Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

Misha[Pl] 25.07.2011 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1133133)
a jak sie mają wypowiadać?
jakby nie było ,gramy nie z IV czy VII druzyną tylko z Mistrzem Bułgarii

Mistrz Polski to jest taki frazes który brzmi dumnie tylko w naszych polskich umysłach.
Wszyscy dalej żyjemy przeszłością jak Legia z połową składu w wąsach i po grubym piciu ogrywała Blackburny czy Pao, ale to było ponad 15 lat temu.
a 15 lat temu to swiat był caaaaałkiem inny.

E:solari - a kogo to my(Polacy) ściągnelismy z Bułgarii ? Liga bogatsza,ale to nie czyni jej lepszą. Obecnie t-m ekstraklasa 68 miejsce na 122.

Kolego ty podajesz ranking IFFHS. Tym rankingiem to sobie można ... podetrzeć. Według rankingu UEFA polska liga jest 24 (bułgarska 21).

Cytat:

Pierwotnie napisane przez solari21 (Post 1133246)
Trochę źle skleciłem wypowiedź i zostało to chyba trochę pokracznie zrozumiane. Chodziło mi o to, że to Polska jest jednak większą odskocznią do zagranicznych klubów aniżeli Bułgaria. Pomimo ostatnio dramatycznie słabych wyników i notorycznych kompromitacji, to jednak chyba z naszej rodzimej ligi jest więcej 'gwiazdeczek'. Lewy, Peszko, Kuba, Brozio, Marcelo, Mierzej, Dudka, Piszczek, .....
Polskie kluby mają ogromny potencjał i lekko poziomem dorównałyby chociażby lidze austirackiej czy tez belgijskiej jednak są źle zarzadzane. Naprawde, Bułgaria nie powinna byc nam straszna.

Polska liga ma ogromny potencjał? Chyba jakiś żart. Ogromy potencjał to ma np. liga portugalska. A z Belgią to już w ogóle nieporozumienie. Belgijska piłka jest jedną z najlepiej rozwijających się obecnie na świecie. Proponuję sprawdzić jacy piłkarze i w jakim wieku grają w reprezentacji Belgii. Wymienione przez ciebie nazwiska wyglądają na ich tle bardzo blado. Póki w Polsce nie będzie poważnie traktowane szkolenie młodzieży, póty pewnego poziomu nie przeskoczymy. Oczywiście liga polska jest obecnie dosyć ciekawa (euro, przyzwoite pieniądze, piękne stadiony), ciekawsza niż liga bułgarska, ale bez przesady.

tomaszw 25.07.2011 21:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 1133272)
Po zdjęciach z treningu widać,że u piłkarzy włączył się już Zespół Napięcia Przedmeczowego.
Każdy skupiony i zamyślony , mnie udziela się to samo.
Ktoś pisał,że Wisła zagra z przyczajki , jak w Gdańsku , zgadzam się.
Ktoś pisał,że ten mecz pokaże nam , w jakim miejscu jesteśmy , zgadzam się.
Krótko mówiąc: jutrzejszy mecz jest kurewsko ważny .
Wierzę w Pareike , Jaliensa , Sobolewskiego i Ilieva , czyli zawodników , którzy po prostu muszą wytrzymać to ciśnienie , z racji swojego doświadczenia.
Mam też przeczucie,że na całej linii zawiedzie Maor Melikson , obym się mylił,ale ten chłopak na pewno zdaje sobie sprawę,że wszyscy polegają na jego genialnych umiejętnościach i po prostu się spali , nic mu nie będzie wychodziło.
Koncentracja, koncentracja i jeszcze raz koncentracja.

Melikson tez mlokosem 18 letnim nie jest juz. Z wywiadow z nim widac, ze chlopak ma poukladane w glowie bardzo dobrzel i jestem wiecej niz pewny, ze presja go napewno nie zje. Jesli juz, moga go odciac od gry przeciwnicy, ale mysle, ze beda miec z nim nie lada problem jutro. Jak oni sobie klepali z Ivica w meczy przeciw Skonto. Tu beda miec jeszcze wiecej miejsca.

filemon 25.07.2011 22:05

Krzoska przed kilkoma minutami w OSI powiedział, że byli niepewni zdrowia Pareiki, więc wzięli Kurtę. Wszystko zaczęło się od małych dolegliwości Sergieja. Wczoraj, gdy pytał Pareikę o zdrowię ten odparł, że wszystko jest fantastycznie. Tak więc bez obaw :)

SlawekS 25.07.2011 22:36

Będzie dobrze, wyjdzie kontra w pierwszym kwadransie która ustawi mecz :)

Ivory1906 25.07.2011 22:37

Male zainteresowanie tym meczem ze strony kibicow Litexu moze tez swiadczyc o tym iz sa baaardzo ale to bardzo pewni siebie :) to dobrze dla Nas.
Dwa ze napewno nie postawia tez autobusu w polu karnym a beda grali otwarty futbol i w tym widze szanse wlasnie Ivicy, Melexa, czy tez moze Kiro lub Guly. Bedzie wiecej miejsca i to wielki plus dla Nas.
Ja z kolei mam zupelnie inne odczucia co do jutrzejszego meczu...o Meliksona jestem spokojny jak o Ivice. To sa gracze doswiadczeni, sila rzeczy musza sobie poradzic z presja.
Jutro w robocie nie bede mogl usiedziec ! badzmy dobrej mysli i wierzmy w zwyciestwo ! :D :)

tomaszw 25.07.2011 22:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ivory1906 (Post 1133307)
Male zainteresowanie tym meczem ze strony kibicow Litexu moze tez swiadczyc o tym iz sa baaardzo ale to bardzo pewni siebie :) to dobrze dla Nas.
Dwa ze napewno nie postawia tez autobusu w polu karnym a beda grali otwarty futbol i w tym widze szanse wlasnie Ivicy, Melexa, czy tez moze Kiro lub Guly. Bedzie wiecej miejsca i to wielki plus dla Nas.
Ja z kolei mam zupelnie inne odczucia co do jutrzejszego meczu...o Meliksona jestem spokojny jak o Ivice. To sa gracze doswiadczeni, sila rzeczy musza sobie poradzic z presja.
Jutro w robocie nie bede mogl usiedziec ! badzmy dobrej mysli i wierzmy w zwyciestwo ! :D :)

bo w robocie sie kolego nie siedzi, tylko zapierdziela ;)
Ale ja mam to samo, caly dzien w glowie bedzie, ze dzis mecz. Mam nadzieje, ze mi maszyna lapy nie upieprzy.

A wie ktos ilu kibicow Wisly bedzie na meczu ?

power1928 25.07.2011 22:54

Podobno nasi dostali 400 biletów. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu i ile naszych pojedzie.

Wojtas 25.07.2011 23:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1133263)
No właśnie - byle ten 'defensive' nie okazał się obroną Częstochowy i wybijaniem piłek na oślep - uważna gra w obronie(rozumiem że przerywanie akcji z dala od własnego pola karnego) - tak , danie się stłamsić, jak najbardziej nie.

Pisałem już o tym kilka razy więc to już nudne ale po raz ostatni;) - dawno nie czekałem na żaden mecz tak bardzo jak ten z Litexem, rywal idealny(w sensie nie za mocny ale nie leszcz) a nasza drużyna już tyle gra ze sobą że powinna już coś grać.
To jest pierwszy poważny test i wypadało by go zdać, inaczej być może będzie ostatnim.




Z tego co tutaj pisał pewnien forumowicz obyty z Bułgarska ligą Litex atakuje od poczatku,a im czas dalej leci,tym traca siły.

Jak piszesz nie mozemy dac sie stłamsić -tu absolutna racja ,ale mysle ze byc moze kluczowy moment to bedzie pierwsze 15-20 minut meczu.Jesli przetrwamy ,to moze byc tylko lepiej.Maaskant napewno badał gre Litexu i mysle ze zaczniemy bardzo defensywnie,a miare uplywu czasu bedziemy podchodzic pod ich pole karne.

zajacek 26.07.2011 00:06

W ramach ciekawostki.
Bilety w Łoweczu po 3 i 5 lewa (6-10 złotych).
W ostatnich latach tylko na BATE i Aston Ville były drogie bilety. Drogie - znaczy się 10 lewa :-D

thechris 26.07.2011 01:18

Paradoksalnie porażka może wpłynąć korzystnie na mecz rewanżowy. A szczęśliwe zwycięstwo jak w Rydze może uśpić czujność... Jednak koniecznie trzeba tam strzelić gola. Wtedy porażka 2:1 będzie spokojnie do odrobienia z nawiązką. Przewiduje podobny scenariusz do meczu z Beitarem. Bułgarzy są mocni u siebie i mogą tam wygrać 2:1 ale w Krakowie to Wisła wygra kilkoma bramkami.

Cinek1906 26.07.2011 01:27

1:4 dla nas w pierwszym meczu, w rewanżu 3:0 i przechodzimy;)

Proximus 26.07.2011 03:36

Mówicie że Melikson może się jutro spalić. Moim zdaniem nie ma takiej możliwości bo jak ktoś tu mądrze napisał przecież on nie ma 18 lat. Natomiast jest możliwość że mądrzy ludzie z Liteksu oglądali asze mecze z wiosny i generalnie będzie na Maora zastawione poczwórne krycie. A jeśli tak to będzie to okazja dla całej reszty zawodników Wisły do udowodnienia że Wisła z przodu to nie tylko Maor. Na którymś portalu pisali(zresztą też dość inteligentnie) że na Copa America to nie Messi zawiódł w Argentynie tylko cała reszta która nie potrafiła wykorzystać tego że połowa drużyny rywali przy zawodniku Barcelony stała. Także w połączeniu z ciagłym kryciem które nasi rywale przeważnie zastawiają na Genkova, to może być duża szansa dla Ilieva i tego kto będzie zastępował Małego.

filip123 26.07.2011 05:30

Wiadomo cos ilu naszych pojedzie bo na ........ nic nie piszą ? .

tommiyacht 26.07.2011 06:12

Strata Malego to strata 33,33 % sily ofensywnej w ataku. W.g. mnie przejebiemy ale mam nadzieje ze nie tyle zeby nie mozna bylo tego odrobic (Guimaraez). Marzy mi sie scenariusz jak z Beitarem

kro91 26.07.2011 07:07

Mecz napewno w odkodowanym kanale :) mozna to zobaczyc po programie na dzisiaj na stronie polsatu ;p

Semper Fidelis 1985 26.07.2011 07:32

Najważniejsze to przejść Litex, wtedy faza grupowa LE jest nasza, a myślę że to plan minimum Wisły na ten sezon

virus_nh 26.07.2011 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Semper Fidelis 1985 (Post 1133347)
Najważniejsze to przejść Litex, wtedy faza grupowa LE jest nasza, a myślę że to plan minimum Wisły na ten sezon

Dokładnie, przechodząc Litex oszczędzamy sobie stresu z el. do LE, zwłaszcza z tego co się orientuje nie bylibyśmy w tych meczach rozstawieni. Ale po cichu wierzę, że się uda awansować do LM :D

Mario Nh 26.07.2011 08:35

Niczego wielkiego nie wymyśle.
Koniecznie trzeba strzelać bramki. 0:1, 0:2 czy nawet 0:0 to będzie bardzo niekorzystny rezultat. Żeby chociaż zremisowali bramkowo.
Najlepiej byłoby żeby piłka wtoczyła się już na początku meczu do bramki rywali, i punktować ich...
Nie wypisujcie w tym temacie głupot po 20 minutach, z oceną wstrzymajcie się do końcowego gwizdka, bowiem jedna bramka może zmienić w tym dwumeczu wszystko...

Grantar 26.07.2011 09:08

Są drużyny, które wygrywają bo atakują, gdy się bronią zaczyna się horror ..
Najlepszym przykładem był w ostatnich tygodniach Śląsk
Gdy musiał atakować przeciwnicy nie istnieli ... Jak zaczęli z Dandee na wyjeździe od bronienia wyniku - po 5 minutach przegrywali 2:0 ...
Ja nie wiem czy Wisła potrafi się bronić .... ostatni mecz gdy przeciwnik przycisną to był mecz z Legią .... ( wyniku nie przypominam by nie psuć humorów).
Nawet gdy Skonto zaatakowało (tak ok. 5 minut) to strach w oczach piłkarzy i kibiców zagościł ...
Skład predestynuje Wisłę do gry ofensywnej.
Niepokoi mnie więc to defensywne nastawienie Maskanta i mam nadzieję, że zawodnicy się nie będą tak bać jak trener i czasem pobiegną do przodu.
Kiedyś się tu na forum zastanawialiśmy dlaczego zawodnicy "u siebie" wygrywają częściej niż na wyjazdach.
Moim zdaniem jednym z powodów jest nastawienie psychiczne ....
Z nastawieniem ze na wyjeździe się trzeba bronić po prostu częściej się przegrywa
Drodzy adwersarze (spodziewam się skomasowanego ataku) proszę nie używać epitetów. :-)

tofik 26.07.2011 09:28

Nie chodzi o to, żeby się cofnąć na swoje pole karne jak Skonto. Chodzi o wystawienie 2 agresywnie grających pomocników, którzy przerwą dosyć wysoko akcję i wyprowadzą szybki kontratak czyt. podanie do Meliksona (meep meep)
Nie musimy prowadzić gry, bo Litex u siebie będzie się starał o jak najlepszą zaliczkę przed rewanżem.
Wszystkim polskim drużynom naturalnie kontra pasuje, w ataku pozycyjnym brakuje jakości.

Mario Nh 26.07.2011 09:31

Może nie tyle Maaskant się boi, tylko ma swój plan. Wisła zawsze dobrze grała z kontry i to jest chyba plan Roberta.
Uważnie, skoncentrowani z tyłu i groźne kontry.
A gra z kontry nie musi oznaczać strachu przed rywalem.

Czasem trzeba być wilkiem ale i lisem...
Nie będzie obrony Częstochowy, no przynajmniej mam taką nadzieje bo skończy się jak w Rotterdamie.

wściekłe pięści węża 26.07.2011 09:59

Cytat:

Wisła zawsze dobrze grała z kontry
Uwielbiam czytać powtarzane bezmyślnie slogany. :lol: Zawsze dobrze grała z kontry? Masz na myśli chyba naszą reprę, która mimo, że ciągle dostaje po dupie, to i tak wg Szpaka i innych speców "zawsze dobrze grała z kontry". Wisła od bardzo dawna nie grała z kontry, a już na pewno nie robiła tego dobrze. W przypadku Wisły zawsze mówiło się o tzn. krakowskiej piłce, czyli technicznej, atrakcyjnej dla oka. Że nie ma ona nic wspólnego z grą z kontry nie muszę chyba mówić. Marzę o płynnej, ofensywnej grze Wisły jak te mniej więcej 10 lat temu (szybko minęło, nie? ;) ). Wtedy, niezależnie od klasy rywala Wisła starała się grać swoją piłkę i to przynosiło efekty. Teraz jakość piłkarzy już nie ta, a i trener z zupełnie inną koncepcją gry. Obyśmy tylko się na niej nie przejechali, bo gra na 0-0 zawsze źle się kończy dla tych, którzy chcą się bronić. Fajnie by było strzelić bramkę, a jeszcze fajniej nie przegrać, ale będzie bardzo ciężko. Dobrze, że rewanż gramy u siebie.

Poza tym, zgadzam się z Grantarem.

River 26.07.2011 10:02

Tak mi po glowie chodzi, ze Wisla zagra dzis dobry mecz a te niespodzianki w skladzie zapowiadane przez RM faktycznie zaskocza Bulgarow:)

Malecki. Jesli chodzi o jego zastapienie to wg mnie opcja z Paljiciem na lewej jest najmniej prawdopodobna bo kiedy ostatnio on tam gral? Wydaje mi sie, ze Paljic w ogole usiadzie na lawie a na lewej obronie zagra Diaz. Iliev przejdzie na prawe skrzydlo a na lewej zagra albo Nunez albo Kirm (jesli Maaskant uzna, ze jest gotowy do gry od poczatku). Srodek pomocy Wilk-Sobol raczej jest pewny bo trzeba bedzie wygrac walke o srodek pola i pokazac swoja przewage w tym sektorze boiska.
Skoro Maaskant mowi o niespodziankach to wydaje mi sie, ze wlasnie wyjscie na lewe skrzydlo Nuneza to bedzie ta niespodzianka. Chyba, ze planuje jakies przesuniecie Meliksona na skrzydlo ale jak juz wczesniej niektorzy zauwazyli, Maor dobrze rozumie sie z Ivica wiec dobrze by bylo, gdyby grali blisko siebie. Z drugiej strony Melikson na skrzydle to moglaby byc bomba. Ma wszystko by tam objezdzac Bulgarow tym bardziej, ze teoretycznie w ataku powinnismy miec wiecej miejsca.
Mam tylko nadzieje, ze Maaskant nie przekombinuje i tych niespodzianek i zmian az tak duzo nie bedzie.

nesta 26.07.2011 10:08

A ja uwazam, ze nie mamy az tak dobrej, pewnej i zgranej obrony zeby nastawiac sie na defensywny styl gry. Rozumiem szacunek do przeciwnika, ale bez przesady, nie jedziemy do europejskiego potentata. Zaczelo sie od umiarkowanego optymizmu po losowaniu, a w dniu meczu skonczylismy na umiarkowanym strachu i wyjezdzie na mecz aby sie bronic. Powinnismy wyjsc, grac swoje, do przodu. Wtedy mozna strzelic bramki, osiagnac nawet bramkowy remis i myslec ze spokojem o rewanzu. Jesli z Litexem Wisla zagra z kontry to jak zagra np. z Glasgow Rangers ? Musi byc jakas gradacja przeciwnika. Z takimi zespolami jak Bulgarzy, Wisla gra dosc czesto, u nas to Lech, Legia, mnostwo sparingow gdzie druzyny prezentuja podobna sile. I gra otwarcie, wygrywa, remisuje, osiaga dobre wyniki. Nie dajmy sie zwariowac, nikt tu nie mowi o hurra ataku, ale uwazam, ze powinni zagrac rozkladajac proporcje 50/50 jak w wielu spotkaniach.

filemon 26.07.2011 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nesta (Post 1133374)
Musi byc jakas gradacja przeciwnika. Z takimi zespolami jak Bulgarzy, Wisla gra dosc czesto, u nas to Lech, Legia.

Osobiście przyjąłbym nieco niższą ocenę Litexu z porównaniem do Lechii Gdańsk na przykład.

PitM 26.07.2011 10:21

Bzdurne rozumowanie że bramkowy remis będzie ok. Jak wyżej zostało napisane takie nastawienie na wyjazdowe spotkania przesądza o gorszych wynikach w tychże i jest to niestety prawda. Mam nadzieje że nasi piłkarze zostali przez kogoś uświadomieni od ilu lat LM jest w Krakowie pragnieniem i mam nadzieje że choć w połowie to pragnienie każdego kibica będą w stanie poczuć. Na próżno szukać u nas graczy którzy znają i czują historię ostatnich lat i liczbę niepowodzeń w podejściu Wisły do Ligi Mistrzów, tym bardziej wierzę że są świadomi tego jak wielka szansa przed nami w tym sezonie kiedy wreszcie jest pewne że ostatnim schodem nie będzie Real czy Barcelona tylko klub który chociaż teoretycznie jest w zasięgu. Celujemy w Ligę Mistrzów – tak utrzymują wszyscy takie były deklaracje po sezonie i przed startem obecnych rozgrywek. Po co się tam pchamy – nie po to żeby poleżeć i dać się bić. Przed nami na drodze do awansu będzie jeszcze mocniejszy rywal a potem ogromny przeskok poziomu w grupie. To przepraszam ale jak teraz mamy się nastawiać na remis i bać to w następnej rundzie będziemy liczyć że wejdziemy do LM w karnych a potem postawimy dziewięciu obrońców i Meliksona na sześć meczy w grupie?

Zdaję sobie sprawę zarówno z poziomu jaki prezentują nasi piłkarze, z tego na co stać obecną Wisłę oraz na co Jej nie stać jak i z tego że Litex jest mistrzem Bułgari, nie są kelnerami i na pewno poziomem od nas nie odstają, może to nawet my od Nich odstajemy. Przy zbliżonym poziomie rywali naprawdę decydująca może być wola walki, nastawienie w głowach a to nie może zakładać gry na remis kalkulowania itp. To ma zakładać wyjście na boisko i zostawienie na nim życia dla tej małej „wielkiej” Białej Gwiazdy na koszulce. Mamy ich zmasakrować zarówno w obronie jak i w ataku, zagonić do ostatków sił, a w rewanżu dobić dopingiem, bez wątpliwości kto był lepszy bez kalkulowania farta, remisów, wygrania jedna bramką. Na razie jak każdy Bułgar są pewni siebie, „kozaczą” ale za tydzień każdy piłkarz Liteksu ma zacząć wyjściem z tunelu z trzęsącymi się jak nasze trybuny nogami. To załatwić nam musi doping ale także gra w dzisiejszym meczu.

wwf 26.07.2011 10:27

Ale jak Maaskant zaryzykuje i wystawi 3 nowych graczy, zagra innym systemem i przegra wysoko. To go dziennikarze zjedzą żywcem. Tak samo jak zjadali Janasa, Engela , Benhakera po MS, ME.
Daleko szukać. Pamieamy co zrobił Bakero w meczu pucharowych z Portugalczykami.
Jakby nie kombinował z pozycjami na boisku, systemem gry to możliwe że by przeszedł Brage.

qqq_b 26.07.2011 10:35

A wy myśleliście, żę Wisła będzie prowadziła gre? Z czym? Nie mamy takich zawodników, którzy są w stanie grać taką taktykę. Zawszę dobrze graliśmy z kontry i tak musi być. Dlatego zazwyczaj polskie zespoły wygrywają z teoretycznie silniejszymi, bo gramy z kontr ( mecze Lecha z Juve, City, RedBullem, Dnipro, mecze Wisły z Schalke, Parmą ... ), a przegrywamy ze słabszymi, bo musimy prowadzić grę, a tego nie potrafimy.

Jeżeli wejdziemy do fazy grupowej Lm lub LE to przecież wiadome, że będziemy grać z kontry. Bo gdybyśmy poszli na wymiane ciosów z takim MU lub Chelsea to skończyłoby się 0:6, a tak jak Hiszpania-Polska w tamtym roku ze wspaniałym pomysłem Smudy, że mamy grac otwartą piłke.

|el0|ManoeL 26.07.2011 10:44

a ja uwazam ze maskaant specjalnie blefuje w tych wywiadach ze bedzie zadowolony jak strzelimy bramke albo bedzie 0-0.....wedlug mnie chce uspic bulgarow a w meczu moze przez pierwsze 10 minut litex bedzie gral swoje a potem to my siadziemy na nich lub zaatakujemy od poczatku(choc to mi sie wydaje najmniej prawdopodobne ale 10% szans na to jest;p)
a teraz tak OT: mam tez jedna ciekawostke: kiedys snilo mi sie w nocy ze wisla wygra z litexem 0:1 na wyjezdzie a nasi pilkarze na nowych koszulkach beda miec biale gwiazdy;p
ciekawe czy sie cos z tego sprawdzi;p

filemon 26.07.2011 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez |el0|ManoeL (Post 1133387)
A ja uważam, że Maaskant specjalnie blefuje w tych wywiadach, że będzie zadowolony gdy strzelimy bramkę albo będzie 0-0... według mnie chce uśpić Bułgarów a w meczu może przez pierwsze 10 minut Litex będzie grał swoje, a potem to my siądziemy na nich lub zaatakujemy od początku (choć to mi się wydaje najmniej prawdopodobne, ale 10% szans na to jest ;p)
A teraz tak OT: mam też jedną ciekawostkę: kiedyś śniło mi sie w nocy, że Wisła wygra z Litexem 0:1 na wyjeździe a nasi piłkarze na nowych koszulkach będą mieć białe gwiazdy ;p
Ciekawe, czy się coś z tego sprawdzi ;p

Interpunkcja, ortografia :shock:
Jak coś to Maaskant mówił, że będzie zadowolony z 1-1, a nie 0-0, to różnica.
Skąd wyliczyłeś te 10% szans? :>

EDIT: spokoniemasprawyprzecieztaksienajlatwiejczyta :D

|el0|ManoeL 26.07.2011 10:55

zawsze jakas szansa jest wiec dalem te 10%;p
a za interpunkcje przepraszam, ale nie chcialo sie mi szukac przecinkow i pisac wielkich lliter;p

palladynTS 26.07.2011 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1133364)
Czasem trzeba być wilkiem ale i lisem...

Raczej krukiem,jak w bajce Krasickiego "Kruk i lis".

Morał tej bajki znajduje się na początku: „Bywa często zwiedzionym, / Kto lubi być chwalonym.” Postaciami alegorycznymi są tu: kruk, który posiada ser i lis, jak w każdej bajce głodny i chytry. Lis wychwalał kruka, jego urodę, piękne pióra, po czym zasugeruował, że równie piękny musi być głos kruka. Otumaniony pochwałami kruk wypuścił z dzioba ser, z czego z w jednej chwili skorzystał lis: „Ser wypadł, lis go porwał i kruka zostawił”. Postacie zwierząt to alegorie ludzkich postaw: jedna jest bezkrytyczna i łasa na pochlebstwa, druga sprytnie wykorzystująca słabość lubiących pochwały.

Pozdrawiam



JarekTSW 26.07.2011 11:09

Wilkiem i Lisem z Konrada Walendroda bodajże :)

rzeczywiście Lis i Lew :P

murray 26.07.2011 11:10

Nieee, Mario sięgnął po Makiawellego, ale jednak tam był se lis i lew.
Wilka to ja mam w awatarze.

filemon 26.07.2011 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1133399)
Nieee, Mario sięgnął po Makiawellego, ale jednak tam był se lis i lew.
Wilka to ja mam w awatarze.

"Musicie bowiem wiedzieć, że dwa są sposoby prowadzenia walki (...) trzeba przeto być lisem, by wiedzieć, co sidła, i lwem, by postrach budzić u wilków."

Btw. Wieczorem w Łoweczu przelotne niezbyt obfite deszcze.

EDIT:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez virus_nh (Post 1133409)
Jak można szukać przecinka? Jak dla mnie zawsze znajduje się on w tym samym miejscu na klawiaturze :)

Powiadają, że shift też się czasem pojawia w tym samym. Może ma nową klawiaturę, importowaną. :D

virus_nh 26.07.2011 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez |el0|ManoeL (Post 1133390)
zawsze jakas szansa jest wiec dalem te 10%;p
a za interpunkcje przepraszam, ale nie chcialo sie mi szukac przecinkow i pisac wielkich lliter;p

Jak można szukać przecinka? Jak dla mnie zawsze znajduje się on w tym samym miejscu na klawiaturze :)

szprotson 26.07.2011 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wwf (Post 1133379)
Ale jak Maaskant zaryzykuje i wystawi 3 nowych graczy, zagra innym systemem i przegra wysoko. To go dziennikarze zjedzą żywce

Jasne masz racje, ale ...kiedy Maaskant tak naprawde zaryzykował ?

no i co do tego ze Maaskant powiedział ze Patryk jest kreatywny. Przecież to trener jest o każdym piłkarzy winien tak mówić. Dla mnie piłkarz kreatywny to taki który mądrym swoim ustawieniem, czasem zrobieniem kroku potrafi (niekoniecznie wcześniej kiwając sześciu) podać tak że koledze wystarcza dołożyć noge. To jest piłkarz kreatywny dla mnie, taki który kreuje kolegom sytuacje a nie sobie.

niezależnei od wyniku, chciałbym być dumy z mojej druzyny po dzisiejszym meczu.

HEDu 26.07.2011 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1133370)
Uwielbiam czytać powtarzane bezmyślnie slogany. :lol: Zawsze dobrze grała z kontry? Masz na myśli chyba naszą reprę, która mimo, że ciągle dostaje po dupie, to i tak wg Szpaka i innych speców "zawsze dobrze grała z kontry". Wisła od bardzo dawna nie grała z kontry, a już na pewno nie robiła tego dobrze. W przypadku Wisły zawsze mówiło się o tzn. krakowskiej piłce, czyli technicznej, atrakcyjnej dla oka. Że nie ma ona nic wspólnego z grą z kontry nie muszę chyba mówić. Marzę o płynnej, ofensywnej grze Wisły jak te mniej więcej 10 lat temu (szybko minęło, nie? ;) ). Wtedy, niezależnie od klasy rywala Wisła starała się grać swoją piłkę i to przynosiło efekty. Teraz jakość piłkarzy już nie ta, a i trener z zupełnie inną koncepcją gry. Obyśmy tylko się na niej nie przejechali, bo gra na 0-0 zawsze źle się kończy dla tych, którzy chcą się bronić. Fajnie by było strzelić bramkę, a jeszcze fajniej nie przegrać, ale będzie bardzo ciężko. Dobrze, że rewanż gramy u siebie.

Poza tym, zgadzam się z Grantarem.

10 lat to moze za duzo. Dobra pilke gralismy z PAO u siebie i z Beitarem u siebie. Z resztą pierwsza połówka sezonu z Kosą też była miazga.

KOMINEK 26.07.2011 12:10

Na plus jest dzisiejsza prognoza pogody dla Łowecza - max dwadzieścia parę stopni i możliwość deszczu.

karas1983 26.07.2011 12:10

http://www.sport.pl/pilka/1,70998,10...o_wandale.html

"Polscy fani są znani jako jedni z najbardziej agresywnych w Europie. Z tego względu policja przewiduje maksymalną mobilizację".

"Trener Wisły Robert Maaskant wydał tego lata 10 razy więcej pieniędzy na nowych piłkarzy niż szkoleniowiec Liteksu Lubo Panew"

Oba chyba mijają się z prawdą...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl