widać, że ta sytuacja siedzi im na głowie bo nie wiedzą na czym stoją. Właścicel w ciągu miesiąca miał 5 min na spotkanie się z zawodnikami?!?! Gdzie tu jakiś szacunek?

sedonh 16.08.2016 22:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez c. (Post 1448982)
A skad wiesz ze z nielegalnego zrodla a gwarancje bankowe sa podrobione?

Nic nie wiecie poza tym ze sciągał na maturze dlatego zadnego protestu nie bedzie. Bo nie ma przeciw komu i przeciw czemu protestowac.. jak na swiatlo wyjda wszystkie DOWODY to wowczas wrocimy do tematu.

Czy ma kase na Wisle? Nie wiecie. Co z transferami? Nie wiecie. Co na to Cupial? Nie wiecie. Jakie ma plany na przyszlosc zwiazane z Wisla Meresinski? Nie wiecie. Co na to Citko? Nie wiecie. Co ze sponsorami? Nie wiecie.

Cala reszta to domysly zmieniajace sie jak w kalejdoskopie., kazdy dziennikarz dla paru klikniec co innego pisze. A na dzis dzien nie ma nic oficjalnego

I właśnie dlatego że nie wiemy NIC o przyszłości naszego klubu to protest powinien się odbyć


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:58.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl