![]() |
Kibice Śląska zostali ostro skrytykowani przez prase rumuńską
http://www.gsp.ro/international/euro...ni-256346.html Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Ten kto, choć odrobinę śledzi rankingi wie, że lada chwila Rumunia będzie za Polską. Rumunom kasują się wyśmienite sezony, gdzie nastukali pkt. Teraz będzie już trudniej. Mogę się założyć, że 3 pkt to max ile może zdobyć Otelul w LM - Man Utd, Benfica 2x w plecy, może coś ugrają u siebie z Basel i to wszystko. Największą gwiazdą jest trener D. Munteanu. Dinamo Bukareszt nie popisało się w LE i przegrali z Poltawą, mocno średnią ekipą z Ukrainy. Słaba Stueua pokonała jeszcze bardziej beznadziejnych bulgarów z CSKA, Najbardziej zaskoczył Metan Medias, do kończa walczyli z Austrią a na dodatek runde wczesniej eliminowali Moguncję. No i pozostał Rapid, który na tą chwilę zrobił na mnie największe wrażenie w LE. |
Kapitalna sprawa ten mecz Legii. Przy dwa zero już się usmiechalem na perspektywę piatala, a tu proszę.
Dla Legii wynik 3:2 wyciągnięty z 0:2 wreszcie kojarzyć się będzie pozytywnie. |
W bwin pracuje chyba kibic Legii. Stawki na awans z grupy:
PSV 1,80 Legia 4,50 Hapoel 5,00 Rapid 8,00 Fulham FC 2.20 FC Twente 2.30 Wisła Kraków 8.00 Odense BK 11.00 |
Legia trafiła znacznie lepiej niż Wisła. Na moje oko Twente jest mocniejsze niż PSV, Rapid grał w Polsce teraz, więc jest szansa na rozszyfrowanie ich taktycznie. Został jeszcze Hapoel, drużyna anonimowa ale myśle że nie powinni Legioniści mieć problemów z nią. Dwójka do wyjścia? Na przekór stawiam na Rapid i Legię.
|
Grupa Legii:
Bardzo silne PSV (1/4 poprzedniej LE o ile kojarzę), klub na poziomie Spartaka. Hapoel ostatnio punktował w LM, w eliminacjach rozwalił Ekranas bez problemu (znacznie łatwiej niż Wisła SKonto, a to też jakiś wyznacznik... Legii). Rapid - widziany ze Śląskiem. W zasadzie każde miejsce jest możliwe. Jak zagramy jak ze Spartakiem - możemy awansować z pierwszego. Jak zagramy tak jak gramy w lidze - zajmiemy ostatnie miejsce. Z Rapidem sobie poradzimy mam nadzieję, bardziej obawiam się Hapoelu, bo coś czuję, że ta ekipa będzie grać w grupie na poziomie PSV. Wisła - medialnie fajniej niż nasza grupa, ale sportowo masakra. Twente moim zdaniem jest lepsze od Spartaka i PSV, Fulham może być w nieosiągalny, a może być do zremisowania/wygrania u siebie, a Odense bym nie lekceważył. Zdecydowanie nie. Generalnie Legia ma szanse na awans, ale może być ostatnia, a Wisła jak awansuje to moim zdaniem przebije nasze mecze ze Spartakiem. Ma mega ciężko. |
My kibicowsko trafilismy dobrze bo blisko, Legia kolejny daleki i drogi wyjazd, tym razem do Izraela. A co do szans sportowych. Mysle, ze nie ma znaczenia na kogo sie trafi, nieraz dobrze wylosowac ManC bo oni skupiaja sie na lidze a odpuszczaja LE, a z kolei trafiasz na Tottenham i cholera wie jak oni podejda do sprawy. Nieraz trafiasz na rownorzedny APOEl i przegrywasz a nieraz trafiasz na Spartaka Moskwa i awansujesz. Do tego dochodza takie czynniki jak kontuzje czy wykartkowanie sie, mozna tez trafic na super forme rywala lub dolek formy, albo po prostu na dzien konia. Nie ma co rozmyslac, po prostu trzeba grac i sie starac a jak bedziemy zaslugiwac to mozemy wyjsc z kazdej grupy co pokazala Amica w tamtym roku wychodzac z "grupy smierci"
|
Cytat:
Za Weszło: "Z zespołu odeszli ważni zawodnicy: Ben Sahar (do Espanyolu), Itay Shechter (za 2,5 miliona euro do Kaiserslautern), Gil Vermouth (za 750 tysięcy euro, też do Kaiserslautern) oraz Eran Zahavi (za 1,7 miliona, do Palermo)" |
Cytat:
Tak czy siak, obawiam się że ani PSV ani Fulham ani Twente nie są na tyle mocnymi ekipami, żeby obśmiać LE i skupić się na lidze. Zobaczymy jak Hapoel po osłabieniach będzie dawał radę, w sumie w tym nasza szansa, że Hapoel i Rapid powinny być tyle o ile w naszym zasięgu. U was niestety trochę gorzej, no ale... w piłce nożnej każdy może ograć każdego w końcu :) Poza tym może będą jakieś sprzyjające okoliczności - tak jak my mieliśmy ze Spartakiem, że czekały ich derby z CSKA, więc wyszli bez Ariego, de Zeuwa i Welintona (chociaż z drugiej strony - potem Ari i de Zeuw weszli i kij im dali, kiedy oni weszli na boisko, my byliśmy akurat w super gazie i nic im ich gwiazdy nie dały :D) W sumie patrząc na grupy w LE, to i tak na tyle obiektywnie, na ile się da - podsumowując piłkarską siłę zespołów w grupach, i my i wy trafiliśmy nie najgorzej. Tak więc marzenie: starcie dwóch polskich ekip w drabince LE nadal jest możliwe :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
I Wisła i Legia mają szczęście że nie trafili na typowych południowców ( Portugalczyków, Hiszpanów , na doczepke Francuzi ) bo z takimi drużynami byłoby najtrudniej powalczyć .
Zarówno Wisła , jak i Legia u siebie mogą wygrać z każdym . Nie zapominajmy że polskie kluby ciągle są lekceważone w Europie przez potentatów , nikt się nie będzie na nas spinał na 100% . To kto ma łatwiejszą grupę okaże się w praniu , jeśli miałbym dzisiaj obstawiać to Wisła zdobędzie w swojej grupie 9 punktów ( 2 zwycięstwa i 3 remisy ) , natomiast Legia 10 punktów ( 3 zwycięstwa i 1 remis ) . Łatwiejszych rywali na papierze ma Legia , poza tym pokazali większego zęba w pucharach od nas . Oczywiście powyższa wersja o awansie z grupy dwóch polskich drużyn jest bardzo optymistyczna . |
Cytat:
|
Cytat:
Hapoel gra tragicznie na wyjazdach , w Warszawie powinien dostac kilka bramek , u siebie Legie może ograć . Z PSV Legia może ugrać 1 punkt , ale raczej nastawiałbym się na dwie wtopy . Już 7-8 punktów może dać awans z grupy , jeśli tylko Rapid i Hapoel będa wzajemnie remisować i dostawać baty od PSV . Odense na pewno nas nie zlekceważy , ale Twente i Fulham ( zdecydowanie ) to już bardziej prawdopodobne . Te zespoły naprawde mają o co walczyc w swoich ligach ( nie żeby Wisla nie miała ) , przez co wątpię żeby się np oszczędzali przed pucharowymi meczami z Wisłą w swojej lidze . |
Pierwszy mecz z Odense u nas jest najważniejszy... Jeżeli okaże się on zwycięstwem to już będzie z górki...
|
Chciałby tylko przypomnieć, że jesteśmy klubami ze śmiesznej i mega słabej ligi, a wy już tutaj chcecie wychodzić z grupy?
PSV Rapid Fullham Twente. P.S Wydaje mi się, że Legia będzie mieć większe szanse z PSV niż Rapidem.Ten pokazał nasze miejsce w szeregu w meczu ze Śląskiem- czyli vicemistrzem Polski.A czy Legia czy Wisła są mocniejsze od Śląska?Jak już tak, to niewiele. |
Rapid nas dobrze czapką nakrył w sparingu, widac nie przypadkowo, bo teraz łatwo poradził sobie ze Śląskiem.
U siebie nawet nie musieli najsilniejszego składu wystawiać. Trener troche pokombinował. Dla mnie ten klub by spokojnie wygrał MP. |
A dla mnie nie złapałby się do pucharów :P Ludzie, ogarnijcie się, ten by zdobył u nas mistrza a ten by walczył o puchary, po co takie porównania? To są tylko dwa mecze z danym zespołem i mogło by się okazać, że na 5-6 spotkań wynik byłby zupełnie inny.
|
To i tak jest dla nas (jako dla Polski) bardzo ważny sezon w europjeskich pucharach, bo mamy aż dwa zespoły w fazie grupowej LE. Jak chociaż jeden z nich (mam nadzieję, że Wisła) przejdzie dalej, to już będzie wielki sukces. Legia chyba rzeczywiście trafiła trochę lepiej, przynajmniej na papierze, bo i tak wszystko zweryfikuje boisko. W zeszłym sezonie nikt nie dawał Lechowi szans na wyjście z grupy, a jak to się skończyło, to wszyscy wiemy. Czeka nas ciekawa, obfitująca w piłkarskie emocje jesień ;)
|
Cytat:
Dlaczego nie pamięta nikt o tym, że ManC był tym zespołem ale praktycznie tylko na papierze.W pierwszym meczu (zdaje się 9 w drugim 10 rezerwowych piłkarzy) a Juventus?Chyba nie trzeba o nim pisać?Topowe drużyny nawet nie ukrywają, że mają wyjebane na tą ligę Europy. Z takim Fullham będziemy mieć o wiele trudniej, bo ta drużyna skupi się LE, bo tylko tam może zaistnieć.W lidze jest średniakiem, z kolei Twente nie jest tak gigantycznym klubem jak tamta dwójka, która może potraktować poważniej LE.Odense moim zdaniem jest na poziomie Wisły. "Rapid, spokojnie zdobylby MP" .Moim zdaniem te zdanie jest trochę nie na miejscu.Oni by tą ligę rozwalili w pył. Wisła ma PRZEDEWSZYSTKIM w grupie zdobywać doświadczenie, może przy okazji zdobywać punkty.Najważniejsza jest jednak ekstraklasa oraz kolejne mistrzostwo Polski, które zagwarantuje nam kolejne starcie o CL.To ona jest najważniejsza, bo ten kto tam pierwszy awansuje,zdystansuje tą ligę.Tam są przeogromne pieniądze- wręcz niewyobrażalnie wielkie jak na nasze standardy. Chciałem przypomnieć, że po Euro zainteresowanie nasza piłką będzie nieporównywalnie większe niż jest do tej pory.Będzie łatwiej o sponsorów, lepszych piłkarzy etc. Jeśli dla kogoś wyniki w grupie są sprawą priorytetową, to gratuluję krótkowzrocznego podejscia do sprawy. |
Cytat:
A co do zachwytów nad Rapidem, co to miałby naszą całą ligę w proch obrócić - po dwóch meczach, to Amika Wronki właśnie MP zdobyła. |
Nie rozumiem ludzi, którzy mają gdzieś wyniki w LEm nagle mówią, że liczy się tylko polska liga, to na kiego zgłosili sie do tego i grać muszą na siłę?
Nie ma co porównywać LM do LE, wiadoma sprawa ale nie może być tak, że zespół skupia się tylko na grze w kraju. Jest wystaraczająco dużo powodów do tego, by postarać się o 1/4, 1/8 czy już 1/16 LE. Cały klucz do sukcesu polega na sprawnym łączeniu gry w PP, EK i LE. Jeśli to by wypaliło byłoby super ale niemniej do tego trzeba dązyć. A dzieje się inaczej, niektórzy jak tchórze chetnie widzieliby wyniki po 0:3, 0:4 w LE by skupić sie EK. Tylko za rok bedziecie się pukać w głowę, czemuż ta Wisła ma taki słaby ranking. |
Widzisz Satre, tylko ja pisze w kontekście zaangażowania przeciwników w walkę o LE.Taki ManC w czasie gry z Amica,był budowany pod to by być jedną z najlepszych drużyn na świecie- po to właśnie tam przyszedł ten Szejk.
Dla nich to żaden obciach wystawić rezerwy z jakimś klubem z Polski i ewentualnie przegrać.Oczywiście chwały im to nie przyniesie, ale kibice napewno prędko wybaczyli tamte wyniki, bo wiedzą w jakim kierunku ich klub zmierza i jakie ma cele. To samo przecież Wisła robiła z Pucharem Polski, która delikatnie mówiąc miała w dupie.A czy tutaj ludzie jakoś płakali po tym jak odpadlismy kiedyś z II ligowym zespołem czy przedupcylismy puchar z Wami?Byly tak oczywiscie jakieś podedyncze "kurvowania", ale co z tego? Jeśli chodzi o Rapid, to widziałem ich mecz z nami, ze Śląskiem.To drużyna na innym poziomie.Oczywiście, rozumiem Twoj buńczuczny ton.Zlaliście rusków, którzy chcieli zagrać chodzonego i awansować.Pewnie są teraz w....ieni i doskonale ich rozumiem, bo pamiętam Levadie, czy Dinamo. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
022, skąd Ci się wzieło 9 Mp w podpisie?
Tak z czystej ciekawości pytam?Czyżbym coś przeoczył? |
Pewnie liczy jako MP , tytuł z roku 1993 , który został im odebrany na korzyść Lecha Poznań przez prezydium zarządu PZPN z powodu zarzutu przekupstwa w ostatnim ligowym meczu...
|
Podpis nie okłamie historii więc spokojnie ;)
|
Jeśli chodzi o wątek europejski to weźcie jeszcze pod uwagę bukmacherkę bo niestety mało kto to widzi ale mają dużo do powiedzenia w kwestii rezultatów spotkań. Jest tyle firm na świecie że spokojnie mogą ułożyć kilka spotkań w danej kolejce. Stąd tyle niespodzianek a skądś się bierze że nie warto jakiegoś meczu grać bo może pójść wałek
ps.Szkoci w sportowej walce mają po pucharach to próbują im pomóc amicowo ?! |
Jeśli chodzi o grupy to myśle że z grupy warszawskiej wyjdą Rapid i PSV.
Z grupy krakowskiej wyjdą jednak Twente i Odense. Rumuni marzą o drużynie w finale LE a Rapid ponoć jest najlepszą drużyną z ich kraju ( finał w Bukareszcie). PSV też nie odpuści ale oczywiście pkt potracą. W grupie Wiślackiej serce mówi 1 miejsce dla Wisły jednak myślę że wyjdzie Twente i ( niedoceniane a jednak pogromca koniczynek) Odense które jest chyba najbardziej niedoceniane. Polskie kluby powinny cieszyć pojedyncze wygrane i remisy ale to w kontekście przyszłego sezonu. I OBYM SIĘ MYLIŁ a w bukmacherce mi nie idzie więc jest szansa :-) |
Ciekawostka. Zestawienie wartości piłkarzy polskich drużyn uczestniczących w pucharach i ich przeciwników (wg. transfermarkt.de).
Fulham 93.250.000 EURO Spartak Moskwa 78.550.000 EURO PSV 71.600.000 EURO Twente 70.825.000 EURO Gaziantepspor 44.050.000 EURO Wisła Kraków 25.650.000 EURO Rapid Bukareszt 24.050.000 EURO Legia Warszawa 23.300.000 EURO Odense 20.400.000 EURO Śląsk Wrocław 15.350.000 EURO APOEL Nikozja 14.150.000 EURO HAPOEL 11.525.000 EURO FC Dundee 11.200.000 EURO Jagiellonia Białystok 10.800.000 EURO Litex Łowecz 9.125.000 EURO Lokomotiv Sofia 7.300.000 EURO Skonto Ryga 5.125.000 EURO Irtysh Pawłodar - bez wyceny. |
Cytat:
|
Wy to macie takie 9 MP jak my 14. Różnica polega na tym, że my się do tego 14 nie przyznajemy i na siłę nie dodajemy sobie tytułów.
|
Cytat:
|
z forum rts:
a tam mam cały czas ubaw z "Legia organizacyjnie Stal Mielec" więc skoro już się wydarzyła ta międzynarodowa straszna graniczna tragedia.... to może niech wszyscy Nad-Współczujący przeczytają ze zrozumieniem. Jako osoba "w temacie" od razu wiedziałem, że do podróży do Moskwy są potrzebne wizy: - rosyjska - wyrabiania do 5 dni roboczych, wniosek musi być wypełniony komputerowo, ubezpieczenie, zdjęcie - łącznie z pośrednictwem jakieś 220-240 PLN (szacunkowa cena z wytargowaną ceną za pośrednictwo) i -białoruska dwukrotna tranzytowa za 15 euro - wyrabiana 5 dni (lub dwa dni droższy express) - wniosek, ubezpieczenie, zdjęcie - łącznie jakieś 110 PLN łącznie z pośrednictwem. A teraz kabaret czyli Legia-organizatorsko... czyli wyobraźcie sobie biednego Łazienkowskiego z Legii, co to razem z SKLW jedzie do Moskwy. Czwartek: ogłoszenie SKWL, że zbierają po 1 zdjęciu i po 250 PLN. Plus 10 Euro jak ktoś chce wizę białoruską. Łazienkowski zasuwa do punktu organizacyjnego.... a ja ubawiony przecieram oczy.... jakie to organizatory Piątek Łazienkowski znowu zapierdala, bo trzeba donieść jednak wniosek wypisany albo ręcznie albo komputerowo. A ja patrze.... i nie dowierzam Sobota Łazienkowski trzeci raz popierdziela przez/do Warszawy, bo zmieniła się jedna informacja na wniosku (a skreśleń być nie może) a i wniosek w końcu musi być komputerowo wypełniony. Nadal patrzę... i nadal nie dowierzam, bo wizę przez Białoruś robi się przez 5 dni, a oni... nie dość, że nie chcą drugiego zdjęcia... to cały czas zbierają po 10 euro. A 10 euro to kosztuje jednokrotna wiza tranzytowa. Czyżby SKLW planowało nie wracać ? Kolejny czwartek Wizy rosyjskie są, ale łojezusicku maryja.... nie ma czasu na białoruskie. Więc SKWL zbiera na ekspress: po 40 ojro oraz 71 PLN za ubezpieczenie. Nadal bez zdjęcia Patrzę na tą organizację i zastanawiam się... jak się czuje ten biedny dymany Łazienkowski - za dwie wizy ma zabulić 470 Tyle przygód wizowych, białoruskich wiz jak widać załatwić się w końcu nie udało (naprawdę bez zdjęć wiz nie dają ) pociąg specjalny.... nierealne na tej trasie (ale obiecywane, typowy Łazienkowski wszystko łyknie) samolot też porażka.... więc Legia jedzie samochodami. I nie przez Białoruś, bo....no o wizach już było I tutaj.... ponieważ na forum... się zrobił płacz....konkretny...jak to niesprawiedliwie Legii nie wpuścili źli Rosjanie... jak to biedna patriotyczna Legia nie wjechała z oprawą za 8.000 PLN.... i w ogóle.... to zauważę nieśmiało, że każdy inteligentny organizator przed wyjazdem.... biorąc ze sobą 150 Łazienkowskich... których się naciągnęło... na za drogie wizy.... na podróż przez kilkaset kilometrów.... każdy normalny organizator przeczytałby i przemyślał takie coś: Osoby podróżujące do Rosji zobowiązane są do przestrzegania przepisów celnych: nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych, publikacji uznawanych przez prawo rosyjskie za szkodliwe (w tym pornografii i wydawnictw krytykujących władze i ustrój Rosji), Nie ma co się żalić na Moskali... nie ma co użalać nad biednym losem 150 Łazienkowskich.... po prostu celnicy znaleźli u Legii i materiały pirotechniczne których nie wolno wwozić oraz transparenty godzące w imię Rosji. I naprawdę nie ma nic dziwnego, że zgodnie z przepisami celnymi... które złamała Legiunia... nie wpuścili ich do Rosji. Absolutnie nie wiem.... skąd ten płacz ogólnopolski, także u nas na forum. Że Niezależna.pl... często gęsto tuba reklamowa patriotycznej Legiunii strzeliła dramatyczny artykuł wcześniej niż wrócili kibice z granicy? Powtarzam: nie potrafili sobie załatwić wiz, naciągnęli na koszty ze dwustu Łazienkowskich a potem na własne życzenie nie wjechali na teren Federacji Rosyjskiej. Normalnym ludziom by było wstyd za taką "wtopę", klasyczny obciach, żenada i lipa. Po prostu powód do drwin i śmiechów z "Legia on Tour" przez najbliższe sezony co najmniej trzy. Ale nie... cwana Legia potrafi jak widzę wzbudzić współczucie jako ofiary Moskali. Szacun wielki, kabareciany szacun, i dla organizatorów tejże tragikomedii oraz dla tych co to łykają żale "pokrzywdzonej" przez sowietów Legiuni. ==================== autor: dubaj :lol: |
Psychoza w Eindhoven
Miasto liczące 200 tys. mieszkańców czeka na piłkarzy Legii i jej kibiców, którzy dostali od organizatorów 1625 wejściówek. Ma ich przyjechać więcej - wybrali się nawet ci bez voucherów, które dopiero na miejscu można wymienić na bilety. Burmistrz Eindhoven Rob van Gijzel wprowadzi od środowego popołudnia do piątkowegoporanka stan wyjątkowy w mieście. Dzień przed meczem było wyjątkowospokojnie, ale dziś ma już obowiązywać zakaz noszenia metalowych puszek i szklanych naczyń. Kibice innych drużyn niż Legia i PSV nie są w mieście mile widziani. Szczególnie fani Den Haag, którym van Gijzel zabronił wstępu do miasta do piątku do 6 rano - ma takie prawo. Kto zostanie zidentyfikowany w mieście jako kibic warszawskiego klubu, a nie będzie miał ani biletu, ani vouchera na bilet, zostanie zatrzymany. Jeśli dostanie zarzuty, grożą mu trzy miesiące więzienia albo 3800 euro grzywny. Tak działa w Holandii tzw. prawo piłkarskie. Zgodnie z nim burmistrz miasta może wydać niepożądanym osobom zakaz wstępu nie tylko na stadion, ale do całej dzielnicy lub kilku dzielnic. I Rob van Gijzel z Eindhoven z tego prawa skorzystał, robił to już przy okazji meczów PSV. Dziennikarze mają stale mieć przy sobie akredytacje oraz potwierdzenia hotelowej rezerwacji. Dziesiątki policjantów ma kontrolować polskie auta na drogach dojazdowych do Eindhoven, w mieście i okolicach położonego w centrum stadionu Philipsa wzmocnione patrole policyjne. Co ciekawe wizyty w Eindhoven innych drużyn oraz kibiców nie prowadziły do takich działań, a fani mogli kupować wejściówki na miejscu po okazaniu dowodu osobistego. Teraz jest to niemożliwe. http://legia.net/wiadomosci,43363-ps...eindhoven.html |
Co powiecie na taką myśl a propos meczu w Eindhoven: Marcelo zakłada sobie pod spód wiślacką koszulkę. W razie ew. zdobycia bramki byłaby okazja do przypomnienia gdzie wcześniej grał, hehehe...
|
Cytat:
|
Meczu Legii w TV się nie zobaczy? Tylko nasz pokazują na TV4?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl